#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/02/2013 18:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επεισόδια και τραυματίες στο μπλόκο της Νίκαιας



Συμπλοκές μεταξύ αγροτών και αστυνομικών σημειώθηκαν,σήμερα,στο μπλόκο της Νίκαιας, στη Λάρισα.Τα επεισόδια σημειώθηκαν,όταν ομάδες αγροτών προσπάθησαν να καταλάβουν το οδόστρωμα της εθνικής οδού Θεσσαλονίκης – Αθηνών και να πραγματοποιήσουν καθιστική διαμαρτυρία.

Αστυνομικές δυνάμεις τους εμπόδισαν, κάνοντας περιορισμένη χρήση χημικών, με αποτέλεσμα να σημειωθούν συμπλοκές.

Σύμφωνα με τους οργανωτές της κινητοποίησης, τραυματίστηκαν ελαφρά τέσσερις αγρότες.Η κυκλοφορία στο εθνικό δίκτυο διεξάγεται κανονικά, ενώ για αύριο, στις 12 το μεσημέρι, οι υπεύθυνοι του μπλόκου έχουν καλέσει σε συγκέντρωση διαμαρτυρίας τους αγρότες της Θεσσαλίας, στον κόμβο της Νίκαιας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δεξιόχειρας avatar
    Δεξιόχειρας 16/02/2013 20:51:51

    Άλλη μια επιτυχία του Σαμαρά απέναντι στους ανεκδιήγητους αριστερούς. Μέρα με τη μέρα θα χάνουν όσο επιμένουν να μένουν στα μπλόκα. Οι αγράμματοι αγρότες βέβαια θα φάνε το ξύλο ενώ η Παπαρήγα θα αγωνιά για την εξέλιξη του συνεδρίου του ΚΚΕ. "ΚΚΕ. Έγκλημα και τιμωρία". Η τιμωρία σας βέβαια θα αργήσει αλλά θα έρθει. Ο τελευταίος κοινοβουλευτικός γραμματέας του ΚΚΕ μετά τις επόμενες εκλογές θα φάει το πραγματικό ξύλο. Αγρότες, εγκαταλείψτε το προδοτικό ΚΚΕ και γυρίστε στα χωράφια σας.

    • ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ avatar
      ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ @ Δεξιόχειρας 16/02/2013 21:06:04

      Σύμφωνα με δημοσκόπηση του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, μόλις το 4% των αγροτών ψηφίζει ΚΚΕ, έναντι 30% που ψηφίζει ΝΔ, που είναι η πρώτη δύναμη στον αγροτικό κόσμο. Πως γίνεται τώρα το 4% να κάνει κουμάντο, μόνο εσύ το ξέρεις.Θύματα της σταλινικής προπαγάνδας οι αγρότες; Ισχνή μειοψηφία οι κινητοποιημένοι αγρότες; Αυτό πάντως, ούτε ο Κεδίκογλου το υποστηρίζει

      • dim avatar
        dim @ ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 16/02/2013 21:33:10

        Ποιο κουμάντο? 100 άτομα είναι σε κάθε μπλόκο...

      • Δεξιόχειρας avatar
        Δεξιόχειρας @ ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ 16/02/2013 21:34:17

        Δεν έχεις σχέση με την αγροτιά και φαίνεται. Οι κινητοποιήσεις των αγροτών οργανώθηκαν από το ΚΚΕ εδώ και τρείς μήνες. Ο αγρότης μπορεί να ψηφίζει Ν.Δ όμως σίγουρα δεν είναι ενσυνείδητος δεξιός. Εκεί βρίσκει πάτημα το ΚΚΕ:"Εμπρός, σας παίρνουν τα χωράφια σας", φώναξε. Ποιό; Το ΚΚΕ που δεν πιστεύει στην ιδιοκτησία.

        • Evangelos avatar
          Evangelos @ Δεξιόχειρας 16/02/2013 22:07:43

          "...σίγουρα δεν είναι ενσυνείδητος δεξιός"

          φίλε μου μοιράζεις και πιστοποιητικά "ενσυνειδητότητας" δεξιοφροσύνης ???

          η επαρχία είναι ο λόγος που είναι πρωθυπουργός ο Σαμαράς ... αν βλέπεις παντού αριστερά φαντάσματα δε σου φταίνε οι αγρότες που είναι (και ήταν) πολλά χρόνια ψηφοφόροι της ΝΔ ...

          όσον αφορά το πόσοι είναι στις κοινητοποιήσεις , να υπενθυμίσω τα αντίστοιχα μπλόκα επί Σημίτη (τότε που οι αγρότες ήταν δεξιοί "ενσυνείδητοι") ... και την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ προπαγάνδα που έκανε τότε το Πασόκ ...

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Δεξιόχειρας 17/02/2013 08:01:13

      ΜΑΤ χωρίς διάλογο !
      50-100 κομματόσκυλα θυμήθηκαν τις λάθος επιλογές που κάνουν 30 χρόνια και θέλουν να ξεσπάσουν σε βάρος της κοινωνίας. Ξύλο και μέσα !

