#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/12/2010 19:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά μπορεί να γίνει δίκη για τη SIEMENS!



Έχουμε αξιόλογα νέα.

To antinews ως τώρα δέχθηκε δυο μηνύσεις από δημόσια πρόσωπα. Μια από τον «σύμμαχο» Κώστα Κιλτίδη και μία πρόσφατα από το «συμμαχόπουλο» Κώστα Μπακογιάννη, γιο της προέδρου του γνωστού εξαπτέρυγου του Μνημονίου.

Προφανής στόχος το να σιωπήσουμε. Όσο ο ήλιος βγαίνει από την Ανατολή, δεν θα έχει κανείς αυτή τη χαρά.

Ο κ. Κιλτίδης μας μήνυσε για …σχόλιο επισκέπτη, που είναι φιλοφρόνηση μπροστά σε όσα γράφονται και λέγονται.

Ο δε υιός Μπακογιάννης μας μήνυσε για την αναδημοσίευση φωτογραφίας των «Ευρυτανικών Νέων» από τον δημόσιο κι ανοιχτό γάμο του (!!) σε ανάρτηση μας στις 2/6/2010, ενώ αναφέρει επίσης ότι στην ανάρτηση μας «αναφέρεται ψευδώς ότι «όπως έχουν καταθέσει μέχρι στιγμής μάρτυρες στην εξεταστική» η εταιρεία SIEMENS έχει πάρει υπό την προστασία της την οικογένεια μου με μεταξύ άλλων «δωρεές σε γάμους, χορηγίες και άλλα πολλά» και προσκομίζει και άλλες αναρτήσεις μας της 2-6-2010, 25-5-2008, 19-11-2008, 7-5-2008 και 6-11-2009 που τάχα αποτελούν «μακρά σειρά κακόπιστων, προσβλητικών και αναληθών δημοσιεύσεων». Όλες αυτές οι αναρτήσεις αφορούν στοιχεία και ντοκουμέντα απο το σκάνδαλο της Ζήμενς!

Λοιπόν, τελικά αυτό που δεν πέτυχαν  εισαγγελείς, ανακριτές κι ανακριτικές επιτροπές μπορεί να το πετύχει το Antinews! Δηλαδή να γίνει επιτέλους στην Ελλάδα μια δίκη για τη SIEMENS.

Και βέβαια το δικαστήριο θα πρέπει να εξετάσει, αφού το επικαλείται ο μηνυτής ως «συκοφαντικό» εάν η SIEMENS είχε πάρει υπό την προστασία της την φαμίλια, μαμά, θείο, θεία κλπ.

Τι λέτε, ενδιαφέρον, ε; Θα σας κρατήσουμε ενήμερους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ηλίας avatar
    Ηλίας 21/12/2010 11:46:22

    Εμπρός στο δρόμο που άνοιξε ο πάγκαλος!

    • HOOLIGAN avatar
      HOOLIGAN @ Ηλίας 21/12/2010 18:35:22

      Ειμαστε ολοι διπλα σου αν χρειαστει και στους δρομους .Δωστε συνθημα και ας ανοιξουν οι ασλοι του αιολου

  2. Kennan avatar
    Kennan 21/12/2010 11:55:05

    Και φυσικά, οι αγωγές έρχονται μετά τις επιθέσεις των κρατικοδίαιτων ΜΜΕ στο Antinews, αφού έβαλαν πρώτα βουλευτές της ΝΔ να ανοίξουν τον δρόμο...

  3. loretta avatar
    loretta 21/12/2010 12:13:10

    Φακτορες

    ανοιξατε τον δρομο για να βγαινουν οι αληθειες.....!!

    Ολοι μαζι σας ειμαστε.

  4. taxalia avatar
    taxalia 21/12/2010 17:53:28

    Ιρανοί bloggers δεν γινόμαστε !

    Το Antinews.gr δέχθηκε δυο μηνύσεις από δημόσια πρόσωπα.
    Είναι φανερό πλέον ότι το καθεστώς έχει αρχίσει να ανησυχεί γιατί η αντίσταση έχει περάσει στα χέρια των ελεύθερων blogger και αυτό δεν αρέσει σε κάποιους.
    Έτσι με διαφορετικές μεθόδους ανά περίσταση προσπαθούν να φιμώσουν τις ελεύθερες φωνές.
    Θα πρέπει το καθεστώς να καταλάβει ότι Ιρανοί bloggers δεν γινόμαστε.
    Στηρίζουμε τον συνάδελφο blogger και πιστεύουμε ότι σίγουρα θα δικαιωθεί....

  5. kourdistoportocali avatar
    kourdistoportocali 21/12/2010 17:55:30

    Δεν θα πληρώσει το "antinews.gr" για τα λαμόγια της Siemens. Όχι στις μηνύσεις κατά του διαδικτύου. Είμαστε στο πλευρό του...

