#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/08/2010 09:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

“Χαίρε ΓΑΠ, οι μελλοθάνατοι σε …χειροκροτουν”



Είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον και συνάμα κωμικό να διαβάζεις σε φιλοκυβερνητικές εφημερίδες παραπολιτικές ειδήσεις για την αποδοχή που έχει ο Γ. Παπανδρέου από τουρίστες και κατοίκους της Πάρου, ή των άλλων  νησιών που έκανε διακοπές.

Με γλαφυρό τρόπο διάφορες πένες γράφουν για το πόσο ζεστά υποδέχονται τον πρωθυπουργό, σχεδόν με ευγνωμοσύνη για την πολιτική και τα μέτρα που έχει λάβει.

Κι ένας νοήμων άνθρωπος αναρωτιέται: Είναι όντως έτσι κι έχει τρελαθεί ο κόσμος από τη ζέστη;

Ή μήπως είναι οι γνωστοί πληρωμένοι κονδυλοφόροι που γράφουν κατά παραγγελία του Μαξίμου με όποια κυβέρνηση και αν είναι στην εξουσία; Δηλαδή ο κόσμος έχει πάθει… εγκεφαλίτιδα και ξεχνά τι περνά, ειδικά οι κάτοικοι και τουρίστες της Πάρου που βλέπουν τους νεόπλουτους να παρελαύνουν με τα κότερα και τους ίδιους να σκέφτονται πώς θα βγάλουν το χειμώνα.

Η προσπάθεια ωραιοποίησης της κατάστασης λίγο προτού ο κόσμος εξεγερθεί διότι δεν αντέχει άλλο θυμίζει αυτό που είχε πει πριν μερικούς μήνες ο πρωθυπουργός. Ότι τάχα τον σταματούαν στο δρόμο και του λέγανε ότι είναι πρόθυμοι να δώσουν το μισθό και τη σύνταξή τους για να σωθεί η Ελλάδα. Μα που είναι όλοι αυτοί; Σε άλλη Ελλάδα ζουν, διότι εμείς στην επαρχία μόνο οργή βλέπουμε.

(φωτό αρχείου)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κράτιστος avatar
    Κράτιστος 10/08/2010 09:16:46

    και λείπει και ο Χασαπόπουλος!!!!!!!!
    ένας Καψής μόνον τι να σου κάνει?

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Κράτιστος 10/08/2010 11:12:19

      Aμ ο καμπουρακης/Οικονομέας?

      • BlueSky avatar
        BlueSky @ ανώνυμος 10/08/2010 19:52:55

        Ξεχάσατε την Τρέμη και τον άξιο αντικαταστάτη της, δημοσιογράφο Λιάρο.

    • gkioi avatar
      gkioi @ Κράτιστος 13/08/2010 08:51:48

      ΜΕΙΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΤΟΥ ΚΑΜΒΥΣΗ.

  2. donaE avatar
    donaE 10/08/2010 09:49:46

    Οργη,σιωπη,και κυριως χορταριασμα.Πρωτη φορα αντικρυζω το χορταριασμα και ειναι σοκαριστικο...

  3. Γιωργος avatar
    Γιωργος 10/08/2010 09:50:58

    φαινεται οτι μετά τα γιουχαίσματα στο Ηρώδειο και στην Τρίπολη ο Πρωθυπουργός έχει αναστρέψει την δύσκολη κατάσταση, εργάζεται πυρετωδώς σε κάθε ελληνικό νησί που επισκέπτεται και αφουγκράζεται τις αντιδράσεις του κόσμου...

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Γιωργος 10/08/2010 11:13:43

      Στην Πάρο πάνε όλα τα φλωριά και τα πουτανακια που δεν έχουν δουλέψει ποτέ. Αυτό είναι το κοινό του μιστερ ελλας

      • eponymos avatar
        eponymos @ ανώνυμος 10/08/2010 11:54:48

        Είμαι στην Πάρο για διακοπές και δεν θεωρώ τον εαυτό μου και την οικογενεια μου ουτε φλωριά ούτε πουτανακια που διάλεξα ενα ελληνικό νησί να κάνω λιγες μέρες διακοπές παρα τις προσπάθειες της κυβέρνησης μας να τις καταστρέψει.
        Η δυσαρέσκεια προς τον Jeffrey ειναι διάχυτη και εδώ και απ'οσο ακούω αποφεύγει την επαφή με κόσμο.

      • ανώνυμος avatar
        ανώνυμος @ ανώνυμος 10/08/2010 15:31:00

        Συγνώμη ασφαλώς και υπάρχουν και έντιμοι άνθρωποι και οικογενειάρχες και δεν είχα πρόθεση να σε θίξω, αλλά βλέπεις αναμεσα στα ξερά καίγονται και τα χλωρά

  4. Στέργιος avatar
    Στέργιος 10/08/2010 09:59:23

    Να βάζετε βίντεο με τους κλακαδόρους. Είμαι σίγουρος ότι είναι οι ίδιοι από νησί σε νησί. Από τη Σύμη στον Πόρο κι απ'την Πάρο στη Ρόδο.

