26/06/2011 14:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τέσσερα χρόνια antinews.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 26/06/2011 14:35:24

    Αντινέα,να τα εκατοστίσεις!!!Συγχαρητήρια για την ηλεκτρονική εφημερίδα σας.Είναι μια όαση ενημέρωσης και τεκμηριωμένης άποψης κόντρα στον κυκεώνα της παραπληροφόρησης.

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/06/2011 14:39:14

    Μια σύγχρονη, ηλεκτρονική, εκκλησία του Δήμου...

  3. Orestios avatar
    Orestios 26/06/2011 14:39:26

    Εξαιρετικό βιντεάκι.
    Ευχαριστώ antinews

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 26/06/2011 14:51:13

    Εμείς ευχαριστούμε.

  5. ierofantis avatar
    ierofantis 26/06/2011 14:51:58

    Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

    Ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δίνεις να συνομιλώ με συνέλληνες.

    Σου εύχομαι από βάθη καρδίας, κάθε επιτυχία.

    Και επειδή πίσω από τα φώτα των Αντινέων βρίσκονται άνθρωποι, σε αυτούς εύχομαι κάθε καλό, προσωπική ευτυχία και οικογενειακή γαλήνη.

    Ierofantis.

  6. Σταύρος avatar
    Σταύρος 26/06/2011 14:52:07

    Εις πολλά έτη!!!

    Ο Lavazza που χάθηκε;

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 26/06/2011 14:52:53

    Εμείς ευχαριστούμε και ευελπιστούμε να τα εκατοστίσεις για να τους γράφουμε τις φωνές της παρέας της πλατείας της Ελλάδας και όχι για να ακούγονται τα ο- σανά των παραθύρων σε κάθε ευκαιριακό άριστο των αρεστών που πάνω του ποντάρουν και μας τον προβάλλουν.

  8. μαρικα avatar
    μαρικα 26/06/2011 14:54:54

    Συγκινηθηκα,μπραβο παιδια,συγχαρητηρια
    απο Γερμανια.

  9. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 26/06/2011 14:55:22

    Ευχαριστούμε Φάκτορα για το βήμα που μας δίνεις. Να είστε όλοι καλά.

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/06/2011 14:58:59

    ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ...!

    ΠΠ

  11. effie B. avatar
    effie B. 26/06/2011 14:59:55

    Το πιο πετυχημενο site στην ελληνικη μπλογκοσφαιρα και οχι μονο. Η συμβολη σου στην ενημερωση και τον προβληματισμο, ειδικα στις δυσκολες μερες που ζουμε, ανυπερβλητη!
    Σε ευχαριστουμε απο καρδιας!

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/06/2011 15:04:51

    Μαθαίνω ότι ετοιμάζεται και ταινία (πολιτικό θρίλερ) με σκηνοθέτη τον Κλίντ Ίστγουντ! Τίτλος της: Οι δοξασμένοι μπάσταρδοι.
    Στο ρόλο του Φάκτορα ο Κλούνευ, και στο ρόλο του Ροδινού ο Στιβ Μάρτιν.
    Φήμες θέλουν τον Μ. Οδυσσέα να υποδύεται τον εαυτό του, ενώ εμένα με κυνηγάει ο Μπραντ Πιτ για να του επιτρέψω να με παίξει. Δεν ξέρω όμως, διότι θα προτιμούσα τον... Γλέτσο!
    Συζητιέται και η έκτακτη εμφάνιση της Ντόρας, ως η κακιά μάγισσα.

    • ΓΙΑΝΝΑ avatar
      ΓΙΑΝΝΑ @ Strange Attractor 26/06/2011 17:04:14

      Τον Τζακ Νόρις ποιος θα τον κάνει?

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΓΙΑΝΝΑ 26/06/2011 18:03:36

        Ο Επώνυμος.

        • Μικρός Οδυσσέας avatar
          Μικρός Οδυσσέας @ Strange Attractor 26/06/2011 22:49:33

          χαχαχα, να υποδυθώ τον εαυτό μου είναι κάτι πραγματικά δύσκολο

  13. factorx avatar
    factorx 26/06/2011 15:05:48

    Ευχαριστούμε την Εύη για την πολύ καλή δουλειά. Και μάλλον είχε διαλέξει την καλύτερη μουσική υπόκρουση για το antinews:

    http://www.youtube.com/watch?v=d2FT4FprxDg&feature=related

    αλλά δεν γινόταν να μπει ξένο τραγούδι, φυσικά

    • Εύη avatar
      Εύη @ factorx 26/06/2011 22:06:56

      Παρακαλώ Factor

      Κειμενογράφοι ζωγράφοι, σχολιαστές εμπνευσμένοι, αναγνώστες εξερευνητές της άλλης όψης, απλοί παρατηρητές που έχουν πεισθεί ότι ο σιωπών δοκεί συναινείν.
      Να είστε Όλοι καλά.

      This is Antinews.

      • effie B. avatar
        effie B. @ Εύη 27/06/2011 09:49:30

        Ευη,
        εισαι απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!
        το ηξερα για αλλα πολλα, αλλα αυτο το ταλεντο....

        • Εύη avatar
          Εύη @ effie B. 27/06/2011 10:30:10

          effieB

          Σε ευχαριστώ .
          Απλά πράγματα είναι.
          Οι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ είναι άλλοι.
          Είναι όλοι όσοι αποτυπώνουν τη γνώση τους και τη γνώμη τους (ακόμη και την αντίθεσή τους) σ' αυτό εδώ το βήμα.

  14. Γιώργος Μ avatar
    Γιώργος Μ 26/06/2011 15:06:44

    Χρόνια πολλά με ακόμα περισσότερες μάχες, για ακόμα περισσότερες χαρές. Καλο αγώνα !

  15. tzager avatar
    tzager 26/06/2011 15:20:17

    Εξαιρετική επιλογή μουσικής επένδυσης του spot!!!!

    Ευχαριστώ για την επιλεκτική φιλοξενία antinews...

    Μόνο μία παραίνεση έχω να κάνω.. Να δημοσιεύετε ΟΛΑ τα σχόλια των ανθρώπων που επιθυμούν να εκφράσουν τις απόψεις τους μέσα από το site, ακόμα και αν αντιτίθενται στη γραμμή του. Μη βλέπετε παντού φαντάσματα και προβοκάτορες!!!

    Ετσι μονάχα το site θα είναι χρήσιμο και υπόδειγμα δημοκρατικότητας και ελεύθερης έκφρασης!!!

    Ελπίζω αυτό το καυτό πολιτικά καλοκαίρι να έχουμε την ευκαιρία να τα λέμε και να διαφωνούμε.. Αυτό άλλωστε είναι το οξυγόνο της Δημοκρατίας!!!

    Εύχομαι καλή και δημιουργική πορεία!!! Ευχαριστώ.

    • factorx avatar
      factorx @ tzager 26/06/2011 15:29:46

      Αγαπητέ tzager εμείς ευχαριστούμε που παρόλο που διαφωνούμε μας παρακολουθείς αδιαλείπτως. Όσο για το moderation είδες ότι καταλαμβάνει περίοπτη θέση στο βιντεάκι. Δεν είναι μόνο αυτοσαρκασμός. Το moderation είναι και επιλογή, πράγμα που διακηρύξαμε από την αρχή. Διαφορετικές απόψεις θέλουμε και ευχόμαστε να έχουμε συνεχώς. Οι κοινοτυπιές όμως και οι προπαγανδιστικές μπαναλιτε.....

      • The Saint avatar
        The Saint @ factorx 27/06/2011 01:51:51

        Συμφωνώ με το πνεύμα και τη γραμμη του προλαλλησαντος tzager.
        Το θέμα είναι αγαπητέ φάκτορα, ΤΙ εννοείς, και ΤΙ εκλαμβάνεις εσύ ώς προπαγανδιστική μπαναλιτέ, και κοινοτυπία... (και να επικοινωνείς πρίν προκάνεις...)
        Ο άλλος που γραφει, μπορεί να μην...

        Anyway, "εναποθέτω" με τη σειρά μου, τις καλυτερες ευχές μου γιά τα γενέθλια του Antinews...

  16. alakran avatar
    alakran 26/06/2011 15:28:54

    Nα τα εκατοστήσεις Antinews!

  17. Kennan avatar
    Kennan 26/06/2011 15:29:40

    Antinews όπως hurricane…

    http://www.youtube.com/watch?v=IV9yB5PyI1w

    • factorx avatar
      factorx @ Kennan 26/06/2011 15:33:25

      Και όπως flying finnish Kennan, δεν θα περάσει η π.... η κριση;

      http://www.youtube.com/watch?v=NuVdGFQFk8o

  18. extra muros avatar
    extra muros 26/06/2011 15:30:17

    Χρόνια Πολλά !
    Με τον πήχυ πάντα ψηλά !

    (απάντηση στο YouTube video) το ευχαριστώ είναι από εμάς

  19. axis avatar
    axis 26/06/2011 15:32:07

    Χρόνια πολλά!!! Συγχαρητήρια τόσο στους διαχειριστές όσο και στους φίλους αναγνώστες που έκαναν το antinews ένα καθημερινό τόπο συνάντησης νοημόνων αναγνωστών και ανταλλαγής απόψεων και σκέψεων.

  20. Wolf avatar
    Wolf 26/06/2011 15:35:20

    FactorX και AntiNews (και σε όλους τους συντάκτες), σας ευχαριστούμε!!!

    Σας ευχαριστούμε που μας αφήνετε ανοικτό το παράθυρο, για το δικαίωμα στην Ελπίδα!

    Keep Walking!!!!

