Ραγδαίες εξελίξεις
11/08/2015 14:17
Του Φαήλου Μ. Κρανιδιώτη
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ραγδαίες εξελίξεις

Φάλαγγες γενειοφόρων νεομνημονιακών Συριζαίων με φυσεκλίκια προσέρχονται παντί μέσω στην Βάρκιζα δημιουργώντας ατελείωτα μποτιλιαρίσματα, εμπλεκόμενοι σε έντονους λεκτικούς διαπληκτισμούς με τους ταλαιπωρούμενους λουόμενους

Σημαντική αύξηση της κυκλοφοριακής κίνησης στην Ποσειδώνος, την Βουλιαγμένης και την Αττική Οδό.

Φάλαγγες γενειοφόρων νεομνημονιακών Συριζαίων με φυσεκλίκια προσέρχονται παντί μέσω στην Βάρκιζα δημιουργώντας ατελείωτα μποτιλιαρίσματα, εμπλεκόμενοι σε έντονους λεκτικούς διαπληκτισμούς με τους ταλαιπωρούμενους λουόμενους.

Η διαδικασία παράδοσης των όπλων, ήτοι κονσίλερ, κλάμερ, παλαιστιανιακές μαντήλες, αγριεμένα ipad και λογαριασμοί twitter με avatar τον Άρη, τον Τσε και ψευδώνυμα από Νετσάγεφ και πάνω, προηγείται της επίσκεψης στο βεστιάριο στην πλαζ της Βάρκιζας, το οποίο διευθύνει ο γνωστός για την καλαισθησία του Νίκος Φίλης.

Εκεί κάθε σύντροφος λαμβάνει στο νούμερο του ντουλαμά τσολιά του Παπαδόγγωνα και φάριον (φέσι) με το σήμα της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας.
Επίσης κινητό συνεργείο παρέχει φωτόλυση για υπερτριχωτές συντρόφισσες και λούσιμο, πλύσιμο με μπατανόβουρτσα.

Η κυβερνητική εκπρόσωπος δήλωσε: «Λέμε στους συντρόφους να μην πτοούνται, κανένας αγώνας δεν πάει χαμένος. Εάν συνδυάσουν τα γένια του Βελουχιώτη με αποτρίχωση και μπόλικα ταουάζ Μαορί, θα είναι πολύ trendy στα μπητσόμπαρα».
Μικτά αποσπάσματα Εθνοφυλακής, Χωροφυλακής και θαμώνων του «Φίλιον» καταδιώκουν τον Λαφαζάνη στο λόφο του Στρέφη. 
Σε κοινή δήλωση τους ο Πρωθυπουργός και ο Στρατηγός Σκόμπυ δήλωσαν: «Lovely weather».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΡΗΤΙΚΟΣ avatar
    ΚΡΗΤΙΚΟΣ 11/08/2015 16:22:23

    Τελικά, ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ από ΟΛΟΥΣ; Αυτό είναι το μόνο καίριο ερώτημα. Τα υπόλοιπα, περιττεύουν.

    • Disdemona avatar
      Disdemona @ ΚΡΗΤΙΚΟΣ 12/08/2015 22:42:48

      Ακριβώς έτσι. Είναι όλοι τους σε θαυμαστή ...αρμονία και για τα μάτια κάπου κάπου, ''τσακώνονται'' !

  2. airman avatar
    airman 11/08/2015 18:26:08

    Οι "φάλαγγες" ξεκινάνε από την Κουμουνδούρου ή από το Χίλτον; Θέλω να επιλέξω διαδρομή προς τη σπηλιά του Νταβέλη!