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Στέργιος 10/08/2010 11:14:45

      Πέραν του γεγονότος αυτού είναι χρησιμο να γνωρίζουμε ποιοί χειροκροτούν και χαιρετουν για να τους στείλουμε τον λογαριασμό

    • min_the_gap avatar
      min_the_gap @ Στέργιος 12/08/2010 18:56:20

      15 Euro την μέρα! Μαύρα!!!!
      που υποβαλλω το cv μου?

  5. KLE avatar
    KLE 10/08/2010 10:09:45

    Η προπαγάνδα δεν έχει όρια αλλά και η βλακεία απύθμενη ,μου θηνιζει το Πατακο στην χούντα με την υποδοχή του κόσμου και τις περιγραφές της κρατικής Τ.V.αυτοί όμως έπεσαν αυτός ποτε θα πέσει;;;;;;

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ KLE 10/08/2010 11:15:14

      Οπου ναναι και με πάταγο

      • Γ.Βλαχόπουλος avatar
        Γ.Βλαχόπουλος @ ανώνυμος 10/08/2010 12:59:11

        Αποκλείω τον .....πάταγο. Από πότε οι φελλοί κάνουν πάταγο;

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/08/2010 10:17:15

    Μην αποκλείουμε το ενδεχόμενο. οι χειροκροτητές να είναι ακριβώς αυτοί οι νεόπλουτοι σκαφάτοι, που άλλωστε θα είναι και η συντριπτική πλειονότητα των θαμώνων των εστιατορίων στα οποία θα συχνάζει ο ΓΑΠ.

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ Αυριανιστής 10/08/2010 11:17:26

      Και φοροφυγάδες βέβαια, κατα τα άλλα είναι κατά της φοροδιΑΦΥΓΉς. Εχω προσωπική πείρα πέρσι στην Παρο ένα από αυτα τα λαμόγια (βιομήχανος) έμενε στο ίσο ξενοδοχείο με τον ΓΑΠ και χαριεντιζονταν

      • min_the_gap avatar
        min_the_gap @ ανώνυμος 12/08/2010 18:57:48

        ημουν χθες Χρυσή Ακτή (Πάρο).
        Ξέρετε ποιανού το κότερο ήταν αγκυροβολημένο στον όρμο?
        του Αγγελόπουλου.
        Τυχαίο?

    • Aphroditeschild avatar
      Aphroditeschild @ Αυριανιστής 10/08/2010 12:11:07

      πάντως γενικά δεν συχνάζει στα κυριλέ εστιατόρια που συνήθιζαν οι διάφοροι πολιτικοί τα τελευταάι χρόνια, ούτε πηγαίνει σε Ελούντα και Αστέρα ή ανάλογα όπως συνήθιζε ο πατέρας του

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Aphroditeschild 10/08/2010 21:23:37

        Μάλλον δεν ξέρεις τα εκλεπτυσμένα του γούστα (όπως και όλων των νεοταξιτών). Πηγαίνει, απλώς δεν πηγαίνει στα πιο γνωστά. Τουλάχιστον ο Κωστάκης προτιμούσε τα ταβερνάκια.

      • min_the_gap avatar
        min_the_gap @ Aphroditeschild 12/08/2010 18:58:48

        στο ένα εστιατόριο που πήγε (δεν λέω το όνομα για ευνόητους λόγους) το πιο φθηνό πιάτο έχει 20 Ευρώ.

  7. Orestios avatar
    Orestios 10/08/2010 10:23:09

    Προπαγάνδα σοσιαλιστικού τύπου. Παλιό κόλπο. Και στην Β. Κορέα θα δείτε ανάλογα ρεπορτάζ.

    • Συκοφάντης avatar
      Συκοφάντης @ Orestios 10/08/2010 11:24:13

      Ορέστιε, εν μέρει έχεις δίκιο. ΟΜΩΣ, εάν δεις σημειολογικά και υφολογικά την έκφραση στο πρόσωπο, την λαγαρότητα του λογου και την εν γένει συμπεριφορά της γιαγιάς που πλησιάζει τον ΓΑΠ και του απαγγέλλει μαντινάδες (στον Κριτσά του αγ.Νικολάου), δεν θα πεις ότι πρόκειται για μεταφερόμενη γιαγιά ή δασκαλεμένη από τους μηχανισμούς προπαγάνδας του κόμματος. Βαλτή σίγουρα, αλλά τα λόγια και ο θαυμασμός βγαίνουν πηγαία. Απόδειξη, για μένα, ότι τα μέτρα δεν πιάνουν την επαρχία, ότι υπάρχει γερό απόθεμα ΄λίπους΄, και κυρίως ότι η επανάσταση των συνειδήσεων είναι ποσοστιαία κα΄τω του 10%. Κάποιοι θα έλεγαν ότι η δουλικότητα και ο ραγιαδισμός έχουν εισέλθει μόνιμα στο dna της φυλής. Ίσως νά'ναι έτσι. Σίγουρα όμως είναι και ο θαυμασμός που ασκεί πάντα η εξουσία στις πλατιές μάζες. όταν μάλιστα η συγκεκριμένη εξουσία σου έχει ΄΄βοηθήσει΄' παιδιά και εγκόνια, ε τότε και τα όπλα παίρνεις για χάρη της!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Συκοφάντης 10/08/2010 12:54:57

        Απορώ γιατί θεωρείς a priori τους ηλικιωμένους κουτορνίθια, που χαριεντίζονται με εξίσου κουτορνίθια. Θα μπορούσε η γριά να είναι βαλτή. Εδώ ο Κακαουνάκης στα ύστερά του είχε εκτραχηλυνθεί στην προπαγάνδα.
        Περίμενα να μην είσαι τόσο αφελής για να μην πώ αγαθιάρης.

      • Συκοφάντης avatar
        Συκοφάντης @ Συκοφάντης 10/08/2010 14:00:55

        Εμ αν δεν υπήρχαμε εμείς, πώς θα ξεχωρίζατε οι οξύνοες;

      • Orestios avatar
        Orestios @ Συκοφάντης 10/08/2010 17:25:54

        Πράγματι!

