#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/12/2013 06:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Πώς να χαντακώσετε έναν πρωθυπουργό»



Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις, λέει το ρητό. Αυτή που δημοσιεύουμε εδώ είναι από την προχθεσινή παρουσίαση του βιβλίου του διευθυντή του MEGA Χρήστου Παναγιωτόπουλου, για την οποία γράψαμε ήδη (Πλήθος υπουργών και βουλευτών πήγαν να τιμήσουν το νέο …Καβάφη του Mega).

Στην φωτογραφία λοιπόν βλέπουμε έναν κατηφή Σαμαρά να σκέφτεται προφανώς τι πρέπει να κάνει εκείνον που τον συμβούλευσε να παραστεί στην εκδήλωση. Διότι θεωρούμε αδιανόητο να το αποφάσισε μόνος του...

Βλέπουμε, επίσης, έναν Βενιζέλο να χαμογελά χαιρέκακα σαν να λέει «Αντώνη καλώς ήρθες στην παρέα μας».

Ο τρίτος είναι ο πρώην διευθυντής του γραφείου του Ανδρέα Παπανδρέου, Αντώνης Λιβάνης, για τον οποίο μας είναι εντελώς αδιάφορο τι σκέφτεται. Άλλωστε, την ιστορία του «μυστικοσύμβουλου» του Ανδρέα Παπανδρέου την ξέρουμε λίγο – πολύ.

Όμως, οι φωτογραφίες από την παρουσίαση του «Αποτυπώματος», του βιβλίου του κ. Παναγιωτόπουλου, είναι σίγουρο ότι θα αφήσουν το... αποτύπωμά του και στην κυβέρνηση και στον ίδιο τον πρωθυπουργό. Ειδικά αν κρίνουμε από το χαμό που έχει γίνει στο διαδίκτυο για την επιλογή του να παραβρεθεί σε μια τέτοια εκδήλωση. Το ερώτημα, ωστόσο, είναι ένα: Ποιος είναι αυτός που συμβούλευσε τον κ. Σαμαρά να πάει στην παρουσίαση ενός βιβλίου, όχι κάποιου πασίγνωστου Έλληνα λογοτέχνη, αλλά του διευθυντή του Mega; Του κ. Παναγιωτόπουλου, δεξιού χεριού του Μπόμπολα, του Ψυχάρη και του Βαρδινογιάννη;

Ποιος εξέθεσε τον πρωθυπουργό και τον έβαλε στην παρέα του Βενιζέλου, του Λιβάνη και των άλλων που έκαναν δημόσιες σχέσεις με τον διευθυντή του Mega;

Ποιος έδωσε... πρωθυπουργικά πιστοποιητικά λογοτεχνικότητας στον κ. Παναγιωτόπουλο;

Θέλουμε πολύ να μάθουμε τον «φωστήρα» αυτόν ώστε όταν θα κάνουμε κι εμείς την παρουσίαση του βιβλίου μας με τίτλο: «Πώς να χαντακώσετε έναν πρωθυπουργό», να έρθει και ο κ. Σαμαράς.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Όστρια avatar
    Όστρια 11/12/2013 06:58:31

    Πραγματικά, καταπληκτική φωτογραφία. Ο Κεδίκογλου απορροφημένος από τα μεθυστικά λόγια του ....ποιητή Φανφάρα, η Όλγα μάλλον παίζει με το κινητό, ο Λούκουλος με το γνωστό λάγνο ύφος του βουλιμικού Πόρκυ και στη μέση ο Αντώνης, σαν παιδάκι που το βάλαν ....τιμωρία! Μέχρι πότε όμως θα συγχωρείται μεγαλόψυχα η αυτοκαταστροφική αθωότητα;
    Τα περιθώρια εξαντλήθηκαν κι η αποκλειστική ευθύνη των πράξεων, των παραλείψεων και των επιλογών, είναι αναπόφευκτη. Ενηλικιώθηκες πια και δεν δικαιολογείται να ...παρασύρεσαι. Γιατί αν ...παρασύρεσαι στα ασήμαντα, τι πρέπει να σκεφτώ για τα σημαντικά, όπου σαφώς ασκ0ύνται και ασφυκτικές πιέσεις;

  2. η Dimi avatar
    η Dimi 11/12/2013 07:20:17

    «Φθόνος είναι ο φόρος που πληρώνει η μετριότητα στη Ποιότητα.»
    ~Στηβ Πέρεγκριν, βρετανός μουσικός/στιχουργός

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ η Dimi 11/12/2013 08:05:59

      "Δαπανώμενος εφ’ α μη δει, ολίγος έση εφ’ α δει." ~Ισοκράτης

      • nikias avatar
        nikias @ η Dimi 11/12/2013 21:03:12

        Έξοχη Dimi !
        O πάντα επίκαιρος και σοφός ιπποκράτειος λόγος τα ...λέει όλα !
        Οδεύουμε προς το ολίγιστος...

  3. πΔπ avatar
    πΔπ 11/12/2013 07:29:37

    Το έγραψα και στην σχετική ανάρτηση.
    ΝΤΡΟΠΗ.

  4. ωρε μανα μου avatar
    ωρε μανα μου 11/12/2013 07:33:45

    "Διότι θεωρούμε αδιανόητο να το αποφάσισε μόνος του…"
    Μα θα έμενε μόνος και χαμένος αν δεν πήγαινε, ανάγκη τους έχει...

  5. Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής avatar
    Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής 11/12/2013 07:36:37

    Παπαγάλοι, παπαγαλάκια, αντιγραφείς και επαναληπτικά μυρηκάζοντες μονότονα, ξένες αλήθειες. Ποιητές της συμφοράς και αντιποιητές των ξεφτισμένων ηθών.
    Παραπλανημένοι, διαπλεκόμενοι και τραγικοί.
    «Πώς να χαντακώσετε έναν πρωθυπουργό». Ο Πρωθυπουργός, οφείλει να ιεραρχεί ο ίδιος τις προτεραιότητές του, ιδίως όταν το πρόγραμμά του είναι τόσο βαρύ και τα θέματα που τον απασχολούν, σοβαρότατα. Έχει εκατομμύρια λόγους να επικαλεστεί ώστε ν΄απουσιάσει από εξευτελιστικά πανηγυράκια του είδους.
    Χρεώνεται λοιπόν προσωπικά την παρουσία του, ως επιλογή.

