#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/09/2010 16:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το BLOOMBERG γελοιοποιεί τις “επενδύσεις” Παπανδρέου



Η απόλυτη γελοιοποίηση της Ελλάδας και της κυβέρνησής της

Ο Πρωθυπουργός Εξωτερικών της Κυβέρνησης του Μνημονίου τα έκανε μπάχαλο στην Νέα Υόρκη. Υποτίθεται ότι πήγε για να προσελκύσει επενδύσεις, ξόδεψε αυτός και η 25μελής συνοδεία του αρκετά εκατομμύρια ευρώ και τώρα μας έρχεται ο λογαριαμός. Μια δυνατή σφαλιάρα με μπόλικη δόση ειρωνείας για τις "επενδύσεις" Παπανδρέου, μας ήρθε από το BLOOMBERG.

Μπορείτε όμως να δείτε τα κατορθώματα του κ. Παπανδρέου και την δήθεν αναβάθμιση της χαμένης αξιοπιστίας της χώρας στο βίντεο που δημοσιεύουμε. Σας προτρέπουμε να δείτε αυτό το βίντεο και μετά να σκεφτείτε. Τίποτα άλλο, απλώς να σκεφτείτε...

Greece's Papandreou Plans Export of `Mediterranean Diet'


Δείτε στο βίντεο τι είπε στην Αμερική που πήγε και τι ειρωνεία εισέπραξε από το Bloomberg... Ο ΓΑΠ έγινε περίγελος λέγοντας ότι "στόχος μας είναι  να εξάγουμε στο εξωτερικό τη μεσογειακή διατροφή, η οποία εξασφαλίζει τη μακροζωία μας, ως Ελλήνων, ανά τον κόσμο." Και του απαντά το Bloomberg πως οι Αμερικανοί ξοδεύουν 40 δις δολλάρια το χρόνο για προϊόντα δίαιτας τη στιγμή που το έλλειμα της Ελλάδας πέρυσι ήταν 45 δις δολλάρια... Επομένως λέει με νάζι η Αμερικανίδα του Βlοomberg πως "ακόμη και αν ξοδεύαμε όλα αυτά τα χρήματα σε ελληνικά προϊόντα δεν θα σώζαμε την Ελλάδα...



(φωτο απο τα ΝΕΑ)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. bromoskylo avatar
    bromoskylo 26/09/2010 16:40:16

    To βιντεο δεν παίζει;;

    • Factorx avatar
      Factorx @ bromoskylo 26/09/2010 17:16:00

      πατα επανω

  2. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 26/09/2010 16:40:27

    Αυτοί που μπορούν να σκεφτούν, τα ξέρουν ήδη.

    Αυτοί πάλι που πιστεύουν ακόμα στον Γκιόργκος, δεν μπορούν να σκεφτούν...

    Φαύλος κύκλος, τι τα ψάχνεις...

    • Συκοφάντης avatar
      Συκοφάντης @ (A)θανάσης 26/09/2010 23:41:39

      (Α)θάνατο σχόλιο! / στο μεταξύ το ηχητικό crunch στο 0:30 τα σπάει, ούτε στο ΣΤΑΡ δεν γίνονται αυτά, τον τύπο τον έχουν για μεγάλο καρτούν, LOL // υγ. Μην εκπλαγεις αν δεις τον χάρτη πράσινο στις 7/11. Το λέω και για τα άλλα παιδιά που διαβάζω στο φόρουμ και αγανακτούν. Ιστορικά θα αποτελέσει (εκτός απο εθνικό όνειδος)και αντικείμενο μελετών το παραχθέν πολιτικό dna του ανθεκτικού παράσιτου homo pasokous

      • Flatiron avatar
        Flatiron @ Συκοφάντης 27/09/2010 10:24:56

        Ασχετο. Επειδη ειμαι νεος στα κομπιουτερικα μπορει παρακαλω καποιος να μου εξηγησει τη συντομογραφια lol;
        Ευχαριστω

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Συκοφάντης 27/09/2010 12:18:57

        @Flatiron

        google: "what is lol"

      • KABBADIAS avatar
        KABBADIAS @ Συκοφάντης 27/09/2010 14:25:23

        lol= laugh out loudly = γελαω δυνατα.

  3. ataktos avatar
    ataktos 26/09/2010 16:49:01

    αυτοί η "κυβέρνηση" μόνο με γελοιοποίηση .. γράφει ιστορία

  4. Y. avatar
    Y. 26/09/2010 16:56:56

    Stability and growth diet (κοινώς μνημόνιο), όχι Mediterranean diet

    • loretta avatar
      loretta @ Y. 26/09/2010 19:35:49

      xaxaxaxa δηλ θα γινουμε και diet beggars.....οι αμερικανοι diet choosers????

