#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/04/2012 07:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το κόμμα του Καμμένου, οι ΗΠΑ, η ΑΟΖ και οι σατανικές....συμπτώσεις



Την τελευταία εβδομάδα του Ιανουαρίου ο Πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς επισκέφθηκε τη Μόσχα, όπου είχε συναντήσεις με τον Βλαντιμίρ Πούτιν (κατά παράβαση του αυστηρού ρωσικού πρωτοκόλλου), αλλά και με τον Πρόεδρο της Gazprom.

Κοιτάξτε τώρα τι.... ακολούθησε.

1. Ύστερα  από ένα μήνα (24/2/2012) ιδρύθηκαν οι έως τότε εν υπνώσει ευρισκόμενοι διαγραμμένοι από τη ΝΔ οποίοι είχαν δώσει ψήφο εμπιστοσύνης στην Κυβέρνηση Παπαδήμου για να ψηφίσει τη νέα δανειακή σύμβαση, αλλά ... επαναστάτησαν όταν η σύμβαση ήρθε στη Βουλή!

2. Οι δημοσκόποι προσπαθούν σώνει και καλά να πείσουν το εκλογικό σώμα, ότι εξ αιτίας του Καμμένου η βάση της ΝΔ αποσπειρώνεται, η αυτοδυναμία πια δεν παίζει ως ενδεχόμενο. Έτσι η μόνη,  λύση που απομένει είναι η κυβερνητική συνεργασία ΝΔ-ΠΑΣΟΚ! Προοπτική που αποδυναμώνει τη ΝΔ και ...διασώζει το ΠΑΣΟΚ!

3. Ο Πούτιν, εξέφρασε την επιθυμία να επισκεφτεί το Αγιον Ορος, αλλά η ελληνική πολιτεία εξεδήλωσε αδυναμία να εγγυηθεί την ασφάλειά του. Λες και ο Πούτιν δεν έχει δική του κουστωδία. Εν πάση περιπτώσει, η επίσκεψη δεν έγινε και μάλλον απετράπη διπλωματικό επεισόδιο.

4. Το Ταμείο Αποκρατικοποιήσεων στο οποίο Διευθύνων Σύμβουλος είναι ένας πρώην υπάλληλος του Λάτση, αποκλείει για ...διαδικαστικούς λόγους μια μεγάλη ρωσική εταιρεία που εκδήλωσε ενδιαφέρον να συμμετάσχει στην αποκρατικοποίηση της ΔΕΠΑ.

5. Παράλληλα εκδηλώνεται μια σχεδόν απροκάλυπτη παρέμβαση των ΗΠΑ οι οποίες διά του ειδικού απεσταλμένου του Σταίητ Ντηπάρτμεντ, Ρίτσαρντ Μόρνινγκσταρ, επιχειρεί να προκαταλάβει τις γεωπολιτικές εξελίξεις με αφορμή τα κοιτάσματα σε Αιγαίο και Κύπρο δηλώνοντας απειλητικά ότι «οι ανακαλύψεις ενεργειακών πόρων στην Ανατολική Μεσόγειο υπερβαίνουν τις άμεσα εμπλεκόμενες χώρες όπως την Κύπρο, το Ισραήλ και ενδεχομένως αργότερα και την Ελλάδα»!!!.

6. Προσέξτε τώρα σενάρια που ξεπερνούν και τον Φώσκολο: Στις 6 Απριλίου ο Economist υπαινίσσεται (ο μοναδικός στον κόσμο που το έγραψε αυτό !) ότι το ταξί του Σαμαρά στην Μόσχα δεν πήγε καλά και γι αυτό ο αρχηγός της ΝΔ και επόμενος πρωθυπουργός «θα προτιμούσε να βελτιώσει τους δεσμούς του με την Αμερική και να πουλήσει την εταιρεία αερίου σε επενδυτή από την Ευρωπαϊκή Ένωση».

Οι Ρώσοι όμως προφανώς δεν απογοητεύονται, επειδή, σύμφωνα πάντα με τον Economist,ενδέχεται να μπουν στη Βουλή έως και 9 κόμματα”, μεταξύ των οποίων κι εκείνο του Π. Καμμένου ο οποίος «ελπίζει να αντικαταστήσει τον ηγούμενο Εφραίμ στη θέση του καλύτερου φίλου της Ρωσίας στην Ελλάδα»!!!

(Αν δεν το πιστεύετε ότι τα λέει αυτά ένα θεωρούμενο ως έγκυρο διεθνές έντυπο, διαβάστε το εδώ: Η Μόσχα μπαίνει δυναμικά στο ενεργειακό παιχνίδι στην Ελλάδα)

Σατανικές συμπτώσεις θα είναι όλα αυτά υποθέτω.

Αποκλείεται όσα συμβαίνουν με την ΑΟΖ και την διακηρυχθείσα πρόθεση του Σαμαρά να κινηθεί μόνο προς όφελος της Ελλάδας στον διεθνή χάρτη να έχουν αναστατώσει τον γνωστό ξένο παράγοντα που κάνει τα αδύνατα δυνατά (ακόμα και μια δική του...μεταπολίτευση) για να εμποδίσει μια τέτοια προοπτική.

Αποκλείεται επίσης κάποιοι να φτιάχνουν το προφίλ του κ. Καμμένου.

Αυτά μόνο στην φαντασία συμβαίνουν. Όχι στην Ελλάδα

 Αδέξιος Δεξιός

ΥΓ. 1.  Μη σας μπερδεύει ο Καμμένος που λέει ότι έχει τσέκ από τον Πούτιν. Μήπως θα κληθεί ποτέ να το  δείξει; Και ο ΓΑΠ έλεγε "λεφτά υπάρχουν"! Τα είδατε;

ΥΓ. 2. Αν όλα γίνονται με την Ρωσία με αφορμή την ΑΟΖ και την επίσκεψη Σαμαρά στην Μόσχα, αφορούσαν κανέναν άλλο πολιτικό, "δικό" τους, αγάλματα θα του είχαν στήσει οι εθνικοί εργολάβοι, οι προμηθευτές και οι ξένοι παράγοντες

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. spiros avatar
    spiros 17/04/2012 07:53:24

    Δεξιέ Αδέξιε
    Είναι τυχαίο το γεγονός ότι οι ΑΝΕΛ ανακοινώνουν την συνεργασία με το Άρμα Πολιτών; Δεν είναι άλλη μια σύμπτωση;;;;;