  6. olympia avatar
    olympia 21/12/2010 17:57:46

    Διαβάζουμε στο Antinews ότι ο Κώστας Μπακογιάννης κατέθεσε μήνυση και αγωγή εις βάρος του ιστολογίου για αναφορές περί δώρων από τη Siemens. Για το θέμα της φωτογραφίας, το θεωρούμε αστείο και δεν θα το αναφέρουμε καν, μπορείτε εσείς όμως να διαβάσετε όλο το ιστορικό εδώ.

    Το νομικό σύστημα δίνει το δικαίωμα στον οποιονδήποτε να καταφύγει στη δικαιοσύνη έναντι όποιου πιστεύει ότι τον διαβάλλει. Όταν όμως είσαι δημόσιο πρόσωπο και ξεκινάς την πολιτική σου καριέρα, κρίνεσαι με διαφορετικό τρόπο από τον κοινό θνητό για την χρήση των νομικών σου δικαιωμάτων.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση λοιπόν, ο κύριος Μπακογιάννης θεώρησε προσβλητική την αναφορά περί δώρων από την εταιρεία Siemens. Όταν λέμε δώρων, εννοούμε κυριολεκτικά αποχυμωτές, στίφτες κλπ. Όχι “δώρα” τύπου Μαντέλη ο οποίος έχει ήδη οδηγηθεί στην δικαιοσύνη.

    Εδώ λοιπόν εγείρεται ένα τεράστιο ερωτηματικό: Πριν από λίγους μήνες, η εφημερίδα “Πρώτο Θέμα” είχε υποστηρίξει ότι υπήρχε σχέση του κυρίου Κώστα Μπακογιάννη με κατηγορούμενο ως μέλος της εταιρείας δολοφόνων που εκτός Διαβάστε τη συνέχεια του άρθρου http://olympia.gr/2010/12/21/%ce%b7-%ce%b5%cf%80%ce%b9%ce%bb%ce%b5%ce%ba%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b5%cf%85%ce%b1%ce%b9%cf%83%ce%b8%ce%b7%cf%83%ce%af%ce%b1-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%ba%cf%8e%cf%83%cf%84%ce%b1-%ce%bc%cf%80%ce%b1/#more-44851

  7. Π. Καμμένος avatar
    Π. Καμμένος 21/12/2010 17:59:16

    Είμαστε στο πλευρό του antinews κι εγω και η γυναίκα μου για νομική και οποιαδήποτε άλλη βοήθεια

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Π. Καμμένος 21/12/2010 18:04:20

      Πανο, να ξερεις... οτι δεν εισαι μονος σου σε καμια σου κινηση και δημοσια δηλωση!!
      δε μιλαω για σενα για να μην με χαρακτηρισει καποιος... αλλα παρακολουθω τα παντα!!!
      Εχεις πολυ κοσμο στο πλευρο σου.!!
      Ο καθενας με τα οπλα του στο κοινο στοχο, να σωσουμε την Ελλαδα για τα παιδια μας! απο τον αβαφτιστο Τζεφρυ και την παρεα του.

      ΠΠ

    • popolaros avatar
      popolaros @ Π. Καμμένος 21/12/2010 21:49:55

      +1000 στον Πάνο.

    • ΑτροΠος avatar
      ΑτροΠος @ Π. Καμμένος 21/12/2010 22:22:28

      σε συμπαθουσαμε παντα, αλλα οσο ναναι, πολιτικος ησουν, μια επιφυλλαξη την ειχαμε..
      σε ειδαμε να εισαι εκει με την ψυχη και τα ματια δακρυσμενα , αληθινος, στο ξοδι ενος ανθρωπ ου που εκτιμουσαμε!
      επαψες νασαι ο πολιτικος για μας...
      εγινες ο Πανος, ο φιλος του Γιαννη...
      θα ειμαστε κοντα σου ... χωρις επιφυλλαξεις...

    • loretta avatar
      loretta @ Π. Καμμένος 21/12/2010 23:24:28

      Πανο

      εξαιρετικη ομιλια στην βουλη...καλη δυναμη και καλη συνεχεια.

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/12/2010 18:09:06

    α! τώρα το είδα. Φυσικά από όλους συμπαράσταση...

    Δεν θα νόμιζα ότι συμφέρει την Οικογένεια να κάνει τέτοια κουνήματα, αλλά προφανώς δεν το ξέρει ο νεαρός (για τον οποίο δεν ξέρω εγώ τίποτα). Πιό πολύ την συμφέρει το "τα φάγαμε όλοι μαζί".

