23/04/2012 07:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το χρονικό της μεταβατικής Κυβέρνησης Παπαδήμου

   Κατάθεση ψυχής από τον Αντώνη Σαμαρά

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 22/04/2012 07:28:38

    ΗΓΕΤΗ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑ ΖΗΤΑΜΕ.ΖΗΤΑΜΕ ΠΟΛΛΑ?

  2. Mara avatar
    Mara 22/04/2012 08:19:19

    Καλημέρα σε όλους!!!

    Πάμε δυνατά για την μεγάλη ΝΙΚΗ!!!
    Σε 15 μέρες η πράσινη χολέρα θα είναι παρελθόν... και αυτό..., είτε αρέσει, είτε δεν αρέσει, το οφείλουμε στον Αντώνη Σαμαρά.

    • juliet avatar
      juliet @ Mara 22/04/2012 08:36:22

      Mara,
      Καλημέρα, ραντεβού στο Σύνταγμα!!!!!

      • Mara avatar
        Mara @ juliet 22/04/2012 08:48:47

        Mάτα....
        Να κρατάω ελληνική σημαία, για να με γνωρίσεις... χαχα!

        • juliet avatar
          juliet @ Mara 22/04/2012 08:54:30

          Οκ ,που ξέρεις μπορεί να σε βρώ....και είδες δεν κάνω και σχόλια πολλά σε υπο ψ(ο)ηφίους.....χαχαχα.
          Μαλλον και το βράδυ στο Μαρούσι θα πάμε ,είμαστε κοντά να δούμε και κάποιους φίλους.

          • Mara avatar
            Mara @ juliet 22/04/2012 09:14:08

            Για το Ζάππειο δεν είναι σίγουρο άν θα μπορέσουμε να πάμε.
            Στο Μαρούσι όμως θα πάμε σίγουρα!

            (μέχρι το απόγευμα θα σκεφθώ κάτι... για να με διακρίνεις.... Έ... Μάτα είσαι εσύ... θα με καταλάβεις αμέσως χαχα!)

  3. 0030salvador avatar
    0030salvador 22/04/2012 08:20:40

    Καλημέρα.
    Τα γεγονότα ήταν δεδομένα,οι πιέσεις αφυκτικές και η στάση του προέδρου ξεκάθαρη με συγκεκριμένη στόχευση που αναλύθηκε επιμελώς.
    δυστυχώς οπορτουνιστές,καιροσκόποι και σοφιστές χρησιμοποίησαν την επιχειρηματολογία των διαπλεκομένων μμε που θέλοντας να δώσουν το φιλί της ζωής στην παράταξη που έκανε την διαπλοκή συνώνυμο της πολιτικής έβαλαν στο ίδιο κάδρο ΝΔ και Πασόκ.
    Υπάρχει χρόνος μέχρι τις εκλογές για να μιλήσει ο πρόεδρος στην λογική των ψηφοφόρων και να πνίξει με το πρόγραμμα του κόμματος τις άναρθρες κραυγές που απο αριστερά και δεξιά προσπαθούν να κρύψουν την έλλειψη στρατηγικής της επόμενης μέρας.
    Νισάφι πια με τα μεγαλόστομα συνθήματα που 35 χρόνια κοροιδεύουν τον ελληνικό λαό,για να γυρίσει ο ήλιος θέλει δουλειά πολλή και ο ήλιος δεν θα είναι πια πράσινος και ψεύτης αλλά φωτεινός σαν την Ελλάδα που όλοι ονειρευόμαστε!

  4. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 22/04/2012 08:30:51

    Μεγάλες χώρες ήταν έτοιμες να μας κόψουν κάθε πίστωση για αγορά πετρελαίου, φαρμάκων, τροφίμων…
    Αυτό είναι από τα μεγάαααλα!!!!!επιτεύγματα του άχρηστου βενιζέλου!!!!!!!!!!!!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ ΠΕΛΙΑΣ 22/04/2012 08:37:50

      Καλημέρα,
      αυτού που έχει άνεργο στην οικογένεια;;;;;

  5. Νικόλαος Κουτσοβίτης avatar
    Νικόλαος Κουτσοβίτης 22/04/2012 08:42:09

    Αυτή η κατάθεση ψυχής του Αντώνη Σαμαρά, πολύ καθυστερημένη, πρέπει να πάρει τη μεγαλύτερη δυνατή δημοσιότητα σε όλη τη Χώρα και στο Εξωτερικό από όλα τα ΜΜΕ. τους υποψηφίους Βουλευτές της Νέας Δημοκρατίας και όλους τους Έλληνες που τον στηρίζουν.

  6. christof avatar
    christof 22/04/2012 09:19:59

    Ολοι μας ξερουμε οτι ο Σαμαρας ειναι οτι καλυτερο εχουμε στη παραταξη .Το θεμα ειναι οτι πρεπει να προσπαθησουμε πεισουμε τους αναποφασιστους. τους καμενους, αστε τους, στο αρμα τους.Πρεπει να καταλαβουν οι αστοι οτι πρεπει να στηριχθει η ΝΔ ωστε να μειωθουν οι συντελεστες της φορολογιας, οι φοροι, τα χαρατσια ,ωστε να μπορει να γινει αναπτυξη.