  21. Ανατολικογερμανός avatar
    Ανατολικογερμανός 26/06/2011 15:36:27

    Αφιερωμένο στον Φάκτορα.

    http://www.youtube.com/watch?v=6CsCs_pWUsE

    • factorx avatar
      factorx @ Ανατολικογερμανός 26/06/2011 15:40:01

      αυτό ηταν τρίτη επιλογή, αλλά είναι μελοποίηση Μικρούτσικος ρε γαμώτο

  22. sxolioblog avatar
    sxolioblog 26/06/2011 15:36:31

    χρονια πολλα και καλη δυναμη
    χωρις να συμφωνουμε παντα
    μονο να διαβαζεις τα σχολια και να βγαινεις απο τα ρουχα σου αυτο και μονο
    καλη συνεχεια και στην προσεχη κυβερνητικη περιοδο θα δουμε :))
    Και δεν ξερω ποιος/ποια διαλεγει τις photo αλλα μπραβο κα παλι μπραβο...

    • factorx avatar
      factorx @ sxolioblog 26/06/2011 15:38:55

      Ευχαριστούμε sxolioblog και πραγματικά τότε θα δούμε

      • sxolioblog avatar
        sxolioblog @ factorx 26/06/2011 19:08:03

        του Σαμαρα εννοω αλλα δεν σου διεφυγε :) κοντος ψαλμος ...

        αν η κυβερνητικη πολιτικη και η αναγκαια αντισταση διαμορφωθει απο τους ανεγκεφαλους βαρωνους που ουτε σημερα καταλαβαν τι χρωστανε στο ΟΧΙ του Σαμαρα ...τη βαψαμε

        keep CONTRA-NEWS-DICTION :)

  23. barman avatar
    barman 26/06/2011 15:38:26

    Coctaiil για τα χρόνια πολλά του ANTINEWS
    2 δόση ελευθερίας
    1 δόσεις ελπίδα
    2 δόσεις τόλμη
    2 δόσεις λεβεντιά
    3 δόσεις υπερηφάνεια
    2 σταγόνες όνειρα
    μισή σταγόνα φιλότιμο
    Πασπαλίζουμε με την μαγική έλξη της ακριβής μας άνοιξης
    και στολίζουμε με πολλές πολλές νότες αισιοδοξίας

    Ελπίζω να εξιτάρει με πολλούς και διαφορετικούς τρόπους τον ''ουρανίσκο'' σας
    Χρόνια πολλά

  24. Γιάννης Παπαζαχαρίας avatar
    Γιάννης Παπαζαχαρίας 26/06/2011 15:39:10

    Παιδιά να είστε καλά!

    Σας ευχαριστούμε που υπάρχετε!

    Συνεχίστε την καλή δουλειά!

    VAMOS και έρχεται η πιο μεγάλη ώρα!

    Ελλάς, Ελλάς, Αντώνης Σαμαράς!!!!

  25. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 26/06/2011 15:41:34

    Στα πέτρινα χρονια που ήμουν στο εξωτερικό, ένας Οδυσσέας με καρφωμένη την Ιθάκη του στην καρδιά και στο νού, όταν ήθελα να ανανεωθώ, να "πάρω τα πάνω μου" που λέμε στην "καθομιλουμένη", άκουγα το 'Άξιον Εστί" ή την τρίτη συμφωνία του. Ανατασσόταν η ψυχή και απελευθερώνονταν το πνεύμα το Ελληνικό. Αυτή η μουσική με συνέδεε με την αιωνιότητα και με το γαλάζιο του Αιγαίου ("Θεέ μου πόσο γαλάζιο ξοδεύεις για να μη φαίνεσαι", Ο. Ελύτης), με την ανεπαίσθητη γραμμή που συνδέει την θάλασσά μας και που πρωτοαντίκρυσα στην άκρη του Σουνίου, όταν μετά από πολλά παρακάλια με πήγε ο πατέρας μου, με το κυανούν του ουρανού και μετα Μακεδονικά βουνά που ακόμα αγκαλιάζουν ζεστά τα κόκκαλα όλων των συνελλήνων, Αρκάδων, Κρητικών, Στερεελλαδιτών κ.α. που θυσίασαν τη ζωή τους στις παρυφές του Ελληνισμού.
    Έτσι ακριβώς ένοιωσα και τώρα με το βίντεο αυτό.
    Σας διαβάζω, ανελλιπώς από το 2007, αν δεν κάνω λάθος, και έιστε σαν το παλιό κρασί. Όσο ωριμάζετε (όχι, δεν γεράζετε) ωριμάζουμε και μείς μαζί σας, συνοδοιπόροι με όνειρο μια περήφανη και καλύτερη Ελλάδα.

    Χίλια Χρόνια Χαρούμενα και δημιουργικά, ΑΝΤΙνέα.

    Νίκος Αργεάδης

    • effie B. avatar
      effie B. @ Νίκος Αργεάδης 26/06/2011 15:56:25

      αυτο ακριβως ειναι το antinews: ο συνοδοιπορος μας στο ονειρο για μια περηφανη και αξια Ελλαδα!!!
      γεια σου Νικο.

      • Νίκος Αργεάδης avatar
        Νίκος Αργεάδης @ effie B. 26/06/2011 16:12:37

        Έφη, ΑΝΤΙχαιρετώ, γιάσου. Καλό απόγευμα.

  26. Antinewsικος avatar
    Antinewsικος 26/06/2011 15:55:58

    Καλά τα κουλτουριάρικα αλλά το antinews είναι ΤΝΤ!!!


    http://www.youtube.com/watch?v=2u3nm1EybH4

  27. victoria (true) avatar
    victoria (true) 26/06/2011 15:57:33

    Ευχαριστούμε φάκτορες...!
    Χρόνια πολλά, πάντα μπροστά στην ενημέρωση και κυρίως στην ψυχή!

  28. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/06/2011 16:03:53

    Το antinews το έμαθα πριν από κάποια χρόνια,
    και το διαβάζω έκτοτε, με ζέστες και με χιόνια.
    Ο Φάκτορας κι οι φίλοι του τα λένε μια χαρά,
    και σπέρνουνε τον πανικό στης τρόικας τα παιδιά

  29. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/06/2011 16:07:06

    Μουσική πρόταση για το βίντεο των 5 χρόνων:
    h__p://www.youtube.com/watch?v=aWDbQNGep8E

  30. Λουκάς avatar
    Λουκάς 26/06/2011 16:09:19

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ !!!!!!!

    Απλός Αναγνώστης

  31. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 26/06/2011 16:10:44

    Παιδιά,να τα χιλιάσετε και σας ευχαριστώ που μας δίνετε την ευκαιρία να διατυπώνουμε ΕΛΕΥΘΕΡΑ τις απόψεις μας.Εύχομαι το antinews να διατηρεί,πάντα,την ακατάβλητη μαχητικότητά του και το ασυμβίβαστο του χαρακτήρα του.Είστε παρόντες στα γεγονότα με όπλα την ΥΓΙΗ πληροφόρηση και την ΠΥΡΙΝΗ αρθρογραφία σας.Και πάλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

  32. donaE avatar
    donaE 26/06/2011 16:12:32

    Πολυχρονοι ,σας αγαπαμε και σας ευχαριστουμε
    donaE

    • ataktos avatar
      ataktos @ donaE 26/06/2011 16:38:04

      χιχχι

  33. vaggelis avatar
    vaggelis 26/06/2011 16:13:38

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΝΕWS ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ

  34. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 26/06/2011 16:15:05

    Να αντιπροτέινω το τραγούδι των Sabbaton (Hellas;), αν και οι Σουηδοί το λένε στα Αγγλικά;

  35. ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
    ΑΓΡΟΤΗΣ 26/06/2011 16:23:42

    Χρόνια πολλά
    Ευχαριστώ τόσο για την φιλοξενία όσο και για την δόση αισιοδοξίας που παίρνω από εδώ.
    Εξαιρετική μουσική επιλογή. Το ίδιο τραγούδι μου χάρισε μια νότα αισιοδοξίας την Τρίτη το βράδυ στο κάστρο του Καράμπαμπα, από τα χείλη μικρών παιδιών -και ενός δεκάχρονου μικρού αγωνιστή-της χορωδίας του Τυπάλδου.

  36. Κυνηγός avatar
    Κυνηγός 26/06/2011 16:33:51

    Χρόνια πολλά antinews, καλό κουράγιο σε όλους, μας περιμένουν δύσκολες μέρες και αφιερώνω σε όλους σας το παρακάτω:

    http://www.youtube.com/watch?v=6ynrSEjHyRI

  37. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 26/06/2011 16:34:09

    Να τα εκατοστίσετε, είστε όαση

  38. Niketas avatar
    Niketas 26/06/2011 16:34:22

    TO ANTINEWS:
    TR X CREW

    ALL THE BEST.

  39. ataktos avatar
    ataktos 26/06/2011 16:34:55

    χρόνια Πολλά !!

  40. sauraki avatar
    sauraki 26/06/2011 16:41:15

    Χρόνια Πολλά.
    Το διαδίκτυο με αιχμή του δόρατος ιστοσελίδες όπως αυτή του antinews γίνεται το πιο αξιόπιστο μέσο στην ενημέρωση των πολιτών. Σε πείσμα των νταβατζήδων της ενημέρωσης που κάποτε μπορούσαν να διαμορφώνουν "αλήθειες"...

  41. loretta avatar
    loretta 26/06/2011 16:42:12

    4 χρονια ελευθεριας εκφρασης ,ανταλλαγης αποψεων, δημοκρατιας, και δημιουργικης σκεψης...!!

    Να τα χιλιαστε Φακτορες....και το σιγουρο ειναι οτι αγωνες σαν τους δικους σας και οσων συμμετεχουν σαυτη την οαση που εχετε δημιουργησει δεν θα πανε ποτε χαμενοι.

