#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/10/2010 19:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το λυκόφως των εξαπτέρυγων

Είναι πολύ στριμωγμένοι για να βγάλουν τον Μητσοτάκη στο Mega εναντίον του Σαμαρά


Η αποψινή,  κυριολεκτικά θλιβερή,  εμφάνιση του κ. Μητσοτάκη στο MEGA, φανερώνει τον πανικό τους.

Ηθελαν να αλλάξουν θέμα.

Να στείλουν τη μπάλα στην κερκίδα.

Να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο.

Κάθε φορά που η Ν.Δ. παίρνει τα πάνω της, κάθε φορά που το ΠΑΣΟΚ είναι στριμωγμένο, καταφεύγουν σε …έκτακτη  βοήθεια και καλούν τον συνήθη ύποπτο.

Αυτό που έγινε απόψε στο δελτίο ειδήσεων του MEGA, είναι ντροπή.

Την Κυριακή, ο κ. Μανώλης Καψής  μας έλεγε, μετά βεβαιότητος, ότι  ο κ. Καραμανλής ήταν αυτός που είπε ότι κυβερνάει μια διαφθαρμένη χώρα.

Τα σημερινά ΝΕΑ, στα οποία αρθογραφεί ο κ. Πρετεντέρης, φιλοξενούν  άρθρο του κ. Παπαχρήστου με τίτλο «βόμβα στην πόρτα της Ρηγίλλης» και αποκαλύπτει και αυτός, ότι ήταν όντως ο κ. Καραμανλής!

Και τι έκανε απόψε το MEGA;

Μήπως ζήτησαν συγνώμη από τον κ. Καραμανλή;

Η συγνώμη απαιτεί γενναιότητα.

Οι υπερόπτες  εργολάβοι της ενημέρωσης, δεν ζητούν συγνώμη!

Πέρασαν -γρήγορα-γρήγορα το θέμα του κ. Παπακωνσταντίνου, (έφταιγε ο δημοσιογράφος, έφταιγε το πρακτορείο, η ερώτηση ήταν σε λάθος βάθη), θα προσθέταμε εμείς ότι έφταιγε ο …Χατζηπετρής και πάει τελείωσε!

Αν είχε κάνει τέτοια δήλωση ο κ. Παπαθανασίου για παράδειγμα, θα ζητούσαν την παραίτησή του αμέσως. Τώρα τίποτα!

Και ύστερα για να τα σκεπάσει  όλα ο κουρνιαχτός και να έχουμε θέματα για τα αυριανά πρωτοσέλιδα και τα δελτία ειδήσεων, είχαν για καλεσμένο τον πατέρα της καταπεσούσης αυτοκράτειρας.

Χολή για  τη Ν.Δ., το κόμμα του οποίου υπενθυμίζω ότι είναι Επίτιμος!

Αλήθεια, αφού σε κάθε του δημόσια τοποθέτηση είναι λαύρος εναντίον της Ν.Δ. γιατί διατηρεί τον τίτλο του Επιτίμου Προέδρου; Γιατί δεν κάνει μια δήλωση να μας πεί ότι δεν επιθυμεί πλέον να φέρει αυτόν τον τίτλο;

Για να μιλάει δηλαδή ελεύθερα!

Ποια ήταν η σημερινή αποστολή του κ. Μητσοτάκη;

Να απαξιώσει πλήρως τον κ. Καραμανλή για να δικαιολογήσει την πολιτική του κ. Παπανδρέου.
Να ανακόψει την πορεία του κ. Σαμαρά, για να δώσει  ανάσες στην κυβέρνηση
Να μας προετοιμάσει για το κόμμα που ετοιμάζεται να δημιουργήσει η θυγατέρα του!

Δεν θα ήταν και η πιο ευτυχισμένη βραδυά του!

Δήλωσε απογοητευμένος από την Κυβέρνηση Καραμανλή, μόνο που ξέχασε να πεί ότι οι μισοί υπουργοί  του ήταν επιλογές της κας, Μπακογιάννη!

Κατηγόρησε τον κ. Καραμανλή για τις εκλογές του 2009.

Ξέχασε να μας πεί ότι τις εκλογές  τις ήθελε η κα. Μπακογιάννη , ενώ ο κ. Σαμαράς ήταν αντίθετος!

Κατηγόρησε τον κ. Σαμαρά για λαϊκιστή;

Ποιος;

Ο άνθρωπος που για να γίνει πρωθυπουργός είπε περισσότερα  ψέμματα και από τον κ. Γιώργο Παπανδρέου!

Ο άνθρωπος που το 1989 υποσχόταν πώς όταν εκλεγεί θα βρεί  δουλειά σε όλους τους Ελληνες;

Ο άνθρωπος που θα μοίραζε …παπάκια!

Εκείνος που είχε καταφέρει το άθροισμα δύο ….μηδενικών να το κάνει 14!

Ελεος!

Τέλος, μας μίλησε και για τον υποψήφιο της κυρίας Μπακογιάννη για την περιφέρεια της Κρήτης!

Δεν πρόκαμε να πεί περισσότερα, γιατί την αποστολή του την είχε ολοκληρώσει και τον έκοψαν κάπως απότομα. Μόλις που πρόλαβε να μας δώσει τις συμβουλές του.

Ζήτησε και νέα μέτρα.

Όμως και εκεί δεν μπόρεσε να ξεφύγει από τον εαυτό και άρχισε να λαϊκίζει  αφόρητα!  Ο ρεαλιστής!

Για να τελειώνουμε.

Το παιχνίδι έτσι θα εξελιχθεί από εδώ και πέρα και ο πόλεμος θα είναι βρώμικος.

Το σύστημα δεν θέλει τον Αντώνη Σαμαρά, αλλά αυτό δεν είναι κατ’ ανάγκην κακό!

Τι να το κάνει άλλωστε αφού είναι ήδη σε απόγνωση και παίζει τα ρέστα του!

Κάνουν, όμως, ένα λάθος.

Υποτιμούν την οργή και την αγανάκτηση του κόσμου.

Υποτιμούν την ανάγκη του για ελπίδα.

Τα ρυάκια του περασμένου Φθινοπώρου που έφεραν τον Σαμαρά στην ηγεσία της Ν.Δ. θα γίνουν ορμητικά ποτάμια που θα παρασύρουν  τους καταρρέοντες μηχανισμούς τους.

Και οι εφεδρείες τους τελείωσαν.

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/10/2010 19:59:12

    Η μεγαλύτερη πλάκα την οποία "βγάζει" η αγωνία τους, ήταν στο τέλος. Για τελευταία ερώτηση, η Τρέμη άφησε "τυχαία" το αν ο Σαμαράς "είναι λαϊκιστής". Για να σπεύσει ο Δρακουμέλ να πει στην αρχή, δήθεν διστακτικά, "συ είπας" και αμέσως μετά να επαναλάβει με έμφαση ότι "βέβαια και είναι λαϊκιστής"!

    Θέλει ο μητσοτακισμός να κρυφτεί κι η χαρά δεν τον αφήνει...

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Αυριανιστής 11/10/2010 20:07:18

      Δεν υπάρχει μεγαλύτερη υπηρεσία στη ΝΔ από τον Μητσοτάκη να εξυμνεί το ΠΑΣΟΚ, ακόμα ένα δύο τέτοια υμνολόγια και θα ακουστούν πολύ σύντομα τα μοιρολόγια...

      • sintonistis avatar
        sintonistis @ Ο Ιθαγενής 11/10/2010 21:03:06

        σωστο

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 11/10/2010 20:05:48

    Τραγικό το θέαμα της Τρέμη να μεταφέρει ότι της λέγανε από το ακουστικό μέχρι να θυμηθεί κι ο επίτιμος το σενάριο της βραδυάς!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ηλίας 11/10/2010 20:10:23

      Ναι, αμέσως μόλις χαρακτήρισε -τρεις φορές μάλιστα, επαναλαμβανόμενες- "λαϊκιστή" το Σαμαρά, έβαλε και την κασέτα να παίζει, λέγοντας "θέλω να προσθέσω αυτό... εκείνο... και το άλλο". Προφανώς τα είχε ξεχάσει μέχρι τότε, και όταν τα θυμήθηκε αποφάσισε να τα... παίξει!

      Είπαμε, κορακοζώητος είναι, αλλά τα πάντα στη βιολογία έχουν κι ένα όριο...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Αυριανιστής 11/10/2010 20:15:56

        Πoια βιολογία ρε Αυριανιστή;;
        Αυτός είναι υβρίδιο Duncan McLeod!!!!!

