#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/01/2011 07:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πολλαπλασιάζονται οι ενδείξεις πρόωρων εκλογών



Πολλά περίεργα συμβαίνουν τις τελευταίες ώρες στην κυβέρνηση που... μυρίζουν πρόωρες εκλογές. Το αδιέξοδο στην οικονομία είναι ξεκάθαρο και όσο περνούν οι μέρες και βυθιζόμαστε στη δίνη τη δική μας και την ευρωπαϊκή γίνεται όλο και πιο αντιληπτό ότι οι θυσίες πάνε χαμένες.

Όμως, μεταξύ σοβαρού και αστείου υπάρχουν ορισμένα περιστατικά, επικοινωνιακού χαρακτήρα που δείχνουν ότι ότι στο Μαξίμου κάνουν σκέψεις για κάλπες και απλά περιμένουν την οικονομική κατάρρευση για να το περάσουν ως δικαιολογία.

Διαβάστε για γ να καταλάβετε:

Ο Γ. Παπανδρέου, από άβουλος στην εξωτερική πολιτική, εμφανίζεται ξαφνικά σαν... ο Νικηταράς ο Τουρκοφάγος που πήγε στην Τουρκία και έκανε τα μούτρα κρέας στον Ερντογάν. Γκολ εκτός έδρας δηλαδή, σύμφωνα με τα ελληνικά μέσα ενημέρωσης που αβαντάρουν την κυβερνητική προσπάθεια στην εξωτερική πολιτική. Έτσι, μπορούμε να πάμε περήφανοι ως Ελληνες στις εκλογές γιατί έχουμε πρωθυπουργό έναν πολιτικό που δεν... μασάει.
Προωθεί η κυβέρνηση, μέσω του ΣΔΟΕ, τιμωρία πολιτικών ώστε να ικανοποιηθεί το λαϊκό αίσθημα και να εμφανιστεί ο κ. Παπανδρέου ως τολμηρός πολιτικός που δε διστάζει να βάλει φυλακή ακόμη και “πράσινα” στελέχη, εκτός από “γαλάζια” φυσικά.
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος αποδοκιμάζει τον αντιπρόεδρο, Θ. Πάγκαλο, ο οποίος αποτελεί “κόκκινο” πανί για την κοινωνία. Με μια αποπομπή του θα ικανοποιηθεί ο κόσμος που βλέπει τον αντιπρόεδρο και σηκώνει και τα πέντε δάχτυλα.
Η κυβέρνηση, ξεχνώντας το πρόσφατο παρελθόν της, αποφάσισε να υιοθετήσει ατζέντα άλλων πολιτικών χώρων. Άσχετα με το πώς μπορεί να λυθεί το θέμα των μεταναστών, ξαφνικά αποφασίστηκε η πιο σκληρή γραμμή με φράχτες, απελάσεις, επιχειρήσεις – σκούπα για να καθαρίσει η Αθήνα από παράνομους μετανάστες, σχέδια για ευταξία στα σύνορα. Ετσι, σε ένα θέμα που καίει την ελληνική κοινωνία και που το πρόβλημα έχει γίνει ανεξέλεγκτο αποφασίζει αιφνιδιαστικά η κυβέρνηση να το κλείσει με δυναμικό τρόπο. Θα βγάλει σύντομα και μια δημοσκόπηση που θα λέει ότι 9 στους 10 πολίτες επικροτούν τα μέτρα και... όλα καλά και όμορφα.
Για να μην πούμε για την επιχείρηση στοχοποίησης των λεγόμενων “ρετιρέ” του δημοσίου, όλους εκείνους που θησαυρίζουν τόσα χρόνια και που ο μέσος Ελληνας βλέπει και βρίζει.
Αν σε όλα αυτά προστεθούν και τα “καλά” νέα για μείωση του ελλείμματος που οδήγησαν ουσιαστικά σε μαύρη τρύπα μόλις ... 250 εκατ. ευρώ τότε μπορούμε εύκολα να συμπεράνουμε ότι η επικοινωνιακή διαχείριση μιας πιθανής εκλογικής αναμέτρησης πάει πολύ καλά.

Οπότε, ας είμαστε όλοι σε εκλογική ετοιμότητα καθώς 40 ημέρες πριν τις αρχές Απριλίου, οπότε λήγει η προθεσμία για προκήρυξη εκλογών με λίστα, είναι γύρω στις 20 Φεβρουαρίου. Ολα πιθανόν να κριθούν στη σύνοδο κορυφής όπου θα παιχτούν πολλά για το μέλλον της Ελλάδας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 11/01/2011 08:55:52

    Καναπές !

    Άντε και κάνα μπαράκι. Σιγά μή με βάλουνε να διαλέξω μεταξύ Λοβέρδου και Γιαννόπουλου ! Και Γιακουμάτου.

