#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/12/2012 19:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στη βίλα Αμαλία...οργανωνόταν για χρόνια η "επανάσταση"

[caption id="attachment_196526" align="alignnone" width="600" caption="Φωτο: Έθνος"][/caption]

Χιλιάδες άδειες φιάλες για μολότοφ , δοχεία με εύφλεκτο υλικό, αντιασφυξιογόνες μάσκες, κροτίδες, μαχαίρια, μεταλλικά σφαιρίδια, σφεντόνες, ένα πτυσσόμενο γκλόμπ και μικροποσότητες κάνναβης. Όλα αυτά δεν βρέθηκαν σε καμιά γιάφκα του Παλαιοκώστα. Στη βίλα Αμαλία στο κέντρο της Αθήνας βρέθηκαν. Πρόκειται για ένα οίκημα στη συμβολή των οδών Αχαρνών και Χέυδεν το οποίο έχει ξεχάσει και η πολιτεία από πότε έχει καταληφθεί. Κάποιοι αποφάσισαν πριν από χρόνια να μπουν μέσα και να ζήσουν χωρίς να ρωτήσουν κανέναν κι από τότε έγινε σχεδόν... χρησικτησία. Σήμερα, λοιπόν αποφάσισε η αστυνομία με την παρουσία εισαγγελέα να κάνει έφοδο και να ελευθερώσει το χώρο και μόλις μπήκε μέσα είδε όλα τα παραπάνω τα οποία και κατάσχεσε.

Προφανώς οι 8 ένοικοι που προσήχθησαν... έπιναν πολλές μπύρες. Αλλά το ερώτημα είναι γιατί δεν έπαιρναν κουτάκια αλλά μόνο μπουκάλια.

Πιθανότατα το εύφλεκτο υλικό το είχαν για να ζεσταίνονται το χειμώνα ενώ τις μάσκες λόγω του καυσαερίου στο κέντρο. Οι κροτίδες έμειναν από το Πάσχα, με τα μαχαίρια καθάριζαν πορτοκάλια και τις σφεντόνες τις είχαν για να σκοτώνουν κανέναν κότσυφα.

Οποιαδήποτε ταύτιση με μπαχαλάκηδες, κουκουλοφόρους, είναι προβοκατόρικη. Τα υπόλοιπα τα αφήνουμε στην κρίση σας. Ωστόσο, διαβάστε τι λέει ο υπουργός Δημόσιας Τάξης, Ν. Δένδιας. Σήμερα η Ελληνική Αστυνομία αποκατέστησε τη νομιμότητα στη “Βίλα Αμαλία” μετά από μακρά σειρά ετών, κατ' εκτέλεση των προβλεπομένων από το Σύνταγμα, τους νόμους του κράτους και τη ρητή εντολή του πρωθυπουργού κ. Αντώνη Σαμαρά, δήλωσε ο υπουργός Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη κ. Νίκος  Δένδιας. Το μήνυμα μας είναι σαφές: Η Ελλάδα δεν μπορεί να είναι ξέφραγο αμπέλι. Δεν μπορεί να είναι χώρος ανομίας. Και τα χιλιάδες μπουκάλια για την παρασκευή βομβών “μολότοφ” και τα άλλα υλικά που βρέθηκαν στη “Βίλα Αμαλία” αποδεικνύουν ότι ο χώρος αυτός υπήρξε για πάρα πολλά χρόνια ένα εργαστήριο ανομίας».

Σε ερώτηση επίσης δημοσιογράφου για το εάν θα συνεχιστούν σε άλλες καταλήψεις ανάλογες επιχειρήσεις, ο Υπουργός Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη απάντησε:

«Η Ελληνική Αστυνομία έχει μία υποχρέωση από το Σύνταγμα και τους νόμους. Και το ξαναλέω, έχει την εντολή του Πρωθυπουργού να αποκαταστήσει το αυτονόητο. Να αποκαταστήσει τη νομιμότητα οπουδήποτε και εάν αυτή παραβιάζεται. Δεν λέω ότι έχει ένα εύκολο έργο, δεν λέω ότι αύριο θα γίνουν θαύματα. Αλλά αυτή είναι η εντολή, αυτό είναι το πλαίσιο και αυτό είναι το έργο που θα πραγματοποιηθεί».