    Respect!!

  42. η Dimi avatar
    η Dimi 26/06/2011 16:44:02

    Aγαπητό μας Antinews,
    Ευτυχισμένα Γενέθλεια να έχεις,
    και κάθε χρονιά που μεγαλώνεις,
    ακόμα Καλύτερο να γίνεσαι.

    Ευχαριστίες Πολλές,
    γιά τη Ζεστή Φιλοξενία,
    Ευχές, γιά Πολύ Επιτυχημένες
    Επαναλήψεις της Ημέρας!
    http://bit.ly/jrBX16

  43. ΗΛΙΑΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ 26/06/2011 16:49:26

    να τα εκατοστησεις ΑΝΤΙΝΕΑ... που με εμαθες να βλεπω και να διαβαζω την αληθεια.σε ευχαριστω.

  44. ataktos avatar
    ataktos 26/06/2011 16:49:34

    Proletariusze wszyskich krajow laczcie sie !!!!

  45. spiros avatar
    spiros 26/06/2011 17:03:51

    Να τα εκατοστήσετε. ANTINEWS = Συνώνυμο της ελευθερίας έκφρασης και ενημέρωσης.

  46. Scarface avatar
    Scarface 26/06/2011 17:04:50

    Χρόνια Πολλά και Καλά παιδιά...
    Κρατήστε έτσι πάντα τις ψυχές σας, παιδικές, καθαρές και με τη δύναμη ενός παιδιού.
    Κρατήστε καθαρή τη ματιά σας, δίχως παρωπίδες, ανοιχτό το πνεύμα σας και τη φλόγα στην καρδιά σας.
    Στηρίξτε αυτό το τόπο, τώρα περισσότερο από κάθε άλλη φορά.
    Φυτέψτε την Ελπίδα στις ψυχές όλων των Ελλήνων...
    Τώρα είναι η ώρα!!!

  47. man8os avatar
    man8os 26/06/2011 17:06:43

    Ευχαριστουμε αντινιουζ για το βημα που μας δινετε!
    Μπραβο Φακτορες και σε ολους οσους σχολιαζουν σε αυτη τη σελιδα!
    Respect!

  48. torn avatar
    torn 26/06/2011 17:08:42

    Χρόνια πολλά antinews. Καλή δύναμη για τη συνέχεια. Ειδικά αυτή την εβδομάδα ενδεχομένως καλείσθε να παίξετε σημαντικότερο ρόλο από ότι φαντάζεσθε.

  49. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 26/06/2011 17:10:01

    ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ (ΜΑΣ) ΠΟΛΛΑ!!!
    Πλέον όλοι εμείς είμαστε το ANTIΝEWS!
    Eλπίζω να μη στείλει μόνο ο Μητσοτάκης ευχές.

    • Komis Montechristo avatar
      Komis Montechristo @ ΓΙΑΝΝΑ 26/06/2011 18:13:11

      Καλό.....

      • Theo avatar
        Theo @ Komis Montechristo 26/06/2011 18:27:57

        αυτος εχει ειδικο moderation!

  50. lianos avatar
    lianos 26/06/2011 17:10:59

    Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση που παίρνω από όλους τους συντάκτες.
    Εύχομαι να συνεχίσετε πάντα με τον ίδιο τρόπο και το ίδιο κέφι.

  51. fantomas avatar
    fantomas 26/06/2011 17:15:24

    περασαν κι ολας 4 χρονια?
    σαν χθες ηταν !
    Κοιτώντας πισω ……. Και βλέποντας μπροστα…….. μονο ένα εχω να πω
    ΜΠΡΑΒΟ σε ολους.
    Εγω ειμαι λιγακι μακρια....... αλλα μεσα απο την καρδια μου ΜΠΡΑΒΟ νικήθηκαν οι επαγγελματίες της πληροφόρησης στο γήπεδό τους !!
    Μπιλ ....κερδισες !!

  52. argyros avatar
    argyros 26/06/2011 17:23:52

    μερικές φορές αισθάνομαι, όταν διαβάζω τις αναρτήσεις, σαν να μπήκα στο μπλόγκ φίλων του Α. Σαμαρά. Ποτέ, μα ποτέ όμως , από την εποχή του αντί και του σκανδάλου Κοσκωτά, μέχρι την εποχή του Μνημονίου δεν παρέλειψα να ενημερώνομαι από τα αντινέα και τους σχολιαστές του γιατί και άποψη εκφράζουν και έγκυρη ενημέρωση παρέχουν και ξεχωρίζουν από τον υπόλοιπο διαδικτυακό πολτό. Συγχαρητήρια! και καλή δύναμη.

  53. gataros avatar
    gataros 26/06/2011 17:24:45

    Χρόνια πολλά και καλή συνέχεια...

  54. TopGunZ avatar
    TopGunZ 26/06/2011 17:29:09

    Εμείς ευχαριστούμε. Πάντα γεροί και αντί-.

  55. blue nile avatar
    blue nile 26/06/2011 17:34:47

    ...un milione di auguri... polla eyxaristw gia ta tessera omorfa xronia... kai sto mellon na synexisete akoma kalyteroi... simera to brady tha paw sti Fontana di Trevi kai rixnontas to nimisma tha eyxithw na ta ekatostisete kai na ksanadoyme ena entypo Anti akoma...estw kai epeteiako...

  56. www.citypress-gr.blogspot.com avatar
    www.citypress-gr.blogspot.com 26/06/2011 17:35:06

    Χρονιά πολλά Factor και πάντα επιτυχίες...

  57. Kefalonia press avatar
    Kefalonia press 26/06/2011 17:39:52

    Eίστε ένα χρόνο μεγαλύτεροι απο εμάς , κάτι σαν τον μεγάλο μαε αδελφό που τον ακολουθούμε με εμπιστοσύνη. Σας ευχαριστουμε. www.kefaloniapress.gr

    • Γιάννης Παπαζαχαρίας avatar
      Γιάννης Παπαζαχαρίας @ Kefalonia press 26/06/2011 19:11:23

      Δηλαδή από εμάς που είναι 3,5 χρόνια τί τους έχουμε;
      Παππούδες;;;;
      Παππούfactor....
      axxaxaxaxaxaxaaxxaaxxa
      Χρόνια Πολλά!
      http://dionolympos.blogspot.com

  58. kiki avatar
    kiki 26/06/2011 17:43:30

    Ναστε παντα καλα.
    Ευχαριστουμε απο καρδιας, ολους σας, για τις δημιουργικα σκεπτομενες ωρες που περναμε μπροστα απο την οθονη , ωρες ενημερωσεις ανταλλαγης αποψεων, διαφωνειων, να συνεχισετε παντα ετσι, γιατι στην ελληνικη επαρχια ειναι και ο μοναδικος τροπος να εχομαστε σε επικοινωνια με τους συνελληνες.
    Ευχαριστω.

  59. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 26/06/2011 18:07:03

    Χρόνια πολλά Antinews και καλούς αγώνες!

  60. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 26/06/2011 18:33:35

    Χρόνια πολλά στην ιδιοκτησία, στον αρχισυντάκτη και σε όλους τους συντελεστές, αρθρογράφους και σχολιαστές.
    Καλή δύναμη.
    Τα καλύτερα είναι μπροστά...

    • factorx avatar
      factorx @ Μικρός Οδυσσέας 26/06/2011 18:57:21

      Μικρέ Οδυσέα έγινες συστημικός βλέπω...Χαιρετάς πρώτα την ...."ιδιοκτησία"

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ factorx 26/06/2011 20:29:17

        χαχαχα. Τι να κάνω; Συμπάθειες ειναι αυτές. Αφού μου μιλάει ακόμη στον πληθυντικό ...

        • Wolf avatar
          Wolf @ Μικρός Οδυσσέας 27/06/2011 00:38:48

          Άμα θες κάνε κι αλλιώς...

          • Μικρός Οδυσσέας avatar
            Μικρός Οδυσσέας @ Wolf 27/06/2011 11:28:16

            Πάλι εκτός του πνεύματος του αστείου είσαι Wolf

  61. jkr avatar
    jkr 26/06/2011 18:39:35

    Χρόνια Πολλά, καλύψατε ένα μεγάλο κενό στην ενημέρωση, αν και οπαδίζετε κάποιες φορές.

  62. Αλέξανδρος avatar
    Αλέξανδρος 26/06/2011 18:40:22

    Antinews, shine on your crazy diamond…
    http://www.youtube.com/watch?v=Nh7649KVd0I&feature=fvst

  63. Ρήγας Φερραιος avatar
    Ρήγας Φερραιος 26/06/2011 18:43:46

    Ευχομαι σε ολους τους συντελεστες και σχολιαστες υγεια, ευτυχια και καλη δυναμη στη μαχη της ενημερωσης.

  64. saltcity avatar
    saltcity 26/06/2011 18:45:04

    Κάθε πρωί με τον πρώτο καφέ της ημέρας διαβάζω λίγο ειδήσεις, πρωτοσέλιδα και και αφού ανοίξει το μάτι χτυπάω antinews. Ακόμα και τώρα , ένα χρόνο μετά, εκείνη την στιγμή ξυπνάω πραγματικά.
    Ευχαριστούμε για όλα. Χρόνια Πολλά και κυρίως Χρόνια Καλά !

  65. Aris. A avatar
    Aris. A 26/06/2011 18:50:12

    Η ανωνυμία σε αυτή την ιστοσελίδα μετατράπηκε από μειονέκτημα σε πλεονέκτημα αφού συναντιώνται άνθρωποι, φορείς ιδεών, τάσεων, απόψεων που καταφέρνουν να παντρεύουν τις ιδέες με την σκληρή πραγματικότητα-καθημερινότητα.