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Αυριανιστής 11/10/2010 20:22:07

        Εχει γενεθλια σε μια εβδομαδα.Συμπληρωνει 92 ετη.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 11/10/2010 20:26:23

        Το καλύτερο δώρο γενεθλίων πάντως, ο ελληνικός λαός τού το έκανε το... 1981!

    • Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
      Πλούταρχος Λευκαδίτης @ Ηλίας 11/10/2010 20:26:52

      Ευτυχώς που το παρατήρησες... Είναι τόσο κακή ηθοποιός η Όλγα... Και αυτή η ξινισμένη φάτσα της δήθεν αστής - έπειτα από το πέρασμα στο Ρήγα Φεραίο - δε μπορεί να κρύψει τα αισθήματά της...

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Ηλίας 11/10/2010 22:15:12

      Η Όλγα ακουστικό απαπα πιπέρι.

      Μεγκαλες στιγμές και σήμερα.

      Μπόνους +2 χρόνια διόδια.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Σοσιαληστής 11/10/2010 22:21:05

        lol

  3. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2010 20:10:37

    Μεγαλύτερο δώρο για τον Σαμαρά δεν μπορούσε να υπάρξει.
    Βγήκε η μάνα να υποστηρίξει το GAP.
    Όχι μόνο επιβεβαιώθηκε ο Σαμαράς, αλλά όσοι είχαν αμφιβολίες είδαν πως το σύστημα τους εξαπατούσε συστηματικά τόσα χρόνια.
    Τώρα φανερώθηκαν όλοι όσοι στηρίζουν ένα ψεύτη και έναν συκοφάντη.
    Πώς είναι δυνατόν να τους πιστέψουμε?

  4. Y. avatar
    Y. 11/10/2010 20:13:17

    Η δεύτερη φωτό, μου θύμισε το ανφέρ, και τη βασιλική περιουσία. Η πρώτη, λάστιχο παντώς καιρού

    • Y. avatar
      Y. @ Y. 11/10/2010 20:15:35

      Προβλέπω το σημερινό σόου, να το ξεσκίσουν αύριο ελληνοφρένεια και Λαζόπουλος

      • Orestios avatar
        Orestios @ Y. 11/10/2010 20:28:57

        χαλαρά!

  5. Κώστας avatar
    Κώστας 11/10/2010 20:14:17

    Yπάρχει μεγαλύτερη απόδειξη από αυτή οτι ο Αντώνης πάει καλά; Τόσο απελπισμένοι είναι ΜΜΕ, εξαπτερυγιώτες και ΠΑΣΟΚ που κατέφυγαν στον master-chef της ίντριγκας και της υπονόμευσης. Μόνο που και αυτού πέρασε η μπογιά του. Ούτε μια υπονόμευση της προκοπής δεν μπορεί να κάνει πλέον.Σκιά του παλιού "καλού" αποκρουστικού εαυτού του.
    Τα κουτσάλογα του μνημονίου σε πλήρη παρακμή. Μετά τη σφαλιάρα της υπόθεσης Γιούνκερ, έφτασαν στον πάτο: φώναξαν Μητσοτάκη. Για κλάματα ΜEGA, Φίλη Χριστοφοράκου, ΓΑΠ και εξαπτέρυγα. Περαστικά τους...

  6. aris. A avatar
    aris. A 11/10/2010 20:16:12

    Κακότυχος ο πατέρας που παραδίνει την κληρονομιά του σε άχρηστα παιδιά.

    Πραγματικά είναι για λύπηση αυτός που στα 92 του χρόνια αναγκάζεται να βγαίνει στο γυαλί και να ζητάει ψήφο για τον Γιαννουλάκη στην Κρήτη μπας και δεν ξεφτιλιστεί η κόρη του και έχει κάποια τύχη το κόμμα που ετοιμάζει.

    Α ρε Γιαννουλάκη που να το περίμενες ότι από τα ταπεινά σου καρύδια θα κρεμότανε η μεγαλύτερη φαμίλια της Κρήτης.

    • Tassos avatar
      Tassos @ aris. A 11/10/2010 21:11:40

      ΕΓΡΑΨΕΣ!!!

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/10/2010 20:17:04

    Φάκτορα, απορώ γιατί γράφεις ότι αυτό που έγινε απόψε στο Μέγκα, ήταν ντροπή. Δεν ήταν ντροπή. Διασκέδαση ήταν. Τζάμπα θέατρο ήταν, έδωσαν παράσταση οι μνημονιολάγνοι αρχοντοπαλιάτσοι και αποκάλυψαν τι πραγματικά θέλουν.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Αυριανιστής 12/10/2010 09:32:08

      Όπως τα λες. Έχετε δει πολλές φορές την Τρέμη να χαμογελάει? Σιγά μη χαλάσουμε το μπότοξ... Το θριαμβευτικό μειδίαμα επιτυχίας που της ξέφυγε μόλις απέσπασε την επιθυμητή δήλωση είναι αυτό που πρέπει να ξαναπαίξει εκατομύρια φορές, για να το δούνε όλοι.

  8. loretta avatar
    loretta 11/10/2010 20:19:56

    Φακτορα...

    ειπα να υποστω την τιμωρια ...αλλα και συ βρε σκληρε και ακαρδε ανθρωπε....βρηκες τον χειροτερο τροπο....με τον επιτιμο ρε γμτ??????

    δεν ξαναχανω αρθρο σου το υποσχομαιιι!!!!

  9. BlueSky avatar
    BlueSky 11/10/2010 20:20:51

    Παιδιά μίλησε ο γκανέμης, επιτέλους. Αφού κλήθηκε στο μέγκα-πασοκοκάναλο, έκανε την εξής δραματική δήλωση:''ότι ο Αντώνης Σαμαράς δε θα γίνει ποτέ πρωθυπουργός, λέγοντας ότι “ο Γιώργος Παπανδρέου ήταν ο τελευταίος πολιτικός αρχηγός που έγινε πρωθυπουργός τάζοντας λαγούς με πετραχήλια”. Μπράβο αιώνιε γκαντέμη καταστροφέα, της Μακεδονίας, άξιε δάσκαλε του Γιωργάκη. Σύνεχισε να μιλάς έτσι. Όσο πιο πολύ μιλάς, τόσο πιο γρήγορα θα ξεκουμπιστούν τα παιδιά του ΔΝΤ.
    Ερωτηθείς αμέσως μετά αν λαϊκίζει και ο Αντώνης Σαμαράς, ο Μητσοτάκης έδωσε θετική απάντηση, συμπεραίνοντας ότι για το λόγο αυτό δε θα γίνει πρωθυπουργός. Μπράβο γκαντέμη συνέχισε, πατρώνε της Αγ. οικογένειας που παίρνεις τρεις συντάξεις και οι Έλληνες πληρώνουν 1,5 € κάθε χρόνο το σικέ ιδρυμά σου, που ήσουν υπέρ των περικοπών συντάξεων 700 € και μισθών 1000€!
    Επίσης, ο πρώην πρωθυπουργός επί της ουσίας απαξίωσε τα 5,5 χρόνια διακυβέρνησης Καραμανλή, λέγοντας ότι ...
    “απογοητεύθηκε πάρα πολύ” και βάζοντάς τον στο κάδρο της ευθύνης: “Ο Καραμανλής ήξερε ότι πάμε σε χρεοκοπία, του το έλεγα κι εγώ και κάθε φορά που συναντιόμασταν του έκανα την καρδιά περιβόλι”, Γιαυτό έφυγε ο ΚΚΒ, επειδή προσπαθούσε με κάθε τρόπο ο γκαντέμης να τον κοιμίζει , προετοιμάζοντας το έδαφος για την κόρη της Αγ. Οικογένειας(όμως δε σου κάθησε γκαντέμη).
    Ξυπνήστε στη ΝΔ και διαγράψτε τον επίτιμο γκαντέμαρο, που καταδίκασε τη ΝΔ σε αιώνιο βρυκολάκιασμα.

    • BlueSky avatar
      BlueSky @ BlueSky 11/10/2010 20:23:02

      1,5 εκ €, διορθώνω!

    • Y. avatar
      Y. @ BlueSky 11/10/2010 20:32:50

      Απολαυστικότατος! Μου θύμισες στις εσωκομματικές που κάναμε βουντού εδώ μέσα για τον γκαντέμη....χαχαχα

      • loretta avatar
        loretta @ Y. 11/10/2010 20:36:18

        Υ

        εγω βαζω το κουκλακι....εσυ δινεις τις βελονες???