    • Michal V. avatar
      Michal V. @ τσώφλι πασατέμπου 11/01/2011 09:44:10

      Τσώφλι αν με αυτή την αντίληψη, (αν κατάλαβα καλά, επικροτείς την αποχή), πάμε στις επικείμενες εκλογές, τότε το ΓΑΠ δεν πρόκειται να ξεκολλήσει με τίποτα από την εξουσία, μέχρι να ξεκοκαλίσει και την τελευταία ικμάδα της οικονομίας της Ελλάδας, να ξεπουλήσει και τον τελευταίο πόρο του ορυκτού μας πλούτου, κατά πως φαίνεται δηλαδή με το αζημίωτο, και όχι μόνο γι αυτόν αλλά και για τους συγγενείς, και να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια. Εξ άλλου, εμείς δώσαμε στον Αντώνη και ρούληδες και κούληδες και μάκηδες και πάκηδες και όλο το συναπάντημα και επί του παρόντος με αυτούς θα πορευθεί. Εάν λοιπόν αυτό που λες δεν περιέχει υστεροβουλία άλλαξέ το με το: ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ, για να ξεκολλήσει η βδέλλα. Κατά τα άλλα καλή χρονιά σε όλους.-

      • STATHIS avatar
        STATHIS @ Michal V. 11/01/2011 10:02:24

        Επ αυτού Michal V. :+1*άπειρον .



        *Μιά άποψη.

      • τσώφλι πασατέμπου avatar
        τσώφλι πασατέμπου @ Michal V. 11/01/2011 10:10:52

        Μιχάλη, φαίνεσαι καλό παιδί !

        Τί να σου απαντήσω ; Η απόφασή μου είναι συνειδητή, η μόνη που μου έχει απομείνει για να επέμβω σ'αυτά που με πονάνε.

        Άν το μήνυμά μου στις δημοτικές εκλογές δέν ήταν αρκετά ηχηρό, ελπίζω να το ακούσει ξανά (αυτός που πρέπει κι όχι εσύ) στις επόμενες πολιτικές. Και τέλος πάντων, αυτός χρησιμοποιεί τα διλήμματα για να με πείσει, εγώ την αποχή μου. Μιά και απο λόγια...

        • STATHIS avatar
          STATHIS @ τσώφλι πασατέμπου 11/01/2011 10:17:34

          Τι πέτυχε ??? η "συνειδητή" σου στάση ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ????(εάν θέλεις & είναι δυνατόν).

          Απαρίθμησε έστω 2 θετικά απτά αποτελέσματα !!



          *Μιά άποψη.

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ τσώφλι πασατέμπου 11/01/2011 10:42:10

          Ηχηρότατο: "Δεν κατεβαίνετε ούτε καν να ψηφίσετε, άρα δε σας νοιάζει ότι κι αν κάνω, μου δίνετε λευκή επιταγή."

          Έχει πλάκα που κατηγορούν το Σαμαρά που δε μας κατεβάζει σε πορείες και όταν έρθει η ώρα να κάνουν κάτι βαριούνται να πάνε να ψηφίσουν.

          Γιατί σε αντιπαράθεση με το "αν αλλάζαν κάτι οι εκλογές θα ήταν παράνομες" εγώ βάζω το "αν δε φοβόντουσαν τις εκλογές δε θα κάνανε μη-υποχρεωτική τη συμμετοχή". Πιο εύκολα "διώχνεις" κάποιον από κάτι προαιρετικό παρά από κάτι παράνομο.

      • ΠΗΛΕΑΣ avatar
        ΠΗΛΕΑΣ @ Michal V. 11/01/2011 16:55:23

        "Ος δ'αν, στασιαζούσης της πόλεως, μηδέ μεθ' ετέρας των μερίδων τα όπλα στή, άτιμος έστω". (Όποιος δεν παίρνει κανενός το μέρος στα Δημόσια Πράγματα, να μην τον εκτιμά κανένας).
        Δεν θυμάμαι ποιός Αρχαίος το είπε (φημολογείται ο Αρχαιοπτέρυξ) αλλά τα λέει όλα.

        • Agrofylakas avatar
          Agrofylakas @ ΠΗΛΕΑΣ 11/01/2011 18:26:10

          @ΠΗΛΕΑΣ
          Ενδιαφέρον,
          Μήπως σημαίνει και ότι όταν οι Απριλιανοί έκαναν στάση, και δεν πείρε κανένας τα όπλα να τους σταματήσει, λέω μήπως, δείχνει πόσο άχρηστοι ήταν και αυτοί (οι πολιτικοί, και στρατιωτικοί άρχοντες) οι οποίοι είχαν τότε την ευθύνη για την ασφάλεια της χώρας. Αντί όμως να καθίσουν και αυτοί στο σκαμνί όταν αποκαστάθηκε η δημοκρατία, μας κάθισαν ξανά στον σβέρκο. Παλιές ιστορίες, για να τις διηγήσαι και να κλαις!

  2. spyros avatar
    spyros 11/01/2011 09:00:41

    Μακάρι, αν και πιστέυω οτι θα είναι πολύ δύσκολο και για τον Σαμαρά ακόμα να μας σταματήσει στον κατήφορο που πήραμε.....

  3. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 11/01/2011 09:35:58

    Και νομίζει ο GAP και ο θίασος που έχει για κυβέρνηση ότι θα με κάνουν όλα αυτά να ξεχάσω την προδοσία του μνημονίου; Απ' αυτό το πλευρό να κοιμούνται...

  4. STATHIS avatar
    STATHIS 11/01/2011 09:43:57

    Εγώ πάλι ..... γιατί το βλέπω ως αγορά "ήσυχου" χρόνου (με τη καλιέργεια της προσδοκίας εκλογών και αντίδρασης στη κάλπη ή με την απειλή εκλογών για κατευνασμό) εως τον Απρίλιο ???

    Μάλλον θα θέλουν άλαγμα τα "γυαλιά" μου !!(?).

    *Μιά άποψη (μειωπική -δισχρωματοψική).

    • skeptiki avatar
      skeptiki @ STATHIS 11/01/2011 10:24:07

      Α μπράβο !!!

