#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/01/2013 21:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καβγάς Ραχήλ Μακρή με Βούλτεψη στη Βουλή!

Άναψαν τα αίματα για τα καλά και απειλήθηκε ακόμη και... ξυλοδαρμός της νεόκοπης βουλευτού του Πάνου Καμμένου, της κ. Ραχήλ Μακρή. Η τελευταία, με ύφος χιλίων καρδιναλίων λες και έχει χρόνια στα κοινοβουλευτικά έδρανα και μπορεί να λέει ότι θέλει, προσέβαλε τη μνήμη του πατέρα της βουλευτού της ΝΔ, Σοφίας Βούλτεψη. Ο μπάρμπα Γιάννης Βούλτεψης ήταν από τους πατριάρχες της δημοσιογραφίας κι ένας από εκείνους που αποκάλυψαν το παρασκήνιο γύρω από τη δολοφονία του Γρηγόρη Λαμπράκη στη Θεσσαλονίκη.

Το επεισόδιο έγινε όταν ο προεδρεύων Θανάσης Νάκος δεν έδινε το λόγο στον Τ. Κουίκ και... πετάχτηκε η κ. Μακρή εν είδει συνηγόρου. Ακολούθησε τότε ο εξής διάλογος:

Σοφία Βούλτεψη: «Βρε Τέρενς είμαστε κι εμείς εδώ. Πως κάνετε έτσι;»
Ραχήλ Μακρή: «Τι λες μωρή που είστε κι εσείς εδώ.»
Σοφία Βούλτεψη: «Εγώ εδώ είμαι και με ξέρουν όλοι. Εσύ που μεγάλωσες;»
Ραχήλ Μακρή: «Εγώ μεγάλωσα στη Σαλονίκη. Εσύ ξέρουμε που και πως μεγάλωσες και ποιος ήταν ο πατέρας σου;»
Βούλτεψη: «Ποιος ήταν ο πατέρας μου;»
Ραχήλ Μακρή: «Άμα δεν τον ξέρεις θα στον μάθω εγώ ποιος ήταν.»
Σοφία Βούλτεψη: «Αει σιχτίρ ρε παλιοτσόκαρο»

Άμεση ήταν η αντίδραση από τη ΔΗΜ.ΑΡ με τους Ασημίνα Ξηροτύρη και Δ. Αναγνωστάκη να λένε εν χορώ στην Μακρή «ντροπή σου! Ο Βούλτεψης ήταν Αριστερός ενώ εσύ είσαι χούντα".

Την ίδια στιγμή, μέσα σε πανδαιμόνιο βουλευτές της Ν.Δ φώναζαν ότι για μερικούς από το κόμμα του Π. Καμένου θα  πρέπει να επέμβει ψυχίατρος, ενώ, ενδεικτικό της φορτισμένης ατμόσφαιρας είναι και το γεγονός ότι η Βούλτεψη λίγο αργότερα  ξέσπασε σε κλάματα  στο καφενείο τη Βουλής.

Πληροφορίες, μάλιστα, αναφέρουν ότι κάποιοι βουλευτές κινήθηκαν εναντίον της κ. Μακρή και την κυνηγούσαν στους διαδρόμους της Βουλής.

Παρεμβαίνοντας πυροσβεστικά, ο Τέρενς  Κουΐκ τηλεφώνησε στην Βούλτεψη, ζητώντας της συγγνώμη και εκ μέρους του Πάνου Καμένου, χωρίς να διστάσει να χαρακτηρίσει ιεροσυλία όσα ακούστηκαν  στην Βουλή για τον Γιάννη Βούλτεψη.

Κάποιος πρέπει να μαζέψει τους θρασύτατους βουλευτές σαν την κ. Μακρή που νομίζουν ότι μπορούν να λένε ότι θέλουν.

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ 29/01/2013 21:45:42

    Μαλλον υπαρχει λογος επεμβασης ψυχιατρου. Και το λεω πολυ σοβαρα.

  2. pao avatar
    pao 29/01/2013 22:08:14

    e kala tis eipe h voultepsi, mia omorfi parousia einai h makri gia montelo omos kai oxi gia vouleftina.E ontos einai atopima ths makri pou einai kai apiri kai isxyei oti to peritiligma einai ok alla apo politiki fonara!

  3. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 29/01/2013 22:35:17

    ...λῶλ

    • Γιώργος Π. και ... avatar
      Γιώργος Π. και ... @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 30/01/2013 13:13:03

      xaxaxaxaxaxaxaxxaxaax

      lol με περισπωμένη!

      Είσαι μορφή!

  4. George avatar
    George 30/01/2013 04:56:43

    Πάλι με παραγωγικά πράγματα ασχολείται η βουλή.

