09/01/2013 15:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα επέμβαση της Αστυνομίας στο υπό κατάληψη κτίριο «Σαραμαγκά» στην Πατησίων

Σε εξέλιξη,αυτή την ώρα, επιχείρηση της Αστυνομίας στην κατάληψη Σκαραμαγκά, στην οδό Πατησίων.

Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις των  ΜΑΤ, έφθασαν στο κτήριο που τελούσε υπό κατάληψη,λίγο μετά τις 3 .

Επτά άτομα προσήγαγαν οι άνδρες της αστυνομίας, από το κτίριο του ΝΑΤ, στη γωνία των οδών Πατησίων 61 και Σκαρμαγκά, που τελούσε υπό κατάληψη από τις 19/3/2009.

Σύμφωνα με την πρώτη ενημέρωση από την Αστυνομία, στο κτίριο βρέθηκαν και κατασχέθηκαν μπουκάλια, κράνη, τροχοί, τρυπάνια και άλλα αντικείμενα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 09/01/2013 15:28:45

    Mπράβο στον Δένδια..

  2. Νικος1610 avatar
    Νικος1610 09/01/2013 15:39:06

    εκει που φθασαμε με ολες αυτες τις σαχλαμαρες προτεινω να κατεδαφιστει η περιβοητη βιλλα Αμαλια να τελιωνουμε ... δεν κουραστηκε η πολιτεια να παιζει το κρυφτο μ αυτους τους αναρχουτονομους αντεξουσιαστες η οπως αλλως αυτοαποκαλουνται .

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Νικος1610 09/01/2013 21:18:59

      Η βίλα Αμαλία είναι ένα εξαίρετο νεοκλασικό, κόσμημα της Αθήνας του 1900 και δεν έχει καμία δουλειά να κατεδαφιστεί επειδή την έβαλαν στο μάτι τα αλητάκια του Σύριζα. Αντίθετα, δουλειά της πολιτείας είναι να συντηρήσει το κτίριο, να το αξιοποιήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και να κλείσει τα ορφανά του Μαρξ και του Πολ Ποτ στη φυλακή, όπου ενδεχομένως το περιβάλλον να είναι πιο καθαρό από ό,τι στη βίλα, όπως την είχαν καταντήσει....

  3. Playstasion avatar
    Playstasion 09/01/2013 15:43:04

    Aδειαστε τα ολα , ουτε ενα να μην μεινει
    Ειναι περιουσια του Ελληνικου λαου
    Οπου δεν πιπτει λογος , πιπτει ραβδος και μαλιστα ΑΠΕΛΕΚΗΤΟΣ

    • Chris avatar
      Chris @ Playstasion 10/01/2013 23:59:52

      Like

  4. dem avatar
    dem 09/01/2013 16:13:17

    Mπράβο στον κύριο Δένδια. Είμαστε μαζί του η πλειοψηφία του Ελληνικού λαού και ας τσυρίζουν οι του κ. Τσίπρα....

  5. ΚΜ avatar
    ΚΜ 09/01/2013 16:16:47

    Καλό τάιμιγκ, μιας και τα μαμόθρεφτα των συριζαίων είναι ήδη μαζεμένα στο κρατητήριο από το πρωί (νέα σκούπα στη «γιάφκα-Αμαλία») και δεν μπορούσαν να σπεύσουν στο σημείο να σκούξουν.

  6. δρόμος avatar
    δρόμος 09/01/2013 17:14:07

    Το καλύτερο θα ήταν να ενημερώσουν τους γονείς των μαμόθρεφτων ότι θα χρεωθούν το κόστος των καταστροφών ιδιοκτησίας που προξενούν τα βλαστάρια τους, μπας και φιλοτιμηθούν να ασκήσουν επιτέλους το έργο που η κοινωνία περιμένει από εκείνους: τη διαπαιδαγώγηση των τέκνων τους και την ομαλή ένταξή τους στον κοινωνικό ιστό ...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ δρόμος 09/01/2013 21:16:35

      Σώπα, μην λες τέτοια και αναγκαστούν οι μεγαλογιατροί και μεγαλοδικηγόροι και μεγαλοκατασκευαστές και μεγαλοκαθηγητές με τις μεζονέτες στην Πεντέλη και την Κηφισιά να φέρουν τα μαύρα λεφτά από την Ελβετία να πληρώσουν για τα σπασίματα που έκαναν τα φιλιππινεζόθρεφτά τους, που σκέφτηκαν να το παίξουν επαναστάτες όταν βαρέθηκαν να παίζουν με το πουλάκι τσίου.... Καθολικός θρήνος θα γίνει στα ΒΠ....