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ Συκοφάντης 11/08/2010 06:33:49

        Η Κρήτη έχει φάει, έχι σκάσει χάρη στο ΠΑΣΟΚ... Θυμάστε που επί Αντρέα απαγορεύονταν οι εισαγωγές μπανανών για να στηρίξουμε υποχρεωτικά τα φυστικάκια με μορφή μπανάνας που έβγαζε η Κρήτη; Κανένα άλλο διαμέρισμα τής χώρας δεν έχει υποστηριχθεί τόσο απροκάλυπτα από πολιτικό κόμμα από ό,τι η Κρήτη.

      • Νασος avatar
        Νασος @ Συκοφάντης 12/08/2010 12:08:34

        Όλα αυτά τα υποθέτεις επειδή άλλη μια ακόμη γιαγιά "τάχει χαμένα"

        Απόδειξη ότι τα μέτρα δεν πιάνουν στην επαρχία το θεωρείς??

        Πάντοτε υπήρχαν και θα υπάρχουν "θαυμαστές", λες ο Χίτλερ να μην είχε και αυτός θαυμαστές???

        Όλους σχεδόν του γερμανούς είχε αγαπητέ!!!

  8. Κικη avatar
    Κικη 10/08/2010 10:34:26

    Καλα αυτοι οι επικοινωνιολογοι του ΓΑΠ,ειναι απιστευτης βλακειας ανθρωποι.ολα αυτα μας εκνευριζουν και δεν το αντιλαμβανονται.Οντως σαν τον Πατακο,με ακριβως το ιδιο ηλιθιο χαμογελο του Πατακου ειναι το παιντι.
    Παρ ολη την δουλεια γιατι οι αγροτες δουλευουν συνεχεια,διεκοψα και ηρθα να δω το σαιτ με τις φωτογραφιες του ΓΑΠ.Οι φωτο ειναι βεβαια παιδικες με δηθεν καποια καλλιτεχνικη διαθεση,εκεινα τα καυσοξυλα τα λιανα με μ ενθουσιασαν,αλλα πρεπει να του τονωσουμε το ηθικο ως φωτογραφου μπαας και μας αφησει ησυχους,που ξερεις μπορει να νομιζει οτι θα γενει μεγαλος.Ας τον κανουμε να πιστεψει οτι καπου τα καταφερνει.Οχι ναχει απο πισω συνεχεια τον Νικολακη και να τον ψελνει.Αχρηστε Αχρηστε.

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ Κικη 10/08/2010 11:00:00

      Καμιά φωτογραφία άπό τη βάπτισή του υπάρχει;

      • Orestios avatar
        Orestios @ Bodinus1576 10/08/2010 11:10:55

        χο! χο! χο!

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Bodinus1576 10/08/2010 16:53:22

        Κάηκε το φιλμ της βάπτισης, γιατί ήταν ένα ιδιαιτέρως απαστράπτον μωρό, που εξέπεμπε εκτυφλωτικό φώς! Είχε έρθει από άλλον πλανήτη, γι αυτό και του έχει μείνει το παρατσούκλι UFO, για να σώσει την Ελλάδα! Τώρα είναι που βιώνουμε τη σωτηρία μας και γι αυτό όλα τα ΜΜΕ, έχουν αναβαπτισθεί σε ΜΜΠ ( Μέσα Μαζικής Παραπληροφόρησης) και προβάλουν τον ενθουσιασμό μας!

      • manolis avatar
        manolis @ Bodinus1576 12/08/2010 16:49:23

        Μέσα Μαζικής Εξημέρωσης

  9. GIO avatar
    GIO 10/08/2010 11:20:35

    ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 50% ΑΠΟΧΑΥΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 50% ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟΚΤΩΝΙΑΣ...ΟΠΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΗ ΑΠΟΧΑΥΝΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΟΥΝ ,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΟΥΣ?
    (ΧΑΙΡΕ GAP ... OI ΜΕΛΛΟΘΑΝΑΤΟΙ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ)

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ GIO 11/08/2010 06:35:01

      Κατά το "μπράβο μα#$%α, τα κατάφερες πάλι".

  10. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 10/08/2010 11:31:03

    Μπορεί , γνωρίζει κάποιος , να περιγράψει πόσες εξοχικές βιλίτσες έχουν μοιραστεί-"πωληθεί¨ από επιχειρηματίες και φίλους της Δημαρχίας του κ. Ραγκούση σε φίλους του ΠΑΣΟΚ στην Πάρο ;

    Τότε θα καταλάβουμε ποιος και γιατί χειροκροτεί τους ¨χρυσούς αναβαθμιστές¨ του νησιού…

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΝΤΑΝΤΟΝ 10/08/2010 11:56:11

      Είναι συνηθισμένο στην επαρχία να δωρίζονται εκτάσεις γης ή και κατοικίες σε όσους νέους κατοίκους αποφασίσουν να εγκατασταθούν σε κάποιον τόπο.
      Λες να παίχθηκε κάτι τέτοιο?

    • ErnestoChe avatar
      ErnestoChe @ ΝΤΑΝΤΟΝ 10/08/2010 12:36:41

      Nαι, στην περιοχη Υστέρνι απο ΓΕΚ-ΤΕΡΝΑ σε διαφορους ΠασοκοΝΔούληδες. Κοψανε οικοπεδα μεχρι 4 στρ. στη μέση του πουθενα, τα βάφτισαν αρτια - οικοδομησιμα και εχτισαν βιλίτσες στην πλαγιά. Αγόρασαν απο Αλογοσκουφ μεχρι Ρόβλια με διαφορους Ρουσοπ ενδιάμεσα.