  7. factorx avatar
    factorx 22/04/2012 09:36:12

    Πές τε μου που θα είστε

    • Mara avatar
      Mara @ factorx 22/04/2012 10:20:17

      Φάκτορα και Μάτα...,

      Στο στάδιο δεν έχω ξαναπάει για να σας πω συγκεκριμένο σημείο.
      Μπορώ να είμαι 19:30 στην είσοδο και θα έχω τυλιγμένη στο δεξί χέρι μία ελληνική σημαία!!!

      Άν έχετε καμμία άλλη ιδέα πείτε μου.

    • juliet avatar
      juliet @ factorx 22/04/2012 10:22:45

      Νικολάου Πλαστήρα και Σουρή στις 7και τέταρτο καλά είναι;

      • juliet avatar
        juliet @ juliet 22/04/2012 10:27:32

        To γηπεδο είναι κοντα στον ηλεκτρικό σταθμο του Αμαρουσίου.Μόλις βγεις από το τραίνο αριστερά ,δίπλα στις γραμμες του τραίνου από την κάτω μερία .Την ώρα σταθεροποιούμε και ΟΚ.

      • Mara avatar
        Mara @ juliet 22/04/2012 10:42:12

        O.K. Juliet, 7:15 μιά χαρά είναι.

        Φάκτορα εσένα που θα σε βρούμε?

    • Mara avatar
      Mara @ factorx 22/04/2012 17:05:21

      Μάτα... οκ (είπαμε την σημαία τυλιγμένη... στο χέρι).

      Διαμαντένιε Άγγελε,
      Καλησπέρα!
      Κάποια στιγμή θα βρεθούμε...
      Γερά και δυνατά για την μεγάλη νίκη!!!
      Πολλά φιλιά!!!

  8. partyman avatar
    partyman 22/04/2012 09:50:30

    οι ..μεγάλες χώρες απλά μπλόφαραν.. και εμείς πέσαμε στην μπλόφα τους..
    δυστυχώς αυτή είναι η πικρή αλήθεια..

    ήθελαν απλά να δημιουργήσουν ανάχωμα στο κύμα αντίδρασης και να ανακόψουν την εναλλακτική δυναμική, στην οποία βέβαια πρωτοστατούσε ο ΑΣ τότε

    τέλος πάντων..

    και μια παρατήρηση: νομίζω η απευθείας αντιπαράθεση με τον Βενιζέλο, που τονίζει ο πρόεδρος στις ομιλίες του("ο βενιζέλος με κατηγορεί για αυτο, εγώ όμως αυτό.." κλπ), είναι λίγο ριψοκίνδυνη με την έννοια ότι εξισώνει πολιτικά τους δύο άνδρες.. καλύτερα να αναφέρεται στον βενιζέλο μεμονωμένα και εντελώς απαξιωτικά

    Υ.Γ. 2 καλημέρα σε όλο το φόρουμ, καλή Κυριακή & καλό Ζάππειο σε όσους θα πάνε

  9. ΘΑΝΑΣΗΣ avatar
    ΘΑΝΑΣΗΣ 22/04/2012 09:53:19

    Καθαρές εξηγήσεις από έναν ηγέτη που πήρε την Ελλάδα από το χείλος του γκεμού που την είχε οδηγήσει η άφρωνος πολιτική του ΓΑΠ. Ελπίζω να κατανοήθηκε από τους πολίτες που κρυφοκοιτάζουν προς τους καμμένους,τους κωλοτούμπες και τους συμμαχιστές του μπατσοκ. Ο Σαμαράς είναι η μόνη λύση, η μοναδική ελπίδα του Έθνους για μια Ελλάδα Ευρωπαϊκή,Σύγχρονη με ανάπτυξη και ασφάλεια για όλους τους πολίτες, μια ελλάδα που θα σταματήσει να πληγώνει τα παιδιά της. Όλοι παρόντες δυναμικά στον <>. Καμία ψήφος Χαμένη. Καλό αγώνα και καλή νίκη.
    Προσοχή από τους Υπευθύνους των ΝΟΔΕ. Αντιπρόσωποι σε όλα τα εκλογικά κέντρα με μυαλό και μάτια ανοιχτά μέχρι το τέλος της καταμέτρησης των ψηφοδελτίων για να πανηγυρίσουμε τη μεγάλη ΝΙΚΗ.

  10. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 22/04/2012 13:35:52

    Μάρα και Juliet , καλημέρα! Τυχερές εσείς εκεί , μπορείτε να τα πείτε! Εγώ εδώ κάτω , θα τα δω στον υπολογιστή. Ομως όταν έρθει ο Α.Σ. στην Πάτρα , εκεί θα είμαι! Κρίμα που μένετε και οι δυό σας Αθήνα, τι να γίνει.... Να είστε καλά , να περάσετε καλά ! Με τη νίκη!

  11. juliet avatar
    juliet 22/04/2012 14:30:03

    Μάρα,
    Απο μένα ΟΚ ,είναι μια γωνία πριν το γήπεδο 7και τέταρτο ,αυτή η διεύθυνση που έδωσα.

  12. ΜΙΛΤΟΣ ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ avatar
    ΜΙΛΤΟΣ ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ 22/04/2012 21:00:33

    γιατι σημερα με επεισε;;;;

  13. ΜΙΛΤΟΣ ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ avatar
    ΜΙΛΤΟΣ ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ 22/04/2012 21:05:46

    αυτα που ειπε επρεπε να τα πει και πριν συμφωνησει!!καλλιο αργα παρα ποτε!!