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ ΒΙΣ 09/01/2013 22:26:49

        ... και οδυρμός, αν προστεθεί και η ανακοίνωση των ονομάτων τους, έτσι για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι με ποιούς έχουμε να κάνουμε ...

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ ΒΙΣ 10/01/2013 01:19:36

        ...τα πες ολα ΒΙΣ. Θα πεσει πολυ κλαμα στα Β.Π..

  7. xou avatar
    xou 09/01/2013 19:24:30

    Φωτογραφίες απο το Νέο Στέκι Ανομίας
    http://pat61.squat.gr/2013/01/%CE%B8%CE%AD%CE%BB%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CE%B1-%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%88/

  8. ARISTOMENIS VIGILANT avatar
    ARISTOMENIS VIGILANT 09/01/2013 19:51:16

    Τάχιστα να διαμορφωθούν σε 3αρια και να ΧΑΡΙΣΘΟΥΝ με κλήρο σε πολυτεκνους άνεργους από τις λίστες του ΟΑΕΔ (που δεν έχουν ακίνητη περιουσία καθώς και οι 1ου βαθμού κατι-ανιόντες ) . Ελπίζω ότι δεν θα παίξουμε με το διατηρητέα και νεότερα μνημεία.

  9. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 09/01/2013 21:13:11

    Ποιος πλήρωνε τα έξοδα για το κτίριο αυτό; Ποιός πλήρωνε το ρεύμα, το νερό; Ποιος θα πληρώσει που η περιουσία του ΝΑΤ παρέμενε αναξιοποίητη, στα χέρια του Σύριζα; Το φαληρισμένο ΝΑΤ των συνταξιούχων ναυτικών, το άλλοτε πλούσιο ταμείο που ο μακαρίτης ο Ανδρέας έδωσε στους κατσαπλιάδες του "Δημοκρατικού Στρατού" που κουβαλήθηκαν από τη Ρουμανία και από την Τασκένδη...
    Ο πατέρας μου μόλις πρόλαβε ως ναυτικός να πάρει μία πρόωρη σύνταξη λόγων ασθενείας, γιατί αμέσως μετά πέθανε, και τώρα το ΝΑΤ έχει την πολυτέλεια να αφήνει την περιουσία του να την λυμαίνεται ο Σύριζα τζάμπα....
    Και μην μου πείτε ότι ο Σύριζα δεν έχει σχέση, διότι όλοι ξέρουμε ότι "αντιεξουσιαστές"=τάγματα του Σύριζα.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ΒΙΣ 09/01/2013 22:30:43

      Μία από τα ίδια και για τα υπό κατάληψιν κτίρια του ΙΚΑ στα Εξάρχεια ...

  10. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 09/01/2013 21:27:32

    Ο Δένδιας είναι ο Μπαϊρακτάρης των κουκουλοφόρων.

  11. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 09/01/2013 22:43:42

    O Δένδιας πλέον διασύρει το τσιπραίικο. Κάθε φασιστική τους κατάληψη , κάθε άντρο εξοπλισμού τραμπούκων και φασιστών του αντιεξουσιαστικού χώρου θα αποτελεί σύντομα παρελθόν.
    Οι φασίζοντες βουλευτές του Σύριζα σαν τον Διαμαντόπουλο ( είναι αυτός που πήρε στοιχεία αστυνομικών και τα έδωσε στο left.gr και που θα έπρεπε να του ασκηθεί δίωξη για την παρανομία του) δεν θα προλαβαίνουν να μετράνε ήττες.
    Το τελειωτικό χτύπημα θα δοθεί με την έξωση του Indymedia από το ΕΜΠ. Να βρούνε δικό τους server οι φασίστες του Ιndymedia και να κόψουν το τζαμπατζιλίκι. Για να πάθουν απανωτά εγκεφαλικά οι συριζαυγίτες.

  12. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 09/01/2013 22:43:45

    Τα ονόματα να δωθούν στη δημοσιότητα.

  13. χρήστος avatar
    χρήστος 09/01/2013 23:07:21

    Πολλά Συγχαρητήρια στον Υπουργό!
    Έχει όμως και άλλα κτίρια ακόμη υπό κατάληψη στην Αθήνα, Θεσσαλονική, Ηράκλειο...
    'Ελπιζω ένα ένα να ελευθερώνονται και να παίρνουν ζωή!
    Όσο για τους τροχούς και τα τρυπάνια πρέπει να κάνανε πολλές ληστείες
    μ' αυτά.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ χρήστος 10/01/2013 01:24:26

      και στα Χανια... ενα κτηριο που θα μπορουσε να ηταν πολυ χρησιμο για πραγματικες πανεπ/κες δραστηριοτητες, κι οχι για ...αλλα κολπα...