      • anonymous avatar
        anonymous @ ErnestoChe 10/08/2010 13:08:17

        Αν έχεις έκταση 100 στρέμματα μπορείς να κάνεις ιδιωτική πολεοδόμηση και να χτίσεις ότι θέλεις.

      • ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
        ΝΤΑΝΤΟΝ @ ErnestoChe 10/08/2010 13:09:06

        Ναι αυτή είναι η αλήθεια , όπως την περιγράφεις , φίλε με το ωραίο ¨nickname" και σίγουρα θα υπάρχουν και άλλες διαπλοκές στην Πάρο.

        Οπότε είναι λογικό να χειροκροτούν τα λαμόγια και οι ντόπιοι δούλοι τους στο νησί την άφιξη και την παρουσία του Μεσσία της Αμερικανό-Γερμανικής Νέας Τάξης στην Ελλάδα.

      • manolis avatar
        manolis @ ErnestoChe 12/08/2010 16:50:24

        ΠΕΡΠΟ

  11. anonymous avatar
    anonymous 10/08/2010 11:39:19

    Καλά αν βρεθεί κομματικός μηχανισμός να οργανώσει εκδήλωση για τον Πατακό θα τον χειροκροτούν κι αυτόν.

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ anonymous 10/08/2010 13:13:40

      Οι Συνταγματάρχες μπροστά τους ήταν παιδαρέλια.Αυτοί είναι επαγγελματίες δολοφόνοι λαών και συνειδήσεων.

  12. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 10/08/2010 11:41:22

    Πάντως για δήμαρχος Πάρου κάνει ο ΓΑΠ, μέχρι εκεί

    • diasapollon avatar
      diasapollon @ ανώνυμος 10/08/2010 12:14:30

      Τι λες ρε ανώνυμε,την θέση αυτή την έχει καπαρώσει γιά πάντα ο Ραγκούσης,μετά την φυλακή τι θα κάνει; το γκαρσόνι στα Good's και μετά τον Δήμαρχο.Ο ΓΑΠ το μόνο που μπορεί να κάνει είναι υπάλληλος των ΗΠΑ στην Τουρκία.

  13. ErnestoChe avatar
    ErnestoChe 10/08/2010 12:37:13

    Παντως στη Χρυση Ακτη δεν ξεμυτιζει. Αλλοτε καθε απογευμα τον βλεπαμε να κανει jogging στην παραλία ανελλιπώς. Φετος μονο με συνοδεια σε συγκεκριμενα μερη.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ErnestoChe 10/08/2010 12:58:38

      Μα γιατί? Είναι δημοφιλής!
      Ας τολμήσει να ξεμυτήσει σε μη ελεγχόμενο από την προπαγάνδα περιβάλλον και θα γίνει το έλα να δεις.
      Εδώ στο Πόρο του τα έχωσαν κανονικότατα, αλλά δεν μάθατε τίποτα.

      • Misha avatar
        Misha @ Orestios 10/08/2010 15:32:25

        Τι εγινε Ορέστιε στον Πόρο; Εχεις πληροφορίες;

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 10/08/2010 17:29:23

        Ξέρω για την πρώτη φορά που πήγε εκεί.
        Έφαγε ένα ξεγυρισμένο βρισίδι στην ταβέρνα όπου κάθησε για φαγητό, που βούϊξε ο Πόρος.
        Βέβαια επειδή είναι χαμηλής ανάφλεξης δεν το πείραξε και ξαναπήγε.
        Απροπό να πω πως οι κάτοικοι ήταν αναστατωμένοι και δεν τον ήθελαν.

    • δημιοσκοπος avatar
      δημιοσκοπος @ ErnestoChe 10/08/2010 17:07:21

      εχει σκοπο να παραστει κ στη λιτανεια τησ μεγαλοχαρης το 15αυγουστο...εκει πραγματικα εχω απορια να δω τις αντιδρασεισ του λαου.τον περασμενο μηνα που ηταν παλι εδω το εφαγε το κραξιμο του κ τον φυγαδεψαν οι λιμενικοι...το δυσαρεστο ειναι οτι σκοτωθηκε 1 εκ τησ προσωπικης του φρουρασ αφου τελειωσε τη βαρδια του βγηκε κ επιστρεφοντασ μεθυσμενος καρφωθηκε σε ενα δεντρο ξημερωμα δευτερασ

  14. Βασίλης avatar
    Βασίλης 10/08/2010 13:08:49

    Είχα γράψει χθες για μια θεατρική παράσταση που στήθηκε στο ΜΕΓΚΑ από Τάκη (αντικατάστατη) Χασαπόπουλου, Σαραντάκο, Πεταλωτή για αγιογράφηση του ΓΑΠ, εξ αιτίας της "ευαισθήσιας" που διαθέτει να φωτογραφίζει διάφορα γεγονότα.

    Χθες το βράδυ στη ΝΕΤ είχαν αφιέρωμα στο συμπόσιο της Σύμης. Έβλεπες ένα βλάκα με περισπούδαστο ύφος, να "στοχάζεται" σε αυτά που έλεγαν οι "νομπελίστες"

    Ζωγραφίζουν οι αλήτες το πορτραίτο του "Μεγάλου Ηγέτη", του νέου "πατερούλη", του "Μέγα αυτοκράτορα". Προσπαθούν οι τρισάθλιοι να πλανέψουν το λαό με τα "προτερήματα" τα "προσόντα" την "εξυπνάδα" την "ευαισθησία" και τις "ικανότητες" του απόλυτα ΤΙΠΟΤΕ, του απόλυτου ΜΗΔΕΝ.

