#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/02/2010 16:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πουλώντας κομμάτι – κομμάτι την θλίψη της



«Πώς μια ξανθιά βγάζει αθόρυβα διαζύγιο για να μην πληγωθεί η οικογένειά της;

Στέλνει δελτίο τύπου στα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης».

Αυτό είναι το σύντομο ανέκδοτο που κυκλοφορεί από το βράδυ της Παρασκευής όταν το... λαμπερό ζευγάρι Λάτσιου – Μενεγάκη ανακοίνωσε ότι θα χωρίσει.

Συγχαρητήρια σε όποιον από τους δύο είχε τη φαεινή ιδέα να στείλει δελτίο τύπου για να κάνει βούκινο ένα προσωπικό του θέμα.

Η δικαιολογία τους για την ανακοίνωση ήταν, άκουσον, άκουσον, για να μην κανιβαλίσουν τη ζωή τους οι γνωστές κουτσομπολίστικες εκπομπές που έχουν κάνει θραύση τα τελευταία χρόνια στην ελληνική τηλεόραση.

Έτσι, το ζεύγος Λάτσιου – Μενεγάκη θέλησε να μας πείσει ότι προστατεύει την οικογένειά του. Έτσι είναι αν έτσι νομίζουν.

Το μόνο που κατάφεραν είναι να βάλουν δεκάδες κάμερες και δημοσιογράφους πίσω από την κλειδαρότρυπα της κρεβατοκάμαράς τους. Οι πρωϊνατζούδες και τις Κατίνες της μεσημεριανής ζώνης τρίβουν τα χέρια τους για το αναπάντεχο δώρο.

Τηλεθεάσεις απίστευτες για μια είδηση που κανονικά δεν θα έπρεπε να γίνει γνωστή παρά μόνο στο περιβάλλον του ζευγαριού.

Τηλεκανίβαλοι, ριαλιτζούδες, πανελίστες και φυσικά εκατομμύρια τηλεθεατές έπεσαν να “κατασπαράξουν” όλες τις λεπτομέρειες από τη ζωή, το γάμο, τα τρίτα πρόσωπα, το τέλος και όλες αυτές τις αηδίες που σερβίρονται σε δόσεις, αλλά είναι τόσο ίδιες.

Και το ερώτημα είναι: Μήπως όλα αυτά είναι ένα στημένο παιχνίδι για να πουλήσουν ακόμη και το διαζύγιό τους;

Η Μενεγάκη θα ανεβάσει κατακόρυφα τα πεσμένα από την αρχή της χρονιάς ποσοστά τηλεθέασης της εκπομπής “του τίποτα” που παρουσιάζει. Παράλληλα, θα γίνει το πρόσωπο της επικαιρότητας για μήνες, έτσι ώστε να κλείσει ένα ακόμη συμβόλαιο με ετήσιους μισθούς που αγγίζουν ή και ξεπερνούν το ένα εκατομμύριο ευρώ. Θα πουλήσει κομμάτι – κομμάτι τη θλίψη της, θα δακρύσει στην εκπομπή της, θα αναστενάξει όταν θα μιλά για γάμους, θα δώσει ακόμη και συμβουλές για το πώς να (μην) χωρίσετε.

Ο δε πρώην σύζυγός της ήδη υπέγραψε νέο συμβόλαιο, είναι περιζήτητος μάνατζερ στα τηλεοπτικά, λίγη δημοσιότητα παραπάνω δεν βλάπτει.

Εκείνα τα έρημα τα παιδιά τους, που πηγαίνουν σχολείο, έχουν φίλους, θα ζήσουν σ' αυτό τον κόσμο τα σκέφτηκαν ποτέ; Σκέφτηκαν πόσο μπορεί να τα πληγώσουν με αυτή την απίστευτη δημοσιότητα που οι ίδιοι θρέφουν; Πούλησαν τη ζωή τους, το γάμο τους, τις βαφτίσεις τους, τι άλλο απέμεινε να ξεπουλήσουν;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 01/02/2010 16:11:07

    Τελικά είναι με σιλικόνη ή όχι;

    • Anonimi avatar
      Anonimi @ «Κασσάνδρα» 01/02/2010 23:35:50

      Όχι καλέ, με σιλικόνη θα ήταν τουλάχιστον όρθια. Τέτοιος πλαστικός δεν θα δούλευε για πολύ ούτε στην Αργεντινή.

    • Αδέσποτη avatar
      Αδέσποτη @ «Κασσάνδρα» 02/02/2010 13:21:50

      Είναι σιλικόνη al naturale.

