#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/10/2010 19:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πανικόβλητος ο κ. Παπανδρέου εκβιάζει και απειλεί με εκλογές






Η μεγάλη και «μοναδική» είδηση έσκασε από τα πρώτα λεπτά της διακαναλικής συνεντευξης του πρωθυπουργού Γ. Παπανδρέου. Απαντώντας σε σχετική ερώτηση της κ. Τρεμη απάντησε ευθέως ότι αν το αποτέλεσμα των εκλογών για την Τοπική Αυτοδιοίκηση είναι δυσμενές για την κυβέρνησή του, τότε θα ζητήσει ανανέωση της λαϊκής εντολής.


Συγκεκριμένα ερωτηθείς σχετικά με το ενδεχόμενο πρόωρων εκλογών ανάλογα με το αποτέλεσμα των αυτοδιοικητικών απάντησε: «Δεν έχω λόγο και πρόθεση να πάω σε εθνικές εκλογές, αλλά αν βαρύνει η κατάσταση σε ό,τι αφορά τη δυνατότητα μιας κυβέρνησης να προωθεί τις αλλαγές θα υπάρξει η απόφαση του ελληνικού λαού». Στη συνέχεια ουσιαστικά διευκρίνισε πως το αποτέλεσμα των αυτοδιοικητικών εκλογών θα είναι ένας από τους παράγοντες θα μπορούσαν ενδεχομένως να οδηγήσουν σε πρόωρες εκλογές: «Θα πρέπει να συναθροίσουμε όλες τις εξελίξεις στη χώρα και αν βρεθούμε σε αδιέξοδο τότε ο λαός θα πρέπει να αποφασίσει αν θα πάμε μπροστά ή όχι». Ωστόσο, δεν απάντησε στην ερώτηση ποιες άλλες εξελίξεις θα μπορούσαν να οδηγήσουν «σε αδιέξοδο».

Στην διάρκεια της συνέντευξής του - και απο όσα καταλάβαμε - ο κ. Παπανδρέου  επανέλαβε ότι δεν θα ληφθούν άλλα μέτρα που θα πλήξουν τους μισθωτούς και τους συνταξιούχους λέγοντας μάλιστα ότι “αυτό αποτελεί κόκκινη γραμμή για την κυβέρνηση”!!!. Είπε επίσης  το 2011 θα ολοκληρωθούν οι μεταρρυθμίσεις και έκανε λόγο για επιστροφή στην ανάπτυξη από το 2012. Παράλληλα, όμως, δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να γίνει επαναδιαπραγμάτευση στους όρους του μνημονίου.

Κατά τα άλλα πρόκειται για μια τραγική εμφάνιση του πρωθυπουργου της Ελλάδος. Πήγε να μιμηθεί τον Σαμαρά στην ΔΕΘ και απέτυχε παταγωδώς.

Ο μοιραίος πρωθυπουργός του Μνημονίου ελιπαρεί τώρα την ψήφο του ελληνικού λαού.


ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 25/10/2010 19:33:33

    Δε μας τα λέει καλύτερα στα Αγγλικά μπας και καταλάβουμε τίποτα?

    • spiros avatar
      spiros @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 25/10/2010 20:07:14

      Σωστό ............

    • rizospastikos avatar
      rizospastikos @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 25/10/2010 21:29:16

      Που ειναι η δυσκολια σου??
      Αφου στο ειπε καθαρα καθαρα ο Τρισμεγιστος.

      Οτι η πολιτικη του επιβιωση στηριζεται αποκλειστικα και μονο στο...Τατουλη!!!

  2. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 19:35:13

    Να χτυπήσει την διαφάνεια λέει...
    Πάει, το΄χάσει τελείως...

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 19:38:15

      Τραγικός.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ αλλενάκι 25/10/2010 19:45:13

        Ακόμα "λεφτά υπάρχουν"...
        Τότε γιατί σκιάζεται για το μαύρο που θα φάει οσονούπω;

      • loretta avatar
        loretta @ αλλενάκι 25/10/2010 21:11:06

        οχι μονο τραγικος....ειναι ντροπη να εχουμε αυτον για πρωθυπουργο.....το απολυτο χαος στο μυαλο του....δεν ξερει τι του γινεται...!!!!

        ειλικρινα αλλενακι αν ημουν οπαδος του πασοκ και εβλεπα αυτον που ψηφισα για πρωθυπουργο να μιλαει ετσι και να μην απανταει σε τιποτα...και να δειχνει οτι ζει σε αλλον πλανητη ....θα ντρεπομουν.

      • xrhxa65 avatar
        xrhxa65 @ αλλενάκι 26/10/2010 06:37:05

        μίλησε και για 200.000 "θέσεις ανεργίας"...παγκόσμια πρωτοτυπία....δεν παρέχουμε εργασία σε άνεργους...,αλλά : "καλύπτουμε θέσεις ανεργίας".....

