#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/10/2010 15:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι θέλει ο κ. Παπανδρέου και κυκλοφορεί στους δρόμους;

Τρεις εικόνες όλη η πραγματικότητα







Τι θέλει και κυκλοφορεί, δήθεν άνετος, ο Γ. Παπανδρέου στους δρόμους της Αθήνας; Χτες, όταν βγήκε από το υπουργείο Εσωτερικών, τον πλησίασε μια κοπελια και όπως φαίνεται και απο τις φωτογραφίες άρχισε να διαμαρτύρεται.

Αμήχανος ο κ. Παπανδρέου προσπαθεί όπως φαίνεται να πει κάτι, ενώ ο κ. Παπακωνσταντίνου χαμογελά σαν να του λέει “να μην τα τραβάω μόνο εγώ”.

Όσο για τους σωματοφύλακες που περιτριγυρίζουν τον κ. Παπανδρέου κρατιούνται με το ζόρι.

Καλό το στυλάκι του Ομπάμα, αν και ο ίδιος ο Ομπάμα το' χει σταματήσει και δεν κυκλοφορεί στους δρόμους ακόμα και με στρατό από πίσω του. Ο κ.Παπανδρέου, και οι επικοινωνιακοί του σύμβουλοι, θα πρέπει να καταλάβουν λοιπόν, ότι το να κυκλοφορεί με μια στρατιά σωματοφυλάκων, δεν του περιποιεί τιμή. Πετυχαίνει δε, το αντίθετο αποτέλεσμα: Ενώ θέλει να δείξει ότι βρίσκεται κοντά στον λαό, δείχνει ότι φοβάται.

(φωτογραφίες Eurokinissi)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 14/10/2010 16:09:38

    Μπα διαφωνώ ότι η κοπελιά διαμαρτύρεται. Θέλει να του δώσει το μισθό της για τη σωτηρία της πατρίδας και ο Τζεφ της λέει "δε χρειάζεται, λεφτά υπάρχουν". Ο Παπακωνσταντίνου δεν χαμογελάει επειδή δεν τα τραβάει όλα αυτός, αλλά επειδή πρόσεξε ότι το μπουφάν είναι burberry και σου λέει "έχουν ακόμα "λίπος".

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Bodinus1576 14/10/2010 23:08:43

      απο την φλεβα στο λαιμό της που χει γίνει τούμπανο αυτό ακριβώς φαίνετε (εικόνα 2) :evil:

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Bodinus1576 14/10/2010 23:11:20

      ...για το μπουφάν το πέτυχες στο στόχο, χεχεχε!

      • lampros avatar
        lampros @ Ευθύμης 15/10/2010 00:27:38

        Γιατί, τα μαϊμού Μπούμπερη (και στάχτη) έχουν άλλο μοτίβο και δεν σε ξεγελάνε;

  2. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 14/10/2010 16:13:00

    Πίσω από το γκαπ μόλις και μετά βίας διακρίνεται ο tiramola αν δεν αυταπατώμαι...

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ (A)θανάσης 14/10/2010 16:17:18

      μάλλον για την ευγενική παραχώρηση του Μπιμπι πρόκειται

  3. Ραβινος avatar
    Ραβινος 14/10/2010 16:15:57

    Η αυτοκρατορια του τρομου που πανε να στησουν θα γυρισει μπουμερανγκ.Θα φοβουνται τον ισκιο τους οι ασχετοι μαθητευομενοι μαγοι.Ας μην ειχαν την μοαδικοτητα της φιλοξενιας στα μπουκωμενα ΜΜΕ και θα ειχαν χασε τα υγα και τα πασχαλια με τους χαχολους που τους πιστευουν ακομη .Σκηνες σαν αυτες τις σημερινες στην Ακροπολι εφεραν στον νου μου το λεχθεν απο τους NAZI {Eθνικοσοσιαλσιστικο Εργατικο Κομμα } του Χιτλερ ''Εφόσον ειμαι ενας αμορφωτος & μοχθηρος ανθρωπος ο πολεμος και η αναταραχη μου αρεσει περισσοτερο απο την ομορφη καπιταλιστικη ταξη των πραγματων.Η βαρβαροτητα γινεται σεβαστη .Οι ανθρωποι εχουν αναγκη απο τον ωφελιμο φοβο .Θελουν κατι και καποιον να τους τρομοκρατει και να τους κανει να υποτασσονται τρεμοντας ''Ερνστ Ραιμ Αρχηγος των Tαγματων Εφοδου του Γ!Ραιχ
    Ας το εχουμε εγκαιρα υποψη .Στην ψηφο της 7 Νοεμβριου να σπασουμε τα δεσμα που μας βαλανε πριν εκκολαφθει το αυγο του φιδιου .

