#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/11/2010 07:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

To ΠΑΣΟΚ καταρρέει





Ειναι οι προσπάθειές τους σαν των Τρώων…

Αυτό που παίρνει χρόνια το κατάφεραν μόνοι τους σε τρεις μέρες.

Δημιούργησαν στιβαρό αντιμνημονιακό μέτωπο εκεί που μετράει.

Στη βάση!

Ο κόσμος φωνάζει : «δεν θα μάς πει κανένας, ξέρουμε τι θα ψηφίσουμε»!

Δεν χρειάστηκαν μυστικές διαπραγματεύσεις ηγεσιών, όπως κατηγορούν.

Ήταν αρκετό να δείξει πάλι το πράσινο καθεστώς το αηδιαστικό πρόσωπο του - Μέδουσα.

Μόνο που η θέα της δεν «πάγωσε» κανέναν, αλλά δημιούργησε έναν «αντιμνημονιακό» Περσέα που την Κυριακή θα της κόψει το κεφάλι.

Τα ΝΕΑ, με το σενάριο «βρώμικου 89».

Το άλλο Δόλιο βήμα

Η εμετικές προσωπικές λοιδορίες κατά του Γιάννη Δημαρά.

Ο λιγδωμένος Καρατζαφέρης, που όσο πάει και θυμίζει στο στυλ Δήμο Σταρένιο, να παρέχει ήξεις-αφήξεις «στηρίξεις» εν ονόματι ψηφοφόρων που δεν ελέγχει, κλείνοντας μόνιμα το μάτι σε υπουργείο συγκυβέρνησης.

Ψαριανοί-στεριανοί και μητσοτακέϊκο που συνωστίζονται για δωσιλογικό μεζέ.

Κι ένας τίποτας, ο Μίχας, να εγκαλεί το εκλογικό σώμα

«Το μήνυμα το στείλατε, τώρα ελάτε να βγάλουμε δήμαρχο».

Σαν να λέει «σάς αφήσαμε να παίξετε, τώρα τσακιστείτε σπίτι».

Η απολυταρχική αντίληψη μιας ελέω Ανδρέα αιώνιας εξουσίας.

Από το 1981, όταν ο δημεγέρτης με τους ξεφτίλες ακολούθους άρπαξαν την εξουσία, δεν συμβιβάστηκαν ποτέ με την ιδέα ότι μπορεί να κυβερνήσει άλλος.

Το 1985 έβγαλαν «χρωματιστά» ψηφοδέλτια
.

Το 1989 δεν παρέδωσαν.

Το 2000 έκαναν νοθεία.

Το 2004 μίλησαν για «σύντομο διάλειμμα».

Το 2009-10 αφού εκβίασαν με συνταγματικό πρόσχημα, εξαπάτησαν με «λεφτά υπάρχουν» και πρόδωσαν τη χώρα.

Έχοντας 21 χρόνια καταχρεώσει τη χώρα για να πλιατσικολογήσουν, τη δυσφήμησαν κάνοντας σχεδόν αδύνατο τον ομαλό χειρισμό του χρέους που φόρτωσαν σε όλους.

Και εν τέλει τον Μάϊο παρέδωσαν αδίστακτα την εθνική κυριαρχία.

(Ιστορική υπενθύμιση: οι Νορβηγοί εκτέλεσαν τον Κουΐσλινγκ για εσχάτη προδοσία, για σειρά φόνων και για κλοπή της δημόσιας περιουσίας.)

Όταν ο κόσμος βγήκε στους δρόμους δολοφόνησαν.

Και 5 μέρες πριν από την κάλπη εκβίασαν τη βράβευση της προδοσίας τους.

Μόνο που το καπέλλο δεν έχει πια λαγούς.
Οι εμφύλιες διαιρέσεις και τα πολωτικά σύνδρομα δεν πιάνουν.

Ποτέ δεν έπιαναν στους νοήμονες.

Περάσαμε 30 χρόνια εμπαιγμού και εθνοαποδόμησης μόνο για το σκοπό τους : να δημιουργηθεί ένα οιονεί μονοκομματικό, κρατικοδίαιτο καθεστώς-τέρας στελεχωμένο με πεινασμένα μαντρόσκυλα (τώρα αλλοδαπά).

Που όπως έγραψε κάποιος που τους ξέρει, ο Πέτρος Κωστόπουλος, : «οι ξυπόλητοι όταν έρχονται στην εξουσία δεν κάνουν σοσιαλισμό, κάνουν πλιάτσικο».

