#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/10/2010 15:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Antinews ανανεώνεται



Παρουσιάζουμε σήμερα τη νέα μορφή του Antinews. Μια μορφή που πιστεύουμε ότι ανταποκρίνεται καλύτερα στο περιεχόμενό του και επιπλέον είναι πιο σύγχρονη και πιο λειτουργική.

Τι καταφέραμε  θα το κρινετε εσεις.

Ποιοι είμαστε


Μια σύγχρονη ψηφιακή εκκλησία του Δήμου.

Το Αντινιούζ μου το έμαθε ένας φίλος μου το φθινόπωρο του 2008. Όταν τo πρωτοεπισκέφτηκα,  μου άρεσε το όλο στυλ του, οι φωτογραφίες του, τα συμμαζεμένα άρθρα με τις φρέσκες απόψεις και αναλύσεις, και δεν χρειάστηκε πολύ, αμέσως κόλλησα.

Πιο πολύ όμως απ`όλα τα παραπάνω, μου άρεσε η δυνατότητα που πρόσφερε, αυτήν της άμεσης ανάρτησης σχολίων, και η συζήτηση που σχεδόν πάντα προκύπτει μέσα από αυτή τη δυνατότητα. Που αλλού μπορείς να συνεισφέρεις άμεσα και διαδραστικά στη διαμόρφωση ενός ολόκληρου διαλόγου με ανταλλαγή σχολίων, απόψεων, αντεγκλήσεων κλπ;

Που αλλού μπορείς να επέμβεις αμέσως, και να θέσεις το όποιο ζήτημα σε απασχολεί, γνωρίζοντας πως θα ανταποκριθούν εξίσου άμεσα κάποιοι ομοίως προβληματισμένοι; Ακόμη θυμάμαι την εποχή που για να στείλεις μια επιστολή (με το ταχυδρομείο) σε μια εφημερίδα, με την ελπίδα αυτή να δημοσιευτεί,  περνούσαν εβδομάδες ολόκληρες, με αποτέλεσμα το θέμα για το οποίο την έγραψες, να είναι προ πολλού μπαγιάτικο.

Όταν πρωτομπήκα, οι αναρτήσεις ήταν λιγότερες, όπως λιγότερα ήταν και τα σχόλια, αλλά και οι τακτικοί σχολιαστές. Στη πορεία, τόσο  οι αναρτήσεις  όσο και οι σχολιαστές έγιναν περισσότεροι, άλλοι μάλιστα έφυγαν, άλλοι ήρθαν, άλλοι έρχονται και φεύγουν.

Μέσα από το σάϊτ αυτό έμαθα πολλά, είπα και έγραψα εξίσου πολλά, και όσο και να ακούγεται υπερβολικό,  γενικά βελτιώθηκα ως άνθρωπος. Βελτιώθηκα διότι μου δόθηκε η ευκαιρία να ακούσω απόψεις, που μέσα στα πλαίσια της παρέας μου ή των γνωστών μου, δεν θα άκουγα. Καλώς ή κακώς, τον κοινωνικό μας περίγυρο τον διαμορφώνουμε εμείς οι ίδιοι. Και στη πορεία ο περίγυρος αυτός τείνει να είναι μια αντανάκλαση των δικών μας πιστεύω, αφού δεχόμαστε σε αυτόν και συναναστρεφόμαστε κυρίως με ομοϊδεάτες. Ο κύκλος μας δηλαδή, αποτελείται από άτομα που σκέφτονται και λειτουργούν περίπου σαν και εμάς. Είναι ένας καθρέφτης του εαυτού μας, και εαυτός μας λέγεται το σύνολο των εντυπώσεων που έχουν οι άλλοι για εμάς. Φαύλος κύκλος δηλαδή. Ανακυκλώνουμε  τα ίδια και τα ίδια.