  2. Pluto avatar
    Pluto 17/04/2012 08:10:49

    Δυστυχώς θ` ακολουθήσουν καί άλλα !Προβοκάτσιες ,εκμετάλλευση της αμετροέπειας του Καμμένου , ακόμη καί ναυτικά επεισόδια από τους γείτονες. Οι Αμερικανοί ,οι Ευρωπαίοι (βεβαίως καί οι Ρώσοι) είναι αμείλικτοι.Καί η Ελλάδα είναι σήμερα πολύ πιό τρωτή απ` ότι επι Καραμανλή ενώ η ΑΟΖ είναι πλέον η μόνη ελπίδα ανάπτυξης!
    Το Ελληνικό κράτος στερείται όχι μόνο στρατηγικής αλλά καί στοιχειωδώς στεγανών υπηρεσιών (ΥΠΕΞ, Υπουργείο Ενέργειας,Οικονομικών κοκ). Οι Τούρκικες φρεγάτες στο Καβο- Ντόρο καί ο Χατμάνος επιδιώκει να διαδεχθεί τον Παπαδήμο!Ολα είναι ένας μύλος!
    Το θέμα δεν είναι προεκλογικό είναι εθνικό. Ο Σαμαράς θα πρέπει να επιβάλει , αν τον αφήσουν ν` αναλάβει μετεκλογικά , την ευρύτερη δυνατή πατριωτική (=άρα όχι ΠΑΣΟΚ,είναι ξεπουλημένοι!!) συν-αντίληψη για την κατοχύρωση της ΑΟΖ. Καί να κινηθεί πολύ γρήγορα καί οργανωμένα.
    Θέλει ειδικό Task Force αυτή η υπόθεση από ανθρώπους που ξέρουν καί πιστεύουν στο θέμα .Ελεος,όχι Ψυχάρηδες καί λοιπούς ομόσταυλους από το ΥΠΕΞ που ήταν πρωταθλητές εκχωρήσεων επί ΓΑΠ καί Δρούτσα. Τί κάθομαι καί γράφω τώρα,τα ψηφαλάκια μόνο μετράνε τις επόμενες τρεις βδομάδες!

  3. giorgos avatar
    giorgos 17/04/2012 09:23:47

    http://www.youtube.com/watch?v=mF6nX15U-vQ
    Το εξαιρετικό σας κείμενο σε ένα βίντεο

  4. Mara avatar
    Mara 17/04/2012 10:15:05

    Καλημέρα σε όλους!

    Αδέξιε, δεν τους βγήκε η αναβολή των εκλογών και δεν προλάβανε... να προετοιμάσουν καταλλήλως τον νέο εθνοσωτήρα.
    Αυτό πλέον είναι ξεκάθαρο.
    Η προχειρότητα και η τσαπατσουλιά λόγω βιασύνης των ΑΕ, βγάζει μάτι...
    Ο Καμμένος πόνταρε πολύ στην αναβολή των εκλογών,
    (εξάλλου στοιχημάτιζε... κιόλας για αυτό), αλλά δεν του βγήκε....
    Γι΄αυτό ξαναβάζουν στο παιχνίδι τον Καρατζαφέρη, ενισχύοντας τον με την άλλη... μεγάλη μορφή.... της "ανεξάρτητης" δημοσιογραφίας, τον Κύρτσο.
    Φαίνεται ότι ο κ. Καμμένος, δεν μπορεί να τραβήξει... όσο θα θέλανε...
    Ήδη από τις πρώτες εμφανίσεις του ιδίου και των υποψηφίων του, φάνηκε η ανικανότητα και η ανεπάρκεια σε όλο της το μεγαλείο....
    (Μιά ματιά δε,στο fb και στο twitter του αρκεί... για να καταλάβει κάποιος το "υψηλότατο" επίπεδο... του Πανούλη)
    Ξεπερνάει σε φθηνό λαϊκισμό, δημαγωγία και ψευτομαγκιά, ακόμα και τον Καρατζαφέρη.
    Στις προσεχείς εμφανίσεις τους στα ΜΜΕ, θα καταλάβουν και οι τελευταίοι δύσπιστοι... ότι ο άνθρωπος είναι μία κατασκευασμένη φούσκα, σε διατεταγμένη υπηρεσία...

    • Βούρδουλας avatar
      Βούρδουλας @ Mara 17/04/2012 11:06:28

      Ετσι είναι Μάρα όπως τα λες. Ο Καμμένος με το συντακτικό και τη γραμματική του δημοτικού, που τον ακούς να προσπαθεί να μιλήσει και να επιχειρηματολογήσει με τις 182 λέξεις που ξέρει (και που τις πετάει σε μια πρόταση και όπως κάτσουν) και δεν πιστεύεις στ' αυτιά σου.

      Τέτοια σαμιαμίδια όμως και πιθανώς και άλλα, υπήρχαν, υπάρχουν και δυστυχώς θα υπάρχουν σ' όλα τα κόμματα. Και αντί οι επιτελείς να παίρνουν σκούπα και να τους στέλνουν να δουλέψουν (μπας και δουλέψουν ποτέ τους), ακούμε και διαβάζουμε πως πρώτοι στην αθήνα σε σταυρούς αναμένεται να είναι ο άρης και ο ψυχάρης. Ειδικά για τον τελευταίο μπορώ να ηγηθώ και σταυροφορίας 'στείλτε τον στα τάρταρα'.

      • Mara avatar
        Mara @ Βούρδουλας 17/04/2012 15:14:46

        Βούρδουλα,
        Στο χέρι του κόσμου είναι λοιπόν, να πιάσει... τον βούρδουλα.... (χαχα!) και να κάνει την κάθαρση που θέλει.
        Να πετάξει έξω... αυτούς που νομίζει ο καθένας, ότι είναι "επικίνδυνοι" και τσιράκια του συστήματος.

        • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
          ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Mara 17/04/2012 19:47:02

          ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΚΑΝΙΚΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΕΙ.
          ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΕΥΡΩΠΑΙΟΜΑΧΟΣ ΛΑΙΚΙΣΤΗΣ ΛΙΓΩΤΕΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ
          ΜΕΓΑΛΗ ΚΕΝΤΡΟΔΕΞΙΑ ΠΑΡΑΤΑΞΗ.

    • ΜΑΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥ avatar
      ΜΑΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥ @ Mara 17/04/2012 11:51:11

      ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ''ΑΝΑΦΟΡΕΣ''ΓΙΑ ΚΑΜΜΕΝΟ.ΠΡΟΣΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΗ ΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΩ ΤΟΥ 10%.ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΕ ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ.

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥ 17/04/2012 12:16:12

        Ο Καμμένος ή δεν θα μπει στη βουλή ή θα πάρει ένα ποσοστό γύρω στο 3%. Εδώ θα είμαστε. Αυτά τα ποσοστά της τάξεως του δέκα τοις εκατό θα πάρει το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ.

      • Βούρδουλας avatar
        Βούρδουλας @ ΜΑΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥ 17/04/2012 12:18:07

        Μάριε δεν θα στοιχηματίσω. Απλά λυπάμαι αν το κάθε πλουσιόπαιδο, ο κάθε φαφλατοπαπαρολόγος με τα λεφτά του μπαμπά του και του πεθερού του, καταφέρνει να παρασύρει τόσα πολλά "θύματα'.

        • Civil-Eng. avatar
          Civil-Eng. @ Βούρδουλας 18/04/2012 09:41:14

          Ε ναι πολλά θύματα... από την αρχή της πολιτικής του καριέρας βεβαίως.

      • man8os avatar
        man8os @ ΜΑΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥ 17/04/2012 14:57:52

        Πιστευω οτι θα κινηθει αναμεσα στο 4-6%

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ Mara 17/04/2012 13:07:21

      Καλημέρα Μαρα
      Χρόνια ΠΟλλά
      Εχει αρχίσει ηδη να ξεφουσκώνει νομίζω!

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ Μάνια 17/04/2012 13:34:44

        ,,,και μάλλον και "άλλοι" αλαζόνες μαζι του!

      • Mara avatar
        Mara @ Μάνια 17/04/2012 14:55:39

        Χριστός Ανέστη Μάνια και Χρόνια Πολλά!!!!

        ...και δεν "προκάμανε...." και τους βγήκε "άνθρακες... ο θησαυρός...."
        Περίμενε να δείς όταν θα αρχίσουν οι εμφανίσεις στην τηλεόραση, τί γέλιο θα πέσει....
        Όσο για τους διαλόγους στο fb και twitter, απλά δεν υπάρχουν.....
        Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα για να καταλάβεις το επίπεδο ήταν, όταν μία κοπέλλα από την Κρήτη λίγο πριν την επισκεψη του Πανούλη στο νησί, του επεσήμανε σε ένα σχόλιο της "Ώχ.. έρχεται ο Καμμένος, καήκαμε..."
        Ο μέγας... πολιτικός αρχηγός και νέος εθνάρχης, μπήκε στην διαδικασία να σχολιάσει την επισήμανση αυτή, όχι όμως ώς προς το περιεχόμενο της, αλλά ώς πρός... τα παπούτσια... της κοπέλλας στην φωτογραφία της, γράφοντας χαρακτηριστικά... "Τα louboutinS... φαίνονται μαϊμού... δεν βλέπω κόκκινη σόλα..., πρόσεξε μην καούν..."

        Μάνια, το "παιδί" μάλλον το ΄χει κάψει.... εντελώς.
        Δεν εξηγείται αλλιώς....

        • Μάνια avatar
          Μάνια @ Mara 17/04/2012 16:28:31

          Λογικο ειναι,,,,οταν κάποιος κανει κατι που υπερβαινει των ικανοτητων του και των δυναμεων(στην καλυτερη περιπτωση , που τα κινητρα ειναι αγνα,,,,λεμε τωρα )
          ΕΓω παντως περιμενω να δω και τον ρόλο αλλων καλοθελητων ,,,,θα σου εξηγησω καποτε!

          • Mara avatar
            Mara @ Μάνια 17/04/2012 16:41:07

            Ο.κ.
            Όποτε θέλεις.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Mara 17/04/2012 13:38:30

      Μάρα καλημέρα και Χριστός Ανέστη! Προσυπογράφω το σχόλιό σου ολόκληρο και παράλληλα ρίχνω κλεφτές ματιές με αγωνία προς ανατολάς, μήπως κανένας καπετάνιος «προσαράξει» σε λάθος νησί, ή κανένα αλιευτικό πιάσει τίποτα αλλοδαπά ψάρια!

      Δεν ξέρει κανείς ποιον τρόπο θα σκαρφιστούν αν δεν τους βγαίνουν τα κουκιά της «υποχρεωτικής συγκυβέρνησης»! Τσάμπα η Κριστίν νομίζεις μας χάιδεψε τα αυτιά Πασχαλιάτικα;

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Mara 17/04/2012 14:51:27

      Γειά σου Μara. Οπως τα λες. Κατασκευασμένη φούσκα σε διατεταγμένη υπηρεσία. Αυτός ο λόγος της ύπαρξής του. Προτείνω να βγαίνει όσο περισσότερο στα κανάλια. Ετσι θα φανεί η ανεπάρκειά του. Με λίγη πίεση και στρίμωγμα σε συζήτηση ( εκ μέρους της ΝΔ, γιατί δεν περιμένω κάτι τέτοιο από την '' ανεξάρτητη δημοσιογραφία ''), αποσυντονίζεται και παρεκτρέπεται. Είναι όμως να τον λυπάσαι. Επειδή είναι και καβαλλημένος και πολλές στροφές δεν παίρνει, δεν έχει καταλάβει πως θα τον φτύσουν αυτοί που τώρα τον χρησιμοποιούν. Ομως μέχρι εδώ. Πιστεύω ότι η ΝΔ και εμείς, δεν πρέπει ν'ασχοληθούμε άλλο μαζί του . Πρέπει να μιλάμε μόνο για το πρόγραμμα και τις προτάσεις διεξόδου , να δείχνουμε σοβαρότητα και να δίνουμε ελπίδα, να λέμε καθαρά και σκληρά τι έγινε , πως φτάσαμε εδώ , ξεσκεπάζοντας το ΠΑΣΟΚ και τον Βενιζέλο.

