#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/04/2012 16:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσκλητήριο Καραμανλή για στήριξη ΝΔ και Σαμαρά



Αναγκαία προϋπόθεση για την πολιτική και κυβερνητική σταθερότητα είναι η ενίσχυση της Νέας Δημοκρατίας, διαμηνύει σε ανακοίνωσή του ο Κώστας Καραμανλής και εκτιμά πως όσο μεγαλύτερη στήριξη έχουν η ΝΔ και ο Αντώνης Σαμαράς, «τόσο πιο βάσιμη γίνεται η ελπίδα ότι μπορούμε να βγούμε από την κρίση χωρίς ακόμα μεγαλύτερο κόστος».

Ακολουθεί το πλήρες κείμενο της δήλωσης του κ. Καραμανλή:

«Το κυρίαρχο ζητούμενο στις επικείμενες εκλογές είναι η πολιτική και κυβερνητική σταθερότητα. Κρίσιμες αποφάσεις πρέπει να ληφθούν, διαρθρωτικές αλλαγές να προχωρήσουν γρήγορα και, πάνω απ’ όλα, επείγει μια ολοκληρωμένη αναπτυξιακή πολιτική που θα βγάλει τη χώρα από την αδιέξοδη δίνη της ύφεσης. Η χώρα πρέπει να μπορεί να κυβερνηθεί με ξεκάθαρη πολιτική στόχευση και χρονικό ορίζοντα τετραετίας. Διαφορετικά η πρωτοφανής περιπέτεια που βιώνει ο τόπος μπορεί να επιδεινωθεί σε όλα τα επίπεδα, οικονομικά, κοινωνικά, ακόμα και εθνικά. Αναγκαία προϋπόθεση για την πολιτική και κυβερνητική σταθερότητα είναι η ενίσχυση της Νέας Δημοκρατίας. Όσο μεγαλύτερη στήριξη έχουν η Νέα Δημοκρατία και ο Αντώνης Σαμαράς, τόσο πιο βάσιμη γίνεται η ελπίδα ότι μπορούμε να βγούμε από την κρίση χωρίς ακόμα μεγαλύτερο κόστος».

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Kst avatar
    Kst 24/04/2012 16:10:26

    Μπραβο του. Φαινεται η ανωτεροτητα του, που δεν τους εδωσε μια μουντζα και δεν τους εβρισε για ολα αυτα που του εκαναν κατα την διαρκεια της πρωθυπουργιας του και κατοπιν..

    • avanti avatar
      avanti @ Kst 24/04/2012 16:18:46

      Η ανωτερώτητα είναι δεδομένη, όμως σε κάποιες περιπτώσεις χρειάζεται να κατεβαίνεις και χαμηλά ..... για να συναντήσεις τον υπόκοσμο και να πατήσεις αυτούς που πρέπει πριν σε πατήσουν αυτοί..... Ισως ο Καραμανλής πίστευε ότι ο κόσμος είναι αγγελικά πλασμένος, τώρα ξέρει ότι δεν είναι.

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ avanti 24/04/2012 16:27:18

        "Ισως ο Καραμανλής πίστευε ότι ο κόσμος είναι αγγελικά πλασμένος, τώρα ξέρει ότι δεν είναι."

        ,,,ετσι συνήθως πιστεύουμε οι ιδεολόγοι avanti!
        Ισως πρεπει να περναμε και απο μια σχολη κατασκοπειας αλα Πoυτιν , για να μην την παταμε τελικα!

        • avanti avatar
          avanti @ Μάνια 24/04/2012 17:42:21

          Μην το γελάς καθόλου Μάνια, η σχολή κατασκοπείας (έστω και σεμινάρια χαχα) μόνο χρήσιμη μπορεί να είναι για τους ηγέτες, να προσθέσω και μαθήματα υποκριτικής.....
          Δυστυχώς, έχουμε πολλούς " μνηστήρες" για την Ελλάδα μας που διαρκώς καραδοκούν.

  2. Κωστας Ε. Χριστοδουλου avatar
    Κωστας Ε. Χριστοδουλου 24/04/2012 16:12:57

    Εύχομαι , αυτή τή φορά , οι " διαρκώς δυσαρεστημένοι " ΝεοΔημοκράτες , νά καταλάβουν καλά τί εννοεί . Τίποτε άλλο .