Ε λοιπόν, το Αντινιούζ έσπασε αυτόν τον κύκλο, τον μεγάλωσε,  τον διεύρυνε θετικά, και ως αποτέλεσμα, εγώ τουλάχιστον, έμαθα περισσότερα από αυτά που θα μάθαινα μέσω της συζήτησης και της ανταλλαγής απόψεων με τους «συνήθεις ύποπτους» γνωστούς μου. Και σε αντίθεση με μια εφημερίδα, που κάθε φορά που την αγοράζεις είναι σαν να ψηφίζεις συγκεκριμένο κόμμα, το Αντινιούζ είναι αυτό που έλεγε ο Μάο: Αφήνει χίλια λουλούδια να ανθίσουν, και χίλιες σχολές σκέψης να ευδοκιμήσουν. Τι πιο ωραίο;

Βέβαια μαζί με τα λουλούδια υπάρχουν και τα αναπόφευκτα αγκάθια. Όταν αφήνεις ένα τέτοιου μεγέθους και βεληνεκούς βήμα ανοιχτό στον οποιοδήποτε, ευνόητο είναι πως θα προσελκύσεις και εγκάθετους, κακοπροαίρετους, μισαλλόδοξους, φανατικούς, ζιζάνια, τρόλ, και πάει λέγοντας. Δεν μιλάω για διαφωνούντες ή απλά ανάποδους. Αυτούς τους καλωσορίζω. Μου αρέσει η διαφωνία, μέσα από επιχειρήματα. Θέση- Αντίθεση= Σύνθεση. Σε αυτό πιστεύω, και αυτό  υπηρετώ. Μάλιστα με κάποιους που στο παρελθόν συγκρούστηκα, θέλω να πιστεύω πως στη πορεία  γίναμε και φίλοι (έστω εξ αποστάσεως).

Μιλάω όμως για κάποιους, οι οποίοι με μαθηματική ακρίβεια θα κάνουν την εμφάνισή τους, στάζοντας χολή, μόλις τεθεί συγκεκριμένο θέμα σε ανάρτηση ή σε σχόλιο. Λες και είναι ή ανακήρυξαν εαυτούς ορκισμένους διώκτες ή υπερασπιστές συγκεκριμένων απόψεων. Αυτόκλητοι κήνσορες που μόνο φανατισμό αναδύουν. Φευ.

Αυτή είναι όμως η ομορφιά του σάϊτ, μέσα από το οποίο έκανα και καινούργιους ολοζώντανους φίλους, με μερικούς από τους οποίους έχω συναντηθεί και κάνουμε και παρέα, μεταφέροντας τις διαδικτυακές κόντρες μας και σε δια ζώσης αντιπαραθέσεις, πίνοντας ένα ποτήρι τσίπουρο. Με τους υπόλοιπους … οψόμεθα.

Αυτή λοιπόν είναι  η μαγεία του νέου διαδικτυακού  τρόπου συμμετοχής στα κοινά. Θα άρεσε σίγουρα στον Αριστοτέλη το Αντινιούζ. Μπορεί και στον Σωκράτη. Είναι μια σύγχρονη μορφή συμμετοχικής δημοκρατίας. Μια ηλεκτρονική αγορά (με την αρχαία έννοια). Ή όπως μου είπε ο φίλος Επώνυμος, είναι μια «ψηφιακή εκκλησία του Δήμου». Έτσι ακριβώς. Και εμείς τη διακονούμε.

Strange Attractor

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/10/2010 15:43:23

    Πολυ πολυ καλο !!!

    Σε Google Chrome δεν παιζει...

    ΠΠ

  2. Kostas D avatar
    Kostas D 28/10/2010 15:46:08

    ¨Εχω να πώ το εξής, πιστεύω θα ήταν Καλύτερο να φαίνονται και οι θεματικές
    ενότητες...... ( Κόσμος, Πρώτη σελιδα κτλ.?? ), σε αυτό μόνο υστερεί η νέα ιστοσελίδα... αντι να χρειάζεται να μετακινείς το βελάκι πάνω στη μαύρη
    λωρίδα για να δεις που είναι τι.. και να μη φαίνονται ξεκάθαρα από την αρχή.

    Βέβαια προτιμώ το πως ήταν η ιστοσελίδα πριν.

    • factorx avatar
      factorx @ Kostas D 28/10/2010 15:49:50

      με συγχωρείς, αλλά το περιηγήθηκες καλά;
      Και περίμενε λίγο, δοκιμές κάνουμε ακόμα

  3. Kostas D avatar
    Kostas D 28/10/2010 15:51:55

    Οκ δεν ήξερα, αλλά κάντε το όσο γίνεται πιο εύχρηστο

    • factorx avatar
      factorx @ Kostas D 28/10/2010 15:55:11

      θα δεις και άλλα , θπομονη

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ factorx 28/10/2010 16:00:30

        Είστε σε καλο δρόμο!