    Πραγματικός φίλος γίνεσαι με αυτούς που ανταλάσσεις τα εσώψυχα σου που εμπιστεύεσαι τις σκέψεις σου.

    Παρά το γέγονος ότι δεν γνωριζόμαστε κατά βάθος είμαστε φίλοι.

    Στέλνω και εγώ τις ευχές μου στους δημιουργούς του antinews και στους επισκέπτες-σχολιαστές.

    Πάνω από όλα να είμαστε όλοι καλά και να έχουμε χρόνο και όρεξη για νέες δημιουργικές πληκτρομαχίες.

    • Ρήγας Φερραιος avatar
      Ρήγας Φερραιος @ Aris. A 26/06/2011 18:59:56

      +1000

  66. ΠΕΤΡΟΣ Μ. avatar
    ΠΕΤΡΟΣ Μ. 26/06/2011 19:01:04

    ΑΝΤΙΝΕΑ της ενημέρωσης και της συμμετοχής,
    ΑΝΤΙΝΕΑ της ελπίδας και της ανατροπής
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

  67. JOHN avatar
    JOHN 26/06/2011 19:07:06

    Πρωτοποροι παντα στη μαχη για μια αντικειμενικη και υψηλου επιπεδου ενημερωση.Με σχολια αρθρα και αντιπαραθεσεις που θ ανεβασουν ακομα ψηλοτερα το επιπεδο.Οι μερες που ζουμε προσφερονται ιδιεταιρα για κατι τετοιο.

  68. ΜΙΧΑΛΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΛΗΣ 26/06/2011 19:09:13

    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΠΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΒΑΣΕΩΣ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΑ.
    ΟΙ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ANTINEWS ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΑΣ ΕΛΠΙΔΑ

    ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΤΕ!!!

  69. danaos avatar
    danaos 26/06/2011 19:11:02

    Αγαπητοί Φάκτορες, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με Αντίσταση, Αντίθεση, Αντίδραση! Πριν αρκετό καιρό είχα γράψει σε κάποιο σχόλιό μου το εξής: «30 χρόνια δίδασκα και τώρα διδάσκομαι από σας και το χαίρομαι» αναφερόμενος στους συνεργάτες και στους σχολιαστές του antinews.Και ήταν αλήθεια.
    Το antinews το επισκέφτηκα πρώτη φορά πριν δυο χρόνια περίπου και από τότε έμεινα.
    Και βέβαια ήταν τότε στις αρχές που η Dimi μου έγραφε: «Παράτα την T.V.και ενημερώσου απ’το διαδίκτυο». Επισκέφτηκα πάρα πολλές διευθύνσεις και επισκέπτομαι, όμως εδώ καταστάλαξα. Και δεν είναι τυχαίο! Η ποιότητα των συνεργατών και σχολιαστών υψηλή! Οι αναρτήσεις, οι γνώμες, οι απόψεις, οι θέσεις, πολλές διαφορετικές και ενδιαφέρουσες.
    Επιχειρήματα και αντεπιχειρήματα σε καθοδηγούν στο να ανοίξεις από μπροστά σου την κουρτίνα και να φανεί ο μακρινός ορίζοντας! Ανοιχτά μυαλά μα και κλειστά,εγωισμοί και αντιπαραθέσεις, σοβαρότητα και χιούμορ, προβληματισμοί και χαλάρωση, εναλλάσσονται δημιουργώντας –χωρίς status-ένα κλίμα άριστο, ευχάριστο, καθημερινό! Ένα διαδικτυακό καφενείο ιδεών,απόψεων,συγκρούσεων,που θες δε θες το επισκέπτεσαι συνεχώς!Βέβαια δεν έχουμε όλοι το τάλαντο του γράφειν,όμως τα μάτια μας περνούν πάνω από όλες τις γραπτές αράδες!Και είμαι σίγουρος ότι κάθε μέρα αυξάνονται οι επισκέπτες αναγνώστες!
    Να είστε πάντα γεροί!!!!!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ danaos 26/06/2011 19:31:55

      Δανάε, γράψε κανένα τραγούδι για το σάιτ....

      • danaos avatar
        danaos @ Strange Attractor 26/06/2011 19:34:36

        Ότι πεις αφεντικό!Προς το παρόν πάρε αυτό:
        http://www.youtube.com/watch?v=JRW1kPU5u_s

  70. Αντισυστημικός avatar
    Αντισυστημικός 26/06/2011 19:16:51

    ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΑΓΚΕΣ!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=RXwqxZJcq44

  71. Κάσσανδρος ο Κυανός avatar
    Κάσσανδρος ο Κυανός 26/06/2011 19:23:46

    Χρόνια πολλά. Με αγώνες μέχρι την τελική νίκη.
    Το antinews έχει ήδη εξασφαλίσει θέση στο hall of fame της ελληνικής blogoσφαιρας.

    http://www.youtube.com/watch?v=BgiMpxb-lC4

  72. danaos avatar
    danaos 26/06/2011 19:31:57

    Ξέχασα κάτι:Όταν το Φεβρουάριο βρέθηκα στο νοσοκομείο με βαρύ κάταγμα,πέρα απ'τις ευχές που μου έστειλαν οι συνσχολιαστές σε ειδική ανάρτηση - περαστικά σου Δαναέ http://www.antinews.gr/2011/02/07/84214/-έλαβα στο νοσοκομείο και ένα υπέροχο λουλούδι με μια καρτούλα που έγραφε:"Πάντα σιδερένιος! Περαστικά σου! Factor-X,Strange και όλο το Αntinews!" Ήταν ότι καλύτερο!Σας ευχαριστώ πάλι!!!

  73. panagiotis_argos avatar
    panagiotis_argos 26/06/2011 19:49:09

    ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΩΡΙΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ..!!!!
    ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΠΕΡΗΦΑΝΗ...!!!!!

  74. dikigoros 7 avatar
    dikigoros 7 26/06/2011 19:55:30

    χρόνια πολλά, να ειστε γεροί και δυνατοι. Ψηλά την σημαία του αγώνα, η δικαίωση δεν αργεί, και ο αγώνας για εθνική ανάταση, τότε θα αποκτησεί ουσιαστικό περιεχόμενο.

  75. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 26/06/2011 19:56:42

    Να τα εκατοστήσετε, πάντα δυνατοί και πάντα ψηλά.

  76. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 26/06/2011 20:09:42

    Παιδιά να τα εκατοστήσετε τα χρόνια και να είστε εδώ να μας ενημερώνετε με τα πάντα έγκυρα άρθρα σας, με θάρρος, θράσος και γνώμη ξεκάθαρη.

    Και μην ξεχνάτε: ΧΟΥΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!

  77. TAKHS avatar
    TAKHS 26/06/2011 20:29:27

    χρονια πολλα ωρε ΕΛΛΗΝΕΣ

    • Iokasti@gr avatar
      Iokasti@gr @ TAKHS 27/06/2011 09:52:09

      !!!!!!!!!!!!!!!!!

  78. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 26/06/2011 20:31:01

    Λείπει ο ΠΟΛΕΜΟΣ με την ΔΙΑΠΛΟΚΗ με ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ. Αυτοί ήταν ,είναι και θα παραμείνουν ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ξέρουμε ποίοι είναι και πώς το ΚΑΝΟΥΝΕ γιατί δεν πάμε στην οριστική ρήξη μαζί τους;
    Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ.

  79. arslonga avatar
    arslonga 26/06/2011 20:38:26

    Μεγάλη η προσφορά σου antinews , πληροφορείς, επισημαίνεις, ενώνεις ανθρώπους με αξίες (και με κοινές αξίες), σμιλεύοντας κοινές αξίες.

    Εύχομαι ο πέμπτος χρόνος να μας βρει με πραγματική ελληνική κυβέρνηση. Πρέπει να γίνουν τόσα πολλά.

  80. Δωριεύς avatar
    Δωριεύς 26/06/2011 20:40:53

    Από την Θράκη έτη καλά. Όπως λέγανε και οι παππούδες πολλών εξ'ημών "άντε και του χρόνου στην πατρίδα". Ότι έννοια μπορεί να πάρει η λέξη πατρίδα σήμερα....

  81. ΚΩΣΤΑΣ οπως λεμε ΝΙΚΟΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΕΛΕΝΗ, ΜΑΡΙΑ, ΠΕΤΡΟΣ κλπ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ οπως λεμε ΝΙΚΟΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΕΛΕΝΗ, ΜΑΡΙΑ, ΠΕΤΡΟΣ κλπ 26/06/2011 20:43:53

    Χρόνια πολλά Antinews
    να τα εκατοστήσεται
    και μακάρι στο μέλλον
    να βρεθεί αντάξια νέα γενιά
    που θα πάρει τα σκήπτρα
    και θα τα κρατήσει
    ακόμα ψηλότερα....
    να 'σται όλοι πάντα καλά!!!!!

  82. SAS avatar
    SAS 26/06/2011 20:46:27

    Ένα ελεύθερο βήμα έκφρασης που μας επιτρέπει μέσα από ανταλλαγή απόψεων και σχολιασμού της επικαιρότητας να επιβιώνουμε μέσα σε μια πραγματικότητα που θέλει απλά να κάτσουμε '' ήσυχα’’ και να πεθάνουμε .
    Συνεχίστε έτσι και θα είμαστε όλοι μαζί σας , η οικογένεια πάντα στηρίζει την οικογένεια .

  83. Aris Lalidis avatar
    Aris Lalidis 26/06/2011 20:53:08

    Yγεια ευχομαι σε ολους σας , καλο αγωνα κι επιτυχιες.

  84. trooper avatar
    trooper 26/06/2011 21:03:33

    χρόνια πολλά σε όλους σας!!!