  5. Λιζα Αλεξίου avatar
    Λιζα Αλεξίου 11/01/2011 09:57:15

    Έχει δίκιο ο Michal V. δεν ψηφίζουμε γιατί μας αρέσουν οι επιλογές του Σαμαρά,αλλά γιατί πρέπει να φύγει το Πασοκ, και μετά βλέπουμε τί κάνουμε.Πρώτα αναρώνουμε από την αρρώστια και μετά σηκωνόμαστε από το κρεβάτι.

  6. sovokai avatar
    sovokai 11/01/2011 10:03:21

    να φυγει ο Καραμανληςκαι μετά βλέπουμε.
    Να φυγει το Πασοκ και μετά βλέπουμε.
    να φύγει ο Σαμαρας και μετά βλέπουμε....................

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ sovokai 11/01/2011 10:11:02

      Εγώ λέω να ΔΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ για να ΕΧΟΥΜΕ "ΑΥΡΙΟ" . Αυτό που γίνεται το τελευταίο διάστημα δεν μας "ΔΕΝΕΙ" μόνο για τώρα ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ (εκτός αν το αλλάξουμε αμέσως ή το ταχύτερο ).!!


      *Μιά άποψη.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ sovokai 11/01/2011 10:45:11

      Φιλαράκι συγνώμη, αλλά δεν λέγαμε όλοι "να φυγει ο Καραμανληςκαι μετά βλέπουμε", αυτά τα λέγανε οι λοβοτομημένοι που νομίζανε ότι με 0,5% πληθωρισμό και 1 ευρώ τη βενζίνη καταστρεφότανε η χώρα.

      • Enzo avatar
        Enzo @ TopGunZ 11/01/2011 11:11:05

        η βενζινη ειχε τοτε 0,85/lt ολοκληρα λεπτα και οχι 1 ευρω.

  7. tiramola avatar
    tiramola 11/01/2011 10:26:29

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει για όλα όσα συμβαίνουν να κρύβεται κάτι από πίσω.
    Μίλησε ο πρωθυπουργός στην Τουρκία παρουσιάζοντας τις ελληνικές θέσεις και το κάνει για να ενισχύσει το προφίλ του...
    Ανακάλυψε το ΣΔΟΕ 5 πολιτικούς με φορολογικά προβλήματα και αυτό γίνεται για επικοινωνιακούς λόγους...
    Ούτε λίγο ούτε πολυ μας λέτε ότι ο Πάγκαλος επίτηδες έκανε τις δηλώσεις περί κοπριτών για να τον αποδοκιμάσει η κυβέρνηση και να ικανοποιηθεί το δημόσιο αίσθημα...
    Η προσπάθεια αντιμετώπισης της λαθρομετανάστευσης, έστω και με φράχτη, γίνεται για επικοινωνιακούς λόγους...
    Η προσπάθεια εκσυγχρονισμού του Δημόσιου γίνεται και αυτή όχι για λυθούν χρόνια προβλήματα αλλά για τα μάτια του κόσμου...
    κλπ...κλπ...
    Οτιδήποτε κάνει δηλαδή η κυβέρνηση γίνεται για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην εξουσία.
    Τι είδους δημοσιογραφία είναι αυτή δεν την καταλάβαίνω.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ tiramola 11/01/2011 13:37:51

      Φάκτορ-χ

      Προτείνω να δώσεις -σε μια σεμνή τελετή- το βραβείο Μαζοχισμού στον
      Τιραμόλα.
      Δε συμφωνεί κανείς μαζί του.
      Αρκετοί τον βρίζουν και όμως του αρέσει.

    • Mishamish avatar
      Mishamish @ tiramola 11/01/2011 13:46:04

      Τiramola

      Όσα «πατριωτικά» είπε ο ΓΑΠ στην Τουρκία τα είπε μετά από απόλυτη συνεννόηση με τον Ερντογάν.Τα σχετικά τα απεκάλυψε στο δελτίο του ο Σκάι, ο οποίος κάθε άλλο παρά αντιπολιτεύεται τον ΓΑΠ καθόσον είναι θιασώτης και του κατοχικού μνημονίου και του νεοοθωμανισμού που προωθεί ο Γκιοργκάκις.

    • task avatar
      task @ tiramola 11/01/2011 14:23:01

      Η ιστορία του Πασοκ μας έχει διδάξει πως όποτε έχουμε εκλογές βάζουν τη μάσκα με το χαμόγελο, προσποιούνται οτι έχουν λύσεις για μια σειρά προβλημάτων και γενικά γίνονται ξαφνικά μια ωραία ατμόσφαιρα.
      Το ίδιο περίπου συμβαίνει και τώρα.( το δούλεμα πάει σύννεφο)
      Τυχαίο;..δε νομίζω
      ... με τον Τόλη Γκερέκο τι γίνετε έχεις κανένα νεο;
      τωρα βέβαια εσεις στο πασοκ βαφτίζετε τις περικοπές σε μισθους και συντάξεις στο δημόσιο εκσυχρονισμό, έχεις πάει τελευταία στιο ΙΚΑ να δεις τι εκσυγχρονισμός έχει πέσει;
      κάνετε όλα αυτά που κατηγορούσατε -με χειρότερο τρόπο- και καμαρώνετε;

