01/04/2013 16:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αλβανός δραπέτης των φυλακών Τρικάλων και ο δεύτερος κακοποιός στα Ίσθμια Κορίνθου

Ένας ακόμη δραπέτης των φυλακών Τρικάλων ταυτοποιήθηκε για συμμετοχή στην εγκληματική συμμορία με τα καλάσνικοφ, που διέπραξε την ένοπλη ληστεία στην ταβέρνα στα Παλαιοκούνδουρα και στη συνέχεια, κατά τη διάρκεια καταδίωξης και ανταλλαγής πυροβολισμών με αστυνομικούς, έγινε αιτία να χάσει τη ζωή της από σφαίρα η 25χρονη κοπέλα στα Ίσθμια.

Όπως έγινε γνωστό από την αστυνομία, το δακτυλικό αποτύπωμα του δραπέτη βρέθηκε στο πίσω αριστερό τζάμι του τζιπ, το οποίο άρπαξαν από τον ιδιοκτήτη τής ταβέρνας που λήστεψαν και αφού το χρησιμοποίησαν για τη διαφυγή τους, το εγκατέλειψαν σε αγροτική περιοχή στον Σολωμό Κορινθίας.

Πρόκειται για τον Αλβανό Ερμάλ ή Λίτορ Ντρεμπάτα ή Λίτα, τα στοιχεία και η φωτογραφία του οποίου δόθηκαν στη δημοσιότητα μετά την αιματηρή απόδραση και καταζητείται μαζί με άλλους οκτώ δραπέτες.

Ο Ντρεμπάτα ήταν κρατούμενος των φυλακών Τρικάλων για ένοπλες ληστείες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 01/04/2013 18:31:12

    Και ετσι ...ομορφα κι ωραια οι απλοι Ελληνες θα συνεχισουμε να πεφτουμε νεκροι απ΄τις σφαιρες και τις μαχαιριες Αλβανων, Ρουμανων, Μαροκινων, Αλγερινων, Γεωργιανων κακοποιων, κι αυτοι θα γελανε πανω απ τα πτωματα μας.

    Κι η ζωη συνεχιζεται, αφου ΟΛΟΙ μας μοιαζουμε υπνωτισμενοι και κανεις δεν εχει τη δυναμη να αντισταθει. Το δε Ελληνικο Κρατος, μαλλον μας κανει πλακα σ αυτο το θεμα, αφου περισσοτερο δειχνει να το ενδιαφερει σε ποια καφενεια παιζουν ποκα, ποκερ, μπαρμπουτι, παρα το να μην δολοφονουνται οι Ελληνες πολιτες απ τους αλλοδαπους κακοποιους...

    • Κυθήριος Τ. avatar
      Κυθήριος Τ. @ Μικρασιάτης 01/04/2013 20:04:00

      Συζητῶντας μέ φίλο μου ἀστυνομικό,τοῦ λέω πώς ἔχω τή καραμπίνα ἔτοιμη,ἄν προλάβω καί προκειμένου νά μέ φᾶνε ἐμένα καί γιά νά προστατέψω τήν οἰκογένειά μου,θά ρίξω στό ψαχνό!
      Καί ἡ μέ ἀπόλυτη φυσικότητα ἀπάντησή του; Θά πᾶς φυλακή...

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ Κυθήριος Τ. 01/04/2013 22:33:02

        Αν εχεις αδεια, αν του ριξεις στα ποδια, αν αυτος εχει εστω μαχαιρι πανω του, θα ταλαιπωρηθεις αλλα αρκετα πιθανο να μην μπεις φυλακη. Προφανως σε καποια σοβαρη χωρα οπως οι ΗΠΑ και να τον καθαρισεις δεν εχεις κανενα προβλημα. Μην φερει κανεις παραδειγμα τις υπολοιπες δυτικο-ευρωπαικες χωρες πχ Γερμανια, Βρετανια, Δανια, Αυστρια, Ισπανια, Ολλανδια, Πορτογαλια, Τσεχια, Σουηδια, Ελβετια, Σλοβενια κτλ, γιατι εκει η πιθανοτητα να εχει καποιος ληστης Καλαζνικωφ, ειναι οση να εχει στην Ελλαδα καποιος ληστης αντιαρματικο R.P.G... δηλαδη σχετικα μικρη.