    • emily avatar
      emily @ Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής 11/12/2013 08:51:40

      Συμφωνώ.Αφήστε πια αυτή την καραμέλα,οι κακοί σύμβουλοι,οι καλοί πρωθυπουργοί!!Κρίση δεν έχουν οι πρωθυπουργοί?Ας βγουν τέλος πάντων από τη γυάλα,δεν είναι δα και τόσο δύσκολο!!

    • Beppe Grillo avatar
      Beppe Grillo @ Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής 11/12/2013 10:41:38

      Συμφωνώντας απολύτως με την επιχειρηματολογία σας , προσθέτω ότι το παρόν blog (Antinews) προσπαθεί με κάθε τρόπο δημιουργήσει μια ασπίδα προστασίας πέριξ του Πρωθυπουργού Αντώνη Σαμαρά. Άλλοτε επιτυγχάνει και άλλοτε αποτυγχάνει , όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση (επουσιώδης κατά τη γνώμη μου) αλλά και με την απόφαση για το "μαύρο" στη Ε.Ρ.Τ. η οποία παρολίγον να "ρίξει" τη κυβέρνηση καθώς και με τη θεωρεία των δυο άκρων , εμπνεύσεως Χ.Λαζαρίδη.

  6. Δρυς avatar
    Δρυς 11/12/2013 07:44:54

    Το ότι ένας σύμβουλος είπε στον Πρωθυπουργό να πάει, χωρίς να τον ενημερώσει περί τίνος πρόκειται, (και που), δε στέκει ούτε καν στην απλή λογική.

  7. Κάλος avatar
    Κάλος 11/12/2013 07:53:37

    Χαίρομαι για τις επισημάνσεις της ιστοσελίδας αλλά και το ψυχογραφικό και ευρηματικό της φωτο.Τόσο αποκαλυπτική φώτο είχατε να βάλετε απο τότε που παραιτήθηκε ο Νικολόπουλος και δημοσιεύσατε μια εκπληκτική φωτογραφία κάδρου του αθεόφοβου χριστανοδημοκράτη.Η ταύτιση με το πασοκ αν συνεχιστει θα επιφέρει εξώφθαλμο πολιτικό βατερλώ.Η βάση και οι βουλευτές είναι στα κάγκελα και όλοι γκρινιάζουν.Άσε που όπου και αν πας στη δημόσια διοικηση θα δείς πασοκικές συμπεριφορές και συγκάληψη.Επίσης πολιτικό βατερλώ θα επιφέρει η διατήρηση των αυλικών του Σαμαρά που τρώνε και πίνουν ως παρεούλα και που νομίζουν ότι η συντήρηση μιας κλίκας θα αποτελέσει εσαεί πολιτική επιλογή.Η κοινοβουλευτική ομάδα της ΝΔ πλήν ελαχίστων είναι εξοργισμένη με την κλίκα που παράγει πολιτική.Και δεν μιλάω για τους δήθεν καραμανλικούς που θέλουν απλά να ξορκίσουν την πολιτική τους ανυπαρξία.Μιλάω για αυτούς που καπηλεύονται τον ΣΑμαρά,την προσωπικότητα και το έργο του και πλασάρουν παλιές γνωριμίες ...

  8. foros1 avatar
    foros1 11/12/2013 08:20:08

    υπαρχουν πολυ σοβαροτερα ατοπηματα που πρεπει να προσεχθουν, οπως πχ το αν καταδεχθει να απαντησει απλως σε εξωφρενικα μηνυματα της τροϊκας για «σκέψεις» για φραγή νέων συντάξεων το 2014, παρα το να παραστει, εστω και κακως, σε μια τετοια εκδηλωση.

  9. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 11/12/2013 08:23:04

    Τηρουμένων των αναλογιών θα ήταν απείρως προτιμότερο να παραβρεθεί στην προχθεσινή παρουσίαση των βιβλίων του Β. Μαρκεζίνη παρά στη αναφερομένη!
    ΥΓ. Φυσικά για λόγους δεοντολογικούς κατά τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να παραβρεθεί σε καμία από τις δύο!

  10. Νίκη avatar
    Νίκη 11/12/2013 08:28:12

    Που είναι οι Χρυσές εποχές του Ανδρέα με τα μπουζούκια την Ρίτα Σακελαρίου και τον Ευάγγελο Γιαννόπουλο. Ο Αντώνης θα χαλάσει τον Έλληνα με Ελύτη Καζαντζάκη και Καβάφη!

    • θηραία avatar
      θηραία @ Νίκη 11/12/2013 12:52:03

      ...ακριβώς, επειδή αγαπά την καλή ελληνική ποίηση,
      μόνος του όφειλε να αυτοπροστατευτεί και να απέχει!
      Ας πήγαιναν οι αντ΄αυτού, οι σύμβουλοι κι οι λοιποί παρατρεχάμενοι .... που κολακεύονται από κάτι τέτοιου είδους προσκλήσεις!!!

    • Magganas avatar
      Magganas @ Νίκη 11/12/2013 16:53:31

      Παρομοιάζεται ο Παναγιωτόπουλος με Ελύτη και Καβάφη!

      Το ακούσαμε κι αυτό...

      • Νίκη avatar
        Νίκη @ Magganas 11/12/2013 18:44:14

        Η Ρίτα του Σαμαρά είναι ο ...Παναγιωτόπουλος.

        • AkriAkri avatar
          AkriAkri @ Νίκη 12/12/2013 10:35:12

          Δεν είναι καθόλου το ίδιο. Ο Ανδρέας πήγαινε στη Ρίτα απλά, γιατί τη ''γούσταρε''. Ο Αντώνης πηγαίνει στους....Παναγιωτόπουλους, γιατί.......
          (Ας δώσει ο καθένας τη δική του απάντηση)

  11. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΚΩΝ avatar
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΚΩΝ 11/12/2013 08:41:27

    Ένας ακόμη πρωθυπουργός όμηρος της MEGAλης ντόπιας διαπλοκής: τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο... κι αφήστε τα ...ιδεολογικά και την αθοώτητα και την ποιότητα! Τα ξινισμένα υφάκια δεν πείθουν κανένα πια: ο Αντώνης μας έχει διαλέξει με ποιούς είναι και με ποιούς δεν είναι.