    Φίλοι μιλάτε όπου μπορείτε και όπου σταθείτε, ενημερώστε όσους μπορείτε, διότι πλέκουν δεσμά για το λαό μας και συγχρόνως τον οδηγούν στη καταστροφή.

    Και μια και έγραψα για το συμπόσιο της Σύμης. Πόσο κάνει το μάρμαρο και ποιος το πληρώνει. Διότι όλη αυτή η παπάρα, "δεξαμενή σκέψης" (να χέσω) την ονόμασε ο παρουσιαστής, θα πρέπει να στοιχίζει πολλά. Δεν έρχονται έτσι τζάπα οι νομπελίστες μόνο και μόνο για να δουν τη μάπα ενός άσχετου. Θέλουν λάδωμα και μάλιστα καλό. Και τα ιδρύματα που χρηματοδοτούνται από το δημόσιο νομίζω ότι οφείλουν να δημοσιεύουν την οικονομική τους διαχείριση.

    Επίσης έχει δημοσιευτεί πουθενά πόσο μας στοιχίζουν οι δύο ντουζίνες ξένοι σύμβουλοι του ΓΑΠ΄????????

    • Dimi avatar
      Dimi @ Βασίλης 10/08/2010 18:51:01

      Bασίλη, στη σελίδα antinews 54145: “Nα, και ο Αλεξ Ρόντος”,
      υπάρχει ανάρτηση με τίτλο: “Cretum Addico: Αποφασίζομεν και διορίζομεν”, η οποία δίνει πληροφορίες και πηγές, γιά το όργιο προσλήψεων παρατρεχάμενων και αμοιβών τους, τις οποίες Εμείς, ο Φορολογούμενος Ελληνισμός, πληρώνουμε, Ερήμην μας!

      Τα ληστρικά νεοταξικά εγκλήματα κατά της τσέπης μας, να τα εμπεδώσουμε και να θυμόμαστε πολύ καλά, την ημέρα των Εκλογών!..

      Φιλικά,
      η Dimi

  15. xbab avatar
    xbab 10/08/2010 13:10:10

    ...και η ΝΔ τι κάνει;
    ...Θερινή νάρκη

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ xbab 10/08/2010 13:16:48

      Περιμένει το πασοκ να πέσει σαν σύκο(είναι της εποχής και η Μεσσηνία φημίζεται για την παραγωγή της).
      Η γνωστη πολιτική του ώριμου φρούτου.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 10/08/2010 13:18:36

        Σα Φραγκόσυκο.

      • Misha avatar
        Misha @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 10/08/2010 15:39:04

        Tα φραγκόσυκα δεν πέφτουν Αλλενάκι.

  16. Βασίλης avatar
    Βασίλης 10/08/2010 13:10:59

    Η φάτσα στο αριστερό της φωτογραφίας, ποιος είναι;; Με κάποιο μου φαίνεται και δεν μπορώ να καταλάβω...........

  17. helas george avatar
    helas george 10/08/2010 13:26:22

    ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ ΤΟΥ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΙΜΑΡΑΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΠΟΥ ΓΕΡΝΕΙ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΩΤΟ ΦΕΡΕΤΡΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ Η ΣΚΙΑ ΕΤΣΙ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΑ ΚΛΙΜΑΚΙΑ!!!!!!ΑΙΝΤΕΕΕΕΕΕ!ΠΡΙΝ ΠΟΝΤΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ CRISIS MANAGEMENT AND FUNDAMENDALS,ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ ΚΑΝΑΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΚΟΥΜΑΝΑΤΑΡΕΙ ΙΠΤΑΜΕΝΟΥΣ!!!!!ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ,ΝΟΜΙΖΩ.

    • Νασος avatar
      Νασος @ helas george 12/08/2010 12:13:45

      Τι πλωτό φέρετρο , αφού δεν πλέει!!!!!!

  18. Mak avatar
    Mak 10/08/2010 14:14:26

    Και τον Τόκο τον επευφημούσαν όπου πήγαινε.....

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ Mak 10/08/2010 14:18:26

      Αγγίζοντας τη τελειότητα....
      Πού τον θυμίθηκες;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Mak 10/08/2010 17:44:02

      Συνελήφθη πρόσφατα για ασέλγια σε ανήλικο αθλητή.

  19. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/08/2010 14:14:27

    στνη Παρω πηγε.. τυχαιο??

    ΠΠ

  20. σταμ avatar
    σταμ 10/08/2010 14:16:14

    ..ΜΑΥΡΙΣΤΕ τον πριν μας ΜΑΥΡΙΣΕΙ και αλλο τη ζωη μας

  21. rs avatar
    rs 10/08/2010 14:40:23

    Η (οι)πολιτική(οί) είναι ταυτόσημη(οι) με την προπαγάνδα από ....αρχαιοτάτων χρόνων.
    Μήπως θυμάστε τον Καραμανλή με το ελικόπτερο και το ... φοβερό σπόρ μπουφάν στις πυρκαγιές της Πελοποννήσου; Τον Σουφλιά στις εγκαινιάσεις έργων, τον Λιάπη πάνω σε ... μηχανή τραίνου;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ rs 10/08/2010 17:45:41

      Πωπωπω προπαγάνδα! Ο ΥΠΕΧΩΔΕ τόλμησε να εγκαινιάσει έργο! Αμ ο Υπουργός Μεταφορών τι σχέση έχει με τα τραίνα! Για να μην πω δε ότι ένας σωστός Πρωθυπουργός, όταν καίγεται η χώρα πρέπει να πηγαίνει για...κανώ...