      • Γιαδικιάρογλου avatar
        Γιαδικιάρογλου @ task 11/01/2011 15:59:06

        Από τον Τζοχατζο έχετε νέα;
        Κατάπιαμε τη σπιταρώνα στην Δ.Αρεοπαγίτου;
        Από τον Τσουκάτο ;
        Από τον Σημίτη;
        Από τον Βερελή;
        Από τον Νεονάκη;;
        Από τον Γ.Νταλάρα για φορολογικές του υποθέσεις;

        Ο,τι και να ειπωθεί ένα είναι το συμπέρασμα: Λεφτά ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ έφαγαν μόνο οι επι εικοσαετίας κυβερνώντες του Πασόκ. Τέρμα

    • Xrhstos Theocharis avatar
      Xrhstos Theocharis @ tiramola 11/01/2011 15:47:25

      Πώς να καταλάβεις όταν η κριτική γίνεται με μόνο σκοπό την αντίδραση; Κάποιοι δεν πρόκειται ποτέ να κατανοήσουν τι σημαίνει "point of view" και "κυκλική σκέψη". Η ευφυία τους είναι περιορισμένη στο να βλέπουν μόνο κάποια ελάχιστα χρώματα από το φάσμα και μόνο μία από τις τρεις διαστάσεις.
      Αυτά γενικά, και δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο κείμενο το οποίο σαφώς δεν είναι δημοσιογραφία διότι απλά ο συγγραφέας εκφράζει προσωπική άποψη, οπότε δεν χρειάζεται και να ενοχληθείς.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Xrhstos Theocharis 11/01/2011 16:10:00

        "Point of view” και “κυκλική σκέψη” για "υποψιασμένους" οπαδούς προφανώς εννοείς.
        Όσοι δηλαδή τοποθετούνται επί πραγματικών περιστατικών και αντικειμενικών δεδομένων είναι χαμηλής ευφηίας και δεν βλέπουν πίσω από τα παρασκήνια που κάποιοι άλλοι πιό ξύπνιοι έχουν την δυνατότητα(να φαντάζονται).
        Μάλιστα, καταλάβαμε...

        • Xrhstos Theocharis avatar
          Xrhstos Theocharis @ tiramola 11/01/2011 16:24:45

          Ήλπιζα πως θα "έπιανες" την ειρωνία του σχολίου μου. Σαφώς, όσοι έχουν τη δυνατότητα να βλέπουν τα πράγματα από πολλές οπτικές γωνίες είναι οι ευφυείς που (κακώς ίσως) προτιμούν τη σιγή (ή τηρούν το βιβλικό "αιρετικόν άνθρωπον μετά πρώτης και δευτέρας νουθεσίας, παραιτού) από το να προσπαθούν να πείσουν κάποιους για το αντίθετο. Δυστυχώς, αφ' ενός οι ηλίθιοι στις μέρες μας σπανίζουν, αφ' ετέρου οι λοιποί που έχουν λόγο ή νομίζουν ότι έχουν, απεμπολίζουν την ευφυία τους με αντάλλαγμα μικροκομματικά οφέλη (που στο κάτω-κάτω έχουν μέρος της ευθύνης για τη σημερινή κατάσταση).

  8. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 11/01/2011 10:54:51

    Φίλε τοπ γκούνΖ, το μούδιασμα εδώ μέσα δέν τό'χεις καταλάβει ;

    Δέν είναι γαϊδούρι η συνείδησή μου να κουβαλάει ότι της φορτώσουν - και Πανίκα, και Άρη, και Σουφλιά, και Γιακουμάτο, και, και...

  9. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 10:57:44

    εγω παντως εριξα μια ματια να δω που βρισκεται το εκλογικο μου βιβλιαριο...και δεν ειμαι και τοσο κοντα...Τσωφλι πασατεμπου,την απογοητευση την καταλαβαινω,την ανυπομονησια το ιδιο,την αποχη στις δημοτικες δεν την βλεπω αρνητικη,στις εθνικες εκλογες ομως.,οταν γινουν ,ειναι αλλο πραγμα.δεν εχουν ολοι τη δυναμη τη δικη σου να αντεχουν ,τουλαχιστον αυτη τη στιγμη,το νεο.γιατι απαιτει μεγαλη δυναμη.δωσε την ευκαιρια και σε αυτους που το ουζο ας πουμε δεν το αντεχουν σκετο να το πιουν νερωμενο και με παγο...

    • τσώφλι πασατέμπου avatar
      τσώφλι πασατέμπου @ φωτεινη 11/01/2011 11:20:03

      Φίλη Φωτεινή :

      Καδρόνι στο κεφάλι χρειάζονται τα κόμματα για να ξυπνήσουν. Και τουλάχιστον, το δικό μας κόμμα. Τα διλήμματα τύπου "βάζουμε τον Γιαννόπουλο για να μήν πάει με τη Ντόρα" είναι προσβλητικά, μή μας τ'ανεμίζουνε άλλο στα μούτρα γιατί το καδρόνι τό'χουμε πολλοί στο χέρι.

      • Πετρος Μ. avatar
        Πετρος Μ. @ τσώφλι πασατέμπου 11/01/2011 12:50:15

        Οσο είσαι εσύ με τον Σαμαρά τόσο είναι και ο ΓΑΠ
        σοσιαλιστης.
        Αντε με τους πληρωμένους της Ντόρας εδω μέσα.

        • τσώφλι πασατέμπου avatar
          τσώφλι πασατέμπου @ Πετρος Μ. 11/01/2011 13:48:30

          Πέτρο, φίλε μου, υποψιάζομαι οτι το στομάχι σου είναι γερό, απο πέτρα ! Όλα τα αλέθεις, απ'ότι φαίνεται.