      • ΣΕΡΤ avatar
        ΣΕΡΤ @ Y. 11/10/2010 20:37:42

        όποτε είπε για κάποιον ότι δε θα γίνει πρωθυποθργός πάντα έγινε.....
        θυμίζω

        -υποψηφιότητα καραμανλή.......χαζά πράγματα
        -για τη ντορα το 96.....σε 10 χρόνια θα υπάρχουν συνθήκες για τη ντόρα να γίνει πρωθυπουργός
        -για τον γιωργάκη......δεν κάνει, δεν μπορεί να γίνει....

      • Y. avatar
        Y. @ Y. 11/10/2010 20:42:21

        Ετοιμάζω τις σακκοράφες

  10. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 11/10/2010 20:21:59

    Ένα περίεργο πράμα... Χάθηκε ο tiramola ρε παιδιά...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ (A)θανάσης 11/10/2010 20:28:17

      Όταν το καθεστωτικό ΠΑΣΟΚ βγάζει το... βαρύ πυροβολικό (Μητσοτάκης), τι να φτουρήσουν τα Blackberry...

    • loretta avatar
      loretta @ (A)θανάσης 11/10/2010 20:31:58

      ...μαζι με το ΠΑΣΟΚ??

    • tiramola avatar
      tiramola @ (A)θανάσης 11/10/2010 20:58:11

      Για μένα ο Μητσοτάκης δεν υπάρχει.Όποτε τον καλούν αλλάζω κανάλι.
      Ούτε ΝΔ ψηφίζω.
      Δικός τους επίτιμος είναι, ας πρόσεχαν ή ας τον καθαρίσουν.
      Αλλά η ρήξη στον συγκεκριμένο κόμμα είναι άγνωστη λέξη..

      • Asxetos avatar
        Asxetos @ tiramola 11/10/2010 22:01:02

        @tiramola says:Ούτε ΝΔ ψηφίζω.
        Ευτυχώς. 8)

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ (A)θανάσης 11/10/2010 21:00:55

      Αφού λοιπόν έχεις τόσο άσχημη άποψη για τον Δράκουλα, πως αισθάνεσαι που υπερασπίζεται και ακόμη ακόμη ταυτίζεται με τον Γκαπισμό?

      • tiramola avatar
        tiramola @ (A)θανάσης 11/10/2010 21:06:33

        Τι σημαίνει γκαπισμός?

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ (A)θανάσης 11/10/2010 21:35:32

        Γκαπισμός είναι η νεο-δωσίλογη ιδεολογία που περιλαμβάνει άκριτη απαξίωση κάθε Ελληνικού χαρακτηριστικού ("καλού" και "κακού"), παθολογικό μίσος για το Ελληνικό έθνος, υπέρμετρη χρήση αδικαιολόγητα σκληρών και αντικοινωνικών πολιτικών υπό τύπον "σωφρονισμού" ολόκληρης κοινωνίας, άκριτη αποδοχή οποιασδήποτε πομφόλυγας εξεμέσει οποιαδήτοτε "επιτροπή σοφών" αρκεί αυτή η επιτροπή να είναι διεθνής, τελείως αβάσιμη και κατασκευασμένη πίστη ότι τα προβλήματα της ανθρωπότητας θα λυθούν από μόνα τους αρκεί να ιδρυθεί μια "παγκόσμια διακυβέρνηση", κλπ.

        Σε βασικές γραμμές.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ (A)θανάσης 11/10/2010 21:41:05

        Μάλλον γκαπισμός και μητσοτακισμός είναι έννοιες ταυτόσημες. Το ίδιο περιεχόμενο δεν είχαν και οι πολιτικές του Μητσοτάκη το '90-'93;

        Μη σου πω ότι, ως προγενέστερη έννοια, ο μητσοτακισμός απλώς αποτέλεσε... μέντορα του γκαπισμού λόγω του μόνιμου κόμπλεξ του GAP απέναντι στον πατέρα του, που τον οδήγησε στο να υιοθετήσει πλήρως τις πολιτικές του μεγαλύτερου εν ζωή εχθρού του.

      • tiramola avatar
        tiramola @ (A)θανάσης 11/10/2010 21:48:15

        Ευχαριστώ Θανάση..
        Ζήσε το δικό σου μύθο στην Ελλάδα.
        Την θυμάσαι την καμπάνια Αβραμόπουλου?

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ (A)θανάσης 11/10/2010 21:54:33

        Τον ζω κάθε μέρα, tiramola, και σε ευχαριστώ που συνέβαλες με όλες σου τις δυνάμεις στο να έχουμε σήμερα "την κυβέρνηση που μας αξίζει". Το ίδιο σε ευχαριστούν όλοι αυτοί που θα βγάλουν το χειμώνα πεινασμένοι και κρυωμένοι, χωρίς δουλειά και αξιοπρέπεια, αυτοί που φοβούνται ότι θα τους ακρωτηριάσουν το πόδι για οικονομία αντί να τους πληρώσουν παπούτσι, αυτοί που βλέπουν απελπισμένοι την Ελλάδα να μετατρέπεται με εξευτελιστικό τρόπο σε e-λλάδα.

        Έχεις όμως ένα δίκιο, ότι πλέον η μόνη ιδεολογική σανίδα σωτηρίας για τους αυτόκλητους (?) υπερασπιστές του γκαπισμού είναι ο Αβραμόπουλος και ο Παναγιωτόπουλος.
        Οι έχοντες ώτα ακουέτωσαν...

      • yangoolas avatar
        yangoolas @ (A)θανάσης 11/10/2010 22:09:51

        Γκαπισμός είναι να είσαι βασικά ΟΚ άνθρωπος, αλλά από ανασφάλεια να φοβάσαι την ελευθερία και τον ελέυθερο περίγυρο με αποτέλεσμα να κυβερνάς με ατελέσφορες ή αδοκίμαστες ιδέες, μια χώρα με αντικειμενικές δυσκολίες, πολιτκάντικη σφηκοφωλιά και να καταλήγεις στο παραμύθι, την ανάγνωση δηλώσεων και τις αντιφάσεις που σε κάνουν να φαίνεσαι αρχιψεύταρος -- και μάλλον δεν είναι ή δεν ήταν τέτοιος, αλλά εκ των πραγμάτων...

        Γκαπισμός είναι επίσης το να είσαι Πρόεδρος του Πασόκ από το 2001 και μετά!

      • ευτυχια avatar
        ευτυχια @ (A)θανάσης 11/10/2010 22:30:11

        Και μεις σ ευχαριστούμε,ω tiramola,για τη συμβολή σου.Εξαιτιας σου βεβαια μας λειπουν απ τον μυθο σχολεια, φαρμακα, νοσοκομεια,δωρα χριστουγεννων και Πασχα και δυο-τρεις συγγενείς και φίλοι που έφυγαν μεταναστες, αλλα πάντα υπαρχει το Μεγκα για να ζούμε δύο στιγμές ευφρόσυνες γεμάτες εθνική υπερηφάνεια -και αιμα.Ευχαριστούμε,φίλε.

    • Orestios avatar
      Orestios @ (A)θανάσης 11/10/2010 21:10:52

      Τιραμόλα, περιμένουμε να μας πείς πόσο ο Μητσοτάκης είναι υπέρμαχος των συμφερόντων του Ελληνικού λαού.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Orestios 11/10/2010 21:13:48

        Μην περιμένεις να σου πει ο Τιραμόλα, κωλύεται βλέπεις. Ρώτα τον... Παντσαβόλτα. Ιταλικά ονόματα και τα δύο...

      • tiramola avatar
        tiramola @ Orestios 11/10/2010 21:39:46

        Ρε συ Αυριανιστή όλη η οικογένεια κάνει επαγγελματική καριέρα λαικής εκπροσώπησης στο κόμμα σας.
        Εσύ κωλύεσαι.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Orestios 11/10/2010 21:42:59

        Για ποια οικογένεια μιλάς, Τιραμόλα; Για του Δρακουμέλ το σόι μιλάμε εδώ, και για την αλληλοταύτιση με τον GAP.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 21:59:46

        Κάνει την κότα ο τιραμόλα.
        χαχαχαχαχαχαχα
        Μπράβο μαχήτή του σοσιαλισμού και του Μητσοτακισμού.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Orestios 11/10/2010 22:03:13

        Γιατί κακαρίζεις Ορέστιε?
        Συναγωνιστής με τον Κυριάκο και λοιπούς συγγενείς δεν είσαι?