      • Ζωη avatar
        Ζωη @ Αδέσποτη 26/12/2010 12:48:45

        Εννοειται ότι είναι σιλικόνη. Όταν πρωτοβγήκε στο Μέγκα Μπάνκα ήταν εντελώς πλάκα. Απλά με τα χρόνια πέφτει και η σιλικόνη...

  2. Spm avatar
    Spm 01/02/2010 16:43:03

    Φακτορα, όπως βλέπεις ο κανιβαλισμός φτάνει και περισσεύει από κάθε πλευρά.
    Το ίδιο το ζευγάρι ξεπουλάει για ένα κομμάτι δημοσιότητας και μερικών χιλιάδων ή εκατομμυρίων ευρω, τα ίδια του τα παιδιά, στο βωμό της τηλεθέασης και του ξεκατινιάσματος, απ όλα αυτά τα ανθρωπάκια που κάθε μέρα κατακλύζουν τα σπίτια μας, αραδιάζοντας την κάθε λογής αρλούμπα. Έχουν γεμίσει τα κανάλια "ξανθιές", που φέρονται ως ειδικές επί παντός επιστητού και κραγμενες αδελφές που βγάζουν ότι καταπίεση που έχουν μέσα τους.

    Μου κάνει εντύπωση όμως, που κανένας δε νοιάζεται -όπως είπες και εσύ- για αυτά τα καημένα τα παιδάκια.
    Τα παιδιά αυτά που σήμερα το πρωί θα πήγαν -όπως κάθε μέρα, κάθε παιδί- στο σχολειό τους και σίγουρα έγιναν βορά των φίλων και συμμαθητών τους, γιατί ξέρεις ότι τα παιδία μέσα από την αθωότητα τους είναι αμείλικτα, μπορούν να σε ισοπεδώσουν, όπως φαντάζομαι ισοπέδωσαν σήμερα το πρωί, τα παιδία του τέως ζεύγους Λάτσιου-Μενεγακη.

    Κάποιος όμως αυτά παιδιά πρέπει να τα προστατέψει κα αφού δεν το κάνουν οι ίδιοι οι γονείς τους ίσως η πολιτεία, να κάνει κάτι για τα αντίστοιχα παιδιά σε αντίστοιχες περιπτώσεις, καθώς επίσης και το ραδιοτηλεοπτικό συμβούλιο, που το μόνο που κάνει είναι έχει στρογγυλοκατσει στους παχυλούς μισθούς και πέρα βρέχει.

    Αυτός είναι ο ξεπεσμός της κοινωνίας μας, ο ωχαδερφισμός.

  3. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 01/02/2010 16:43:35

    Ρε παιδιά η φωτογραφία είναι αυθεντική ή με photoshop;

    Εμφανίστηκε έτσι σε δημόσια εκδήλωση; Όχι ότι την είχα και σε μεγάλη υπόληψη αλλά αυτό παραπάει...

    • FRESCO avatar
      FRESCO @ Αγανάκτηση 02/02/2010 07:39:06

      Συμφωνώ απόλυτα. Και μη χειρότερα!

  4. fvasileiou avatar
    fvasileiou 01/02/2010 17:09:01

    Άντε, ας πούμε ότι εκείνοι πουλάνε κομμάτι-κομμάτι την θλίψη τους για το ένα μύριο το μήνα.
    Αφήνουν όμως και για σας ένα ψωροκοκκαλάκι να γλύψετε αναρτώντας κείμενα σαν το παραπάνω...

  5. Άφατος avatar
    Άφατος 01/02/2010 17:30:09

    Συμπληρωματικά, μερίδιο ευθύνης έχουν και όσοι τσιμπάνε και θα κάτσουν με τις ώρες να παρακολουθήσουν αυτό το γελοίο τηλε-διαζύγιο. Και δυστυχώς είναι πάρα πολλοί. Αντί να ασχοληθούν με τα δικά τους προβλήματα και τις ζωές τους θα ταυτιστούν με μερικούς ανθρώπους που όλη τους η κοινωνική ζωή περιστρέφεται γύρω από τη ματαιοδοξία και την κενότητα.

  6. Shalai avatar
    Shalai 01/02/2010 17:38:36

    Αυτές τις ημέρες που όλοι θα έπρεπε να τιμήσουν τα παιδιά που πέσανε στα Ίμια και να αναλογιστούμε σε τι σημείο βρισκόμαστε, το εθνικό μας πρόβλημα ήταν ότι χώρισε η ηλίθια τηλεστάρ από τον χυδαίο παράγοντα της ευνουχισμένης τηλεόρασης.

    Πώς θα το ξεπεράσουμε σαν έθνος αλήθεια... Πρέπει να κάνουμε την καρδιά μας πέτρα για το μέγα κακό που πάθαμε...

    Η αποχαύνωση σε όλο της το μεγαλείο.
    Στ' αλήθεια υπάρχουν νοικοικυρές που είναι σοκαρισμένες από την εξέλιξη γιατί αυτή η ηλίθια είναι πρότυπο.


    Ντροπή, φωτιά και τσεκούρι.

    • Giorgos_T avatar
      Giorgos_T @ Shalai 01/02/2010 18:01:30

      @ Shalai

      Ποιά Ίμια;

      Οι Αϊτινοί -και οι νεκροί- δεν ψηφίζουν στην Ελλάδα ...

      ... Η σοσιαλιστική πατρίδα έστειλε στην "μαύρη" Αϊτή (που της έχει και τεράστιο ηθικό χρέος από την Επανάσταση του 1821) 200.000 και στα ιδρύματα "λευκών" πρώην πρωθυπουργών 2.000.000. Ποιός Ηλιάκης...

      1 εκατομ. στο ίδρυμα Κ. Σημίτη

      και -από ανθρωπισμό- 1.000.000 στα υπόλοιπα.

      2.000.000 : 200.000 σύνολο

      Ή -πιο καλά- 200.000 για 1.000.000 Αϊτινούς , 2.000.000 για τέσσερα ατομα

      Ή νοιαζόμαστε για την παγκόσμια δυστυχία, τη μετανάστευση, τη μαλυρην εργασία(...) κλπ ή όχι...

      Έμπρακτα.

      Και κανείς να μην τους λέει τίποτα;

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Shalai 01/02/2010 18:25:17

      Υπάρχουν και πιο σοβαρά θέματα από το διαζύγιο της Μενεγάκη, όπως η Γιουροβίζιον και η θρυλούμενη επιστροφή τής Δάφνης Μπόκοτα.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Shalai 01/02/2010 19:54:55

      Είχε μαζευτεί 6.000 κόσμος για τα Ίμια. Για μένα ήταν μια θετική έκπληξη. Δεν το περίμενα

    • Giorgos_T avatar
      Giorgos_T @ Shalai 01/02/2010 21:12:34

      Εαν ήταν αρκετά διακομματικό, είναι όντως πολύ ευχάριστο.

      Το αυτό, για την εκδήλωση τιμής για τους Ευζώνους που έμειναν στη θέση τους.

      Δυστυχώς μιλούμε με όρους κομματιων που ενώνονται (δηλ. η χώρα είναι σπασμωδικά υπάρχουσα, άμορφη ή παραταξιακά χωρισμένη και άρα τότε καλουπωμένη) και όχι δέντρου που απλώνει κλαδιά, ακόμα (δηλ. όχι κοινωνία που εκδηλώνεται)...

      Για να δούμε.

      Και στα δύσκολα φαίνεται ο άνθρωπος - και ο λαός.

  7. akyros avatar
    akyros 01/02/2010 17:42:46

    Προφητεία!
    Δευ Οκτ 12, 11:49:00 μμ 2009

    "Η μόνη αιτία για την πτώση της Βασίλισσας του πρωινού ήταν η αναφορά της στην συνήθη ατάκα της χαζής ξανθιάς που κάθε μέρα παίζεται στην εκπομπή της!
    Εκανε το μοιραίο λάθος, στην πρώτη της εκπομπή να πεί πλήρης ναζιού και οξυξενέ!
    "Τι είναι το Νταχάου; Μου θυμίζει κάτι κακό, αλλά δεν θυμάμαι!"
    Το πάνελ της έμεινε άναυδο, αλλά η Ελενίτσα δεν κατάλαβε ότι υπέγραψε την ...τηλεοπτική της καταδίκη!
    Όποιος θυμάται τον Μελ Γκίμπσον πριν τρία χρόνια την ίδια εποχή με την εισβολή των Ισραηλιτών στο Λίβανο να λέει σ΄ έναν τροχονόμο που τον συνέλαβε για οδήγηση υπό την επήρεια μέθης στο L.A ότι για τους πολέμους του κόσμου φταίν' οι Ευβραίοι, θα θυμάται και τί έπαθε μετά. Ως τα τώρα, άν και ζήτησε αμέσως συγνώμη!
    Η Eλενίτσα τελείωσε! Το δημοσίευμα της Διαμαντάκου την άλλη μέρα, ούτε λίγο ούτε πολύ, έδωσε το στίγμα του τί μέλει γεννέσθαι!
    Κι όποιος αμφιβάλει, ας διαβάσει το κείμενο και θα προμεντέψει σαν την καλλίτερη Ματζικα ντε Σπέλ!
    "Δεν ξέρουμε τι από τα δύο ακριβώς έπαθε η Ελένη Μενεγάκη, πάντως εμφανίστηκε στην πρεμιέρα της με το σουτιέν σε πλήρη θέα, ξεπερνώντας κάθε όριο κακογουστιάς και φτήνιας. Οι ράντες και μέρος του εν λόγω εσωρούχου, όχι απλώς φαίνονταν, από ένα λάθος, μια απροσεξία, αλλά τονίζονταν επιπλέον, καθώς αναδύονταν με προκλητική χυδαιότητα από το στράπλες ντεκολτέ του φουστανιού.
    H εικόνα έμοιαζε με εκείνη γυναίκας που μόλις σηκώθηκε από το κρεβάτι έπειτα από ερωτική δραστηριότητα και δεν χρειάζεται να ντυθεί κανονικά ή δεν προλαβαίνει γιατί θα ξαναγδυθεί αμέσως</b?"

    και παρακάτω ...

    "...να ΄χει χάσει όμως την επαφή της με την πραγματικότητα, γιατί δεν έφτανε η φιγούρα με το εσώρουχο, συνέχισε την επίδειξη αφασίας, όταν κάποιος από τους συνεργάτες της ανέφερε το Νταχάου. «Τι μου λέει αυτό το Νταχάου… Τι μου λέει να δεις», λέει με ύφος αδαούς Λολίτας, που τόσο έχει πουλήσει στην καριέρα της.
    «Κάτι κακό μου λέει, κάτι κακό έγινε εκεί».
    Μα φυσικά, σκασίλα της για το Νταχάου, που είναι συνώνυμο της φρίκης. Μπορεί να παίζει ακόμη και με τις αγριότερες μνήμες. Να παριστάνει ότι αγνοεί τα μεγαλύτερα εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας, τα ναζιστικά στρατόπεδα συγκέντρωσης. Γιατί το χειρότερο είναι ότι το κάνει επίτηδες. «Κάτι κακό», λέει και ξεμπέρδεψε με την ιστορία η μεγαλολολίτα της ελληνικής τηλεόρασης. Δεν υπάρχει ούτε ο στοιχειώδης σεβασμός."


    Κι όποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει, τί περιμένει την "μεγαλολολίτα"! Η καθηγήτρια του ...κατηχητικού των Νέων έδωσε το ...εναρκτήριο λάκτισμα στον ...πωπό της!!! Και στο μέλλον της!!!"
    Αυτά τότε στις 12 Οκτωβρίου 2009

    Σημερα,1 Φεβ 2010, κατάλαβε άραγε η "μεγαλολίτα" της κ. Διαμαντάκου, ότι μια στιγμή "αφασίας" έφτανε να σημάνει τον κατήφορο και να φέρει τα εκδικητικά όρνια πολύ κοντά της πλέον! Μπήκαν στο σπίτι της και πιθανότατα, διέλυσαν τον γάμο της!


    https://www.blogger.com/comment.g?blogID=7381040220567897691&postID=60793542360741222&page=1

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ akyros 01/02/2010 21:31:31

      Πολύ ανάλυση για μια μπίμπο ρε σύ. Χαλάρωσε. Τώρα θα μας πεις ότι έπεσε θύμα της παγκόσμιας εβραϊκής σιωνιστικής "υπερκυβέρνησης" και η Μενεγάκη; Λίγο κράτει. Ενα ούφο είναι. Που έκλεισε το κύκλο της. Κάτι σαν τη Θώδη αλλά στο πιο διαρκές. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ akyros 01/02/2010 21:40:18

      Αμάαααν! Κι εδώ οι Εβραίοι?
      Ρε παιδιά, επίτηδες το κάνετε?
      (Μάλλον...)

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ akyros 01/02/2010 22:00:26

      χαχαχα (Α)θανάση, ο καθένας και το ζόρι του... Εγώ την Μπιρμπίλη, εσύ τους ...Εβραίους. Φαντάσου να έκαναν εξαγωγή ανεμογεννητριών οι Ισραηλινοί... (Αλλά δεν κάνουν)

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ akyros 01/02/2010 22:04:14

      Για να μην με αδικώ, το πρόβλημά μου είναι οι Σιωνιστές φυσικά. Αλλά λέγε λέγε, μας κατάφεραν να υποχρεωθούμε να αποδεχτούμε την εξίσωση Εβραίος=Σιωνιστής...