      ....τσ τσ τσ μια ζωη στην ζητιανια ο ΓΑΠ

  5. βασιλης avatar
    βασιλης 26/09/2010 17:16:16

    ειναι πραγματικα απιστευτο / η δημοσιογραφος του bloomberg ηταν ετοιμη να βαλει τα γελια, ειλικρινα δεν ξερω αν αυτος ο ανθρωπος εχει καποια σχεση με την πραγματικοτητα γιατι καλο ειναι αυτα να τα λες στους ιθαγενεις που σε ψηφιζουν αλλα να τα ξεφουρνιζεις στην φωλια του λυκου μπροστα σε δεκαδες γνωστες του παιχνιδιου στον οποιο εχει μπλεξει η ελλαδα ειναι το λιγοτερο ανεκδοτο.

  6. Spiros avatar
    Spiros 26/09/2010 17:23:47

    Δέν υπάρχει κανείς νά τόν μαζέψει ????

  7. Jimmy Daras avatar
    Jimmy Daras 26/09/2010 17:53:33

    AFANTASTI KAI APERIGRAPTI AHDIA OTAN OMILEI AYTOS O ANTHROPOS !!!
    MHPOS YPARXEI KAPOIOS NA TON APALAXEI APO THN TRAGIKH TOU PNEVMATIKH KATASTASH ???

  8. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 26/09/2010 17:54:00

    Οικογενειακή ταβέρνα Ο ΓΙΩΡΓΟΣ

    Ελάτε να δοκμάσετε τις γεύσεις μας.
    Παραδοσιακά Μεσογειακά εδέσματα από το μενού μας

    Χωριάτικη σαλάτα
    Μαυρομμάτικα
    Χόρτα του αγρού (καυκαλήθρες, μυρώνια κλπ)
    Τυροκαφτερή της μαμάς
    Σαγανάκι τηγανισμένο σε ελαιόλαδο
    Κοπανιστή

    Από κυρίως
    Κατσικάκι λεμονάτο,
    Κοτοπουλάκι αλανιάτρικο, φιλέτο στη σχάρα (για τα παιδιά)
    Κόκορας κρασάτος
    Μοσχαράκι κοκκινιστό
    Γεμιστά (Ντομάτες, πιπεριές, μελιτζάνες τσακώνικες, κολοκυθολέλουδα)

    Και πολλές άλλες γεύσεις

    Κάθε Παρασκευή και Σάββατο ζωντανή μουσική
    Τιμαί Λογικαί

    Και καλή σας όρεξη!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/09/2010 17:58:11

      Τώρα και πούλμαν καθ` εκάστην, από τον Λευκό Πύργο. Το καλοκαίρι λειτουργεί κήπος, με ενυδρείο.

    • γκαβουλιακας avatar
      γκαβουλιακας @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/09/2010 20:01:29

      Ε,οχι και τυροκαυτερη της μαμας!Θυμασαι τι ειχε πει ο μπαμπας,οταν την εκανε ξου για τα ματια της μιμης?Ουτε αυγο δεν του μαγειρευε η κυρια Τσαντ!

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/09/2010 20:57:20

      Ω, τι υπέροχες γεύσεις σπιτικής Ελληνικής κουζίνας! Στη παραδοσιακή οικογενειακή ταβέρνα με τα ριγέ τραπεζομάνδηλα, το βαρελίσιο κρασί, τις κληματαριες, τον κισσό, τα γιασεμιά, τα μεθυστικα νυχτολούλουδα, τη φιλική εξυπηρέτηση.

      Με την οποία, η ταβέρνα ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΕΝ έχει καμία απολυτως σχέση.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/09/2010 21:02:42

      Πλάκα με κάνετε;;;

      Που 'ν' τα σαρμαδάκια;;;

  9. Paranoia avatar
    Paranoia 26/09/2010 18:31:42

    Μιλάμε για τον ορισμό της κατάντιας ενός έθνους.

    Προσωπικώς δε έχω ακούσει ποτε να μιλάνε δημοσιογράφοι με αυτόν τον τρόπο για τον πρωθυπουργό μιας χώρας. Ούτε καν για δικτατορίες της κεντρικής αφρικής.

    Κατάντια. Μα λίγη μπέσα να παραιτηθούν δεν έχουν τουλάχιστον;

  10. evan avatar
    evan 26/09/2010 18:42:23

    Άντε τώρα να βρεθούν σοβαροί επενδυτές, ορέ πως θα γίνει όσο θα είναι εκεί ως δήθεν πρωθυπουργός να τον φιμώσουν. Από την άλλη άκουσα ότι, στην MacDonalds τρομοκρατήθηκαν φοβούμενοι ότι θα εισβάλουν τώρα τα Goodys με την μεσογειακή διατροφή τους!!!

  11. nicname@ta lefta iparhoun.gap avatar
    nicname@ta lefta iparhoun.gap 26/09/2010 18:52:31

    Μούγκα τα καναλάκια της διαπλοκής.Αν έλεγε κανένα πληρωμένο έπαινο θα το διατυμπάνιζαν στα δελτία τους μια εβδομάδα !! Τώρα μούγκα κανείς δεν είδε και δεν άκουσε τίποτα ...Καψήδες Ε! Μανώληδες Καψήδες , έτσι επίτελείτε το ύψιστο καθήκον σας ; Κόθωνες Ε! Κόθωνες δεν ντρέπεστε ρε.

