#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/05/2009 13:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο ασανσέρ της διαπλοκής ο Κώστας και ο Γιώργος

Η δεύτερη περίοδος διακυβέρνησης της ΝΔ. ξεκίνησε με πολλαπλές καθιζήσεις:

Ήδη αμέσως πριν απο τις εκλογές είχαμε τις τεράστιες πυρκαγιές στην Πελοπόννησο και αλλού. Αυτές κατέγραψαν όχι μόνο την πλήρη έλλειψη πρόληψης , αλλά και την εκ των έσω ναρκοθέτηση των κρατικών μηχανισμών να δράσουν ανασταλτικά σε περίοδο κρίσεων. Η πλήρης καταγραφή της χρεοκοπίας θεσμών και λειτουργιών, άρχισε να καταγράφεται με γλαφυρό τρόπο.

Το ANTINEWS έθετε από τότε ερωτήματα σχετικά με την απώτερη στόχευση της αποδόμησης του ισχύοντος πολιτικού σκηνικού.

Στην πορεία ήρθε η υπόθεση Ζαχόπουλου, που με την φημολογία γύρω από το DVD, υπήρξε χαστούκι προσωπικά για τον Πρωθυπουργό. Η σκανδαλολογία που ακολούθησε στην συνέχεια με Λιάπη, Μεϊμαράκη, Ζήμενς και Βατοπέδι, ενώ είχε αναμφίβολα αντικειμενική και ουσιαστική βάση, ήταν παράλληλα ορατό, ότι παρόλο που υπήρχε από χρόνια, έβγαινε στη φόρα σε ένα πολύ επιλεγμένο timing.

Η πορεία έδειξε, ότι για την δεύτερη περίοδο διακυβέρνησης είχε προαποφασιστεί - κατ' εμένα «προσυμφωνηθεί» μεταξύ υπερεξουσίας και ΚΚ. - η προώθηση δέσμης βάναυσα αντιλαϊκών μέτρων. Η κυβέρνηση βουτηγμένη στα σκάνδαλα, έχοντας χάσει την αποδοχή και την ηθική νομιμοποίηση της πρώτης περιόδου, επιχείρησε να επιβάλει μια απαράδεκτη πολιτική, με μια εικόνα στελεχών περισσότερο από προκλητική.

Η αλαζονεία των Ρουσόπουλου και Αλογοσκούφη ξεπέρασε κάθε όριο, με αποτέλεσμα να χρεωθεί το κόστος ο ΚΚ. Είχε φανεί ότι επρόκειτο για σχέδιο αποδόμησης της ΝΔ.

Παράλληλα η κόντρα ΓΑΠ και Βενιζέλου, με την ψηφοφορία που έγινε στο Συνέδριο του Κινήματος, κατέδειξε ποιος είναι ο πραγματικός ισχυρός ανήρ του ΠΑΣΟΚ. Διότι το 36% που πήρε ο Βενιζέλος στηρίχθηκε σε στελέχη δικά του. Ενώ αυτά που μάζεψε ο ΓΑΠ δεν είναι κύρια δικοί του, αλλά άνθρωποι του συστήματος και των ξένων και ντόπιων παραγόντων (να μην λέμε ονόματα, όλοι τους ξέρουμε).

Ενώ κλιμακωνόταν η απαξίωση του ΚΚ. ταυτόχρονα απαξιωνόταν και ο ΓΑΠ: «Δυσλεκτικός», «άτολμος», «ξενόφερτος», «ακαταλληλότερος» του απαξιωμένου «καταλληλότερου», ως άνθρωπος που δεν ήταν σε θέση να αξιοποιήσει τα αδιέξοδα που είχε επιφέρει η ΝΔ κλπ . Για τον κάθε προσεκτικό παρατηρητή η Υπερεξουσία απαξίωνε ταυτόχρονα τόσο του πρωθυπουργού όσο και του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης.

Οι συνέπειες που προκύπτουν είναι ορατές. Αυτά που εντοπίστηκαν στο παρελθόν ως έντονες πιθανότητες, προδιαγράφονται πλέον ως η πραγματικότητα της επομένης των Ευρωεκλογών.