    • παγωτατζής avatar
      παγωτατζής @ archaeopteryx 21/12/2010 18:23:13

      H μήνυσεις (οι συγκεκριμμένες ) γίνονται για να "πουληθεί" ή εντιμότητα της οικογένειας,στούς ευήθεις πολίτες και πιθανούς ψηφοφόρους τού νεοσυσταθέντος πολιτικού τους κινήματος.
      Και να "προστατευθεί" τό πολιτικό μέλλον τού νεοσσού της οικογενείας.
      Φτώχεια και Ενδεια ......Πρέπει να έχει πέσει πολύ μαυρίλα από τα μηνύματα πού λαμβάνουν.

    • Maro avatar
      Maro @ archaeopteryx 21/12/2010 20:42:06

      !!!!!!

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 21/12/2010 18:15:08

    από το Εγκληματικότητα eglimatikotita . blogspot . com/2010/12/blogpost_3762.html

    Απόφαση δικαστηρίου υπέρ δημοσιογράφου δημιουργεί νομολογία υπέρ δημοσιογράφων αλλά και υπέρ μπλόγκερ [πολίτες]

    Νομολογία υπερ δημοσιογράφων και πολιτών αποτελεί η απόφαση αθώωσης δημοσιογράφου από την κατηγορία της συκοφαντικής δυσφήμισης κατά ιατρού.

    Ο δημοσιογράφος είχε αναφέρει σε δημοσίευμά του ότι ο «γιατρός, είναι μονίμως σε άδεια» και παράλληλα τον αποκάλεσε «γιατρό-φάντασμα». Ο γιατρός τον είχε μηνύσει για συκοφαντική δυσφήμιση και εξύβριση και το δικαστήριο είχε κρίνει θετικά το αίτημα του μηνυτή με αποτέλεσμα να κρίνει ένοχο τον δημοσιογράφο και να του επιβάλει 50.000 € αποζημίωση στον εν λόγω γιατρό.

    Όμως η ομόφωνη απόφαση του Εφετείου Αιγαίου αποφάσισε ότι σύμφωνα με πρωτοποριακή νομολογία του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων : «Οποιοσδήποτε πολίτης και πολύ περισσότερο ο επιφορτισμένος με την ενημέρωση του κοινού δημοσιογράφος, δικαιούται να προβεί σε κριτική για τις πράξεις και τις παραλείψεις των προσώπων που ασκούν δημόσια καθήκοντα και δη αυτών, που σχετίζονται με την υγεία των πολιτών».

    Τέλος , το Εφετείο επιδίκασε στον γιατρό να πληρώσει και τα δικαστικά έξοδα στον δημοσιογράφο, ως εκ τούτου αυτή η απόφαση αποτελεί νομολογία, η οποία αφορά χιλιάδες δημοσιογράφους, αλλά και απλούς πολίτες, που αντιμετωπίζουν αγωγές.

    http://www.spnews.gr/index.php/mixed-news/media/2511-nomologia

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/12/2010 18:18:40

    Αμ ειναι κυριος ο Χ'δακης... και δεν της εκανε μηνυση για τη δηλωση της.. οτι αιτια της επιθεσης εναντιον του ειναι η Αντιμνημονιακη Ψηφος !!!!
    Να την παει στα δικαστηρια να μας εξηγησει η Θοδωρα η Μνημονιακια (R)ΠΠ, το πως τη συναντουν στο δρομο οι πολιτες και της ζητουν περισσοτερα μετρα οπως στο ΓΑΠ .... να μας πει οτι το Μνημονιο ειναι "ευτυχια" αλλα πατατακιας...

    Αλλα με το κυριλε δεν πας πουθενα πλεον !!!

    ΠΠ

  11. sawas avatar
    sawas 21/12/2010 18:22:40

    Συγχαρητήρια, 2 σαρδέλες ακόμα η 2 αστέρια??

    Τέτοιες μηνύσεις είναι σαν να παίρνεις προαγωγή

    Δεν πειράζει θα τους περάσει.

    Μπορεί να είναι συντονισμένη (Ντόρα/Θεμος, Κώστας/Αντι) η μήνυση/διαφήμιση!!!

    ¨Αφάνεια¨ τέχνας κατεργάζεται!!!!

  12. ΔημήτριοςΤ avatar
    ΔημήτριοςΤ 21/12/2010 18:45:03

    Πάντα απο μικρός ήμουν δίπλα σε αυτους που ήθελαν και έλεγαν την αλήθεια, είμαι επίσης δίπλα σε όσους ελέγχουν τους πολιτικούς και την εξουσία. Τους μηνυτές τους μαύρισα, τους εγκατέλειψα γιατί είναι υπόλογοι για όλα.

