#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/05/2011 14:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στρατηγική Αγίας Οικογενείας: ό,τι κάτσει!




Σήμερα το πρωϊ  ξύπνησα  και άκουσα ότι έκανε κάποια δήλωση ο Μητσοτάκης!

Κάτι θ’ ανακοινώσει ο Σαμαράς σκέφτηκα και έβγαλαν τον Μητσοτάκη να  προκαλέσει…φασαρία!

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή:

Ο πατριάρχης της οικογένειας χτύπησε με δήλωση στο «Έθνος».
Εξέφρασε την ανησυχία του για τις πολιτικές και οικονομικές εξελίξεις.

Ζήτησε από τα κόμματα της αντιπολίτευσης να στηρίξουν την κυβέρνηση.

Πρότεινε την εγκατάσταση στο Υπουργείο Οικονομικών των κ. Α. Παπαδόπουλου και Γ. Φλωρίδη.
Τέλος, απεφάνθη, οτι  εκλογές δεν αποτελούν  αυτή τη στιγμή λύση για τη  χώρα.

Το μεσημέρι ..χτύπησε η θυγατέρα!
Ζήτησε  από τον κ. Παπανδρέου να  αναλάβει πρωτοβουλίες για "εθνική συνεννόηση",  πριν τις εκλογές!

Επέκρινε την κυβέρνηση για κακή εφαρμογή του Μνημονίου (καλά η κα Μπακογιάννη όταν ψήφιζε το μνημόνιο είχε τόσο μεγάλη εμπιστοσύνη στην κυβέρνηση ότι θα τα καταφέρει;)

Και αν δε γίνει αυτό, τότε να πάμε σ’ εκλογές.

Φυσικά, δεν …ξέχασε τον κ. Σαμαρά: επενδύει στη χρεοκοπία της χώρας είπε!!!

Ποιος επενδύει στη χρεοκοπία; Ο μόνος πολιτικός αρχηγός που έχει καταθέσει μια ολοκληρωμένη πολιτική  πρόταση εξόδου της  χώρας από την κρίση;

Τελικά, η οικογένεια Μητσοτάκη τα είπε όλα!
Διαλέγετε και παίρνετε!
Στήριξη της κυβέρνησης, εθνική συνεννόηση, προτάσεις για υπουργούς, εκλογές!

Απ’ όλα έχει ο μπαξές!

Γιατί έχω  τώρα έχω την εντύπωση  ότι τα πράγματα δεν πάνε καλά για την κα Μπακογιάννη και η οικογένεια πετάει φωτοβολίδες για να τραβήξουν επάνω τους τα φώτα της επικαιρότητας;

Και κάτι τελευταίο: τουλάχιστον δεν συνεννοούνται  από πριν ;

Εκτός και αν ακολουθούν τη ..γνωστή  στρατηγική:  «ο,τι κάτσει;»

Αδέξιος Δεξιός



Υ.Γ. 1. Πάντως πατήρ και θυγάτηρ  σ’ ένα συμφωνούν: Δεν αγγίζουν τον Γιώργο.

Υ.Γ.2 Όσον αφορά το ενδεχόμενο συνεννόησης των πολιτικών δυνάμεων της χώρας, ο εκπρόσωπος της ΝΔ κ. Μιχελάκης δήλωσε σήμερα πως "τα αρραβωνιάσματα πότε με τον ένα και πότε με τον άλλο πηγάζουν από όσους φοβούνται αυτοδύναμη ΝΔ του Αντώνη Σαμαρά".

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Loretta avatar
    Loretta 03/05/2011 14:56:44

    Ποιος μιλησε???

    • Y. avatar
      Y. @ Loretta 03/05/2011 15:25:24

      ....ο Καρπάθουλας των Δρακουλείων

    • Εύμηλος avatar
      Εύμηλος @ Loretta 03/05/2011 20:08:18

      Είναι αμίμητος. Ότι "τέλειωσε" χτες κι αυτός ο Μίμης Ανδρουλάκης το ξαναπρότεινε. Για άλλη μια φορά έδειξε πόσο στοργικός πατήρ και οικογενειάρχης γαρ .....