Τι θα γίνει αν οι ενδείξεις των δημοσκοπήσεων μεταλλαγούν σε πραγματικότητα; Ποιο θα είναι το επόμενο σενάριο; Είναι και δυο «ακαταλληλότεροι»;

Μποτίλια στο Πέλαγος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αγανάκτησi avatar
    αγανάκτησi 28/05/2009 14:10:11

    Με συγχωρείτε Μποτίλια, αλλά αυτή η επίκληση της Υπερεξουσίας και των σχεδίων της κάθε τόσο, που την ύπαρξη της κανείς δεν μπορεί να βεβαιώσει ή να διαψεύσει, αισθάνομαι ότι εξυπηρετεί την αποτροπή απόδοσης οποιασδήποτε ευθύνης, είτε στον Καραμανλή είτε στον Παπανδρέου είτε στον οποιονδήποτε. Δεν είναι αμαρτία ή ντροπή να αποδίδονται κάπου κάπου μερικές ευθύνες σε πρόσωπα υπαρκτά. Μπορεί και να είναι αυτό που χρειάζεται περισσότερο ο τόπος μας.

  2. donaE avatar
    donaE 28/05/2009 14:28:38

    Ευθυνες εχουμε και εμεις οι πολιτες.Αυτη ειναι η μονη μας δυναμη και η βασικη ελπιδα μας.

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 28/05/2009 14:47:24

    Φυσικά είναι και οι δυο «ακαταλληλότεροι»
    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει για τις δυνατότητες και τις εξουσίες της Υπερεξουσίας
    Ο καθένας έχει το προνόμιο να λαδώνει
    Εμένα με ενδιαφέρει να μην λαδώνεται ο αποδέκτης...
    Αν είναι να επιλέγω μεταξύ του προτιμότερου ευκαιριακού κλέφτη καληνύχτα...

    Εξάλλου να ρωτήσω κάτι από?
    Ποια αποδόμηση του πολιτικού συστήματος?
    Για να αποδομήσει κάτι κάποιος, πρέπει να υπάρχει, διαφορετικά κυνηγά ανεμόμυλους.

    Η Αν Γερμανία, n SIEMENS και τα λοιπά, καταδεικνύουν ότι το πολιτικό μας σύστημα δεν είναι ούτε απλοί λαδέμποροι, μεταπράτες είναι που πουλάνε συμφωνίες και διαχειρίζονται προμήθειες.

    Τι πάει να πει:
    -όταν ο ΓΑΠ παριστάνει τον ...Σουφλιά στην ερώτηση για τον εσωτερικό έλεγχο?
    -όταν δεν τολμά να ονοματίσει τους ...ανεμόμυλους που τον κατατρέχουν?

    Τι πάει να πει:
    -ότι στο κόμμα της ΝΔ δεν μπήκαν μαύρα?
    -ότι ατύχησε στους συνεργάτες του?
    -ποιοι είναι οι νταβατζήδες?
    -ότι όπου υπάρχει ...φήμη σκανδάλου απλά υπήρξαν μη επιμελείς υπουργοί?

    Οταν είναι να επιλέξω πολιτικούς για να διοικήσουν τη χώρα, δεν επιθυμώ να επιλέξω άτολμους, άνευρους, αδαείς, αμελείς, κλπ και για το πλήρωμα του καραβιού φταίει και ο καπετάνιος γαμώτο.

    Οταν όμως το βουλευτικό αξίωμα στην Ελλάδα δεν είναι τίποτα άλλο από διαδοχή μιας κλειστής κάστας που όλοι εμείς το επιβραβεύουμε ψηφίζοντάς τους, δεν έχουμε δικαίωμα δια να ομιλούμε.

    Γιατί λοιπόν να μιλάμε για απαξίωση των πολιτικών και όχι απλά για τη γυμνή αλήθεια?
    Αυτοί είμαστε αυτούς έχουμε
    Μπαλωματήδες είμαστε γυμνοί οι βασιλιάδες μας
    και γύρω τους ένα πλήθος από κομματικά όρνια που λυμαίνονται το λάφυρο της εξουσίας σε ένα αέναο φαγοπότι...

