Το  Antinews είναι εδώ, δυνατό και συνεχίζει
18/11/2014 06:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Antinews είναι εδώ, δυνατό και συνεχίζει

Θα συνεχίσει να τσακίζει τους υπουργούς, τους βουλευτές, τη ΝΔ, το ΠΑΣΟΚ και κυρίως εκείνους τους άθλιους προοδευτικούς της ψευτοαεριστεράς που ετοιμάζονται να καταλάβουν την εξουσία.

Η ζωή έχει τα πάνω της και τα κάτω της. Έχει πίκρες, έχει και χαρές, επιτυχίες και αποτυχίες. Δυστυχώς έχει και το φυσικό τέλος, όπως αυτό που σημάδεψε το antinews. Ο Φάκτορας δεν είναι πια μαζί μας αλλά σίγουρα κάνει κάπου αλλού ρεπορτάζ και ακόμη πιο σίγουρα δεν μας έχει εγκαταλείψει. Κάπου εδώ γύρω βρίσκεται και μας βάζει ιδέες για το τι θα γράψουμε και πώς. Για το πώς θα γίνουμε καλύτεροι και πώς το antinews, το παιδί του, θα μεγαλώσει, θα πάει σχολείο, πανεπιστήμιο και θα γίνει κυρίαρχο.

Κάποιοι ίσως να χάρηκαν με τις εξελίξεις. Σε όσους το antinews και ο Βασίλης είχε γίνει τσιμπούρι, τώρα θα λένε ότι ξεμπέρδεψαν. Θα κρυφογελάνε πιστεύοντας ότι τη γλίτωσαν. Είναι πολύ γελασμένοι και πρέπει να ξέρουν ότι «κάθε τέλος είναι και μια μεγάλη αρχή».

Το antinews είναι εδώ, δυνατό και συνεχίζει. Θα συνεχίσει να ενοχλεί τους πάντες, να γράφει… αντί, να ελέγχει την εξουσία. Θα συνεχίσει να τσακίζει τους υπουργούς, τους βουλευτές, τη ΝΔ, το ΠΑΣΟΚ και κυρίως εκείνους τους άθλιους προοδευτικούς της ψευτοαεριστεράς που ετοιμάζονται να καταλάβουν την εξουσία.

Θα διαλύσει τους πάντες τα επόμενα χρόνια. Όσους κοιτάνε την πάρτη τους, δεν σέβονται το δημόσιο χρήμα, είναι πρώτοι στη λαμογιά. Τα παλιά και νέα τζάκια, τους βουτυρομπεμπέδες της πολιτικής, τους καλογυαλισμένους βουλευτές και τα στελέχη που νομίζουν ότι μπορούν να μοιράσουν την Ελλάδα σε τιμάρια και να την ελέγχουν όποτε γουστάρουν.

Το antinews θα συνεχίσει να είναι εδώ και να ενοχλεί, στις αρχές που μας γαλούχησε ο «αρχηγός». Όλοι όσοι πίστεψαν στο εγχείρημα αυτό τα τελευταία 7 χρόνια. Όλοι εκείνοι που βάζουν πάνω από την… τσεπούλα τους την Ελλάδα. Όλοι εκείνοι που αγαπάνε άδολα την πατρίδα και θέλουν να τη δουν κάποτε να απελευθερώνεται από τα δεσμά της μικροπολιτικής, της λαμογιάς, των επιχειρηματικών συμφερόντων, του άθλιου δημόσιου τομέα, των κρατιστών που ρήμαξαν τον τόπο.

Όλοι εκείνοι που δεν «μασάνε» από απειλές, εκβιασμούς, προσπάθειες δωροδοκίας και φίμωσης. Όλοι θα είμαστε στην πρώτη γραμμή και θα τσακίσουμε αυτούς που νομίζουν ότι την έχουν… σκαπουλάρει.

Θα σας ταράξουμε στη… νομιμότητα κύριοι και κυρίες όσο ψηλά κι αν βρίσκεστε. Θα σας κάνουμε να παρακαλάτε να μη βγάλουμε τα σκάνδαλά σας και τα άπλυτά σας. Κάθε λέξη που θα γράφουμε εναντίον όλων των προδοτών της Ελλάδας θα είναι αφιερωμένη στον Βασίλη που θα μας κοιτά από ψηλά, θα καπνίζει το τσιγαράκι του, θα πίνει το κρασάκι του και θα λέει: «Α, ρε μπαγάσες. Είμαι περήφανος για εσάς. Ξεσκίστε τους, είμαι μαζί σας».

Το τέλος μιας εποχής, η αρχή μιας άλλης. Τρέμετε.

Antinews

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 18/11/2014 08:01:18

    Καλή δύναμη στη νέα αρχή! Είμαστε μαζί σας σε κάθε προσπάθειά σας. Ο Θεός μας,η Πατρίδα και ο Βασίλης να εμπνέουν τον αγώνα σας που θα είναι και δικός μας αγώνας.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Κυθήριος 18/11/2014 17:17:33

      Ακριβώς!

