#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/11/2011 13:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα τρία "Χ" της Ιστορίας (Παπανδρέου τέλος)



Από το Open government μας πήγε στο Without government.

Από αντιεξουσιαστής στην εξουσία, έγινε εξουσιαστής χωρίς εξουσία.

Πήγε να σώσει την Ελλάδα, και κατάντησε να γκρεμίσει την Ευρώπη.

Από το λεφτά υπάρχουν, μας πείρε και αυτά που μέχρι τώρα είχαμε.

Από φιλοευρωπαϊκό και αγαπημένο τους, τον έκαναν οι Ευρωπαίοι, αποδιοπομπαίο.

Με το όπλο που τους απείλησε, τελικά τον εκτέλεσαν οι Ευρωπαίοι.

Φέτος, θα συμμετάσχει στον μαραθώνιο; Η θα πάρει τα βουνά;

Και όπως έγραψε αναγνώστης μας σε σχόλιό του η οικογένεια Παπανδρέου θα μείνει τελικά στην ιστορία ως "τα τρία Χ"

O παππούς έφερε την Χούντα

Ο πατέρας έφερε το Χρέος

Ο υιός έφερε το ΧΑΟΣ

γ.γ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 09/11/2011 13:29:22

    Δεν παραιτειται!!!!!!

    • Lampros avatar
      Lampros @ man8os 09/11/2011 13:38:40

      νεες πληροφορίες??? Πλακα κανεις??

      • man8os avatar
        man8os @ Lampros 09/11/2011 13:41:54

        Δεν εχω πληροφορια, αυτο που βλεπω λεω.
        Δεν συμφωνει σε κανενα ονομα.

        • Iokasti@gr avatar
          Iokasti@gr @ man8os 09/11/2011 14:12:22

          μας συμφερει!

  2. letta avatar
    letta 09/11/2011 13:30:24

    ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Lampros avatar
    Lampros 09/11/2011 13:44:51

    Δεν θα απαλαγουμε τόσο εύκολα απο αυτο το αμερικανικό κατασκεύασμα. Ειναι ενα εργαλείο που λειτουργησε 50 χρόνια. Δεν θα το πεταξουν τοσο εύκολα.
    Για να κλεισει το κεφάλαιο Παπανδρεου στην Ελλαδα, θα πρέπει να δουμε τον ΓΑΠ με χειροπέδες να μπαινει στο περιπολικό. Μολις κλείσει η πορτα του περιπολικού, τοτε και μονο τότε, θα εχουμε τελειώσει με αυτούς.

    • TED avatar
      TED @ Lampros 09/11/2011 13:54:16

      Να σου θυμίσω ότι και ο πατέρας του είχε συλληφθεί το 1967 (έστω, από μη δημοκρατική κυβέρνηση) αλλά μετά τον πήγαν μέχρι τ'αεροπλάνο και του επέτρεψαν να διαφύγει "εις το εξωτερικόν".

      • Lampros avatar
        Lampros @ TED 09/11/2011 15:10:45

        Υπάρχουν μεγάλες δαιφορές. κατ αρχήν αυτό που λές και εσύ περι δημοκρατικής κυβέρνσης, και δευτερο οτι πλέον ο λαός θέλει "καθαρση", να την πληρωσει κάποιος.
        Σε καθε περιπτωση όμως συμφωνω με το πνέυμα της απάντησης σου, πςω ειναι εφταψυχοι, και καταφέρνουν να φηνουν ένα "σπορο" για να ξαναφυτρωσουν.

        • TED avatar
          TED @ Lampros 09/11/2011 17:41:19

          +1000

  4. Δ.Τ. avatar
    Δ.Τ. 09/11/2011 13:51:41

    .... είναι Τετάρτη 09-11-2011 13:50 και ο Παπανδρέου ακόμα είναι πρωθυπουργός !!!

  5. DIM avatar
    DIM 09/11/2011 14:04:23

    (ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΤΕΛΟΣ);ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΓΙΟ.ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΤΑ ΓΟΝΙΔΙΑ ΓΙΑΥΤΟ ΕΝΑΣ ΦΟΒΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ.

  6. DHMOKRATHS avatar
    DHMOKRATHS 09/11/2011 14:08:09

    Παραμένει

  7. Avanti avatar
    Avanti 09/11/2011 14:37:09

    Αψογη η ανάρτηση, να προσθέσω όμως ότι ο γιώργος ταιριάζει σε οριακή (μεταιχμιακή) προσωπικότητα (οι ψυχαναλυτές θα μπορούσαν να μας βοηθήσουν) και άρα απρόβλεπτος, παρορμητικός κλπ. Οι οριακοί τύποι είναι ικανοί μέχρι και να αυτοτραυματιστούν (το έχει κάνει με το ποδήλατο) ή και να αυτοακρωτηριαστούν........ λέτε να ετοιμάζει τίποτα για να μείνει στην καρέκλα ή και στην ιστορία? Θεός φυλάξει.