Ενδεικτικά, ιδού το προφίλ ενός απ’ αυτούς, τυπικού δείγματος πασοκάνθρωπου, δια πέννας Φίλιππου Συρίγου :

«…το λαμπρό παρελθόν (της άρσης βαρών) είναι γερά συνδεδεμένο με το θλιβερό παρόν, όχι μόνο διά του Ιακώβου που ήταν προπονητής τόσο της «ντριμ τιμ» όσο και της σημερινής (κάτω από το βάρος του τρομερού σκανδάλου...) συντρίμ-τιμ, αλλά και διά του ίδιου του υπερ-προέδρου Γιάννη Σγουρού.

Αυτοί οι δύο είναι τα κομβικά πρόσωπα στην όλη ιστορία, αυτοί έφτιαξαν το λεγόμενο θαύμα της άρσης βαρών, αυτοί πρέπει από κοινού σήμερα να λογοδοτήσουν. Και πολύ περισσότερο ο Σγουρός, γιατί εντάξει, ο Ιακώβου έβαλε την τεχνογνωσία και το γλυκό του πρόσωπο, που είχε μεγάλη πέραση προς τα έξω. Αλλά ο Σγουρός έβαλε και κυρίως εισέπραξε, ως επιβράβευση, πολλά περισσότερα.



Ποια ήταν, λοιπόν, η διαδρομή; Στρατολόγηση αθλητών από την Αλβανία και τις τέως σοβιετικές δημοκρατίες, ελληνοποιήσεις, βαφτίσια, εκδόσεις διαβατηρίων και στενές σχέσεις με την πολιτική ηγεσία -κυρίως του ΠΑΣΟΚ- που εξασφάλιζαν ελευθερία κινήσεων, και κάλυψη, όποτε αυτό ήταν αναγκαίο.



Και από την άλλη, μια προσωπική εκτόξευση άνευ προηγουμένου, καθώς από ταπεινός υπάλληλος της άλλοτε Τράπεζας Πίστεως, ο Γιάννης Σγουρός έγινε μέλος της ΕΟΕ, γενικός γραμματέας Αθλητισμού, δύο φορές νομάρχης Αθηνών και γραμματέας της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Άρσης Βαρών. Σήμερα, λοιπόν, είναι αστείο να βάζει διαχωριστικές γραμμές, για να υπεραμυνθεί του έργου του. Οι μάσκες έπεσαν...»



Η Ντολόρες Ιμπαρούρι έχει γίνει αστρόσκονη.

Αλλά η κραυγή της παραμένει αθάνατη.

No pasaran, πράσινοι φασίστες!

Προφήτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. aengus avatar
    aengus 13/11/2010 07:22:11

    [Συγκρότημα Λαμπράκη – 1941: Σαν να μην πέρασε μια μέρα]
    […]Παρακαλούμε την προσοχή σας:
    *
    […] «Εντός εικοσιτετραώρων η κατάληψις της χώρας μας θα έχει συμπληρωθή. Ετσι η Ελλάς βγαίνει από τον πόλεμο - και βγαίνει οριστικώς από τον πόλεμον, καθ' ον τρόπον εβγήκαν όλαι σχεδόν αι χώραι της ηπειρωτικής Ευρώπης. Δεν είνε μόνη η Ελλάς που ευρίσκεται εις αυτήν την θέσιν. Από της Νορβηγίας μέχρι του Ταινάρου και από των Πυρηναίων μέχρι των παρυφών της Ουκρανίας υπάρχει δι' όλους τους λαούς της Ευρώπης απόλυτος ταυτότης εις τας πολιτικάς και άλλας συνθήκας της υπάρξεώς των. Αυτό δεν το λέγομεν προς παρηγορίαν μας. Τα λέγομεν διά να τονίσωμεν την βασικήν κατά την γνώμην μας αλήθειαν που δεν πρέπει ποτέ να φεύγη από τα μάτια μας, ότι δηλαδή τα ελληνικά προβλήματα που εδημιουργήθησαν από της 27ης Απριλίου δεν ημπορούν να αντιμετωπισθούν παρά εις το πλαίσιο της Νέας Ευρωπαϊκής πραγματικότητος. Πρέπει να καταλάβουμε ότι εφεξής αποτελούμεν μέρος ενός εκτεταμένου ηπειρωτικού συνόλου του οποίου όλα τα τμήματα θα έχουν αναποφεύκτως κοινότητα κατευθύνσεων και προπαντός κοινότητα συμφερόντων, οικονομικών και άλλων. Αυτή η ηπειρωτική σύλληψις της υποστάσεώς μας πρέπει να αποτελέση το πλαίσιον μέσα εις το οποίον θα κινηθούμε. Η τύχη μας είναι εφεξής αρρήκτως συνδεδεμένη προς την τύχη της γηραιάς ηπείρου της οποίας αποτελούμεν την νοτιοανατολικήν εσχατιάν».
    («Ελεύθερο Βήμα», 29/4/1941)
    *
    Οπως βλέπετε, το συγκρότημα Λαμπράκη, σε εκείνη την «κρίσιμη για τη μοίρα του λαού» εποχή, όταν τα «SS» έμπαιναν στην Αθήνα, εμφάνιζε την είσοδο των ναζί στην Ελλάδα σαν ...«έξοδο» της χώρας μας από τον πόλεμο.
    Περιέγραφε την κατοχή του τόπου από τις ορδές του φασισμού σαν μια «αναπόφευκτη πραγματικότητα».
    Και προέτρεπε τους Ελληνες να συναισθανθούν ότι με το Ράιχ και τον Χίτλερ υπήρχε «κοινότητα κατευθύνσεων και προπαντός κοινότητα συμφερόντων»...
    […]
    Ν. Μπογιόπουλος («Ημεροδρόμος» 13-11-11)