  4. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 28/05/2009 14:55:22

    Να αντιστρέφω λοιπόν τα ερωτήματα?

    Τι θα γίνει αν ο ένας από τους δύο νικήσει?
    Αν κάποιος αποδειχτεί καταλληλότερος?

    Θα μιλάμε για διαδόχους, δημοψηφίσματα ή καταδίκες.
    Θα έχουμε δηλαδή διατήρηση του παρόντος ή επαναφορά του χθες

    Αν όμως συνταξιοδοτήσουμε και τους δύο?
    Θα είναι τέλος εποχής και αναγκαστικά θα δημιουργηθεί κάτι νέο
    Προσωπικά βαρέθηκα Καραμανλή και Παπανδρέου να με ...σώζουν.
    Εσείς?

  5. nemo avatar
    nemo 28/05/2009 15:00:45

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΜΕΙΜΑΡΑΚΗ? ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ

  6. donaE avatar
    donaE 28/05/2009 15:01:30

    Θα δημιουργηθει κατι νεο η πρεπει να ετοιμαζομαστε για κανενα 'λαικο καπιταλισμο' με κανενα ηγετη δηθεν μαγκα που θα τον 'επιβαλλουν' οι περιστασεις και εμεις με ανακουφιση θα τον δεχτουμε.Στην καλη περιπτωση αυτο...Ειμαστε ετοιμοι για το νεο?

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 28/05/2009 15:04:16

    Δεν υπάρχουν ηγέτες, επικεφαλής προϊστάμενοι υπάρχουν.

  8. Στελιος avatar
    Στελιος 28/05/2009 15:07:27

    Ελλιπες το αρθρο, απουσιαζουν οι Εβραιοι.

  9. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 28/05/2009 15:09:58

    Μπορεί να απουσιάζουν, αλλά είναι παρόντες οι φίλοι τους...

  10. Στελιος avatar
    Στελιος 28/05/2009 15:17:54

    Ε βεβαια, πως αλλιως θα εξηγηθουν ολα τα δεινα της χωρας?

  11. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 28/05/2009 15:30:52

    @ 10 Σωστός!

    Πώς αλλοιώς να εξηγηθούν?
    Φταίνε οι Εβραίοι και οι πράκτορές τους...
    Δεν μπορεί να φταίνε για όλα
    τα πράσινα παπαγαλάκια!

  12. Στελιος avatar
    Στελιος 28/05/2009 18:12:28

    Ghostbusters...

    Οταν δεν εχεις τη θεληση, την ικανοτητα, την αξιοπρεπεια και την τιμιοτητα σαν χωρα να αντιμετωπισεις τα προβληματα σου (που ειναι υα ιδια τοσα χρονια), τοτε φταινε ολοι οι αλλοι. Ο Σορος, οι Αμερικανοι, οι Εβραιοι, οι Τουρκοι, οι Κινεζοι, τα παπαγαλακια, οι καρακαξες, οι κουκουλες κλπ.

    Στο τελος ομως η χωρα περιγελος και ο λαος Μπουφος.

  13. hypo avatar
    hypo 28/05/2009 19:04:28

    Σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα" τέλος από τόν κ. Παπανδρέου, τώρα πιά "αλλάζουμε ή βουλιάζουμε" (άν δέν μέ ψηφίσετε τήν έβαψα)....

  14. Flatliner avatar
    Flatliner 28/05/2009 19:30:19

    Είναι και δυο «ακαταλληλότεροι»;

    ΝΑΙ ρε μποτιλια είναι. Τόσο περίεργο σου φαίνεται;

  15. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/05/2009 20:25:17

    Ευχαριστώ τον Faktorx για την τιμή της ανάρτησης.

  16. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 28/05/2009 20:53:09

    @ 15 Μποτίλια,

    Στο ασανσέρ της υπερκομματικής διαπλοκής,
    με την υποχώρηση των ποσοστών που ελάμβαναν
    [στα χαρτιά]
    τα παπαγαλάκια του διεθνισμού δείχνουν
    -και το αποδεικνύουν- οτι ενοχλούνται,
    επιτιθέμενοι με μανία εναντίον όλων αυτών που
    [σε προηγούμενες αναρτήσεις]
    έχουν αποδείξει ότι δεν φορούν κομματικές παρωπίδες,
    και αρθρώνουν πατριωτικές απόψεις
    [κάτι ανεπίτρεπτο στο Σορολάγνο "αριστερό" κόσμο].