  85. Γιάννης Γ. Οικονόμου avatar
    Γιάννης Γ. Οικονόμου 26/06/2011 21:17:12

    Χρόνια πολλά. Ευχαριστούμε για την παρέα, την ενημέρωση.
    Factora καλή δύναμη.
    Καλά που υπάρχει το antinews...

  86. Κώστας Σταματάκης avatar
    Κώστας Σταματάκης 26/06/2011 21:22:06

    Αγάντα Έλληνες θα τα καταφέρουμε!

    Χρόνια Πολλά.

    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και την ελπίδα για καλύτερες μέρες

  87. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 26/06/2011 21:34:36

    Το Antinews δεν είναι μόνο ένα έξοχο και πρωτοποριακό διαδικτυακό πορτάλ ενημέρωσης, που με την παρουσία του αναβάθμισε ριζικά το ελληνικό διαδίκτυο. Για πολλούς ανθρώπους που ζυμώνονται στο ψηφιακό του πεδίο, αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του είναι τους, που ξεπερνάει την εικονική πραγματικότητα, προς την μεριά της αλήθειας, εφ' όσον το κοινωνείν αποτελεί βάση του αληθεύειν.
    Η εικονική πραγματικότητα συν τω χρόνω καταγράφεται ως περισσότερο πραγματική από την συμβατική. Συχνά η ζύμωση εδώ δεν εκτοξεύει μόνο την πληροφορία, την άποψη και τον προβληματισμό σε αδιανόητες μέχρι προηγουμένως κατευθύνσεις, αλλά οδηγεί ταυτόχρονα στην δημιουργία ουσιαστικών ανθρώπινων σχέσεων, που καθιστούν δυνατή μια νέα κοινωνική δικτύωση. Στον κόμβο του Antinews εκκολάφθηκε πλήθος ανθρώπων, που πλέον συγκαταλέγονται στις πάγιες φυσιογνωμίες του ελληνικού διαδικτύου, αρκετοί από τους οποίους αναδείχθηκαν δόκιμοι ιστολόγοι. Γύρω από αυτόν τον κόμβο επιτεύχθηκε η σημαντικότερη ίσως πύκνωση των δυναμογραμμών του διαδικτυακού πεδίου στην Ελλάδα.
    Ο Factorx αποδείχθηκε ψηφιακός Αίολος, που άνοιξε τους ασκούς. Εκφράζοντας βαθιά εκτίμηση και σεβασμό απέναντι στην σελίδα και τον Φάκτορα, δεν μπορώ να κρύψω, ότι αυτό που με συναρπάζει στην περίπτωσή του, είναι το χαμόγελο του, όταν πίνει καφέ περιμένοντας την θύελλα.
    Στους εκλεκτούς φίλους και φίλες, που συναντώνται οι τροχιές μας εδώ, εκφράζω την χαρά και τις ευχαριστίες μου για το δώρο του γόνιμου τρακαρίσματος μέσω της συμμετοχής τους.
    Τι να ευχηθεί κάποιος σε αυτούς που είναι "αντί"; Έτσι κι αλλιώς το μέλλον ανήκει στους ζημιάρηδες.

    • factorx avatar
      factorx @ Μποτίλια στο Πέλαγος 26/06/2011 21:51:51

      Μποτίλια θα σου απαντήσω ιδιαιτέρως και ζητώ συγνώμη από τους άλλους φίλους γι αυτό. Ξέρω ότι διαφωνούμε και ότι επειδή σέβεσαι τις επιλογές μας εν είσαι και τόσο φανατικός σχολιαστής μας τελευταία. Ο καλοπροαιρετος διάλογος όμως και οι καλοί φίλοι είναι ό,τι θα κερδίσουμε από αυτή την υπόθεση

      • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
        Μποτίλια στο Πέλαγος @ factorx 26/06/2011 23:15:13

        Αγαπητέ Φάκτωρ σε ευχαριστώ για την απάντηση και ζητώ συγγνώμη για την τοποθέτηση που ακολουθεί καταχρηστικά, διότι στα γενέθλια αρμόζει μόνο να εορτάζουμε τα χαρμόσυνα και να μην κουράζουμε την ατμόσφαιρα, καθότι πέρασα βασικά για να ασπασθώ φίλους αγαπητούς.
        Η διαφωνίες και οι διαφορές απόψεων - εκτός ότι είναι αυτονόητες σε χώρους ζωντανούς - αποτελούν αφετηρία διαλόγου και τίποτε περισσότερο. Κάθε άλλο παρά έχω πρόβλημα να εκφράσω απόψεις διαφορετικές, ή και αντίθετες στο όποιο ζήτημα, όπως πράττουν άλλωστε πλείστοι όσοι σχολιαστές εδώ και γίνονται πλήρως σεβαστοί. Εξ άλλου η συμπάθεια και η εκτίμηση απέναντι στους φίλους μας δεν μπορεί να αποτελούν συνάρτηση, που καθορίζεται από την μεταβλητή των όποιων απόψεών τους. Πέραν αυτού, όσο αφορά το τρόπο που αντιμετωπίζουμε τα πράγματα, νομίζω ότι μάλλον στα περισσότερα συμφωνούμε.
        Η επιλογή μιας εντατικής συμμετοχής στα σχόλια διέπεται από άλλους παράγοντες. Από την μια θεωρούμε τον εαυτό μας στρατευμένο στις ιδέες μας, από την άλλη το Antinews είναι ανέκαθεν το σημαντικότερο βήμα διαδικτυακού διαλόγου. Από μια φάση και μετά το ειδικό βάρος του ανέβηκε κατακόρυφα, με αποτέλεσμα τα σχόλια σε θέματα αιχμής να είναι εδώ εκατοντάδες, με αυξητική τάση. Επειδή ο ρόλος του διαδικτύου αυξάνεται μόνιμα στην διαμόρφωση της κοινής γνώμης, κάποια στιγμή το Antinews και οι σχολιασμοί εδώ απέκτησαν θέση - κλειδί, με αποτέλεσμα να προστρέξουν να συμμετέχουν σοβαρά και αξιόμαχα επιτελεία, ξένα προς την σελίδα, τους διαχειριστές και τους μόνιμους συνεργάτες της. Και δεν εννοώ με αυτήν την διαπίστωση εσένα, ή τους συνεργάτες τις σελίδας, με τους οποίους υπάρχει ανέκαθεν σχέση αμοιβαίου σεβασμού και εκτίμησης - πέρα από τις όποιες απόψεις και διαφωνίες. Πρέπει να είμαι βλάκας, εάν έχω κάποιο παράπονο απέναντί σου, στο βαθμό που όποτε σου έστειλα κάτι για ανάρτηση ΠΑΝΤΟΤΕ το ανέβασες (και γι' αυτό σε ευγνωμονώ). Θα ήμουν πολύ ελάχιστος, εάν κρατούσα πισινή απέναντι στους υπεύθυνους και συνεργάτες αυτής της σελίδας, οι οποίοι παρέχουν σούπερ απλόχερα ένα βαρβάτο βήμα, όχι με γνώμονα την συμφωνία ή διαφωνία, αλλά με μόνο κριτήριο την ποιότητα τεκμηρίωσης των κειμένων και το κατά πόσο αυτά μπορούν να ανταποκρίνονται στο ενδιαφέρον των επισκεπτών.
        Το πρόβλημα βρίσκεται σε αλλότρια κυκλώματα, το οποία ως είναι καθ' όλα φυσικότατο, όταν διαπίστωσαν το βάρος αυτής της σελίδας, βγήκαν και εδώ στο κλαρί - όπως είναι εξ άλλου αναφαίρετο δικαίωμά τους - για να δώσουνε την μάχη της διαμόρφωσης των απόψεων.
        Ίσως είναι γνωστό, ότι δεν έχω πρόβλημα να ζήσω σε συνθήκες ιδεολογικής μοναξιάς και να αντιπαρατεθώ στις όποιες συνθήκες. Αυτό είναι δυνατόν σε αναρτήσεις με 100 σχόλια, όπου ένας σχολιαστής με 10 περίπου παρεμβάσεις μπορεί να αναφερθεί στα βασικά αντεπιχειρήματα που προβάλλονται από οιανδήποτε πλευρά. Η τελευταία ανάρτηση, που συμμετείχα στα σχόλια συστηματικά, ήταν για την Φλοτίλα και έγιναν σε αυτήν πάνω από 600 σχόλια, όπου σχολίασα περίπου 30 φορές. Γίνεται κατανοητό, ότι για να αντεπεξέλθει κάποιος, που είναι μεμονωμένος σχολιαστής, σε τέτοιου μεγέθους και ένταση αντιπαραθέσεις, πρέπει να αφήσει όλα τα υπόλοιπα.
        Επειδή θεωρώ, ότι όταν ανοίγουμε μέτωπα, πρέπει να είμαστε σε θέση να τα υπερασπιστούμε, υποχώρησα σε τακτική βάση. Αυτή η επιλογή δεν σχετίζεται καθόλου με τις όποιες απόψεις που προβάλει η σελίδα. Με ανθρώπους καλής θελήσεως - και νομίζω ότι αυτό δεν τέθηκε ποτέ υπό αμφισβήτηση για το Antinews - ο διάλογος είναι πάντοτε πρόσφορος.
        Παραμένω παρών και αισθάνομαι όχι μόνο άνετα εδώ, αλλά σε δικό μου περιβάλλον.
        Ζητώ ξανά συγγνώμη για την μη δεοντολογική κατάχρηση χώρου αυτού του σχολίου.

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ Μποτίλια στο Πέλαγος 27/06/2011 01:18:27

          Μποτίλια στο Αρχιπέλαγος.
          Πελαγοφίαλος.

          Το διαμάντι του στέμματος του Antinews.

          Ήθος που αστράφτει.