        δεν ξέρω ποιός έιναι ο τραγικός...αυτός ;;;;

        ποιός βιώνει αλήθεια σήμερα την τραγωδία;;;;;;;;;;αυτός;;;;;

    • zonitis avatar
      zonitis @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 19:58:46

      Προσεξες που δεν μπορει καν να χαμογελασει; Θα του μεινει το χαμογελο σαν τον Jocker στον Badman, τοσο σφιγμενος ειναι. Αλλα εκτος απο την πλακα. Αυτοι οι δημοσιογραφοι που ΟΛΟΙ γνωριζουν οτι λεει ψεματα, γιατι δεν του τα λενε; Τι καθοντε εκει και τον ακουνε; Κριμα, κριμα.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ zonitis 25/10/2010 20:00:57

        Δεν είναι δημοσιογράφοι, αγαπητέ. Είναι υπάλληλοι συγκροτημάτων "ενημέρωσης"...Έχει διαφορά...

  3. ΦΙΛΙΠΠΟΣ avatar
    ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25/10/2010 19:39:27

    Η άλλη είδηση είναι ότι δεν τον ενδιαφέρει το λέι ο Όλι Ρεν. Ο Όλι Ρεν ξέρει τι λέει ο ΓΑΠ;

  4. george avatar
    george 25/10/2010 19:41:28

    Στημένες οι ερωτήσεις...έλεος...

    • loretta avatar
      loretta @ george 25/10/2010 21:12:24

      Φαντασου ποσο ανικανος ειναι που ουτε σε στημενες ερωτησεις δεν μπορουσε να απαντησει !!!

      ΣΑΥΤΟΝ ΔΩΣΑΝΕ ΒΡΑΒΕΙΟ????

  5. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/10/2010 19:44:21

    Πάλι παίζει με το Μπαμπούλα και το Φόβο...
    Συνέντευξη χωρίς λόγο πάντως, χωρίς να πει τίποτα στην ουσία...χωρίς κανένα περιεχόμενο..
    Σούπα...
    Μικρέ Οδυσσέα...γράψε κάτι για τα ματς..σούπα...γιατί στο ημίχρονο θα μας πάρει ο ύπνος

  6. Νεφέλη avatar
    Νεφέλη 25/10/2010 19:46:58

    Aς κρατήσουμε αυτό, που είπε για τους κερδοσκόπους, που προσδοκούν την πτώχευση της Ελλάδας...!
    Από ποιούς εκπροσωπούνται σε αυτές τις εκλογές;

    • loretta avatar
      loretta @ Νεφέλη 25/10/2010 21:13:47

      Νεφελη...

      με τι υποστασει να εκβιασει??? αυτος γελιοποιηθηκε πληρως σημερα....

  7. ANTIrisias avatar
    ANTIrisias 25/10/2010 19:47:14

    Η Χούκλη τον τελείωσε.
    ΓΑΠ για κλάματα.

  8. sintonistis avatar
    sintonistis 25/10/2010 19:49:01

    σε κακο θα του βγει...... κρουει τον κωδωνα

  9. flow motion avatar
    flow motion 25/10/2010 19:49:26

    κι οχι τιποτα , εχει το πιο ακριβο εισητηριο απ ολους τους καραγκιοζηδες ο πουστης!

  10. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 19:50:03

    Μας κρούει τον κώδωνα...
    Και εμείς θα του κρεμάσουμε κουδούνια...

  11. sintonistis avatar
    sintonistis 25/10/2010 19:50:27

    ξεκαθαρη εντολη ειχε οταν ελεγε "λεφτα υπαρχουν"...... κε σροιτερ
    τωρα δεν την εχει .....

  12. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 25/10/2010 19:51:05

    "...Ένας πρωθυπουργός που κυβερνά με το 31% των ψήφων του εκλογικού σώματος –ένα ποσοστό που πήρε λέγοντας ψέματα- και έχει οδηγήσει τη χώρα του στο ΔΝΤ θα δώσει συνέντευξη σε εφτά δημοσιογράφους οι οποίοι εργάζονται σε κανάλια τα οποία θα... είχαν χρεοκοπήσει –προ πολλού-, αν δεν στηρίζονταν οικονομικά από τις κυβερνήσεις. Και η συνέντευξη αυτή θα μεταδοθεί από όλα τα κανάλια, επειδή έχουμε δημοκρατία και δεν πρέπει να τη χάσει κανείς.