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 03/05/2011 14:57:18

    Αφόδευε υψηλά και ηγνάντει ....

    ΠΠ

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/05/2011 15:00:53

    Για μένα το αξιοπερίεργο είναι η διαχρονικότητα του Επίτιμου... Από το 1965(!) και τον παππού Παπανδρέου, στα 2011 και τον εγγονό Παπανδρέου. Είμαστε συνεπείς... Έχουμε τις ίδιες φάτσες μισόν αιώνα...

    O Παπαδόπουλος φταίει. Εάν είχε κρεμάσει καμιά 200αριά, θα είχαμε ...ανανέωση

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ archaeopteryx 03/05/2011 15:16:55

      Μην ξεχνάμε και τη, δίκην θρίλλερ, εμφάνισή του στο Mega μόλις ανακοινώθηκαν οι πρώτες περικοπές και λίγο πριν ξεσπάσει το τσουνάμι των μέτρων (αρχές 2010, αν δεν απατώμαι). Βγήκε και με απίστευτο κυνισμό έλεγε ότι "είναι βέβαιο ότι αργά ή γρήγορα θα μειωθούν οι μισθοί και στον ιδιωτικό τομέα, δεν υπάρχει καμία αμφιβολία" (γιατί να το κρύψωμε, άλλωστε)...

    • neotera avatar
      neotera @ archaeopteryx 03/05/2011 22:02:04

      Να κατι στο οποίο συμφωνούμε. Ειδικα κάποιον που τους ζήταγαν οι αμερικάνοι να τον αφήσουν ελεύθερο κι αυτοί υπάκουσαν, ενω θα μπορούσε να σκοντάψει κατά την απόδραση... Φανταστείτε τι θα είχαμε γλυτώσει αν επεδείκνυαν πατριωτική στάση έστω και μόνον σ' αυτό...

    • σκαθάρι avatar
      σκαθάρι @ archaeopteryx 04/05/2011 15:52:54

      H απάντηση είναι στα ποσοστά του Μητσοτάκη που έχει πάρει στις διάφορες εκλογές με τη ΝΔ. Επειδή λοιπόν όι αριθμοί είναι ξεροκέφαλοι έχουμε και λέμε:
      1985 : 40,85%
      06/1989: 44,3%
      11/1989: 46,19%
      1990: 46,88%
      1993: 39,30%
      Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να προσθέσω κάτι και απλά θα περιμένουμε τα αποτελέσματα των επόμενων εκλογών για να κρίνουμε.

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ σκαθάρι 04/05/2011 17:05:29

        Σκαθάρι
        Ήταν ακόμη οι εποχές που τρώγαμε κουτόχορτο.
        Εκεί έχεις μείνει, που δέναν τα σκυλιά με τα λουκάνικα...τα δανεικά βεβαίως -βεβαίως.
        Την ίδια π.χ εποχή ο Τσοχατζόπουλος ήταν μακράν 1 0ς βουλευτής Θεσσαλονίκης και λαοπρόβλητος δελφίνος.

  4. ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ avatar
    ΕΛΕΝΗ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 03/05/2011 15:07:25

    Βαγγελιστρα μου !!!!!!!!
    Που θαλεγε και ο μακαριτης ...

  5. spiros avatar
    spiros 03/05/2011 15:15:36

    Ούτε να προκόψει κανένας δεν μπορεί. Μια συντονισμένη προσπάθεια κάνανε για να μην τους ξεχνάμε...... που το κακό; Όποτε μίλαγε ο...είχαμε γεγονότα στην Ελλάδα. Τώρα με την ταυτόχρονη εμφάνιση μήπως παρουσιαστούν λιμοί-καταποντισμοί;;;;;;
    ΥΓ. Έμαθε και τα εκβιαστικά διλήμματα : Ή ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ή εκλογές

  6. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 03/05/2011 15:27:07

    Εγω πάντως μιλάω με τον πατέρα μου...
    Αυτοί γιατί δε συναντιούνται δε ξέρω... που είναι και γείτονες!
    Με τον Κυριάκο άραγε μιλάει, ο πατήρ της θυγατέρας?
    Τελικά καταλήγω στο συμπέρασμα οτι η οικογένεια έχει "μαύρο πρόβατο".
    Και δεν ξέρουν ή δεν έχουν ακόμη αποφασίσει πως θέλουν να το διαχειριστούν ...το μαυρο πρόβατο!
    Κάτι πρέπει να κάνουν όμως ...γιατι δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη δε χωράνε...