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Orestios 11/10/2010 22:11:01

        Τιραμόλα, για το ρόλο του γουρλομάτη έτυχε να απαντήσω σε άλλο σχόλιο, παρακάτω. Άλλωστε εσείς ξερογλείφεστε για κάτι τέτοια. Ζείτε και αναπνέετε για να (νομίζετε ότι) αποσταθεροποιείτε το Σαμαρά μαζί με το μητσοτόσογο.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 22:24:43

        tiramola, πως να χωνέψεις ότι θα χειροκροτείς τον Μητσοτάκη?
        Κάνε λίγο κοκό ακόμα και θα θέλεις τον Κοκό.

  11. Βλάσιος Καρ. avatar
    Βλάσιος Καρ. 11/10/2010 20:23:11

    Είχα καιρό να γελάσω.
    Ας είναι καλά τα παιδιά του "Μεγάλου", που με διασκέσαν απόψε.
    Πρώτα σας βρεγμένες κόττες να καλύψουν την 'κυβίστηση' , τον διασυρμό τους.
    Μετά 'αρχισαν να πιστεύουν και οι ίδιοι τις ακαταλαβίστικες απαντήσεις τους και ξεθάρεψαν.
    Κερασάκι ο επίτιμος.
    Χάρηκα και ανακουφίστηκα που δεν ευχήθηκε στον Σαμαρά και την ΝΔ 'καλή επιτυχία'.

  12. aris. A avatar
    aris. A 11/10/2010 20:24:09

    Κατά τα λοιπά πάει από ότι φαίνεται τόσο καλά ο Σαμαράς που οι Μητσοτάκηδες αποφάσισαν να βάλουν και τον παππού στο γήπεδο.

    Καλοδεχούμενος.

    Πάντως μου θύμισε την Δέσπω Διαμαντίδου στα κόκκινα φανάρια που ζήλευε τις νεώτερες επειδή δεν πέρναγε ποια ή μπογιά της.

    Επιτέλους τώρα που αποχωρούν οι διαρκείς υπονομευτές της παράταξης που δεν άφηναν τίποτα σωστό να προχωρήσει είναι ευκαιρία για τον Σαμαρά να χτίσει ένα πραγματικό κόμμα.

    Τουλάχιστον εαν γίνουμε κυβέρνηση να μην έχει τους εκβιαστές στα πόδια του και να ασχοληθεί απερίσπαστος με τα κυβερνητικά του καθήκοντα και όχι να έχουμε τα ρεζιλίκια του Καραμανλή.

    Πραγματικά νοιώθω ανακούφιση που αποχωρούν με το σκυλολόι τους.

    Καμία επίσημη απάντηση δεν χρειάζονται ο κόσμος είναι σε θέση να βγάλει τα συμπερασματά του.

    Καλημέρα Πραγματική Νεα Δημοκρατία.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ aris. A 11/10/2010 20:35:08

      Δεν αποχωρούν, αυτό είναι το κακό. Παραμένουν και υπονομεύουν.

      Σε μια συμβολική κίνηση, νομίζω ότι ο Σαμαράς θα έπρεπε απόψε κιόλας να αφαιρέσει τον τίτλο του Επίτιμου από κάποιον στον οποίο ο λαός και η ιστορία έχουν προ πολλού απονείμει τον τίτλο του Εφιάλτη.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Αυριανιστής 11/10/2010 20:40:51

        Μα γιατί? Ας βγεί και στα πρωϊνάδικα ο παππούς να ξεφτιλιστεί παραπάνω και να καταλάβει ο κόσμος πόσο πρόδωσε την ΝΔ.
        Μετά τον αυτοεξεφτελισμό μπορεί να πεταχθεί σαν βαρίδι. Έτσι κι αλλιώς τα βαρίδια πάντα καταλήγουν στον πάτο.

      • loretta avatar
        loretta @ Αυριανιστής 11/10/2010 20:46:04

        Ορεστιε

        ξερεις ποιο τραγουδι μου θυμισε σημερα ο επιτιμος?? ...το πασιγνωστο ασμα του μεγιστου λαικου σκυλα τραγουδιστη ουτε το ονομα του δεν θυμαμαι να φανταστεις...που ελεγε..."ελα στο παππου'

        "http://www.youtube.com/watch?v=roPONac4fXg

        ειναι προφανες οτι πασχει ο ανθρωπος απο κληρονομικη αρχομανια και δυστηχως ειναι μεταδοτικο το γονιδιο ...το πηρε η θυγατερα...!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Αυριανιστής 11/10/2010 20:50:20

        Από ΠΑΣΟΚίαση πάσχει. Ανίατη ασθένεια που μεταδίδεται γονιδιακά.

      • aris. A avatar
        aris. A @ Αυριανιστής 11/10/2010 21:05:32

        loretta

        Εγώ απόψε νοιώθω τέτοια ανακούφιση σαν τον οικογενειάρχη που του έχουν κουβαληθεί στο σπίτι του ανεπιθύμητοι επισκέπτες και επιτέλους σηκώνονται να ξεκουμπιστούν.

      • loretta avatar
        loretta @ Αυριανιστής 11/10/2010 21:41:35

        aris.A...

        ειδες ανακουφιση...καιρος να τελειωνουν οι αρμενικες βιζιτες...που λεν και στο χωριο μου..


        βεβαια τωρα θα αρχισει ο λυσσαλέος πολεμος των συμφεροντων πισω απο την ΟΣΙΑ ΑΓΙΑ οικογενεια !!!

        εχουν να δουν τα ματια μας και να ακουσουν τα αυτια μας ολη την σαπιλα της οικογενειας να βγαινει στην επιφανεια....

        ισως τελικα τολμησω να ξεστομισω οτι η μαμζελ ολγα χαρη μας εκανε.!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ Αυριανιστής 11/10/2010 22:47:15

        Λορέττα σωστά, χωρίς την υποψία οχήματος εξουσίας το Μητσοτακέικο θα φαγωθεί άμεσα.

    • Wolf avatar
      Wolf @ aris. A 11/10/2010 20:39:12

      Και ελπίζω Αρη, ο Σαμαράς να τον εφήσει εκει.
      Να μην ασχοληθεί μαζί του καθόλου.
      Να τον αγνοήσει.
      Θα είναι το μεγαλύτερο βασανιστήριο που μπορεί να του κάνει.
      Να λιώνει για μια αντίδραση του Σαμαρά.
      Εκεί να λιώνει μέσα στη σαπίλα του...

      • aris. A avatar
        aris. A @ Wolf 11/10/2010 21:50:57

        loretta

        Ο θίασος της οικογένειας Μητσοτάκη έδωσε απόψε την τελευταία του παράσταση με το χιλιοπαιγμένο έργο της υπονόμευσης.

        Πρέπει να ομολογήσουμε ότι ήταν επιτυχία τους που επί τριάντα χρόνια οι κότες νεοδημοκράτες τους επιτρέπαμε να βρωμίζουν μια ιστορική παράταξη.

  13. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2010 20:27:53

    Σήμερα όλοι όσοι πίστευαν πως η Ντόρα θα έκανε την διαφορά διαψεύστηκαν οικτρά. Σε συγχορδία με τον υπέργηρο πατέρα της στήριξαν GAP ολοφάνερα.
    Ουσιαστικά ομολόγησαν την προδοσία που επιχείρησαν να κάνουν πριν ένα χρόνο εξαπατώντας του ψηφοφόρους.
    Αυτά προς γνώση και επίγνωση για το πόσο σημασία έδιναν και δίνουν στον κόσμο που εμπιστεύεται την ΝΔ.