        • occultist avatar
          occultist @ Μικρασιάτης 02/04/2013 22:00:26

          @Μικρασιάτης
          Μάλιστα!!!!! Θα του ρίξει στα πόδια, θα νοσηλευτεί σε κρατικό νοσοκομείο που πληρώνω εγώ, εσύ , ο Κυθήριος και άλλοι ΄Ελληνες, και όταν αποθεραπευτεί θα την φυλάξει στον οποιοδήποτε Κυθήριο και κάποια στιγμή θα τον ....εξωφλήσει. Μπαμ στο δόξα πατρί. Ετσι προτίθεμαι να κάνω κι΄εγώ.
          Στο χωριό μου λένε ΄κάλλιο να σε πάνε χωροφύλακες, παρά παπάδες΄.

  2. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 01/04/2013 18:47:31

    Μόλις βαρεθοῦν τὶς βόλτες, θὰ παραδοθοῦν μὲ τὸν καλό τους δικηγόρο σὲ κάποιο ἀστυνομικό τμῆμα, θὰ ξαναμποῦν φυλακή, θὰ ξαναδραπετεύσουν, θὰ σκοτώσουν δυό -τρεῖς κλπ. Μέχρι νὰ συνειδητοποιήσουν ὅλοι οἱ λωτοφάγοι, πῶς λύνονται αὐτὰ τὰ ζητήματα..

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Παναγιώτης 01/04/2013 19:20:22

      Μην λες τετοια πραγματα, γιατι θα στη πεσουν οι ''ευαισθητοι'' & ''φιλανθρωποι'' Αριστεριστες, και λοιποι ψευτο-Δημοκρατες. Αλλωστε τα δικαιωματα των δολοφονων, ληστων και αλλων κακοποιων (ειδικα των αλλοδαπων), επιβαλεται να ειναι περισσοτερα απ αυτα των Ελληνων Πολιτων.

  3. occultist avatar
    occultist 01/04/2013 22:31:41

    Σε περίπτωση που εντοπισθούν να μη χρησιμοποιηθεί βία κατά την σύλληψή τους. Να τους ζητήσουν ευγενικά να παραδοθούν. :-)Αλλως τε είναι κακοποιοί, δολοφόνοι και οχι ΄αγνοί ιδεολόγοι΄ με καλάσνικωφ. Μη παρεξηγηθούν πάλι οι συνεταίροι μας στην συγκυβέρνηση και αρχίσουν να συνπλέουν με τα τσιπράκια.

  4. xerah avatar
    xerah 02/04/2013 09:19:56

    οι άνθρωποι είναι σκληρά εργαζόμενοι (ληστείες..βαρέα κι ανθυγιεινά), βοηθείστε τους ...μπορεί να τους φέρθηκε άδικα η ελληνική κοινωνία (να είχαν κακούς εργοδότες, να ήταν ανασφάλιστοι κλπ) ας τους βάλουμε σε κάποιο επιδοτούμενο πρόγραμμα, να τους εντάξουμε στην ελληνική κοινωνία με ίσους όρους (η ΔΗΜΑΡ, ο έτερος κυβερνητικός εταίρος, πρέπει να σπεύσει να εφαρμόσει προγράμματα και λύσεις που έχει για τα κοινωνικά μας προβλήματα, όλοι μαζί ενωμένοι θα πάμε την Ελλάδα μπροστά, το γνωστό.. "σε αυτή τη μεγάλη προσπάθεια δεν περισσεύει κανείς"!!)