#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/01/2014 20:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απευθείας από Βρυξέλλες στην Κεφαλονιά ο Σαμαράς



Ο πρωθυπουργός Α. Σαμαράς επιστρέφοντας από τις Βρυξέλλες έδωσε εντολή στον πιλότο του κρατικού αεροσκάφους αντί για την Αθήνα να κατευθυνθεί στην Κεφαλονιά.

Από την Κεφαλονιά δήλωσε τα εξής:

"Ήθελα να δω ο ίδιος τις συνέπειες του σεισμού. Θα κάνουμε τώρα μια πρώτη σύσκεψη. Απόψε θα κοιμηθούμε εδώ και αύριο το πρωί με το καλό, με το φως του ήλιου, θα δούμε περισσότερα και θα έχουμε να πούμε περισσότερα. Ευχαριστώ πολύ."

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Megaliora avatar
    Megaliora 28/01/2014 21:02:19

    Μπράβο στον κ. Αντώνη Σαμαρά. Αν σε όλες τις εκδηλώσεις και τις επιλογές του άφηνε να τον οδηγεί η ψυχή και όχι οι ισοπεδωτικές ισορροπίστικες λογικές, όλα θα ήτανε πολύ διαφορετικά ......

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ Megaliora 29/01/2014 02:32:48

      Μπράβο ++

  2. Noger avatar
    Noger 28/01/2014 21:04:55

    Ένα μεγάλο Μπράβο......
    Αν δώσει και τις σωστές λύσεις και μάλιστα αυτές υλοποιηθούν άμεσα, τότε θα αξίζει θερμά συγχαρητήρια και θα ανακαλέσω πολλά από αυτά που του έχω ''σύρει'' και εγώ φυσικά.

  3. θηραία avatar
    θηραία 28/01/2014 21:45:53

    Μπράβο του.
    Το ενδιαφέρον κι η ανθρωπιά του, σίγουρα θα βοηθήσουν τους κεφαλονίτες, τις δύσκολες αυτές στιγμές που περνάνε. Μα πάνω από όλα, χρειάζονται μεθοδευμένες ενέργειες για να ανακτήσουν την καθημερινότητά τους, ενέργειες που ο Αντώνης ξέρει πως να δρομολογήσει...

  4. Ραβινος avatar
    Ραβινος 28/01/2014 21:51:45

    Πολυ καλη κινηση σωστων πολιτικων αντανακλαστικων του ΑΣ .Ευχομαι να βοηθησει τους Κεφαλονιτες γιατι το αξιζουν τοσο για την αντιμετωπιση των προβληματων αλλα και για την αξιοπρεπεια και σοβαροτητα που αντιμετωπισαν το κτυπημα του εγκελαδου .

  5. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 28/01/2014 21:56:51

    Μπράβο!

  6. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 28/01/2014 22:21:52

    Αληθεια που ειναι ο Αλεξης και οι παρατρεχαμενοι του? Για εντυπωσεις κανει επισκεψεις ανευ λογου και ανευ αξιας στα διαφορα συμβουλια . Ενας νεος παντογνωστης στυλ ΓΑΠ περιμενει απο καποια χρεοκοπημενα media να τον βγαλουν πρωθυπουργο.
    Οσον αφορα τον Σαμαρα μπραβο του. Δεν εχει υπαρξει αλλος πρωθυπουργος να δουλευει τοσο και να ασχολειται με τοσα .

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Ρεαλιστης 29/01/2014 00:43:18

      Ακριβώς!

  7. μάρθα avatar
    μάρθα 29/01/2014 01:09:15

    Κρίμα που δεν είναι καλοκαιράκι να πήγαινε καμμιά βόλτα και ο αλέξης! Πολλά τα προβλήματα αλλά τουλάχιστον ο πρωθυπουργός προσπαθεί και δεν πτοείται. Μακάρι να παίρνουν και οι γύρω του από την ενέργεια και την αισιοδοξία του.

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ μάρθα 29/01/2014 06:58:17

      Καλοκαιράκι έγινε ο σεισμός της Καλαμάτας και ο Πρωθυπουργός τότε, Ανδρέας Γεωργίου Παπανδρέου, προτιμούσε τα θέρετρα της Ελούντας και τα θέλγητρα της Μιμής από το συλληπηθεί προσωπικά τους συγγενείς των νεκρών.
      Ούτε βέβαια, ένα χρόνο μετά, θα έδινε εντολή στο Πασοκόσκυλο Δήμαρχο Σ. Μπένο να πετάξει τους ακόμα άστεγους έξω από τις σκηνές για να επιθεωρήσει το "έχειν καλώς".
      Καμία σχέση και σύγκριση!

  8. Νεοδημοκρατης avatar
    Νεοδημοκρατης 29/01/2014 01:40:24

    Παραδειγμα χρειαζεται η κοινωνια μας.Ηγετη με ηθος και αυταπαρνηση.Ηγετη που δεν κρυβεται στα δυσκολα,εχοντας πληρη συναισθηση της ευθυνης.Ειμαι υπερηφανος που εισαι αρχηγος μας.Δεν μπορει ,θα δει ο λαος την αληθεια .Εχει φιλοτιμο ο Ελληνας.

  9. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 29/01/2014 10:58:49

    ΟΙ 300 βουλευταραδες μας με τις μισθουλαρες τους θα μπορουσαν να δωσουν απο 1000 ευρω για τους σεισμοπαθεις. Δεν θα τους λειψουν.......οταν σε τετοιες εποχες αμειβονται προκλητικα.

  10. ΒΜ avatar
    ΒΜ 29/01/2014 11:15:04

    Ο Σαμαράς στους σεισμοπαθείς της Κεφαλλονιάς, ο Τσίπρας στο περί συνταγματικότητας κρίνον ΣτΕ και στην Εισαγγελέα κατά της Διαφθοράς. Η προεκλογική περίοδος ξεκίνησε δυνατά...

  11. Anti-νεος avatar
    Anti-νεος 29/01/2014 11:44:23

    Χαράς το κουράγιο του, του ανθρώπου.
    Τουλάχιστον αυτός διοικεί με το καλό παράδειγμα.
    Και η πολιτική είναι συμβολισμοί. Το παράδειγμα είναι ένας απ αυτούς τους συμβολισμούς.
    Πολλά μπράβο στον Πρωθυπουργό