          Έχεις να καταπιείς ακόμα μπόλικα, κράτα την όρεξή σου...

          • Πετρος Μ. avatar
            Πετρος Μ. @ τσώφλι πασατέμπου 11/01/2011 14:01:40

            Πάντως εσένα σε χώνεψα ήδη.
            Εχω ειδικότητα σε αποτυχημένους πολιτικούς αρχηγούς και τσώφλια πασατέμπου.

  10. cpt kouk avatar
    cpt kouk 11/01/2011 11:09:13

    Καλά όλα αυτά, κάτι άλλο με προβληματίζει εμένα:
    Ιστορικά οι κρίσεις παρουσιάζουν (διεθνώς) την παρακάτω εξέλιξη:
    1. Φόβος (το στάδιο αυτό το έχουμε ήδη προσπεράσει)
    2. Συννενοχή (και αυτό το στάδιο έχει παρέλθει καθόσον φρόντισαν και για αυτό οι ταγοί της πολιτείας)
    3. Αδιαφορία (σε αυτό το στάδιο, αποδεδειγμένα βρισκόμαστε τώρα)
    4. Εξέγερση (είναι αυτό που φοβάμαι ότι έρχεται)
    Αν και ίσως αυτό να είναι το πιο σωστό. Η παγκοσμιοποίηση μας έκανε όλους κοινωνούς του άκρατου καπιταλισμού και των προβλημάτων του. Ίσως ήρθε η ώρα να παγκοσμιοποιηθούν και τα αποτελέσματα τους. Η διεθνοποίηση της αντίδρασης ίσως να "συμαζέψει" τους μαθητευόμενους μάγους της διεθνούς οικονομίας και πολιτικής.

  11. neotera avatar
    neotera 11/01/2011 11:11:11

    Γιατί δε βγαίνει ΕΝΑ έστω κόμμα να μιλήσει ειλικρινά ως προς την οδό για την έξοδο από τη μέγγενη των τοκογλύφων. Γιατι δεν υπόσχονται τα απλούστερα, όπως ότι θα υπάρξει δημόσιο χρήμα χωριστά από τις μπανκς, μακρυά από τις αγορές. Οτι θα τιμωρούνται οι καταχραστές. Οτι θα διασφαλιστούν τα σύνορα και θα κοπει η επίδειξη σημαίας των τούρκων σε ολο το Αιγαίο μέχρι τη Σαλαμίνα. Οτι η Παιδεία θα είναι πρωτίστως ελληνική, ότι...
    Αρα ΟΛΟΙ που κρατιούνται με νύχια και με δόντια μέσα στη Βολή είναι του ίδιου προδοτικού φυράματος και ορθώς ο κόσμος το 'χει ανθιστεί και απέχει από την καταδολίευση του με δήθεν ελεύθερες εκλογές.

    • βαγόνι avatar
      βαγόνι @ neotera 11/01/2011 11:26:56

      Γιατί και η κοινωνία πρέπει να αρθεί στο ύψος των
      αιτημάτων σου...πράγμα που δεν συμβαίνει. ' Εξ' άλλου
      τί να περιμένει κανείς απο συμβατικότατους κομματικούς
      συσχετισμούς και ηγεσίες....σκούρα τα πράγματα!

    • Xrhstos Theocharis avatar
      Xrhstos Theocharis @ neotera 11/01/2011 16:00:00

      Μα τι λες τώρα...όλοι το υποψιάζονται πως δεν υπάρχει επιστροφή, απλά το παιχνίδι είναι ποιος θα κόψει την κορδέλα στα εγκαίνια της "επόμενης μέρας" (και φτου κι απ' την αρχή). Σχολιάκι στο παρόν κείμενο τα λέει όλα...:"πιστέυω οτι θα είναι πολύ δύσκολο και για τον Σαμαρά ακόμα να μας σταματήσει στον κατήφορο που πήραμε….."

  12. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 11:49:52

    τσωφλη πασατεμπου,εγω πρεπει να σου πω οτι δεν εχω τις γνωσεις τις δικες σου για προσωπα και πραγματα,ομως διαβαζοντας τα σχολια εδω δεν εχω αμφιβολιες για την ορθοτητα τους.ομως παντοτε σου επαναλαμβανω υπαρχουν αυτοι που οπως λες εσυ κρατουν το καδρονι,ετοιμοι.ειναι οι δυνατοι.ομως υπαρχουν και οι αδυναμοι,αυτοι που φοβουνται το καινουργιο,ενω το επιθυμουν.θελουν χρονο,αλλα πανω απ ολα θελουν κατανοηση για την αδυναμια τους.ο δυνατος μονο μπορει να δειξει κατανοηση,νακατανοηση στην αδυναμια ,.και να της δωσει τη στηριξη για να σταθει ορθια και μονη της.ο κοσμος φοβαται,και ψαχνει το γνωριμο για να πιαστει.ο δυνατος κατα τη γνωμη μου αυτη τη στιγμη ειναι και πρεπει να γινει το γνωριμο,το οικοιο,που σιγα σιγα θα ξαναβαλει στο παιχνιδι αξιες που για καποιο λογο αυτη τη στιγμη ειναι ξεχασμενες.αξιες που οταν ξαναρθουν στη μνημη θα γινουν η δυναμη των αδυναμων