  14. Ιωαννης Ένατος avatar
    Ιωαννης Ένατος 11/10/2010 20:28:46

    Σήμερα η MEGA-YENEΔ αποφάσισε να παίξει και πάλι θρίλερ σε ζώνη παιδικής τηλεθέασης. Αντί να ζητήσει συγνώμη για την γκάφα με τον Γιουνκέρ και το απίστευτο θράσος του Αντιβασιλέα GAP είπε να τρομάξει τον Ελληνικό Λαό βάζοντας τον Εφιάλτη να βγάλει λόγο.
    Ο Μητσοτάκης με το απίστευτο θράσος που πάντοτε τον διέκρινε μας είπε ούτε λίγο ούτε πολύ πως το εγγόνι του παλαιού του μέντορα πρέπει να πάρει κι άλλα μέτρα εναντίον του Ελληνικού Λαού. Δεν χόρτασε από το αίμα που ήπιε τόσα χρόνια και θέλει να δει περισσότερο.
    Με περίσσιο θράσος και καθόλου ντροπή μας είπε πόσο καλή ήταν η δικιά του οικονομική πολιτική αλλά και του Σημίτη. Μας είπε πως ο Σαμαράς λαϊκίζει και πως δεν θα βγεί ποτέ πρωθυπουργός. Μας είπε πως είτε με μνημόνιο είτε όχι τα μέτρα αυτά θα έπρεπε να παίρναμε!
    Για το τέλος μας άφησε το καλύτερο! Δεν θα ανακατευτώ στις εκλογές αλλά στηρίζω τον εκλεκτό της Doras!!! Αν ανακατευτεί δηλαδή τί θα κάνει; Θα πιει το αίμα των Κρητικών που δεν θα τον ψηφίσουν;

  15. Ιωαννης Ένατος avatar
    Ιωαννης Ένατος 11/10/2010 20:29:34

    http://sinagermos.blogspot.com/2010/10/blog-post_11.html

    Η φωτογραφία δώρο!!

  16. george p avatar
    george p 11/10/2010 20:30:16

    διαβάστε τι μα....ς λέει ο GAP!!!στο site του το βρήκα..

    Spiegel: Three families have ruled the country for decades, the Karamanlis, Mitsotakis and Papandreou families. You are already the third prime minister from your family dynasty. Isn’t this also symptomatic of Greece’s problems?

    George A. Papandreou: In a democracy, you are elected by the people. When I was growing up in the United States and Sweden, I never thought about becoming a politician. But during the military dictatorship, my grandfather was put in prison six times and my father twice. I was a refugee and didn’t know whether I would ever return to Greece. That did shape me as a young man. If my family and my country didn’t have this history, I might be a professor somewhere today.

    • Y. avatar
      Y. @ george p 11/10/2010 20:38:07

      ...σε ΙΕΚ

      • Ιωαννης Ένατος avatar
        Ιωαννης Ένατος @ Y. 11/10/2010 20:41:43

        Γιατί σε ΙΕΚ; Τί φταίνε τα παιδάκια; Στα νησιά του πασχα όμως έχει κάτι καλά κολέγια!!

  17. Wolf avatar
    Wolf 11/10/2010 20:34:27

    Σήμερα απο το πρωι ριχνουν οτι εχουν και δεν εχουν.
    Βγηκαν απο τη λάσπη τους και προσπαθουν να πιτσιλίσουν!!!
    Το πρωι οι ενθερμοι οπαδοι του μνημονίου και "αυτόκλητοι" υποστηρικτές της μειοψηφίας των Χανίων και τωρα... τωρα ο πλέον γνησιος εκφραστης της μειοψηφίας!!!
    Ανησυχούν!!!
    Ανησυχούν σας λέω. Είναι εμφανές.
    Κάνουν ότι μπορούν να πετάξουν τη μπάλα στην κερκίδα, να αποπροσανατολίσουν την κοινη γνωμη.
    Το σύστημα είναι εδω και προσπαθεί να δείξει τις βρωμικες μασέλες του.
    Η οργη ομως, του κόσμου είναι τετοια που δεν υπολογίζει ...γρυλίσματα γερασμένων, σάπιων και ψευτικων δοντιών, όσο απειλητικά κι αν θέλουν να δείχνουν.
    Δεν του μετράει κάνενας πια.
    Η οργή είναι τέτοια έξω που θα περάσει πάνω τους σαν οδοστρωτήρας.
    Να ευχαριστήσω με τη σειρά μου, το Δράκουλα για τι υπηρεσίες που προσφέρει καθε φορά στην κυβερνηση του μνημονίου!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Wolf 11/10/2010 20:37:32

      Μετά το διάλειμμα της αποκάλυψης της προδοσίας του κόσμου που εμπιστεύεται την ΝΔ, καιρός είναι να περάσουμε στα μείζονα θέματα που είναι η κατασυκοφάντηση των Ελλήνων από το GAP.
      Το πανηγυράκι με τον παππού στα μπλόγκς δεν μπορεί να κρατήσει παραπάνω. Είναι παροχημένο το προϊόν και δεν μας είπε κάτι παραπάνω από όσα περιμέναμε.

      Τώρα το GAP είναι αυτό που οφείλει να απολογηθεί για την μειοδοτική του στάση με την καθύβριση όλων τωψν Ελλήνων.

  18. Isokratis avatar
    Isokratis 11/10/2010 20:46:28

    Το πρόβλημα με τον Σαμαρά δεν είναι ο Μητσοτάκης αλλά ο ίδιος ο εκπρόσωπός του Παναγιωτόπουλος που μόλις ανέβηκαν τα ποσοστά της ΝΔ μετά την εμφάνιση στην ΔΕΘ βγήκε και είπε ότι ο Σαμαράς ως μη συμμετέχων στην κυβερνητική επιτροπή δεν εγνώριζε τα στοιχεία για την οικονομία.
    Διαβάστε γι' αυτό το υπέροχο άρθρο του seirios στό anemistiras.blogspot.com

  19. boanerges avatar
    boanerges 11/10/2010 20:47:44

    Τι περιμένει ο Σαμαράς και δεν διαγράφει ΤΩΡΑ τον Μητσοτάκη; Μετά –και- τα αποψινά στο Mega, που ο επίτιμος Πρόεδρος του κόμματος της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης λίγες εβδομάδες πριν από εκλογές χαρακτηρίζει τον Πρόεδρο του ίδιου του κόμματός του «λαϊκιστή και ανίκανο να αναλάβει κυβέρνηση». Εξίσωσε το «λεφτά υπάρχουν» του Γιωργάκη με την τοποθέτηση Σαμαρά για το κυκλικό έλλειμμα.
    Τι άλλο να περιμένει κανείς;
    Δεν είναι ότι καθαρίζει για την κόρη του μόνο. Που και αυτό παράγινε.
    Κάθε φορά που ο Γιωργάκης θα είναι σε δυσχερή θέση θα βγαίνει και θα καθαρίζει και για πάρτη του ο «Επίτιμος». Όπως έκανε από παλιά και για τον Σημίτη. Τι είπε ο άνθρωπος ρε παιδιά; Ότι οι μόνοι πρωθυπουργοί που πάλεψαν να σώσουν την Ελλάδα ήταν ο ίδιος –αλλοίμονο τώρα- και ο Σημίτης –αλλοίμονο τώρα!!!
    Αναμένουν στη Ν.Δ. τι ακριβώς από το Μητσοτάκη;
    Σιγά την ιερή αγελάδα που δεν την αγγίζουν δηλαδή. Είδαμε τι έπαθε ο Καραμανλής που δεν τους «τακτοποίησε» εγκαίρως.
    Τα ίδια περιμένει να πάθει και ο Σαμαράς;
    Κανονικά απόψε θα πρέπει να είναι η νύχτα των μεγάλων μαχαιριών. Αν δεν τον τελειώσει το πολύ μέχρι αύριο το πρωί, μετά θα είναι αργά. Κι ας μείνει με εξήντα βουλευτές. Πρόσκαιρο θα είναι. Μόνο έτσι θα πραγματοποιηθεί επί της ουσίας και η επανίδρυση το κόμματος του. Αλλιώς πολύ φοβάμαι ότι θα πάθει ότι και ο προηγούμενος. Και αυτό στο σημείο που έχουν φτάσει τα πράγματα θα είναι ολέθριο και για την χώρα –που είναι το μείζον- και για την Ν.Δ. –που είναι το λιγότερο.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ boanerges 11/10/2010 21:11:10

      Γιατί, έπαθε τίποτα ο ΓΑΠ όταν καρατόμησε τον αχαμνό λογιστάκο; Ούτε ένας βουλευτής δεν τόλμησε να του φύγει, και μάλιστα σε εποχές (2008) που ακόμα δεν έδειχνε τίποτα ότι θα γινόταν πρωθυπουργός.

      Η καρατόμηση του Δρακουμέλ είναι και για μένα αναγκαία, και θα λειτουργήσει ως "καθαρτήριον πυρ" για τη Νέα Δημοκρατία.