  12. ORGANOMENO avatar
    ORGANOMENO 26/09/2010 19:09:09

    ΚΑΤΕΒΑΣΑΝ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

  13. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 26/09/2010 19:13:31

    Κατάντια εθνική. Πρόκειται για real joke και, δυστυχώς, έτσι το παρουσίασε η δημοσιογράφος του Bloomberg. Δεν είναι δυνατόν όλοι οι συνοδεύοντες τον Πρωθυπουργό και big spenders με τα λεφτά των φορολογουμένων να αποτελούν τέτοια κομπανία και να δημιουργούν αυτό το γελοίο θέαμα. Ντροπή, ντροπή. Βεβαίως, όλοι αυτοί οι σοσιολιστάδες δεν παρέλειψαν να παρευρεθούν και στη χλιδάτη δεξίωση στη Νέα Υόρκη της Γιάννας Αγγελοπούλου. Θίασος συμφοράς...Lets get rid of them immediately.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Nίκος Θ. 26/09/2010 20:43:38

      Νiko, it's just a matter of time to get rid of the gang. Sure as I am talking to you.

      • loretta avatar
        loretta @ η Dimi 26/09/2010 20:48:50

        ....dimi....

        this gang is already gang banging us...so....we should have known better!!!!
        (pardon my french :-)

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ η Dimi 26/09/2010 21:01:23

        loretta

        you's a crazy lady...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ η Dimi 26/09/2010 21:26:20

        loretta

        crazy and honest women frighten me...urban legends like crocs in underground New York...!!!

        cheers

  14. ataktos avatar
    ataktos 26/09/2010 19:20:04

    ΓΑΠ όπως λέμε ....είδος εξαγωγικό με ταυτότητα

  15. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 26/09/2010 19:25:49

    Το κατέβασαν το βίντεο.
    Τι έλεγε ρε παιδιά; Πείτε και σε μας

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Θραξ Αναρμόδιος 26/09/2010 19:30:53

      Κάνεις κλικ για να το ακούσετε μέσα απο το Youtube. Αν είναι μπλοκαρισμένα τα pop-up παράθυρα στον Explorer, τότε θέλει να επιτρέψεις τα pop-up παράθυρα.

  16. Αρετή avatar
    Αρετή 26/09/2010 19:31:43

    Δεν ξέρω γιατί σβήστηκε το σχόλιό μου, εγω πάντως βλέπω το βιντεάκι κανονικά. Ισως επειδή βρίσκομαι στο εξωτερικό.

  17. t0p avatar
    t0p 26/09/2010 19:35:35

    αυτόν τον ψηφίσατε με 11 μονάδες διαφορά για πρωθυπουργό
    τον ξέρατε σαν γιωργάκη κ όμως σας ψήσανε οι γνωστοί των ΜΜΕ και τον κάνατε πρωθυπουργό
    απο τότε δεν έχουμε κυβέρνηση,δεν έχουμε πρωθυπουργό,δεν έχουμε φράγκο και τα ψέματα διαδέχονται το ένα μετά το άλλο
    ποτέ στην ιστορία του τόπου αυτού δεν έγιναν τόσες κωλοτούμπες,τόσες ψεύτικες υποσχέσεις και τόσα λάθη ,όσα σε 11 μήνες ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΑ
    οι άνθρωποι αυτοί είναι ερασιτέχνες εραστές της εξουσίας ,το απολαμβάνουν για πάρτυ τους και τους είναι τελείως αδιάφορο εάν ο κόσμος κάθε μέρα γονατίζει και πιό πολύ
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ ΜΠΑΝΑΝΙΑΣ
    ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΒΑΤΟΠΕΔΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΦΟΥΣΚΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΟΝΤΑΒΑΤΖΗΔΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΝΟΜΕΝΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΟΡΚΟΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ Κ ΞΕΝΩΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΖΗΜΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ-ΑΡΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΧΟΝΤΡΟΥ Κ ΕΚΛΟΓΗΣ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΤΙΝΟΎ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΣΤΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟΝΤΑΒΑΤΖΙΔΕΣ-ΜΜΕ-ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΝΤΑΛΑΝΤΙΚΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ.
    ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ ΩΡΑΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ

    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΤΕ

    • Paranoia avatar
      Paranoia @ t0p 26/09/2010 19:44:55

      Τι να πόυμε έχεις δίκιο top. Δεν μπορείς, ενω ξέρεις τι σημαίνει σύστημα πασοκ, να πηγαίνεις ως λαός και να δίνεις 3000000 ψήφους εκεί ότι και να σου είχε κάνει η μέχρι τότε κυβέρνηση. Είναι σαν να δίνεις τα κλειδιά του σπιτιού σου σε κλέφτη που σε έχει ήδη κλέψει μια φορά.