  13. Ραβινος avatar
    Ραβινος 21/12/2010 18:46:14

    Oλαλα !! Μαλλον δεν καταλαβε σε τι λουμπα επεσε η αγια οικογενεια & οι υποτακτικοι της .Ολοι ειμαστε στο πλευρο του Antinews.

  14. spiros avatar
    spiros 21/12/2010 18:47:09

    Αποτελεί αμοιβή για τις αλήθεις . Τα καρποφορα δένδρα πετροβολούν.

  15. Aris. A avatar
    Aris. A 21/12/2010 18:49:14

    Κάποιοι έχασαν τα αυγά και τα πασχάλια.

    Και όπως είπε ο Λαζόπουλος "οποιος προσπαθεί να μπει με το ζόρι στο κάδρο της εξουσίας γελοιοποιείται".

    Ρε παιδιά δεν είναι κακό ότι δεν παίρνεται ούτε 3% για να μπείτε στην βουλή κακό είναι ότι με πράξεις και ενεργειές σας καταντάτε γραφικοί.

    ΔΗΣΥ καλά κρασιά.

  16. trans avatar
    trans 21/12/2010 18:49:56

    Ο Αγώνας Συνεχίζεται

  17. danaos avatar
    danaos 21/12/2010 18:50:44

    Βρε άρχισαν τα όργανα! Το περίμενα! Φάκτορα μαζί σου όλοι και τα ονόματά μας στη διάθεσή σου!

  18. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 21/12/2010 18:57:37

    ..μόλις το είδα, καθώς απουσίαζα και είναι αυτονόητο ότι είμαστε όλοι στο πλάι σου σε ότι χρειαστεί.


    ΥΓ

    Να μερικές ιδέες:

    -ξεκίνα αναρτήσεις ότι καμία πολιτική οικογένεια δεν έχει πάρει μίζες από την εν λόγω εταιρεία μόνο χορηγίες για τα παιδιά της (...βρε αδερφέ μέχρι και ομολογία έχουμε από μερικούς)
    -ή ότι δεν έχει αποδειχτεί τίποτα παρά μόνο δωροληψίες...1,000,000 εδώ, μια καφετιέρα εκεί, ένα τηλεφωνικό κέντρο παρακάτω...
    -ή ας γίνουμε ΠΑΣΟΚ χαχαχα : να μαζέψουμε 1,000,000 υπογραφές και να απαιτήσουμε από την ανεξάρτητη και αδέσμευτη Ελληνική δικαιοσύνη να προστατέψει τους πατέρες του έθνους: βγαίνει μια εταιρεία και λέει ότι για 20 χρόνια τους λάδωνε και αντί να προστατέψουν τον εαυτό τους και την χώρα, ορισμένοι από αυτούς μηνύουν όσους ...σκέπτονται . Γιατί φτάσαμε η σκέψη να είναι λάθος στη χώρα όχι η πράξη.
    (πχ οι δύο εν λόγω κύριοι και οι υπόλοιποι, ως δημόσια πρόσωπα γιατί δεν μηνύουν και τη SIEMENS; για τους ισχυρισμούς;)

  19. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/12/2010 19:24:49

    Μαζί σας παιδιά, καλή δύναμη πάντοτε στον αγώνα πρώτοι. Ο εχθρός είναι ισχυρός αλλά πιο δυνατή είναι η αλήθεια.

  20. Misha avatar
    Misha 21/12/2010 19:30:13

    Εννοειται πως έχετε την αμέριστη συμπαράσταση όλων .
    Φαίνεται πως το μυρμήγκι μπήκε στην προβοσκίδα του ελέφαντα.

  21. Orestios avatar
    Orestios 21/12/2010 19:35:52

    Είμαστε όλοι μαζί.
    Έχετε την πλήρη στήριξή μου.

  22. Γιώργος Μαθιουδάκης avatar
    Γιώργος Μαθιουδάκης 21/12/2010 19:43:49

    «Όσο ο ήλιος βγαίνει από την Ανατολή, δεν θα έχει κανείς αυτή τη χαρά.»

    Προσέξτε, διότι τα ίδια έλεγε και ο funel.blogspot.com («Θα συνεχίσω, μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα»), όταν μηνύθηκε από τον ελλαδέμπορα, τηλεπωλητή Λιακόπουλο, αλλά τελικά εξαφανίστηκε από προσώπου γης.

    • Mikros Exerevnitis avatar
      Mikros Exerevnitis @ Γιώργος Μαθιουδάκης 21/12/2010 19:50:29

      Μην συγκρινεις ανόμοια πράγματαν και μην παριστανεις τον έξυπνο

  23. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 21/12/2010 19:43:52

    ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.
    ΟΜΩΣ, ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΜΕΤΑ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ, ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ!
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΕΡΙ "ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑΣ" ΣΤΟ
    "η εταιρεία SIEMENS έχει πάρει υπό την προστασία της την οικογένεια μου με μεταξύ άλλων «δωρεές σε γάμους, χορηγίες και άλλα πολλά"
    ΚΑΤΙ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΑΡΑ.......