  7. nick avatar
    nick 03/05/2011 15:31:01

    Για να γίνει ο επίτιμος πρωτοσέλιδο και μάλιστα με αποθεωτικούς τίτλους στο Έθνος 2 πράγματα συμβαίνουν:
    1) Το ΠΑΣΟΚ έχει ξεπεράσει προ πολλού τα όρια πανικού και είναι ένα βήμα πριν τη διάλυση...
    2) Τα εξαπτέρυγα μαγειρεύουν συνεργασία. Τώρα πως ένα κόμμα που έτσι που πάει σε 1 μήνα θα είναι δεύτερο σε ψήφους και ένα κόμμα του στατιστικού λάθους που δε μπαίνει στη βουλή με την καμία θέλουν να κάνουν κυβέρνηση συνεργασίας είναι ένα ζήτημα.

  8. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 03/05/2011 15:33:33

    Δεν θα του περάσει του Δράκουλα, πρώτα θα δει πρωθυπουργό τον Σαμαρά και μετά θα πει "αντίο"...

    • φωνη avatar
      φωνη @ Ανοιξιάτικος 03/05/2011 16:51:47

      Θα είναι ο πρώτος άνθρωπος που αντί να πάει από υψηλό ζάχαρο, από υψηλή πίεση, από υψηλή χολιστερίνη ( παρά τα ντολμαδάκια) θα πάει από υψηλά ποσοστά του Αντώνη στις εκλογές.

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ φωνη 03/05/2011 23:48:53

        Εμ τα υψηλά ποσοστά του Αντώνη γι αυτόν είναι τοξίνες!

  9. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 03/05/2011 16:02:02

    ΔΙΝΕΙ ΜΕΡΕΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ ΣΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ..... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ....

  10. ΚΩΣΤΑΣ ΜΕΙΜΑΡΗΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ ΜΕΙΜΑΡΗΣ 03/05/2011 16:03:37

    ΠΗΡΑΝ ΑΜΠΑΡΙΖΑ κ ΒΓΗΚΑΝΕ.............

  11. Aris. A avatar
    Aris. A 03/05/2011 16:24:18

    Κάθε φορά που μιλάνε με την κόρη μου έρχεται στο νου μια παλιά μάγκικη παροιμία με το παρντόν.

    "Οι πεθαμένοι δεν κλάνουν".

    • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
      ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ Aris. A 03/05/2011 16:32:12

      Γιατί, έχεις την εντύπωση ότι μπαμπάς και κόρη μιλάνε;

  12. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 03/05/2011 16:41:30

    Μετράνε και ξαναμετράνε, τα πόσα κουκιά μπορεί να πάρει η ΔΗ.ΣΥ. και βλέπουν ότι με εκλογές βουλευτιλίκι γιοκ, για την ατυχήσασα!
    Τί να κάνουν οι άνθρωποι; Κάλιο γαϊδουρόδενε (τη βουλευτική έδρα) παρά γαϊδουρογύρευε (στα αζήτητα).
    Προσπαθούν να κερδίσουν χρόνο και δεν καταλαβαίνουν πως η Δη.Συ. δύει και ο Αντώνης είναι πια ο εκλεγμένος αρχηγός. Θα τους περάσει, έστω και αργά!

    • Loretta avatar
      Loretta @ Αφροδίτη 03/05/2011 20:39:42

      Αφροδυτη

      μηπως τελικα ηταν ευφυέστατη η σταση του Αντωνη που κρατησε και αξιοποιησε τον κυριακο??? Μηπως ετσι διασπάστηκε ουσιαστηκα η οικογενεια??
      Ο πατηρ εμφανιζεται η κορη καταποντιζεται και ο γιος κοντραρη και αδερφη και μπαμπα!!