  18. Enzo avatar
    Enzo 26/09/2010 19:40:32

    αμα κερδισουνε και αυτες τις εκλογες τοτε πουλαω ολη μου την περιουσια και φευγω για νεα ζηλανδια μεταναστης.καλυτερα, να κανουμε και surf ολη μερα.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Enzo 26/09/2010 19:44:03

      Watch out for sharks...

      • Enzo avatar
        Enzo @ tsilivithras 26/09/2010 19:47:23

        εκει που θα παω εγω δεν θα εχει.
        θα διαλεξω καλη παραλια.

      • Enzo avatar
        Enzo @ tsilivithras 26/09/2010 19:48:20

        πετας και ενα προκατ και εισαι αρχοντας.
        βγαζουν και τα the martin jetpack εκει κατω, θα παρεις και ενα τετοιο και θα πετας ολη μερα.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 26/09/2010 19:55:17

        Eγώ πάντως αν πήγαινα Νέα Ζηλανδία θα την "έπεφτα" εκεί πάνω στα βουνά που γυρίσανε τον "Άρχοντα"...

      • Enzo avatar
        Enzo @ tsilivithras 26/09/2010 19:58:11

        εχει απο ολα εκει κατω.
        ωραια χωρα, αχανης και με λιγο κοσμο.
        η καλυτερη χωρα για μεταναστευση.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 26/09/2010 20:03:55

        Το τραγικό είναι ότι σήμερα οι μισοί Έλληνες έχουν ήδη μπει στο τριπάκι να δουν για που θα μπορούσαν να την κάνουν καλύτερα/με μεγαλύτερες πιθανότητες πετυχημένης εγκατάστασης όταν τα πράγματα γίνουν κόλαση εδώ (η απάντηση είναι ΟΝΤΩΣ η Ν. Ζηλανδία!)

        Άραγε σε πόσο θα αρχίσει ο κόσμος να φεύγει "σωρηδόν"?

        Πετυχεσιά ΓΚΑΠ κι αυτή...

      • Enzo avatar
        Enzo @ tsilivithras 26/09/2010 20:10:13

        αμα πανε ετσι τα πραματα για εκει μας βλεπω.
        (και αν δεν ληξει η απεργια των φορτηγων, σιγουρα θα παω!)

      • γκαβουλιακας avatar
        γκαβουλιακας @ tsilivithras 26/09/2010 20:11:29

        Στη Νεα Ζουρλανδια μεινε,περναμε καλα.Θιασος σκιων μας κυβερνα,γελιο πολυ πεφτει!

      • Enzo avatar
        Enzo @ tsilivithras 26/09/2010 20:14:55

        ωωωωωωραιος!

      • cockfosters avatar
        cockfosters @ tsilivithras 27/09/2010 10:30:57

        Οι ντοπιοι ειναι χειροτεροι..

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Enzo 26/09/2010 19:47:34

      Entzo, αυτό ΔΕΝ πρόκειται να συμβεί, μέχρι που να βγάλει ο ήλιος κέρατα. Δηλαδή, ποτέ!

      • Enzo avatar
        Enzo @ η Dimi 26/09/2010 19:49:05

        ποιο? να κερδισουνε τις εκλογες?

      • loretta avatar
        loretta @ η Dimi 26/09/2010 20:04:45

        Dimi...

        στο τοτπο αυτο την ελλαδιτσα....ολα ειναι πιθανα...αν οι ελληνες δεν συνειδητοποιησουν την ευρητερη εικονα και την καταντια μας νασαι σιγουροι οτι μερικοι ακομα θα ψηφισουν αυτο το ΤΣΙΡΚΟ για να ξαναεκλεγει...

        στους ελληνες δυστηχως δεν αρεσουν οι πικρες αληθειες ....οταν τα ελεγε η προηγουμενη κυβερνηση(χωρις να λεω οτι τα εκανε ολα καλα) οι καφροι καθοταν και ακουγαν τον ΜΑΓΟ ΓΑΠ να μοιραζει λεφτα και προσκυνουσαν...


        τετοια πολιτικα λιγουρια δεν εχω ξαναδει παρα μονο σε τριτοκοσμικες χωρες.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ η Dimi 26/09/2010 20:08:46

        loretta

        Το βόλεμα και η προσωπική ευμάρεια/ηρεμία είναι αυτό που πρέπει να κατακρημνιστεί.
        Πολλοί αντιλαμβάνονται την αλήθεια αλλά δυστυχώς είναι πολλάαααα τα χρόνια που αυτή η αρρώστεια του "εγώ" έχει μολύνει την σκέψη του Έλληνα.

        Η πολιτική σκηνή κατάφερε να κάνει τον πολίτη εθισμένο...junkie που ψάχνει για την δόση του ακόμα κι όταν ξέρει ότι σκοτώνει τον εαυτό του.

        Σοκ χρειάζεται΄και φόβο...πολύ δυνατό...την "πειθώ" την ξεπεράσαμε εδώ και πάρα πολύ καιρό.

      • Enzo avatar
        Enzo @ η Dimi 26/09/2010 20:14:04

        να το δω και να μην το πιστεψω.

      • loretta avatar
        loretta @ η Dimi 26/09/2010 20:17:08

        tsilivithra

        σε μια κοινωνια που λειπει η αγωγη η παιδεια η ηθικη το θαρρος η επιβραβευση η στοχευση και το υγιές επιχειρειν και επιβιωνει μονο το ΘΡΑΣΣΟΣ Η ΑΛΗΤΕΙΑ Ο ΧΑΦΙΕΔΙΣΜΟΣ....τι περιμενεις????

      • Enzo avatar
        Enzo @ η Dimi 26/09/2010 20:22:05

        συστημα πασοκ! ετσι εμαθε τους νεοελληνες.
        και αυτο ακομα να το καταλαβουν.
        ευτυχως που υπαρχει και ο παγκαλος και μας βγαζει απο την δυσκολη θεση και τα λεει μονος του.
        εχω αρπαχτει με απειρο κοσμο γιαυτο το πραμα.
        αι σιχτιρ!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ η Dimi 26/09/2010 20:25:04

        loretta

        Όλα αυτά που σωστά απαριθμείς καταστράφηκαν σιγά σιγά με την λαίλαπα της μεταπολίτευσης.
        Όλα...

        Τι περιμένω;;

        Ένα σοκ μεγάλο που να μας τρομοκρατήσει αλλά να μην μας σκοτώσει.
        Η φύση έτσι λειτουργεί.
        Ή με το καλό ή με το κακό (θα μάθεις).
        Όσο αδιαφορείς για το "καλό" τόσο πιέζεις το "κακό" να σε βρει σαν ηθικό ελατήριο μαζεμένο τέρμα πίσω.

        Κρίση πολιτισμική περνάμε...όχι οικονομική.

        "It's a kingdom of conscience or nothing at all"-Kingdom of heaven

      • loretta avatar
        loretta @ η Dimi 26/09/2010 20:32:35

        Εnzo

        oλοι οι υγιεις και ισορροπημένοι ανθρωποι εχουμε γινει η εξαιρεση και ο κανονας εχει γινει αυτη η σιχαμερη νοοτροπια...

        γιαυτο δεν θα υπαρξει αλλη φορα για αυτους θα τους αποβάλλουμε εμεις απο την κοινωνία.

        ps.. ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ ειναι πολυ καλη ιδεα...δεν κανουμε ενα κλαμπ ελληνων προς αποχωρηση???

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ η Dimi 26/09/2010 20:36:20

        Entzo ακριβώς αυτό. Κι εσύ θα πάς τις διακοπές σου όταν και όποτε Εσύ το αποφασίσεις. Και με τη περιουσία σου άθικτη και κατά πλήρη κυριότητά σου.

        Τό μόνο το οποίο ως νοικοκυρά και ως μαγείρισσα θα πρότεινα, είναι η προμήθεια προϊόντων μακράς διαρκείας, λάδι και αλεύρι γιά τις τυχόν "βροχερές ημέρες". Και μ'αυτό, εννοώ:

        Τον Οκτώβριο, εκδικάζονται οι προσφυγές ΚΑΤΑ του Αντισυνταγματικού ΜΝΗΜΟΣΥΝΟΥ

        28 Οκτωβρίου το ΟΧΙ! (παρελάσεις θα δούμε άραγε;)

        7 Νοεμβρίου οι Δημοτικές Εκλογές (Αποχή = Συνενοχή!)

        8 Νοεμβρίου των Ταξιαρχών (oι πιλότοι μας θα πετάξουν άραγε;)

        10 Γιορτή του Αγίου Αρσενίου του Καππαδόκη..

        14 Νοεμβρίου Επαναληπτικές Εκλογές (μάλλον χλωμό)

        19-20 Σύνοδος Κορυφής ΝΑΤΟ στη Λισσαβώνα!

        21 Εισόδια της Θεοτόκου

        Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν..
        η Dimi

      • Enzo avatar
        Enzo @ η Dimi 26/09/2010 20:45:48

        Dimi ωραια ολα αυτα αλλα εχω κατι χιλιαδες τονους παραγγελιες να διωξω και η απεργια μας γονατισε εντελως.
        στο τελος θα γινω ταλιμπαν .

        loretta μην το γελας καθολου, οσοι περισσοτεροι τοσο το καλυτερο.θα βοηθησει ο ενας τον αλλον.
        και
        μιας και οι νεοζηλανδοι θα παρουν και εκεινο τον λαο που μενουν σε κατι νησακια εξω απο την νεαζηλανδια που θα εξαφανιστουν σε λιγα χρονια επειδη ανεβαινει η σταθμη των ωκεανων και τους δωσανε ασυλο , ας παρουνε και εμας γιατι και εμεις βουλιαζουμε.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ η Dimi 26/09/2010 20:46:11

        Dimi

        Εγώ έχω επιστήσει την προσοχή μου στη σύνοδο του ΝΑΤΟ εδώ και καιρό.
        Νομίζω ότι είναι turning point για τους "εξεταστές" τους...
        Πριν από αυτό φυσικά είναι οι εκλογές.