      • Orestios avatar
        Orestios @ TopGunZ 10/08/2010 18:02:28

        +1000

      • min_the_gap avatar
        min_the_gap @ TopGunZ 12/08/2010 19:04:25

        canoe kayak και μοντέρνο τρίαθλο!
        Γιατί είναι πολύ κομάντο κατά τα άλλα!

    • Νασος avatar
      Νασος @ rs 12/08/2010 18:34:55

      Ρε παιδιά πότε έγιναν αυτά τα σκάνδαλα?
      Εξεταστική αμέσως πάρτε το ΓΑΠ τηλέφωνο η μάλλον στείλτε του mail τι λέτε ρε παιδιά δεν το έμαθαν ακόμη τα βοθροκάναλα άκου με μπουφάν ο αδιάντροπος!!!

  22. Χοχο avatar
    Χοχο 10/08/2010 14:43:17

    Ζήτω ο Καμπουράκης! [Με πρότυπο Κακαουνάκη]

  23. ekxba avatar
    ekxba 10/08/2010 15:32:58

    Το σενάριο εξελίσσεται ως εξής:
    Συμπυκνωμένα, η προσφυγή στο ΔΝΤ ήταν επιταγή της πλουτοκρατίας έτσι ώστε το κόστος της κρίσης να μοιραστεί σε όλους. "Εμείς οι λίγοι φάγαμε αλλά τον λογαριασμό θα τον πληρώσουν όλοι".
    Ομως, συνέβη το στρίγμωμα Α.Κακλαμάνη στην Κοραή, τα γιουχαίσματα στον ΓΑΠ στο Ηρώδειο και πιθανόν κι άλλα.
    Ετσι η πλουτοκρατία ελέγχοντας τα ΜΜΕ έχει κηρύξει μια σιωπή αναμονής μέχρι να καταλαγιάσουν οι αντιδράσεις. Και φροντίζει να μην κράζονται δημόσια οι τζουτζέδες πολιτικοί της εξουσίας. Η τουλάχιστον να μην γίνονται γνωστά τέτοια επεισόδια. Τώρα διαπιστώνουμε και προπαγάνδες τύπου Γκαίμπελς.
    Εκείνο που έχουν στο μυαλό τους είναι η κλιμάκωση των μέτρων να γίνεται σταδιακά κι ήπια. Ομως μερικοί τζουτζέδες-υπουργοί εμφανίσθτηκαν να είναι βασιλικώτεροι του βασιλέως. Και σηκώθηκε πολύ κουρνιαχτός.
    Τώρα αναμένουν να καθήσει ο κουρνιαχτός και να βαδίσουν με ηπιώτερα μέσα για να μην εμφανίζονται αντιδράσεις άμεσες, ετσι ώστε η επίπτωση να πέφτει σιγά-σιγά πάνω μας.
    Αν θυμάστε την αλληγορία με το βατραχάκι που το έβραζαν σιγά-σιγά και δεν το τσουρούφλιζαν με την μία.

  24. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 10/08/2010 15:39:27

    Είμουνα στην Ναξο την Παρασκευή και μια παρέα από αληταράδες ξέρετε που δεν έχουν δουλέψει ποτέ και τρώνε τα λεφτα του Μπαμπά και της μαμάς συζητούσανε για ποιος έχει γκόμενα ποιά κπλ και να σου πεταγετε μια ...κοπελια και λέει για την μεγαλειώδη υποδοχή που επεφύλαξε ο κόσμος της Πάρου στον ΓΑΠ. προσπαθούσε δε να πείσει τους άλλους οι οποιόι την άφησαν να μιλάει μόνη της μέχρι που καταλαβε ότι δεν της δίνουνε σημασία και ούτε πιστεύουνε αυτά που λέει ο΄πότε και σταματατησε

  25. deldio avatar
    deldio 10/08/2010 15:41:16

    Δεν θα φτάσουν μέχρι το Νοέμβριο. Έτσι όπως είναι τα πράγματα με τη μεσαία τάξη (έμποροι, επαγγελματοβιοτέχνες, αυτοπασχολούμενοι), μέχρι τον Οκτώβριο βλέπω τον Τσολάκογλου και τους άλλους δωσίλογους να φεύγουν άρον-άρον με ελικόπτερο.

    • Dimi avatar
      Dimi @ deldio 10/08/2010 17:01:34

      @ deldio Αυτό που αναφέρετε, είναι το ένα σενάριο.

      Ομως, υπάρχει και το άλλο. Το νομοτελειακό:

      "Γιά Ολους τους Προδότες Υπάρχει Σχοινί!
      O Λαός Δεν Ξεχνά, τους Προδότες τους Κρεμά".