    • klausevitz avatar
      klausevitz @ Ραβινος 14/10/2010 19:48:55

      Mπά, Βαιμάρη θυμίζουν περισσότερο!
      Τα Sturm Abteilung έπονται και θα τα εκφράσουν..άλλοι!
      Αν και στη χώρα μας δεν έχουμε το...σθένος αναλόγων ακροτήτων,
      ευτυχώς βέβαια!
      Για τα υπόλοιπα θα μας λυπηθεί... ο Θεός της Ελλάδος1

      • man8os avatar
        man8os @ klausevitz 14/10/2010 22:32:29

        Πολυ φοαβαμαι οτι συμφωνω, ετοιμαζοννται να μας φερουν την παρακμη της Βαιμαρης.Οσο για τα υπολοιπα αγαπητε Καλουζεβιτς κρατηστε μικρο καλαθι.
        Ελπιζω να μην δω φτωχεια, υπερπληθωρισμο και ξυλο στους δρομους που χαρακτηρισαν εκεινη την περιοδο...
        Για αυτο πρεπει να πεσει αυτη η κυβερνηση.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ klausevitz 14/10/2010 23:18:46

        οκ, και απο πού θα βρούν κόσμο να επανδρώσουν τους stormtroopers;

        Στη Γερμανία υπήρχε τεράστιο δυναμικό απο ετοιμοπόλεμους και σε ηλικία που τους έπερνε να κάνουν ότι κάνανε.

        Αυτοί που στηρίζουν τον βλακέντιο δεν είναι παρά μερικοί βολεμένοι απο δώ και απο κεί, ανθρωπάκια που έτσι και καταλαβαίνανε οτι άλλαξαν "τα κόζια" θα γυρνάγανε σε μιά νύχτα το τροπάρι.
        Οι περισσότεροι δε απο αυτούς βρήκαν την ευκαιρία με τον σούπερ γκούφη να βγάλουν τις ανθεληνικές τους κόμπλες.

      • man8os avatar
        man8os @ klausevitz 14/10/2010 23:29:32

        Ευθυμη,
        Εαν πεσει αρκετα ακομα το βιοτικο επιπεδο τοτε θα τα δεις ολα αυτα

  4. Λωτοφάγος avatar
    Λωτοφάγος 14/10/2010 16:17:03

    Bodinus1576
    Σε ευχαριστώ για το χαμόγελο που μου χάρισες.

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ Λωτοφάγος 14/10/2010 16:49:02

      Αφού μπορούμε και χαμογελάμε σημαίνει ότι πάμε καλά. Άλλωστε αυτή ήταν η πρόθεσή μου.

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/10/2010 16:24:16

    Στην Πατησίων αντίθετα οι ανιθαγενείς μικροπωλητές με τις κουρελούδες και τα σακίδια βάρους 200 κιλών παραεμπόρευμα θα τον επευφημούσαν.
    Και με το δίκιο τους άλλωστε.
    Αφού όλα γι αυτούς γίνονται.
    Για τους Έλληνες είναι ύβρεις, συλλήψεις έξω από εκκλησίες, φόρους, λοιδωρία, συκοφάντηση ανά την υφήλιο, φυλακίσεις, ΜΑΤ, δακρυγόνα, κατασχέσεις, απολύσεις και λουκέτα, το χέρι του πιο σοσιαληστή μόνιμα στην τσέπη, υφαρπαγή της μικρής ιδιοκτησίας και μετανάστευση.

    • Ιωαννης Ένατος avatar
      Ιωαννης Ένατος @ αλλενάκι 14/10/2010 20:43:05

      Δεν κάνει πως περνάει από τα μέρη μας; Λίγοι μείναμε αλλά ικανοί να φάει τόσες ντομάτες που θα του μείνουν και για σαλάτα!!

  6. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 14/10/2010 16:24:58

    Είναι ο πολίτης του μόχθου δεν μπορεί λάθος θα σας τα είπαν.

