#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/12/2013 14:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανεξαρτητοποιήθηκε από τους ΑΝΕΛ η Ραχήλ Μακρή



Την ανεξαρτητοποίηση της από τους Ανεξάρτητους 'Ελληνες ανακοίνωσε το μεσημέρι του Σαββάτου η βουλευτής Ραχήλ Μακρή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Francisco de Toledo avatar
    Francisco de Toledo 21/12/2013 15:13:01

    Αυτό είναι πιο σημαντικό νέο από τη διαγραφή του στρατηγού ανεμου..

  2. dim avatar
    dim 21/12/2013 15:21:57

    Αντε με τη Κλαραμπελ και τη Θοδώρα και εσύ... Όλοι οι βαρεμένοι (και μεταφορικά και κυριολεκτικα) στο Σύριζα...

    • και πες και πες και ψ ψ π avatar
      και πες και πες και ψ ψ π @ dim 22/12/2013 00:28:50

      ..."Κυριολεκτικά" ποιοι;

    • Επισκέπτης avatar
      Επισκέπτης @ dim 22/12/2013 15:41:43

      Αυτή δεν θα πάει στον ΣΥΡΙΖΑ, όπως ο Μαριάς, που μάλλον εγκαταλείπει κι αυτός τους ΑΝΕΛ.

      Στην ΝΔ θα την δείτε λίαν συντόμως. Να είστε βέβαιοι γι αυτό.

  3. M.V avatar
    M.V 21/12/2013 15:59:41

    Η αιτιολόγηση έχει σημασία. Για να την ακούσουμε.....

  4. Eva avatar
    Eva 21/12/2013 16:27:10

    Όποιος βουλευτής διαφωνεί
    και είναι μάγκας παραιτείται.
    Και παραδίδει την έδρα.

    Προς γνώσιν και συμμόρφωσιν λοιπόν
    ποιοί μπαίνουν στα ψηφοδέλτια.

    • takis400 avatar
      takis400 @ Eva 21/12/2013 23:23:27

      τι λες,που θα παραδωσουν την εδρα,θα βολευε για τον βυρωνα ε?

      • Eva avatar
        Eva @ takis400 22/12/2013 08:05:27

        Όχι δεν το λέω για τον Πολύδωρα.
        Αυτή είναι η άποψή μου.
        Εμένα Τακη ούτε με βολεύει, ούτε με ξεβολεύει

        Αλλά στο παραμύθι -ανεξαρτητος βουλευτής-
        δεν μασάω.
        Ό λαός ψηφίζει κόμμα. Μετά πρόσωπο.

  5. kritwn avatar
    kritwn 21/12/2013 16:31:46

    Πλάκα θα 'χει να πάει στον Σύριζα. Θα ανοίξει μέτωπο με τη Ζωίτσα, αλίμονο όποιος βρεθεί απέναντι τους.

  6. Artisan avatar
    Artisan 21/12/2013 17:22:17

    Η ανεξαρτησία, της ανεξαρτησίας, ώ ανεξαρτησία! Ανεξαρτητοποιήθηκε η Ανεξάρτητη Ελληνίδα από τους Ανεξάρτητους Έλληνες ώστε να συμμετάσχει ως Ανεξάρτητη στους Ανεξάρτητους Δημοκρατικούς!!!! Τόση ανεξαρτησία ξεχειλίζει...

  7. Κάνω ότι δεν βλέπω avatar
    Κάνω ότι δεν βλέπω 21/12/2013 18:39:12

    Άλλαξε ο κολιές και έγινε ρολόι.

  8. Δάσκαλος avatar
    Δάσκαλος 21/12/2013 20:49:13

    Με το καλό στο ΣΥΡΙΖΑ και τα μυαλά στα κάγκελα foxy milf

  9. mara M. avatar
    mara M. 21/12/2013 21:25:02

    H κακία που βγαίνει απο τα σχόλια μάλλον δεν αφορά το ότι ανεξαρτητοποιήθηκε αλλά το που θα πάει, που όλοι μάλλον το γνωρίζουμε, σύριζα το λένε.

    • Eva avatar
      Eva @ mara M. 22/12/2013 08:36:40

      Οι ψηφοφόροι της ψήφισαν ΑΝΕΛ υποθέτω.
      Αν ήθελαν να ψηφίσουν σύριζα θα το έκαναν.

  10. Νίκος avatar
    Νίκος 21/12/2013 22:22:54

    Έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας μου φαίνεται.

    Κύριος οίδε πώς είναι δυνατόν βουλευτής των Ανεξάρτητων Ελλήνων να κάνει μεταγραφή στον Συριζα.

    Καμία ιδεολογική ταύτιση.Καμία όμως.