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/11/2010 10:33:32

    Όποιος έχει γνωστους και φίλους που ψηφίζουν στη Θράκη και απέχουν να κάνει μια ύστατη προσπάθεια να τους πείσει να πάνε να ψηφίσουν Ελληνικό Χριστιανικό συνδυασμό.

    Για να μη γίνει η Θράκη το νέο Κόσοβο.

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/11/2010 10:34:23

    Προφήτη: Παπανδρέλληνας πρώτος σε ψήφους στο Κέντρο της Πόλεως:

    Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Κέντρου της Πόλεως
    Έλαβαν:
    Χασμάν Αμπντάλλα (’μπετ) του Χουσείν 2731
    Σκαρμέας Αλέξιος του Παναγιώτη 2360
    Χαροκόπος Αντώνιος του Ανδρέα 1978
    Ταπεινός Ιωάννης του Ηλία 1935
    Ζαφειρόπουλος Γεώργιος του Παναγιώτη 1782
    Κολλιτσίδας Αθανάσιος του Γεωργίου 1521
    Φωτήλας Ιάσων του Ασημάκη 1274
    Λύρας Νικόλαος του Χρήστου 1258
    Μάζης Ανδρέας του Νικολάου 872
    Αλεξίου Δημήτριος του Σταμάτιου 852
    Παπανδρέου Παναγιώτης του Ιωάννη 806
    Μαραχώρη Σοφία του Νικολάου 764
    Βασιλόπουλος Λάμπρος του Γρηγορίου 738
    Κογκόλης Παναγιώτης του Αλέκου 601
    Χρυσανθοπούλου Αθηνά του Αναστασίου 582
    Αθανασοπούλου Κωνσταντίνα (Ντιάνα) του Ιωάννη 540
    Ασκούνη-Μπότσαρη Παρασκευή (Εύη) του Κωνσταντίνου ) 530
    Λαγκαδινός Ανδρέας του Διονυσίου 528
    Φραγκίδης Χρίστος του Γιάγκου 507
    Γεωργιόπουλος Κωνσταντίνος του Παναγιώτη 424
    Τσάμης Κωνσταντίνος του Σπυρίδωνα 406
    Τάτση Αντζελίνα του Θωμά 374
    Γιαννοπούλου Σοφία του Βασιλείου 331
    Καράμπελα-Μαγνησαλή Ανδριάνα (Ντιάνα) του Νικολάου 324
    Λιάμπα - Κατριβέση Ειρήνη του Αθανασίου 296
    Θεοδωροπούλου (Κωστίκα) Μαρίνα του Ιωάννη 290
    Μπίρκη - Πριγγοπούλου - Ντούμα Σπυριδούλα του Αθανασίου 245

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 13/11/2010 10:39:44

      ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.

  4. blue nile avatar
    blue nile 13/11/2010 10:43:42

    Προσοχή στη Θράκη, σας παρακαλώ πολύ όλους...

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ blue nile 13/11/2010 12:48:53

      Μήπως ο Σαμαράς έπρεπε να την προσέξει λίγο παραπάνω?

  5. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 13/11/2010 11:30:41

    Προσοχή και στην Πελοπόννησο. Ο Τατούλης είναι ο Δούρειος ίππος του συστήματος του μνημονίου κι ας το παίζει ανεξάρτητος τρομάρα του..