  7. ΚΑΠΙΤΑΛΗΣΤΗΣ avatar
    ΚΑΠΙΤΑΛΗΣΤΗΣ 14/10/2010 16:41:02

    Μπα προνομιούχα δημ.υπάλληλος ήταν με 1300 ευρώ τον μήνα...από αυτούς που ευθύνονται για το χρέος....βάρος για την κοινωνία...

  8. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/10/2010 16:51:55

    Ο Παπακωνσταντίνου γιατί κοιτάει χαμηλά? Ψάχνει κάτι ή ντρέπεται να αντικρίσει την κοπέλα?

  9. nasos avatar
    nasos 14/10/2010 16:53:50

    νομίζω πως του λέει ότι τον ψάχνει εδώ και κανά εξάμηνο για να του χαρίσει τον μισθό της για το καλό της Πατρίδας,αλλά με τόσα ταξίδια που κάνει στο εξωτερικό δεν μπορεί να τον βρεί πουθενά
    ''αμάν ρε ΓΑΠ,μια φορά είπα και γω να κάνω μια δωρεά και πας να μου την βγάλεις ξυνή''
    ή κάπως έτσι

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/10/2010 17:34:20

    Αυτος ο Παπακωνσταντινου γελαει???!!!!???!!!!??? και παει παρακατω.
    Αυτα ειναι.

    ΠΠ

  11. Orestios avatar
    Orestios 14/10/2010 17:49:06

    Στημενο φαίνεται.
    Τυχαία συνάντηση και τυχαία ήταν οι κάμερες εκεί?
    Πάνε οι εποχές του "πάμε".

  12. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 14/10/2010 18:06:33

    εγω θελω να μαθω την εθνικοτητα των σωματοφυλακων και ποιος τους πληρωνει! η δευτερη φωτο ολα τα λεφτα

  13. sauraki avatar
    sauraki 14/10/2010 18:21:20

    Τώρα κατάλαβα. Ο Γιώργος παρεξηγήθηκε που οι συμβασιούχοι δεν άφηναν τους αμερικανους φίλους και αδέλφια μας να δουν το acropolis.

  14. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 14/10/2010 18:29:53

    Η κυρία στην πρώτη φωτο είναι εκνευρισμένη και του τα λέει σε έντονο ύφος (βλέπε το λαιμό της).
    Ο γλόμπος φοβάται ότι θα χαστουκίσει τον Πρόεδρο. Ο άλλος την κρατάει σε απόσταση και δαγκώνει τα χείλια του γι' αυτά που του σέρνει η κυρία.
    Ο Πρόεδρος της λέει ότι κυβερνάει μια χώρα απατεώνων και διεφθαρμένων και φυσικά για όλα φταίει ο Καραμανλής.
    Ο Παπάκης φεύγει ευχαριστημένος γιατί ο Πρόεδρος κάλυψε όλες τις ασχήμιες που είπε προ ημερών.

  15. paskitis avatar
    paskitis 14/10/2010 19:51:50

    θελω να ευχαριστησω την παραταξη μου για την επιτυχη απελευθερωση της πολυαγαπημενης ακροπολης μας
    την απελευθερωση απο αυτους τους συμβασιουχους που ενω τοσο καιρο δουλευουν τζαμπα τολμανε και διαμαρτυρονται…!!!!ακουσον ακουσον.κλεινουν την ακροπολη που ειναι πολος ελξης για τους τουριστες μετα ομως απο του μπαιρακταρη και το κεπαμπ του θαναση,και την αμαυρωνουν δε με την εικονα αυτη να εμποδιζουν αλλους δημοσιους υπαλληλους του υπουργειου δημοσιας ταξης να επισκεφτουν το χωρο με πληρη εξαρτηση παντα
    τωρα η εικονα αποκατασταθηκε και η εικονα του συλλογου φιλων της ακροπολης γνωστη και ως ΜΑΤ ,εμειναν στο χωρο απο αγαπη και στοργη,ειναι θελκτικη για τους τουριστες που θα ανεβουν στην ακροπολη (μετα τα σουβλακια και τα κινεζικα τσολιαδακια)
    απορω δε με τον προεδρο του συλλογου γιατι δεν ακολουθησε την οδηγια του πολυ γνωστου δημοσιογραφου κυριου Πορτοσαλτε που απο τηλεορασης σκαι απορησε και ειπε..μα καλα οι νεοι ηγετες του συλλογου φιλων ακροπολης (ματ) δεν βρηκαν ουτε στο ελαχιστο την τεχνογνωσια του κυριου χρυσοχοιδη?
    αυτα τα κανουν νυχτα να μην γραφουν οι καμερες……
    τωρα νοιωθω καλυτερα και αυριο λεω να παω ακροπολη μια βολτα..η να παω για κεπαμπ λετε
    ευχαριστω

    • παναγιώτης avatar
      παναγιώτης @ paskitis 14/10/2010 20:18:21

      έγραψες...