  4. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 28/10/2010 15:53:17

    καλή επιτυχία!!!!!!!!!!!

  5. loretta avatar
    loretta 28/10/2010 15:54:17

    Ωπα βρε ΦΑΚΤΟΡΑ....καλοριζικο....και αντε στους 10.000.000 αναγνωστες!!
    πολυ καλη παρουσια.

  6. Ἀστυάναξ Καυσικαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσικαλυβίτης 28/10/2010 15:55:46

    Πολὺ φὶλμ νουὰρ ἡ νέα ἐκδοχή... Μὲ ἀρέσει! Μὲ χαρά, ὑγιεία καί... ἐκλογικὲς ἐπιτυχίες!

  7. neos agrotis avatar
    neos agrotis 28/10/2010 15:56:41

    το δευτερο Τελευταία Άρθρα μάλλον πρέπει να διορθωθεί.

  8. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 28/10/2010 15:56:58

    Καλή επιτυχία και καλή συνέχεια.

  9. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 28/10/2010 15:57:34

    Εμφάνιση film noir!

    Στην δεξιά ζώνη και κάτω υπάρχει για δεύτερη φορά ο τίτλος "Τελευταία άρθρα" και οι τίτλοι που ακολουθούν αντιστοιχούν σε παλιές αναρτήσεις.

  10. filologos10 avatar
    filologos10 28/10/2010 15:59:59

    Εγώ με chrome πάντως το βλέπω καλά... Συγχαρητήρια παιδιά πάντα επιτυχίες

  11. skeptiki avatar
    skeptiki 28/10/2010 16:00:46

    Ωραίο αλλά για την ώρα μόνο στον explorer φαινεται καλά.. και στο firefox δεν είναι πλήρες ακόμα... στο chrome δεν ανοίγει καθόλου... περιμένουμε να υποθέσω :)

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 28/10/2010 16:01:17

    Καλορίζικο και πάλι!

  13. LS avatar
    LS 28/10/2010 16:02:00

    Αλλάξετε γραμματοσειρά ή απλά τη μεγεθύνατε ή ιδέα μου είναι;

    Πάντως μ΄αρέσει περισσότερο. Μοντέρνα, ωραία σχεδίαση.

  14. raindog avatar
    raindog 28/10/2010 16:02:01

    Πολυ καλό παιδιά...θέλει λίγη δουλίτσα αλλά είστε στη σωστή κατεύθυνση. Μπράβο!

  15. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 28/10/2010 16:03:10

    Με γεια και καλή επιτυχία.

    Γιατί τόσο μεγάλη γραμματοσειρά στα σχόλια;

    Θραξ Αναρμόδιος

  16. LS avatar
    LS 28/10/2010 16:05:17

    Μπα! Η γραμματοσειρά μάλλον λόγω του ότι χρησιμοποιώ FireFox 4 beta 8 pre είναι μεγαλύτερη.

    Στον IE όλα νορμάλ. Αν και στον FF λίγο περισσότερο μ΄αρέσει, έτσι, μεγαλύτερη.

  17. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 28/10/2010 16:06:51

    Μπράβο Φάκτορες. Ωραίο το καινούργιο κουστουμάκι.
    Και εις ανώτερα.

  18. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 28/10/2010 16:10:17

    Ωραίο σαν φιλμ νουάρ
    σαν παλιό καλό κρασί
    πάντα τέτοια
    πάντα μαζί

  19. Poniros avatar
    Poniros 28/10/2010 16:10:18

    Καλορίζικο και πάλι Φάκτορα, αλλά πενθούμε τίποτα; Πολύ μαύρο βρε παιδί μου.
    Κι αυτό το σκίτσο πάλι, μαφιόζο μου θυμίζει......

  20. sawas avatar
    sawas 28/10/2010 16:11:43

    Καλοταξιδο

    OPERA 10.61 OK
    Firefox 3.6.12 OK
    I.E 8 OK

    Η ταχυτητα ειναι καλη θα μπορουσε να γινει ακομα καλυτερη.
    Ισως ειναι πολλα τα γραφικα.....(καθετες πλαινες γραμμες)

  21. ΑΡΕΣΜΑΡΕΣ avatar
    ΑΡΕΣΜΑΡΕΣ 28/10/2010 16:16:13

    Ωραίο είναι. Το δοκίμασα σε Opera, IE9 αλλά δυστυχώς στον Chrome που είναι ο default browser μου έχει προβλήματα.