  2. Διογένης avatar
    Διογένης 18/11/2014 08:33:59

    "Κάθε λέξη που θα γράφουμε εναντίον όλων των προδοτών της Ελλάδας θα είναι αφιερωμένη στον Βασίλη". Έτσι! Να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους. Υπάρχουν σήμερα αληθινοί προδότες της Ελλάδας. Άνθρωποι που συνειδητά κάνουν κακό στη χώρα τους για να ωφελήσουν τον εαυτό τους. Αυτό ήταν πάντοτε το antinews, γι' αυτό είμαστε και όλοι εμείς εδώ. Άντε λοιπόν στα καλύτερα με υγεία! Στη μνήμη του Βασίλη!

  3. ΙΚΟ avatar
    ΙΚΟ 18/11/2014 08:58:56

    Θα είμαι μαζί σας και στη νέα εποχή.

  4. Παρμενίων Κορβέσης avatar
    Παρμενίων Κορβέσης 18/11/2014 12:06:14

    Θα συνεχίσουμε να είμαστε μαζί . Έτσι απλά .

  5. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 18/11/2014 12:50:26

    Let's rock

  6. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 18/11/2014 14:01:30

    Δυναμική συνέχεια , η νέα αρχή . Είμαι μαζί σας και σας στηρίζω !

  7. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 18/11/2014 14:22:25

    ΕΤΣΙ! ῾Η συνέχεια πιό δυνατή καί ἀποκαλυπτική. Θά εἴμαστε πάντα ἐδῶ.

  8. Savaren avatar
    Savaren 18/11/2014 15:17:49

    Όλοι θα είμαστε εδώ, να συμφωνούμε, να διαφωνούμε , να κοντραριζόμαστε και κατά βάθος, να θέλουμε το ίδιο, από άλλους δρόμους....

  9. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 18/11/2014 16:53:56

    Έτσι!

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/11/2014 17:19:52

    Βενσερέμος!

  11. Νικήτας (Πλούς) avatar
    Νικήτας (Πλούς) 18/11/2014 17:27:54

    Full ahead! Μαζί σας!

  12. Σικελιανος avatar
    Σικελιανος 18/11/2014 17:28:22

    όλοι μαζί

  13. roadrunner avatar
    roadrunner 18/11/2014 17:45:39

    Εδώ είμαστε !

  14. Σωτηρης Μητραλεξης avatar
    Σωτηρης Μητραλεξης 18/11/2014 19:36:59

    Καλή δύναμη!!!

  15. Άλφα του Κενταύρου avatar
    Άλφα του Κενταύρου 18/11/2014 20:58:42

    Όλοι εδώ. Και οι ακούσια αγαπημένοι ''απόντες'' έντονα παρόντες, όσο ποτέ πριν.

  16. Franc avatar
    Franc 18/11/2014 21:28:38

    Οι κυβερνήσεις πέφτουνε μα η αγάπη μας και το antinews μένει! Πρόκιεται για ισχυρότατο μετερίζι της συμμετοχικής άμμεσης Δημοκρατίας που έρχεται μετά απο αυτή την παγκόσμια αδυσώπητη κρίση. Σαφέστατα venceremos που λέει και ο φίλος Strange atractor. Δεν θα κερδίσουν οι Μπάνκστερς της απληστίας και του τζόγου. Ολες οι φούσκες της τζογαδόρικης παραοικονομίας θα σκάσουν!

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 18/11/2014 23:41:21

    Στον κ. Πάνο Ζήση και στην Ομάδα Συνεργατών του, Ευχές για κάθε επιτυχία, με τη βεβαιότητα ότι, το μέλλον ανήκει σ’ Εκείνους οι οποίοι δίνουν στους νέους, βάσιμους λόγους για να προσδοκούν τα καλύτερα για τον εαυτό τους και τη πατρίδα.

  18. Amfidexia avatar
    Amfidexia 18/11/2014 23:45:45

    'Ολοι μαζί, εδώ, έγχρωμοι και ανομοιόμοφα αρμονικοί!

  19. DI.KO avatar
    DI.KO 19/11/2014 00:51:48

    Θερμά συλληπητήρια και καλή δύναμη!

  20. Γεώργιος Λ. Κωνσταντόπουλος avatar
    Γεώργιος Λ. Κωνσταντόπουλος 19/11/2014 01:27:06

    Όλοι μαζί, δυνατά.

  21. Μαύρος Πητ avatar
    Μαύρος Πητ 19/11/2014 13:34:15

    Θερμά συλλυπητήρια. Ας κάνουμε λοιπόν αυτό που τόσο άρεσε στον Φάκτορα. Ας ανταλλάξουμε απόψεις.

  22. η Dimi avatar
    η Dimi 19/11/2014 19:21:28

    “Μη λέτε στους ανθρώπους Πώς να κάνουν πράγματα, να τους λέτε Τί να κάνουν και να τους αφήνετε να σάς εκπλήσσουν με τ’ αποτελέσματά τους." http://bit.ly/1BMJN6P **** Στρατηγός και Βετεράνος ΠΠ2, George S. Patton •1884-1945

  23. Σπαθάριος avatar
    Σπαθάριος 19/11/2014 19:52:14

    Ολοι μαζί, με τα σωστά μας, τα λάθη μας, τα κολληματά μας αλλά και το antinews μας.