  16. anna avatar
    anna 14/10/2010 20:48:55

    Πάντως η κοπελιά "στέκεται" καλά. Και η τσάντα (Longchamp) και το μπουφάν (Burberry), φίρμες. Ο Παπακωνσταντίνου, αυτά βλέπει στη δεύτερη φωτό.

    • προβοκατορας avatar
      προβοκατορας @ anna 15/10/2010 10:38:09

      μπα... απο αφρικανο στην ερμοu θα ειναι αγορασμενα και χωρις αποδειξη βεβαιως-βεβαιως

  17. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 14/10/2010 22:45:31

    Άσχετο!!


    Η ήττα της Σερβίας στο Βελιγράδι την περασμένη εβδομάδα από την υποδεέστερη ποδοσφαιρικά Εσθονία με 1-3 πυροδότησε θύελλα αντιδράσεων τόσο μεταξύ του απλού φίλαθλου κόσμου της Σερβίας όσο και μεταξύ των οργανωμένων οπαδών.
    Πολλοί τότε είπαν ότι αν το προχθεσινό παιχνίδι της Σερβίας με την Ιταλία γίνονταν στο Βελιγράδι τα επεισόδια θα έπαιρναν μεγάλη έκταση. «Ευτυχώς» το πρόγραμμα είχε εκτός έδρας αγώνα με την Ιταλία στη Γένοβα.
    Οι περίπου 2.ο00 οργανωμένοι οπαδοί της Σερβίας που έφτασαν στην Ιταλία για να παρακολουθήσουν τον αγώνα τα έκαναν, όπως όλοι προέβλεπαν μετά τον αγώνα με την Εσθονία, «γυαλιά καρφιά» με αποτέλεσμα ο αγώνας να μην τελειώσει ποτέ.
    Τα επεισόδια άρχισαν με επίθεση στο λεωφορείο της αποστολής της Σερβίας και συνεχιστήκαν εντός του αγώνα. Οι Σέρβοι φίλαθλοι προσπάθησαν να επιτεθούν στον τερματοφύλακα της εθνικής ομάδας της Σερβίας τον οποίο έσωσαν οι συμπαίκτες του, πετούσαν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο κ.α. Τα επεισόδια όμως της Γένοβας δεν είναι κάτι καινούργιο τα τελευταία χρόνια για τα ποδοσφαιρικά δρώμενα της Σερβίας.
    Τον Οκτώβριο του 2009, η FIFA απείλησε με επιβολή κυρώσεων σε περίπτωση νέου κύματος βίας από τις ριζοσπαστικές οργανωμένες ομάδες που υποστηρίζουν κυρίως την Παρτιζάν και τον Ερυθρό Αστέρα Βελιγραδίου. Μέχρι στιγμής το Συνταγματικό Δικαστήριο έχει απαγορεύσει τη λειτουργία σε 14 ομάδες οπαδών που πιστεύεται ότι είναι υπεύθυνοι για τη βία και την αναταραχή στα γήπεδα και όχι μόνο.
    Επίσης, επεισόδια προκληθήκαν και την περασμένη Κυριακή στο Βελιγράδι, με πάνω από εκατό τραυματίες εξαιτίας της παρέλασης Gay Pride. Οι οργανωμένες ομάδες είχαν κατηγορηθεί για την δολοφονία ενός φιλάθλου της γαλλικής ομάδας Τουλούζ στα μέσα του Σεπτέμβρη, 2009 στο Βελιγράδι σε αγώνα της Παρτίζαν για το Champions League και για τον εμπρησμό σε διαδηλώσεις για το Κοσσυφοπέδιο πριν μερικά χρόνια της πρεσβείας των ΗΠΑ στο Βελιγράδι.
    Δεδομένου όμως ότι το κλίμα στη Σερβική πρωτεύουσα ήταν τεταμένο τόσο εξαιτίας της ήττας από την Εσθονία, όσο και από τα επεισόδια στο Gay Pride παρατηρητές εκφράζουν την έκπληξη τους για όλα όσα συνέβησαν στο παιχνίδι Ιταλίας-Σερβίας, όλοι συμφωνούν ότι τα επεισόδια στην Γένοβα ήταν οργανωμένα, από ποιον όμως; και γιατί;
    Τα ερωτήματα πολλά:
    *Γιατί οι ιταλικές αρχές και η UEFA επέτρεψαν να περάσουν τα σύνορα ή γιατί δεν έθεσαν υπό στενή παρακολούθηση τους οργανωμένους οπαδούς της Σερβίας;