  22. task avatar
    task 28/10/2010 16:18:32

    εξαιρετικό καλύτερο απο πριν

  23. o παγωτατζής avatar
    o παγωτατζής 28/10/2010 16:20:22

    ....και εγώ πού νόμιζα ξαφνικά ότι σας χακάρανε την σελίδα...Γάλλοι σινεφίλ!!!!
    Λίγο περίεργο μού "κάθεται" αλλά δεν πειράζςι...καλά είναι να ανανεώνεται...Θα το συνηθισουμε,με τον καιρό,και τίς βελτιώσεις

  24. skeptiki avatar
    skeptiki 28/10/2010 16:20:42

    Chrome OK....
    Μπράβο για την ταχύτητα

  25. Tsaxpinogargaliarhs avatar
    Tsaxpinogargaliarhs 28/10/2010 16:22:25

    Ωραίο είναι αλλά πολύ Sin City ρε παιδάκι μου.
    Μία πρόταση όμως, στην προεπισκόπηση των άρθρων πάνω πάνω στην αρχική σελίδα, αν μπορείτε δοκιμάστε να αλλάζουν τα άρθρα σε onMouseOver κι όχι onClick. Και προσωπικά θα μ'άρεσε να ανοίγει η σελίδα του άρθρου με click πάνω στην φωτογραφία.
    Συγχαρητήρια πάντως για την δούλεια που κάνετε.

  26. Hase avatar
    Hase 28/10/2010 16:22:54

    Μπραβο καλη ειναι η νεα ανανεωση.
    Καιγω προσπαθω να ανανεωθω αλλα δεν τα καταφερνω, βλεπεις περνανε τα χρονια.

  27. Γλίτσας avatar
    Γλίτσας 28/10/2010 16:23:38

    χαθηκε ενα αρθρο για τις παριζιάνικες γειτονιές της Γαλλίας που υπήρχε το απόγευμα ή δεν το βρίσκω;

  28. aristos avatar
    aristos 28/10/2010 16:26:34

    Πολύ καλό.
    Απλά στο πάνω μέρος της σελίδας το μάυρο υπόβαθρο κυριαρχεί.

  29. aris. A avatar
    aris. A 28/10/2010 16:26:38

    Η μεγάλη επιτυχία του antinews είναι η δυνατότητα έκφρασης και συμμετοχής που δίνει στους επισκέπτες του.

    Δημοκρατική ανοιχτή χωρίς περικοπές και εκπτώσεις.

    Σε μια εποχή που η τηλεόραση οι παραδοσιακές εφημερίδες είναι πλήρως χειραγωγούμενες μακριά από τον απλό Ελληνα ασχολούμενοι μετά παιχνίδια των μετόχων τους οι απλοί σκεπτόμενοι πολίτες που καταπιέζονται βρήκαν παραγωγικό δημόσιο τρόπο έκφρασης σε αυτή την φιλόξενη ιστοσελίδα.

    Το antinews είναι ένα από τα θετικά στοιχεία του διαδικτύου και των σύγχρονων τεχνολογιών.

    Και το βασικότερο έχει βαθειά γνήσια εθνοκεντρική προσέγγιση μακριά από ακρότητες και μισόλογα.

    Η παρεά συνέχεια μεγαλώνει.

    Καλή συνέχεια.

  30. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 28/10/2010 18:31:52

    Λοιπόν, καλοριζικο κι από μένα!

    Καταρχάς, από εμφάνιση σκίζει!

    Strange, thanks για την 'παραπομπή'!

    Πρόταση: Να γίνει και ειδική έκδοση για κινητά. Η κλασική πλατφόρμα του Wordpress βγάζει αυτόματα τα μπλογκς της σε mobile έκδοση.

    Άλλη πρόταση. Οι τελευταίες αναστήσεις να είναι κάπου συνολικά συγκεντρωμένες σε κεντρικό σημείο, περίπου όπως στη σελίδα της Ναυτεμπορικής. Εξυπηρετεί παρά πολύ όποιον δεν θέλει να έχει επισκόπηση του τι αναρτήθηκε τις τελευταίες ημέρες.