          Εύγε!

          • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
            Μποτίλια στο Πέλαγος @ αλλενάκι 27/06/2011 09:15:34

            Αγαπητή Φίλη:
            Σε ευχαριστώ για τον έπαινο. Όλοι έχουμε τις συμπάθειές μας και οπωσδήποτε ο χώρος εδώ διακρίνεται ένεκα της συμμετοχής διαδικτυακών οντοτήτων που ξεχωρίζουν. Στόχος μου είναι κυρία να μπορώ να διακρίνω και όχι να διακρίνομαι. Αναλογιζόμενος τα γραφόμενά σου, όταν ξεκίνησες να σχολιάζεις εδώ, καθώς και το ποια είναι σήμερα η θέση σου στο ελληνικό διαδίκτυο, αλλά και αρκετών άλλων, συμπεραίνω ότι το Antinews αναδείχθηκε σε ορυχείο πολύτιμων διαδικτυακών λίθων. Η ουσιαστική πορεία των φίλων που συμμετέχουν εδώ δείχνει, ότι η συλλογική ζύμωση είναι αυτή που μπορεί να αναδεικνύει πρόσωπα που ξεχωρίζουν.
            Το διαμάντι αξίζει να μας εμπνέει, όχι κυρίως λόγω της λάμψεως, αλλά διότι διαθέτει μεγάλη σκληρότητα, ενώ ταυτοχρόνως εξασκεί έλξη. Αρμόζει στην προσπάθεια να είμαστε κοφτεροί και σκληροί να μην παραβλέπουμε, ότι οφείλουμε να δρούμε πάντοτε στην σφαίρα της συμπάθειας, της κατανόησης και του σεβασμού, δηλαδή της έλξης.

          • B.K.Σ. avatar
            B.K.Σ. @ Μποτίλια στο Πέλαγος 28/06/2011 08:27:29

            Αδέρφια έχουμε πολύ δρόμο ακόμα να διανύσουμε....
            Τα γραφόμενά εδώ μέσα λοιδωρούνται απαξιώνονται και μετά από λίγο καιρό παρουσιάζονται μεταλλαγμένα να εξυπηρετούν τα συμφέροντα όλων όσων απεργάζονται την επιβίωσή τους και την κυρίαρχία τους στην επόμενη τάξη πραγμάτων.
            Μηδενικός εφησυχασμός, ψυχής εγρήγορση._
            Χρόνια καλά και γόνιμα συνοδοιπόροι μου, σας είμαι ευγνωμονούσα.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Μποτίλια στο Πέλαγος 26/06/2011 22:03:21

      Mποτιλια φιλε μου καλε....
      μας εχεις λειψει !...

      Σου χω μια αποστολη!... να τουμπαρεις τον Σποϊμπλε !!! χαχαααα
      Ριξε κατω Κρητικο λαδι... και πες του..
      "ελα γρηγορα γρηγορα, σου εχω τοκους και συναινεση !"

      ΠΠ

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Μποτίλια στο Πέλαγος 26/06/2011 22:10:26

      Μποτίλια, φίλε και -αν μού επιτρέπεις- διαδικτυακέ αδερφέ, τους θερμούς χαιρετισμούς μου και Καλή Δύναμη σε όλους τους αγώνες που δίνεις.
      Προφήτης

      • Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
        Μποτίλια στο Πέλαγος @ Προφήτης 27/06/2011 09:26:12

        @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ, Προφήτη

        Αδέλφια, η παρουσία και ο λόγος σας, εκτός ότι αποτελούν βάλσαμο σε δύσκολες εποχές, δείχνουν ότι ο λαός είναι σε θέση να αντιτάξει την δική του ηγεμονία στις χίμαιρες της εξουσίας.

  88. firiki2010 avatar
    firiki2010 26/06/2011 21:37:29

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΖΩΝΤΑΝΟ BLOG ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ !

  89. sofia or8h avatar
    sofia or8h 26/06/2011 21:45:56

    respect
    σε όλους των antinews
    χρόνια πολλά σε εσάς και τους συνοδοιπόρους σας .

  90. Aris avatar
    Aris 26/06/2011 21:46:39

    Εύχομαι σε όλους τους συντελεστές του ANTINEWS καλή δύναμη και καλή συνέχεια, γιατί τα δύσκολα είναι μπροστά μας...

  91. Προφήτης avatar
    Προφήτης 26/06/2011 21:57:26

    Four more years - four more years - four more years

    Antinews rules

    χαχαχα

  92. GEODETIS avatar
    GEODETIS 26/06/2011 21:58:01

    καλή δύναμη θα ευχηθώ ... απο καρδιάς ... βέβαια αυτή την ευχή καλύτερα να την απευθύνω σε όλους τους Έλληνες, μιας και το πείραμα κάτω απο το οποίο βρίσκεται ο Ελληνικός λαός (κατά την γνώμη μου εδώ και δεκαετίες) δεν παρουσιάζει ύφεση ... οπότε έχουμε ακόμη να δούμε πολλά ... άντε λοιπόν καλή δύναμη στην διεύθυνση και τους αρθρογράφους, όπως ακόμη και τους φανατικούς συνδαιτυμόνες σχολιαστές ...

  93. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 26/06/2011 21:58:25

    εύχομαι χρόνια πολλά σε εσάς, τους γύρω σας, αλλά και στη δουλειά σας.

    Δουλειά που μας ένωσε, με υλικό κοινούς προβλήματισμούς, αγωνίες, ελπίδες για τη χώρα. Χάρηκα που συνάντησα τόσους συμπολίτες μου, που με διαφωνίες, πληροφορίες και χιούμορ, κρατάμε μια επαφή επιπέδου και εποικοδομητική, στην πιο άσχημη συγκυρία που γνώρισε η παρούσα γεννιά. Να είστε υγιείς και δυνατοί, ο βάρβαρος έχει κι άλλα χαρτιά στο μανίκι. Η παρουσία και συμμετοχή μας εδώ, θα δείχνει σε όλους μας ότι η Ελλάδα δεν έσβησε. Είναι χαρούμενο το πνεύμα, του να ξέρεις ότι ο αντίπαλος δεν είναι εύκολος, αλλά εκεί είναι η ομορφιά του αγώνα. Συγχαρητήρια για την γέννηση της ιδέας, την έναρξη και συνέχιση της προσπάθειας. Συνεχίστε και θα ειμαστε εδώ.

  94. δημης avatar
    δημης 26/06/2011 21:58:33

    ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΙ- ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΙ -ΠΛΟΥΣΙΟΤΕΡΟΙ (ΣΕ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ)-ΜΑΧΗΤΙΚΟΤΕΡΟΙ- .......-.......

  95. katalytikos avatar
    katalytikos 26/06/2011 22:06:12

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!
    Ευχαριστώ και για τη φιλοξενία.

  96. nickname@taleftaiparhoun.gap avatar
    nickname@taleftaiparhoun.gap 26/06/2011 22:06:32

    Για την γιορτή σου
    Απ' έξω μαυροφόρ' απελπισιά,
    πικρής σκλαβιάς χειροπιαστό σκοτάδι,
    και μέσα στη θολόκτιστη εκκλησιά,
    στην εκκλησιά, που παίρνει κάθε βράδυ
    την όψη του σχολειού,
    το φοβισμένο φως του καντηλιού
    τρεμάμενο τα ονείρατα αναδεύει,
    και γύρω τα σκλαβόπουλα μαζεύει.

    Εκεί καταδιωγμένη κατοικεί
    του σκλάβου η αλυσόδετη πατρίδα,
    βραχνά ο παπάς, ο δάσκαλος εκεί
    θεριεύει την αποσταμένη ελπίδα
    με λόγια μαγικά,
    εκεί η ψυχή πικρότερο αγροικά
    τον πόνο της σκλαβιάς της, εκεί βλέπει
    τι έχασε, τι είχε, τι της πρέπει.

    Κι απ' την εικόνα του Χριστού ψηλά,
    που εβούβανε τα στόματα των πλάνων,
    και ρίχνει και συντρίβει και κυλά
    στην άβυσσο τους θρόνους των τυράννων,
    κι από την σιγαλιά,
    που δένει στο λαιμό πνιγμού θηλιά,
    κι απ' των προγόνων τ' άφθαρτα βιβλία,
    που δείχνουν τα πανάρχαια μεγαλεία,

    ένας ψαλμός ακούγεται βαθύς
    σα μελωδίες ενός κόσμου άλλου,
    κι ανατριχιάζει ακούγοντας καθείς
    προφητικά τα λόγια του δασκάλου
    με μια φωνή βαριά.
    «Μη σκιάζεστε στα σκότη! Η λευθεριά
    σαν της αυγής το φεγγοβόλο αστέρι
    της νύχτας το ξημέρωμα θα φέρει».

    Χρόνια Πολλά!

  97. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 26/06/2011 22:10:05

    Καλή δύναμη Φάκτορα και καλή συνέχεια. Ευχαριστούμε για το βήμα που μας δίνεις.

  98. juliet avatar
    juliet 26/06/2011 22:15:45

    Χρόνια Πολλά ,απο καρδιάς και πάντα γεροί .
    Γράφουμε την ιστορία μας
    τραγουδάμε την ομορφιά
    και την αλήθεια.Ζούμε.
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

  99. Προφήτης avatar
    Προφήτης 26/06/2011 22:18:50

    Του Μαν. Αναγνωστάκη. Αφιερωμένο σε όλες και όλους, για τους καιρούς που περνάμε :

    "Κι ήθελε ακόμη πολύ φως να ξημερώσει
    όμως εγώ δεν παραδέχτηκα την ήττα,
    έβλεπα τώρα πόσα κρυμμένα τιμαλφή έπρεπε να σώσω
    πόσες φωλιές νερού να συντηρήσω μέσα στις φλόγες"

  100. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 26/06/2011 22:29:51

    Φάκτορα σ' ευχαριστούμε για την όαση πληροφόρησης και επικοινωνίας, που μας χαρίζεις. Καλή δύναμη και καλή συνέχεια!