  13. pavlina avatar
    pavlina 11/01/2011 12:16:15

    μιλούσα με ένα συγγενικό μου πρόσωπο στο Νομό Ιωαννίνων και σχετίκά με την οικονομική κατάσταση μου δήλωσε πως ευτυχώς τα πράγματα βελτιώνονται. Όταν δε της εξήγησα ότι δεν είναι έτσι, μου απάντησε: "μα εμείς άλλα βλέπουμε στην τηλεόραση"! Αν οι εκλογές γίνουν άμεσα, ούτε εξέγερση θα έχει ξεσπάσει, ούτε τίποτε άλλο που να δείχνει την οργή και την αγανάκτηση του κόσμου. Αντιθέτως, ο ΓΑΠ θα ξαναβγεί στους τηλεοπτικούς δείκτες με εκβιαστικά διλήμματα και θα μαζάψει πάλι τις ψήφους εκείνων που δε θέλουν να έρθει η χρεωκοπία, η καταστροφή κ.λ.π..
    Το θέμα, λοιπόν, είναι τί κάνει ή τί προλαβαίνει να κάνει η Ν.Δ.
    Ωραία, τα του Μνημονίου πέρασαν, αρκεί όμως αυτό;
    Πρέπει να καταθέσει εναλλακτική πρόταση, συγκεκριμένη, πειστική, ρεαλιστική και για όλους τους τομείς που έχουν πληγεί.
    Πρέπει να ανεβάσει τους τόνους της αντιπολίτευσης και τα στελέχη της, επιτέλους, να "οργώσουν" την περιφέρεια. Κάποιοι πρέπει να τρέξουν τώρα, πριν είναι αργά. Δε θέλω ούτε να σκέφτομαι τις τραγικές συνέπειες που θα έλθουν για τον Τόπο, αν αποτύχει....
    Ας ακούσουν επιτέλους στη Ρηγίλλης τις ανάγκες της κοινωνίας ....

  14. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 11/01/2011 12:58:26

    Κρήτη και Θράκη (Ροδόπη-Ξάνθη λόγω μειονότητας) μπορεί να βλάψουν τον Σαμαρά και να του στερήσουν νίκη και αυτοδυναμία. Η ΝΔ πρέπει να δώσει μεγάλο βάρος σε αυτές τις περιοχές.

  15. pikras57 avatar
    pikras57 11/01/2011 13:02:36

    ΝΕΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ!!!!!!
    Δανειστήκαμε με 4,9%!!!!
    ΤΩΡΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΜΕ!

    "Όταν δεν μπορούμε να πιάσουμε τους στόχους
    αναθεωρούμε τους στόχους με βάση το αποτέλεσμα"

    ... και έτσι κάθε αποτυχία εμφανίζεται ως επιτυχία.

  16. pavlina avatar
    pavlina 11/01/2011 13:15:16

    Ναι , δανειστήκαμε με 4,9%..... κυρίως από τις ελληνικές Τράπεζες! Πραγματικά, μεγάλη επιτυχία....
    Την ίδια ώρα η Ιταλία δανείστηκε 7 δισ. με επιτόκιο λίγο πάνω από το 2%. Μπράβο μας!

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ pavlina 11/01/2011 14:20:05

      Δέ δανειστήκαμε ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑΝ ...... εμείς όλοι, ΜΟΝΟ ΧΡΕΩΘΗΚΑΜΕ (+τα προηγούμενα ).!!!


      *Μιά άποψη.

  17. man8os avatar
    man8os 11/01/2011 13:29:08

    Kαμια δημοσκοπιση ποτε βγαινει? Ποσο ειναι η διαφορα?

  18. ganasta avatar
    ganasta 11/01/2011 13:31:01

    Φάκτορα,
    μια μικρή διόρθωση.
    Σε περίπτωση προκήρυξης εκλογών δεν ισχύει ελάχιστος χρόνος 40 ημερών.
    Απεναντίας, το Σύνταγμα επιβάλλει την διενέργεια των εκλογών μέσα στην αποκλειστική προθεσμία των 30 ημερών από τη διάλυση της βουλής.
    Κατά συνέπεια εκλογές με λίστα μπορούν να προκηρυχθούν και αρχές Μαρτίου.
    Η εκτίμησή μου πάντως είναι ότι εκλογές πριν την εκταμίευση της δ δόσης, μην περιμένεις.

  19. Armageddon avatar
    Armageddon 11/01/2011 14:23:34

    ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΑΠΟ ΤΟ 1974 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ
    ΕΠΙΟΡΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ,ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ,ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΑ
    ΛΑΜΟΓΙΑ ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΥΣΑΥΡΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΧΡΗΜΑ ..
    ΤΟ ΠΡΟΕΔΡΙΚΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΚΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΑΠ
    ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ .ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΓΚΑ ΕΞΟΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
    ΧΡΕΟΘΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ

  20. Armageddon avatar
    Armageddon 11/01/2011 14:30:56

    ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ , Ο ΓΑΠ ΤΙΣ
    ΕΠΙΔΙΩΞΕ ,ΑΣ ΚΑΤΣΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ
    ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΕ....

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ Armageddon 11/01/2011 14:38:19

      Αυτά ακριβώς ,αγαπητέ armageddon ,θα ΛΕΝΕ οι παπαγάλοι ΜΕΤΑ ΤΗ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑ που θα γίνει (και αφού παρέλθει ο χρόνος ψήφισης όλων των Ν/Σ δεσίματος ΟΛΩΝ ΜΑΣ).