      • boanerges avatar
        boanerges @ Αυριανιστής 11/10/2010 22:49:45

        Ναι αλλά εδώ μπορεί να μην παίξει το ίδιο. Ο Γιωργάκης ήταν το πουλέν των εξωθεσμικών κέντρων, ενώ ο Σημίτης το καμένο χαρτί. Και έτσι δεν κουνήθηκε ούτε κουνουπάκι.
        Με το Σαμαρά μάλλον είναι αλλιώς τα πράγματα. Είναι αντισυστημικός απ’ ότι φαίνεται, και έτσι μια ενδεχόμενη διαγραφή Μητσοτάκη θα μπορούσε να προκαλέσει αναταράξεις. Αλλά και αυτό να συμβεί, θα καθαρίσει η ήρα από το στάρι εν όψει βουλευτικών εκλογών -που ενδιαφέρουν κυρίως.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Αυριανιστής 11/10/2010 22:55:59

        Καμία ανατάραξη δεν πρόκειται να υπάρχει.
        Ο παππούς είναι πλέον παρελθόν.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 12/10/2010 07:23:51

        @ boanerges

        Κάνεις ένα μικρό λάθος. Ο ΓΑΠ, όταν διέγραψε τον αχαμνό λογιστάκο (Ιούνιος '08), ΔΕΝ είχε ακόμα γίνει "το πουλαίν των εξωθεσμικών κέντρων". Απεναντίας, ήταν πολύ πρόσφατο το "παραιτηθείτε, κύριε πρόεδρε". Και παρά την επανεκλογή του, ακόμα και τότε τον είχαν στη μπούκα. Πουλαίν τους άρχισε να γίνεται από το Δεκέμβρη του ίδιου έτους, μετά την οργανωμένη επιχείρηση ανατροπής του Καραμανλή και την αναιμική αντίδραση των Πάκηδων.

    • boanerges avatar
      boanerges @ boanerges 12/10/2010 14:04:31

      Η μαμά πατρίδα ποτέ δεν ξέχασε το άξιο τέκνο της -εξου και ο Δεκέμβρης απ'οτι λέγεται. Αλλά και έτσι να ήταν τότε, καλύτερα. Έλα να πηγαίνει ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του, λοιπόν.

  20. Κώστας avatar
    Κώστας 11/10/2010 21:01:10

    Megaλύτερη ξεφτίλα από τη σημερινή θλιβερή συνέντευξη Μητσοτάκη δεν μπορεί να υπάρξει. Πανικόβλητοι είναι. Ο αθλιέστερος έλληνας πολιτικός σε ρόλο υποστηρικτή του ΓΑΠ και κατήγορος της ΝΔ.Τι δώρο αλήθεια στον Αντώνη ήταν αυτό από το πιο ξεφτιλισμένο κανάλι της ελληνικής τηλεόρασης;

    Αναμένουμε σχολιασμό της συνέντευξης του Εφιάλτη από αύριο από τον τηλεπρόεδρα Καρατζαφέρη και λοιπούς εξαπτερυγιώτες σε Χατζηνικολάου και τους άλλους γνωστους-αγνώστους της "έγκυρης και αδέσμευτης" δημοσιογραφίας".
    Τελικά ποτέ τόσοι πολλοί δεν καταεξευτελίστηκαν σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Ολη η παράταξη του Μνημονίου είναι πλέον μια ξεκούρδιστη ορχήστρα. Τους αξίζει για μαέστρος ο ...Μητσοτάκης.

  21. Μαρια avatar
    Μαρια 11/10/2010 21:01:39

    καλο αυτο με τον επιτιμο,να βγαινει και να βριζει το Σαμαρα συχνοτερα υπενθυμιζοντας στο κοσμο οτι υπαρχουν μονο δυο παραταξεις,οι ΕΛΛΗΝΕΣ και οι δοσιλογοι.Καληνυχτα μητσοτακηδες και μακρια απο τη παραταξη μας επιτελους,

  22. Ιωαννης Ένατος avatar
    Ιωαννης Ένατος 11/10/2010 21:01:58

    ...Καληνύχτα κύριε Μητσοτάκη!!!!

  23. perifanos deksios avatar
    perifanos deksios 11/10/2010 21:02:27

    Ρε παιδιά πως θα γίνει να ξαναβγεί ο Μητσοτάκης μέχρι τις περιφερειακές ακόμα 3-4 φορές ακόμα?? ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ..

    • Orestios avatar
      Orestios @ perifanos deksios 11/10/2010 21:09:09

      Τέλεια!
      Να δουν οι ΠΑΣΟΚοι πως καλύτερος προπαγανδιστήγς τους είναι ο Μητσοτάκης να λακήσουν όλοι.
      Τί φιάσκο το σημερινό για την προπαγλανδα του ΠΑΣΟΚ.

  24. sintonistis avatar
    sintonistis 11/10/2010 21:05:03

    οι εξαγορασμένοι πολιτικοί, σαν εθνικοί προδότες πρέπει να… επισκεφθούν ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ, ΤΟ ΓΟΥΔΙ! ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ !!!

  25. Tassos avatar
    Tassos 11/10/2010 21:13:40

    Βγάλτε και την κυρά Μαρίκα ρε να γουστάρουμε.

    • Y. avatar
      Y. @ Tassos 11/10/2010 21:21:07

      Θα το κάνει στης μπουμπούκας, συνδιασμένο με μαγείρεμα ντολμαδάκια

  26. Mak avatar
    Mak 11/10/2010 21:17:59

    Η μεγαλύτερη τιμωρία για τον κάθε πασόκο είναι να βγαίνει ο Μητσοτάκης και να τους στηρίζει-υποστηρίζει!!!!! :D

    Ο "αποστάτης", ο "βρυκόλακας", η αιτία που έγιναν πασοκ.... :D

    Πολύ γέλιο....;D

    Όoooλοι Megaaaaaaaaa.....

  27. THEO avatar
    THEO 11/10/2010 21:18:02

    yparxei video sto youtube me erothseis tremh sto megka ston epitimo apo ta akoustika poly gelio..........................................................................................oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

  28. sintonistis avatar
    sintonistis 11/10/2010 21:23:39

    οι εξαγορασμένοι δημοσιογραφοι, σαν εθνικοί προδότες πρέπει να… επισκεφθούν ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΟΣ, ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ ΦΥΛΑΚΗ.... ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ !!!

  29. kpylos avatar
    kpylos 11/10/2010 21:31:06

    κλείστε το κουμπί του MEGA. Βάλτε τσιρώτο επάνω για να μην μπορεί το χέρι σας να πάει εκεί. Στείλτε στο διάολο και το κανάλι και τα βαμπίρ που παρουσιάζει. Μπορούμε να τους τιμωρήσουμε. Ας το κάνουμε ΤΩΡΑ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ kpylos 11/10/2010 21:36:59

      Τώρα ανοίξτε όλοι το ΜΕΓΚΑ.
      Για να δείτε το νέο απόκτημα του ΠΑΣΟΚ.
      Τον Μητσοτάκη!

  30. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/10/2010 21:44:22

    Δεν το ισχυριζόμαστε, αγαπητέ. Απλώς, συμβαίνει.

  31. hope avatar
    hope 11/10/2010 21:44:44

    O Μητσοτάκης τίποτα δεν κάνει στην τύχη. Η συνέντευξη ήταν απο καιρό στο πρόγραμμα απλα ήθελαν το κατάλληλο timing.
    Η διαπλοκή είναι εδώ!!!

  32. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 11/10/2010 21:57:55

    Δε θέλω να ανοίξω ενδο-οικογενειακές φασαρίες, αλλά ο βουλευτής της Β περιφέρειας ΑΘηνών της Ν.Δ. κ. Κυριάκος Μητσοτάκης, συμφωνεί με τις δηλώσεις του κ. Κωνσταντίνου Μητσοτάκη;

    • Orestios avatar
      Orestios @ Κώστας Ροδινός 11/10/2010 22:01:22

      Για να δούμε!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Κώστας Ροδινός 11/10/2010 22:08:38

      Ακόμα και να του διαγράψει τον πατέρα, ο γουρλομάτης δεν πρόκειται να φύγει αν δεν πάρει την εντολή που του έχουν πει να περιμένει για να το κάνει. Τον έχουν αφήσει επίτηδες να παραμένει, κρατώντας τις γέφυρες με τη βάση για να τον χρησιμοποιήσουν ως πολιορκητικό κριό στη θριαμβευτική επιστροφή της Ντόρας πάνω στ' άλογο την οποία ονειρώσσονται.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Αυριανιστής 11/10/2010 22:28:11

        Έν υπνώσει εξαπτέρυγο?
        Άντε, όλο το Μητσοτακέικο στο ΠΑΣΟΚ, στον φυσικό του χώρο

  33. Γιάννης avatar
    Γιάννης 11/10/2010 21:58:26

    Mε συγχωρείτε, τί απ'ολα αυτά που είπε απόψε ο Μητσοτάκης είναι αναληθές;

    • loretta avatar
      loretta @ Γιάννης 11/10/2010 22:04:56

      καλα εσυ γινε μελος του νεου αποκομματος μητσοτακομπακογιαννοπασοκλαος!!