  12. Χμμμμ avatar
    Χμμμμ 11/12/2013 08:43:30

    Διάβασα τα άρθρα για τον Ερντογάν και την Θράκη αλλά κρατήθηκα δεν έγραψα σχόλιο ως πως τους τρόπους που η εκάστοτε κυβέρνηση προστατεύει την πατρίδα μας.
    Διάβασα και το παραπάνω άρθρο - που και μόνο η φωτογραφία του τα λέει όλα- αλλά και πάλι δεν θα κάνω σχόλιο. (Ποιό άραγε το νόημα να γράψω για άλλη μια φορά για το "επικοινωνιακό" επιτελείο?)
    Θα γράψω όμως σχόλιο για τον τίτλο του άρθρου,«Πώς να χαντακώσετε έναν πρωθυπουργό».
    Κύριοι της κυβέρνησης σοβαρευτείτε και σταματήστε να εγκληματείτε εναντίον ενός ολόκληρου λαού και εναντίον ενός πρωθυπουργού που παλεύει κατα κυριολεξία μόνος του.
    Σήμερα λοιπόν που λέτε κύριοι (το κύριοι εντός εισαγωγικών) 2 βδομάδες πριν από τα Χριστούγεννα ο κόσμος συζητάει ένα και μόνο πράγμα.
    Η εφορία από αύριο θα κατάσχει όλους τους τραπεζικούς λογαριασμούς αυτών που χρωστάνε (ποιός δεν χρωστάει άραγε)?
    Ξέρουν οι μανταρίνοι πως οι τραπεζικοί λογαριασμοί δεν είναι μόνο σε ένα όνομα? Ξέρουν οι μανταρίνοι πως από τα λιγοστά χρήματα των συντάξεων που θα κατατεθούν εντός των προσεχών ημερών στους τραπεζικούς λογαριασμούς θα κάνουν Χριστούγεννα ολόκληρα σόγια? Πόση αναλγησία πια? Το ίδιο σου το κράτος να σου απαγορεύει να γιορτάσεις την γιορτή της γέννησης του Θεανθρώπου-δηλαδή της Ελπίδας-. Σε τι να πιστέψεις πια και για ποιο λόγο να σφίξεις τα δόντια για να αγωνισθείς?
    Βγαίνει πριν λίγες μέρες η απόφαση να μην κόβεται το ρεύμα στους κοινωνικά ασθενέστερους - και λες άντε κάτι άρχισε να κινείται στην κυβέρνηση- και μετά ως δια μαγείας βγαίνει η απόφαση για τις κατασχέσεις στους λογαριασμούς και τα γκρεμίζει όλα.
    Χριστούγεννα έρχονται.... Χριστούγεννα.. σε τι θεό επιτέλους πιστεύετε? Μόνο σ αυτόν του Χρήματος; 1 μήνα υπομονή δεν μπορούσατε να κάνετε; Αφήστε επιτέλους και μια φορά τον Αη Βασίλη να κάνει την δουλειά του. Πάλι με άδειο σάκο θα μας επισκεφθεί? Και τι ζητάει ο λαός να του φέρει? Όχι δώρα, όχι χρήματα... αλλά αξιοπρέπεια και ελπίδα για ένα καλύτερο και δικαιότερο αύριο.
    Λίγο φαί, λίγη ζεστασιά, λίγες καλές στιγμές με την οικογένεια και πολύ πολύ αγάπη.
    ΑΓΑΠΗ βρε ΑΓΑΠΗ
    Προτείνω δε στον κύριο που προκάλεσε τέτοια αναστάτωση στο λαό τέτοιες μέρες με την απόφαση του, να τιμωρηθεί δια δημόσιου ροχαλισμού.

    Αντωνη τον βούρδουλα και γρήγορα

  13. ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ avatar
    ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ 11/12/2013 08:46:11

    Ο Πρωθυπουργός δεν είναι κάποιος χθεσινός στην πολιτική για να μην μπορεί να διακρίνει πότε πρέπει να αποφεύγει κάποια πράγματα

  14. Σαρακατσανος avatar
    Σαρακατσανος 11/12/2013 08:46:13

    Η ευθυνη ειναι καθαρα δικη του παραβρισκομενος σε ενα κοινο της ΨΕΥΤΟΕΛΙΤ και σε διαπλεκομενους καταστροφεις της Ελλαδας. Αν ταυτιστουμε και με αυτους τους μεγαλους δημοκρατες.......που το μονο που ξερουν στη ζωη τους ειναι να κινουν τα νηματα υπογειως και να θελουν τη χωρα υπο την ομηρια τους για τα συμφεροντα τους. Ειχαμε και απαγγελιες.....ποιηματων και στο τελος ενα βαρυσημαντο λογο του ποιητη...πλεον Παναγιωτοπουλου που τον.....πηρε ο πονος για τη χωρα με την κριση που περναει. Στο χωριο μου λενε Α ΡΕ ΒΙΤΣΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ....ΚΛΕΦΤΟΚΟΤΑΔΕΣ.

    • Γιώργης Α. avatar
      Γιώργης Α. @ Σαρακατσανος 11/12/2013 13:17:41

      διχαλόβεργα.

  15. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 11/12/2013 08:57:01

    το έγραψα και χτες και ας μην μας κάνεις τη χάρη να τα δημοσιεύεις όλα. εξουσία χωρίς στήριξη από τον τύπο ΔΕΝ γίνεται. ας σοβαρευτούμε επιτέλους. δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ παρανομία στο γεγονός ότι πήγε στον παναγόπουλο ο σαμαράς. τα περί κατήφειας θα τα χαρακτήριζα ως γραφικά. δε γεννήθηκε στο κερατσίνι ο πρωθυπουργός, ούτε προέκυψε από παρθενογέννηση. καλά κάνει τη δουλειά του και καλά έκανε και πήγε στην εκδήλωση. αν κάποιος έχει στοιχεία περί του αντιθέτου ας πάει στον εισαγγελέα.

