#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/07/2013 17:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δεν αποκλείει συνεργασία με ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ ο Πέτρος Τατσόπουλος



Δεν θεωρεί ταμπού να συνεργαστεί με τη ΝΔ ή το ΠΑΣΟΚ ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Πέτρος Τατσόπουλος.

«Εάν δεν βρεθούν δυνάμεις να συνεργαστούν, είτε λέγονται ΔΗΜΑΡ -αυτή που θα υπάρχει τότε- είτε από την Αριστερά είτε από την πατριωτική Δεξιά, για μένα δεν θα ήταν το ταμπού των ταμπού να συνεργαστώ με ένα κομμάτι πατριωτών της ΝΔ» είπε ο κ. Τατσόπουλος μιλώντας στο ραδιοφωνικό σταθμό ΒΗΜΑ 99,5.

Αναφερόμενος στο ΠΑΣΟΚ, είπε επίσης: «Για πολλούς συντρόφους μου, τους περισσότερους, θα ήταν. Και μπορείς να μου βγάλεις ανάθεμα. Αλλά δεν θα ήταν ταμπού να συνεργαστώ με ένα κομμάτι της σοσιαλδημοκρατίας που εκφράζεται μέσα από το ΠΑΣΟΚ.

Newsroom ΔΟΛ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αρχιμήδης1 avatar
    Αρχιμήδης1 04/07/2013 18:23:24

    Η ΝΔ δηλαδή θα συνεργαζόταν με τον Τατσόπουλο? Έχουμε καμμιά δήλωση?

  2. ΦΟΥΛΕΔΑΚΗΣ ΜΕΝ avatar
    ΦΟΥΛΕΔΑΚΗΣ ΜΕΝ 04/07/2013 18:39:00

    ...Τους πατριώτες Δεξιους τους γνωρίζουμε γιατι μας ...ΨΕΚΑΖΟΥΝ συνεχεια...... τους Σοσιαλοδημοκράτες του Τασσόπουλου αναζητουμε.....

  3. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 04/07/2013 18:55:09

    Αμα είσαι χορτάτος και βολεμένος λες και καμιά παπαριά .....έτσι για να περνά η ώρα.

  4. Μπαρμπαθωμας avatar
    Μπαρμπαθωμας 04/07/2013 19:00:02

    Μονο με αυτες που "εχει πηδηξει" να συνεργαστει, ο Συριζα κανει κυβερνηση. Ελεος με τον γραφικο.

  5. Θόδωρος 17.06.2013? avatar
    Θόδωρος 17.06.2013? 04/07/2013 19:33:19

    Τατσόπουλε, βρήκες ευκαιρία τώρα? Τόσο καιρό που είμαστε "στις μυλόπετρες" δεν συγκινήθηκες?!
    Και μόνο την "πατριωτική δεξιά"?!
    Διασπαστικές κινήσεις, ρε Τατσόπουλε?!

    Γ#%$$σε μας, ρε Τατσόπουλε ! !

  6. Χάρης avatar
    Χάρης 04/07/2013 19:36:43

    Προσέξτε εκεί στην ν.δ ο τατσό είναι προστατευόμενο είδος από την unesco "μαμαει" οτι κινείται σε ακτίνα 10 μέτρων.

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ Χάρης 04/07/2013 23:07:12

      Α γι' αυτό κουνιούνται όλες οι συνιστώσες στον (τ)ΣΥΡΙΖΑ σαν τις βάρκες πέρα δώθε;

  7. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 04/07/2013 19:49:27

    Αυτό να δω και τί στον κόσμο...

  8. Δρόλαπας avatar
    Δρόλαπας 04/07/2013 20:20:19

    Η συγκρότηση της νέας δικομματικής κυβέρνησης (ΝΔ - ΠΑΣΟΚ) έχει δημιουργήσει με «το καλημέρα» προβλήματα «κομματικής εσωστρέφειας» και στους δύο κυβερνητικούς εταίρους. Αφορμή μπορεί να είναι ο Βορίδης, ο Πολύδωρας κ.λπ. Αιτία, όμως, είναι η «αταίριαστη συγκατοίκηση» για τα κομματικά ακροατήρια των δύο «αιώνιων αντιπάλων» της μεταπολίτευσης, που επιρρίπτουν τις ευθύνες για τη σημερινή κρίση, που περνάει η χώρα, «ο ένας στον άλλο». Στην πολιτική κουλτούρα της χώρας η «αντιπαλότητά τους» ήταν η κρίσιμη προϋπόθεση για τη δημιουργία του «ζωτικού πολιτικού χώρου» τόσο της ΝΔ όσο και του ΠΑΣΟΚ. Μπορεί ο Σαμαράς και ο Βενιζέλος να κατανοούν την ανάγκη μιας «συγκατοίκησης» των δύο κομμάτων «εθνικού χαρακτήρα». Ομως τα μέλη και οι οπαδοί και των δύο κομμάτων, σε ένα μεγάλο ποσοστό, αισθάνονται μία «απώλεια του κρίσιμου ζωτικού πολιτικού χώρου τους», που τους δημιουργεί δυσφορία, αντίδραση, ενδεχομένως και «απόσταση».Η «πολιτική ταύτισή τους» αίρει εν πολλοίς τη διαφορετικότητά τους, που είναι κρίσιμο στοιχείο ύπαρξής τους. Η υπέρβαση των «ιστορικών χαρακωμάτων», συμβόλων ή και μύθων του παρελθόντος μπορεί σήμερα να είναι αναγκαία, αλλά ο τρόπος που γίνεται δημιουργεί αντιδράσεις στο εσωτερικό και των δύο κυβερνητικών κομμάτων.
    Απο άρθρο του Κου Παναγιώτου-Εθνος

  9. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 04/07/2013 21:27:51

    Ἐννοεῖ ὅτι τέλειωσε μέ τή μισή Ἀθήνα καί θά ἤθελε νά περάσει στό Ὑπόλοιπο Ἀττικῆς τῶρα...

  10. roadrunner avatar
    roadrunner 04/07/2013 21:53:36

    Eμένα με ευχαριστεί η δήλωση του κ. Τατσόπουλου, και μόνο για το λόγο ότι, μέσα σε μια φράση, αναφέρεται δυο φορές στην πατριωτική ΝΔ και σε πατριώτες ...

  11. roadrunner avatar
    roadrunner 04/07/2013 22:09:50

    Βέβαια, η επιλογή του χρόνου (δηλαδή, λίγες μέρες πριν ολοκληρωθούν οι εσωκομματικές διεργασίες της ΝΔ), για μια τέτοια συγκαταβατική δήλωση, εκ μέρους ενός στελέχους του Σύριζα, πιθανόν να μην είναι τυχαία..

  12. Γυναίκα της Πίνδου avatar
    Γυναίκα της Πίνδου 04/07/2013 22:22:01

    με συγχωρείτε, μήπως γνωρίζετε αν αυτά τα πατριωτι-ό-μετρα πωλούνται και μέσω διαδικτύου? έχω τεράστια ανάγκη να μάθω αν τηρώ τις προυποθέσεις για συνεργασία με τον τατσοπούλο.

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Γυναίκα της Πίνδου 04/07/2013 22:35:08

      @Γυναίκα της Πίνδου,
      Έτσι, όπως σου γλυστράνε οι τόνοι από τις προπαραλήγουσες, στις παραλήγουσες των κύριων ονομάτων,
      μάλλον το πατριωτι-ό-μετρο δεν θα σε καλύψει....

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Γυναίκα της Πίνδου 04/07/2013 22:38:38

      @Γυναίκα της Πίνδου
      Έτσι όπως σου γλιστράνε οι τόνοι, από τις προπαραλήγουσες,
      στις παραλήγουσες των κύριων ονομάτων,
      μάλλον .... δεν θα σε καλύψει το πατριωτι-ό-μετρο...

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ roadrunner 05/07/2013 06:09:30

        :-) Πάντως,κάποιο ἐργαλεῖο μέτρησης τό χρειάζεται...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Γυναίκα της Πίνδου 05/07/2013 06:07:40

      Γυναίκα τῆς Πίνδου,τί συνεργασία νά κάνεις μέ τόν τατσοπούλο..
      Θά σέ ἀφήσει στή μέση,ἐδῶ μισή Ἀθήνα τήν ἔχει καί περιμένει...

      • 3-1=0.fe avatar
        3-1=0.fe @ Κυθήριος 05/07/2013 16:15:00

        Σεξιστικα σχολια σε ενα σαιτ πολιτικης δεν ταιριαζουν.Εκτος και αν μονο το ονομα τατσο ανεβαζει την λιμπιντο.

  13. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 04/07/2013 22:31:25

    Άσχημα νέα για την πολιτική, εξαιρετικά νέα για τη λογοτεχνία (εφόσον έτσι μένει μακριά της).

  14. θρακομακεδονας avatar
    θρακομακεδονας 04/07/2013 22:35:31

    "........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
    Κατινααααααααα....ΤΟ ΔΙΚΑΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.............................................."

  15. 3-1=0.fe avatar
    3-1=0.fe 04/07/2013 22:56:13

    Γραφικος ; ιδιορυθμος; λαγος; η σε ειδικο ρολο διασπασης του αντιπαλου;

    Θα δειξει!

  16. deldio avatar
    deldio 04/07/2013 23:35:54

    Ας μην λέμε μεγάλα λόγια, διότι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ συγκυβερνούν σε απόλυτη συμφωνία και αρμονία από το Νοέμβριο 2011 μέχρι σήμερα δηλ. πάνω από 1,5 χρόνο, με την ίδια πολιτική, αδιατάρακτα και δίχως να έχει "κουνηθεί" φύλλο, ενώ ακόμη και αυτοί που έφυγαν (πχ Μαρκόπουλος, Αυγενάκης) γυρνάνε. Αν πριν 3 μόλις χρόνια (όχι τη δεκαετία του '80 ή του '90) έλεγε κάποιος ότι ΠΑΣΟΚ-ΝΔ θα συγκυβερνήσουν (πέραν της έκτακτης οικουμενικής κυβέρνησης Ζολώτα το 1989) θα του έκαναν πλάκα. Και επειδή ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ στο οικονομικό τους πρόγραμμα δεν έχουν καθόλου μεγάλες διαφορές ας περιμένουμε καλύτερα, μην τυχόν και ξαναξεκαρδιστούμε στα γέλια πολύ σύντομα...

  17. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 05/07/2013 09:51:41

    Ζω για να γίνω Υφυπουργός του Πέτρου.

  18. giorgoslei avatar
    giorgoslei 05/07/2013 10:08:55

    xa xa xa

  19. Kokkini Pefki avatar