    Θα μπορούσαν να εμφανίζονται περισσότερες αναρτήσεις σε κάθε κατηγορία για να μην πατάμε το παλαιότερες. Μπορούμε έτσι πιο εύκολα να βρίσκουμε αυτή που θέλουμε.

    Τέλος, καλό θα ήταν να αντικατασταθούν παντού τα αγγλικά που βγάζει αυτόματα το σύστημα.

    Και πάλι τις καλύτερες ευχές για το νέο antinews!

  31. denkserotipota avatar
    denkserotipota 28/10/2010 18:34:01

    Καλή αρχή!και βασικά ΠΙΟ δυναμική συνέχεια εύχομαι!

    Λογικό είναι μέχρι "να πάει το site παντού", να υπάρχουν μικροπροβλήματα για 2-3 μέρες.
    Υπομονή και όλα θα λυθούν.
    Με chrome ύπάρχουν όντως κάποια προβλήματα, σε firefox παίζει καλά.

    Από chrome το test τώρα. Για να δούμε.

  32. Αντιλόπη avatar
    Αντιλόπη 28/10/2010 18:35:56

    Mr Development, μήπως να διορθώσετε και την ώρα;
    xaxaxaxaxaxa

  33. blue nile avatar
    blue nile 28/10/2010 18:36:52

    ...πολύ ομορφότερο...καλορίζικο...

  34. Λάμπρος avatar
    Λάμπρος 28/10/2010 19:44:40

    Στον firefox δεν παίζει.

    • factorx avatar
      factorx @ Λάμπρος 28/10/2010 19:55:32

      εγω σε Firefox το παιζω

    • popolaros avatar
      popolaros @ Λάμπρος 28/10/2010 19:58:20

      και εμένα παίζει κανονικά.

  35. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 28/10/2010 19:45:02

    Σιγουρα πιο δυναμικη εμφανιση απο την παλια.Δυο παρατηρησεις:δεν βρισκω το πεδιο Αρχικη που σε εβγαζε στην κεντρικη σελιδα.Και για καποιον λογο δεν μπορω να κανω σχολιο σε αλλο θεμα απο τα 4 προτεινομενα πλην του Antinews ανανεωνεται.

  36. Αντιλόπη avatar
    Αντιλόπη 28/10/2010 19:45:29

    Mr. Development
    οι νέες αρχές προγραμματισμού, δεν επιτρέπουν να υπάρχει " αρχική σελίδα", αυτό εμένα όπως και άλλους με κάνει να φέυγω γρήγορα, άν πρόκειται να χάνομαι στους διαδρόμους.
    Βάλτε παρακαλώ ένα "αρχική σελίδα",HOME όπως προτιμάτε, να ξέρω που να πάω όταν χάνομαι, γιατί έτσι όπως το κάνατε πολύ χάσιμο προβλέπω στην αρχή.

  37. giorgos avatar
    giorgos 28/10/2010 19:46:24

    Παρα πολυ καλο.ελπιζω να συνεχισουμε ολοι μαζι να περναμε σωστες ιδεες και να προβαλουμε τις συμαντικες ζυμωσεις που αναπτυσονται μεσα στη κοινωνια.

  38. tsilivithras avatar
    tsilivithras 28/10/2010 19:48:12

    Όχι, όχι, όχι...φέρτε το πίσω τι είναι αυτά που κάνετε;;;

    Τι γκλαμουρίστικες καινοτομίες είναι αυτές;;;Φέρτε πίσω την μινιμαλιστική φρακταλιστική βερσιόν του antinews σας παρακαλώ πολύ...!!!
    Πρέπει δλδ εμείς οι ηλεκτρονικά βραδύνοες να σκρολάρουμε ωσάν παρθένες στο κρεβάτι επί της οθόνης του λαπτοπίου μας καθεκάστην που θέλωμεν να antinews-αρουμε;;;

    Καράμπα, Διάβολε και Μα τα χίλια γένια!!!!!