  8. haos avatar
    haos 09/11/2011 14:40:58

    ΟΥΣΤ

  9. Δ.Τ. avatar
    Δ.Τ. 09/11/2011 14:54:58

    ..... είναι Τετάρτη 09-11-2011 14:50 και ο Παπανδρέου ακόμα είναι πρωθυπουργός !!!

  10. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 09/11/2011 15:03:17

    Τα τρία Χ γράφεται και.... χι-χι-χι!

    Αυτοί καλά περάσανε και γελάνε τώρα μαζί μας, οι δύο απο τον άλλο κόσμο και ο τρίτος απο το γυμναστήριο!

  11. η γλωσσού avatar
    η γλωσσού 09/11/2011 15:15:47

    τώρα καταλαβαίνω πόσο θυσιάστηκε και τι περνούσε η καϋμένη η μιμμή κοντά στον αντρέα!!!!
    άτιμα και άπονα παιδιά μιας άγιας, τάχατες, οικογένειας.
    τι τραβήξατε κοριτσάκι μου μαζί με το σύζυγό σου; πόσο δηλητήριο έχυσαν στο κορμάκι σου αυτές οι σφήκες; και ο αντρέας κουβέντα.
    ευτυχώς περιστέρα μου βρέθηκε εκείνος ο αντάρτης προεδρός μας και σας έδωσε κάτι λεφτάκια να χτίσετε τη φωλίτσα σας.
    ούτε κεραμιδάκι δεν θάχες γατούλα μου τώρα στο κεφαλάκι σου.
    αλλά έχει η ζωή γυρίσματα και καραβοτσακίσματα.

  12. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 09/11/2011 15:38:54

    Και ξέρετε τα σημαινόμενα που απορρέουν στη γλώσσα του διαδικτύου από τα τρία Χ (XXX): Hardcore Politics...

  13. Δ.Τ. avatar
    Δ.Τ. 09/11/2011 15:57:25

    ….. είναι Τετάρτη 09-11-2011 15:50 και ο Παπανδρέου ακόμα είναι πρωθυπουργός !!!
    Τι θα γίνει , θα περιμένουμε πολύ ακόμα.... Εκτός αν καθυστερούσαν τόσες μέρες έως την αυριανή πανσέληνο για να ορκιστεί ο νέος πρωθυπουργός του.... τρόμου !!!
    Θα αρχίσω να πιστεύω στους λυκάνθρωπους ....

  14. hagan avatar
    hagan 09/11/2011 16:26:43

    Η σύγκριση Γέρου με τον δημαγωγό γιό του και τον ανίκανο εγγονό του είναι τουλάχιστον άδικη..

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ hagan 09/11/2011 17:24:40

      Για ρώτα και κανέναν μεγαλύτερο να σου πει...

  15. τάσος avatar
    τάσος 09/11/2011 19:12:03

    ή πασόκ ή άνθρωπος.

  16. hagan avatar
    hagan 09/11/2011 22:15:32

    Aγαπητέ Μάρκο,είμαι αρκετά μεγάλος για να γνώριζω πως αν δεν ήταν ο Γέρος,θα σπάγαμε παρέα πέτρες στα γκουλάγκ ως το '89.Αυτό μου φτάνει για να συγχωρήσω κάθε μεταγενέστερο λάθος του.Με κάθε σεβασμό στην άποψη σου.

  17. aurora3363 avatar
    aurora3363 10/11/2011 20:57:58

    .....τρίς και την κακή του μέρα.Αυτό μου θυμίζει η φωτό

  18. Θ avatar
    Θ 10/11/2011 22:04:45

    Και δεν διώξαν τον Σημίτη ούτε τους Dωράκιδες. Άκης, Βουλγαράκης, Γιάννος, Κόκκαλης, Μπόμπολας, Μαντέλης, Τσουκάτος μας ξανάρχονται.

  19. Πετρος avatar
    Πετρος 11/11/2011 03:39:00

    Ο Γιωργάκης σήμερα (11-11) θα παραιτηθεί, γιατί μόνο έτσι διασφαλίζει την παραμονή του στην προεδρία του ΠΑΣΟΚ για άλλους έξι μήνες. Σημερα λήγει η θητεία του. Αν είχε παραιτηθεί 3 μέρες πριν, θα τον έσερναν άμεσα σε συνέδριο. Τσαλαπάτησε το Σύνταγμα αλλά κέρδισε χρόνο. Κλασσικός Παπανδρέου.