  24. citypress-gr. avatar
    citypress-gr. 21/12/2010 19:44:15

    Είναι φανερό πλέον ότι το καθεστώς έχει αρχίσει να ανησυχεί γιατί η αντίσταση έχει περάσει στα χέρια των ελεύθερων blogger και αυτό δεν αρέσει σε κάποιους.
    Έτσι με διαφορετικές μεθόδους ανά περίσταση προσπαθούν να φιμώσουν τις ελεύθερες φωνές.
    Θα πρέπει το καθεστώς να καταλάβει ότι Ιρανοί bloggers δεν γινόμαστε.
    Στηρίζουμε τον συνάδελφο blogger και πιστεύουμε ότι σίγουρα θα δικαιωθεί....

  25. parospress avatar
    parospress 21/12/2010 19:47:19

    http://parospress.blogspot.com/2010/12/siemens.html

  26. dexiextrem avatar
    dexiextrem 21/12/2010 19:49:53

    http://dexiextrem.blogspot.com/2010/12/siemens_21.html

  27. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 21/12/2010 20:23:36

    Ας προσέξομε τα πιό κάτω:
    Τις τελευταίες ημέρες όλα τα πουλημένα ΜΜΕ προβάλλουν την κα Μητσοτάκη για τις επερωτήσεις της, μεταξύ των οποίων η οικονομική βοήθεια προς τους ασθενέστερους ! Θεέ μου τι ευσπλαχνεία που εκπέμπει !! Κύριοι της ενημέρωσης, γιατί ενεργείτε σαν εργολάβοι της κυρίας ; Τι αντιπροσωπεύει η αρχηγός του "νέου"πολιτικού σχεδιασμού; Από πηγάζει η απήχηση της στο εκλογικό σώμα; Τι πραγματικά προσφέρει; Γιατί ο αρχηγός της Αντιπολίτευσης, ΤΕΤΑΡΤΟΣ στην ιεραρχία του ΠΟΛΙΤΕΥΜΑΤΟΣ της χώρας μας κυριολεκτικά θάβεται καθημερινά, λοιδωρείται, πριονίζεται, διαβάλεται από τα ίδια αναίσχυντα ΜΜΕ; Ξέρομε πολύ καλά ποιοί είναι οι χρηματοδότες της, γιατί την κρατούν στην επιφάνεια, πως θα ήθελαν να την χρησιμοποιήσουν. Η κυρία απωθεί την μεγάλη πλειοψηφία των Ελλήνων πολιτών και ψηφοφόρων. Τους εκνευρίζει κάθε άστοχη παρέμβασή της. Βρίσκεται σε ψυχολογική κατάθλιψη γιατί το προσωπικό της πείσμα δημιουργεί ορατότητα μηδέν σε κάθε προσωπική και ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗεπιδίωξή της.

  28. ierofantis avatar
    ierofantis 21/12/2010 20:41:09

    Καλό αγώνα. Μη δειλιάσεις. Οι φίλοι σου, είναι δίπλα σου.
    Ακούγεται ήδη εντονότερα ο επιθανάτιος ρόγχος του συστήματος ...
    Χτύπα τους πιο δυνατά!

  29. Maro avatar
    Maro 21/12/2010 20:43:29

    Εἴμαστε μαζί σου!

  30. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΑΡΑΜΟΥΖΑ avatar
    ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΑΡΑΜΟΥΖΑ 21/12/2010 20:43:37

    Δεν θα πληρώσει το “antinews.gr” για τα λαμόγια της Siemens. Όχι στις μηνύσεις κατά του διαδικτύου. Είμαστε στο πλευρό του…

  31. dora_tora avatar
    dora_tora 21/12/2010 20:47:52

    Μπράβο, να γίνει η δίκη και σας σκίσουν. Εμείς θα σκίσουμε τον Αντωνακη στις εκλογές και θα κάνουμε το νταμπλ.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ dora_tora 21/12/2010 22:37:09

      αχ και να 'ξερες πως φτιάχνουν τα ΑΑΑ Κοχίμπας στην Κούβα

    • Petros avatar
      Petros @ dora_tora 21/12/2010 22:49:54

      Σου έχω δυσάρεστα νέα.
      Στη λίστα με τα άτομα πού θα μπουν στο ελικόπτερο
      η NTORA -POTE απουσιάζει....

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Petros 21/12/2010 22:59:57

        Ποιός σου είπε ότι θέλω να φύγει. Δεν την μπορώ το πρωί στο Μέγκα, αλλά ο μπαμπάς είναι/ήταν ευφυής, και η ίδια αν δεν ψηφοθηρούσε, συμπαθέστατη.