  6. azxc avatar
    azxc 13/11/2010 11:59:27

    Συστράτευση αδέλφια..Προφήτη είσαι εθνεγέρτης

  7. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 13/11/2010 12:08:20

    Δεν είναι πρωθυπουργός –ελαττωματικό πρόγραμμα της ΕΕ και του ΔΝΤ είναι… Τη Δευτέρα αναστέλλεται.

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 13/11/2010 12:46:41

    τέρας στελεχωμένο με πεινασμένα μαντρόσκυλα (τώρα αλλοδαπά).

    Aυτη ειναι η επομενη φαση,η αντικατασταση του πληθυσμου με ξενους.
    Οσοι οπαδοι του ΠΑΣΟΚ Ελληνες φαγανε φαγανε,εκτος απο τους λιγους και εκλεκτους.Τωρα ειναι η σειρα των ξενων που θα μπουν σε σπιτια που θα αγορασει ο Καμινης με λεφτα των δημοτων της Αθηνας.
    Κομμα ληστων και απατεωνων απο την αρχη ως το τελος.

  9. koronakis avatar
    koronakis 13/11/2010 12:50:00

    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ(?) Ο ΜΠΟΥΧΕΣΑΣ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕ...ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ...ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΟΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΝ ΑΧΡΗΣΤΟ !!!!

    • man8os avatar
      man8os @ koronakis 13/11/2010 14:45:21

      Ειναι παραπληροφορηση αυτα, δεν πιστευω οτι τα ειπε ο Καραμανλης.

      • effie B. avatar
        effie B. @ man8os 13/11/2010 16:25:29

        Να βγει επιτελους και να τα διαψευσει, ο αχαρακτηριστος!!!!!!!!!!!!

  10. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 13/11/2010 12:58:00

    @ Προφήτης....1)ο κύριος Δημαράς δέχτηκε έναν ανελέητο πόλεμο από πολλές πλευρές.....ασφαλώς και τον πολέμησε σφοδρά και το ίδιο το κόμμα του(αναφέρομαι κυρίως στους κομματικούς μηχανισμούς που ισοπεδώνουν προσωπικότητες,αξίες,ανθρώπους)....αλλά και πολλοί άκόμα και εδώ μέσα "σαμαρικοί",δεξιοί, νεοδημοκράτες,κεντροδεξιοί "του έσυραν τα εξ αμάξης ", τον λοιδορούσαν συνέχεια.
    Ασφαλώς και ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει, αλλά πολλοί εδώ μέσα παρεκτράπηκαν με τις προσωπικές επιθέσεις στον κύριο Δημαρά.....

    2) όπως ο κύριος Παπανδρέου έβαλε το δίλημμα των πρόωρων εκλογών για να συσπειρώσει αρκετά ως πολύ τους ψηφοφόρους το ΠΑΣΟΚ(και το κατάφερε σε αρκετά σημαντικό βαθμό) , έτσι και η συγκεκριμένη εφημερίδα(και μέσω αυτής το ΠΑΣΟΚ) με το επίμαχο δημοσίευμα
    προσπάθησε να αναγκάσει το επίσημο ΚΚΕ να βγει ξανά δημόσια λίγο πριν τον δεύτερο γύρο και να επαναλαμβάνει τη πάγια θέση του, που είναι επιγραμματικά :

    "Mαύρο στο ΠΑΣΟΚ και στη ΝΔ, καθώς και στους υποψήφιούς τους στον δεύτερο γύρο. ΠΑΣΟΚ και ΝΔ δεν έχουν διαφορές, έχουν τις ίδιες ευθύνες, δεν αλλάζουν, είναι το ίδιο κόμμα με 2 τελείως διαφορετικά προσωπεία".

    Αυτοί που εμπνεύστηκαν,έγραψαν,δημοσίευσαν το επίμαχο δημοσίευμα ήξεραν ότι θα προκαλούσε την έντονη αντίδραση του ΚΚΕ....αυτή επιδιώκαν-επιζητούσαν από την αρχή.....ήξεραν ότι το ΚΚΕ δεν έχει κανένα λόγο για να του "μείνει ρετσινιά" ότι υπόγεια στήριξε υποψηφίους της ΝΔ στον δεύτερο γύρο.....την στιγμή μάλιστα που αύξησε τα εκλογικά του ποσοστά και το ψήφισαν αρκετοί ως πολλοί πολίτες για πρώτη φορά(έστω και ως ψήφο διαμαρτυρίας).

