19/03/2013 14:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είσοδος τουρκικής κορβέτας στα ελληνικά χωρικά ύδατα

Προκλητικός πλους, για μια ακόμη φορά από την  τουρκική κορβέτα «TCG BAFRA», η οποία από τη Σμύρνη, βρέθηκε στις Κυκλάδες και σχεδόν στον Σαρωνικό Κόλπο.

Όπως ανακοινώθηκε από το ΓΕΕΘΑ, η τουρκική κορβέτα προερχόμενη από το λιμάνι της Σμύρνης εισήλθε τις πρωινές ώρες σήμερα στα ελληνικά χωρικά ύδατα μεταξύ Ευβοίας και Άνδρου (Στενό Καφηρέα). Στη συνέχεια, κινούμενη με πορεία νότια- νοτιοδυτική διήλθε μεταξύ Κέας και Κύθνου και εξήλθε από τα ελληνικά χωρικά ύδατα νοτίως της Κέας.

Πλοία και μέσα του Πολεμικού Ναυτικού, καθώς και αεροσκάφη της Πολεμικής Αεροπορίας παρακολούθησαν το τουρκικό πολεμικό πλοίο καθ' όλη τη διάρκεια του πλου του.

e-typos

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 19/03/2013 14:29:55

    Ε εντάξει, αφού το παρακολουθούμε δεν τρέχει τίποτα. Ολα υπό έλεγχο αγαπητοί!

    • Νιόβη avatar
      Νιόβη @ ΒΙΣ 19/03/2013 16:38:45

      Από το στόμα μου το πήρατε. Όλα εν τάξει λοιπόν, βγήκε η κορβέτα, πήρε τον αέρα της, της κάναμε κι εμείς παρεούλα, ένα ουζάκι μόνο δεν κεράσαμε τα παιδιά και θα μας πουν αφιλόξενους.

  2. m.s avatar
    m.s 19/03/2013 14:34:44

    περισσότερες πιθανότητες έχει να τρακάρει πάνω σε καμιά τράτα και να πάει αύτανδρη , παρά να του κάνουμε εμείς τίποτα.
    πάντως από παρακολούθηση σκίζουμε. έτσι παιδιά!! μη την αφήνετε ρούπι.

  3. δαρειος avatar
    δαρειος 19/03/2013 14:58:13

    Σύμφωνα με έγκυρες πηγές μετέφερε αυτόγραφα της Fatmagul.

    • Δεξί μπακ-χαφ avatar
      Δεξί μπακ-χαφ @ δαρειος 19/03/2013 16:24:13

      Να διορθώσω ότι γύριζαν την Fatmagul στο ναυτικό και για να είναι πιο προσιτό στους έλληνες τηλεθεατές έπρεπε να έχει γυρίσματα από οικίες τοποθεσίες

    • Νιόβη avatar
      Νιόβη @ δαρειος 19/03/2013 16:39:18

      Χαχαχαχα!!! Γράψατε!

      • Νιόβη avatar
        Νιόβη @ Νιόβη 19/03/2013 16:40:14

        Σημείωση: Συνδυαστικά, με τον δαρείο.

  4. WY avatar
    WY 19/03/2013 16:35:10

    Tό στενό τού Καφηρέα,θεωρείται,βάσει τού Διεθνούς Δίκαιου τής Θάλασσας,ΔΙΕΘΝΗΣ ΔΙΑΥΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,όπως φυσικά καί τό στενό ΚΕΑΣ-ΚΥΘΝΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Δεξί μπακ-χαφ avatar
      Δεξί μπακ-χαφ @ WY 19/03/2013 17:05:29

      Να συμπληρώσω ότι και η Παμβώτιδα ανήκει στην Τουρκική υφαλοκρυπίδα γιατί στο νησάκι της λίμνης κάποτε είχε το εξοχικό του ο Αλή Πασάς...

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 19/03/2013 18:14:14

    Τα Ιωάννινα είναι πόλη μοναδική, με τη θρυλική λίμνη στο κέντρο της. Στην οποία λίμνη, υπάρχει νησί. Το οποίο νησί, μονίμως κατοικείται. Δηλαδή, και γι αυτό χρειάζεται υποβολή ρηματικής δηλώσεώς μας, στον ΟΗΕ για την ΑΟΖ του νησιού της κυρά Φροσύνης; Μνήσθητί μου, Κύριε!

    Υ.Γ. Ονειρική ανατολή ηλίου από τη λίμνη των Ιωαννίνων, αξίζει μία φορά έστω, να έχουμε απολαύσει στη ζωή μας.

  6. papasmurf avatar
    papasmurf 20/03/2013 09:51:02

    Και την σημαία στα Ίμια την πήρε ο αέρας αγαπητέ WY
    Σσσσσσσσσσσ η πατρίδα κοιμάται.