      • Arianos avatar
        Arianos @ Loretta 03/05/2011 22:27:03

        μωρε ολοι για κρεμασμα ειναι...
        οτι χειροτερο εβγαλε ποτε αυτη η χωρα!

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Loretta 03/05/2011 23:06:18

        Loretta μπορεί να συμβαίνει και αυτό, αν και η προσφιλέστατη στρατηγική της οικογένειας είναι η υπονόμευση, διά της αρχαιότατης μεθόδου του δούρειου ίππου.
        Πάντως το είδαμε και αυτό, η απλή στρατιώτης να δίνει εντολές στους στρατηγούς! Τι θα δούμε ακόμα, ήθελα να ήξερα, από την ατυχήσασα κόρη;

  13. nick avatar
    nick 03/05/2011 16:53:40

    taraxi pou prokalese*

  14. nestor avatar
    nestor 03/05/2011 17:03:12

    Εχουν αλλαξει τα κοζια...
    Όσο μιλάνε αυτοί οι δύο (και όχι μόνο) κατά του Σαμαρά τοσο καλό του κάνουν.
    Μια συνεντευξη του δρακουμελ ειναι +2 μοναδες για τον Αντώνη.

    Να ξεκουμπιστούν οι Γκρούεζες (λίγο νεύρο ρε παίδια) απο τη Ν.Δ. άμεσα.

  15. TopGunZ avatar
    TopGunZ 03/05/2011 17:08:17

    Κατά 50% υπέρ μας ήταν αυτό, φαντάζεσαι να κληρονομούσε το μυαλό του μπαμπά? Μπρρρρ....

  16. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 03/05/2011 17:12:34

    Προσπαθώ να αναλύσω το "ανησυχεί " του Μητσοτάκη . Για το μέλλον μιλάει; δηλαδή για πόσα χρόνια ; Και αν θέλετε θυμίστε μου παρτακαλώ ο Μητσοτάκης ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ να είναι Ο ΕΠΙΤΗΜΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ; Ευχαριστώ....

  17. King Leonidas avatar
    King Leonidas 03/05/2011 17:14:56

    Ο Αβέρωφ είχε πει πως όταν τα πρόβατα απομακρύνονται από το μαντρί τα τρώει ο λύκος. Το κόμμα της Ντόρας (the explorer) θα έχει την τύχη των κομματων του Στεφανόπουλου, του Μανου, του Αβραμόπουλου και του Σαμαρά (εννοώ την ΠΟΛΑΝ). Όταν ο δρακουμελ δει τον Tony πρωθυπουργό θα πάθει εγκεφαλικό.

    • man8os avatar
      man8os @ King Leonidas 03/05/2011 18:27:53

      Παω στοιχημα!

  18. proteas avatar
    proteas 03/05/2011 17:59:00

    ΚΑΛΑ, Η ΚΥΡΙΑ ΝΤΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΥΣΗΧΕΙ;;;;
    ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣ, ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ;;;

    • man8os avatar
      man8os @ proteas 03/05/2011 20:38:12

      ΛΑΓΟΣ

  19. Aris. A avatar
    Aris. A 03/05/2011 18:39:52

    Πιγκουίνος

    Πολύ καλός να σαι καλά.

  20. MAXIMOS avatar
    MAXIMOS 03/05/2011 19:02:40

    ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΓΙΑ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΣΩΣΕ ΤΗΝ ΧΩΡΑ
    http://ermippos.blogspot.com/2010/05/blog-post_17.html

  21. juliet avatar
    juliet 03/05/2011 19:14:59

    παρατηρήσατε μόλις πεθαίνει κάποιος ,ο Μητσο ξαναγεννιέται.....τυχαίο δεν νομίζω.

  22. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2011 19:50:34

    ΑΙΝΙΓΜΑ = ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ -ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ
    ΠΟΥ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΗΜΕΡΕΥΕΙ ΑΠΟ
    ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ
    ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ,ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΕΣΧΑΤΩΣ ΤΗΣ Ν.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ?
    ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΒΡΕΙ ,ΘΑ
    ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ
    ΜΙΝΙΑΤΟΥΡΑ ΒΡΥΚΟΛΑΚΑ.