  5. George avatar
    George 30/01/2013 08:26:44

    Δεν ξέρω τι φταίει αλλά όλο το σύστημα έχει φτιαχτεί έτσι ώστε τελικά να εισέρχονται στη Βουλή γόνοι από τζάκια, δημόσιοι υπάλληλοι, δημοσιογράφοι, συνδικαλιστές, γιατροί και δικηγόροι. Α, και καθηγητές πανεπιστημίου. Καμία σχέση δηλαδή με την πραγματική παραγωγή και το μοντέλο που χρειάζεται η Ελλάδα. Όλοι μισθοδοτούνται από κάπου. Όλοι ήταν και παραμένουν βολεμένοι. Υπάρχουν ελάχιστες μόνο εξαιρέσεις που έχουν δουλέψει στον πραγματικό ιδιωτικό τομέα και στο εξωτερικό.

    Τέτοια άτομα ψηφίζει ο εν πολλοίς αμόρφωτος και απαίδευτος λαός, τέτοια αποτελέσματα θα έχει. Τα "γαλλικά" που τελευταίως ακούγονται είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα.

    • ΧΑΡΗΣ avatar
      ΧΑΡΗΣ @ George 30/01/2013 12:22:35

      ΣΩΣΤΟΣ ....

  6. ano avatar
    ano 30/01/2013 10:15:24

    εφοσον το ερωτημα ηταν και εσυ που μεγαλωσες η απαντηση ηταν καταλληλη

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ ano 30/01/2013 16:55:29

      Παρε σειρα κι εσυ για ψυχιατρο !Κοψε τα ληγμενα καινε τον εγκεφαλο εαν υπαρχει βεβαια !

  7. αλ avatar
    αλ 30/01/2013 12:40:34

    Για ψυχίατρο πρώτα είναι όλοι αυτοί που την έστειλαν στο κοινοβούλιο....δεν ανοιξε μόνη της την πόρτα και μπήκε.

  8. Κηδομενέας Δευκαλίωνος avatar
    Κηδομενέας Δευκαλίωνος 30/01/2013 13:05:04

    Σύμφωνοι, απρεπέστατα τα λόγια της Μακρή.

    Αλλά για ακόμη μια φορά βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Ολόκληρος ο διάλογος από την αρχή μέχρι το τέλος απεικονίζει μια βουλή που έχει χάσει το ρόλο της, έχει χάσει τα λόγια της. Από το "άντε βρε, Τέρενς" μέχρι το "τσόκαρο" οι δυο ... εθνομαμάδες μου θύμισαν τους καυγάδες και τα μαλλιοτραβήγματα που μου περιέγραφε η γιαγιά μου ότι γίνονταν στη βρύση του χωριού όταν περιμένοντας με τη στάμνα για νερό κάποια προσπαθούσε να πάρει τη σειρά της άλλης! Και καλά οι κυρίες εκείνες για το νερό τους καυγάδιζαν, ζωτικής σημασίας όπως και ο χρόνος αναμομής. Οι βουλευτίνες μας γιατί ακριβώς καυγάδιζαν μέσα στη βουλή; Πως φαίνεται ότι δεν κατάλαβαν ότι δεν είναι η βουλή τους αλλά η βουλή ΜΑΣ όπου δυστυχώς κάναμε τις τελευταίες δεκαετίες το λάθος να στείλουμε κάτι τέτοιους τύπους και τύπισσες.

    Ήγκικεν όμως η ώρα... Γι' αυτό παλιοκατίνοι και παλιοκατίνες άντε σιγά-σιγά πάρτε τα κουβαδάκια σας και τα τσόκαρά σας και σε άλλη παραλία....

    • Επισκέπτης avatar
      Επισκέπτης @ Κηδομενέας Δευκαλίωνος 30/01/2013 17:53:44

      "Tα κόκκινα φανάρια"...

  9. Το πρόβλημα δεν είναι.... avatar
    Το πρόβλημα δεν είναι.... 30/01/2013 13:57:31

    ... που μεγάλωσε ο καθένας, αλλά ότι οι βουλευτές των Αεροψεκασμένων Ελλήνων σε κάθε στιγμή επιδιώκουν να τα κάνουν όλα μπάχαλο. Το αν είναι ψυχοπαθείς ή αν το κάνουν συνειδητά για να πουλάνε επαναστατικότητα στους ψηφοφόρους τους, δεν με αφορά.

    ΥΓ. Συνειδητά διαχωρίζω τη Χρυσή Αυγή, γιατί εκεί είναι αναμενόμενο: αν ψηφίζεις τον μπράβο για να γίνει βουλευτής, ως μπράβος θα συμπεριφέρεται. Αλλά ότι οι χρόνια κρατικοδίαιτοι κ. Κουίκ, Κουράκος, Μακρή κλπ ανακάλυψαν τώρα τον πατριωτισμό και αποφάσισαν να φάνε τους εθνοπροδότες, ε, παραπάει!

    • Angeleyes avatar
      Angeleyes @ Το πρόβλημα δεν είναι.... 30/01/2013 20:35:35

      Όπως καί τόν κατσαπλιά, τόν εγκληματία τόν αριστερό κι άν ψηφίσεις κατσαπλιάς θά μείνει. Εκεί νά δείς πατριωτισμό. Πρώτοι στό ξεπούλημα τής Μακεδονίας, πρώτοι στό παιδομάζωμα, πρώτοι καί στήν καταστροφή.

  10. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 30/01/2013 16:30:53

    Δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα μια χαρα το κοβω το μωρο μας τη Ραχηλ, στη φωτο... κοκκινη γοβα, στενο μινι κτλ. Αν ημουν στις καλες εποχες μου (οικονομικα) σιγουρα θα μου μασαγε καμποσα Ευρουλακια. Αλλα τωρα, δυστυχως δεν...

    //απορω, χρειαζεται πλεον να παιρνει κανεις σοβαρα τους ΑνΕλλ ?? Οι ανθρωποι εχουν πια δειξει σε ολους οτι ειναι εντελως σ...ργελα. Κριμα παντως για τον ιδιο το Καμμενο, που ως Βουλευτης ηταν μαχητικος, και πολλα απ αυτα που αποκαλυπτε ειχαν αξια. Κριμα, αλλα ειναι πια αργα για αυτον, ενω με τους Μαριαδες , τους Χαλιγκαληδες, τη Ραχηλ και τα λοιπα ''παλτα'' που μαζεψε, καταφερε και να γελοιοποιηθει...//

  11. DebbyTant avatar
    DebbyTant 30/01/2013 18:24:09

    Απρεπεστατη η ραχηλ λογω απειριας.
    Γιατι στελνετε νηπια στη βουλη?

    • Πατωματζής avatar
      Πατωματζής @ DebbyTant 30/01/2013 23:40:25

      Άντε στην επόμενη Βουλή να μπει κι η Τζούλια.
      Πήρε την πρώην της ΝΔ την Κουντουρά, όλα τα φωτομοντέλα έχει μαζέψει ο Καμμένος.
      Είναι κι η Κεφαλογιάννη ωραία ύπαρξη αλλά εντάξει δε συμπεριφέρεται έτσι. Απορώ πώς δε μετακόμισε κι αυτή!

  12. Orgilos avatar
    Orgilos 30/01/2013 19:14:38

    Το ότι ο Βούλτεψης ήταν αριστερός, αυτό είναι έπαινος;

    Δυστυχώς, έχω την εντύπωση ότι η ΝΔ έχει αλωθεί τελείως από κεντρώους και αριστερούς. Μόνο αν γίνει ακραία ριζοσπαστική και δεξιά, θα πάει μπροστά αυτό το κόμμα. Αυτά τα τραβεστί κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσουν.

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Orgilos 30/01/2013 20:24:18

      Σωστός!

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Orgilos 31/01/2013 00:06:27

      Μεγα-Οργιλε (ψυχραιμια αγριεμενο παιδι...) εσυ που μας το παιζεις και καλα καργα ΔΕΞΙΟΣ , σε καλυπτουν οι βουλευτες των Αν-Ελλ που απο τωρα δηλωνουν ανοιχτα οτι θα συνεργαστουν με το ΣΥΡΙΖΑ μετα τις εκλογες??
      Το παραμυθακι σου, σε παρακαλω να το πεις αλλου.
      Ευχαριστω.

  13. Τηλέμαχος Αναγνώστου avatar
    Τηλέμαχος Αναγνώστου 30/01/2013 20:44:52

    Πεθαίνω να ακούσω την άποψη σας για Γκοτζαμάνη-Εμμανουηλίδη. Ήρωες ή μήπως θύματα άλλης μια συνωμοσίας της αριστεράς;

  14. η Dimi avatar
    η Dimi 31/01/2013 14:46:00

    Eπειγόντως η Βουλή χρειάζεται “Κώδικα Συμπεριφοράς και Ενδυματολογίας”. Οι κυρίες και οι κύριοι της Βουλής (αμειβόμενοι με το δικό μας πανάκριβο χρήμα), έχουν εκτροχιαστεί. Με όλες τις συνέπειες ο “Κώδικας Συμπεριφοράς και Ενδυματολογίας” θα συνεπάγεται για τους εκτροχιασμένους.