        • Petros avatar
          Petros @ archaeopteryx 21/12/2010 23:05:22

          Κι εγώ να μείνει θέλω.
          Ο dora_tora θα στεναχωρηθεί.

        • Petros avatar
          Petros @ archaeopteryx 21/12/2010 23:08:24

          Κι εγώ να μείνει θέλω.
          Ο dora tora θα στεναχωρηθεί.

  32. murgos avatar
    murgos 21/12/2010 21:01:19

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ANTINEWS ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΟΥΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΦΘΟΝΟ ΥΛΙΚΟ ΤΟ ANTINEWS ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΜΑΣ ΟΛΑ ΣΤΗ ΣΕΝΤΡΑ
    ΜΟΥΡΓΟΣ ΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

  33. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 21/12/2010 21:37:32

    Aμέριστη η συμπαράστασή μας, φίλε Φάκτορα, κράτα μας ενήμερους.
    Έτσι και γίνει, θα είναι το δικαστικό γεγονός της χρονιάς και όχι μόνο!
    Θαρρώ όμως, πως οι λεονταρισμοί θα πέσουν και θα κάνουν πίσω ολοταχώς, με "εντολή άνωθεν", διότι ξέρουν τί τους περιμένει!
    Εκτιμώ, πως θα χάσουμε αυτήν την απόλαυση!

  34. popolaros avatar
    popolaros 21/12/2010 21:41:25

    Τι γίνετε ρε μάγκες..σαματάς.
    Το πρωί διάβαζα στο olympia ότι πάνε να κλείσουν το hellenicrevenge.
    Τώρα διαβάζω για μηνύσεις στο antinews για...ανάρτηση σχολίου!!!!!!!!!
    Δεν κατάλαβα...το τέρας αντεπιτίθεται ;;

    Φάκτορα απλά σφύρα κλέφτικα και θα κατέβουμε με πλακάτ όπου χρειαστεί.
    ...και οικονομική τσόντα εάν χρειαστεί στα νομικά εξόδα.
    Eάν νομίζει το σύστημα ότι έτσι θα κλείσει το στόμα χιλιάδων ανώνυμων σχολιαστών blogs, θα πάρει τα.....

  35. ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ avatar
    ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ 21/12/2010 21:44:45

    Καλοί μου άνθρωποι όλοι να είστε καλά στο antinews gr. Πάντα θα σας διαβάζω !!! ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ

  36. ixnos avatar
    ixnos 21/12/2010 22:14:43

    Το ανέκδοτο της ημέρας . Μήνυσε το antinews το μητσοτακέικο διότι το..έθιξαν ?
    http://ixnos1.blogspot.com/2010/12/antinews.html
    Πολύ μας έκανε να γελάσουμε ο μκρός .Πάει την έκαψε την μαμάκα του.

  37. Ηφαιστίωνας avatar
    Ηφαιστίωνας 21/12/2010 22:23:30

    Το άσχημο με αυτή την κυρία είναι ότι δεν έμαθε, τόσα χρόνια στην πολιτική, την τέχνη του "να ξέρει να χάνει". Έτσι από τότε που έχασε την καρέκλα (που νόμιζε ότι καθόταν ήδη επάνω της) παίρνει συνεχώς "κάτω βόλτες" με ανόητες κινήσεις.
    Θα μου πεις, έτσι την έμαθε ο πατέρας της. Ναι, αλλά το κακό είναι ότι... τα ίδια προσπαθεί να μάθει και στους νεότερους της οικογένειας!
    Φάκτορα, άστους να γελοιοποιηθούν. Υπάρχουν κι άλλοι που "θυμούνται" καταστάσεις εδώ και... 39 χρόνια και δεν έχουν μιλήσει ακόμα. Ίσως αυτή τη φορά να είναι η ευκαιρία να πάρουν το μάθημά τους οι αδιόρθωτοι...
    Είμαστε μαζί σου σε κάθε περίπτωση!

  38. fantomas avatar
    fantomas 21/12/2010 22:34:52

    Συντροφε............
    το να πω οτι ειμαι μαζι σου ειναι λιγο.
    αυτο που θα πω ειναι ....... οτι θα ειμαι μαζι σου εκει.

  39. factorx avatar
    factorx 21/12/2010 22:35:20

    Σας ευχαριστούμε όλους.

  40. Petros avatar
    Petros 21/12/2010 22:38:21

    NO PASARAN!

  41. popolaros avatar
    popolaros 21/12/2010 22:50:53

    ώπα..και άλλη περίπτωση ιστολογίου.
    h**p://eglimatikotita.blogspot.com/2010/12/rmy-alert-5.html

    Βλέπω συντονισμό ή είναι η ιδέα μου?????????