    *O επικεφαλής της ιταλικής αστυνομίας Αντόνιο Manganelli δηλωσε ότι οι σχέσεις με τη σερβική αστυνομία είναι "πολύ καλές" και απέδωσε τα επεισόδια στην Γένοβα σε "τρύπες στο κύκλωμα των πληροφοριών" μεταξύ της Ιταλίας και της Σερβίας. Αν δειχτούμε το ισχυρισμό για ελλιπείς ή ανακριβείς πληροφορίες, στα σύνορα δεν έβλεπαν ποιοι περνούσαν;
    Δεδομένου ότι η σερβική αστυνομία έχει προχωρήσει σε συλλήψεις όσων επιστρέφουν από την Ιταλία, ανεξάρτητοι παρατηρητές έχουν αρχίσει να κάνουν λόγο για προμελετημένο σχέδιο που στόχο είχε να φέρει σε σημείο να αντιδράσουν βίαια ,όπως και αντέδρασαν οι οργανωμένες ομάδες με την ευκαιρία του Gay Pride και την ήττα της Σερβίας από την Εσθονία που συνέπεσαν. Με αυτή την εξέλιξη αφενός μεν έγινε ποιο εύκολος ο εντοπισμός τους αφετέρου επιταχύνεται με συνοπτικές διαδικασίες η απαγόρευση λειτουργίας σε όλες τις οργανωμένες ομάδες οπαδών.
    Παράλληλα, το θέμα έχει και πολιτικές πτυχές. Στη Σερβία είναι γνωστό ότι το σύνολο των οργανωμένων οπαδών ανήκουν σε πατριωτικές ομάδες που προπαγανδίζουν τη μεγάλη Σερβία και αντιδρούν για τις εξελίξεις στο Κοσσυφοπέδιο.
    Η εφημερίδα politika του Βελιγραδιού σε πρωτοσέλιδο άρθρο της χθες έγραφε, «ποιος θα σταματήσει το κοπάδι των τρελών» …
    Εν τω μεταξύ, τις μέρες που συνέβησαν τα επεισόδια επισκέφτηκε τα δυτικά βαλκάνια η υπουργός εξωτερικών των ΗΠΑ Χίλαρι Κλίντον, η κ. Κλίντον από την Πριστίνα στη βάση του δόγματος της ήπιας ισχύς (Soft power) δήλωσε ότι το καθεστώς, η κυριαρχία και η εδαφική ακεραιότητα του κοσσυφεπεδίου δεν μπορούν να συζητηθούν, ενώ στη Γκρατσάνιτσα κατά την επίσκεψή της σε σερβικό μοναστήρι υποσχέθηκε την πλήρη υποστήριξη της κυβέρνησης των ΗΠΑ για την προστασία της σερβικής πνευματικής κληρονομιάς στο Κοσσυφοπέδιο. Η κ. Κλίντον στη συνέχεια συναντήθηκε με τον Μπόγιαν Στανόγιεβιτς, δήμαρχο του νεοσύστατου Δήμου της Γκρατσάνιτσα και με άλλους δημάρχους της περιοχής οι οποίοι διαμορφώνονται στο πλαίσιο του σχεδίου του πρώην Πρόεδρου της Φιλανδίας Μάρτι Αχτισάαρι που προτείνει ένα πολυεθνικό Κόσοβο που θα αυτοκυβερνάται. Σχέδιο το οποίο παλιότερα [2007] όταν πρωθυπουργός της Σερβίας, ήταν ο Βόιτσλαβ Κοστούνιστα είχε απορριφθεί από το Βελιγράδι εν μέσω πολιτικής διαμάχης που οδήγησε σε πρόωρες εκλογές.
    Από τις εξελίξεις στην περιοχή παρατηρητές εκτιμούν ότι σε περίπτωση που δεν υπήρχε η ήττα της Σερβίας από την Εσθονία, σε περίπτωση που δεν υπήρχε μες στο καταχείμωνο το Gay Pride του Βελιγραδιού και τα επεισόδια που δημιουργηθήκαν εξαιτίας του, σε περίπτωση που δεν συναίβεναν τα ακραία γεγονότα της Γένοβας οι «οργανωμένοι οπαδοί» είναι πολύ πιθανό να αντιλαμβάνονταν διαφορετικά τις εξελίξεις στο κόσσοβο και να δημιουργούσαν επεισόδια που θα έβαζαν σε κίνδυνο τις διπλωματικές εξελίξεις, εξαιτίας όμως της οχλαγωγίας που προκλήθηκε από επιμέρους ζητήματα, η επίσκεψη της κ. Κλίντον και οι ειδήσεις για το Κόσοβο πέρασαν στα ψιλά της ειδησεογραφίας στη Σερβία .. Οργανωμένο σχέδιο, σεναριογραφία , ποιος ξερει!