    χρρρουμμφφφφ...άντε με γεια σας...σγκρουντ

    (Strange ξεκινώ από τούδε κι εφεξής μια φράξια "Φέρτε Το Πίσω" εντός της φράξιας...λεπτομέρειες κατ'ιδίαν)

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ tsilivithras 28/10/2010 19:55:40

      δηλώνω μέλος νούμερο 2! Νοσταλγώ την ιδιαίτερη μορφή που έκανε το antinews να ξεχωρίζει από τα μπλογκς του συρμού, και τη μικρή γραμματοσειρά που έδενε το διάλογο των σχολιαστών και μας ένωνε σε ενιαία κοινότητα!!! Μαζί σου, τσιλι, ακόμη και χωρίς τσίπουρα!

      • factorx avatar
        factorx @ δρόμος 28/10/2010 20:03:30

        Εσύ μόνο αν βγάλω το παλιό Αντι θα μείνεις ικανοποιημένη.
        Κι αυτα που λέτε τώρα για το προηγούμενο τα λέγατε και για το προ-προηγουμενο χα χα χαααα

        • δρόμος avatar
          δρόμος @ factorx 28/10/2010 20:20:05

          αλήτες, ρουφιάνοι, δημοσιογράφοι ...χαχαχχαχα

          Και τα τελευταία άρθρα που εμφανίζονται είναι ολίγιστα, άντε τώρα να τα ψάχνουμε (κρεββατομουρμούρα). Το παλιό ΑΝΤΙ είναι στο προσκεφάλι μου, αλλά το εντελώς νέο στυλ μοιάζει με όλα τα άλλα. Και... οι φωτογραφίες μας μάραναν. Αφού το ξαναδοκιμάσαμε, και δεν έπιασε. Εκτός αν θέλετε να πουλάμε μούρη.

      • o παγωτατζής avatar
        o παγωτατζής @ δρόμος 28/10/2010 20:13:00

        Αυτό! Αυτό ! "και τη μικρή γραμματοσειρά που έδενε το διάλογο των σχολιαστών και μας ένωνε σε ενιαία κοινότητα!!!" Τουλάχιστον αυτό άς επανέρθει...

  39. popolaros avatar
    popolaros 28/10/2010 19:50:25

    Εύγε φάκτορες...άριστο.
    Φτιάχτηκα.
    Και το Άσπρο-Μαύρο το γουστάρω.
    Έτσι είναι και οι αποφάσεις στη ζωή, άσπρο-μαύρο.
    Τα γκρίζα και μπορντοροδοκόκκινα είναι virtual επιλογές αναποφάσιστων που πιστώνονται στο πρώτο κόμμα :) :) :)

  40. factorx avatar
    factorx 28/10/2010 19:53:22

    Για την "αρχική σελίδα". θα βρουμε χωρο και θα το βάλουμε.
    Αλλα αν πατήσεις το λογότυπο σε βγάζει κατευθείαν

  41. Underdog avatar
    Underdog 28/10/2010 19:54:57

    Πάντα καλύτερο!!

  42. pikras57 avatar
    pikras57 28/10/2010 19:56:33

    Καλός ο επανασχσεδιασμός.
    Δυσκολευόμαστε στην αρχή μέχρι να το συνηθίσουμε

  43. Ραβινος avatar
    Ραβινος 28/10/2010 20:00:37

    ΑΡΙΣΤΑ 10!
    ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!

  44. Antilopi avatar
    Antilopi 28/10/2010 20:04:42

    Στα τελευταία σχόλια, αν ο σχολιαστής έχει blog και πατήσω, ανοίγει νέα σελίδα με το Μπλογκ ή το site αντί να με πάει στον σχολιασμό του άρθρου. Πολύ κουραστικό. Πρέπει να πατήσω δίπλα από τον σχολιαστή, στο άρθρο για να με μεταφέρει στο άρθρο. σπαστικό και κλεφτάκος το σύστημα τελευταία σχόλια.

  45. Maya avatar
    Maya 28/10/2010 20:13:02

    Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!

  46. ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ avatar
    ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ 28/10/2010 20:29:16

    Πολύ πιο ελκυστικό και ταυτόχρονα χρηστικό
    Συγχαρητήρια
    Και πάντα επιτυχίες με δυναμική παρέμβαση στην πολιτική και κοινωνική ζωή του τόπου

  47. kostasxan avatar
    kostasxan 28/10/2010 20:30:35

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια. Μακάρι και η πολιτική και οι πολιτικοί να καταλάβαιναν πότε πρέπει να κάνουν βήματα μπροστά

    • sintonistis avatar
      sintonistis @ kostasxan 28/10/2010 21:03:52

      και η δικη σου αλλαγη πολυ ωραια ...... πολυ ενδιαφερον το μπλογκ σου .........