  3. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 11/08/2015 18:45:20

    Λαθρομετανάστες υπάρχουν;

  4. tt avatar
    tt 11/08/2015 20:56:25

    Κοιτάξτε, κοινωνία ειναι ενα σύνολο ανθρώπων με καποια κοινά, το λεει και η λέξη. Δυστυχώς μετά την πόλωση των τελευταίων πέντε ετών, μεγάλα μέρη της κοινωνίας (του 30% έκαστο θα έλεγα ) πλέον δεν τέμνονται πουθενά. Δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ κοινό σημείο δηλαδή. Εγώ πχ ανήκω σε εκείνους που θεωρούν οτι καλό θα ηταν αυτη η χώρα να παραμείνει κυρίαρχη, ακέραια και με πληθυσμό κατα κύριο λογο ευρωπαίους, ιδανικά μάλιστα με μεγάλη πλειοψηφεία Ελλήνων. Μεγάλο μέρος της μη κοινωνίας ομως θεωρεί οτι ειναι αδιάφορο αν η χώρα κατοικείται κατα 60-70% απο Αφγανούς και Σομαλούς, ή χασει τη Λέσβο τη Σάμο, την Αθήνα και τα Δωδεκάνησα, αρκεί να υπαρχει κρατική ζάχαρη, σύνταξη άγαμης θυγατέρας και επίδομα πλύσης χειρών. Εγώ, ως άπιστος ο ίδιος, με ασκεπείς γυναίκα και κόρη, εχω ενα θεματάκι με την Σαρία. Επιπλέον δεν μου αρέσουν τα FAILED STATES. Χώρα που δεν ελέγχει την επικράτεια της εμπίπτει στον ορισμό του FAILED STATE, ειναι ενα απο τα 4-5 βασικά γνωρίσματα. Μια αναζήτησή στην Wikipedia θα σας πείσει. Οποτε ό,τι και να λέμε δεν εχει νόημα σε failed state χωρις κοινωνία, αλλα μονο με ομάδες, ή για την ακρίβεια με οργανωμένες συμμορίες ανθρώπων, συνασπισμένες γύρω απο τα πιο ταπεινά τους ένστικτα και κίνητρα. Αφου τα κάναμε ολα κ*λο, θα κοιτάξω κι εγώ την βιολογική επιβίωση της οικογένειας μου. Δεν με νοιάζει πια τιποτα. Βεβαιως, μέχρι να καβατζωθω θα φέρομαι πολυ προσεκτικά. Μετά θα γελάω στα μούτρα (οκ, στο ημέηλ) των ανθρώπν που θεωρώ συνυπεύθυνους για την κατάσταση Λιβανεζικου MAD MAX που αναπόδραστα οδηγείται η χώρα. Ευχαριστώ πολυ.

  5. Αχιλλέας Π. avatar
    Αχιλλέας Π. 12/08/2015 10:48:40

    Φαήλε δικαιώνεις τον Ουμπέρτο Εκο, οτι τον Αύγουστο δεν υπάρχουν ειδήσεις, οπότε πολύ σωστά το γύρισες στο ειρωνικό μυθιστόρημα και μάλιστα με επιτυχία! Τι έχουμε να χάσουμε άλλωστε? Τώρα πλέον τίποτε δεν μας ανήκει, όπως μας απέδειξε η Αυτοκρατορία, σε Δεξιούς και Αριστερούς...

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 12/08/2015 12:57:21

    Φαήλο,στις τριχωτές συντρόφισσες μες στην αρμύρα δεν κάνει τίποτα η φωτόλυση,οξυγονοκόλληση χρειάζονται...

  7. Βαγγελάκης avatar
    Βαγγελάκης 12/08/2015 14:59:14

    Οι συντρόφισσες του ΣΥΡΙΖΑ δεν ήταν ποτέ τριχωτές, αφού προέρχονται από την αριστερά του Κολωνακίου και των ΒΠ. Το μόνο που βλέπω να πέφτει κατακόρυφα σε πωλήσεις είναι το Maalox.

    • ΚΡΗΤΙΚΟΣ avatar
      ΚΡΗΤΙΚΟΣ @ Βαγγελάκης 12/08/2015 15:34:03

      Έεετσιιι. Δεν έχουνε δεί φίλε μου ''συντρόφισσες'', ούτε καν με το κυάλι οι περιγράφοντες. 80 χρόνια πίσω έχουνε μείνει. Γαντζωμένοι σε ξεφτισμένες δοξασίες και σε παππουδοπαραληρήματα.