      • Mara avatar
        Mara @ Diamond Angel 17/04/2012 15:08:00

        Αφροδίτη,

        Το παιχνίδι θα αγριέψει τις επόμενες ημέρες.
        Θα χρησιμοποιήσουν ότι μέσο... διαθέτουν για να έχουν το αποτέλεσμα που θέλουν.
        Θα πάθουν όμως ότι έπαθαν και το 2009...
        Κυρίαρχος του παιχνιδιού... θα είναι ο Σαμαράς, είτε το θέλουν..., είτε όχι...

        Διαμαντένιε μου Άγγελε,

        Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
        Αλήθειες σε όλα τα επίπεδα.... και όλοι οι άλλοι... απλά θα φάνε... "σκόνη".
        Ο Σαμαράς θα τους κάτσει στον σβέρκο θέλουν... δεν θέλουν...!!!!





        Διαμαντένιε Άγγελε,

  5. juliet avatar
    juliet 17/04/2012 10:34:27

    Kαλημέρα,
    ήτανε λύση της τελευταίας στιγμής αφού απελπίστηκαν με τα ποσοστά της κόρης.Απ΄οτι φαίνεται άλλα τους ελεγε και άλλα είδαν ,έτσι ο πρώτος πρόθυμος εστέφη ...ενθοσωτήρας!Καημένοι ...δεν κάνουν αρχηγό κάποιον που είναι καμένος .

    • Mara avatar
      Mara @ juliet 17/04/2012 11:03:20

      Καλημέρα Μάτα... ούπς... συγγνώμη Juliet!

      Δεν ήταν λύση της τελευταίας στιγμής.
      Απλά χάλασε το σχέδιο.
      Ήταν βέβαιοι ότι οι εκλογές θα αναβληθούν και τώρα μπερδεύτηκε... το πράγμα.... Δεν έχουν προετοιμαστεί καταλλήλως....
      Όποτε...? Γρήγορη στροφή στον έτοιμο και καλά οργανωμένο Καρατζαφέρη.
      (άσε που έχω την εντύπωση, πως έχουν καταλάβει ότι, ο ψωνισμένος Πανούλης δεν είναι αυτό που περίμεναν...)

      • juliet avatar
        juliet @ Mara 17/04/2012 11:26:55

        Αχ ,Μάρα
        πρόθυμοι που διψάνε για δόξα και πολλλά λεφφτά,πάντα θα βρίσκεις σ΄αυτή τη πατρίδα.Οσο για το Μάτα ...είπαμε τιμή μου .
        Αντε΄να ξαναχρησιμοποιήσω όρους της αγοράς.Οταν ορίζεσαι αντιπρόσωπος δεν ξέρει ο προμηθευτής τι ψάρια πιάνεις.Αν δεν πουλάς ,αντικαθίστασαι από άλλο αντιπρόσωπο. Αν είναι και αυτός μάπα ...αρχίζεις μόνος σου πλέον να δυσφημείς με τρόπους άλλους αθέμιτους μεν αλλά ....ο σκοπός αγιαζει τα μέσα .Εκεί σε θέλω ,η αναχαίτηση είναι πρόκληση και ΝΙΚΗ.

        • Παύλος avatar
          Παύλος @ juliet 17/04/2012 12:11:04

          Καλημέρα Juliet, με μπέρδεψες λίγο με τα "συνομωτικά" σου.

          • juliet avatar
            juliet @ Παύλος 17/04/2012 13:08:36

            χαχαχα,αφού μπέρδεψα ομοιδεάτης, σκέψου τι σύγχυση μπορώ να φέρω στο αντίπαλο στρατόπεδο.΄
            Ξέρω να βάζω τρικλοποδιές .

  6. giannis avatar
    giannis 17/04/2012 10:40:51

    Ολοι υποτίθετε οτι μιλούν με τον Πούτιν αλλα ο Πούτιν μιλαει ...μόνο με Καραμανλή - Σαμαρά...

    • vagkalf avatar
      vagkalf @ giannis 18/04/2012 16:10:06

      να φανταστω οτι ησουν μπροστα στο τηλεφωνημα.....

  7. nikolas avatar
    nikolas 17/04/2012 10:42:26

    Καλημέρα Χριστός Ανέστη υγεία σε όλους.
    Είμαστε Έθνος Ανάδελφον, ούτε Ρώσοι ούτε Αμερικάνοι εμπιστοσύνη σε κανέναν.Με τις δικές μας δυνάμεις και μόνον. Το έχουμε κάνει πολλές φορές πρέπει να το επαναλάβουμε.

  8. kaiser_de avatar
    kaiser_de 17/04/2012 11:00:52

    Xristos Anesti
    O Samaras an theli na anatrepsi to PASOK kai tis ksoverges, Karatzaferi kai Kammeno
    mporei na sinergasti me ti Xrisi Augi. Den iparxoun dikaiologies sto ksepoulima.

  9. Γριά avatar
    Γριά 17/04/2012 11:05:03

    Ποστάρω μερικες σημερινες ειδήσεις .
    1)Ολοκληρωτικό χτύπημα στο κράτος πρόνοιας, με την περικοπή των κοινωνικών επιδομάτων σε 120.000 πολίτες, φέρνει το νέο κύμα μέτρων του Ιουνίου, το οποίο επεξεργάζονται από κοινού κυβέρνηση και τρόικα, με στόχο την εξοικονόμηση δαπανών ύψους 11,7 δισ. ευρώ, τη διετία 2013-14.
    2) Στις 22 Απριλίου θα κοπούν και πάλι κύριες συντάξεις άνω των 1300 ευρώ και επικουρικές άνω των 200 ευρώ. Οι μειώσεις θα τεθούν σε εφαρμογή από τις συντάξεις του Μαΐου και μάλιστα με αναδρομική ισχύ από την αρχή του 2012

    Οι νέες κρατήσεις 12% για τις συντάξεις άνω των 1300 ευρώ αφορούν έναν στους 6 συνταξιούχους ( 451.000) ενώ η κλιμακωτή παρακράτηση στις επικουρικές συντάξεις αφορά έναν στους 2 συνταξιούχους .


    Όπως αναφέρει το realnews.gr, τεχνικά κλιμάκια της τρόικας, συνεπικουρούμενα από στελέχη της ομάδας δράσης του Χορστ Ράιχενμπαχ και κινούμενα αντίθετα προς το προεκλογικό κλίμα της εποχής, κατέληξαν ήδη σε συμφωνία με το υπουργείο Οικονομικών για τη μείωση ή και κατάργηση περίπου 90 κοινωνικών επιδομάτων (αναπηρίας, πολύτεκνων, παραμεθόριου, τοκετού, ΕΚΑΣ, ασθένειας, εργαστικών ατυχημάτων, για βαριές χρόνιες παθήσεις κ.λπ.), που παίρνουν σήμερα περίπου 240.000 δικαιούχοι (εξαιρουμένων των επιδομάτων ανεργίας).

    Από το σύνολο των 7 δισ. ευρώ που δίνονται μέσω του Προϋπολογισμού, θα ψαλιδιστούν ποσά ύψους 3,3-3,5 δισ. ευρώ για την επόμενη διετία.

    Σύμφωνα με στελέχη του οικονομικού επιτελείου, η κατάργηση των κοινωνικών επιδομάτων θα γίνει μέσω της επιβολής αυστηρών κριτηρίων, τα οποία αφορούν την καθιέρωση οικογενειακού εισοδήματος (όχι μεγαλύτερου των 6.000 ευρώ ετησίως) και την καταγραφή της κινητής και ακίνητης περιουσίας (δηλαδή να μην υπάρχουν καταθέσεις και ακίνητα στην κατοχή του δικαιούχου).

    Η προσπάθεια αποψίλωσης των δαπανών και τα μέτρα 5,5% του ΑΕΠ (περίπου 11,7 δισ. ευρώ) για την επόμενη διετία επικεντρώνονται στους τομείς της υγείας, της εργασίας, της παιδείας, της άμυνας και των οργανισμών τοπικής αυτοδιοίκησης.

    Στο προσχέδιο που επεξεργάζεται ο υπουργός Οικονομικών, Φίλιππος Σαχινίδης, γίνεται αναφορά σε εξοικονόμηση 1,5% του ΑΕΠ (αντιστοιχεί σε μέτρα 3,3 δισ. ευρώ) από περικοπή των κοινωνικών επιδομάτων, 1% του ΑΕΠ (περίπου 2,1 δισ. ευρώ) από τη Διοικητική Μεταρρύθμιση και 3% του ΑΕΠ (δηλαδή 6,3 δισ. ευρώ) από τη Γενική Κυβέρνηση, συμπεριλαμβανομένων των ασφαλιστικών ταμείων.
    3)Το τελευταίο 10ήμερο του Μαΐου θα οριστικοποιηθούν οι προτάσεις για τα μέτρα που θα πρέπει να ληφθούν προκειμένου να επιτευχθεί ο πρώτος μεγάλος στόχος της επόμενης κυβέρνησης, που θα προκύψει από τις εκλογές της 6ης του μηνός.

    Ποιος είναι αυτός; Η διασφάλιση περίπου 11,5 δις ευρώ, κατά την κρίσιμη διετία 2013 – 2014, η οποία θεωρείται και είναι η κρισιμότερη του Μνημονίου 2. Ο υπουργός Οικονομικών της επόμενης κυβέρνησης, μάλιστα, όταν θα πάει να αναλάβει τα επόμενα καθήκοντα του, θα βρει επάνω στο γραφείο του και την σχετική έκθεση του ΚΕΠΕ, που θα του έχει αφήσει παρακαταθήκη ο απερχόμενος κ. Φίλιππος Σαχινίδης.
    ΥΓ 1 Τελικά συγκυβερνά η Ν.Δ. με το πασοκ?
    Υγ 2 Τελικά θα συγκυβερνήσει η Ν.Δ. με το πασοκ και μετά τις εκλογες κι αν όχι γιατί προαποφασίζει από τώρα τα μέτρα της επόμενησ κυβερνησης? Για να μας λεει μετα τις εκλογές πως είχαν αποφασιστεί από τη προηγούμενη κυβέρνηση.
    Ευχαριστώ και χρόνια πολλά.

    • Απηυδισμένος avatar
      Απηυδισμένος @ Γριά 17/04/2012 12:03:10

      Κλασσική ηλίθια προπαγάνδα για αντιμνημονιακούς συγκαμένους. Αυτά τα γράφουν τα ΜΜΕ της διαπλοκής για να φτιάξουν κλίμα κατά Σαμαρά. Εδώ ο Σαρκοζί στραφηκε κατά της Μέρκελ και όλοι μιλάνε για ανάπτυξη πλέον, ακόμα και ο .... Βενιζέλος αλλά οι Ανεξάρτητοι Εξαρτημένοι έχουν την Κουντουρά και ξέρουν καλύτερα

    • Αυτόνομος avatar
      Αυτόνομος @ Γριά 17/04/2012 12:05:22

      Το Real News τα γραφει αυτά; Του Χατζηνικολάκη που μονίμως υπονομεύει την δεξιά, είτε επί Καραμανλή, είτε επι Σαμαρά επειδή το αφεντικο από την Κρήτη ήθελε να τον κάνει αρχηγό, αλλά τον εφαγε στην στροφή ο Ρουσόπουλος; Αλήθεια ο "καθηγητής" που έκανε την γνωστή δημοσκόπηση, επισκέφθηκε στο σπίτι του τον Συγκαμένο;

    • avanti avatar
      avanti @ Γριά 17/04/2012 12:14:20

      Θα είναι σίγουρα βαριά και δυσβάσταχτη η περαιτέρω περικοπή των επιδομάτων πρόνοιας, όμως κανείς καταλαβαίνει - από τα χιλιάδες επιδόματα που έχουν δεσπιστεί - ότι ζούμε σε μιά χώρα χιλιάδων αναπήρων, χρόνια αρρώστων & άλλων αναξιοπαθούντων, και μόνο μερικές χιλιάδες (ηλίθιοι μάλλον) συμπολίτες μας εργάζονται, παράγουν και πληρώνουν φόρους για την συντήρηση όλων των ανωτέρω. Τώρα που βεβαίως οι ηλίθιοι πρέπει να πληρώσουν τους δανειστές, δε περισσεύουν λεφτά ....... για την συνέχιση αυτής της χαώδους πολιτικής πρόνοιας!