  48. sintonistis avatar
    sintonistis 28/10/2010 20:33:38

    μπραβο σας.... πολυ ωραιο ! ελκυστικοτατο!

  49. factorx avatar
    factorx 28/10/2010 20:48:53

    Δεν ξερω ποιος το έγραψε, αλλά είναι απλό. Στα "τελευταία σχόλια" αν ο συντάκτης εχει και δικό τιυτ μπλογκ και πατησεις το όνομα βγαζει στο μπλογκ του. Πειράζει;

    Αν πατησεις στο κείμενο βγαζει στο σχολιο

    • Antilopi avatar
      Antilopi @ factorx 28/10/2010 20:59:25

      Φάκτορα μου δεν νομίζω οτι είναι πολύ καλή ιδέα, γιατί πολύ δύσκολα ξεχωρίζεις το κείμενο από τον σχολιαστή , άσε που σου πέρνουν την κίνηση........

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ factorx 28/10/2010 21:07:23

      Καλύτερο πάντως μου φαινόταν που έβγαζε λίγο κείμενο από το σχόλιο το πρόγραμμα και ο τίτλος φαινόταν με mouse over. Έβλεπες έτσι και ποια σχόλια σε ενδιέφεραν.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Επώνυμος 28/10/2010 21:37:40

        Και με αυτό συμφωνώ.

  50. Eliot avatar
    Eliot 28/10/2010 20:51:20

    πειράζει, γιατι δεν θέλω να παω με το ζόρι σε ένα άλλο blog, π.χ του gamostavros!!!!!!
    είναι επιλογή μου το που θα πάω κι οχι με το ζόρι από τον σχολιασμό του antinews.

  51. Eliot avatar
    Eliot 28/10/2010 20:54:35

    Κι επειδή δεν το καταλαβαίνεις, στην αρχή του νέου σου site (καλορίζικο φυσικά) μπήκα ήθελα δεν ήθελα σ' ένα site (gamostavros) και είδα να ξεπετάγεται ένα πέος μπροστά στα μάτια μου και στα μάτια της 14 χρονης κόρης μου που καθόταν δίπλα μου για λίγο.
    Γι αυτό λοιπόν τέρμα και συ.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Eliot 28/10/2010 21:37:08

      Συμφωνώ.

  52. A.M. avatar
    A.M. 28/10/2010 21:21:30

    Με γειά!

    Πολύ καλύτερο από πρίν.
    Μόνο λίγο να συνηθίσουμε την νέα .. ρυμοτομία.

    Και επειδή πήρε το μάτι μου κάτι για παραπάνω χρώμα..
    ΜΗΝ βάλετε παραπάνω χρώμα!
    Είναι πολύ πιο ξεκούραστο στο μάτι ΩΣ ΕΧΕΙ.

  53. Dyer avatar
    Dyer 28/10/2010 21:24:37

    Καλορίζικο και από μένα.

  54. sirmar avatar
    sirmar 28/10/2010 21:27:21

    Καλορίζικο και πάντα επιτυχίες . Μπράβο σας

  55. Orestios avatar
    Orestios 28/10/2010 21:30:20

    Πολύ ωραίο!!!!!

  56. thanos avatar
    thanos 28/10/2010 21:31:49

    Καλή επιτυχία!
    Έχω να προτείνω τα θέματα που όπως στην παλιά μορφή του αντινιούζ είχατε κορυφαία, τα είχατε ξεχωρίσει, να τα βάλετε σε περίοπτη θέση και στη νέα μορφή.

  57. sintonistis avatar
    sintonistis 28/10/2010 21:35:31

    να πω και εγω την προταση μου.... κοψτε απο το λιγο δεξιο φοντο ....... ειναι πολυ κολλημενα τα "τελευταια νεα" με την "πρωτη σελιδα"

  58. factorx avatar
    factorx 28/10/2010 23:26:12

    κανενας άλλος καμια απορία ή παρατηρηση έχει για να παω για υπνο; Νομιζω οτι ικανοποίησα τις περισσότερες απαιτήσεις και σας ευχαριστω όλους

  59. beniz avatar
    beniz 29/10/2010 13:59:40

    Καλορίζικο και από εμένα....!!!!