  101. Y. avatar
    Y. 26/06/2011 22:34:07

    Πολλά τα έτη φάκτορα, αλλά τι 4 χρόνια? Γράφω ‘δω μέσα απ’ο το ’01-‘02, ίσως ‘03
    Μήπως μπερδεύομαι?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Y. 26/06/2011 22:37:40

      Ζαλίστηκες από τη ζέστη Υ!!!!!!!

      • Y. avatar
        Y. @ Strange Attractor 26/06/2011 22:53:03

        Πως περνάει ο καιρός, ε..?

  102. χρηχα avatar
    χρηχα 26/06/2011 22:41:11

    Καλησπέρα σας...

    Στην αρχή απλά διάβαζα τις ευχές και δεν ήμουν σίγουρος ότι ήθελα να σχολιάσω...μέχρι που διάβασα τον φίλο πελαγοφίαλο , και θυμήθηκα ότι μέχρι πριν τρία χρόνια αραιά και που κάναμε κανένα σχόλιο, αραιά και που εμβαθύναμε σε κάποια ανάρτηση, παλαιότερα.....
    Εδώ , στο σάιτ το δικό σας , τα τελευταία τρία χρόνια που συμμετέχω , διαβάζοντας και σχολιάζοντας, αντικρούοντας ή συμφωνόντας -δεν έχει και τόση σημασία- το σημαντικό είναι η συμμετοχή , το σημαντικό είναι η επαφή....το νέο είναι η "εκπαίδευση " στην συμμετοχή πολλών σχολιαστών , που πέρασαν από την "φάση " του απλού αναγνώστη σε αυτήν του σχολιαστή και έπειτα πολλοί από αυτούς σε δικά τους ιστολόγια....

    Το σημαντικό είναι η διάδοση της νοοτροπίας της συμμετοχής και η εξέλιξη των ατόμων από ακροατές απαθείς , σε άτομα που συμμετέχουν....στο θέμα αυτό αξίζετε συγχαρητήρια........είσαστε καλοί δάσκαλοι....

    Καλή συνέχεια.....

  103. Dark Blue avatar
    Dark Blue 26/06/2011 22:45:34

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
    ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ από ΕΛΠΙΔΑ blog

    http://www.youtube.com/watch?v=glNjsOHiBYs
    Happy Birthday - The Beatles

  104. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 26/06/2011 22:48:16

    Χρόνια πολλά στο antinews και σε όλους τούς αντί- που συχνάζουν μέσα εδώ: αντιστασιακούς, αντιπασόκους, αντιφασίστες, αντιδεξιούς, αντικομμουνιστές, αντιαμερικάνους, αντιδραστικούς, αντικειμενικούς, αντικονφορμιστές, αντιπρόεδρους, αντιστράτηγους, αντιπρυτάνεις, αντιγάβρους, αντιβάζελους, αντιπυρηνικούς, αντιψυκτικούς, αντιψυχωτικούς, αντικαταθλιπτικούς, αντικέρ, αντιγουόρχολ, αντιγκαρσία, αντιλόπες, ακόμα και στο κάθε αντίδι. Με λίγα λόγια, σάς γουστάρω. Και βέβαια δε λέω αντίο!

    • Y. avatar
      Y. @ ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 26/06/2011 23:58:09

      ...ξέχασες τους αντιμνημονιακούς

      • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
        ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ Y. 27/06/2011 02:13:34

        Δίκιο έχεις, πώς μού ξέφυγε αυτό; Ήμουνα τελείως αντιδεοντολογικός!

  105. dadelos avatar
    dadelos 26/06/2011 23:15:18

    Να τα χιλιασετε. Καλη δυναμη.

  106. δημητρης μαυρομματαιος avatar
    δημητρης μαυρομματαιος 26/06/2011 23:19:44

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ANTINEWS KAI ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ ΕΛΛΑΣ -ΕΛΛΑΣ -ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ.

  107. ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΣΑΜΑΡΑ avatar
    ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΣΑΜΑΡΑ 26/06/2011 23:27:20

    Χρόνια Πολλά στην Αντίσταση,στην Αντίδραση,στην Ενημερωριτική Υπέρβαση,στην Διαφορετικότητα,στην Αλήθεια,στο Θάρρος και στην Αξιοπρέπεια......
    Χαίρομαι και μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ικανοποιημένη που αποτελώ μέρος,κομμάτι αυτού του "χώρου"...
    Σας παρακολουθώ στενά,ανελλιπώς και "ρουφάω" με δέος τα εξαιρετικά ελληνικά και τις απόψεις σας...

  108. Κατερίνα avatar
    Κατερίνα 26/06/2011 23:28:04

    Αντε καλή συνέχεια...
    Πρώτους σας διαβάζουμε κάθε πρωι..... και κάθε μεσημέρι... και κάθε βράδυ...
    Τόσο, που σκέφτομαι πως είναι τόσο δύσκολο να κόψω το τσιγάρο,
    όσο και το antinews...

  109. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 26/06/2011 23:44:10

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΑΝΤΙΝΕΑ!

    Πάντα " ...ενάντια στο επιτιθέμενο σκότος
    που ρυθμικά χτυπάει την πύλη
    με βαριές και κοπίδια." *

    *παραφράζοντας ελαφρώς το ποίημα του Αγρινιώτη ποιητή Σ. Σταυρίδη.

  110. pikras57 avatar
    pikras57 26/06/2011 23:50:40

    Πάντα γεροί και δυνατοί .....στις επάλξεις...
    Είστε ...το "εξαρτησιογόνο" μας..
    .... και το οξυγόνο μας.

    Νά είστε πάντα καλά!

  111. Σωτήρης Γκ. avatar
    Σωτήρης Γκ. 27/06/2011 00:00:50

    Χρόνια Πολλά, Με Ψυχή για τη Νίκη!
    Η Μακεδονία ελπίζει πολλά σε σας.

  112. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 27/06/2011 00:04:07

    Όποιος θέλει "ενημέρωση" από μπετατζήδες, απύθμενους, εμπόρους όπλων, σκουπιδιών, τζάμπα "μαικήνες" του πολιτισμού με κρατικό χρήμα, ορφανά των πρεσβειών. Όποιος θέλει στημένο πολιτικό παιχνίδι, με ή χωρίς στοίχημα, ας δει τις μανταμίτσες με το πακτωμένο χαμόγελο και τα ανακυκλωμένα αγόρια του καθοδικού σωλήνα, ας πάρει τα περιτυλίγματα που ΄χουν μέσα τσάντες, μπαντάνες, cd, και σε λίγο, λόγω κρίσης, ελιές θρούμπες κι ένα τέταρτο κασέρι.
    Όποιος όμως είναι ανυπότακτος Πατριώτης, απ' όπου κι αν προέρχεται, ορθώς παίρνει το μονοπάτι για το απάτητο λημέρι του Φάκτορα.
    Εδώ, αδέρφια, είναι Antinews, δεν είναι παίξε γέλασε! Και το ξέρουν πια όλοι. Ακόμη κι αυτοί που μας μισούν, μας διαβάζουν με την τσίμπλα στο μάτι...
    Εδώ άγωνιζόμαστε ισότιμα, εμείς οι αναρχοπατριώτες της "αριστεράς" ή της "δεξιάς" και οι φιλιππινέζες της καθεστωτικής παράγκας. Η δύναμη του λόγου μας απέναντι στον δικό τους λόγο. Δεν μπορεί να μας "θάψει" ο χ διευθυντής, πετώντας ή πετσοκόβοντας την επιστολή μας, αρνούμενος να δημοσιεύσει το άρθρο μας στην πολυτελή σοβαροφανή φυλλάδα του. Αν μας ειρωνευτούν, τους ανταποδίδουμε κι έχουν και ρέστα. Αν μας χλευάσουν, τους στολίζουμε σαν μουλάρια από τη Δεσφίνα.
    Εδώ, στην Ελεύθερη Διαδικτυακή Ελλάδα, το καλό κείμενο, ο πηγαίος πολιτικός - δημοσιογραφικός λόγος είναι σαν φωτιά στα ξερά χόρτα. Χιλιάδες χιλιάδων ελεύθερων Ελλήνων προστίθενται κάθε μέρα στις γραμμές μας, ενώ παραδοσιακά καθεστωτικά μέσα παραπαίουν.
    Και το πιο ωραίο, αδέρφια, είναι πως το Antinews είναι έργο ανθρώπων, ωραίων τρελλών Ελλήνων. Χρόνια Πολλά λοιπόν στον Φάκτορα και την ομάδα του, χρόνια πολλά στο άπαρτο διαδικτυακό μας κάστρο!

  113. yiannos avatar
    yiannos 27/06/2011 00:10:57

    Να στε πάντα καλά!

  114. somis avatar
    somis 27/06/2011 00:46:37

    Και από μένα Χρόνια Πολλά, αλλά με τον Φαήλο Κρανιδιώτη από επάνω μου, πόσο να αντέξω ο καημένος!
    Ο Μποτίλιας, που λείπει από το χώρο, σου είπε, Φάκτορα :
    "Για πολλούς ανθρώπους που ζυμώνονται στο ψηφιακό του πεδίο (του antinews), αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι του είναι τους, που ξεπερνάει την εικονική πραγματικότητα, προς την μεριά της αλήθειας, εφ’ όσον το κοινωνείν αποτελεί βάση του αληθεύειν."
    Λοιπόν, Φάκτορα, εσύ κρατάς από τα παραπάνω λεχθέντα το "εφ'όσον.." Λιγότερος φανατισμός, λιγότερος "δημοσιογράφος"(sic) μέσα σου, εδώ, δεν αντέχουμε τους φλύαρους και κενούς.
    Και πάλι, σου εύχομαι μακροημέρευση!