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ akyros 01/02/2010 22:09:36

      ε... αν είναι να ακριβολογήσουμε, και εγώ δεν έχω προσωπικό με την Μπιρμπίλη, απλά μου αρεσει η Ελλάδα χωρίς ανεμογεννήτριες. Και όσο λιγότερες βάλει τόσο φτηνότερο θα είναι το ρεύμα (Ο,ΤΙ και να καίει). Και να σου πω, μου αρέσουν τα Ελληνικά...

      Και ΔΕΝ μου αρέσουν οι ξανθειές ερζατς.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ akyros 01/02/2010 22:13:48

      Σε ανάρτηση για τον Άρη Θεσ/νίκης, μπαίνουν εμβόλιμα ως σχόλιο και οι Εβραίοι (ως ιδρυτές του ή κάτι τέτοιο), σε ανάρτηση για τη μπίμπο Μενεγάκη, ξανά μανά μπαίνουν εβραϊκές συνωμοσίες για τη κατάντια της, και πάει λέγοντας. Τι γίνεται ρε παιδιά; Θα αρχίσω τελικά και εγώ να πιστεύω σε μια παγκόσμια εβραϊκή συνωμοσία που ευθύνεται για τα πάντα. Ακόμη και για το ότι δεν μπορώ να κόψω το κάπνισμα.

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ akyros 01/02/2010 22:21:35

      @ archaeopteryx

      Tην είδες την δικιά σου χθες στο Θοδωράκη; Ανεμογεννήτριες παντού είπε.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ akyros 01/02/2010 22:27:54

      Με βλέπω να καταφεύγω σε βουντού και να της εύχομαι αργή και επώδυνη σήψη χαχαχα

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ akyros 01/02/2010 22:29:09

      Στρέηντζ, σαν τους Πόντιους που βγάζουν τα ποντιακά ανέκδοτα στην παλια ταινία με τον Βουτσά, ε?
      Χο χο....

      (Μια φορά ήταν ενας ποντιος...
      Μια φορά, ήταν ΕΝΑΣ Πόντιος....)

    • Orestios avatar
      Orestios @ akyros 01/02/2010 22:29:45

      Αρχαίε, έχω τα κονέξια. Ενδιαφέρεσαι πραγματικά?

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ akyros 01/02/2010 22:33:04

      βεβαίως, αλλά αν είναι να συμπεριλάβουμε και 2-3 συναδέλφους της, 2-3 συμβούλους, και 2-3 πελάτες

    • Orestios avatar
      Orestios @ akyros 01/02/2010 22:35:34

      Τέλεια

  8. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 01/02/2010 17:47:48

    Οι ίδιοι που παρακολουθούν τη Μενεγάκη ψηφίζουν και κυβερνήσεις , καταλάβατε τώρα γιατί είμαστε αυτό που είμαστε??

  9. man8os avatar
    man8os 01/02/2010 17:53:52

    Καποιος συνσχολιαστης χτες, σκεφτηκε και ειπε οτι μπορει η Μενεγακη να πολιτευτει στο αμεσο μελλον. Εχει αρχισει να μου φαινετε πιθανο.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ man8os 02/02/2010 18:10:15

      ΄Η με το Γιωργάκη (Παπανδρέου) στη θέση της Αννας Νταλάρα ή με τον Γιωργάκη (Καρατζαφέρη), στη θέση της Εφης Σαρρή.

  10. Kapsoulis avatar
    Kapsoulis 01/02/2010 18:02:41

    Πολιτικο συμπερασμα.
    Κρινοντας απο την αναρτημενη φωτογραφια αποδεικνυεται οτι το αριστερο ειναι ιδιο με το δεξιο.... κομμα βεβαιως βεβαιως.Η σημερινη Ελλαδα δεν αλλαζει πλεον,παρα μονον αν διαφοροποιηθουν αυτα που δεν το βλεπω πιθανο.

  11. isnogood avatar
    isnogood 01/02/2010 18:05:36

    Οι συνηθισμένες υπερβολές που ακολουθούν πάντα μια πρωτοποριακή κίνηση μάρκετιγκ.
    Τι να πω! Τον σεβασμό μου στον άνθρωπο που το σκέφτηκε...

  12. Νίκος avatar
    Νίκος 01/02/2010 18:08:10

    Μηπως τη λενε Φυγεγακη; Χεχεχε!

  13. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 01/02/2010 18:08:46

    Φακτορα, ομολογω οτι ξαφνιαστικα που ασχοληθηκες μ' αυτο το θεμα...

  14. trochalos avatar
    trochalos 01/02/2010 18:10:43

    Σταματήστε γιατί κουράστικα να βλέπω τον γάτο μου να κλέει για την Μενεγάκη

  15. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 01/02/2010 18:12:06

    Δεν αποκλείεται και να πολιτευθεί,η γηυναίκα.Δηλαδή οι άλλες....Marguerite Jursenar,Gretrud Stein,Rosa Luxembourg,Simone de Beauvoir.....κλπ,κλπ,τύπου Αννα Φόνσου,Αννα Βαγενά,Πέμες Ζούνες και Αντζελες,καλύτερες είναι;;;Τι είπατε;Με ποιό κόμμα;;Ε,δεν θέλω αφελείς ερωτήσεις από σας.Μα φυσικά με το κόμμα που ανακύρηξε το life-style, σε κυρίαρχη ιδεολογία.Περαστικά μας!

    • Giorgos_T avatar
      Giorgos_T @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 01/02/2010 18:16:50

      @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

      Αλλά καλό θα ήταν να αλλάξουν και κάποιες παρατάξεις στο πανεπιστήμιο τις αισθησιακές αφίσες τους και να δώσουν άλλη πνευματική τροφή στη νεολαία

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/02/2010 18:31:04

    "See the little faggot with the earring and the makeup
    Yeah buddy that's his own hair
    That little faggot got his own jet airplane
    That little faggot he's a millionaire"

    Όπου faggot εσείς βάλετε τη μπίμπο της τιβί μας....

  17. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 01/02/2010 18:45:36

    Δέν σκέφθηκαν τά παιδιά όταν έβγαζε ή αξιοπρεπής αυτή κυρία τήν ανωτέρω φωτογραφία,καί θά τά σκεφθούν μέ τήν δημοσιότητα πού θά καλύψη τό διαζύγιο;

  18. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 01/02/2010 18:47:35

    Κασσάνδρα,
    μέ σιλικόνη θά ήταν καλλίτερα.Αρα,είναι φυσικά,ανάλογα μέ τήν ηλικία της.

  19. Lostttttt avatar
    Lostttttt 01/02/2010 19:08:05

    Βάζει τα γυαλιά σε πολλές νεαρές πάντως που στα 30 τους απ' τις καταχρήσεις έχουν γίνει σαν τη μάνα μου που κοντέυει τα 60....

  20. ΝΑΎΤΗΣ avatar
    ΝΑΎΤΗΣ 01/02/2010 19:58:27

    Γιά να γράψετε λοιπόν καμμιά εικοσαριά σχόλια σε δύο περίπου ώρες, φαίνεται ότι αυτοί Ξέρουν να κάνουν καλά την δουλειά τους, εμείς δε είμαστε αρκετά υποκριτές αφού "αναλύουμε" το θεμα με τέτοιο ζήλο ! Σοβαρευτείτε Νεοέλληνες που έλεγε και ο Δάσκαλος Θ. Τάσιος.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΝΑΎΤΗΣ 02/02/2010 18:13:02

      Κάνουμε ρελάξ φίλε πριν από το δραματικό διάγγελμα Παπανδρέου. Κάτι σαν την ανακοίνωση Μενεγάκη-Λάτσιου. Τον περιμένουμε με κομμένη την ανάσα.

  21. xaroylhs avatar
    xaroylhs 01/02/2010 20:43:24

    Είναι κατάντια να ασχολούνται τα ιδιωτικά μέσα ενημέρωσης τόσες ωρες καθε μέρα με αυτό το αδιάφορο γεγονός . Αποτελούν προσβολή στην νοημοσύνη μας ως λαού τα μεσημεράδικα , αλήθεια αυτοί οι αυτοαποκαλούμενοι δημοσιογράφοι κάνουν περήφανη την ΕΣΗΕΑ του κου Πάνου Σόμπωλου.
    τι είναι αυτό το δελτίο ειδήσεων του STAR , αλήθεια με ποιό δικαίωμα καλούν στα dibate των πολιτικών αρχηγών τον κο Λιάτσο που ξεφτιλίζεται καθημερινά με το Δ.Ε. του star.
    Ντροπή !! εγω πάντως Χέ.....κα για τον χωρισμό!!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ xaroylhs 01/02/2010 20:46:03

      Kατάντια είναι τα ίδια τα ΙΔΙΩΤΙΚΑ μέσα ενημέρωσης. Μιλάμε για τη Διαπλοκή.

  22. Berlousconication avatar
    Berlousconication 01/02/2010 21:02:47

    Ότι έχει ο καθένας, πουλάει...