    • Απλή σκέψη avatar
      Απλή σκέψη @ Γριά 17/04/2012 12:46:43

      Κάτσε πρώτα να ανακάμψει η οικονομία κι΄αυτό θα γίνει ¨μόνο¨ αν ανακάμψει ο λεηλατημένος ιδιωτικός τομέας, από τους προφέσορες πασόκους υπουργούς οικονομικών, ανάπτυξης κλπ. και μετά ας μιλήσουμε για μισθούς και συντάξεις.
      Πάντως κανένα άλλο κόμμα εκτός της ΝΔ, δεν θα σου εγγυηθεί τους μισθούς και τις συντάξεις, γιατί είναι το μοναδικό κόμμα με ρεαλλιστικό λόγο και μέθοδο που θα επιδιώξει και θα επιτύχει την ¨ανάκαμψη¨.
      Άν περιμένεις από Πασοκ, ή αριστερά ή καμμενοθολούρα να σου προστατεύσει την σύνταξη ... κάηκες .... θα περιμένεις για πολύ ... ίσως στην άλλη ζωή.

  10. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 17/04/2012 11:45:05

    "Αδέξιε", Χρόνια Πολλά!
    Κάθεσε και πιστεύεις τις θεωρίες συνομωσίας. Όλα σύμπτωση είναι. Θα μας το διαβεβαιώσει ο κ. Πρετεντέρης του ΜΕΓΑ. Εξ' άλλου, η Ελλάδα είναι "μικρή πλήν τίμια" (σε άλλες εποχές ίσως) και νομίζεις πως θα ασχοληθούν με εμας τώρα; Για όνομα του Θεού. Γόνονται τέτοια πράγματα;

  11. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 17/04/2012 11:53:10

    Εμ πως να παει Καλά η μέρα με αυτα που γράφει η παλιό ΓΡΙΑ

  12. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 17/04/2012 12:57:16

    Αδέξιε Δεξιέ, αρχικά σου εύχομαι Χριστός Ανέστη και εκφράζω την προσδοκία τούτη την Άνοιξη να δούμε και την ανάσταση-ανάταση και του τόπου μας.

    Επειδή το ζήτημα το έχεις πιάσει στην κυριολεξία από τα μαλλιά και επειδή οι περισσότεροι υποψήφιοι τρέχουν πόρτα-πόρτα για τη δική τους επιβίωση και δεν τους μένει καιρός για τη στήριξη της κοινής προσπάθειας, θα πρότεινα τα επιχειρήματά σου και όσα άλλα σοβαρά κρίνει ο Φάκτορας να συμπυκνωθούν σε ένα κείμενο καταπέλτη κατά του τσαρλατανισμού! Να είναι δε από τώρα και μέχρι τις εκλογές σε μόνιμα επαναλαμβανόμενη ανάρτηση και να εμπλουτίζεται από νέες πληροφορίες!

    Ο «εξαρτημένος» από την εξουσία από τα γεννοφάσκια του νεόκοπος αρχηγός προς το παρόν δεν έχει βρει τον μπάρμπα του, όπως του αρμόζει. Και επειδή το παρελθόν του καθενός είναι ανέκαθεν προάγγελος και της μελλοντικής του εξέλιξης, εκτιμώ πως για το συγκεκριμένο «αγωνιστή», αξίζει τον κόπο να πάμε πίσω στο χρόνο και να δούμε από πότε π.χ. κατέχει θέσεις ευθύνης, ποιοί τους τις έδωσαν, σε ποιά ηλικία και με ποιά προσόντα!

    Το βέβαιον είναι πως στο σπίτι που μπήκε θριαμβευτικά ο Αντώνης, με τη συντριπτική συνηγορία των ιδιοκτητών του, αποδείχθηκε πολύ αφιλόξενο γι’ αυτόν! Διότι κάποιοι καταληψίες – ενοικιαστές και όταν έφυγαν, άφησαν πίσω τους ποντικούς και άλλα τρωκτικά και πολλούς χαμαιλέοντες, ειδικής αποστολής.

    Οι «σατανικές συμπτώσεις» που λες λοιπόν είναι πάρα πολλές και νομίζω πως αξίζει να τις αναδείξουμε. Τίποτα δεν είναι τυχαίο, όπως τυχαίο δεν είναι πως σε συγκεκριμένη κρίσιμη χρονική στιγμή ο μέγας αγωνιστής - συνδικαλιστής εξ Αργολίδος, βγαίνει στο κουρμπέτι, εναντίον της προσπάθειας του κόμματός του, ξεκρεμώντας τον αρχηγό του! Αχ βρε Αντώνη φίδια που εξέθρεψες και εκτρέφεις, σαν τομεάρχες και γραμματείς! Τυχαίο ή σατανικό;

    • Mara avatar
      Mara @ Αφροδίτη 17/04/2012 15:51:12

      +++++10000000000000000000

  13. Kostas nikolaou avatar
    Kostas nikolaou 17/04/2012 13:19:06

    πότε θα καταλάβετε ότι βρίζοντας τον καμμένο βρίζουμε τον εαυτό μας και την παράταξη μας? Αν είναι φαφλατάς, λαικιστής, , κτλ γιατί τον είχαμε 20 χρόνια βουλευτή? τότε δεν ήτανε? γιατί δεν τον διαγράψαμε για τα ελατώμματα του αυτά αλλά τον διαγράψαμε για αιτία που τον έκανε και ήρωα?
    με οπαδούς του ( φίλους μου που μιλάω) η απάντηση τους είναι ότι αυτοί δεν αλλάξανε απόψεις, εμείς αλλάξαμε. Σας παρακαλώ επίσης να μην ξαναχρησιμοποιήσουμε ως δικαιολογία ψήφισης του 2ου μνημονίου την σωτηρία της πατρίδας. Σωσαμε την πατρίδα και ''σκοτώσαμε '' τους κατοίκους της.
    σταματήστε επίσης να κράζετε τον μπούλη για επιλογές τύπου Βάνας, Πασχάλη, Γιαννάκη Παπαμιχαήλ κτλ. Πάντα αυτές ήταν οι (γελοίες) επιλογές του. ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΤΑΣΟΥ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΟΥ ΣΤΑΘΗ ΘΕΟΧΑΡΗ ΚΤΛ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΧΟΙΝΙ
    Απογοητευμένος είμαι αλλά το αίμα νερό δεν γίνεται. Ολοι μαζί για τη νίκη προβάλλοντας το πρόγραμμα μας και όχι τα στραβά των άλλων, ειδικά άλλων που πριν μερικούς μήνες ήταν στην παραταξη μας
    υγ 1 αν αύριο-μεθαύριο ξεκινήσουν οι Πασόκοι να βγάζουν τα απλυτα του Καστανίδη και της Κατσέλη (υποθετική ερώτηση, περιμένω υποθετικές απαντήσεις) ποιος πιστεύετε οτι θα πληγεί από τις αποκαλύψεις? το ιδιο το Πασόκ που τους υπέθαλπε ή οι Καστανίδης και Κατσέλη? Για αυτό ειναι 100 χρονια μπροστά οι Πασόκοι σε λαμογία και κουτοπονηριά. Κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει

  14. alex23 avatar
    alex23 17/04/2012 13:29:28

    δεν κανει σε κανεναν εντυπωση οτι καμμενος και καρατζαφερης, ενω ψαρευουν πανω κατω απο τα ιδια νερα και παλευουν για να μπουν στην βουλη, δεν εχουν ακομα μιλησει ο ενας εναντιον του αλλου(παρα μονο με χαλαρα υπονοουμενα), αλλα απο το πρωι ως το βραδυ ασχολουνται με τον σαμαρα ?

    Σατανικές συμπτώσεις...

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ alex23 17/04/2012 13:43:56

      Μπα, μεταξύ τους πρέπει να τα λένε το βράδυ, κατά τις μικρές ώρες, με τηλεφωνική σύνδεση που τους κάνουν οι "βρυκόλακες"!

    • ΤΡΟΦΩΝΙΟΣ - ΥΙΟΣ avatar
      ΤΡΟΦΩΝΙΟΣ - ΥΙΟΣ @ alex23 17/04/2012 14:04:04

      Αυτές τις "Σατανικές συμπτώσεις" μακάρι να τις βλέπουν και οι ΝεοΔημοκράτες ...

    • Mara avatar
      Mara @ alex23 17/04/2012 15:58:21

      Μόνο αυτό...???
      Για τον Καραμανλή κουβέντα....
      Δεν τολμάει να τον πεί προδότη, που είπε ΝΑΙ στην ψήφιση της δανειακής.
      Και δεν τολμάει γιατί ξέρει ότι θα αποκαλυφθεί....
      Μόνο τον Σαμαρά αποκαλεί προδότη...
      Άσε που διακινεί δεξιά και αριστερά ότι τον σιγοντάρει ο Καραμανλής, για να θολώνει και να μπουρδουκλώνει τους ψηφοφόρους.

  15. factorx avatar
    factorx 17/04/2012 13:58:29

    Η παράταξη του παρελθόντος τον είχε βουλευτή φίλτατε. και το ερωτημα να το απευθύνεις στον Καραμανλή και τον Μητσοτακη. Ο Σαμαρά; ούτε αναπληρωτή τομεάρχη δεν τον έκανε

    • Χειρισμοι! avatar
      Χειρισμοι! @ factorx 17/04/2012 14:13:29

      και αυτο το θεωρεις εσυ εξυπναδα! Αντι να τον χωσει μεσα στον .... πολεμο, τον εκανε ηρωα!
      Ποιος το ....συντονισε αυτο το θεμα; Να υποψιαστω;;;;

    • juliet avatar
      juliet @ factorx 17/04/2012 14:21:50

      Και βέβαια έκανε αντιπολίτευση του έρμου του Καραμανλή μέχρι να τον κάνει υφυπουργό Ναυτιλίας και να σωπάσει .Αλήθεια ,εκείνες οι κατηγορίες εναντίον του Νικολά ,του Αντρίκου ....τι έγιναν; Αν τον θεωρείς αγωνιστή ...και ήτανε θα έμενε να δώσουμε όλοι μαζί τον αγώνα και μετά αν δεν του άρεσε ...ας έπραττε κατά συνείδηση.

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ juliet 17/04/2012 22:41:35

        Σωστη η Juliet!
        ΑΚριβως ετσι επρεπε να κάνει!
        Αληθεια εκανε αντιπολιτευση στον Καραμνλη;
        Για πες μου Juliet!
        γιατι θελω να βγαλω ακρη σε κατι προσωπικες επιθέσεις και κακοηθειες!

  16. Παύλος avatar
    Παύλος 17/04/2012 15:59:20

    Θα ήθελα να απευθύνω μιά ερώτηση - με όλη την καλή διάθεση - σε όλους τους πρώην Νεοδημοκράτες και νύν επίδοξους Καμμενικούς:
    Αν σκευθείτε για 7'' την περίπτωση της ξετσίπωτης επιχείρησης εξόντωσης του Καραμανλή, από τους πέραν του Ατλαντικού Σατανάδες, όπως δραματικά αποκαλύφθηκε, με ένα επιτηδευμένα κατασκευασμένο σκάνδαλο,

    παράλληλα με την επιχείρηση "εξόντωσης" της αυτοδυναμίας Σαμαρά,

    πόση ευφυία χρειάζεται για να αντιληφθείτε , ότι είναι οι ίδιες Σατανικές Δυνάμεις που την οργανώνουν μέσω Καμμένου;;;
    Τότε νίκησε το κακό, αλλώνοντας το μυαλό κυρίως ΠΑΣΟΚικών αφελών!
    Θέλετε τώρα να ξανακατισχύσει, αλλώνοντας το μυαλό αφελών Νεοδημοκρατών;;;;;;;
    Μή γένοιτο , γιατί τότε :
    "έστε η αισχάτη πλάνη χείρων της πρώτης" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Mara avatar
      Mara @ Παύλος 17/04/2012 16:38:22

      Μπα... Παύλο, μην ανησυχείς....
      Ήδη όσοι "τσίμπησαν" στην αρχή, στην πορεία κατάλαβαν ότι κάτι δεν πάει καλά...
      Έχει αρχίσει η "αποκαθήλωση" και μέχρι την ημέρα των εκλογών θα έχει ολοκληρωθεί....
      Είναι τραγικά λίγος... και ψωνισμένος μέχρι γελοιότητας....
      Ο δε χρόνος των εκλογών, μπέρδεψε πολύ τα πράγματα.
      Δεν τους βγαίνει... με τίποτα.

      • Παύλος avatar
        Παύλος @ Mara 17/04/2012 16:47:48

        Ναί , αλλά ας μας κάνει την τιμή κάποιος Καμμενικός να μας απαντήσει ευγενικά στην ερώτησή μας!