    • Γιώργος Γκ. avatar
      Γιώργος Γκ. @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2011 21:08:30

      Δεν το βρήκα ας το πάρει το ποτάμι..........

      • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
        ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Γιώργος Γκ. 04/05/2011 10:37:31

        ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΩΡΓΟ.
        ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΩ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ,
        ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ Η ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ
        ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ
        ΤΙΠΟΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ
        .......ΚΟΡΗ ΤΟΥ . ΑΛΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΩΣ ΑΚΟΜΑ.

  23. apostolis - kastoria avatar
    apostolis - kastoria 03/05/2011 19:55:02

    Ο Κυριάκος ρε παιδιά σε ποιά συνομοταξία - οικογένεια ανήκει ?
    Ή μήπως είναι ο ορισμός του επαναστάτη ? Τα καλά και συμφέροντα ταις ψυχαίς ημών .......ποιούμεν την νήσσαν ως προς αυτό και όλα καλά μέχρι το επόμενο κτύπημα του Μητσοτακέικου εκ των έσω .

  24. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 03/05/2011 20:03:25

    Από τότε που άρχισα να καταλαβαίνω τον κόσμο, εδώ κι 25 χρόνια, θυμάμαι μόνιμα τον Μητσοτάκη να δηλώνει ότι χανόμαστε. Ακόμη κι όταν ήταν πρωθυπουργός.
    Ε, φτάνει να πει κανείς ... αλλάζει το χούϊ;

  25. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 03/05/2011 20:13:51

    Φάκτορ, κοίτα στο μέιλ σου...

  26. vaggelis avatar
    vaggelis 03/05/2011 20:22:17

    Εαν πραγματι αγαπαει τη χωρα ας επιστρεψει τις δυο απο τις τρεις συνταξεις που παιρνει και τα λεφτα για το ιδρυμα μητσοτακη που παιρνει καθε χρονο

  27. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 03/05/2011 20:29:03

    Συγνώμη Φάκτορα αλλά προειδοποιήστε μας να πάρουμε πιο πριν ενα μπακ απ!
    μαύρισε η οθόνη.
    Πέσανε όλα.
    Ο σέρβερ τα έπαιξε.
    Χάθηκε μιας εβδομάδας δουλειά.
    Να μας δίνετε πιο πριν μέσω των μέιλ μας ένα αλέρτ.

  28. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 03/05/2011 21:06:26

    O Μητσοτάκης ποιόν άλλον εκτός από τον εαυτό του (των 90 τόσων χρόνων) αντιπροσωπεύει για να του δίνουμε την όποια σημασία του δίνουμε; Ο άνθρωπος σαν καλός πατέρας κάνει ότι μπορεί να βοηθήσει την ακαμάτα κόρη του. Οσο δε γι'αυτή να μη ξεχνάμε ότι βγήκε βουλευτής με τις ψήφους ΝΔτων. Ας βγεί πρώτα βουλευτής με το από-κομμά της και μετά ας μιλήσει..

  29. boofos avatar
    boofos 03/05/2011 21:10:19

    kala ,..........................
    ολα τα ειδαμε ,..........
    αλλα ο μητσοτακης να ειναι φαν του αλ.παπαδοπουλου ?
    περιεργο μου μοιαζει.
    και δεν ειναι η πρωτη η η δευτερη φορα που το λεει ,
    αξιος βεβαια ο αλεκος , δεν λεω , αλλα αναγνωρηση απο τον δρακουμελ? μαλλον ειναι δυσφημιση.............................
    δεν καταλαβαινω τιποτα ....
    μπουφος ειμαι?