      *Μιά άποψη.-

  21. Armageddon avatar
    Armageddon 11/01/2011 14:38:47

    ΑΣ ΕΔΟΣΕΙ ΚΡΑΤΙΚΟ ΟΜΟΛΟΓΟ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΑΙΑ Η
    ΕΤΒΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΤΑΝΘΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ....

  22. Armageddon avatar
    Armageddon 11/01/2011 14:45:24

    ΑΣ ΕΠΙΣΠΕΥΣΕΙ ΤΟ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ ΕΡΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ
    ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΑΠΟΤΑΜΙΕΥΣΕΩΣ 4 ΔΟΣΗΣ.....

  23. φωτεινη avatar
    φωτεινη 11/01/2011 14:52:38

    στην εγκριτη εφημεριδα των αθηνων«βημα βημα το λεω το ποιμα»εδωσε συνεντευξη ενας κ.Ντιντι ,Μπιμπι, θα σας γελασω,καπως ετσι παντως.ειπε λοιπον μεταξυ των, λιγων σε καθε περιπτωση, αλλων ,«...ξερει ν ακουει.»οτι ακουει ακουει,τον εβαλες να στα επαναλαβει για να δουμε αμα καταλαβε κιολας;την επομενη φορα.

  24. Ασφαλτος avatar
    Ασφαλτος 11/01/2011 15:12:06

    Δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους σχολιαστές οι αρθρογράφους που κατακρίνουνε τα πάντα με την δικαιολογία ότι - δεν φτάνει – είναι επικοινωνιακό παιχνίδι – κάτι άλλο κρύβει -πρέπει να κλείσει τον εαυτό του φυλακή – κ.λ.π.
    Μήπως απλά έφτασε η Ελλάδα μας στο τέλος του Βαλκανικού της βίου και απλά πρέπει να μεταμορφωθεί επιτέλους σε ένα κανονικό ευρωπαϊκό κράτος .
    Μήπως οι πολιτικοί ,που είχανε την ευκαιρία να κυβερνήσουνε ,κατάλαβαν ότι άλλο δεν τους παίρνει με το μπλα-μπλα και ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ πλέον στρέφονται στην πραγματική διαχείριση των προβλημάτων .
    Αυτά τα δείγματα άλλης συμπεριφοράς ,ΕΝΝΟΩ ΨΥΧΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ –ΜΗΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ-ΣΚΛΗΡΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ , τα παρατηρώ μόνο στην Ν.Δ ,ΠΑΣΟΚ και στην ΝΤΟΡΑ .
    Φυσικά σε καμία περίπτωση στα μικρά κυρίως αριστερά κόμματα ,που ενώ καταρρέει το σύμπαν ,επιμένουνε ότι όλα πρέπει να είναι τζάμπα-συγκοινωνίες δρόμοι κλπ- και να τα πληρώνει το κράτος που για αυτούς είναι κάποιοι άγνωστοι από άλλο πλανήτη με τσουβάλια χρήματα .
    Δεν κατάλαβαν ,όπως και πολύ Έλληνες ότι το κράτος είμαστε εμείς ,και όταν κάποιος το κλέβει ,εμείς πάλι θα καλύψουμε την ζημία και αυτοί που μας κυβερνούν είναι απλός μια ομάδα διαχειριστών που εμείς τους εκλέξαμε (Συνήθως είναι άχρηστοι όπως και εμείς που τους επιλέξαμε )

  25. Άναυδος avatar
    Άναυδος 11/01/2011 15:20:39

    1) Αν γίνουν εκλογές, ασχέτως των επικοινωνιακών παιχνιδιών του ΓΑΠ, υπάρχει ο κίνδυνος να βγει πάλι το ΠΑΣΟΚ:
    α. και λόγω της ανησυχίας του κόσμου με την κατάσταση της χώρας
    β. και λόγω της αποχής που πέρασε το 50%.
    Είπα "κίνδυνος" γιατί με ανανεωμένη την "λευκή επιταγή", συγνώμη, εννοώ με ανανεωμένη την "λαϊκή εντολή", το ΠΑΣΟΚ θα πουλήσει πλέον ακόμη και τις λερωμένες πάνες των βρεφών.

    2) Αποχή. Δεν ξέρω αν γνωρίζουν τα επιτελεία των κομμάτων, ή, καμώνονται πως κατάλαβαν άλλα αντί άλλων.
    Η αποχή προέκυψε από την συνειδητοποίηση του κόσμου οτι δεν υπάρχει κάτι άλλο να ψηφίσεις ανάμεσα στα υπάρχοντα κόμματα (ζητώ συγνώμη από τους ΝΔτες). Ότι δηλαδή όλα τα υπάρχοντα κόμματα είναι ίδια με διαφορετικό χρώμα ρούχα. Ότι, επίσης, τα υπάρχοντα κόμματα έχουν φροντίσει να μην υπάρχει άλλος στο παιχνίδι και "χαλάει" την σούπα.