      δεν τρεχει απολυτως τιποταααααααα τζαμπα ειναι!!

      • Γιάννης avatar
        Γιάννης @ loretta 11/10/2010 22:33:51

        το προτιμώ από μια ανερμάτιστη, λαικιστική, ανεύθυνη και οπορτουνοστική δεξιά

      • loretta avatar
        loretta @ loretta 11/10/2010 22:56:05

        Γιαννης

        παρε και το βασιλακη μαζι σου....

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Γιάννης 11/10/2010 22:05:18

      Ναι, ε; Κυρίως είναι αληθές, κατά τη γνώμη σου, το ότι κατά τον Δρακουμέλ "πρέπει να πάρει κι άλλα σκληρά μέτρα η κυβέρνηση";

  34. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 11/10/2010 22:05:44

    ΩΣ ΕΔΩ ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΑΝΤΕΜΗ...ΤΟΝ ΨΕΥΤΟΠΕΡΗΦΑΝΟ ΚΡΗΤΙΚΟ.

    Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ, ΜΕ ΔΙΑΤΑΓΗ, ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ, ΤΙΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ.

    ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟ ΣΩΜΑ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΑΡΑΤΑΞΗ.

    ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΕ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ. ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...ΠΟΥ ΜΑΣ ΗΡΘΕ...ΑΣ ΠΑΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ, ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ Η...ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΡΙΑ

    ΑΜΕΣΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ....ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ...ΤΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ....

    ΤΟΥΣ ΞΕΒΡΑΚΩΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΛΕΟΦΩΡΕΙΩΝ ΣΤΗ ΣΤΑΔΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΥΤΗ;

    ΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ;

    ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ...;

    Η ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ......;

    ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΣ ΗΤΑΝ...ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 80 ΦΕΥΓΑ ΤΟΥ. ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ, ΝΑ ΒΡΩΜΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ, ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΡΙΑ ΤΟΥ ΕΚΚΕ, ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ...ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΝΗΧΤΑ

  35. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 11/10/2010 22:08:03

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ..ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΑΝΤΕΜΗ

  36. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 11/10/2010 22:12:20

    Σήμερα αποδείχθηκε περίτρανα το μέγεθος της διαπλοκής σου συστήματος, δεν έχω πια και την παραμικρή αμφιβολία.

    Για τον εφιάλτη δράκουλα δεν ανησυχώ κάθε που βγαίνει σε όποιος στρέφει τα πυρά του κερδίζει πόντους. Μακάρι να βγαίνει κάθε μέρα ο τρισκατάρατος.

  37. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 11/10/2010 22:12:44

    Τι θυμήθηκα τώρα;
    Στη Ρηγίλλης, εκείνη η αίθουσα στον ...κήπο ονομάζεται ακόμα αίθουσα Κωσταντίνου Μητσοτάκη;

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Κώστας Ροδινός 11/10/2010 22:19:00

      Το Κούλη με το νέο κόμμα Ντόρας τι θα κάνει;

  38. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/10/2010 22:28:15

    Γιατί μας φαίνεται παράξενο; Οι Μητσοτακικοί έβγαλαν Σημίτη στην δεύτερη τετραετία. Για να μην πάω στο 1965...

  39. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 11/10/2010 22:28:52

    ΑΝΤΩΝΗ ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΕΠΙΤΙΜΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ Ν.Δ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ Τ Ω Ρ Α Α Α Α Α.
    ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΕΙΚΟ.
    ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΝΗΡΓΗΣΕΣ ΑΠΟ ΕΜΠΑΘΕΙΑ.
    ΚΑΝΤΟ Τ Ω Ρ Α ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΠΗΧΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ!!!

  40. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 11/10/2010 22:30:22

    Ντόρα νέο κόμμα;;;

    Μπανάναααα

    • loretta avatar
      loretta @ Σοσιαληστής 11/10/2010 22:59:31

      απο οτι λενε οι δικοι της το πολυ σε 40 μερες θα γινει η ανακοινωση για το εξαμβλωμα αποκομμα της θεοδωρας μητσοτακη μπακογιαννη κουβελου και οτι βρεξει και κατεβασει το μαζευει...

  41. hope avatar
    hope 11/10/2010 22:49:03

    Στην ταινία cin city ο μητσοτάκης τι ρόλο θα έπαιζε?

    • hope avatar
      hope @ hope 11/10/2010 22:50:00

      sin

      • loretta avatar
        loretta @ hope 11/10/2010 23:00:32

        χαχαχ hope

        τους υποτιτλους κλεισίματος.!!

  42. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 11/10/2010 23:30:40

    Ο Θεός τον αφήνει ζωντανό για τιμωρία..να δει τον Σαμαρά Πρωθυπουργό.

  43. petros avatar
    petros 11/10/2010 23:44:06

    Θέλει και άλλα μέτρα! Αυτά που έχουν οδηγήσει σε απόγνωση την πλειοψηφία του ελληνικού λαού ! Θέλει και άλλα μέτρα, κι άλλους φόρους, και άλλες μειώσεις, και άλλες περικοπές... Να μη ζήσει κανένας συνταξιούχος, να διαλυθεί ο Πολύτεκνος, να πεθάνει ο άνεργος, να ξεπουλήσει τη περιουσία του ο οικογενειάρχης, για να ζήσει το Μητσοτακέικο!!!

    Όλα αυτά δεν θα τα έλεγε,αλλά μισεί τον ελληνικό λαό που δεν τον έκανε για χρόνια πρωθυπουργό, που δεν τον έκανε Πρόεδρο, που δεν έκανε την κόρη του αρχηγό... Ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας, μνησίκακος και γι' αυτό δεν πεθαίνει, γιατί - όπως λέει ο λαός- κακό σκυλί ψόφο δεν έχει...

    Τώρα που ανέκαμπτε η ΝΔ τον έβγαλε το ΜΕΓΚΑ για να ρίξει τη χολή του όχι μόνο απέναντι στο Σαμαρά, αλλά απέναντι στον ελληνικό λαό, που σύσσωμος τον βρίζει ΣΗΜΕΡΑ. Έκανε και κάνει κακό στη κόρη του και στα υπόλοιπα μέλη της οικογένειάς του, αφού τους αποκόπτει από τον δεξιό και τον μεσαίο χώρο, που ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ από την οικονομική κρίση,την ύφεση, τα λουκέτα, την ανεργία, τους νέους φόρους που έρχονται.. Και έρχονται νέοι φόροι, ευθέως ανάλογοι με τα ποσοστά του ΠΑΣΟΚ. Όσο περισσότερους ψήφους πάρουν, όσο περισσότερους δημάρχους ή περιφερειάρχες εκλέξουν,τόσε πιο ΣΚΛΗΡΑ ΜΕΤΡΑ θα εφαρμοστούν, με συνταγή Μητσοτάκη...Ελπίζω οι Κρητικοί, όλων των κομμάτων, και ο ελληνικός λαός, ανεξάρτητα από ιδεολογία ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΞΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΖΟΥΝ ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ. ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΕΤΑ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΑΜΠΙΝΕΔΕΣ ΤΟΥΣ...

    Κόσμο του Επενδυτή 9 Οκτωβρίου, σελίδα 7,αναφέρονται τα εξής αποκαλυπτικά :
    "Το ποσοστό της (μεσοσταθμικής ) αύξησης των αντικειμενικών αξιών θα οριστεί ΜΕΤΑ τις περιφερειακές εκλογές.Και θα είναι, όπως λένε ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ, ευθέως ανάλογο του ποσοστού που θα λάβει το ΠΑΣΟΚ στις περιφερειακές εκλογές.Όσο μεγαλύτερο το ποσοστό του κυβερνώντος κόμματος- με αφετηρία το 35% έναντι του 44% του ποσοστού των βουλευτικών εκλογών-,τόσο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ( με αφετηρία το 15% )Η ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΩΝ ΑΞΙΩΝ"

  44. onned pantanassas patron avatar
    onned pantanassas patron 11/10/2010 23:45:45

    νεοδημοκράτες μια γροθιά ..μιλήστε στον κόσμο γιαυτά που γίνονται...και να κατεβάσουμε το βίντεο με την τρέμη να λαμβάνει οδηγίες από το μικρόφων..Α ρε δημοκράταροι του πασοκ!!κηφήνες χαχόλοι..αλητήριοι

  45. man8os avatar
    man8os 12/10/2010 00:21:03

    Δεν χρειαζετε να τον διαγραψει, εκτος και αν η Ντορα καει κομμα.

  46. man8os avatar
    man8os 12/10/2010 00:21:39

    *κανει

  47. blue nile avatar
    blue nile 12/10/2010 00:35:03

    Επιτέλους διαγράψτε το εναπομείνων μητσοτακέικο...όλο...

  48. hope avatar
    hope 12/10/2010 00:50:08

    Eγώ πιστέυω στο Holywood θα έκανε αξιολάτρευτη καριέρα.Είναι κρίμα να μένει Ελλάδα, δεν το αντέχει και ο ίδιος άλλωστε.

  49. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 12/10/2010 05:58:40

    Παιδιά, δεν είδα τη συνέντευξη χθες, λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων, αλλά από ο,τι καταλαβαίνω, έχασα!

    Σας διαβάζω όμως και αγαλλιάζει η ψυχή μου! Χθες πρέπει να γράφτηκε ιστορία. Η ήττα που έρχεται για το σύστημα είναι πολύ δυνατή! Θα κάνει παρά πολύ πάταγο!

    Προσωπικα δεν είμαι 100% σίγουρος ότι πρέπει να τον διαγράψει, από την άλλη, τέτοια ευκαιρία δύσκολα θα ξαναβρεθεί και είναι και θέμα αξιοπρέπειας να μην δεχθεί μια τέτοια συμπεριφορά ένας αρχηγός κόμματος.

    Ωστόσο, με τέτοιες συμπεριφορές κερδίζει ο Αντώνης. Ίσως να τον συμφέρει κιόλας να δεχθεί τέτοια χτυπήματα που δείχνουν και στους τελευταίους Μητσοτακικούς της ΝΔ ποιος πραγματικά είναι ο Μητσοτάκης.

    Αντικειμενικά πάντως η διαγραφή για τέτοιες συμπεριφορές είναι επιβεβλημένη. Τώρα γιατί εγώ μέσα μου δεν είμαι και τόσο σίγουρος... δεν ξέρω να σας το πω ακριβώς.

    Το μόνο που μένει να πούμε είναι να φωνάξουμε:

    Ελλάς, Ελλάς, Αντώνης Σαμαράς!

    ΥΓ: Ο Ψυχραιμία γιατί δεν παίρνει θέση για το συμβάν;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Επώνυμος 12/10/2010 06:02:53

      h**p://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=46359&catid=9

    • danaos avatar
      danaos @ Επώνυμος 12/10/2010 06:13:49

      Kαλημέρα Επώνυμε!Καιρός δεν ήταν για την καληνύχτα;Αυτό ήταν για την κόρη!Ισχύει και για τον πατέρα! http://www.antinews.gr/?p=65229&cpage=1#comment-541003.Ζήτα το e-mail μου απ'το Φάκτορα!

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Επώνυμος 12/10/2010 12:44:49

      Τι μανια ειναι αυτη τελος παντων.Λοιπον εγω ψηφισα Ντορα αλλα ειναι ΝΔ και φυσικα θα ψηφισω Κακλαμανη - Κικιλια τωρα και ΝΔ στις επομενες εκλογες.
      Θα μου επιτρεψεις ομως να εχω αμφιβολιες για τις αισιοδοξες οικονομικες προβλεψεις Σαμαρα.Αυτο δεν αλλαζει τη ψηφο μου γιατι ετσι κι αλλιως πιστευω οτι το ΠΑΣΟΚ ειναι πολυ χειροτερο.
      O Mητσοτακης εχει παγιες θεσεις λιτοτητας και αυτες υποστηριζει.Ειναι ομως 92 ετων και η εποχη του περασε.
      Τυχον διαγραφη ειναι λαθος.Ο Καραμανλης ειχε βρει τη λυση με το εφευρημα οτι ο Μητσοτακης ως πρωην πρωθυπουργος ειναι περα και πανω απο κομματα,δηλαδη μπορει να λεει τοι θελει και δεν ασχολουμαστε.Αυτη ειναι και η καλυτερη γραμμη.

      • Orestios avatar
        Orestios @ ψυχραιμια 12/10/2010 13:13:42

        Η διαγραφή του παππού είναι αυτό που χρειάζεται να γίνει άμεσα.
        Να κάνει παρέα στον Σημίτη.

  50. δημητρης avatar
    δημητρης 12/10/2010 08:13:08

    Ο ΚΑΡΠΑΘΙΟΣ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.
    ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΟΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.
    Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗΤΗ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Ν. ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ.

  51. aphrodirtechild avatar
    aphrodirtechild 12/10/2010 12:21:19

    Ο Σαμαράς είναι απαξιωμένος από τότε που απέτυχε σαν ΥΠΕΞ και από το τότε που σαν εξαπτέρυγο του ΠΑΣΟΚ έριξε τη ΝΔ το 1993. Φαίνεται το ξέρει καλά το ρόλο και τον αποδίδει σε Ντόρα κλπ. Αν συνεχίσει το κατήφορο που έχει πάρει η ΝΔ θα φτάσει ποσοστά ΠΟΛΑΝ. Κρατιέται σχετικά ακόμα γιατί δεν υπάρχει προσωπικότητα ισχυρή να φτιάξει ένα σύγχορονο κεντροδεξιό κόμμα και να αφήσει το Σαμαρά εκεί που ανήκει (στο απόλυτο τίποτα).

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ aphrodirtechild 12/10/2010 12:30:54

      Εσείς οι "κεντροδεξιοί" -νεοφιλελεύθεροι με προβιά δηλαδή, μην κοροϊδευόμαστε-, γιατί λοιπόν δεν φεύγετε ομαδόν από το "μαντρί" να αφήσετε το Σαμαρά χωρίς υπονόμευση, και τότε να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος καθενός; Για να τράβαγε ο Σαμαράς σήμερα μια ξεγυρισμένη διαγραφή στον αρχιαποστάτη, και θα έβλεπες πόσο θα εκτοξεύονταν τα ποσοστά της ΝΔ στην κοινή γνώμη.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ aphrodirtechild 12/10/2010 12:34:56

      Όσο για την "αποτυχία του Σαμαρά σαν ΥΠΕΞ", έχεις δίκιο. Πράγματι, απέτυχε να... ξεπουλήσει τη Μακεδονία, όπως ήθελε ο Δρακουμέλ!

      • aphrodirtechild avatar
        aphrodirtechild @ Αυριανιστής 12/10/2010 13:02:51

        και σήμερα όλος ο κόσμος την αποκαλεί Μακεδονία και όλες σχεδόν οι χώρες την έχουν αναγνωρίσει έτσι και ο Σαμαράς με τη διορατικότητα του τορπίλισε την ονομασία Σλαβομακεδονία. Όσο για το "μαντρί" το έχουμε εγκαταλείψει απλά ψάχνουμε για "στέγη" το μαντρί το αφήσαμε στα στελέχη που βούλιαξαν το ΠΟΛΑΝ (Σταμάτης, Λαζαρίδης κλπ). Η Ντόρα είναι πολύ λίγη για αρχηγός κόμματος για να σου απανρτήσω στην αποροία σου είναι επίπέδου Σαμαρά

    • Orestios avatar
      Orestios @ aphrodirtechild 12/10/2010 13:25:06

      Σας πειράζει που η Ελλάδα δεν παραδίσει το όνομα της Μακεδονίας?
      Θα σας περάσει. Όσο δεν παραδίδεται το όνομα τόσο σκυλιάζετε.

  52. alfisti avatar
    alfisti 12/10/2010 14:12:50

    Κάθε φορά που το σύστημα χρειάζεται υποστήριξη και αποπροσανατολισμό των πολιτών, βγάζουν έξω τους βρυκόλακες για να τρομοκρατήσουν και να ζητήσουν ερισσότερο αίμα! Υπομονή αδέλφια! Κάποτε θα πεθάνει και θα ησυχάσουμε!! Είναι η πρώτη φορά που εύχομαι να πεθάνει άνθρωπος, αλλά σε αυτή τη περίπτωση νομίζω του αξίζει...