  3. Ελληνική Φιλοσοφία avatar
    Ελληνική Φιλοσοφία 24/04/2012 16:21:18

    "..η πρωτοφανής περιπέτεια που βιώνει ο τόπος μπορεί να επιδεινωθεί σε όλα τα επίπεδα, οικονομικά, κοινωνικά, ακόμα και ΕΘΝΙΚΑ!!!"

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Ελληνική Φιλοσοφία 24/04/2012 19:05:03

      Τα είπε όλα! Να δω σχόλια από ΝΔημοκράτες που πάνε σε άλλους να πιουν νερό τι λένε...

      • JKAL avatar
        JKAL @ Γεώργιος Τ. 24/04/2012 20:26:53

        Οι Νεοδημοκράτες έχουν εστία και δεν πάνε πουθενά αλλού.

  4. astir avatar
    astir 24/04/2012 16:25:09

    Μυρισε θυμαρι και βασιλικο επιτελους γερα ολοι μαζι

  5. yianna avatar
    yianna 24/04/2012 16:31:38

    Σαφής η στήριξή του στη ΝΔ. Μα μπορούσε να γίνει και αλλιώς? Θα στήριζε ποτέ αυτούς που έφυγαν από την παράταξη ενώ αυτός παραμένει απλός στρατιώτης?
    Μάλλον δημοσκοπικά δεν πάμε καθόλου καλά, οι ΑΝΕΛ, το ΛΑΟΣ, η ΧΑ, η ΔΣ. Πως κατάντησε η Παράταξη... Αλλά οι πλέον κερδισμένοι και ψεύτρα να βγω φαίνεται ότι θα είναι οι της ΧΑ. Όπου πηγαίνω δεξιοί είτε από ΝΔ είτε από ΛΑΟΣ για ΧΑ μιλάνε.
    Μπούχτισε ο κόσμος πιά να βλέπει ανθρώπους που μέχρι χθες ήταν ο ένας δίπλα στον άλλο να βρίζονται στην τηλεόραση με τα χειρότερα λόγια. Ο λαός δεν έχει να φάει, δεν αισθάνεται ασφαλής, και βλέπει όλους αυτούς να αλληλοσκοτώνονται.
    36 κόμματα κατεβαίνουν στις εκλογές, υπάρχει χειρότερος εξευτελισμός της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας από αυτό? Που είσαι Εθνάρχη να δεις το χάλι της Ελλάδας μας.

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ yianna 24/04/2012 18:27:54

      36 κόμματα κατεβαίνουν στις εκλογές, υπάρχει χειρότερος εξευτελισμός της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας από αυτό?

      ΟΧΙ.
      Σε λιγο οι υποψηφιοι θα είναι πιο πολλοι απο τους ψηφοφόρους!

    • ΑΜΟΡΓΟΣ avatar
      ΑΜΟΡΓΟΣ @ yianna 24/04/2012 23:43:36

      ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ.
      Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΤΥΧΗ,ΟΙ ΑΝΕΛ ΟΣΟ Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΧΑΝΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ.ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΟΡΑ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ,ΟΣΟ ΚΙ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΕΙΚΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ
      ΜΕ 25% ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ.

  6. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 24/04/2012 16:38:41

    Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ- ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕ. ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ
    ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ- ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ . ΕΙΤΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΙ,ΕΙΤΕ ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΙ,ΕΙΤΕ ΑΦΕΛΕΙΣ.

  7. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 24/04/2012 16:39:31

    Αυτός είναι ο Καραμανλής: Λιτός , σαφής, με ουσία , πατριώτης που νοιάζεται για την πατρίδα και την παράταξη , ένας άνθρωπος που δεν δίνει τα πισώπλατα μαχαιρώματα που πήρε.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Diamond Angel 24/04/2012 17:54:37

      Οποία η διαφορά μεταξύ του Καραμανλή και των Μητσοτακέων! Ο Καραμανλής ξεκάθαρος, πατριώτης και φίλος στηρίζει τον Αντώνη Σαμαρά -γιατί αυτό είναι η είδηση, κι όχι ότι στηρίζει το αυτονόητο, τη ΝΔ δηλαδή- ενώ οι Μητσοτακέοι μια ζωή προσπαθούσαν να κόψουν τα πόδια της καρέκλας του εκάστοτε αρχηγού.
      Αν αυτή τη φορά οι νεοδημοκράτες προσανατολιστούν στα κόμματα-θυμιατήρια του πασοκ (ΛΑΟΣ, ΑΝΕΛ , ΔΗΣΥ) τότε θα έχουν αυτό που θα τους αξίζει. Νέτα σκέτα.

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 24/04/2012 18:28:28

        Βεβαίως!! Καλησπέρα !!

        • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
          ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Diamond Angel 24/04/2012 19:11:32

          Αγωνιστική καλησπέρα Διαμάντι μου, από ένα Αιγαίο γεμάτο καλωσύνη! Για αυτοδύναμη κυβέρνηση. Εμείς δεν ικανοποιούμεθα με τίποτα άλλο .

      • thanasis avatar
        thanasis @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 24/04/2012 18:43:02

        ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΟΣ ΝΔ ΝΤΟΡΟΚΛΙΚΑ!ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

        • Diamond Angel avatar
          Diamond Angel @ thanasis 24/04/2012 18:51:02

          Αυτό κι αν πρέπει να γίνει!!!!

  8. Μara avatar
    Μara 24/04/2012 16:50:50

    Yπήρχε περίπτωση ο Κώστας Καραμανλής να μην το κάνει???
    Υπήρχε περίπτωση να μην στηρίξει με όλες του τις δυνάμεις τον Αντώνη Σαμαρά σε αυτόν τον τιτάνιο αγώνα που δίνει για την πατρίδα???
    Υπήρχε περίπτωση.... να αφήσει τους διάφορους Καμμένους και κατακαϋμμένους να χρησιμοποιούν το όνομα του για ιδιοτελείς σκοπούς...???

    Τα ψέμματα ΤΕΛΕΙΩΣΑΝΕ...
    Ελπίζω πιά να καταλάβανε και οι πλέον δύσπιστοι...
    Πάμε όλοι μαζί πλέον για την μεγάλη νίκη!!!
    Λίγες μέρες μείνανε....
    Ούτε μιά ψήφος δεν πρέπει να πάει χαμένη...

  9. Greco21 avatar
    Greco21 24/04/2012 16:53:14

    Κάναμε πολύ μεγάλο κακό όσοι είμασταν τυφλά πιστοί στον Καραμανλή. Όσοι τον προστατεύσαμε και τον δικαιολογήσαμε όταν δικαιολογημένα άργησε ή δεν αντέδρασε. Το ίδιο λάθος κάνουν οι ίδιοι οι διαφορετικοί άνθρωποι και με τον Αντώνη Σαμαρά και καθώς με οποιονδήποτε ηγέτη. Τα γράφω αυτά εγώ, που σε άλλες αναρτήσεις προσυπογράφω να μπούμε σε αυτή την εκλογική μάχη ταλιμπάν και χωρίς σκεπτικισούς.

    Σε βάθος χρόνου όλοι κάνουν λάθη. Ακόμα περισσότερα αυτοί που αγαπάμε και μας αγαπάνε. Καθήκον μας είναι να τα υποδεικνύουμε. Ο τρόπος όμως που το κάνουμε αυτό καθορήζει την στάση μας, τον πατριωτισμό μας και την υπεύθυνοτητα μας (όταν μιλάμε για επίπεδο Πρωθυπουργού)

    • Γιάννης Στ. avatar
      Γιάννης Στ. @ Greco21 24/04/2012 19:46:32

      Επιτέλους, κάποιος που δεν ακολουθεί σαν πρόβατο. Ο Καραμανλής απέτυχε να αλλάξει το σύστημα ΠΑΣΟΚ. Σύμφωνοι, η Ελλάδα δεν ήθελε να αλλάξει η ίδια, οπότε και κανένας πρωθυπουργός με 160 βουλευτές δεν μπορούσε.

      Προσωπικά πιστεύω ότι για να βάλουμε μυαλό τα πράγματα πρώτα θα χειροτερεύσουν και μετά θα βελτιωθούν.

      Κάπως έτσι έρχεται η κάθαρση. Η φούσκα της Ελλάδας δεν ήταν οικονομική. Ήταν και είναι η έλλειψη πατριωτισμού. Αν δεν πληρώνεις τους φόρους σου δεν είσαι πατριώτης, είσαι ραγιάς. Τελεία και παύλα.

  10. Ραβινος avatar
    Ραβινος 24/04/2012 17:07:04

    Προσυπογραφω με την σημειωση οτι ο Α.Σαμαρας απεδειξε οτι ΑΞΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ που του κανει ο ΚΚ και δεν φταιει σε τιποτα για τους τυφλοποντικες της πολιτικης αγυρτιας που βρισκονται σε ολους τους πολιτικους χωρους !

  11. SKAIς avatar
    SKAIς 24/04/2012 17:25:28

    Ο Καραμανλής μέσα σε 5 γραμμές είπε τι πρέπει να κάνει ο πραγματικός πατριώτης. Είναι φανερό ότι η χώρα στηρίζεται αυτή την στιγμή σους ΝΔκράτες. Μόνο η ψήφος τους μπορεί να δώσει ελπίδα στην χώρα. Αυτό ακριβώς εννοεί ο Καραμανλής. Το έλεγε συνεχώς το 2009 και τον άκουσαν 2.500.000 άνθρωποι. Αρκεί οι ίδιοι να τον ακούσουν και σήμερα.

  12. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 24/04/2012 17:38:53

    Ετσι ακριβως ΣΟΤΠΑΠ, τα ειπες ολα. //Παρακαλουνται οι διαφοροι οψιμοι ΝεοΔημοκρατες, να αναφερονται στον ηγετη Κώστα Καραμανλή ολογραφως, κι οχι κατι αηδιες του στυλ ''ΚΚ'' κτλ λες και ... (ας μην τιποτα αλλο). Αν βαριουνται να γραψουν το ονομα του, ή αν τους χαλαει να μην λενε τιποτα. Το ιδιο ισχυει και για οσους αναγραφουν τον προεδρο ως Α.Σ.

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ Μικρασιάτης 24/04/2012 19:26:04

      Νατα μας !Μας χαρακτηριζουν τα μυρακια ''οψιμους ΝεοΔημοκρατες '' επειδη γραψαμε τον Κωστα Καραμανλη με ΚΚ !!Ειναι αυτα που ελεγα ''για τους τυφλοποντικες της πολιτικης αγυρτιας που βρισκονται σε ολους τους πολιτικους χωρους !''

  13. panosz avatar
    panosz 24/04/2012 17:48:52

    Μπραβο για την Νικη. Αυτος ειναι ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ . Να τα βλεπουν οσοι τον κατηγορησαν. Αγωνιζεται για την παραταξη.

  14. juliet avatar
    juliet 24/04/2012 18:15:52

    Kωστα Καραμανλή τούτη η παρέα δεν θα σε προδώσει .Τούτη η παρέα δεν πουλά τη Πατρίδα .Είναι οι Ελληνες που θα συναντήσει στο δρόμο και θα σου σφίξουν το χέρι.Ξέρουμε οτι τα χέριά σου είναι καθαρά .Ξέρουμε ότι θα μπορούσες να κάνεις πολλά αλλά δεν τόλμησες ...θέλει τόλμη και τούτη αυτή τη φορά την έχεις .Είσαι ο Καραμανλής που πιστέψαμε το 2004 και που χάθηκε μέσα στις δολοπλοκίες που σου έστησαν.Τούτος ο φίλος ,ο Σαμαράς πιστεψέ το δεν θα σε πουλήσει .
    Καλώς ήλθες και πάλι στο κόσμο των δεξιών ,στο κόσμο που σε πίστεψε .

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ juliet 24/04/2012 18:31:02

      Αυτή είσαι!!! Προσυπογράφω μέχρι τελείας!! Καλησπέρα!!

      • juliet avatar
        juliet @ Diamond Angel 24/04/2012 18:37:07

        Καλησπέρα!

    • Ελπίδα avatar
      Ελπίδα @ juliet 24/04/2012 21:10:22

      Ετσι είναι. Σε ευχαριστούμε κύριε Καραμανλή. Αυτή την φορά ελπίζουμε να μην γίνουν τα ίδια λάθη, αξία και καλόπιστη κριτική και αυτοκριτική.

  15. Πηνελόπη avatar
    Πηνελόπη 24/04/2012 18:27:21

    Επειδή δεν μου αρέσει να ωραιοποιώ το παρελθόν, ας θυμόμαστε πως επί Καραμανλή δεν κόπηκαν τα πόδια πολλών κοπριτών, (συγγνώμη για την έκφραση, αλλά είναι ο πιο ήπιος χαρακτηρισμός που μπορώ να χρησιμοποιήσω), που ευθύνονται για την κατρακύλα της ΝΔ, για την απόλυτη προσομοίωσή της με το κρατικό-καθεστωτικό ΠΑΣΟΚ και για το γεγονός πως πάνω από 700.000 Νεοδημοκράτες προτίμησαν να πάνε για… ψάρεμα στις εκλογές του 2009.
    Ο Καραμανλής, ως αρχηγός και πρωθυπουργός, ευθύνεται γιατί δεν έκοψε τα ποδάρια σε αυτούς, αλλά και σε μερικούς «καλόβολους» συνεργάτες του, που θα έπρεπε να τους έχει πάρει μυρωδιά πιο νωρίς (αν και εδώ που τα λέμε, κάθε αρχηγός μπαίνει μέσα σε ένα χρυσό κλουβί και αν δεν έχει δίπλα του κάποιον να τον «ξεστραβώνει», τελικά μόνο εκ των υστέρων καταλαβαίνει πόσο «τυφλός» υπήρξε).
    Ωστόσο, κατά την προεκλογική εκστρατεία του 2009 και την στάση που τήρησε λίγο πριν και λίγο μετά τις εκλογές, διέσωσε όχι μόνο το προσωπικό του πολιτικό απόθεμα αλλά και την ίδια την παράταξη.
    Εγώ, που ήμουν πυρ και μανία με τον Καραμανλή, του έβγαλα το καπέλο βλέποντας την προεκλογική τακτική του 2009, που σε κομματική αλλά κυρίως και πατριωτική αξία ήταν ατόφιο χρυσάφι! Του οποίου την πλήρη αξία δεν έχουμε δει ακόμα. Και αυτό μπορώ να το εξηγήσω κάποια άλλη στιγμή, σε κάποιο άλλο σχόλιο…
    Ξέρω πολλούς, που στο διάστημα που μεσολάβησε, περίμεναν πως και πώς να «μιλήσει» ο Καραμανλής. Αν έπρεπε να «μιλήσει» για να επιστρέψουν στην κάλπη κάποιοι που για κάποιον λόγο δεν έχουν πειστεί από τον Σαμαρά, τότε έκανε αυτό που έπρεπε, στην στιγμή που έπρεπε. Όπως, είμαι βέβαιη, πως θα κάνει και στη συνέχεια, αυτό που πρέπει να κάνει, στις στιγμές που θα πρέπει να το κάνει…

    • juliet avatar
      juliet @ Πηνελόπη 24/04/2012 19:14:22

      Πηνελόπη,
      είσαι σοβαρή; πίστεψε ....τους θεωρούσε φίλους .Δεν μπορούσε να φανταστεί ότι τον ''έγλυφαν ''γιατί ήτανε ο Καραμανλής.Εκανε λάθος ...γιατί ΠΙΣΤΕΥΕ.Τα χαμόγελα της ''φίλης''Ντόρας τα ξέχασες ;Τώρα πήρε το μάθημα .
      Αν τον επαινούσαμε θα είμαστε ίδιοι μ'εκείνους που τον χρησιμοποίησαν.Τώρα εκείνος ξέρει ότι εμείς γνωρίζαμε πιο πριν ότι ήτανε στο λάκκο των φιδιών.Τώρα είμαστε όλοι μαζί στην ίδια πλευρά.Στη πλευρά που δεν έχουμε να χωρίσουμε έχουμε να δημιουργήσουμε από τ'αποκαίδια της προδοσίας .Εδώ είμαστε όλοι Ελληνες .

  16. Μάνια avatar
    Μάνια 24/04/2012 18:36:45

    "Διαφορετικά η πρωτοφανής περιπέτεια που βιώνει ο τόπος μπορεί να επιδεινωθεί σε όλα τα επίπεδα, οικονομικά, κοινωνικά, ακόμα και εθνικά"


    ΠΟλυ καλη δήλωση για να μπουν στην θεση τους κατι κατακαυμμένοι, αλλα λεγοντας οτι ,,,,,
    "Διαφορετικά η πρωτοφανής περιπέτεια που βιώνει ο τόπος μπορεί να επιδεινωθεί σε όλα τα επίπεδα, οικονομικά, κοινωνικά, ακόμα και εθνικά"

    μηπως μπορουσε να πει λίγα περισσοτερα!

    -π.χποιοι μας οδηγησαν σ΄αυτην την πρωτοφανη περιπέτεια;
    Βεβαια αν αρχίσει και μιλαει θα γίνει χαμος!
    ΑΛλα ξερω εγω ,,,,,μηπως ηρθε η ωρα;

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Μάνια 24/04/2012 18:49:08

      Ενα - ένα , με τη σειρά τους....... Ξέρει αν πρέπει να μιλήσει, πότε και τι πρέπει να πει........Ο Καραμανλής, ποτέ δεν θα προκαλέσει το παραμικρό , κινούμενος από προσωπική πικρία. Θα προτιμήσει τη σιωπή , με ότι αυτό συνεπάγεται γι'αυτόν....... Μαζί μας για την νίκη!

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ Diamond Angel 24/04/2012 20:03:23

        Diamond Αngel
        εχω αναχαιτησει στρατιες ολοκληρες ανθρώπων που ελεγαν γιατι δεν μιλαει
        Απλα είναι η πρώτη φορα που θα ηθελα να πει κατι παραπανω , για να μην είναι αργα μετα τις εκλογές.
        Και δεν θα ηταν θεμα προκλησης, λογω προσωπικής πίκρας, αλλα μιας καταστασης που πικρανε και στοιχησε στην πατρίδα πανω απ ολα!

  17. ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ avatar
    ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ 24/04/2012 18:49:39

    Καλά ή Κακά οι Καραμανλήδες έχουν μία 1η περίοδο με επιτυχίες και αποτυχίες. Μπορεί οι εποχές να μην είναι συγκρίσιμες, αλλά υπάρχουν αντιστοιχίες στα κρίσιμα συν + πλην .
    Στη 2η περίοδο όμως μόνο μεγαλουργούν.
    Ο νεώτερος δεν μπει ακόμη σε αυτή την περίοδο και ελπίζω να μη χρειαστεί να μπει άμεσα, γιατί αν γίνει αυτό θα σημαίνει ότι έχει προϋπάρξει ακυβερνησία και ανωμαλία.
    Σε κάθε περίπτωση όμως, είναι ένα εθνικό κεφάλαιο που αναγκαστικά κάποια στιγμή θα πρέπει να ξαναρχίσει η επικερδής για τον τόπο ανάλωσή του.

    • μεταρρυθμιστής avatar
      μεταρρυθμιστής @ ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ 24/04/2012 21:30:57

      Αν είναι να " μεγαλουργήσει" ο ΚΚ σαν τον μπάρμπα του στη β΄περίοδο του ( Κυπριακή τραγωδία-"Η Κύπρος κείται μακράν", σοσιαλμανία , κρατικοποίηση μεγάλων ιδιωτικών προβληματικών επιχειρήσεων και υπερδιόγκωση του σπάταλου κράτους, βλακώδης απομάκρυνση απο το ΝΑΤΟ κτλ.), τότε αστο καλύτερα!!!

      • ΑΜΟΡΓΟΣ avatar
        ΑΜΟΡΓΟΣ @ μεταρρυθμιστής 24/04/2012 23:52:13

        ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΩΣ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ ΤΟ ΔΙΚΙΟ,ΙΣΩΣ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ ΠΟΣΟ ΑΔΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΜΠΑΘΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ.

  18. tak avatar
    tak 24/04/2012 18:52:45

    "Χριστός Ανέστη"

    • juliet avatar
      juliet @ tak 24/04/2012 18:55:38

      με αγάπη!!!!!

  19. airman avatar
    airman 24/04/2012 19:20:36

    ''Πολιτική και κυβερνητική σταθερότητα'', ''διαρθρωτικές αλλαγές'', ''ολοκληρωμένη αναπτυξιακή πολιτική'', ''ξεκάθαρη πολιτική στόχευση'', ''Νέα Δημοκρατία'', ''Αντώνης Σαμαράς'', ''ελπίδα''.
    Τα είπε όλα!!!

  20. A.m.a.n. avatar
    A.m.a.n. 24/04/2012 21:26:11

    Αυτά περίμενα να ακούσω απο τον Κώστα Καραμανλή

  21. Mara avatar
    Mara 24/04/2012 22:53:41

    Kαλά... τον Τσίμα τον είδατε?
    Φλύκταινες έβγαλε με την παρέμβαση Καραμανλή.
    Όσο για την δήλωση Καρατζαφέρη επί του θεμάτος... σκέτη χολή...
    Ο δε Καμμένος, μούγκα....

    • juliet avatar
      juliet @ Mara 24/04/2012 23:03:23

      ετοιμάζει το παιγνίδι με τον Αρναούτογλου....Καληνύχτα ,πάω ν'ακούσω.

  22. EU avatar
    EU 25/04/2012 01:27:54

    Κώστα Καραμανλή,
    πολεμήθηκες όσο κανείς πολιτικός στα χρόνια της μεταπολίτευσης.

    Από εσωτερικούς, ακόμη και στο ίδιο σου το κόμμα, αλλά και εξωτερικούς εχθρούς. Εχθρούς που βρήκαν το Γιωργάκη, μικρού βεληνεκούς πρόθυμο υποχείριο, για να προωθήσουν τα συμφέροντά τους.

    Κάποτε, το ξέρω, θα έρθει η ώρα να τους κατονομάσεις και να πληροφορήσεις τους συμπολίτες σου για το διακύβευμα της επί δυόμιση χρόνια σιωπής σου.
    Τα σέβη μου.

  23. ilektro77 avatar
    ilektro77 25/04/2012 08:28:07

    Την Κυριακή το βράδυ να βγείς, Σαμαρά, στο μπαλκόνι της Συγγρού και στους πεντακόσιους πανηγυρίζοντες για την μεγάλη νίκη οπαδούς να πείς:
    "Ευχαριστώ για την υποστήριξη όμως οι περιστάσεις δεν επιτρέπουν πανηγυρισμούς αλλά περισυλλογή γιατί μας περιμένει σκληρή εργασία. Παρακαλώ γυρίστε στα σπίτια σας χωρίς να δημιουργήσετε προβλήματα. Καληνύχτα."

  24. JKAL avatar
    JKAL 25/04/2012 08:45:31

    Κύριε Μεταρρυθμιστά, αυτορρυθμιστείτε.

  25. JKAL avatar
    JKAL 25/04/2012 08:50:27

    Κύριε Πρόεδρε,
    σας ευχαριστούμε θερμά. Η παρέμβασή σας συμβάλλει πολύ στην αύξηση των δυνάμεών μας, στη δύσκολη αυτή συγκυρία.
    Τα σέβη μου.

    • ΛΟΡΔΟΣ avatar
      ΛΟΡΔΟΣ @ JKAL 25/04/2012 11:06:56

      ναι φίλε μου... Η αυτοδυναμία είναι δικιά μας

  26. ilektro77 avatar
    ilektro77 25/04/2012 09:59:02

    Είμαι πολύ περήφανος γιατί το πίστευα καιρό ότι έπρεπε να γίνει μια δήλωση Καραμανλή. Η Ν.Δ θα κερδίσει από αυτό. Όμως τώρα μου άνοιξε η όρεξη. Θα ήθελα κάτι ακόμα...Ας βγεί και ο ΓΑΠ να κάνει δήλωση στήριξης στο Βενιζέλο και το ΠΑΣΟΚ! Η Ν.Δ θα κερδίσει από αυτό!

  27. δρόμος avatar
    δρόμος 25/04/2012 17:54:42

    Πές τα Χρυσόστομε ...

  28. ΙΟΑΝΝΑ avatar
    ΙΟΑΝΝΑ 03/05/2012 16:59:39

    ΑΝΑΘΡΕΜΕΝΗ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΑΝΛΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ - ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ , ΠΙΚΡΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΟΡΓΙΣΤΙΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΟΣΟΥΣ ΜΑΣ ΕΚΟΒΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ .
    ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΛΑΤΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΕΝΙΣΧΥΑΝ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ . ΟΙ ΠΑΡΑ ΤΩ ΣΑΜΑΡΑ ΔΕ ΜΕ ΕΠΕΙΣΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΔΩΣΩ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΟ "ΒΑΓΓΕΛΗ". ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΒΑΡΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΓΚΥΡΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ .