#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/11/2013 13:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δομική μεταρρύθμιση της περιφερειακής οργάνωσης της ΝΔ



Ξεκινούν, το ερχόμενο Σάββατο 16 Νοεμβρίου και ολοκληρώνονται την Κυριακή 1η Δεκεμβρίου, οι εκλογικές διαδικασίες για τη μεγάλη δομική μεταρρύθμιση της Περιφερειακής Οργάνωσης της Νέας Δημοκρατίας, έτσι ώστε να γίνει πράξη το νέο οργανωτικό μοντέλο, που δίνει έμφαση στη συγκρότηση θεματικών τομέων και ουσιαστικό ρόλο στους εκπροσώπους των επαγγελματικών και κοινωνικών δυνάμεων, σε ολόκληρη τη χώρα.

Το Σάββατο 16 Νοεμβρίου θα γίνουν οι εκλογές για τις Δημοτικές Τοπικές Οργανώσεις.
Την Κυριακή 24 Νοεμβρίου θα γίνουν εκλογές για τους εκπροσώπους Θεματικών Τομέων. Κάθε επαγγελματικός κλάδος θα εκλέξει, για πρώτη φορά, καταξιωμένους και εξειδικευμένους ανθρώπους, τους ικανούς, στην αντιμετώπιση προβλημάτων και την παραγωγή πολιτικής, που θα μετέχουν στις νομαρχιακές οργανώσεις. Γίνεται έτσι πράξη ένα ουσιαστικό άνοιγμα στην κοινωνία.
Την Κυριακή 1η Δεκεμβρίου ολοκληρώνονται οι διαδικασίες με τις εκλογές προέδρων των Νομαρχιακών Οργανώσεων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. karanus avatar
    karanus 13/11/2013 16:00:00

    Εκείνα τα emails που δώσαμε την ημέρα της εκλογής του Σαμαρά , τι τα έκαναν;
    Τα χρησιμοποίησαν κάπου;
    Μας έστειλαν κάτι; κάποια ειδοποίηση; ένα μήνυμα;
    Γι'αυτό που αναφέρει το άρθρο:
    Πως ενημερώνεται κάποιος;
    Υπάρχει κάποιος που ειδοποιήθηκε;
    Πολύ θα ήθελα να ακούσω μια απάντηση..

  2. Ραβινος avatar
    Ραβινος 13/11/2013 16:32:24

    Μονο του το κομματικο ιερατειο την σχεδιασε ,μονο του θα την εκτελεσει & κατα πασα πιθανοτητα {προσωπικη μου αποψη εκφραζω} θα την λουστει.Μπραβο στο antinews που μας γνωστοποιησε το γεγονος .Για να μην φανω μαντης κακων αναρωτιεμαι η λιστα των ψηφοφορων του Νοεμβριου του 2009 χρησιμοποιειται για προσωπικη τους ενημερωση μονο παραμονες εκλογων απο τον Α.Σαμαρα και οχι για ενημερωση τους σε τετοια κορυφαιας μορφης γεγονοτα ? Ας την ξαναστειλει λοιπον παραμονες εκλογων και θα εχει και την τυχη που της πρεπει.Αμαν πια με τους κομματικους ινστρουκτορες παληους και νεους με τα παιχνιδια της ελλειπους ενημερωσης μηπως και τους ξεφυγει κανενα φυλλο απο την σημαδεμενη τραπουλα .

  3. Νικολας Προυχτος avatar
    Νικολας Προυχτος 13/11/2013 16:51:35

    Μεταρρύθμιση με ουσία αρκεί να λειτουργήσει και να μην μείνουν ανεκμετάλευτες οι θέσεις αυτές.
    Φίλε Ραβίνο θα διαφωνίσω εχει γίνει ενημέρωση απο τα μεσα κοινωνικης δικτύωσης και τον τυπο την προϊγουμενη εβδομάδα και συνεχίζει να γίνετε οπότε δεν βλεπω ελλειπη ενημερωση και σημαδεμένες τράπουλες.

    • karanus avatar
      karanus @ Νικολας Προυχτος 13/11/2013 22:00:29

      Η ανακοίνωση στον τύπο φίλε μου είναι για όλο το κόσμο και καλώς έγινε.
      Εγώ μιλάω για τα μέλη, τα οποία έπρεπε να ενημερώθουν προσωπικά με τα emails.
      Μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

  4. Πάπας avatar
    Πάπας 13/11/2013 16:58:14

    Εγώ πως ενημερώθηκα από την τοπική μου Ραβίνε; Μάλλον, έχω τα προνόμια... Την προηγούμενη εβδομάδα η ενημέρωση έπαιξε και διαδικτυακά. Εσύ μόνο δεν το πήρες χαμπάρι...

    • Νεύτων avatar
      Νεύτων @ Πάπας 13/11/2013 17:21:08

      Νικόλαε Προύχτε και Πάπα,

      είναι αδιανόητο να μην στέλνουν μία ηλεκτρονική ενημέρωση στα μέλη, όταν έστελναν συνεχώς ενημερώσεις πριν τις εκλογές. Όσα δημοσιεύτηκαν στον τύπο ήταν γενικές ανακοινώσεις, όχι επικεντρωμένες στο πώς, πότε, τι ακριβώς θα γίνει κλπ, με λεπτομέρειες που σίγουρα θα ενδιαφέρουν αυτούς που έχουν δώσει τα ονόματά τους και όχι τους αναγνώστες εν γένει σε κάποιο μέσο ενημέρωσης. Ήταν πιστεύω λάθος η όλη πεικοινωνιακή πολιτική για αυτό το τόσο σοβαρό θέμα. Και στο κάτω κάτω, αν θες ανανέωση, κάνεις μεγάλη καμπάνια. Όπως αυτή που είχε γίνει για την ανάδειξη του αρχηγού του κόμματος το 2009. Για να φανεί κι η διαφορά βρε αδερφέ!

  5. Νεύτων avatar
    Νεύτων 13/11/2013 17:08:35

    Συμφωνώ 100% με τον Ραβίνο!
    Δεν έγινε ΚΑΜΜΙΑ ενημέρωση, με βάση τη λίστα ονομάτων που έχει το κόμμα. Μας βομβάρδιζαν με emails παραμονές εκλογών κλπ, και τώρα δεν έστειλαν ούτε ένα email! Κι ας φαίνονται φάτσα-κάρτα τα ονόματά μας σε ένα search στο google με link στο site της ΝΔ (!!!!), κι ας έχουμε δώσει 8 εκατομύρια φορές τα στοιχεία μας σε συναντήσεις επιτροπών στη Συγγρού, κι ας μας καλούν σε διάφορες ΕΚΟ κλπ σε τοπικό επίπεδο, μόνον βέβαια όταν έχουν ανάγκη από ψηφαλάκια κάποιοι τοπικοί παραγοντίσκοι...
    Καλά κάνω εν τέλει και δηλώνω πρώην νεοδημοκράτης. Ο μόνος λόγος που δε ζητώ (ακόμη) τη διαγραφή μου από τους καταλόγους του κόμματος είναι ο Αντώνης Σαμαράς! Από τον Πρόεδρο και πέρα... σκότος...
    Δεν πειράζει! Θα ξαναμηρυκάσουμε τους ίδιους και τους ίδιους καταξιωμένους, από το χαμηλότερο επίπεδο του "παράγοντα", στο μεσαίο του "στελέχους", έως το ανώτερο των βουλευτών μας... Καλά κρασιά!

  6. karanus avatar
    karanus 13/11/2013 21:34:30

    Ρε παιδιά , Ελληνικά γράφουμε δεν γράφουμε κινέζικα.
    Αν κάποιος έχει ειδοποιηθεί με email να το δηλώσει να το μάθουμε και εμείς.
    Τι κοινωνικές δικτυώσεις και τρίχες κατσαρές.
    Το Νοέμβριο στην εκλογή του προέδρου, είχαμε δώσει τα emails μας.
    Τι τα έκαναν; Ένα απλό πάτημα κουμπιού είναι η ενημέρωση.
    Γιατί δεν το κάνουν;