    • Καβαλιώτης avatar
      Καβαλιώτης @ Γιάννης Αυλακιώτης 11/12/2013 12:55:34

      Tώρα αυτό το σχόλιο το γράψατε προς "υπεράσπιση" του Σαμαρά? Εύγε.
      Δεν αντιλαμβάνεστε ότι ο ισχυρισμός, πως ο Πρωθυπουργός πήγε στην εκδήλωση (εν μέσω ενός βαρύτατου, υποτίθεται, προσωπικού προγράμματος) για να μην χάσει (δια της, τυχόν, απουσίας του) την στήριξη του Mega, είναι (το λιγότερο) εξευτελιστικός για τον ίδιο?
      Και, εν πάση περιπτώσει, ποιος μίλησε για "ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ" και ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ Ο ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ?
      Kαι τί σχέση έχει αν ο Σαμαράς γεννήθηκε στο Κερατσίνι, στην Κηφισιά ή στις Κουκουβάουνες.
      (Και τον διευθυντή -ποιητή δεν τον λένε Παναγόπουλο).
      Ήμαρτον Κύριε!
      "Ας σοβαρευτούμε επιτέλους", όπως σωστά γράφετε.

      ΥΓ. "Πώς να χαντακώσετε έναν Πρωθυπουργό με το σχόλιό σας".

      • Γιάννης Αυλακιώτης avatar
        Γιάννης Αυλακιώτης @ Καβαλιώτης 11/12/2013 14:18:04

        φίλτατε, τι σχόλιο σας είναι για να υπερασπίσετε τι; υποθέτω ως αμόλυντος και άσπιλος και αξιότατος θα μπορούσατε να έχετε γίνει Πρωθυπουργός. έχω νέα για εσάς! δε θα γίνετε γιατί εκτός των παραπάνω χρειάζεται να έχετε και δημοφιλία. την οποία ο συνήθης δρόμος για να αποκτήσεις είναι μέσω της έκθεσης στα μέσα. υποθέτω, στη σοφία σας γνωρίζετε και άλλους τρόπους τους οποίους παρακαλώ να καταθέσετε μιας και ενοχληθήκατε από το σχόλιο μου. (παναγιωτόπουλος - παναγόπουλος, έχει κάποια διαφορά;)

        ας σοβαρευτούμε, ας μην εθελοτυφλούμε. ας μη μιλάμε επί της πραγματικότητας και ας αφήσουμε το "καθαρόμετρο" για τα χρυσαυγιτόπουλα και άλλους γραφικούς. εκτός αν συμφωνείτε με αυτούς...

        • Νικήτας avatar
          Νικήτας @ Γιάννης Αυλακιώτης 11/12/2013 15:08:04

          >δε γεννήθηκε στο κερατσίνι

          Γειά σου ρε Δημοκράτη. Οι γεννημένοι στο Κερατσίνι αποκλείονται από την Πρωθυπουργία. Α ρε Ελλάδα με τους μπούφους σου!

          • Γιάννης Αυλακιώτης avatar
            Γιάννης Αυλακιώτης @ Νικήτας 11/12/2013 15:19:13

            Νικήτα, αντιλαμβάνεσαι ότι ακριβώς αυτό λέω και εγώ ή απλά ήθελες να το επαναλάβεις;

        • Καβαλιώτης avatar
          Καβαλιώτης @ Γιάννης Αυλακιώτης 11/12/2013 15:35:01

          Αφήστε το. Τζάμπα ασχολήθηκα.

  16. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 11/12/2013 09:56:26

    Τα πράγματα είναι περισσότερο απλά κατά τη γνώμη μου.
    Απλά δέχθηκε πρόσκληση και την αποδέχθηκε, γιατί έχουμε μάθει να υποκλινόμαστε στα κυρίαρχα ΜΜΕ.

  17. George avatar
    George 11/12/2013 10:06:23

    Κάκιστη επιλογή Σαμαρά.

  18. Petronius avatar
    Petronius 11/12/2013 10:12:11

    Πρόταση για λεζάντα: "Από τον Ελύτη στον...παναγιωτόπουλο"

    • Νικήτας avatar
      Νικήτας @ Petronius 11/12/2013 15:09:36

      +1000

      H ΑΝΟΔΟΣ ΤΗΣ ΑΣΗΜΑΝΤΟΤΗΤΑΣ
      ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΚΟΡΝΗΛΙΟΣ-

  19. Tonia G. avatar
    Tonia G. 11/12/2013 10:15:26

    Ένας Πρωθυπουργός πάντα διατηρεί το δικαίωμα να αρνηθεί σε κάτι τόσο εξωφθάλμως βλαπτικό για τον ίδιο.

    • aris avatar
      aris @ Tonia G. 11/12/2013 11:36:34

      Ναι αλλά με το κάνε τούτο κάνε τ' άλλο, βραχυκυκλώνεται κι αυτός γ..το κεφάλι μου...

    • sionitis avatar
      sionitis @ Tonia G. 11/12/2013 17:40:05

      Και το αντιθετο.......

  20. a avatar
    a 11/12/2013 11:20:15

    ....Α ..ολα κ ολα,,δεν ειμαστε αχαρηστοι....μετα απο τοση στηριξη......θα δωσουμε κ αυξησεις στα διοδια κ πολλα δις για επανεκινηση των δρομων (για να δουλεψουν κ τα πακιστανα) στον φιλο megaλοεργολαβο κΜπομπολα

  21. epifanios avatar
    epifanios 11/12/2013 11:28:54

    Μην απορειτε.
    Ολοι οι Ελληνες ειμαστε υπαλληλοι του Μπομπολα, συμπεριλαμβανομενων των μελων της κυβερνησης.
    Τελεια και παυλα.

  22. Θύμιος avatar
    Θύμιος 11/12/2013 11:40:22

    Η δουλική σχέση των νεοελληνικών κυβερνήσεων με τα ΜΜΕ και ειδικά με αυτά του ομίλου Μπόμπολα συνεχίζεται απρόσκοπτα. Με τις υγείες μας.
    ΥΓ Απορώ που κάποιοι εδώ μέσα πέσανε απ τα σύννεφα?