  11. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 22/12/2013 00:24:21

    Εκει ειναι ο συγχρονος βοθρος , εκει θα παει και το βοθρολυμα, που ειναι το αξιοπροσεκτο ?

    • Ταραντούλα avatar
      Ταραντούλα @ Νικηφορος Φωκας 22/12/2013 08:36:58

      Σαν ειδικός και κατοικοεδρεύων στους...βόθρους εσύ, σίγουρα κάτι θα ξέρεις παραπάνω.

  12. και πες και πες και ψ ψ π avatar
    και πες και πες και ψ ψ π 22/12/2013 00:38:00

    ΜΠΕΡΔΕΜΑ... Ή ΤΡΑΓΕΛΑΦΟΣ

    Μυστήριο με τη βουλευτή Κοζάνης - Στους διαδρόμους της Βουλής κυκλοφορούσε ότι αποχωρεί από τους Ανεξάρτητους Έλληνες του Π. Καμμένου - Άφαντη η κυρία Μακρή, δεν έχει διαψεύσει τις πληροφορίες

    Μυστήριο καλύπτει την υπόθεση της κυρίας Ραχήλ Μακρή, η οποία, μέχρι τις 8.30 το βράδυ του Σαββάτου, δεν είχε κάνει πράξη δεν έκανε πράξη την απόφασή της να παραιτηθεί από την ΚΟ των Ανεξάρτητων Ελλήνων και να ανεξαρτητοποιηθεί.

    Η σχετική φημολογία κυκλοφόρησε περί τις 3 το μεσημέρι του Σαββάτου. Η κυρία Μακρή, όταν κλήθηκε από κοινοβουλευτικούς συντάκτες εάν ευσταθούν οι πληροφορίες, απάντησε: «Θα το μάθετε. Θα ανακοινωθεί στην Ολομέλεια» (σ.σ. οι επιστολές ανεξαρτητοποίησης απευθύνονται στον πρόεδρο της Βουλής ο οποίος και την ανακοινώνει στο Σώμα).

    Στη δεύτερη ερώτηση, για τους λόγους δηλαδή που την οδηγούν σε αυτή την κίνηση, είπε: «Δεν θέλω να μιλήσω τώρα. Υπάρχουν θεσμικές διαδικασίες και θα τις σεβαστώ. Όταν γίνει η ανακοίνωση στην Ολομέλεια, τότε θα σας εξηγήσω».

    Την ίδια ώρα όμως, από το γραφείο του προέδρου της Βουλής, οι αρμόδιες υπηρεσίες δήλωναν άγνοια περί σχετικής επιστολής. Το ίδιο δήλωναν και στο κόμμα της κυρίας Μακρή.

    Τελικά, η από την ίδια άτυπη προαναγγελία παραίτησης δεν πήρε ποτέ επίσημη μορφή, ενώ αμέσως μετά τη λήξη της ψηφοφορίας, η βουλευτής Κοζάνης έφυγε τρέχοντας από το Κοινοβούλιο, προκειμένου να αποφύγει τις ερωτήσεις.

    Σε κάθε περίπτωση, η Βουλή ολοκλήρωσε τις εργασίες της για το παρόν διάστημα και θα ξανανοίξει στις 7 Ιανουαρίου. Μέχρι τότε, η κυρία Μακρή θα παραμένει στην Κοινοβουλευτική Ομάδα των ΑΝΕΛ...

    ---πρωτο θεμα---

  13. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 22/12/2013 01:00:56

    Ε! οχι και καμία !!!
    Και οι δύο επενδύτικές εταιρείες είναι, Επενδυτική Αριστερά , Ανεξάρτητη Επενδυτική !!!
    Και κατηγορούσαμε την Οικογένεια Παπ. για τα cds ...

  14. aristotelis50 avatar
    aristotelis50 22/12/2013 06:29:08

    Gia polla xronia tha tin trone stin mapa ta giousoufakia etsi kai valei ipopsifiotita stin Kozani me ton Siriza.

  15. Eva avatar
    Eva 22/12/2013 09:00:03

    Η δημόσιος υπάλληλος κ. Μακρή
    σύζυγος εργαζομένου σε βουλευτικό γραφείο των ΑΝΕΛ
    αφου εξάντλησε τα πάντα για να γίνει γνωστή
    (πανώ στη βουλή-ντύσιμο-καγκελα ΕΡΤ)
    τώρα έγινε ανεξάρτητη.

    Η βολεμένη επαναστάτρια των ΑΝΕΛ
    όπως τα ΜΜΕ της περιφέρειας της την αποκαλούν.

  16. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 22/12/2013 15:19:40

    Να τη δω με ξυρισμενο το μισο κεφαλι τωρα,για να ταιριαζει στο status των αλλων