    Πού να δείς τι θα παιχτεί στις οχτώ του Ιούνη...

  17. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/05/2009 21:11:39

    Φίλε Αγανάκτηση:
    Προς τι η συγγνώμη; Συζήτηση γίνεται και για μια σφαιρική άποψη της πραγματικότητας απαιτείται η καταγραφή περισσότερων προσεγγίσεων. Ο καθένας έχει την δική του οπτική και αφετηρία. Απόψεις που συχνά μοιάζουν εξωτερικά αντικρουόμενες, μπορεί να συμβάλουν ταυτοχρόνως για μια καλύτερη κατανόηση των φαινομένων.
    Αντιλαμβάνομαι την δυσανασχέτησή σου για τις συχνές αναφορές μου στην υπερεξουσία. Η συχνή αναφορά σε κατηγορίες από πλευράς μου, που δεν έχουν αναλυθεί επαρκώς και δεν έχουν ορισθεί εν τέλει, αφήνει περιθώρια για παρεξηγήσεις, ενώ ταυτόχρονα η καλώς νοούμενη αμφισβήτησή τους είναι πλήρως παραγωγική, διότι παραπέμπει στα υπάρχοντα νοηματικά κενά.
    Ισχυρίζομαι ότι χειρίζομαι κάποιες έννοιες ιδιότυπα. Όχι με την έννοια ότι ανακάλυψα τον τροχό, αλλά συχνά τους αποδίδω περιεχόμενο, που δεν ταυτίζεται με μια καθιερωμένη χρήση ή υπάρχουσα σχολή σκέψης. Αυτό αποτελεί αναμφίβολα αδυναμία αρκετών σχολίων που αρέσκομαι να γράφω.
    Με γοητεύει αυτή η σελίδα, διότι αντιλαμβάνεται τον ρόλο της σαν πεδίο γόνιμου προβληματισμού και όχι σαν πίνακα ανάρτησης βεβαιοτήτων. Εκτιμώντας το καλό επίπεδο των επισκεπτών, που διαφαίνεται από την αξία που χαρακτηρίζει τα σχόλια συνολικά, τολμάω να κάνω χρήση αυτής της πολύτιμης προσφοράς αφειδώς και χωρίς αναστολές.
    Η συζήτηση και η αμφισβήτηση είναι μητέρες του προβληματισμού. Διπλά στην αναλυτική μέθοδο, όπου με ένα εκ των προτέρων επεξεργασμένο μεθοδολογικό όργανο επιχειρούμε προσεγγίσεις στα επί μέρους, υπάρχει και η συνθετική. Έτσι κάποιοι, που πιστεύουμε ότι σήμερα και στο μέλλον θα χρειαστούν νέου είδους προσεγγιστικά όργανα, πορευόμαστε μπουσουλώντας. Όχι από διάθεση τεχνητής άνεσης, αλλά με την ελπίδα, ότι βαθμηδόν θα καταστεί δυνατή και η επεξεργασία των αναγκαίων αφαιρέσεων.

  18. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/05/2009 21:22:54

    @Ιθαγενής
    Σύστημα υπάρχει, έστω και εάν λείπουν πολλά άλλα.
    Ποιο είναι το σύστημα; Κοινοβουλευτισμός. Δυο κόμματα που εναλάσσονται στην εξουσία "ομαλά" με πανομοιότυπες θέσεις και προπαγάνδα - στολή παραλλαγής. Αυτοί αποτελούν το βασικό μενού, για να πορευόμαστε. Αλλά δεν λείπουν η σαλάτα, τα καρυκεύματα και το επιδόρπιο. Για να υπάρχει πολυχρωμία, έστω κι εάν με τα άλλα χορταίνουμε (δικομματισμός).
    Πότε σπάει το μενού; Όταν σερβιριστεί ο μαϊντανός πρώτο πιάτο. Τότε μπορούμε να μιλάμε για αποδόμηση.
    Και όταν κλείσει το μεγέρικο, όσο της συμφοράς κι αν ήταν: Θα σερβιριστούν αποφάγια.