Περιμένουμε από τον ΣΥΡΙΖΑ να καταδικάσει το φαινόμενο...

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ραβινος avatar
    Ραβινος 20/12/2012 19:23:22

    Επιτελους η κουκουλα δεν καταργηθηκε -κυνηγηθηκε αλλα τα κουκουλοματα συριζομαζωματα διαβολοσκορπιζονται !Βιβα Δενδια !

  2. stamoschios avatar
    stamoschios 20/12/2012 20:08:01

    Αν δεν υπήρχε το αντίπαλο δέος της Χρυσής Αυγής θα είχαν κάψει ήδη την Αθήνα οι αριστεροί. Όπως αντιλαμβάνεσθε ουδέν κακόν αμιγές καλού.

    • Στρυμών avatar
      Στρυμών @ stamoschios 20/12/2012 22:20:50

      Ναι , ναι έτσι ακριβώς είναι. Βασικά φοβούνται πως με τη χρόνια δική τους βία νομιποιούν αυτήν της ΧΑ.

  3. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 20/12/2012 20:14:12

    Μπράβο στον Δένδια!!

  4. Playstasion avatar
    Playstasion 20/12/2012 20:15:43

    Μια κεντρικη γιαφκα απλυτων αριστεριζοντων εκκενωθηκε ,αλλα το ζητουμενο ειναι να καθαριστουν , ολες οι γιαφκες σε ολοκληρο το κεντρο και περιξ αυτων

    Οσο για τα πανεπιστημια , πρεπει να φυλλασονται μεσα και εξω απο την αστυνομια , οπως συμβαινει σε πολιτισμενες χωρες

  5. Μιχάλης avatar
    Μιχάλης 20/12/2012 20:34:47

    Πέφτουμε απο τα σύννεφα....Θέλουν να μας πουν ότι τόσα χρόνια δεν το ξέρανε;

  6. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 20/12/2012 20:42:03

    Είναι θλιβερή κι αυτή η ιστορία.
    Αν είμαστε σοβαρή κοινωνία κι αν ήμασταν ....Ελληνάρες στην ουσία κι όχι στις μαγκές, δεν θα είχαμε διαιώνιση αυτών των φαινομένων.

    Και κύρια, δεν θα χρειαζόταν να αλληλοβριζόμαστε κατινίστικα αριστεροδεξιοφασίστες.

  7. Inno avatar
    Inno 20/12/2012 21:07:32

    δεν είναι Χαυγίτες αυτοί, οπότε δεν κινδυνεύει η Δημοκρατία μας (η ποιά?)

  8. seaman avatar
    seaman 20/12/2012 21:10:09

    22 χρόνια κατάληψη λένε. Το ρεύμα ποιός το πλήρωνε τόσα χρόνια; Γιατί το κράτος δε διέκοψε την ηλεκτροδότηση. Κάτι δε μου πάει καλά ή κάτι δεν έχω καταλάβει. Πραγματικά δεν το ξέρω το θέμα, αλλά μου προκαλεί εντύπωση το φωτογραφικό υλικό.

    • Tassos avatar
      Tassos @ seaman 20/12/2012 22:30:37

      Θεσνίκη έχουν καταλάβει ένα διατηρητέο σχολείο και κλέβουν ρεύμα από την κολώνα της ΔΕΗ. Στα @@ του το κράτος...

  9. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 20/12/2012 21:46:47

    Περισσότερο ὥς ἀδιαφορία πρός τήν περιουσία τοῦ Δημοσίου καί ἀκούσια ὑπόθαλψη-παρακίνηση γιά ἐγκληματικές ἐνέργειες τόσα χρόνια ἀποκαλύπτει αὐτή ἠ...ἀνακατάληψη,παρά ἐπιτυχία τοῦ 'Υπουργείου Δημ. Τάξεως...
    Παρ' ὅλα αὐτά..κάλλιο ἀργά παρά ποτέ.

  10. aggelosview avatar
    aggelosview 20/12/2012 21:50:59

    Μπράβο στο Σαμαρά και στον Δένδια! Ας τους ξεδοντιάσουν μέχρι τον τελευταίο. Οι οθόνες και οι υπολογιστές πάντως πιθανότατα αγοράστηκαν "νόμιμα" από τα μαγαζιά του κέντρου.
    Θα απαντήσει ο Σκουρλέτης και θα μας πει ότι τα παιδιά απλά είχαν στήσει κέντρο ανακύκλωσης γυαλιού.
    Ερώτηση: όλοι αυτοί οι παντογνώστες που μας τα είχαν πρήξει με τους παρακρατικούς και τις θεωρίες συνομωσίας έχουν κάποιο σχόλιο;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ aggelosview 20/12/2012 23:30:54

      Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, θα πω ότι όντως ήταν "παρακρατικοί", με την έννοια ότι το Κράτος γνώριζε για την κατάληψη, αλλά και για άλλες παρόμοιες (τα λεγόμενα "στέκια"), γνώριζε ότι σε ΟΛΑ αυτά τελούνται αξιόποινες πράξεις, με το κάπνισμα του μπάφου να είναι η λιγότερο αξιόποινη, και παρ΄ όλα αυτά κάνει ότι δεν βλέπει και ότι δεν ακούει.
      Οι αναρχικοί είναι παρακρατικοί με την έννοια ότι βολεύει το Κράτος να υπάρχουν. Και τον Σύριζα τον βολεύει να υπάρχουν, φυσικά, γιατί είναι ένας τρόπος διάχυσης των μηδενιστικών ιδεών του στην κοινωνία. Είναι γνωστό ότι ο Σύριζα είναι το πολιτικό προσωπείο του αναρχοαριστερού χώρου.

      • Νικόλας avatar
        Νικόλας @ ΒΙΣ 21/12/2012 11:10:36

        Αυτά που λέτε είναι λάθος διότι έχουν πολλά flaws. (π.χ. "είναι γνωστό ότι ο Σύριζα είναι το πολιτικό προσωπείο του Α/Α χώρου" ή "όλοι οι κουκουλοφόροι είναι Α/Α και ποτέ αστυνομικοί". Σαφώς και ο Σύριζα λανθασμένα δεν καταδικάζει τα ανάρχια αλλά οι αναρχικοί βρίζουν τους Συριζαίους. Επίσης υπάρχουν φωτογραφίες κουκουλοφόρων που συνομιλούν με αστυνομικούς σε πορείες, χωρίς βέβαια να θέλω να πω ότι ΟΟΛΟΙ οι κουκουλοφόροι είναι βαλτοί. Απλά ΥΠΑΡΧΟΥΝ και βαλτοί.

        Τέλος πάντων, επί του θέματος, μεγάλο μπράβο στην κυβέρνηση που τολμά τέτοιες ενέργειες. Καιρός ήταν!

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ Νικόλας 21/12/2012 12:23:25

          Flaws (sic)!

          • Νικόλας avatar
            Νικόλας @ ΚΜ 21/12/2012 15:30:46

            Χαχα ε ναι, flaws, πώς να το πούμε, τα επιχειρήματα μπάζουν! :D

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ ΒΙΣ 21/12/2012 18:05:02

        Μόλις απέδειξες πως ο Σαμαράς διαφέρει απόλυτα από όσους κυβέρνησαν κάτι δεκαετίες τώρα...

    • dim avatar
      dim @ aggelosview 21/12/2012 01:49:10

      Χαχα, σίγουρα ο Σκουρλέτης έτοιμος θα ήταν να βγει να υπερασπιστεί, εξάλλου παρέα του γιού του κολλητού του συναγωνιστή Βούτση θα είναι όλοι αυτοί.... αλλά θα έπεσε λογοκρισία από Δραγασάκη και Σία... Προσπαθούν να αποτινάξουν το χαρακτηρισμό "άκρο" από πάνω τους, αλλά δηλώσεις τύπου Σκουρλέτη για νεκρούς, Γαϊτάνη για Μακεδονία κλπ αποδυκνύουν περίτρανα τι πραγματικά είναι...

      Α, επίσης και η Καλογεροπούλου στο Σκάι, θα βγει και θα πει: "Ελα μωρέ, και τι έγινε... Τα παιδιά άστεγα ήταν, το μνημόνιο φταίει, και μπήκαν να ζεσταθούν..."

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ dim 21/12/2012 18:05:41

        Δες τι ανακοίνωση έβγαλε γ νεολαία σύριζα...

  11. BLACKQUEEN IN STORM avatar
    BLACKQUEEN IN STORM 20/12/2012 22:08:28

    '' Πρόκειται για ένα οίκημα στη συμβολή των οδών Αχαρνών και Χέυδεν το οποίο έχει ξεχάσει και η πολιτεία από πότε έχει καταληφθεί.
    Σήμερα, λοιπόν αποφάσισε η αστυνομία με την παρουσία εισαγγελέα να κάνει έφοδο και να ελευθερώσει το χώρο ...''

    To αυτονόητο άργησε για ....χρόνια !!!!! Να φταίνε οι ...μπαχαλάκηδες, ή μήπως οι άχρηστοι που ασκούσανε την εξουσία; Σημειώσατε 2.

  12. SADISO avatar
    SADISO 20/12/2012 22:28:26

    ΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ,ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΟΜΙΑ,ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΜΑΡΑΝΕ

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ SADISO 21/12/2012 18:06:05

      Πόνεσε;

  13. CHRIS avatar
    CHRIS 20/12/2012 22:47:16

    Χιλιάδες άδειες φιάλες για μολότοφ , δοχεία με εύφλεκτο υλικό, αντιασφυξιογόνες μάσκες, κροτίδες, μαχαίρια, μεταλλικά σφαιρίδια, σφεντόνες, ένα πτυσσόμενο γκλόμπ και μικροποσότητες κάνναβης.

    Η μολότοφ θέλει και στουπί. Στουπί είχανε; Επίσης αυτό το εύφλεκτο υλικό τι ήταν; Γιατί οι ίδιοι λένε για υγρό συντήρησης ... γραφομηχανής!

    Στην φωτογραφία παρατηρούμε και ένα καλαθάκι λαϊκής!

  14. leon avatar
    leon 20/12/2012 23:15:03

    αυριο ομως θαναι μεσα τα απλυτα γιατι δεν το σφραγισε ο εισαγγελεας το κτηριο οποτε τζαμπα ο θορυβος αλλα εχω και εγω την απορια το ρευμα πως το ειχανε?

  15. Karenin avatar
    Karenin 20/12/2012 23:30:46

    Στην βιλα το ρευμα και το νερο δεν κοβότανε γιατι έμεναν οι γνωστοί άγνωστοι και οι χρησιμοι ηλίθιοι. Το μαγαζάκι έκλεισε γιατί μόνο αγνωστο δεν ηταν. Η δουλειά θα γίνεται με τα αλλα που απόμειναν.

  16. NOUS avatar
    NOUS 20/12/2012 23:33:32

    Είναι απίστευτο αυτό που διαβάζω από τις δηλώσεις του Υπουργού!! τις διάβασα πάνω από τρεις φορές για να καταλάβω αν αυτά που λέει τα πιστεύει ή του ξέφυγαν!! Χρειάζεται η εντολή του Πρωθυπουργού για να κάνει η αστυνομία το αυτονόητο; Δηλ. αν δεν είχε την εντολή αυτή δεν θα έκανε την εφόρμιση; Μα αν όλα τα περιμένουμε από τον Πρωθυπουργό μέσω εντολών τότε τι χρειάζονται οι Υπουργοί; Για να κάνουν πολιτική και να ζεσταίνουν καρέκλες;

  17. Βερτης Θ. avatar
    Βερτης Θ. 21/12/2012 01:19:41

    Μπυριτσες πινανε τα παιδια. Οι αλληλέγγυοι!!!! που είναι. Αντε να ξεβρωμισει το τοπος απο τα λέτσα αρκετα τους ανεχθηκαμε.

  18. nice avatar
    nice 21/12/2012 07:25:10

    To αστυνομικό τμήμα του Αγρίου Παντελεήμονα προστάτευσε τους ναζί της Χρυσής Αυγής με προληπτική έφοδο στην Βίλλα Αμαλίας.
    Το Σάββατο 22/12/12 είχε προγραμματιστεί αντιφασιστική πορεία και ενημέρωση των κατοίκων. Δυό μέρες πριν εισέβαλε η αστυνομία...να ο λόγος της σημερινής εισβολής.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ nice 21/12/2012 18:08:02

      Θα σας περάσει. Η ΧΑ δε θα υπήρχε αν δεν υπήρχαν τέτοια λουλούδια μαζί με τους λάθρο να καίνε κάθε τρεις και λίγο οι πρώτοι και να σφάζουν οι δεύτεροι.

  19. Renata avatar
    Renata 21/12/2012 11:51:40

    το πράγμα είναι απλό..το ΝΑΤ δήλωσε ενδιαφέρον για το κτίριο..γι'αυτό τους έτρωγε να πάνε..σε καμία άλλη περίπτωση δεν θα κούναγαν τα πόδια τους..καλό είναι να μην ασκούμε κριτική για ανθρώπους που δεν γνωρίζουμε..παιδιά κάποιου είναι και μπορεί να είναι πολύ καλύτερα κι απο εμάς τους ίδιους που βολευόμαστε στο σπίτι και δεν είμαστε ποτέ μπροστά στα προβλήματα

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Renata 21/12/2012 12:41:54

      Ναι, παιδιά κάποιου συριζαίου λεφτά είναι, και όντως δεν αποκλείω να είσαι πολύ χειρότερη από αυτά! Και σίγουρα είναι πάντα μπροστά στα προβλήματα, τουλάχιστον αυτά που τα ίδια δημιουργούν τα ίδια: καψίματα, λεηλασίες, φθορές, εμπρησμούς, καταστροφές.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Renata 21/12/2012 12:49:27

      Όσο αφορά το ΝΑΤ, καλά έκανε και ενδιαφέρθηκε. Και ο διάoλος ο ίδιος να το ζήταγε, προτιμότερος είναι ως ένοικος παρά τα τάγματα των ξεφτιλέγγυων.

      • Renata avatar
        Renata @ ΚΜ 21/12/2012 16:02:59

        οκ....σε περιπτώσεις σαν τη δική σου..ειλικρινά δεν έχω λόγια και χρόνο..κάποια στιγμή μπρόστα μας τα βρήσκουμε..έλα να μου το πείς και τότε..Καλές Γιορτές

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Renata 21/12/2012 18:08:54

      Φυλακή και αυτά και ο κάποιος που τα μεγάλωσε έτσι λοιπόν!

  20. occultist avatar
    occultist 21/12/2012 14:05:50

    Πως κατάντησε το φημισμένο Β΄Γυμνάσιο Αθηνών με γυμνασιάρχη τον θεολόγο Πάτρα που φοίτησα στα μαθητικά μου χρόνια.

  21. ανάρχας avatar
    ανάρχας 21/12/2012 14:47:20

    Έμενα για 5 χρόνια επί της χέυδεν (όχι στη βίλα!!!) και σας διαβεβαιώνω ότι, κατά τη διάρκεια συγκεντρώσεων των θαμώνων της βίλας αλλά και αλληλέγγυων, οι μηχανάρες μεγάλου κυβισμού που παρκάραν ήταν περισσότερες από όσες παρκάρουν έξω από sick μπαρ της Αθήνας. Επίσης, τα ταξί σχημάτιζαν πιάτσα επί της αχαρνών, προκειμένου να μεταφέρουν τους γόνους στα βόρεια και στα νότια προάστια όταν τελείωναν τα πάρτυ τους.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ανάρχας 21/12/2012 18:10:55

      Ξέρουμε όλοι το πόσο μεγάλο ποσοστό των μπαχαλάκηδων είναι παιδιά πλούσιων μπαμπάδων. Τα παιδιά του λαού δουλεύουν τη μέρα και κοιμούνται τη νύχτα. Δεν καίνε ούτε καταστρέφουν περιουσίες γιατί ξέρουν πως βγαίνει το μεροκάματο...

      • BLACKQUEEN avatar
        BLACKQUEEN @ Γεώργιος Τ. 22/12/2012 10:16:14

        .....Σωστό κι αυτό. Όσο.....επαναστάτης κι αν είσαι, όσο αγανακτισμένος, αν έχεις κοπιάσει έστω και λίγο εργαζόμενος, τη τζαμαρία του έρμου μαγαζάτορα ΔΕΝ την κατεβάζεις με τίποτε. Γιατί απλά έχεις μάθει να σέβεσαι.

  22. Νικόλας avatar
    Νικόλας 21/12/2012 15:32:28

    Εγώ θέλω να καταγγείλω και κάτι άλλο. Προχθές στο ΕΜΠ προπηλακίστηκε καθηγήτρια γιατί συμμετείχε στα συμβούλια διοίκησης από αναρχικούς. Γιατί δεν αναλαμβάνει δράση η κυβέρνηση αφού τώρα φαίνεται ότι έχει υποστήριξη από τον κόσμο; Τι περιμένουν τα ΜΑΤ για να καθαρίσουν το στέκι των αναρχικών στη σχολή χημικών μηχανικών όπου κρύβονται; Στη βράση κολλάει το σίδερο!

    • Vee avatar
      Vee @ Νικόλας 22/12/2012 01:52:57

      Προχθές στο ΕΜΠ προπηλακίστηκε καθηγήτρια από αναρχικούς γιατί συμμετείχε στα συμβούλια διοίκησης.

  23. Kimon avatar
    Kimon 21/12/2012 15:50:26

    Στις φωτογραφίες φαίνονται και μεγάλες εκτυπωτικές μηχανές. Μάλλον για να τυπώνουν τις αφίσες που ρυπαίνουν την Αθήνα τα τελευταία 30 χρόνια. Μεγάλη μπίζνα ο αναρχοκουμμουνισμός στην Ελλάδα, με ΜΚΟ, ψυχοπονιάρηδες, οικολόγους, λαθρολάγνους, και λοιπές “προοδευτικές και δημοκρατικές δυνάμεις”.

  24. dem avatar
    dem 21/12/2012 17:49:48

    O Συριζα υποθάλπει το φαινόμενο των αναρχο-εξεγερμένων, προκειμένου να αντλήσει από αυτή τη δεξαμενή-συνιστώσα ψηφοφόρους, σιγά να μην καταδικάσει την γιάφκα της βίλας Αμαλίας...

  25. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 21/12/2012 22:43:46

    Απο κατι τετοιους αναρχικους αντιεξουσιαστες καηκαν καποιοι αθωοι στην Μαρφιν. Καποιοι γονεις κλαινε ακομα τα παιδια τους και τα εγγονια τους. Το κρατος εστω και αργα εκανε την δουλεια του. Η αρχη εγινε , μακαρι να συνεχιστει και να αδειασουν ολα τα κοινοβια των λαθρο, των αναρχικων των παρανομων. Και αν ολα αυτα γινουν απο το κρατος με μηδενικη ανοχη στους παρανομους τοτε οι ΧΑγιτες δεν εχουν λογο υπαρξης.

  26. Αργύρης avatar
    Αργύρης 21/12/2012 23:12:37

    Περιμένουμε την συνέχεια της καταστολής αυτών των καταλήψεων.
    Δεν με ενδιαφέρει ποιανού είναι τα ακίνητα αλλά επιτέλους η νομιμότητα της δημοκρατίας θα πρέπει να αρχίσει να διαφαίνεται στο Ελληνικό ορίζοντα.
    Τι παραπάνω είναι αυτοί οι μάγκες των καταλήψεων από ολους εμάς ;
    Απλά αυτοί το τολμούνε και έχουν τις πλάτες ενώ εμείς ρουφάμε το αυγό μας στην γωνία σαν θεατές.
    Επιτέλους φτάνει ο ωχαδερφισμός των τελευταίων ετών και το : μία πιθαμί από τον κ@λο μου να είναι.
    Αρκετά βασάνισαν τον κόσμο της Ελλάδας τα κωλοπαιδάκια, ήρθε η ώρα κάποιος να του αλλάξει πάνες και να τα βάλει γιά ύπνο, είτε με το καλό είτε με το κακό.

  27. portable video magnifier avatar
    portable video magnifier 06/01/2013 11:49:17

    "One must die as a blind person to be born again as a sighted person." At First Sight -1999