  30. ΓΙΑΝΝΗΣ-ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ-ΑΛΙΜΟΣ 03/05/2011 21:12:49

    Η looser θοδώρα εκμεταλεύεται το αίμα των νεκρών της MARFIN και οργανώνει αύριο διαδήλωση διαμαρτυρίας ένα χρόνο μετά το θάνατό της. ΑΔΙΣΤΑΚΤΗ..Για λίγες ψήφους ξεπουλάει τα πάντα ακόμα και το θάνατο αθώων βιοπαλαιστών..Αν υπάρχει ακόμα Ελληνικό φιλότιμο να μαζευτούν οι συγγενείς των νεκρών και να την αρχίσουν στις κλωτσιές μπροστά στις κάμερες να το δει ο Έλληνας να χαρεί!!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ ΓΙΑΝΝΗΣ-ΑΛΙΜΟΣ 03/05/2011 23:23:33

      Φίλε μου, η κυρία έχει την απόλυτη τεχνογνωσία σε αυτού του είδους την εκμετάλλευση! Θυμήσου λιγάκι, σε παρακαλώ, την αφορμή με την οποία μπήκε στην πολιτική και τότε θα πάψεις να εκπλήσσεσαι.

  31. ΓΙΑΝΝΗΣ-ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ-ΑΛΙΜΟΣ 03/05/2011 21:13:29

    ...θάνατό τους...εννοώ!

  32. ΤΑΚΗΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ 03/05/2011 21:48:23

    το ακρον αωτον της δικαιοσυνης ο δρακουλας συνερχεται απο σοβαρη παθηση και αναφωνει ζητω ο σαμαρας.

  33. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2011 21:54:21

    ++++++++

  34. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 04/05/2011 08:54:25

    Μια πραγματικά "Αγια Οικογένεια", βουτηγμένη στην υποκρισία. Ευτυχώς τα καρβέλια τους τέλειωσαν.

  35. Vassilis avatar
    Vassilis 04/05/2011 13:16:29

    Γιατί διαμαρτύρεται ο κόσμος για όσα λέει ο Μητσοτάκης? Δίνει συμβουλές και στηρίζει τη Νεοφιλελεύθερη κυβέρνηση του ΠΑΠ.... Η απορία είναι γιατί ο Σαμαράς δεν απαλάσσεται από όλα τα βαρίδια?

  36. Γεώργιος Καραϊσκάκης avatar
    Γεώργιος Καραϊσκάκης 04/05/2011 17:07:33

    Ήρεμα παιδιά...Έχει κι αυτός τους λόγους να αντιστρατεύεται τη ΝΔ του Σαμαρά: ο τελευταίος έριξε την κυβέρνησή του. Και μπορεί να είστε εμπαθείς αλλά σας θυμίζω ότι πρόκειται για μια κυβέρνηση η οποία πήρε μέτρα για την περιστολή του χρέους και στη οποία συμμετείχε ο Σαμαράς. Και επειδή μιλάτε για "οικογένεια" σας θυμίζω ότι μέχρι πρόσφατα ανήκε σύσσωμη στη ΝΔ, ενώ ένα μέλος της εξακολουθεί και ανήκει και μάλιστα συμμετέχει από τη θέση του Τομεάρχη! Αν δε, σας ενοχλούν οι οικογένειες γενικά, τότε ασχοληθείτε και με όλες τις άλλες που παραμένουν εντός ΝΔ και μάλιστα έχουν εξελιχθεί σε βαρωνίες...

    Υ.Γ: μη βιαστείτε να με χαρακτηρίσετε...προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός.

    • juliet avatar
      juliet @ Γεώργιος Καραϊσκάκης 05/05/2011 10:03:49

      @Γεωργιος Καραΐσκάκης
      Θα σε ρωτήσω;μπορούσε ο Μητσο να ζητήσει ψήφο εμπιστοσύνης;(Ο Σημίτης το έκανε).Αν λοιπόν ο Σαμαράς δεν του την έδινε τότε θα μπορούσες και εσύ και όλοι μας να πούμε τον έρριξε.Την κυβέρνηση την έριξε μόνος του,ο Σαμαράς ήτανε αντίπαλος και επρεπε να του ρίξει λάσπη,έπρεπε να του μαυρίσει το μέλλον για να μπορεί να προωθήσει την κόρη του.Την συνέχεια την ξέρεις,πτώση του ΚΑΚ και εμάς στη σημερινή κατάσταση.Τα συμπεράσματα δικά σου.