        • Mara avatar
          Mara @ Παύλος 17/04/2012 19:16:16

          Έ... βρέ Παύλο, έχεις και εσύ κάτι απαιτήσεις....

      • juliet avatar
        juliet @ Mara 17/04/2012 16:48:51

        Mara,
        Θα σου πω άλλη μια τακτική ,αφήνεις τον άλλο να νομίζει ότι μπορεί να παίζει.Εκεί όταν έχεις να κάνεις με ''γαλόπουλο''θα κορδώνεται και θα κάνει τα λάθη τ΄ενα πάνω στ΄άλλο .Οσο τα χαρτιά σου είναι κλειστά τόσα λάθη θα κάνει.Και θα πετάς και ένα υπονοούμενο.Δεν μας φοβίζουν τι έκανε ο Καμμένος ,ο Μαρκόπουλος είναι εκτός .Και εντός να ήτανε δεν θα τους κατεβάζαμε λόγω υποννοιών.Και αυτό πολιτική είναι.
        Είπαμε κάνουνε ξεκαθάρισμα .
        Εκεί στη Κύμη μιλάνε για κάτι αναπαλαιώσεις επί Μαρκό.

        • Mara avatar
          Mara @ juliet 17/04/2012 19:20:53

          Κάπως έτσι θα γίνει....
          Όσο για το ζώο... ποιό γαλόπουλο?
          Μάλλον για παγώνι μου κάνει..., που φουσκώνει και ξεφουσκώνει την πρασινομπλέ... ουρά του.

  17. Παύλος avatar
    Παύλος 17/04/2012 16:05:57

    συγγνώμην : έσται

  18. fillios avatar
    fillios 17/04/2012 16:07:14

    Οι Αμερικάνοι ¨δεν θέλουν¨ την παράταξη που τους έφερε και τους επέβαλε στην Ελλάδα και οι δεξιοί (αδέξια) τα βρίσκουν με τους Ρώσους και τον πρώην πράκτορα της KGB πρόεδρό τους...
    Τελικά ο Μόσκωβος ήρθε αλλά όχι για τους κομμουνιστές ...
    Μήπως βρε Φαήλο αντί για λαϊκή δεξιά (άλλο ανέκδοτο κι αυτό) να την πείτε κομμουνιστική δεξιά ;

    • factorx avatar
      factorx @ fillios 17/04/2012 16:21:17

      Συγνώμη, αλλά σε εμένα πρέπει να απευθύνεσαι

  19. GR avatar
    GR 17/04/2012 20:16:54

    Εκτός από τον καμμενο,να ανησυχείτε και για την χρυση αυγή,σε νομό της βορείου ελλάδος,οι περισσότεροι που ψήφισαν λαος το 2009 και νδ,πάνε ολοταχώς προς τα εκεί,ρωτήστε λίγο να δείτε,τις τοπικές σας στην επαρχία και μην επαναπαύεστε,διότι στον καμμένο τα χώνετε,αλλά από τέρμα δεξιά είναι το πρόβλημα,ειδικά στις ηλικίες μεταξύ 20-40.

  20. Μάνια avatar
    Μάνια 17/04/2012 22:44:45

    Μάρα ,,,
    πετυχες διάνα!
    Αυτο ας το προσεξουν καποιοι!
    Διακινειται και δεξια και αριστερα και πανω και κατω!
    ,,,,,,,,,,,,
    Δεν ισχυει τελικά;
    Πες μου το να χαρω!

    • Mara avatar
      Mara @ Μάνια 18/04/2012 01:12:45

      Βρέ... Μάνια, ο Καραμανλής... να στηρίζει τον Καμμένο?
      Είναι ποτέ δυνατόν?
      Μην τρελλαθούμε τώρα...
      Επίτηδες τα διακινούν αυτά... εδώ και πάρα πολύ καιρό, για να χτυπάνε τον Σαμαρά.
      (Καλά... περίμενε λίγο ακόμα και θα δείς τί κατραπακιά θα φάνε, ειδικά γι΄αυτό... και θα τους έρθει νταμπλάς...)
      Η "φανταστική" στήριξη του Καραμανλή στον Καμμένο, είναι σαν το τσέκ των 130 δις από τον Πούτιν.
      Σου λέω το ΄χει κάψει... το παιδί.

      Υ.Γ.
      Το νέο ρεζιλίκι που έπαθε σήμερα στον Ευαγγελάτο, το είδες?

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ Mara 18/04/2012 02:49:39

        Oχι δεν το είδα Μάρα!
        Τι έγινε;
        Για τους καλοθελητές του θελω πολύ να σου πω Μάρα,,,,αλλα δεν θα ήθελα δημόσια.

        • Mara avatar
          Mara @ Μάνια 19/04/2012 13:46:11

          Μπές στο Σκάϊ να το δείς.
          Έγινε νούμερο...
          (Ώς συνήθως βέβαια....)
          Μόλις λίγο τον δυσκόλεψε ο Ευαγγελάτος με τις ερωτήσεις, εκνευρίστηκε, δεν ήξερε τί έλεγε και έγινε επιθετικός στα καλά καθούμενα....
          Το αποτέλεσμα ήταν να δείχνει απίστευτα ανεπαρκής, ψεύτης, ανασφαλής και ανίκανος να διαχειριστεί όλη αυτή την κατάσταση που έχει δημιουργήσει με τους ΑΕ.
          Χθές δε το πρωί, πάλι στο Σκάϊ, εμφανίστηκε το άλλο μεγάλο.... στέλεχος, ο Κουίκ.
          Εκεί να δείς....
          Μόλις και αυτός δυσκολεύτηκε λίγο, άρχισε να βρίζει τους πάντες και τα πάντα, με ένα λεξιλόγιο τύπου "...αφήστε αυτά τα καλαμπουράκια..., θα σας ξεδοντιάσουμε... στις 6 Μαϊου χωρίς αναισθητικό...." ( ο τελευταίος χαρακτηρισμός απευθυνόταν στον κ. Παρρησιάδη Οδοντίατρο και υποψήφιο βουλευτή της Ν.Δ. στην Β! Αθηνών)
          Μόνο βρισιές και επιθέσεις και φυσικά δεν απάντησε σε τίποτα ουσιαστικό....