  2. dim avatar
    dim 16/02/2013 21:17:10

    100 ΚΚΕδες σε κάθε μπλοκ, προκαλούν και χτυπούν αστυνομικούς, προσπαθώντας να τραβήξουν πανω τους τα φώτα της δημοσιότητας...

    Συντεχνίες, συνδικάτα... 30 χρόνια τώρα... και μετά λένε ότι δεν έχει ευθύνη και η αριστερά για τη κατάντια μας, επειδή τάχα δε κυβέρνησε ούτε μέρα... 50% ευθύνη έχει το ΠΑΣΟΚ, 20% η ΝΔ, 15% η Αριστερά, και 15% οι πολίτες που ψήφιζαν όπως ψήφιζαν...

  3. Σωτήρης avatar
    Σωτήρης 16/02/2013 23:23:24

    Αυτό που λες είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ψεματα.

    • dim avatar
      dim @ Σωτήρης 16/02/2013 23:24:52

      Καλά, καλά.. Έχουμε μάτια και βλέπουμε...

  4. Δεξιόχειρας avatar
    Δεξιόχειρας 16/02/2013 23:33:55

    Το γεγονός ότι στις εκλογές του Ιουνίου τα ποσοστά της Ν.Δ έπεσαν στη Θεσσαλία ενώ παντού ανέβηκαν σου λέει κάτι; Εμένα μου λέει ότι δεν αντέδρασαν τον Μάιο λόγω αργών αντανακλαστικών αλλά τον Ιούνιο εγκατέλειψαν την βάρκα νομίζοντας ότι θα βουλιάξει. Οι αγρότες ψήφιζαν Ν.Δ γιατί υπήρχε η λογική του Γκρούεζα. Δεν ψήφιζαν γιατί εκτιμούν την ελεύθερη αγορά. Ευτυχώς είναι λίγοι, θα σου πώ εγώ. Εδώ ζητάν αφορολόγητο 40 χιλ ευρώ, δεν σου θυμίζει κάτι αυτό; Για βοήθεια θα σου πώ ότι λίγα χρόνια πρίν το ΚΚΕ υποστήριζε 1400 ευρώ σε κάθε νεοδιοριζόμενο. Ό,τι να'ναι δηλαδή.

    • Evangelos avatar
      Evangelos @ Δεξιόχειρας 17/02/2013 00:02:12

      "Οι αγρότες ψήφιζαν Ν.Δ γιατί υπήρχε η λογική του Γκρούεζα"

      εννοείς δηλαδή ότι οι 2 κυβερνήσεις (74,77) Καραμανλή , η κυβέρνηση Μητσοτάκη (91) και οι 2 κυβερνήσεις (04,07) του άλλου Καραμανλή ... ήταν κυβερνήσεις Γκρούεζα ...

      μάλιστα ... μήπως υπερβάλλεις ΕΛΑΦΡΩΣ ???

    • Αγροτιά avatar
      Αγροτιά @ Δεξιόχειρας 17/02/2013 00:08:40

      Στην υπόλοιπη Ελλάδα ανέβηκαν τα ποσοστά της ΝΔ...Για το εκπληκτικό 29% μιλάς ε; και σε ό,τι αφορά στη Θεσσαλία, μάλλον θα πέσει κι άλλο (και δε φταίνε οι αγρότες φίλε δεξιόχειρα)

      • Δεξιόχειρας avatar
        Δεξιόχειρας @ Αγροτιά 17/02/2013 16:04:42

        Πρέπει κάποιος να φταίει; Ας το πάρουν χαμπάρι: δεν μπορεί ο οποιοσδήποτε να κλείνει το δρόμο επειδή έτσι του γουστάρει. Κάποτε πήραν με το παραπάνω, τώρα πρέπει να ισχύσει για αυτούς ότι για όλους τους άλλους. Το παραμύθι: "αφήστε μας να καλλιεργήσουμε" να το σταματήσουν. Ύπάρχουν και αγρότες που καλλιεργούν με τα υπάρχοντα, έχουν ήδη ενταχθεί στο νέο σύστημα με τα βιβλία και σχεδιάζουν το μέλλον. Οι τεμπελχανάδες του ΚΚΕ φωνάζουν στα καφενεία καταπίνοντας τσίπρο. Έλεος!

        • Μακεδόνας avatar
          Μακεδόνας @ Δεξιόχειρας 18/02/2013 10:19:59

          Δεξιόχειρας είπε: «Άλλη μια επιτυχία του Σαμαρά απέναντι στους ανεκδιήγητους αριστερούς.» « Ο αγρότης μπορεί να ψηφίζει Ν.Δ όμως σίγουρα δεν είναι ενσυνείδητος δεξιός». « Οι αγρότες ψήφιζαν Ν.Δ γιατί υπήρχε η λογική του Γκρούεζα». «Δεν ψήφιζαν γιατί εκτιμούν την ελεύθερη αγορά». «Κάποτε πήραν με το παραπάνω, τώρα πρέπει να ισχύσει για αυτούς ότι για όλους τους άλλους». Δεξιόχειρα τι πίνεις και δεν μας δίνεις; Το «Θολωμένο μου μυαλό» του Καζαντζίδη το γνωρίζεις;