  23. Wolf avatar
    Wolf 01/02/2010 21:22:28

    Απ οτι κατάλαβα το θέμα, στη συγκεκριμένη περίπτωση, με το αρθρο του Φακτορα, φιλοι μου, δεν ειναι ουτε η σιλικόνη, ουτε τα χιλιαδες ευρω, αλλα τρια παιδια!
    Γι αυτα μιλάμε, για παιδιά, τρια μικρα παιδια που οι γονεις τους εξεθεσαν και η τηλεοραση κατακρεουργεί καθημερινά, εδω και μερικές ημέρες.
    Για παιδια μιλαμε κυριοι και τη μιζέρια της ελληνικης κοινωνίας, που τα εκμεταλευεται.

  24. Kurosaki Ichigo avatar
    Kurosaki Ichigo 01/02/2010 21:25:43

    Ένα πράγμα θα σου πω: φαντάσου τη Μενεγάκη να έβαζε υποψηφιότητα στις βουλευτικές.
    Βάλε με το νου σου τι ποσοστά θα της έδινε ο «γίγαντας λαός», σε τι ύψη θα έφτανε η «λαϊκή ετυμηγορία», με πόσες ψήφους θα εκφραζόταν το «αλάθητο λαϊκό ένστικτο».

  25. Νικόλας avatar
    Νικόλας 01/02/2010 22:16:29

    Όταν ένα άτομο έχει επιλέξει να δείχνει και να μιλάει για την προσωπική του ζωή στην εκπομπή που κάνει στην τηλεόραση (την ζωή της γενικά, το γάμο της, τα βαφτίσια των παιδιών της και γενικά τα πάντα) λογικό και επόμενο είναι να μιλήσουν ή να βγάλουν αυτή την ανακοίνωση που έβγαλαν.
    Τώρα αν τα παιδιά τους θα έχουν πρόβλημα με αυτή την ιστορία στην προσωπική τους ζωή τώρα ή στο μέλλον, δυστυχώς δεν είναι τα μόνα παιδιά χωρισμένων οικογενειών. Εάν έχουν υποθέτω πρώτοι από όλους θα τους βοηθήσουν οι γονείς τους, αυτό θα έκανε κάθε γονιός λογικά και με αγάπη για τα παιδιά του σκεπτόμενος.
    Για να λυσσάνε τα κανάλια τόσες ώρες πάει να πει πως δυστυχώς ενδιαφέρει και τον κόσμο που βλέπει τηλεόραση (αν και έχω αρχίσει να πιστεύω πως όλο αυτό το ηλίθιο σύστημα εκπομπών δεν κάνει τίποτα άλλο από το να ανακυκλώνει ειδήσεις για τα άλλα άτομα του συστήματος)
    Οπότε μην εκνευρίζεστε...οι εκπομπές που ασχολούνται με το θέμα είναι συγκεκριμένες (και σε ώρα μετάδοσης), επίσης και το γνωστό κανάλι "ειδήσεων" άρα κλείστε το χαζοκούτι(που λέει και ο πατέρας μου) και πηγαίνετε καμιά βόλτα.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Νικόλας 01/02/2010 22:38:09

      Δεν είναι ακριβώς έτσι. Πάρα πολύ παλιά προσπαθούσε να μείνει μακριά από τους παπαράτσι. Δεν τα κατάφερε όμως οπότε αναγκάστηκε να συμβιβαστεί με την κατάσταση.
      Είναι το πρόβλημα που έχει ο κάθε διάσημος.

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ Νικόλας 01/02/2010 22:50:58

      Είναι το τίμημα του επαγγέλματος. Κάθε επάγγελμα έχει και τα αρνητικά του και τα θετικά του.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Νικόλας 01/02/2010 22:54:52

      Στήνουν κ..ο για να γίνουν διάσημοι μαϊντανοί και μόλις τα καταφέρνουν, προσπαθούν να αποφεύγουν τους παπαράτσι;
      Τι μας λέτε καλέ;
      Πίσσα και πούπουλα θα ήταν το ιδανικό για όλα τα εντόπι σελέμπριτι, αλλά δυστυχώς στην εποχή μας δεν είναι πολίτικαλλυ κορέκτ που λένε και στη Παζαρούδα...

    • Shalai avatar
      Shalai @ Νικόλας 01/02/2010 23:15:06

      @anonymous

      Μην τα λες έτσι απότομα. Συγκινούμαι.

      Μενεγάκη: "Ααααα, του Σιδηρόπουλου είναι αυτό; Να τον φωνάξουμε καμιά μέρα να ρθει στην εκπομπή να κάνει κανά live."