    • προβοκατορας avatar
      προβοκατορας @ o βουνίσιος 15/10/2010 10:41:16

      αλληλεγγuη στον σuλληφθεντα Ιβαν Μπογκντανοβ και στοuς εξεγερμενοuς σερβοuς εθνικιστες

  18. Costas avatar
    Costas 15/10/2010 01:19:48

    Δεν ξέρω πιός διατάζει σήμερα την αστυνομία, αλλά πρέπει να καλέσει σύντομα τον δικό μας τον προκομένο ...Προκόπη να τους εξηγήσει πως να συμπεριφέρονται. Χε,χε,χε,χε..............

  19. ΣΩΤΗΡΗΣ avatar
    ΣΩΤΗΡΗΣ 15/10/2010 04:30:30

    ο κ υπουργοσ διπλα απο τον αμημαχανο οπως ΠΑΝΤΑ γαπ δεν λεει ''να μην τα ακουω μονο εγω΄αλλα απλα ΑΠΑΞΙΩΝΕΙ την κοπελλια λεγοντας ΠΑΡΑΤΑ ΜΑΣ τετοιοι ΕΙΝΑΙ

  20. Αγροφυλακας avatar
    Αγροφυλακας 15/10/2010 05:27:47

    Costas,

    Σε πείραμε είδηση! Κόψτο!

  21. kiki avatar
    kiki 15/10/2010 05:59:27

    @ Λεωνιδα,
    οντως μεγαλα αυτια,γαμψη μυτη,κατι μου θυμιζει,και για Ηπειρωτης δεν μου δειχνει.

  22. pikras57 avatar
    pikras57 15/10/2010 06:54:48

    Φάκτορα

    Μία φαινομενικά άσχετη είδηση που περασε στα ψιλα...
    Παραιτήθηκε (...σανε) ο Πρόεδρος της Κτηματικής Εταιρείας του Δημοσίου που εποπτεύεται από τον Υπουργό Οικονομικών.

    Σχεδόν τέσσερις μήνες μετά το διορισμό του τον Ιούλιο του 2010, ο καθηγητής Δημ. Ασημακόπουλος παραιτήθηκε από την προεδρία της Κτηματικής Εταιρείας του Δημοσίου, μέσα σε ένα τεράστιο παρασκήνιο φημολογίας για τους πραγματικούς λόγους της παραίτησης.
    Είναι η εταιρεία του δημοσίου που εμπλέκεται με την διαχείριση της δημόσιας περιουσίας 300 δις ευρώ!

    Μήπως ο καθηγητής τρομοκρατήθηκε από την κυβερνητική πρόθεση για εκποίηση των φιλέτων με διαδικασίες "φαστ τρακ" κοινώς άρπα κολα; Λέω.....

  23. tony avatar
    tony 15/10/2010 07:06:02

    Προσέξτε το δεξί χέρι του καράφλα στη δεύτερη φωτογραφία.
    Όλα τα λεφτα.
    Έτοιμος να τραβήξει πιστόλι.
    Τα δάχτυλα του.

  24. lazaros avatar
    lazaros 15/10/2010 10:20:55

    το προβλημα με τον γιωργακη ειναι πως οταν μιλαει για την Ελλαδα ειναι σαν να μιλαει για μια τριτη χωρα...Σαν να μιλαω εγω για την αυστραλια που εχω συγγενεις ξερω γω..βεβαια η μανα του αμερικανιδα ειναι και αυτος μητρικη γλωσσα τα αμερικανικα εχει ενω μεγαλωσε και σε ξενες χωρες οποτε δεν πρεπει να περιμενω και πολλα....αυτο ομως δεν προβληματιζει τους κομματικους ψηφους του?
    παιδια 3 μυρια ψηφους ειχε το πασοκ 3 μυρια εχει..πως να ξεχασει ο ψηφοφορος πως το πασοκ λειτουργησε τοσο αξιοκρατικα υπερ αυτου ?το θεμα ειναι ο σαμαρας να κερδισει τις αδεσμευτες ψηφους...

  25. Dimitris D avatar
    Dimitris D 15/10/2010 11:24:38

    Αυτή διαμαρτυρήθηκε στα ελληνικά ή στα αγγλικά;
    Αν του τα είπε στα ελληνικά, ο ΓΑΠ δεν θα κατάλαβε τίποτα.

  26. Aris avatar
    Aris 15/10/2010 13:46:25

    Ο άνθρωπος απλά προσπαθεί να επιβεβαιώσει αυτό που έχει δηλώσει: "θα μας πάρουν με τις πέτρες". Και βγαίνει έξω μήπως και τον πάρει καμία πέτρα και επιβεβαιωθεί... Μόνο που όταν αρχίσει ο πετροπόλεμος, όχι ένας, όχι δύο, αλλά ούτε στρατός δεν θα τον σώσει...

  27. killerloop avatar
    killerloop 16/10/2010 08:22:18

    ΑΠΡΙΛΗΣ-ΜΑΗΣ κοντα το θερος!!!!!
    Ετοιμαστειτε..............

  28. ΘΑΝΟΣ avatar
    ΘΑΝΟΣ 16/10/2010 13:35:09

    Η κυβέρνηση της παιδικής χαράς, στην οποία προεδρέυει ο τουρίστας και ελληνόφωνος προθυπουργός, Γ. Παπανδρέου, έχει το απύθμενο θράσος να διατυμπανίζει, οτι τα οικονομικά μέτρα που,επιβλήθηκαν,
    στο δύσμοιρο, λαό αυτής της κατά τα άλλα υπέροχης χώρας τυγχάνουν της στήριξης των πολιτών!!!
    Τελικά η πολύ εμπαθείς πρέπει να είναι όλοι αυτοί οι απίθανοι τύποι της κυβέρνησης, και το διασκεδάζουν με τα βάσανα του λαού,
    (κάνοντας και το ανάλογο χιούμορ βέβαια) η έχουν βγεί με προσωρινή άδεια από το ψυχιατρείο!!!
    Αλλά αν αυτή η κυβέρνση του μνημονίου, δεν είχε την στήριξη, του οικονομικού κατεστημένου, που κατακλέβει το κράτος, πότε με τα δημόσια έργα, πότε με τις προμήθειες σε στρατιωτικό, φαρμακευτικό και τηλεπικοινωνιακό υλικό,μέσω αμαρτολών συμβάσεων, ενώ παράλληλα εχει βάλει χέρι και στην ενημέρωση ( βλέπε μεγάλα κανάλια και εφημερίδες) θα είχε φύγει νύχτα εδώ και καιρό... αλλα κοντά είναι αυτή η ώρα... πολύ κοντά όμως....

  29. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 17/10/2010 09:11:58

    Η έκφραση του σωματοφύλακα στην 3η φώτο είναι όλα τα λεφτα.
    Έχεις δίκιο, αλλά δεν καταλαβαίνει καλά τα ελληνικά είναι η έκφραση του...

  30. SPYROMILLIOS avatar
    SPYROMILLIOS 17/10/2010 13:20:39

    ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΣΤΟΝ ΙΒΑΝ,ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΟΒΟΥ ΣΤΗ ΣΕΡΒΙΑ.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΕΡΒΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΑΝΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ,ΤΗ ΓΗ ΤΟΥΣ,ΤΗ ΜΗ ΔΙΧΟΤΟΜΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ ΑΚΡΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΗΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ. Ε ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΣΕ ΠΧ, ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΤΡΙΔΑ,ΕΘΝΟΣ,ΙΔΕΩΔΗ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΧΑΦΙΕΔΕΣ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ.ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΑΡΚΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ ΕΡΥΘΡΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΤΟΥ. RED STAR ORTHODOX BROTHERS
    ΒΟΡΕΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΣ ΓΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