  23. Μάρξανδρος avatar
    Μάρξανδρος 11/12/2013 11:45:10

    Η απορία του antinews προκαλεί απορία...

    καθότι γνωρίζει πολύ καλά ο Sir Antinews το ποιος συμβουλεύει τον πρωθυπουργό για ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

  24. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 11/12/2013 13:17:07

    Ωραία εικών!!!!!!

  25. Δρόλαπας avatar
    Δρόλαπας 11/12/2013 13:39:25

    H Tέχνη της εξισορρόπησης άγνωστη για την Ελληνική Κοινωνία σε όλα τα επίπεδα της , άγνωστη και η τέχνη της διαπραγμάτευσης στην οποία για να λάβεις πρέπει να προσφέρεις.

    Αγνωστη και η τέχνη διαχείρισης κρίσεων στην οποία πρέπει να αναβαθμίζεις την θέση σου ξεπερνώντας τις εξελίξεις.Αλλωστε ηγέτης είναι αυτός που βλέπει σήμερα αυτό που θα αποτελεί απτή πραγματικότητας για τους άλλους αύριο.

    Μς ερέθισμα τα ανωτέρω ξανακοιτάξτε την φωτογραφία και θα ιδείτε το βάθος που κρύβει, το οποίο ως είθισται αποκλίνει πάντα απο όσα η παρόρμηση παράγει

  26. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 11/12/2013 13:50:37

    Γιά νά ποῦμε καί τοῦ στραβοῦ τό δίκιο,ἀπό τή στιγμή πού θά πήγαινε στήν ἐκδήλωση ὁ BIG VAG BEN-σιγά μή τό 'χανε αὐτό αὐτός- δέν θά μποροῦσε νά μήν πάει κι ὁ Σαμαρᾶς. Νά ἄφηνε τόν Ἀντιπρόεδρα νά τό παίζει Πάπας;
    Γιά μένα,λάθος περισσότερο ἦταν πού πῆγε ὅλη ἡ Σύγκλητος τῶν ὑπουργῶν τῆς κυβέρνησης. Ἄς πήγαιναν ἀπλά ἕνας-δύο ἐκπρόσωποι.

    • Όστρια avatar
      Όστρια @ Κυθήριος 11/12/2013 14:50:57

      Ο Βενιζέλος, είναι μόνο για τα ...πανηγύρια. Καλά έκανε και πήγε. Στο φυσικό του χώρο βρέθηκε. Δεν είναι και για τίποτε καλύτερο...
      Ο Πρωθυπουργός της χώρας όμως που είναι πάααααρα πολύ απασχολημένος, δεν έπρεπε με τίποτε να πάει.
      Αν είχε χρόνο ελεύθερο, ας πήγαινε στο Θέατρο (έχουν ανέβει καταπληκτικές παραστάσεις), ή ας επισκεπτόταν έναν ΟΑΕΔ....
      Το μήνυμα που στέλνει, είναι λάθος. Ντροπιαστικό μάλιστα λάθος.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Όστρια 11/12/2013 16:37:57

        Συμφωνῶ στό ὅτι δέν ἔπρεπε νά πάει,ἀλλά ἐξίσου δέν ἔπρεπε νά πάει καί ὅλο τό Ὑπουργικό Συμβούλιο καί μάλιστα μέ ἀρχηγό τό Βενιζέλο!

        • Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής avatar
          Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής @ Κυθήριος 11/12/2013 19:42:41

          Η γλώσσα του ''υπουργικού συμβουλίου'' προκειμένου να εξασφαλίσει κάθε ένας τους προσωπικά υποστήριξη από το μαγαζί που διευθύνει ο ...ποιητής, επέδειξε -ως συνήθως- ιδιότητες που μόνο ο αγαπημένος Τιραμόλα διέθετε.
          Ποιός όφειλε όμως να διαχωρίσει τη θέση του; Κουϊζ !

  27. Anonymous avatar
    Anonymous 11/12/2013 14:07:17

    Πριν μια βδομάδα είχε ανέβει στο διαδίκτυο άρθρο με τίτλο, "Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΡΜΑΙΟ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΗΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΤΟΥ. Aπελπισμένος και όμηρος του βαθέως κράτος του Μεγάρου Μαξίμου". Πριν δυο μέρες στο ίδιο σαΪτ βγήκε καπάκι νέο άρθρο, με φάτσα κάρτα κάποιον πολλαπλώς πατροναρισθέντα στην τοπική του κοινή γνώμη (προφανώς για ξεκάρφωμα), πίσω από γραφείο μεγέθους και βαρύτητας γραφείου πρωθυπουργού με όλα τα παρελκόμενα στο background, όπως σημαίες ελληνική και ευρωπαϊκή και κεφαλή του Μεγαλέξανδρου, όπου αναφέρεται πλην του βιογραφικού του ότι είναι ο μυστικοσύμβουλος του Σαμαρά σε θέματα πολιτικής ψυχανάλυσης, τον οποίο μπορεί και επιρεάζει σε πολιτικές αποφάσεις και στρατηγική
    Μπας και είναι αυτός που το πρότεινε?

  28. Dixie avatar
    Dixie 11/12/2013 14:29:00

    Πήγαν να δώσουν διαπιστευτήρια στο φερέφωνο των πράσινων Νταβατζήδων. Αντώνη στραβά αρμενίζεις, ξύπνα όσο είναι καιρός.

    • Σταμάτης avatar
      Σταμάτης @ Dixie 11/12/2013 15:05:36

      Είσαι αχάριστος!!!

  29. AkriAkri avatar
    AkriAkri 11/12/2013 14:55:42

    Κανένας δεν μπορεί να ...χαντακώσει πάντως, έναν Πρωθυπουργό.
    Μονάχα ο εαυτός του...

    • aris avatar
      aris @ AkriAkri 11/12/2013 15:03:43

      Για να μην απορούν μερικοί ποιά συμφέροντα εξυπηρετεί ο Σαμαράς και συμπεριφέρεται έτσι απέναντι στον λαουτζίκο...Ομως υπάρχει βεβαίως η ελπίδα που πεθαίνει τελευταία, οτι ξαφνικά θα κάνει την υπέρβαση και θα συνταχθεί με το λαό...