    Σκοπός του δημοσιεύματος ήταν δηλαδή η καταδίκη από το ΚΚΕ με τον πιο επίσημο τρόπο και των 2 κομμάτων εξουσίας λίγο πριν τον δεύτερο γύρο ("ίδια είναι",΄"είναι και τα 2 συνυπεύθυνα"), για να αποτραπούν πολλοί κομμουνιστές, πολίτες που ψήφισαν ΚΚΕ να ψηφίσουν υποψήφιους της ΝΔ στον δεύτερο γύρο.....το δημοσίευμα εντάσσεται στην λογική "αφού δεν θα ψηφίσουν λόγω Μνημονίου τους υποψήφιους του ΠΑΣΟΚ, τουλάχιστον ας μην ψηφίσουν και τους υποψηφίους της ΝΔ"......

    Την Κυριακή το βράδυ θα διαπιστώσουμε αν πέτυχαν τον στόχο τους......

    • anonymous avatar
      anonymous @ δαιμονάκι 13/11/2010 15:23:39

      Αγαπητέ μου είστε ένα κόμμα καθαρμάτων.
      Από τη μια βγάζατε το Δημαρά μπεκρούλιακα και από την άλλη πριν ένα χρόνο ξεφτιλίζατε την οικογένεια του Καραμανλή.

      ΥΓ. Τα καθάρματα τα κρεμάνε, δεν κυβερνάνε.

  11. Σπαρτιατης avatar
    Σπαρτιατης 13/11/2010 13:20:04

    Και εγω σας λεω: Ο Χ Ι

  12. Ακροβολιστής avatar
    Ακροβολιστής 13/11/2010 14:05:17

    Προφήτη,

    μακάρι, αν και αυτό το "μαγαζί" έχει αλλάξει πολλά κουστούμια, έχει μεταμορφωθεί για να μπορεί να κρατιέται στην εξουσία.

    Ποιό πασοκ λοιπόν?

    Το παλιό αντρεϊκό πασοκ?
    Το εκσυγχρονιστικό με ολίγην από παλιό αντρεϊκό πασοκ?
    Το γαπ-ικό νεοταξίτικο πασοκ με ολίγην από το αντρεϊκό και αρκετή από το εκσυγχρονιστικό?

    Το μόνο κοινό που έχουν τα παραπάνω είναι η ληστεία και η προδοσία. Κατά τα άλλα, δεν ομοιάζουν σε τίποτε.

    Ποιό πασοκ λοιπόν?

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Ακροβολιστής 13/11/2010 14:08:14

      To ενα πασοκ ειναι η αναποφευκτη μετεξελιξη του αλλου.Δεν υπαρχει διαφορα.Δεν μπορουν τωρα να κανουν οσα εκαναν το 1985 και κανουν αλλα.

      • Ακροβολιστής avatar
        Ακροβολιστής @ ψυχραιμια 13/11/2010 14:33:33

        Το ερώτημά μου είναι και δεν είναι ρητορικό. Άλλωστε έγραψα για τα μόνα κοινά στοιχεία τους.

        Διαφωνώ στο αναπόφευκτο που γράφεις. Οι μεταλλάξεις ήταν βάσει σχεδίου. Δε νομίζω ότι η ιστορική συνέχεια του πασοκ προέβλεπε αυτό το πράγμα που είναι σήμερα.

        Αλλά αυτά είναι θέματα για την αρχαιολογική υπηρεσία. Οπότε το κλείνω εδώ για να μη κουράσουμε και τους άλλους με off-topic. Φρέσκα κουλούρια έχει ο κουλουράς. Και το ζητούμενο είναι να φύγουν όσο πιό σύντομα κι όσο πιό μακρυά.

  13. Σπαρτιατης avatar
    Σπαρτιατης 13/11/2010 14:16:31

    ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ¨
    Ο ΓΙΥΟΣ ΜΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΛΗΘΕΙ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ.
    ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ:
    ΠΟΙΑ ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ ΣΕ ΞΕΝΑ ΚΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΞΝΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ ΥΠΗΚΟΟΙ ΤΟΥΣ.

    ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΟΣΑ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ;

    ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΩΝ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ;

    ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΜΙΝΑΡΕΔΕΣ ΤΩΝ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΩΝ;

    ΘΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΟΥΝ ΤIS ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ PRAKTIKER, LINDL, MEDIA, SIEMENW KARFOYR
    ΚΛΠ.;

  14. ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ avatar
    ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 13/11/2010 15:23:57

    ΣΠΑΡΤΙΑΤΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ!! ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ!! ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ!!