  19. φουκαρας avatar
    φουκαρας 26/09/2010 20:06:07

    Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν πρέπει να επεμβαίνει εισαγγελέας ή εστω μπόγιας αυτεπάγγελτα??

  20. Μ.ΔΡΑΚΙΣ. avatar
    Μ.ΔΡΑΚΙΣ. 26/09/2010 20:33:35

    Αυτός είναι ο εκλεκτός των νεοελλήνων. Να μας ζήσει να τον χαιρόμαστε. Η προσωπικότητά του είναι η αντανάκλαση της προσωπικότητας του μέσου Έλληνα σήμερα. Τα ΜΜΕ δεν μας φταίνε σε τίποτα. Εμείς τα βλέπουμε δεν μας αναγκάζει κανείς να το κάνουμε. Παίρνουμε κάθε βράδυ την απαραίτητη δόση ( υπνοτικό ) Καψή - Πρετεντέρη - Χατζηνικολάου και βυθιζόμαστε στον αιώνιο ύπνο μας.
    Στο τέλος θα τεμαχιστεί αυτή η χώρα και στα τεμάχια της θα τεθεί κλήρος...κι ο νεοέλληνας θα βγάζει στο πεζοδρόμιο τη γυαναίκα του και τα παιδιά του...χωρίς να του καίγεται καρφί.

  21. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 26/09/2010 21:00:36

    Η εκφωνήτρια μετά βίας κρατιέται για να μην την πάρουν τα γέλια!

  22. loretta avatar
    loretta 26/09/2010 21:13:54

    tsilivithras

    so honest ...so crazy...the story of my life : -)

  23. loretta avatar
    loretta 26/09/2010 21:15:52

    tsilivithras

    so honest ....so crazy....the story of my life :-)

  24. peter avatar
    peter 26/09/2010 21:31:08

    Είναι στα πλαίσια του Μαρκετιν η τοποθέτησή του. Κάποιος του το κακόγραψε.
    Το άσχημο με τους Ελληνες πολιτικούς είναι ότι νομίζουν πως με την εξαγγελία γίνεται κάτι πράξη.

  25. Γιωργης avatar
    Γιωργης 26/09/2010 21:58:45

    δεν ειναι πρωθυπουργος αυτος
    troll ειναι
    ΕΛΕΟΣ
    ΕΛΕΟΣ
    ΕΛΕΟΣ
    ΕΛΕΟΣ

    • loretta avatar
      loretta @ Γιωργης 26/09/2010 22:05:31

      Το 67.4% λέει ότι ο πρωθυπουργός μας γέλασε με το "λεφτά υπάρχουν", ενώ το 64,3% εκφράζει την πεποίθηση δεν έχει την κύρια ευθύνη για την κρίση ο Κ. Καραμανλής.

  26. Σιφιλης avatar
    Σιφιλης 27/09/2010 00:52:56

    Αν δει κάποιος το Ελληνικό μνημόνιο σαν μια μεγάλη επένδυση από τράπεζες και επενδυτικούς οργανισμούς, μου είναι δύσκολο να φανταστώ ότι αφήνουν τον εδώ διαχειριστή τους να λέει ότι να'ναι. Πολύ περισσότερο όταν δεν έχει δείξει τα τελευταία 30 χρόνια κάποια τόλμη η μαχητικότητα, και όταν είναι αυτονόητο ότι το μέλλον του εξαρτάται από τους εντολοδόχους του. Οι μεγάλο-επενδυτές στην Νέα Υόρκη γνωρίζουν από πρώτο χέρι ότι μια χώρα υπαγόμενη στο ΔΝΤ, στα όρια της πτώχευσης, και που είναι ταυτόχρονα απαξιωμένη και στιγματισμένη από την ΕΕ δεν είναι ιδανικό μέρος να επενδύσεις. Το πολύ-πολύ οι πιο τολμηροί απ'αυτούς να αγοράσουν κοψοχρονιά γη και επιχειρήσεις την κατάλληλη στιγμή. Η μόνη λογική επένδυση θα ήταν να αγοράσουν κανένα θαλάσσιο οικόπεδο κοντά στο Καστελόριζο για να αντλήσουν τα πετρέλαια που δεν υπάρχουν, αλλά για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να σιγουρέψουν την πολιτική συνέχεια στην Ελλάδα.
    Οι δηλώσεις αυτές σίγουρα κάπου αποσκοπούν, και με τόσους συμβούλους δεν μπορεί να είναι τυχαίες. Την μόνη εξήγηση που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι απευθύνονται στην Ελληνική κοινή γνώμη στα πλαίσια μιας εκστρατείας “επανένταξης”, να αρχίσουμε δηλαδή να συνηθίζουμε στην ιδέα ότι από εδώ και πέρα οι Ελληνες θα είναι πολίτες δεύτερης κατηγορίας στα πλαίσια της ΕΕ και ότι δεν μπορούν να έχουν πολλές αξιώσεις ή δικαιώματα. Να'ναι δηλαδή ευχαριστημένοι με αυτά που τους προσφέρονται.

  27. Νίκος avatar
    Νίκος 27/09/2010 07:45:32

    Κάποιος πρέπει να πεί στον νεοταξικό Ναζι οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗ ΔΙΑΙΤΑ. Αυτό το "πράμα" ειναι μια αφαιρεση. Υπάρχουν εθνικές κουζίνες αλλα ακόμα και αυτές είναι ανομοιογενείς διότι αντανακλούν, η κάθε μια, την τοπικά μόνο αξιοποιήσιμη χλωρίδα και πανίδα. Π.χ., εμείς οι Δυτικομακεδόνες λατρεύουμε (το χειμώνα) το χοιρινό με πράσα και δαμάσκηνα αλλά και τις ΄διαφορες πίττες, πρασσόπιτες, κολοκυθόπιττες κ.α. Στην Κρήτη αγαπούν διαφορετικούς συνδιασμούς.
    Ξέρω απο πρώτο χέρι ότι ετοιμάζουν φαγοπότι και σ΄αυτόν τον τομέα, αλλά έννοια σας, όταν έλθει η στιγμή θα τα ξαναπούμε.

  28. Νίκος avatar
    Νίκος 27/09/2010 07:51:25

    Ναι, μόλις και μετά βίας κρατιόταν η παρουσιάστρια να μήν γελάσει. Απο Ελλάδα μας έκανε... Ζουρλλάδα ο κ. Παπανδρέου. Αρα' γε είναι στην γραμμή του τιτανικού και της χαμένης εθνικής κυριαρχίας αλλα τώρα με δόση ειρωνίας; Έχει λείψει κάθε σοβαρότητα πλέον.

  29. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 27/09/2010 08:02:16

    Λιγότερο γελοίο βρίσκετε αυτό? (άσχετα αν δεν ασχολήθηκε το BLOOMBERG)
    "...Ειρήσθω εν παρόδω, προσφάτως συνειδητοποιήσαμε ότι η λέξη «Αιγαίο», ηχητικά, προσομοιάζει με τη λέξη «αγάπη» στην κινεζική γλώσσα. Προβλέπουμε λοιπόν ότι η εμπειρία της κινηματογραφικής ταινίας «Mamma Mia», στην οποία πραγματοποιείται γαμήλια τελετή σε ένα ελληνικό νησί, θα οδηγήσει σε μια νέα βιομηχανία. Μάλιστα, γνωρίζω κάποια που πρόκειται σύντομα να παντρευτεί – να ευχηθούμε η ώρα η καλή στην Ελένη, της οποίας ο πατέρας βρίσκεται εδώ, μαζί μας." Μια ματιά στον προσωπικό κόμβο του κ Παπανδρέου στην ίδια ομιλία (22/9)

    • Γιωργης avatar
      Γιωργης @ firiki2010.wordpress.com 27/09/2010 08:25:00

      αυτο το ειπε οντως,ή κανεις πλακα?

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Γιωργης 27/09/2010 08:48:03

        Το είπε και το εννοεί.
        Είναι ικανός να προπαγανδίσει κιτσαρίες ομαδικών κινέζικων γάμων στο Ιερό της Δήλου.

      • firiki2010.wordpress.com avatar
        firiki2010.wordpress.com @ Γιωργης 27/09/2010 08:59:06

        Πλάκα? Δεν έβαλα link απλά για να μην μπω σε moderation
        Γκούγκλισε Papandreou.gr και πήγαινε προσωπικός κόμβος -Πρωθυπυργός-Ομιλίες -22/9

      • Γιωργης avatar
        Γιωργης @ Γιωργης 27/09/2010 09:08:12

        ωρε κατακαημενη Ελλαδα......

    • undercover gpr avatar
      undercover gpr @ firiki2010.wordpress.com 27/09/2010 08:34:41

      Εντελώς γελοίο να το λέει πρωθυπουργός χώρας σε ομιλία του στο εξωτερικό αλλά έχε υπόψιν σου ότι στη Κεφαλονιά π.χ (ειδικά στην Άσσο&Φισκάρδο) φέτος το καλοκαίρι έγιναν πάρα πολλοί τέτοιοι γάμοι (φαντάζομαι κι αλλού).Το ζεύγος με φίλους και συγγενολόϊ έρχονται από ταξιδιωτικά γραφεία εξωτερικού όλα included.Οι αντιδήμαρχοι στην Άσσο κλαίνε επειδή ο Καλλικράτης θα τους πάρει τα τυχερά λολ...

      • firiki2010.wordpress.com avatar
        firiki2010.wordpress.com @ undercover gpr 27/09/2010 09:08:49

        Δεν αμφισβητώ ούτε ότι έγιναν γάμοι και μακάρι να γίνονται περισσότεροι έστω και με all included (πάντα κάτι μένει- έστω μια καλή εικόνα) και μακάρι να είσαι μάγκας και να το οργανώσεις και να το κάνεις παγκόσμια μόδα. Αλλά είναι γελοίο να το λές έτσι σε μια επίσημη ομιλία. Εκτός αν οι Αμερικάνοι τα παίρνουν κάπως αλλιώς. Αν κρίνω απ την αντίδραση του bloomberg για τη μεσογειακή διατροφή και στα δικά τους αυτιά ηχούν γελοία

  30. χρηστος βουλγαριδης avatar
    χρηστος βουλγαριδης 27/09/2010 09:54:26

    Ποια Μεσσογειακη διαιτα και του κολου τα εννιαμερα. Την ακροπολη εκανε zoum ο σκηνοθετης. Τυχαιο?

    • Γιωργης avatar
      Γιωργης @ χρηστος βουλγαριδης 27/09/2010 10:35:18

      δε νομιζω

  31. enianos avatar
    enianos 27/09/2010 14:15:45

    Ούτε βλάκας είναι ούτε αφελής ,κομπλεξικός ίσως !
    Όλες αυτές οι προτάσεις που λέγονται για επενδύσεις και ανάπτυξη, σκόπιμα είναι αφελείς και ανεφάρμοστες . Ο λόγος προφανής! Δεν θέλουν να κάνουν το παραμικρό προς την σωστή κατεύθυνση ! Έτσι δημιουργούν προπέτασμα καπνού ώστε να μην είναι ορατός ο σκοπός τους . Ο σκοπός βεβαία σε πρώτη φάση είναι η υπερχρέωση των πολιτών και η υποθήκευση των πάντων. Φαντάζομαι ότι το ενενήντα τοις εκατό της ελληνικής επικράτειας είναι υποθηκευμένο !

  32. panpan avatar
    panpan 27/09/2010 15:38:05

    Πατριώτες, από τους προδότες τόσο στην κυβέρνηση όσο και στην αντιπολίτευση , δεν μπορούμε να περιμένουμε τίποτα καλό. Στον αγύριστο μία ώρα γρηγορότερα. Είναι ψέμα το δίλημα μνημόνιο ή χρεωκοπία. Το δίλημα είναι Ελεύθερος ή δούλος. Διαλέκτε.

  33. ενοχλητικός avatar
    ενοχλητικός 28/09/2010 08:21:16

    αρχισε τo εβραικό bloomberg να χτυπά τον πρωθυπουργό μας και εσεις επιχαίρετε

  34. χρηστος βουλγαριδης avatar
    χρηστος βουλγαριδης 07/10/2010 18:03:52

    Φαινεται πως προκαλει ιδιαιτερη εντυπωση στο bloomberg η εκφραση του κολου τα εννιαμερα και με εχει βαλει στο διαδυκτιο στο λημα χρηστος βουλγαριδης.Εαν ομως ειναι αληθεια πως το blooberg ειναι εβραικο, οπως ισχυριζεται ο ενοχλητικος, τοτε δεν ειναι τυχαιο πως δεν κανουν καμμια αναφορα για τον Μεγαλεξανδρο του Αλατζιαν, αλλα κτυπουν εμενα,λεγοντας πως στοχευω κατα του κ. Παπανδρεου και της επενδυτικης του προσπαθειας. Ειληκριν α δεν εχω καμμια τετοια προθεση.

  35. ΠΡΙΝ 13 ΜΗΝΕΣ avatar
    ΠΡΙΝ 13 ΜΗΝΕΣ 11/10/2010 21:27:43

    ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ Η ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑ ? εγω παντος διαλεγω βαρβαροτητα.

  36. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 02/11/2010 09:47:10

    Καλά μιλάμε ο τύπος είναι άπαικτος! Έτρεξε να βουτήξει την εξουσία όπως τρέχει να βουτήξει το νέο του παιχνίδι ο γιός μου που δεν είναι ακόμα 2 χρονών!

    Ας τον μαζέψει ο μπόγιας γιατί άλλο ξεφτιλίκι δεν αντέχει η χώρα! Αρκετά!

    ΥΣ: Πάντως, σε μια ψυχιατρική κλινική που ρώτησα (ιδιωτική κιόλας, μην κακοπέσει το paidi), η οποία φημίζεται για την τακτική της "όλα-τα-παίρνω-όλα-τα-σαβουρώνω", μου απάντησαν ότι τέτοια βαριά περιστατικά δεν τα δέχονται και να αποτανθώ στο ίδρυμα ανιάτων νόσων!