  26. Σοτας avatar
    Σοτας 10/08/2010 16:33:52

    Τα δελτια ειδησεων των σκουπηδιαρηδων εχουν επιδοθει σε αγωνα δρομου να ξεπερασουν τον Γκαιμπελς.Τους παρακολουθω απο το εξωτερικο οπου ευτυχως μαλλον προλαβα και εφυγα .Ιδιαιτερα γελαω οταν ΔΕΝ μπορουν πλεον να προπαγανδιζουν για τη φθηνοτερη βενζινη γιατι απλα εχομε γινει Δανια του νοτου πραγματι οπως θα λεγε και ο αειμνηστος πατερας του ΓΑΠ.Με μισους μισθους το ιδιο ακριβο καλαθι της νοικοκυρας και σαφως ακριβοτερα καυσιμα.Και αλλα πολλα.Τελευταια δε οι σκουπηδιαρεοι προπαγανδιζουν υπερ της αυξησης-δεδομενης- του ηλεκτρικου.Ενω ξεχνανε εστω και την παραμικρη αναφορα στο υψος των αποδοχων των εργαζομενων.Εντελως τυχαια.Και χωρις προθεση φυσικα.Αει σιχτιρ αλητες

  27. lamοgios avatar
    lamοgios 10/08/2010 17:21:08

    Με νέα κυβέρνηση ο Παπανδρέου στη ΔΕΘ.
    Εσωκομματικές κόντρες για τον ανασχηματισμό - σπρώχνουν τους δικούς τους και οι καναλάρχες.

    http://lamogios.blogspot.com

  28. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 10/08/2010 18:16:10

    Τα κεριά με τα ποτηράκια από κάτω...λέγονται λαμπάδες.
    Τις λαμπάδες τις κρατάμε αναμένες στην λειτουργία,σε λειτανίες και περιφορές.
    Τις λαμπάδες ΔΕΝ τις βάζουμε στα μανουάλια...

    Αυτά...για τον Δεκαπενταύγουστο... των τηλεοπτικών συνεργίων!

  29. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 10/08/2010 19:06:04

    Καλά πάντα υπαρχουν και πρασινοφρουροί τι απορείτε δεν παει να γκρεμίζετε η Ελλάδα αυτοί πασοκ παπανδρέου και ξερό ψωμί και ελιά.

    Μέχρι και ακραιονεφιλελευθεροι έγιναν πολλοί από σοσιαλιστές. Η πράσινη ηλιθιότητα και βλακεία είναι ανίκητη ακόμα κάποιοι ελπίζουν στο σοσιαλιστή φορεστ γαπ

  30. kalikratis avatar
    kalikratis 10/08/2010 19:22:20

    ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΕΔΩ ΒΡΗΚΑΝΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΝΑ ΚΑΜΕΙ ΘΑΛΑΣΣΙΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΣΚΙΣΑΝΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ ΕΝΩ ΔΥΣΤΥΧΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ!
    ΕΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΤΟ ΚΑΝΟ ΕΓΙΝΕ ΜΟΔΑ (ΙΝ) ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΙΔΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑΛΟ ΚΑΝΑΛΙ!
    ΑΝ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΓΑΠ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΜΕ ΘΑ ΤΟΝ ΔΙΕΣΥΡΑΝ ΜΕ ΑΠ΄ΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΓΗΣΙΑ ΤΟΥ!

    • δημιοσκοπος avatar
      δημιοσκοπος @ kalikratis 10/08/2010 22:40:07

      κ το μπανιο του κραμανλη εγινε εξω απο το σπιτι του...στη ραφηνα .δεν πηρε σβαρνα οποιο νησι υπαρχει

  31. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 11/08/2010 19:48:59

    "Όταν ένας του γένους δεν φοβάται, πώς μπορεί να φοβάται το γένος; Όταν ένας του γένους δε θέλει να χαθεί το γένος, πώς μπορεί το γένος να χαθεί; Οι δικοί μας οι αντάρτες είμαστε εμείς, συ και εγώ, και ο άλλος, φθάνει να το θέλουμε. Η επιτυχία θα έλθει άμα δεν την συλλογίζεστε. Θα έλθει άμα συλλογίζεσθε πάντα το σκοπό: Μας φτάνουν πια οι μάρτυρες. Χρειάζονται ήρωες. Γενείτε ήρωες."

    Μαρτύρων και Ηρώων αίμα
    ΙΩΝ ΔΡΑΓΟΥΜΗΣ


    Χρειάζονται ήρωες.
    Εμείς έχουμε ήρωα;


    Θραξ Αναρμόδιος

    • xrhxa65 avatar
      xrhxa65 @ Θραξ Αναρμόδιος 12/08/2010 15:43:01

      Ο Ίων Δραγούμης ήταν η ψυχή της οργάνωσης των Ελλήνων από τα μέσα , αυτός που πήγε κόντρα στην δουλική υπακοή του Βενιζέλου,που συνιστούσε στους θρακιώτες να "μην κουνιούνται γιατί θα προκαλέσουν αντίποινα", την ίδια ατισγμή που ο Ίων ήταν μαζί με τους σκλάβους και τους οργάνωνε....

      Τον Ίωνα τον εκτέλεσε ο Βενιζέλος, όταν μετά απ΄την αποτυχημένη απόπειρα δολοφονίας εναντίων του , στο Παρίσι, θεωρήθηκε ο Ίων ως υπαίτιος.....αλλά τα γεγονότα λένε ότι η απόπειρα ήταν φτιαχτή....με σκοπό την δολοφονία του Ίωνα...αν χρονομετρήσεις τα γεγονότα....από το απόγευμα της μιάς που δέχθηκε επίθεση ο Βενιζέλος...τα ξημερώματα της άλλης τον είχαν εκτελέσει τον Ίωνα ,τα τσιράκια. με συνοπτικλες διαδικασίες και (ενοείται)χωρίς ούτε ανάκριση -όχι δίκη.....ο ίδιος λοχίας που τον συνέλαβε τον πήγε πραδίπλα και τον εκτέλεσε....τον αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης της εποχής.........