  19. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/05/2009 21:38:18

    @Στέλιος 8
    Αδελφέ, εάν ήθελα να αναπαράγω Πλεύρη θα άνοιγα περίπτερο να πουλάω τις φυλάδες του. Κι αν ήθελα να αναπαράγω Λιακό, θα άνοιγα κατάστημα ηλεκτρικών ειδών να πουλάω τηλεοράσεις.
    Αυτή η σελίδα παρέχει βήμα σοβαρής εμβέλειας στον καθένα. Εάν υπαινίσεσαι, ότι ο ΚΚ. και ο ΓΑΠ είναι αυτοί που εν τέλει διαμορφώνουν την πολιτική, γράψτο και επιχειρηματολόγησε συγκεκριμένα. Εγώ ποτέ δεν ισχυρίστηκα ότι αυτοί που διαμορφώνουν την πολιτική είναι οι Εβραίοι, που αποτελούν τα μόνιμα θύματα της υπερεξουσίας. Μερικοί μπράβοι το παίζουνε βαριά πεπόνια, αλλά τελικά φορτώνεται το κόστος σε όλους.

  20. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/05/2009 21:45:15

    @Flatliner 14
    Στο ερώτημα μπαίνουν οι "ακαταλληλότεροι" σε εισαγωγικά. Το ερώτημα δεν αφορά την καταλληλότητα (σε ευχαριστώ πάντως για τον κόπο της διαφώτησης) αλλά τα κλιμακούμενα σενάρια αποδόμησης στην προοπτική της επιβολής διάδοχης "λύσης".
    Διάβασε σε παρακαλώ ακόμη μια φορά, ίσως πιο προσεκτικά αυτήν και τη επόμενη ανάρτηση, εάν θέλεις να συζητήσουμε συγκεκριμένα αναφορικά με τις εκτιμήσεις που αυτές ισχυρίζονται.

  21. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/05/2009 21:54:32

    @Beyond The Stars
    Για τις 8 του Ιούνη έγιναν κάποιες εκτιμήσεις. Ίσως η ζωή δείξει ότι αυτές υπήρξαν μετριοπαθείς. Εμείς ούτε αντιπαθούμε, ούτε αποσκοπούμε να προκαλέσουμε κάποιον. Δεχόμαστε όλα τα επιχειρήματα και είμαστε ανοιχτοί, γνωρίζοντας ότι πέρα από τ' αστέρια - όπου βρίσκεται η αληθηνή μας νοσταλγία - δεν χρειάζονται επιχειρήματα, διότι εκεί επικρατεί κάλος. Η σφαίρα του σχετικού δημιουργήθηκε για να υφιστάμεθα, να μαθαίνουμε και να νοσταλγούμε το απόλυτο.

  22. Στελιος avatar
    Στελιος 28/05/2009 22:16:50

    @ Μποτιλια

    Απλα θεωρω οτι μεγαλο μερος της Υπερεξουσιας αποτελειται και απο εμας. Απο τη στιγμη που εμεις δεν κανουμε αυτα που πρεπει και δεν αναλαμβανουμε τις ευθυνες που μας αναλογουν, ειναι λογικο να μας φαινονται οι εξωτερικες παρεμβασεις σημαντικοτερες.

    Εγω τις θεωρω μικρες σε σχεση με τη δυναμη του λαου. Αλλα οταν η συνδρομη του λαου και της χωρας ειναι 0 τοτε λογικο να μας φαινεται τεραστια η επιρροη αυτων των παρεμβασεων.

    @Beyond The Stars
    Ασε μας ρε αδερφε. Μην βλεπεις παντου φαντασματα, να κανουμε και λιγο αυτοκριτικη. Κι απο τον κομματικο σωληνα εχω βγει εδω και καιρο.