  26. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 01/02/2010 23:38:49

    Έννοια σας, και η ίδια η ζωή εκδικείται.

    Ήδη από χθες η εν λόγω "κυρία" άρχισε να συνθλίβεται, βασανιστικά για την ίδια, ηδονικά για τους θεατές που δημιούργησε τόσα χρόνια, στις μυλόπετρες της δημοσιότητας που η ίδια επέλεξε με τον πλέον επίσημο τρόπο για το διαζύγιό της. Τόσο τα σαπροκάναλα, όσο και οι λογής-λογής φυλλάδες και οι κουτσομπολίστικες ιστοσελίδες, την κόβουν κομματάκια και τη ρίχνουν στην κρεατομηχανή των χυδαίων λαϊκίστικων ενστίκτων, βγάζοντας στη φόρα "πληροφορίες" για την (υπαρκτή ή δήθεν) σχέση της με "σαραντάρη ξενοδόχο".

    Μπάι-μπάι, κυρία Μενεγάκη... Έτσι παρέρχεται η δόξα του κόσμου...

  27. kapouKapote avatar
    kapouKapote 02/02/2010 02:32:20

    Εντάξει ίσως έκανε πολλά λάθη, ίσως δεν εχει βγάλει πανεπιστήμιο, ίσως ακόμα χειρότερα να ζούσε σε άλλο κόσμο τόσα χρόνια. Πεστε την χαζή, ξανθιά, και ότι θέλετε και σίγουρα όπως και να'χει το ζόρι θα το τραβήξουν τα μικρά.
    Ομως δεν μπορώ να πω ότι είναι σκύλα, αφελής ίσως, κακιά όχι όμως. Επίσης δεν είδα να μιλάει κανείς για τον σύζυγο. Αυτός δηλαδή που δεν είναι ξανθιά, που δεν είναι αμόρφωτος κλπ κλπ γιατί δεν άκουσα τιποτα για τον κύριο αυτόν.? Και τέλος κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να παίζεται πίσω απο τις πόρτες κάποιου σπιτιου. Μην κάνουμε σαν ανθρωποφάγοι. Ενα κοριτσάκι μπήκε στη show biz(τρομάρα μου) και έφτασε εκει που έφτασε, εσεις θα τ ακαταφέρνατε καλύτερα άραγε στη θέση της ???

    • l
      l' ami du peuple @ kapouKapote 02/02/2010 12:41:26

      american dream a la grecque, με τραγικο finale σε ρωμαϊκες διαστασεις.

  28. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 02/02/2010 07:06:44

    ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ..ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ Η ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ..

  29. FRESCO avatar
    FRESCO 02/02/2010 07:46:43

    Συνταγή Βουγιουκλάκη μου κάνει όλο το κολπάκι. Σε μεταμοντέρνα έκδοση βέβαια.

  30. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 02/02/2010 12:26:06

    Lostttt,
    Αυτά τά Boobs,δέν ανήκουν σέ 30άρα.Εκ πείρας,λέω πώς είναι μεταξύ 40 καί 45.
    ΜΗΤΣΟ,
    Αν δέν ασχοληθούμε πού καί πού μέ τέτοιες ομολογουμένως βλακείες,θά παραφρονήσουμε μέσα σέ τέτοιο ζοφερό περιβάλλον.Ενα διάλλειμα είναι επιβεβλημένο,είναι σάν όταν λέμε ή φτώχεια θέλει καλοπέραση(μόνο Ελληνες θά έβγαζαν κάτι τέτοιο),ένα ούζο καί μιά ρέγγα,καί ξεχνάς παροδικά τά προβλήματά σου.Κατάλαβες;

  31. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2010 12:51:15

    τι φοραει η Αβουδοφοβη !! καλα ο αλλος την κυκλοφορει έτσι? χαχαχαα παει το πουλακι πεταξε μεγαλεεεε.

    ΠΠ

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2010 13:03:09

      ΠΠ "καλά ο άλλος την κυκλοφορεί έτσι?" Δικιά του ήταν για να σκάει;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2010 13:13:40

      Προφητη μου.. κατι τετοια "αντρες" χαλανε την πιατσα και μετα μας ερχονται ετοιμοπολεμες και χυμα.. αχχααααα

      Που θα εχω εγω τη συνοδο μου ( εχω κακτ ) διπλα μου ετσι... ουτε στα βραβεια τσοντας στο Χολλυγουντ.

      ΠΠ

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/02/2010 13:22:40

      φάτε μάτια ψάρια... χεχεχε

  32. F avatar