04/01/2013 14:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επευφημίες αστυνομικών, προς τους συλληφθέντες συναδέλφους τους για ναρκωτικά!!!

Ολοκληρώνεται σήμερα η διαδικασία των απολογιών των κατηγορουμένων για συμμετοχή στο πολυμελές κύκλωμα εισαγωγής και διακίνησης ναρκωτικών που εξαρθρώθηκε από την Ασφάλεια Θεσσαλονίκης.

Ανάμεσα στους εννέα συλληφθέντες που θα λογοδοτήσουν κατά τη διάρκεια της ημέρας ενώπιον της Δ' ειδικής ανακρίτριας Θεσσαλονίκης είναι οι δύο Αλβανοί, φερόμενοι ως «εγκέφαλοι» του κυκλώματος, καθώς και δύο αστυνομικοί, ο προϊστάμενος του τμήματος δίωξης ναρκωτικών Βόλου και ο αρχιφύλακας της διεύθυνσης Αλλοδαπών Θεσσαλονίκης.

Κατά την μεταγωγή τους στα δικαστήρια της Θεσσαλονίκης, νωρίτερα το πρωί, συγκεντρώθηκαν συνάδελφοι των δύο συλληφθέντων αστυνομικών έξω από το δικαστικό μέγαρο, προκειμένου να τους εκφράσουν την αλληλεγγύη τους. Μάλιστα, αποδοκίμασαν τους αστυνομικούς του Μεταγωγών που συνόδευαν τους συλληφθέντες στο γραφείο της ανακρίτριας.

Οι απολογίες των κατηγορουμένων θα ξεκινήσουν σε λίγη ώρα και αναμένεται να ολοκληρωθούν αργά το βράδυ, οπότε η ανακρίτρια και η εισαγγελέας θα αποφασίσουν για την προφυλάκισή τους ή όχι.

Για την υπόθεση προφυλακίστηκαν μέχρι στιγμής 14 κατηγορούμενοι, μεταξύ αυτών ο αρχιφύλακας της Ασφάλειας Αγρινίου, ενώ άλλοι 12 αφέθηκαν ελεύθεροι με περιοριστικούς όρους. Κατά τη γιγαντιαία αστυνομική επιχείρηση εξάρθρωσης του κυκλώματος συνελήφθησαν σε Θεσσαλονίκη, Βόλο και Αγρίνιο συνολικά 35 άτομα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kleiner avatar
    kleiner 04/01/2013 16:30:51

    φωτογραφηθηκαν οσοι επευφημουσαν?

    να παει στο αρχηγειο η φωτο.

  2. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 04/01/2013 16:32:03

    Τεράστια η διαφορά:
    Οι μεν επευφημούν πολιτικούς κρατούμενους, οι δε ναρκέμπορους!!

  3. kostas.k. avatar
    kostas.k. 04/01/2013 17:20:08

    καλά κάνανε οι συνάδελφοι και χειροκροτούσαν, κάτι παραπάνω θα ξέρουν...ότι π.χ. το "θέμα" μπορεί να είναι μία ακόμη επικοινωνιακή μπαρούφα, καρα-Πασοκικής έμπνευσης δεν σας λέει τίποτα? και σε εποχές που μόλις αρχίζει να ακουμπιέται η κορυφή του παγόβουνου, όπως ορθότατα λέει ο σύριζα? αυτές οι δουλειές δεν γίνονται έτσι..το ξέρει και ο τελευταίος αστυνομικός αυτό...ούτε μήντια, ούτε σαχλαμαρίτσες ούτε φρου-φρου...έχεις αποδείξεις και χωρίς πολλά-πολλά, χτυπάς το ναρκεμπόριο αλύπητα...δεν είμαι αστυνομικός, πολλές φορές βλέπω πολλά αρνητικά στην Αστυνομία..ξέρω όμως από κοντά πως αυτή η άθλια επικοινωνιακή Πασοκονοοτροπία έχει διαβρώσει σε μεγάλο βαθμό ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΡΑΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ...και λυπάμαι και με σας στο antinews, που πολλές φορές την πριμοδοτείτε...ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ για τους συγκεκριμένους αστυνομικούς...γιά αρκετούς άλλους που δεν θα αποκαλυφθούν ποτέ δημόσια, μπορεί να πιστέψω και τα χειρότερα...

  4. Αντάμ Παπαντάμ avatar
    Αντάμ Παπαντάμ 04/01/2013 18:14:23

    Οι Αστυνομικοί γνωρίζουν τους διεφθαρμένους συναδέλφους τους (όπως όλοι μας άλλωστε στην δουλειά μας γνωρίζουμε τους άξιους από τους ανίκανους).
    Δεν φαντάζομε ότι τρελάθηκαν ξαφνικά τόσοι Αστυνομικοί και πήγαν και επευφημούσαν τους κατηγορούμενους συναδέλφους τους ,μάλλον κάτι γνώριζαν οι συγκεκριμένοι αστυνομικοί που εμείς δεν γνωρίζουμε .
    Επιτέλους κάποια στιγμή ας βάλουμε να λειτουργήσει η λογική μας και να μην παρασυρόμεθα από εξόφθαλμες περιπτώσεις αδικιών .
    Δηλαδή εάν οι συγκεκριμένοι αστυνομικοί που ακούγονται στις συνομιλίες με τους ναρκέμπορους πως θα μιλούσαν με αυτούς ,αν όχι στην γλώσσα τους, ενίοτε θα παρίσταναν και τους εμπόρους ναρκωτικών (ο σκοπός αγιάζει τα μέσα )Πάρα πολλές φορές έχουμε ακούσει ότι συνελήφθει ο τάδε έμπορος ναρκωτικών γιατί προσπάθησε να πουλήσει ποσότητα ναρκωτικών σε αστυνομικό που παρίστανε τον πελάτη ,αν στην συγκεκριμένη συναλαγη ο υπερκοριός της ΕΥΠ υ[πέκλεπτε την συνενόηση του εμπόρου με τον αστυνομικό δήθεν αγοραστη ,ο αστυνομικός θα ήτο κατηγορούμενος;

    • maquis avatar
      maquis @ Αντάμ Παπαντάμ 04/01/2013 22:03:55

      Θα ήτο, θα ήτο!

  5. deldio avatar
    deldio 04/01/2013 23:19:28

    Πάρα πολύ χαίρομαι επειδή οι πατενταρισμένοι ναρκέμποροι-μπάτσοι βρίσκουν πάντοτε ένθερμους υπερασπιστές μεταξύ των αληθινών ελλήνων-χριστιανών-πατριωτών, ακριβώς είναι πιστοί ομοϊδεάτες τους. Εδώ τηρείται πιστά και απόλυτα το τεκμήριο αθωότητας των ρεμαλιών αστυνομικών που πιάστηκαν με τη ζυγαριά και τη σκόνη στο χέρι, όχι όπως στα Προπύλαια που οι πραγματικοί κακούργοι (λαθρο) έκαναν εγκληματικό ...παραεμπόριο με τσατσάρες και μπρελόκ για να ζήσουν!

  6. Wheel avatar
    Wheel 05/01/2013 16:08:49

    Tην υψηλή κοινωνία του Κολωνακίου και της Μυκόνου την πιάσανε? Αυτήν ποτέ - είναι στο απυρόβλητο, μην ελπίζετε στα παχιά λόγια του σύγχρονου Ηρώδη, πρέπει να επιζήσει η Τρικομματική.