#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/10/2013 16:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάλυψη των καυσίμων για τις παρελάσεις από τον όμιλο Βαρδινογιάννη



Τελικά μόνο στην Ελλάδα θα μπορούσαμε να τσακωθούμε για το πώς θα γίνει μια παρέλαση. Δεν μας έφταναν τα τόσα προβλήματα, τώρα πρέπει να ασχολούμαστε και με το αν θα βγουν τα τανκς και αν θα είναι υψηλό το φρόνημα των πολιτών σε περίπτωση που δει μηχανοκίνητα στους δρόμους.

Επειδή, ωστόσο, είναι... ακριβό σπορ για την Ελλάδα η παρέλαση αεροπλάνων και μηχανοκίνητων, τώρα θα γίνουν και με... ευγενική χορηγία. Προσφέρθηκε ο όμιλος Βαρδινογιάννη να καλύψει τα καύσιμα που θα χρειαστούν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βαβέλ avatar
    Βαβέλ 14/10/2013 16:18:19

    Έτσι μπράβο. Τόσα τους έχει προσφέρει η Ελλάδα. Ελάχιστα προσφέρουν όλοι τους. Μερικοί δε, μόνο παίρνουν....

  2. giorgos avatar
    giorgos 14/10/2013 16:22:46

    Ασε βαβελ Για την συγκεκριμενη οικογενεια τι εχει προσφερει μπορουμε να μιλησουμε εμεις οι Κρητες.μην κανεται συγκρισεις με αλλους.παντα κοντα σε ανθρωπους που εχουν αναγκες γιατι ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

  3. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 14/10/2013 16:40:15

    Απορία: Για ποιον λόγο το πασοκ δεν ήθελε παρέλαση αρμάτων;

    1)Επειδή αποτελεί απόδειξη φασισμού;
    2)Επειδή αποδυναμώνεται η εθνική άμυνα όσο κρατάει η παρέλαση.
    3)Γιατί κοστίζουν τα καύσιμα;


    Αν πάντως ήταν το (3) τώρα πια δεν έχουν δικαιολογία.

    • Αντώνης avatar
      Αντώνης @ Γιώργος Αχαιός 14/10/2013 17:27:46

      Επειδή οι άνθρωποι είναι και Νεοταξίτες εκτός από τελειωμένοι....

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Αντώνης 14/10/2013 18:24:12

        Αυτό το ξέρουμε. Το θέμα είναι να καταλάβουν οι Έλληνες ότι δεν είναι όλοι σαν αυτούς...

  4. ΚΜ avatar
    ΚΜ 14/10/2013 16:43:43

    Μπράβο στον Βαρδινογιάννη. Πάντως ήθελα να ήξερα, πόσο πια ήταν το κόστος για τα καύσιμα της παρέλασης που ο λαϊκιστής διάδοχος του ΓΑΠ (τόσο στην ηγεσία του ΠΑΣΟΚ όσο και στα χούγια!) βρήκε να το κάνει θέμα! Άλλωστε, ο Ε. Σ. δεν πληρώνει το ντήζελ με 1,35 που το πληρώνουμε εμείς, καθότι το μεγαλύτερο μέρος της τιμής είναι φόροι.

  5. christof avatar
    christof 14/10/2013 17:14:13

    Και το 1974 η MOTOR OIL διυλισε 1000000 βαρελια μαζουτ για τις αναγκες του πολεμικου ναυτικου ,δωρεαν

  6. ΒΙΛΛΥ ΣΙΧ avatar
    ΒΙΛΛΥ ΣΙΧ 14/10/2013 17:30:10

    Τους ξεφτύλισε.....τέτοια τους πρέπουν....

  7. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 14/10/2013 18:24:00

    Μπράβο στό Βαρδινογιάννη.
    Λές νά θελήσει νά κάνει κάτι καί γιά τό πετρέλαιο θέρμανσης;...

  8. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 14/10/2013 21:16:05

    Ας γινει κληρωση να γεμισει καμια χιλιαδα πολυκατοικιες γιατι σκουρα τα πραματα για το χειμωνα που ερχεται με βημα ταχυ

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Μεγαλες στιγμες 15/10/2013 05:15:00

      Ἔτσι!

  9. foros avatar
    foros 14/10/2013 21:20:46

    Συγχαρητήρια στην MOTOR OIL. Ελπίζω εθελοντικά να εισάγει το σύστημα εισροών - εκροών καυσίμων και στα διυλιστήρια της.

  10. FOTZIO avatar
    FOTZIO 14/10/2013 22:01:33

    τα μπραβο που δινετε στον εφοπλιστη... θα είχαν αξία αν το ίδιο έκανε και σε εκείνους τους συνέλληνες που θα παγώσουν και το φετινό χειμώνα

  11. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 14/10/2013 22:24:59

    Σιγουρα το να εισαι επιχειρηματιας τετοιου βελινεκους, σημαινει οτι συχνα θα παρεις και σκληρες αποφασεις. Παντως αυτη η οικογενεια εχει δειξει (πολυ περισσοτερο απο τις αλλες οικογενειες αναλογου μεγεθους) οτι εχει ανθρωπια, και εχει βοηθησει ανθρωπους που εχουν αναγκη: πχ φωτιες στην Ηλεια, Ιατρικη φροντιδα μικρων παιδιων, καυσιμα για το Στρατο, συν πολλα αλλα που δεν τα ξερει ο πολυς κοσμος. Χαιρομαι που ειναι ... κοντο-χωριανοί μου...

  12. ΚΜ avatar
    ΚΜ 14/10/2013 23:00:36

    Ποτέ δεν ξέρεις τί θα κάνει αλλά τα μπράβο τα αξίζει ούτως ή άλλως, αναφορικά με την παρέλαση. Δεν «χωράνε ναι μεν αλλά» γιατί άν δεν έβαζε, κανένας δεν θα μπορούσε να του πει γιατί δεν έβαλες.

  13. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 14/10/2013 23:05:22

    Πάντως πληροφορία ότι ναι μεν θα χαρίσει τα καύσιμα αλλά τα τανκς και τα αεροπλάνα θα φέρουν επάνω τους τεράστια πράσινα τριφύλια, ελέγχεται ως ανακριβής! :)

  14. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 16/10/2013 04:44:11

    Συγχαρητηρια στην MOTOR OIL. Τελεια και παυλα!