  42. δρόμος avatar
    δρόμος 21/12/2010 23:22:37

    Τα όπλα τους στερεύουν, αρχίσανε να καταφεύγουν στα ... πυροτεχνήματα ... Όσοι παρόντες χαμηλώστε, μη σας πάρει καμμιά αδέσποτη ... χαχαχα ... αλλού πηγαίνουνε τα σκάγια, παιδιά! το antinews δεν μασάει, ούτε κι εμείς !!!!!

  43. victoria avatar
    victoria 22/12/2010 00:14:08

    Εννοείται είμαστε με το antinews... Σε συνδυασμό με την άλλη ανάρτηση, ελευθερία στα μπλογκς... Είναι ό,τι μας έχει μείνει!

  44. zonitis avatar
    zonitis 22/12/2010 00:26:42

    Φακτορα εγω τωρα το ειδα. Απο μακρια βεβαια, αλλα οσο μπορω μαζι σου.

  45. Dimos avatar
    Dimos 22/12/2010 00:37:53

    Φάκτορα μαζί σου...Καλό αγώνα γεμάτο φως και αλήθειες ...
    Υ.Γ... μερικές οικογένειες απλά δύσκολα αλλάζουν συνήθειες...Δεν πειράζει ξύδι ,ξύδι...

  46. Γαλαξιάρχης avatar
    Γαλαξιάρχης 22/12/2010 10:09:36

    Aλληλεγγύη και από έναν "αναρχοάπλυτο". :)

    Ο πολιτικός τσαμπουκάς των τιποτάδων της εξουσίας, πρέπει να κοπεί μαχαίρι. Το ό,τι δεν τολμάνε να ξεμυτήσουν χωρίς συνοδεία και έξω από αυστηρά ελεγχόμενο περιβάλλον δε φτάνει. Ίσα, ίσα που τους κάνει ακόμη πιο αυθάδεις και επιθετικούς (πίσω από το γυάλινο κλουβάκι τους). Πρέπει να τιμωρηθούν έμπρακτα.

  47. NoPain avatar
    NoPain 22/12/2010 12:13:11

    Πω, πω, μήνυση σε blogger για σχόλια επισκέπτη!!!
    Καιρό έχω να δω τέτοια βλακεία.

    Ένα μεγάλο μπράβο στο «άξιο» δημοκρατικό πολιτικό προσωπικό της χώρας μας, που προάγει με τις πράξεις του την ελευθερία του λόγου. Άραγε θα μάθουμε ποτέ ποιοι πολιτικοί, με όνομα και επίθετο, πήραν μαύρα χρήματα και πόσα ήταν αυτά, από την «καλή» Siemens ? Αν πω, τώρα, να μας επιστρέψουν τα χρήματα θα είμαι γραφικός ή άσχετος ?

    Καμία ελεύθερη φωνή δεν πρέπει να σωπάσει
    Είμαστε όλοι υπεύθυνοι
    Είμαι μαζί σου Antinews

  48. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2010 12:58:21

    Ήδη ως υπεράσπιση έχω απαντήσει με υπομνήματα για λογαριασμό του Φάκτορα, διότι τέτοιες υποθέσεις είναι ευχαρίστηση, όχι δουλειά.
    Καταλαβαίνετε Φάκτορας, Φαήλος κι από την άλλη το σόϊ. Ειδικά για τη μήνυση του υιού, αν φτάσει στο ακροατήριο, σας υποσχόμαστε ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 22/12/2010 13:01:26

      με το «ΜΟΛΩΝ» ξεκίνησα με το «ΛΑΒΕ» θα φτάσω
      με το «ΜΟΛΩΝ» θα απαιτώ με το «ΛΑΒΕ» θα παίρνω
      με το «ΜΟΛΩΝ» γεννήθηκα, με το «ΛΑΒΕ» θα πάω
      «ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ» συνέλληνες σημαίνει ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!!!

      κ οποιος αντεξει !!!.. εμεις εχουμε ψηθει στα δυσκολα ;)

      ΠΠ

  49. Spm avatar
    Spm 22/12/2010 15:54:46

    Αρχιζει και εχει πλακα το πραγμα.
    Φακτορα, αφησε τους να κανουν οσες μηνυσεις θελουν.
    Εμεις ειμαστε εδώ και θα μείνουμε εδω με οποιο τροπο χρειασθεί.
    Κοπιάστε παιδιά, θα περάσουμε υπέροχα!!!
    Το Anti news, δε φιμωνεται και φυσικά δεν τρομοκρατείται!!!