  30. Σταμάτης avatar
    Σταμάτης 11/12/2013 15:03:14

    Ο Μπομπολας την κρίσιμη στιγμή στήριξε την Πατρίδα και την παράταξη...
    Λίγος σεβασμός επιτέλους, ας μην είμαστε αγνώμονες.

    • Ηλίας Πορφυρός avatar
      Ηλίας Πορφυρός @ Σταμάτης 11/12/2013 19:51:14

      Με το μπαμπάκι ε;

  31. Νικήτας avatar
    Νικήτας 11/12/2013 15:14:45

    Πήγαινε άνοιξε κανένα βιβλίο αγαπητή.

  32. Magganas avatar
    Magganas 11/12/2013 16:45:16

    O πρωθυπουργός (και ειδικά ο συγκεκριμένος) δεν είναι άβουλο ον να του βγάζουν το πρόγραμμα οι "σύμβουλοι" κι αυτός να μην γνωρίζει που πάει και τί ακριβώς γίνεται εκεί...
    Κάτι άλλο γίνεται...

  33. Magganas avatar
    Magganas 11/12/2013 16:50:27

    Έτσι όπως το πάει, θα έχει άφθονο χρόνο στη ζωή του να ασχοληθεί με την ποίηση το αργότερο από το 2015 και μετά...

  34. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 11/12/2013 18:35:42

    κανένα πρόβλημα. απλά δεν είμαι Κύριος, αλλά κύριος.

    • Αιρετικός avatar
      Αιρετικός @ Γιάννης Αυλακιώτης 11/12/2013 20:56:44

      @Αυλακιώτης: Είναι προφανές από τα σχόλι σας, ότι συναγωνίζεστε σε οξυδέρκεια τους συμβούλους του Πρωθυπουργού, που τον υπερεκθέτουν σε comme il faut συναθροίσεις...

      • Γιάννης Αυλακιώτης avatar
        Γιάννης Αυλακιώτης @ Αιρετικός 11/12/2013 23:28:16

        αιρετικέ μου υποθέτω ζείτε απομονωμένος από τα εγκόσμια και δίνετε "κοινωνικούς"¨αγώνες καθημερινά για τα "δίκια" του ελληνισμού και τα ρημάδια τα παιδιά μας... με την κρίση έμαθα το αυτοκτονιόμετρο... μαθαίνω τώρα και το πατριδολατριόμετρο... σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για την οξυδέρκεια μου. πιστέψτε με, μου αποδίδει τα μέγιστα.

        • Αιρετικός avatar
          Αιρετικός @ Γιάννης Αυλακιώτης 12/12/2013 10:58:38

          Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα...

  35. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 11/12/2013 18:37:07

    ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ;;;;

    • Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής avatar
      Βάγγος ο Μεγαλοαπρεπής @ ΗΛΕΚΤΡΑ 11/12/2013 19:29:04

      Αν ζητάς προτάσεις, διάβασε Βίλχελμ Ράϊχ. Θα σου κάνει καλό. Άρχισε ας πούμε από το '' Άκου ανθρωπάκο''. Αν το έχεις ήδη όμως διαβάσει, κάνε επιμελή επανάληψη, ώσπου να το εμπεδώσεις.
      Η πρώτη ανάγνωση, δεν είχε αποτέλεσμα....

  36. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 11/12/2013 18:40:39

    ΜΕ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ
    ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ
    ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ
    ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΦΘΟΝΟ
    ΠΙΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΧΩΝΕΥΤΙΚΟ
    ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

    • AkriAkri avatar
      AkriAkri @ ΗΛΕΚΤΡΑ 12/12/2013 07:28:34

      Η (θεό)τυφλη αγάπη, είναι ανίκανη να διακρίνει και να διορθώσει τα λάθη του αγαπημένου. Ως εκ τούτου, καταλήγει να καταντά από τελείως άχρηστη, έως επιβλαβής. Είναι σα να επιδεικνύει ο γονέας εμπιστοσύνη, στο γιό του που ''επιλέγει'' να γνωρίσει την ''εμπειρία'' των ...ναρκωτικών.
      Αν όμως είστε ...ευεργετηθείσα και ευγνωμονούσα άνευ διάθεσης κριτικής, καλά κάνετε και κραδένετε με τόσο πάθος το λιβανιστήρι. Ζαλίστε το είδωλό σας, παρέα με τους υπόλοιπους κοντόφθαλμους ''πιστούς'' - ''θαυμαστές'' - ''οπαδούς''. Κρίμα όμως ο άνθρωπος....... Δεν υπάρχουνε δίπλα του ψύχραιμοι και συνετοί για να τον προστατεύουν. (;!)

  37. Θόδωρος 17.06.2014 avatar
    Θόδωρος 17.06.2014 11/12/2013 18:50:39

    Κοιτάξτε πως χαμογελάει σαν ποντικομαμή, ο αντιπρόεδρος. Τον "παγίδευσα" σου λέει!..
    Καλά ρε παιδιά, το ξέρουμε ότι ο Πρόεδρος υποστηρίχθηκε... από αυτούς που υποστηρίχθηκε. Και υποστηρίζεται ακόμα βέβαια. Ανίερες συμμαχίες. Αυτό τώρα πείραξε? Φτηνοί στ' αλεύρι και ακριβοί στα πίτουρα δλδ? 'Ντάξει..
    Προέχει η θέση του κόσμου να βελτιωθεί, να ζήσουμε καλύτερα. Και αν -με το καλό- γίνει αυτό, ας τα βάλει και με τους νταβατζήδες!
    Εγώ το ρώτησα και τις προάλλες: Τι γίνεται με τη λίστα Lagarde?!

    Και κάτι τελευταίο για τον αντιπρόεδρο:
    Αντιπρόεδρε, τους έκανες τη δουλειά, έφαγες όλα τα σκ@#$α εσύ και τώρα ξανάρχονται πάλι να σου πάρουν τη μπουκιά απ' το στόμα. Οι 58 θα γίνουν περισσότεροι με τμ.ΠΑΣΟΚ, ΔΗΜΑΡ και τμ.ΣΥΡΙΖΑ και Λοβέρδους, Διαμαντοπούλες και άλλα "άστεγα".