  23. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 28/05/2009 22:44:17

    @Στελιος
    Συμφωνώ ότι η ευθύνη μας είναι αναμφισβήτητα δεδομένη και καθοριστική. Η συγκεκριμένη ανάρτηση δεν υπεισέρχεται καθόλου σε αυτό το θέμα, όχι για να το παρακάμψει, ή να το υποβιβάσει. Εστιάζεται στη δυναμική των εξελίξεων, όπως αυτή προδιαγράφεται, στην οποία εν πρώτοις - δυστυχώς - ο λαός έχει αποκλειστικά παθητικό ρόλο.
    Στην υπερεξουσία συμμετέχουμε με τη μορφή ότι αυτή έχει ιδιοποιηθεί τον συνειδησιακό μας χώρο. Δεν νομίζω ότι για την προβληματική της ανάρτησης μπορεί να έχει καθοριστική σημασία η απόδωση ευθυνών. Κατά πόσο δηλαδή ευθύνεται περισσότερο αυτός που αλλοτριώνει , ή αυτός που επιτρέπει να αλλοτριώνεται.
    Το ζητούμενο της ανάρτησης είναι εκτιμώντας κάποιες ζυμώσεις στα πλαίσια του εξουσιαστικού μπλοκ, να σταθμίσει τις επερχόμενες εξελίξεις, θέτοντας ταυτόχρονα τους άμεσα μετέχοντες προ των ευθυνών τους. Όχι για να αποποιηθούμε τις δικές μας ευθύνες. Τουναντίον, μιλώντας από θέση κριτού, αφ' ενός μεν αναλαμβάνουμε την ευθύνη να πρέμβουμε στις εξελίξεις, αφ' ετέρου επιζητούμε την εφαρμογή των συνεπειών από όλους τους θιγόμενους, με πρώτο τον εαυτό μας.
    Νομίζω ότι η αρχική σου εκτίμηση στηρίζεται μάλλον σε παρανόηση. Αλλά εάν αποσκοπείς σε συγκεκριμένη ανάλληψη ευθυνών, νομίζω ότι θα βρεις τόσο σε μένα, όσο και στον Beyond The Stars πρόθυμους συζητητές. Η παρουσία μας εδώ δεν αναταποκρίνεται κύρια στην καταγγελία τρίτων, αλλά στην αγάπη για τον τόπο, που δεν έχουμε κανένα δισταγμό να της δώσουμε το όνομα που της αρμόζει, επιμένοντας στον πατριωτισμό.

  24. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 29/05/2009 11:27:57

    Ρε συ μποτιλια εισαι παντα ετσι σφιγμενος και σοβαροφανης; ακομα και στη προσωπικη σου καθημερινοτητα; πιο χαλαρα ρε φιλαρακο να `ουμ. Η ζωη δεν ειναι στενοχωρια και αμερικανικοι εφιαλτες. που να ζουσες και στη σομαλια δηλαδη. χαμογελα ρε τι σου ζητανε;

  25. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 29/05/2009 14:21:41

    @Αρχίδαμος
    Σε ευχαριστώ για το χαλαρωτικό. Στην πιάτσα είμαι γνωστός ως κλόουν. Υπάρχει όμως και το σαβαρό αδελφέ, θέλουμε δε θέλουμε.
    Αλλά για να σε πείσω για την αξία της σοβαρότητας σου προτείνω δυο βίντεο στα οποία πρωταγωνιστώ στο you tube.

    http://www(dot)youtube.com/watch?v=Pr4BrmgNNIE

    http://www(dot)youtube.com/watch?v=GwCHc_pgZJ8&feature=related

  26. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 29/05/2009 14:36:24

    @Αρχίδαμος
    Σε ευχαριστώ για το χαλαρωτικό. Στην πιάτσα είμαι γνωστός ως κλόουν. Υπάρχει όμως και το σαβαρό αδελφέ, θέλουμε δε θέλουμε.
    Αλλά για να σε πείσω για την αξία της σοβαρότητας σου προτείνω δυο βίντεο στα οποία πρωταγωνιστώ στο you tube.

    www(dot)youtube.com/watch?v=Pr4BrmgNNIE

    www(dot)youtube.com/watch?v=GwCHc_pgZJ8&feature=related

  27. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 29/05/2009 16:37:50

    Να θυμόμαστε που και που τη ρήση του Όσκαρ Γουάιλντ για τη σοβαρότητα.
    Είναι πάντα επίκαιρη.