  26. ο ξένος avatar
    ο ξένος 11/01/2011 17:59:18

    Αν γίνουν σύντομα εκλογές, α) Η αποχή θα είναι τεράστια και β) το ΠΑΣΟΚ θα κάνει περίπατο.
    ΠΑΣΟΚ και ΝΔ έχουν την ίδια πολιτική-καρμπόν, την οποία ξέρει και αναγνωρίζει ως περίπου αναγκαία η πλειοψηφία του ελληνικού λαού.
    Το ζητούμενο στο οποίο ο ψηφόρος θα κληθεί να τοποθετηθεί, είναι ποιο κόμμα πιστεύει ότι μπορεί να εφαρμόσει την ίδια πολιτική αποτελεσματικότερα.
    Το πολιτικό σκηνικό είναι απλούστατο.
    Ο νοικοκύρης που "αντέχει", παρά τις αντιξοότητες, θα ψηφίσει ΠΑΣΟΚ ως το κόμμα με τις καλύτερες πιθανότητες να βγάλει τη χώρα από την κρίση.
    Ο απελπισμένος, ο "χαμένος", ο αηδιασμένος με το πολιτικό σκηνικό, θα απέχει.
    Ο ψηφοφόρος που ελπίζει σε "κάτι άλλο", έστω σε φαντασιακό επίπεδο, θα ψηφίσει "κάτι άλλο", αριστερά ή μικρό κόμμα.

    • Άναυδος avatar
      Άναυδος @ ο ξένος 11/01/2011 20:42:29

      Συμφωνώ.

  27. Χρ.Δ avatar
    Χρ.Δ 11/01/2011 19:59:10

    Θεωρω οτι ο ΓΑΠ εχει περισσοτερα 'συν' παρα 'πλην' σε μια πιθανη του αποφαση για προωρες εκλογες.
    Το βασικο 'συν' ειναι η διασπασμενη ΝΔ και το χαμηλο ηθικο των ΝΔτων που αποτυπωνεται με διαφορους τροπους.
    Παραλληλα,πιστευω οτι θα ειναι Μεγιστο Προβλημα για τον Σαμαρα η συγκροτηση μιας ΑΞΙΟΠΙΣΤΗΣ λιστας υποψηφιων αν παμε με αυτη τη διαδικασια. Ειναι νωπες οι μνημες του κοσμου απο Πολλους πολιτικους που προκαλεσαν ,με την εν γενει σταση τους,την οργη του εκλογικου σωματος και περιμενουν στην γωνια για να τους 'μαυρισουν'.Ολοι εχουμε παρει μια ιδεα απο τα αισθηματα που τρεφουν για πολλους.
    Πιστευω οτι δεν εξυπηρετει τους στοχους του Σαμαρα η κηρυξη προωρων εκλογων.Ειναι παντελως ανετοιμο το κομμα για τετοια περιπετεια.
    Οχι πως το ΠΑΣΟΚ βρισκεται σε καλλιτερη μοιρα απο αποψη συναισθηματων του εκλογικου σωματος απεναντι του,το αντιθετο...
    Ομως το ΠΑΣΟΚ εχει -λογω εξουσιας -πολλα ατου στα χερια του και οπως εχει δειξει στο παρελθον μπορει και χειριζεται υπερ του τετοιες καταστασεις.

  28. δημης avatar
    δημης 11/01/2011 20:18:27

    "Πολλαπλασιάζονται οι ενδείξεις πρόωρων εκλογών"
    ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ....ΠΛΥΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΛΤΣΕΣ....

  29. Πυθία avatar
    Πυθία 11/01/2011 21:54:20

    Να πάμε σε εκλογές να εκλέξουμε κάτι καινούργιο; Άν έχεις μόνο 2 ζευγάρια τρύπια παπούτσια σε τι διαφέρει να φοράς το ένα ή το άλλο;

  30. λαλακης avatar
    λαλακης 11/01/2011 22:03:48

    Το Πασοκ θελει να εξαντλησει την τετραετια.
    Γιατι να κανει τωρα εκλογες;

    Eτσι κι αλλιως κυβερνηση αυτοδυναμη δεν βγαινει.
    Οποτε μαλλον χλωμο για προωρες.
    Οσο για την φτωχεια που υπαρχει δε νομιζω να σκαει
    και κανενας.
    Η καρεκλα ειναι γλυκια....

  31. Konstantinos avatar
    Konstantinos 11/01/2011 23:27:40

    Πρόωρες ή όχι, εγώ Χρυσή Αυγή θα ψηφίσω και να πάνε να πνιγούνε όλοι τους, πράσινοι, μπλε, κόκκινοι και δεν ξέρω γω τι άλλο. Τόσα χρόνια μας κοροιδεύουν όλοι μαζί και εμείς τους ξαναψηφίζουμε

  32. Theo avatar
    Theo 12/01/2011 12:15:42

    ΚΑΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΜΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΩΣ ΕΘΝΟΣΩΤΗΡΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΙ. ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΠΕΡΙ ΕΚΜΗΔΕΝΙΣΗΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΕΙΜΑΤΟΣ,ΑΝΑΠΤΥΞΗ,ΛΥΣΗ ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΝΑ ΖΗΤΩΚΡΑΥΓΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΓΗΠΕΔΟ...........ΔΗΛ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ...

    ΑΜΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ.....ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΕΥΟΥΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΔΩ Η ΑΛΛΗ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50 ΕΚ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΑΝΕΠΑΓΓΕΛΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ?? ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΙΚΑΝΑ...ΠΧ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΟΞΥΔΕΡΚΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΣΤ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ(AMPLITUDE TESTS).....ΤΑ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΣΤΕΡ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ. ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΕΙΧΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΤΙΚΟΤΗΤΑΣ?? ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΜΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ??

  33. hasu avatar
    hasu 12/01/2011 17:15:20

    Εδω δεν υπάρχει δημοκρατία και μιλάμε για εκλογές.LMAO.