  50. Αντώνης avatar
    Αντώνης 22/12/2010 16:14:40

    Μπράβο στον factorx !
    Να ξέρεις ότι,είναι πολύς κόσμος στο πλάι σου!
    1000 ΜΠΡΑΒΟ και στον Πάνο!

  51. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 22/12/2010 17:29:17

    Πριν μια εβδομάδα περίπου διάβασα ότι ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ και μέλος της εξεταστικής για SIMENS Γρ. Αποστολάκος δήλωσε: " είναι πολύ αδύνατες οι πλάτες των 20 μελών της εξεταστικής να σηκώσουν το βάρος του πορίσματος.
    Πρέπει να το πάρουν στα χέρια τους οι αρχηγοί των κομμάτων και να πάρουν την ευθύνη".
    Πέραν του ακατανόητου της συγκεκριμένης δήλωσης, που φτάνει από μόνη της να αναδείξει την πενία του πολιτικού προσωπικού της χώρας (αυτοί οι άνθρωποι έχουν την ευθύνη να κηρύξουν και πόλεμο ακόμα , αν οι συνθήκες το επιβάλουν)
    φαίνεται πως η υπόθεση πάει για συμψηφισμό.
    Αν βεβαίως η δήλωση Γρηγοράκου είναι πραγματική.
    Ξέρει κανείς αν ισχύει?

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 22/12/2010 17:31:15

      Συγνώμη: Λεωνίδας Γρηγοράκος

  52. ΑΛΑΦΟΓΙΑΝΝΗΣ THE GREAT avatar
    ΑΛΑΦΟΓΙΑΝΝΗΣ THE GREAT 22/12/2010 20:58:12

    ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΦΕΛΟΥΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΗΜΕΝΣ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 88-89 ΟΤΑΝ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕ ΓΙΑ ΤΑ ΨΗΦΙΑΚΑ?
    ΖΩΓΡΑΦΙΖΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΟΠΩΣ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ?
    ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΟΜΟΩΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΛΟΓΟΚΡΙΘΟΥΜΕ...

  53. Η Ομάδα Διαχείρισης ο Κακός Γάτος avatar
    Η Ομάδα Διαχείρισης ο Κακός Γάτος 22/12/2010 21:01:26

    Αν νόμίζουν ότι μπορούν να μας φιμώσουν κάνουν πολύ μεγάλο λάθος. Το χτύπημα τις ιστοσελίδας Antinews είναι χτύπημα και δικό μας, διότι και εμείς αγωνιζόμαστε και βαλλόμαστε καθημερινά. Αυτοί ζουν με χρυσά κουτάλια και δεν ξέρουν τι σημαίνει μια κοινωνία που δεν μπορεί να ανταποκριθεί στα απολύτως απαραίτητα. Ευχόμαστε να έχετε καλό αγώνα, και μην ξεχνάτε ότι είμαστε μαζί σας.

    Με εκτίμηση

  54. Η ομάδα του Apokalipsi-gr avatar
    Η ομάδα του Apokalipsi-gr 23/12/2010 14:55:39

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους μπλόγκερς / αναγνώστες και στο Antinews. Είμαστε μαζί σου και ότι χρειαστείς πες το μας.

    Φιλικά,
    η συντακτική ομάδα του
    www.apokalipsi-gr.blogspot.com

  55. epp avatar
    epp 26/12/2010 12:38:32

    Τό σύστημα τῶν μεταπρατῶν τῆς Νέας τάξης θέλει να ἐπιβάλλει σιωπή παντοῦ. Ὁποιαδήποτε φωνή διαφορετική πρέπει μέ ὁλα τά μέσα νά φιμωθεῖ.

    Τό λέει ξεκάθαρα, ἀνερυθρίαστα καί "θεσμικά" ἡ μεγάλη Κυρία τοῦ Συστήματος, Μ. Ρεπούση στό ΒΗΜΑ (25/12/2010) " ..η Ιερά Σύνοδος παραβιάζει συστηματικά τη σιωπή που αρμόζει στη διακηρυγμένη αποστολή της."

    Εἲμαστε ἐδῶ καί εἲμαστε μαζί ΣΑΣ.
    "Ἀντι-σταθεῖτε", πού εἶπε καί ὁ μακαιστός Χριστόδουλος.

  56. omadeon avatar
    omadeon 30/12/2010 01:03:58

    Αλληλεγγύη και από το omadeon blog.
    (δεν έχει σημασία αν διαφωνούμε κάπου, το θέμα αυτό είναι ΠΟΛΥ σοβαρότερο)

  57. Αχιλλεύς avatar
    Αχιλλεύς 16/01/2011 13:37:05

    Μου αρέσει εδω στο antinews μοσχοβολάει πατρίδα παμε ολοι μαζι να την σηκώσουμε ψηλά παντα στο πλευρό σας νάστε καλά παιδια