    Α ρε, Μπένυ σαν το σκυλί στ' αμπέλι θα πας!

    Έχω μεγάλη περιέργεια να δω ποιον θα προωθήσουν για Πρωθυπουργό. Ο Αλέξης και ο Παναγιώτης και τ' άλλα παιδιά θα ξαναγυρίσουν στις σπηλιές τους, είχαν την ευκαιρία και την έχασαν.

    Τώρα βλέπω Χριστοδουλάκη στον Σκάϊ και γουστάρω!...

  38. Ο Ηνίοχος avatar
    Ο Ηνίοχος 11/12/2013 20:01:18

    Τέτοιες εποχές, τo μεγαλύτερο λάθος ενός πρωθυπουργού είναι που έγινε.

  39. θεσσαλονικιος avatar
    θεσσαλονικιος 11/12/2013 21:05:24

    Λυπουμαι να πω οτι οι εκπληξεις -οι απροσδοκητες - θα ελθουν στον καθορισμο των υποφηφιων δημαρχων και περιφερειαρχων .Εκει θα δουμε την δυαρχια να ομογενοποιειται και σε εκεινες τις εκλογες την πολυδιασπαση του οποιου χωρου απεμεινε ως αντισοσιαλιστικος,'' αντιπροοδευτικος'' και ριζοσπαστικα η απλα φιλευθερος και γιαυτο πιστευω πως θα ειναι η αρχη πολιτικων εξελιξεων .

  40. CHRIS avatar
    CHRIS 11/12/2013 21:30:40

    Μέγκά μου! Το κανάλι χρωστάει και τις Μιχαλούς, και ο Σαμαράς το τιμά συνεχώς με την παρουσία του (Πρετεντέρης, παρουσίαση βιβλίου κτλ). Τι μας λέει αυτό για την διαπλοκή;

  41. NONOS avatar
    NONOS 11/12/2013 23:08:54

    Τραβατε με κι ας κλαίω ειναι κι αυτός....ανασφαλής βρεθηκε στην καταβοθρα που καταληστεψε το βιός μας χρόνια τώρα...ποιοι συμβουλοι και παραμυθια της χαλιμάς.....κι εμεις καναμε κοντα σε ψηλα ιστάμενους..προτειναμε σχολιαζαμε επηρεαζαμε αλλα αυτός αποφάσιζε...κανεις δε τον πηγε με το ζόρι....αραγε σκεφτηκε τι μήνυμα μας έστειλε...σιγα τα ωα ..εγραψε ποιηματα ο χ διευθυντης καναλιου και επρεπε να τον τιμήσει ο Πρωθυπουργός...στα παληκαρια που τους τρωει το κρυο κι η βροχη στον Εβρο και στα Νησια ποτε πήγε...σ'ενα νοσοκομειο να δει δυο φτωχαδακια αρρώστους τολμα να παει ...κριμα ...

  42. παραμεθοριος avatar
    παραμεθοριος 12/12/2013 00:38:52

    Τον εσυραν; τον παρεσυραν; του εταξαν; πηγε απο μονος του να μην αφησει μονο τον νομικο εκπροσωπο της διαπλοκης βενιζελο; η προσχωρηση στην ομαδα που πραγματικα κυβερναει τον τοπο, και ευθυνεται για οτι μας συμβαινει;

  43. Anonymous avatar
    Anonymous 12/12/2013 07:52:53

    Λεωνίδας Καβάκος
    "Στις συναυλίες μου έρχονται Μέρκελ, Πούτιν αλλά όχι Έλληνες πρωθυπουργοί"
    Φυσικά, οι Έλληνες πρωθυπουργοί πάνε στις παρουσιάσεις του έργου ατάλαντων ποιητών, υπαλλήλων ταλαντούχων μιντιαρχών

    • Αιρετικός avatar
      Αιρετικός @ Anonymous 12/12/2013 14:05:02

      Και ποιός είναι ο Καβάκος? Τι διευθύνει δηλ.? Τον ποιητή Παναγιωτόπουλο τον ξέρει?...

  44. Ηλίας Κατσής avatar
    Ηλίας Κατσής 12/12/2013 11:23:00

    Θα ήταν δηλαδή έξυπνο το να αρνηθεί την πρόσκληση και να μη διαθέσει λίγο χρόνο και για το διευθυντή του μόνου και μεγαλύτερου καναλιού, του μόνου που τώρα δε συκοφαντεί το έργο της κυβέρνησής του με το καλημέρα, κατ' εξακολούθηση, από τις πρώτες πρωινές μέχρι και τις μεταμεσονύχτιες εκπομπές του, και να μη παραστεί για λίγο στο Μουσείο της Ακρόπολης για την αγγελία έκδοσης του πρώτου και μάλιστα ποιητικού του βιβλίου; Και ποιου μαθές να πά να παραστεί; Του ___, ___ ...; (Συμπληρώστε και απαντήστε, έστω και με δυσκολία)

  45. benny avatar
    benny 12/12/2013 12:17:27

    .....ενω τα αλλα καναλια ασκουν αυστηρη κριτικη ?

  46. martios avatar
    martios 12/12/2013 12:46:09

    Δίχως δυσκολία απαντώ ''ουδενός''.

  47. Γιαννης Ζ. avatar
    Γιαννης Ζ. 12/12/2013 14:11:35

    Προσωπικα δεν πιστευω οτι ο Σαμαρας ειναι αφελης και παρασυρεται απο τον οποιονδηποτε ωστε να παρισταται σε καποια εκδηλωση (σε όποια εκδηλωση...)
    Θελει την στηριξη των καναλιων και κατ'επεκταση των καναλαρχων και that's it !!

  48. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 12/12/2013 18:46:06

    // ενας εξαιρετικος τροπος να χαντακώσετε ένα Κεντρο-Δεξιο Πρωθυπουργο, είναι επι των ημερων του να φορολογηθεί η ακινητη περιουσια ΟΛΩΝ των Ελλήνων που κατεχουν αστικα ακινητα, με απαράδεκτους φορολογικούς συντελεστες όπως : 3.7 , 4.5 ανα τ.μ, για ακινητα που βρίσκονται σε Λαικες και Μεσαιες σε αξια αστικες περιοχες.

