#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/05/2013 12:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εύσημα Δένδια για τη σύλληψη των ληστών στο Παγκράτι



H φωτογραφία θα μπορούσε να κάνει χαρούμενους τους Χρυσαυγίτες, αλλά όχι. Οι αστυνομικοί που πήγαν στο υπουργείο Δημόσιας Τάξης δεν... συνέλαβαν τον υπουργό Νίκο Δένδια. Ευτυχώς για τον ίδιο, δυστυχώς για τη Χρυσή Αυγή που όπου βρεθεί κι όπου σταθεί τον βρίζει. Ίσως γιατί προσπαθεί να κάνει τη δουλειά του, κάτι που δεν αρέσει στον φασιστικό εσμό που θέλει να επιβάλει το δικό του νόμο.

Πάντως, οι αστυνομικοί που βρέθηκαν στο υπουργείο πήγαν για να εισπράξουν τα εύσημα από την ηγεσία καθώς ήταν αυτοί που κατάφεραν να συλλάβουν χθες το βράδυ στο Παγκράτι δύο επικίνδυνους  κακοποιό. Κάτι τέτοιες πράξεις επιβράβευσης είναι επιβεβλημένες αν σκεφτεί κανείς ότι οι εργαζόμενοι των 600-700 ευρώ βρίσκονται καθημερινά αντιμέτωποι με τη ζούγκλα της καθημερινότητας και την έξαρση της εγκληματικότητας. Και μάλιστα από κακοποιούς που δεν έχουν τον παραμικρό ενδοιασμό να αφαιρέσουν μια ανθρώπινη ζωή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Λύκος avatar
    Λύκος 24/05/2013 14:48:59

    Μπράβο στα παιδιά. Αλλά για 700€ να ρισκάρεις τη ζωή σου πάλι...
    Οπότε δε ξέρω αν μπράβο πρέπει να πω στα παιδιά ή να τους πω άγιο είχατε.

  2. Γιώργος avatar
    Γιώργος 24/05/2013 15:42:17

    Οι αστυνομικοί τους συνέλαβαν και όχι ο Δένδιας...

  3. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 24/05/2013 16:13:46

    Να είστε καλά σε όλα τα σώματα ασφαλείας που για λίγα ευρώ κινδυνεύετε. Η Παναγιά μαζί σας!

  4. Ραβινος avatar
    Ραβινος 24/05/2013 18:30:13

    Μπραβο στον Δενδια για την αναγνωριση και ενα ευχαριστω στους αστυνομικους που διακινδυνευουν την ζωη τους με τα καθε λογης κοπροσκυλα κακοποιους .Εγω φυσικα να το δηλωσω οτι δεν ειμαι της συλληψης οταν υπαρχει πυροβολισμος εναντιον αστυνομικων αλλα στην εκτελεση με μια στο κουτελο να σου πως εγω μετα εαν θα ξανατολμησει κανενας απο τα αποβρασματα να ξαναπυροβολησει αστυνομικο και αυτα τα περι δικαιοσυνης και η πολιτεια δεν εκδικειται και οτι δεν ειμαστε ιδιοι με τους κακοποιους τ'ακουω βερεσε !Ευχομαι να ξεπερασει γρηγορα το σοκ ο αστυνομικος που δεχτηκε βολιδα στο αλεξισφαιρο γιλεκο του .Οπως ειπε και ο Α.Σαμαρας η πολιτεια τους χρωσταει και καλα θα κανει να τους βαλει πρωτους στην γραμμη του ξεπληρωματος .

  5. κανέλος avatar
    κανέλος 24/05/2013 19:11:39

    τα 600 ευρω τα δινει η τρικομματικη που μελος της ειναι ο Δενδιας , κατα τα αλλα καλο το επικοινωνιακο σοου να δειξουμε οτι συμπασχουμε στους αστυνομικους

    • Περικλής avatar
      Περικλής @ κανέλος 24/05/2013 19:51:48

      800 παίρνουν και ειναι μια χαρά τη σήμερον ημέρα. Ας μη λαϊκίζουμε.

      • ΓΕΩΜΕΤΡΗΣ avatar
        ΓΕΩΜΕΤΡΗΣ @ Περικλής 24/05/2013 21:49:39

        Μόλις λαΐκισες (sic) κι εσύ. Αλλά μάλλον δεν το κατάλαβες...

        Αλήθεια, έχω μια ιδέα. Να πας να πεις στη μάνα σου ότι αποφάσισες να πας στην ομάδα ΔΙΑΣ. Μια χαρά θα είσαι τη σήμερον ημέρα με τα 800 ευρώ. Να δούμε τι θα σου πει.

        Αστραπόγιαννε!!

  6. Περικλής avatar
    Περικλής 24/05/2013 19:51:22

    +1. Πυροβολισμός κατ' ευθείαν εκτός αν παραδοθούν. Τότε και μόνο τότε να υπάρχει μια δεύτερη σκέψη.

    • Αντίθεσις avatar
      Αντίθεσις @ Περικλής 24/05/2013 21:16:05

      Και το σύνταγμα που μιλά για διάκριση των εξουσιών (γιατί άραγε;), κύριε;

  7. roadrunner avatar
    roadrunner 24/05/2013 22:41:35

    Πολύ σωστή κίνηση εκ μέρους του κ. Δένδια να συγχαρεί τους γενναίους αστυνομικούς.
    Σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς και η ηθική ανταμοιβή μετράει και ενθαρρύνει να συνεχίσουν το δύσκολο έργο τους, παρά τις πενιχρές απολαβές.
    Δεν θα ήταν δίκαιο, τέτοιοι αποδεδειγμένα μάχιμοι άνδρες της αστυνομίας, να προάγονται ταχύτερα ;

  8. .Έλληνας... avatar
    .Έλληνας... 25/05/2013 05:23:16

    ..o κ.Δένδιας συνεχάρη και πολύ καλά έκανε τους γενναίους αστυνομικούς που συνέλαβαν δύο έλληνες κακοποιούς...γιατί όμως δεν έχει συγχαρεί ποτέ του κανένα εξίσου γενναίο αστυνομικό που έχει συλλάβει εγκληματία λαυροεισβολέα-έποικο;;;