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ somis 27/06/2011 01:30:57

      Σε βαραίνω;

  115. Σάκης Μητρόπουλος avatar
    Σάκης Μητρόπουλος 27/06/2011 00:47:46

    Χρόνια Πολλά Φίλε!!!

    Συνέχισε έτσι και θα βλέπουν οι συστημικές ορντινάτσες, για πολλά-πολλά χρόνια ακόμη τη σκόνη σου...

    Να είσαι πάντα καλά.

  116. siakkas avatar
    siakkas 27/06/2011 01:16:56

    Χρόνια πολλά.
    Να έχετε δύναμη και κουράγιο στον όμορφο αγώνα σας.

  117. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 27/06/2011 01:35:05

    Εμείς ευχαριστούμε που ανοίξατε το παράθυρο στην ελληνική μοναξιά μας.
    Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι έργο επιτελείτε.
    Αντινέα = Συνειδησιακή επανάσταση

  118. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 27/06/2011 01:47:34

    Επικοινωνία, Πληροφόρηση, Δικαιοσύνη είναι τα τρία αγαθά για τα οποία διψάει ο πολίτης σήμερα. Εγκλωβισμένος στον αστικό του μικρόκοσμο αποχαυνώνεται από το δηλητήριο της τηλεόρασης και του ατομικισμού. Τα αντινέα προσφέρουν επικοινωνία και πληροφόρηση και διαδίδουν το παλλαϊκό αίτημα για δικαιοσύνη.
    Για να ενισχυθεί αυτός ο αγώνας, διαδώστε τα αντινέα σε φίλους και γνωστούς.
    Υγεία, Ειρήνη και καλή Λευτεριά.

  119. The Saint avatar
    The Saint 27/06/2011 01:54:35

    Χρόνια Πολλά Antinews!

  120. Δήμος avatar
    Δήμος 27/06/2011 02:04:37

    Χρόνια καλά και στα 5α εκτός Μνημονίου!

  121. anetos avatar
    anetos 27/06/2011 07:20:33

    να τα εκατοστίσεις !

  122. Τρόχαλος Νικόλαος avatar
    Τρόχαλος Νικόλαος 27/06/2011 08:02:01

    Antinews ,χρόνια σου πολλά από καρδιάς και να τα εκατοστίσεις ,πάντα επιτυχίες και ένα μεγάλο ευχαριστώ ,στον Φάκτορα και την παρέα του γιά την όαση που μας προσφέρετε στην σημερινή έρημο των ΜΜΕ που ζούμε,όλοι να είστε καλά.

  123. ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΣ 27/06/2011 08:42:09

    προχωρηστε δυνατα να ειστε καλα!

  124. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 27/06/2011 09:19:52

    Με συγκίνησες!!! Δεν περίμενα ότι θα έβαζες τους παλιούς στο βιντεάκι. Ωραίες εποχές τότε στα πρώτα βήματα!!!

    Χαίρομαι που μεγαλώνετε, να τα πηγαίνετε πάντα καλά και να συνεχίσετε.
    Συνεχίζω να σας διαβάζω κάθε μέρα!
    Τους χαιρετισμούς μου στους Φακτορες και τους παλιούς γνωστούς!!!

    • occultist avatar
      occultist @ Εξάκτινος 27/06/2011 22:25:32

      Και εγώ συγκινήθηκα οταν είδα το αρχικό μου νικ mesaios daktylos. Ηταν απρόσμενο.

  125. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 27/06/2011 09:35:41

    χρόνια πολλά! εύχομαι μακροημέρευση!
    σ΄ευχαριστούμε antinews για την ενημέρωση , την φιλοξενία, είσαι πλέον η ¨εκκλησία του Δήμου¨!

  126. m.s avatar
    m.s 27/06/2011 09:51:19

    υγεία να έχετε ρε παιδιά να γράφετε να ενημερώνετε τον κόσμο.

  127. ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ avatar
    ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 27/06/2011 11:06:06

    χρόνια πολλά και από μένα. Συνεχίστε την εξαιρετική δουλειά - γροθιά στους ξενόδουλους.

  128. ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
    ΠαναγιώτηςΖΜεσ 27/06/2011 12:44:31

    Χρόνια Πολλά!

  129. lukos kapsalos avatar
    lukos kapsalos 27/06/2011 14:14:56

    1000 μπράβο στους συντελεστές της σελίδας!!!!!
    Κάτι σοβαρό και αξιόπιστο,εξαιρετική δουλειά,με πολύ καλούς σχολιαστές!
    Να τα κατοστήσετε!!!!

  130. hotdog avatar
    hotdog 27/06/2011 14:45:25

    Χρόνια πολλά και μακάρι να φτάσετε τα 100!

  131. Alexandroupoli online avatar
    Alexandroupoli online 27/06/2011 14:51:30

    Χρόνια πολλά, να τα κατοστήσετε, καλή συνέχεια και πάντα επιτυχίες…
    Σας αγαπάμε πολύ, γι αυτό και κλέβουμε τα άρθρα σας... :)
    Σας ευχαριστούμε για την ελεύθερη ενημέρωση, τα τεκμηριωμένα άρθρα και το κίνητρο που μας δώσατε να προχωρήσουμε και μεις από την άκρη της Ελλάδας...
    Να είστε όλοι καλά

    • factorx avatar
      factorx @ Alexandroupoli online 27/06/2011 14:56:46

      Κλέψτε ... ελεύθερα ....χα χα χααααα

      Ευχαριστούμε

    • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
      Νίκος Παπαδημητρίου @ Alexandroupoli online 27/06/2011 15:01:52

      α ναι, να ομολογήσω κι εγώ δημοσίως χαμηλό αριθμό τινά κλεμμένων δημοσιεύσεων..... τις οποίες κάνω επαν-ανάρτηση στο ΦΒ, τολμώ να πω ότι έχουν μεγάλο σουξέ.
      Επίσης, υπήρξαν αιτία να διαφανούν κάποιοι γνωστοί, στο ότι όχι μόνο δεν συμπαθούν τους αγανακτισμένους, αλλάμε κρυφή χαρά περιμένουν να αποτύχει το κίνημα και να επαληθευθούν οι αρνητικές προβλέψεις τους. Μιλάμε για ανθρώπους που καιρό τώρα φώναζαν "πότε θα κατέβει ο κοσμος στο Συνταγμα". Περίεργα πράγματα. Αλλά όσο πάει, το τοπίο ξεκαθαρίζει και όσο νυχτώνει, το πράγμα ξεσπαθώνει.

      • factorx avatar
        factorx @ Νίκος Παπαδημητρίου 27/06/2011 15:09:21

        Να μην μας γίνει και συνήθεια όμως, ε;

        • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
          Νίκος Παπαδημητρίου @ factorx 27/06/2011 15:18:08

          νομίζω ότι ειναι καλό και για τη σελίδα και για τους συντάκτες, αν νομίζετε ότι για καποιον λόγο δεν πρεπει να γινεται, θα το σεβαστώ.

          • factorx avatar
            factorx @ Νίκος Παπαδημητρίου 27/06/2011 15:34:47

            Πολύ μη μου άπτου είμαστε όλοι εδώ μέσα. Αστειευόμουν. Παίρνε ελεύθερα, αλλά το κακό είναι ότι το κάνουν ασυστόλως και διάφορα μπλογκ

  132. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 27/06/2011 14:51:40

    Θεωρώ ηθική υποχρέωσή μου να σας ευχηθώ για τα τέσσερα χρόνια σας στο διαδίκτυο.
    Εδώ και εγώ, όπως πολλοί άλλοι, βρήκα πριν από τρία χρόνια ελεύθερο και φιλόξενο βήμα να εκφραστώ, αλλά και να παρακινηθώ να ξεκινήσω τον δικό μου δρόμο στο διαδίκτυο.
    Δεν θα ξεχάσω την στήριξη που έλαβα σε ανύποπτο χρόνο.
    Το γεγονός της διαφωνίας μου από ένα χρονικό σημείο και μετά, αποτελεί δική μου επιλογή.
    Δεν υπάρχει ουδεμία αντίρρησις ότι συγκεντρώσατε μία υπέροχη μαγιά αναγνωστών και σχολιαστών, που συνέβαλαν στα μέγιστα στην ανάδειξη αυτής της ιστοσελίδας, ενώ ταυτόχρονα ανεδείχθησαν πολλά και σημαντικότατα θέματα που πρόσφεραν ουσιώδη εκπαίδευση σε πάρα πολλούς.
    Εύχομαι μία καλύτερη συνέχεια.

  133. δρόμος avatar
    δρόμος 27/06/2011 18:38:09

    Χρόνια πολλά κι ανέφελα! Σε όσα θέατρα χωράνε τώρα οι αναγνώστες? Πάντως εγώ, που έκοψα το τσιγάρο με τη μία και χωρίς να το ξανασκεφθώ, τη ρημάδα την κίνηση σύνδεσης δεν τη βλέπω να περνάει με τίποτε!

    Θα ξαναπώ: πάρτε και μέτρα για κάθε ενδεχόμενο μελλοντικών δυσκολιών στο διαδίκτυο. Των φρονίμων τα παιδιά ...

  134. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 27/06/2011 22:59:26

    Εἰς πολλὰ ἔτη!

  135. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 27/06/2011 23:23:20

    Μπράβο παιδιά, συνεχίστε να μας ενημερώνετε!

  136. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 02/07/2011 20:55:34

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ . ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ.