23/07/2009 12:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΣΟΚ! Τι είδε ο υπουργός στο κρεβάτι του μόλις γύρισε σπίτι του;



Πασίγνωστος Υπουργός, πρώτης γραμμής, επέστρεψε χθες το μεσημέρι στο σπίτι του, όταν ανοίγοντας την πόρτα είδε το φως αναμμένο και ….

Τι περιμένατε να διαβάσετε;

Φυσικά και δεν θα βρείτε μια τέτοια είδηση εδώ !

Όπως δεν βρίσκετε φανταστικές «ειδήσεις», με πικάντικο χαρακτήρα, που στο τέλος ..ξεχνιούνται.

Ο τίτλος είναι αφιερωμένος στη δημοσιογραφία των «αναπάντητων ερωτηματικών».

Ό,τι κατεβάσει η φαντασία καθενός, περνάει ως είδηση και «αποκάλυψη».

 Προφανώς σας αρέσει κι εσάς, αφού οι τύποι πουλάνε !

 Διαβάστε το όλο στο http://taxalia.blogspot.com/2009/07/blog-post_7074.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anti.ΓΡΑΦΕΑΣ avatar
    anti.ΓΡΑΦΕΑΣ 23/07/2009 12:26:12

    Kαι τοτε διαπιστωσε οτι
    http://www.youtube.com/watch?v=35RE30cZU4k

  2. λαλάκης avatar
    λαλάκης 23/07/2009 13:20:50

    Δεν βρίσκουμε φαντασtικές ειδήσεις, αλλα βέβαια μπαίνετε στον πειρασμό να τις προαναγγέλετε (με το κατάλληλο σκηνικό). Και η πίτα ολάκερη και ο σκύλος χορτάτος.

  3. osaperas avatar
    osaperas 23/07/2009 14:18:14

    Αυτές οι φεύτικες ειδήσεις θα διαρέονταν εαν δεν πίστευαν (οι εγκέφαλοι) ότι τσιμπάει ο κόσμος;

    Γιατί δεν αναρωτιόμαστε για το γεγονός ότι είναι εύκολα πιστευτή η είδηση ότι κάποιος υπουργός τα παίρνει ή ότι η γυναίκα του χαρτοπάιζει ή κάνει άλλα΄πράγματα.

    Αυτός ο εξευτελισμός των πολιτικών μας, για τον οποίο ευθύνονται οι ίδιοι, είναι σημαντικότερο γεγονός από την διαρροή ψεύτικων ειδήσεων στη βάση της πολιτικής αντιπαράθεσης.

    Προσωπικά, έχω σε τέτοια υπόληψη τον πολιτικό κόσμο της χώρας μας (ανεξαρτήτων κομμάτων) ώστε δεν ενοχλούμαι καθόλου για οτιδήποτε αρνητικό και δυσφημιστικό κυκλοφορεί σε βαρος τους. Χωρίς καμία αμφιβολία το αξίζουν.

  4. Knjaz Neretve avatar
    Knjaz Neretve 23/07/2009 15:02:44

    Όταν μία είδηση "διαρρέει" υπάρχει και κάποιος που αναλαμβάνει το ρόλο του "αυλακιού" που θα τη διοχετεύσει στον κόσμο. Και αυτό το ρόλο έχουν οι δημοσιογράφοι ενώ εσχάτως έχουν αναλάβει πρώτο ρόλο τα "δημοσιογραφικά blogs" που είναι μπροστάρηδες στους αγώνες για την ελευθερία του λόγου (πού φτάσαμε)
    Και υπάρχουν ενδιαφέρουσες αναλύσεις στο medium.gr του Μανδραβέλη για το πώς ο δημόσιος λόγος ευτελίζεται και με τη βοήθεια των ΜΜΕ και των δημοσιογράφων

  5. sinn avatar
    sinn 23/07/2009 16:06:06

    Tην Κυριακή στο Π.Θ. Για τους αδημονούντες, ρωτήστε online τα γιουσουφάκια της Ιπποκράτους. Τα μπομπολάκια θα σπεύσουν να λύσουν όλες τις πικάντικες απορίες σας.

  6. christos avatar
    christos 23/07/2009 18:19:17

    Είπαμε το Μπομπολοπασοκισταν αντεπιτίθεται....

  7. theo1611 avatar
    theo1611 23/07/2009 18:32:12

    Λευκά, ολόλευκα και καθαρά σεντόνια στρωμένα.

    ΥΓ: 1. Τι σκέφτηκε τότε? Συνεχίζεται στο Γενικί Κρατικό!!!

  8. Lavazza avatar
    Lavazza 23/07/2009 19:25:30

    Με μια πρωτότυπη ενέργεια επέλεξαν να διαμαρτυρηθούν τα μέλη της Αντιρατσιστικής Πρωτοβουλίας Θεσσαλονίκης, καθώς αποφάσισαν να πραγματοποιούν κάθε Πέμπτη στο άγαλμα του Βενιζέλου στην πλατεία Αριστοτέλους σιωπηρή διαμαρτυρία, φορώντας μαύρα ρούχα.
    Τα μελή της οργάνωσης ζητούν ίσα δικαιώματα για τους πρόσφυγες που ζουν και εργάζονται στη χώρα μας, άσυλο και ανοιχτά σύνορα, καθώς επίσης και κατάργηση των όποιων αντιρατσιστικών νόμων.

    ΚΛΑΙΝΕ ΟΙ ΧΗΡΕΣ ΚΛΑΙΝΕ ΚΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΕΣ...

  9. EMEIΣ NA TA ANOIΞOYME TA ΣYNOPA avatar
    EMEIΣ NA TA ANOIΞOYME TA ΣYNOPA 24/07/2009 20:54:05

    Εμεις να τα Ανοιξουμε τα συνορα μας κατα πως λενε οι κλαψομαριες! Οι αλλοι οι γειτονες θα τα ανοιγαν για μας? Να γυρισουν οι ελληνες της Πολης, του Μοναστηριου? Μονοι μαλακες οι ΕΛληνες μονη πατριδα για μοιρασμα η δικια μας, μονοι φασιστες οι Ελληνες, μονοι καλοι οι γειτονες που διεκδικουν και την Λαρισσα!


    Π