    Κατατεθηκε σημερα το νομοσχεδιο για τον ΕΝΦΙΑ, και ολοι οι βουλευτες της ΝΔ μαλλον θα κανουν τους ....ΚΙΝΕΖΟΥΣ. Αλλα ο φορολογούμενος που βλεπει ότι ουσιαστικα πανε να του δημευσουν το ακινητο/α που εχει αποκτησει με τοσο κοπο, δε νομιζω να το ξεχασει....

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Μικρασιάτης 12/12/2013 19:14:23

      ΤΟ απιστευτο είναι ότι στα διαφορα Μ.Μ.Ε (πχ Αντενα), τολμουν και λενε ότι ο ΕΝΦΙΑ είναι από 2 εως 20 % ελαφρυτερος απ το Χαρατσι της ΔΕΗ.

      Δηλαδη συγκρινουν ένα προσωρινο, εκτακτο και βαρβαρο τελος, με ένα μονιμο φορο εις βαρος του συνολου της ακίνητης περιουσιας , σε ολη την Ελλαδα.
      Επισης απ ότι μαθαινω, είχαμε αποψε κι άλλες φορολογικες εξελιξεις, δυσβάστακτες για την Ελληνικη μεσαια ταξη. Απ ότι φαινεται, ηταν αληθεια ότι ο κος Στουρνάρας πιστευει ότι οι Ελληνες ΔΕΝ είναι ....επαρκως φορολογημένοι !
      Καταλαβαινω ότι πονταρουν ότι ο αμεσος ανταγωνιστης είναι ο ανύπαρκτος Τσιπρας, αλλα κι ο ΓΑΠ ανύπαρκτος και για γελια ηταν, αλλα απ αυτόν παθαμε τη συντριβη του 2009.
      Κριμα...

  49. LemonPie avatar
    LemonPie 12/12/2013 19:44:49

    Ο Αντώνης Σαμαράς θα μπορούσε να είναι ο πρωθυπουργός που θα έγραφε ιστορία.

    Κάποιοι όμως αλλιώς τα είχαν σχεδιάσει και δεν μπόρεσε.

    Επί των ημερών του επαναλαμβάνονται τα ίδια λάθη με ημετέρους και ημετέρους.
    Ο κόσμος τα γνωρίζει όμως πλέον και δεν θα χαριστεί. ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.
    Εσύ Αντώνη, λυπάμαι πραγματικά που δεν μπόρεσες να μείνεις στις άσπρες σελίδες της Ιστορία.

  50. Θανάσης avatar
    Θανάσης 12/12/2013 20:06:25

    Δε θα το δημοσιεύσετε αλλά δεν με νοιάζει μου αρκεί που το διαβάζετε. Εσείς φταίτε γιαυτή την κατάντια. Οι φίλοι δεν γλύφουν αλλά λένε τι είναι και τι δεν είναι. Εμείς που είμαστε δεξιοί και δεν ντρεπόμαστε και Έλληνες (όχι δεν είμαστε χυσαυγίτες ναζιστές) και αγαπάμε τη χώρα μας πραγματικά φωνάζαμε. Τώρα κοιτά τα χάλια μας γιατί μαζί είμαστε και καμαρώστε τα... Κρίμα πλέον δεν έχω διάθεση ούτε να βρίσω. πλήρης απογοήτευση και φανταστείς τον πιστέψαμε

    • factorx avatar
      factorx @ Θανάσης 12/12/2013 20:37:42

      Για πες μας αγαπητέ ένα άρθρο που γλύψαμε; Προφανώς εννοείς αυτό εδώ.

      • Ηλίας Πορφυρός avatar
        Ηλίας Πορφυρός @ factorx 12/12/2013 20:51:35

        Θα αρνηθείς το γεγονός οτι κάθε τι κακό το χρεώνατε αποκλειστικά και μόνο στον Βενιζέλο, τη Ν.Δ. ως κόμμα ή τους συμβούλους του Πρωθυπουργού αλλά τον Σαμαρά τον ίδιο τον είχατε μονίμως στο απυρόβλητο ως πολιτική προσωπικότητα; Ό,τι καλό γινόταν το πιστωνόταν προσωπικά ο Σαμαράς και για όλα τα στραβά οι ευθύνες διαχέονταν παντού εκτός από τον ίδιο. Κι επιπρόσθετα κάθε σας επικριτικό άρθρο λειτουργούσε ως άλλοθι-εφαλτήριο για περαιτέρω «στήριξη του κυβερνητικού έργου γιατί αυτή έχουμε, αυτήν εμπιστευόμαστε αλλιώς θα έρθουν οι Ούννοι».

  51. Σουβλερός avatar
    Σουβλερός 12/12/2013 20:26:08

    Δεν είναι μόνον οι φωστήρες, υπάρχουν και μερικά πλουμιστά παραδείσια πουλιά που μεταφέρουν κολλητικές ασθένειες....
    Αλλά μόλις πέσουν τα πλουμιστά φτερά θα φανεί πως ήταν ερπετά της κολάσεως.
    Και θα πέσουν, περι αυτου να είναι σίγουροι....

  52. Hawk avatar
    Hawk 13/12/2013 11:37:11

    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα, μακάρι να είχε χρόνο να πήγαινε παντού, το πρόβλημα είναι ότι σχεδόν παντού δίπλα του έχει τον παχουλό αντιπρόεδρο και όλα τα κακά links του... εδώ η Μέρκελ πάει και ψωνίζει μόνη της και ο Ομπάμα μοιράζει με τις κόρες του φαγητό για τους άπορους και άστεγους, ο Σαμαράς γιατί να μην πηγαίνει ακόμη και σε λαϊκές εκδηλώσεις, η επαφή με όλα τα κοινωνικά στρώματα κάνει τον ηγέτη δυνατό και δίνει την αίσθηση στους πολίτες ότι ο πρωθυπουργός τους είναι ένας κανονικός άνθρωπος που έχει αναλάβει ένα δύσκολο έργο.