      Αλλά όλα έγιναν για χάρη του εθνάρχη μας......


      Περιμένετε λίγες δεκαετίες -γεροί νά'μαστε- και θα εκλπαγείτε για τους σημερινούς εθνάρχες που θα γράφει η ιστορία(όπως πάνε τα πράγματα)......

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ xrhxa65 12/08/2010 15:56:43

        Για όσους, Θρακιώτες και μη, ενδιαφέρονται για πληροφορίες σχετικά με την Θράκη (ιστορικές, γλωσσικές, κλπ), το Πανεπιστήμιο Θράκης (εύγε κύριοι), έχει στην ιστοσελίδα του αναρτημένα πολλά βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή. Σπεύσατε

        h**p://alex.eled.duth.gr/ekdoseis.htm

        Μπράβο άλλη μια φορά!

        Θραξ Αναρμόδιος

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ xrhxa65 12/08/2010 16:11:47

        Πολλοί έλληνες αγνοούν (βλέπουν άλλα θεάματα στην τηλεόραση συνήθως) ότι εμείς οι Θράκες απελευθερωθήκαμε τελευταίοι από όλους. Και πως μέχρι το 1900 ακόμη, στα βουνά της Θράκης αντηχούσε ακόμη το κλέφτικο ντουφέκι.

        Τα βιβλία της ιστοσελίδας του πανεπιστημίου δίνουν πολλές πληροφορίες ιστορικές επ' αυτού.

        Θραξ Αναρμόδιος

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ xrhxa65 12/08/2010 17:08:19

        Πολλοί ξεχνάνε ότι οι Μακεδόνες και οι Θράκες δώσαμε μεγάλο φόρο αίματος στην ιδέα της ελεύθερης Ελλάδας πριν απελευθερωθούμε κι εμείς...

        Πάντως δεν είναι τυχαία η (πολύ) έμμεση σχέση του Ίωνος Δραγούμη με σημερινό πολιτικό...

  32. s54elas avatar
    s54elas 12/08/2010 07:49:20

    αμαν πια φλομωσα .. με ολα αυτα τα καρφια στα αρθρα σας και στους τιτλους σας ... το ανοητο σε ολη αυτην την υποθεση .. ειναι οτι δεν καταλαβαινεται οτι σερνεσται στο αρμα του πασοκ και του παπανδρεου .. οτι καθε αποψη που εχεται για το πως η ελλαδα θα βγει απο τα αδιεξοδα .. βγαινει επαφιεται εξαντλειται .. στο ποσο κακο, ποση ζημια θα κανεται στον παπανδρεου και το πασοκ

    καταντα μια στειρα καθημερινη ασχολια .. τι ειπε ο παπανδρεου .. τοτε να πουμε το αντιθετο .. αντανακλαστικα ανθρωπων .. που μεσα στο μυαλο τους εχουν .. οτι .. το καλο ειναι το αντιθετο απο αυτο που λεει ο παπανδρεου .. μια ηλιθια απλοποιηση .. ο γνωμονας .. η κατευθυντηρια γραμμη στην σκεψη σας .. δηλαδη δεν σκεφτεσται .. αντιδρατε .. παυλοβια ενστικτα .. που μονο για σκυλους ταιριαζουν .. γαυγιζεται .. για να γαυγιζεται ..


    και καθε θετικη γονιμη σκεψη που μπορει να εχεται χανεται .. μεσα στα θραυσματα του ορυμαγδου που εξαπολυεται καθημερινα εναντια στον παπανδρεου .. αυτο που μενει απο το στιψιμο ιδεων προτασεων εναλλακτικων λυσεων στο μυαλο σας .. ειναι το μεγεθος της ζημιας που τελικα καταφεραται στον παπανδρεου



    σε τελικη αναλυση ο παπανδρεου ειναι αυτος που καρπωνεται .. απο ολο αυτον τον ντορο που δημιουργειται .. γιατι συνεχεια το ονομα του ειναι αυτο που επιπλεει .. αυτο που φαινεται .. η ισχυς μου ... η ευφορια των 'φιλων' μου .. και το μενος των 'εχθρων' μου


    ενα αλλο που αποδεικνυεται ειναι .. οτι μαλλον δεν εχεται τιποτα το ουσιαστικο να πειται .. καθολου ιδεες .. που θα δωσουν λυσεις στα προβληματα της ελλαδας .. και αναγκαστικα συνειδητα ακολουθειται αυτον τον δρομο .. γινεσται μαριονετες που τα νηματα κουνα ο παπανδρεου ..

    • Νασος avatar
      Νασος @ s54elas 12/08/2010 12:18:20

      Σώωωωωωωωπα έμεινα έκπληκτος, τι βαθυστόχαστη ανάλυση!!!!

      • min_the_gap avatar
        min_the_gap @ Νασος 12/08/2010 19:08:33

        Νασο άστον, δουλεύει στο Υπουργείο Τύπου (ΜΕGA)

  33. GIO avatar
    GIO 12/08/2010 14:00:31

    ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ... ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ή (ΚΑΤΩ) ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΝΩΣ "ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ" (ΠΑΝΑΓΙΑ ΒΟΗΘΑ...),ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΟΛΙΓΟΗΜΕΡΕΣ?
    ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ GIO 12/08/2010 17:10:01

      Μάλλον τρεις. Κάθε τέταρτη μέρα μπαίνει στο facebook, λέει 2-3 π@π@ριές (μήπως να τις λέμε ΓΑΠαριές) με τον Πεταλωτή και τον Πάγκαλο και μηδενίζει το κοντέρ.