    Ένας πρωθυπουργός που δεν μπορεί να περπατήσει στο δρόμο χωρίς να κινδυνεύει η σωματική του ακεραιότητα θα δώσει συνέντευξη σε εφτά δημοσιογράφους, οι περισσότεροι εκ των οποίων φρουρούνται και σχεδόν όλοι τους υποστηρίζουν με θέρμη την κυβέρνηση και το μνημόνιο, επειδή αυτό συμφέρει τα αφεντικά τους . Δηλαδή –με την εξαίρεση της ΕΡΤ- οι υπάλληλοι των μεγαλοεκδοτών, των μεγαλοεργολάβων και των εφοπλιστών θα ρωτούν τον πρωθυπουργό για τις εκλογές και την οικονομία. Και εμείς πρέπει να δούμε αυτή τη συνέντευξη, για να είμαστε δημοκρατικοί πολίτες...."

    Η καλύτερη κουβέντα που έγραψε ποτέ ο Πιτσιρίκος, απλά RESPECT!!!

  13. nick avatar
    nick 25/10/2010 19:51:32

    Έπεσε από απόψε αυτός...
    Η λέξη "τραγικός" είναι λίγη για να περιγράψει αυτό που βλέπουμε...

  14. Χρήστος avatar
    Χρήστος 25/10/2010 19:52:14

    θα του γυρισει μπούμεραγκ το σημερινό φιάσκο. ανεπαρκέστατος.

  15. T-Rex avatar
    T-Rex 25/10/2010 19:52:28

    Ακόμα δεν έχει απαντήσει ούτε σε μία ερώτηση με συγκεκριμένα νούμερα, παρά τις αναφορές των δημοσιογράφων. Καμμία γνώση οικονομικών...

  16. sintonistis avatar
    sintonistis 25/10/2010 19:52:47

    αθηναιοι φιλοι μου, η κοσιωνη ειναι τοσο ωωραια και οταν ειναι μακρια απο τις καμερες? συγνωμη για την παρενθεση αλλα εχω περιεργεια

    • blue nile avatar
      blue nile @ sintonistis 25/10/2010 23:16:17

      Είναι ωραία κοπέλα.
      Πριν από δέκα περίπου χρόνια σπούδαζε στη Θεσσαλονίκη, τότε γνώρισε και τον νυν σύζυγο της τον Μιχάλη τον Λεάνη που παλαιότερα ήταν σκηνοθέτης στο Α.Μ.Α.Ν.
      Καναδυό φορές βρεθήκαμε και στην ίδια παρέα και μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση για τη σοβαρότητα και ευγένεια της. Στο δελτίο ειδήσεων ίσως και να δείχνει πιο όμορφη από ότι είναι δεν είμαι και σίγουρος έχω πολλά χρόνια να τη δω από κοντά.

      • deeppurple avatar
        deeppurple @ blue nile 26/10/2010 15:59:07

        όμορφη και ιδιαίτερα έξυπνη.
        ήταν ένα έτος μικρότερη από μένα στο σχολείο

  17. Factorx avatar
    Factorx 25/10/2010 19:53:28

    Αποχαιρετηστήριο διάγγελμα. κάνει εκλογές και πάει στον ....ΟΗΕ

    • T-Rex avatar
      T-Rex @ Factorx 25/10/2010 19:54:49

      Αμήν και πότε!

    • Αλεξανδρος avatar
      Αλεξανδρος @ Factorx 25/10/2010 19:55:26

      Ναι στον ΟΗΕ για καθαριστης οπως ηταν και μικρος στη Σουηδια χαχαχαχα
      Αντωνη τελειωσε τον να τελειωνουμε μια ωρα αρχητερα....

  18. paskitis avatar
    paskitis 25/10/2010 19:54:24

    ντρεπομαι που ψηφιζα πασοκ τοσα χρονια

    • Αλεξανδρος avatar
      Αλεξανδρος @ paskitis 25/10/2010 20:00:15

      Τουλαχιστον εχεις αυτογνωσια....υπαρχουν πολλοι που ειναι αδιορθωτοι!!!!!!!

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ Αλεξανδρος 25/10/2010 22:27:28

        Οπως ο Τιραμισού.

  19. γιωργος avatar
    γιωργος 25/10/2010 19:54:25

    Kαλα αυτος δεν ελεγε οτι η πακσμια κριση ηταν μονο στο μυαλο του καραμανλη;Τι μου λεει τωρα οτι ξεσπασε πρινα 3 χρονια και μας πηρε απο κατω.
    Απλα τραγικος.

  20. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 19:54:30

    Και η δεύτερη είδηση. Θα μας ΡΗΜΑΞΟΥΝ στους φόρους έτσι και ξαναβγουν.

    • zonitis avatar
      zonitis @ αλλενάκι 25/10/2010 20:01:34

      Και οχι μονο. Καπου του ξεφυγε και ειπε οτι ζηταει βοηθεια απο τους δημοσιους υπαλληλους. Γιατι ειδικα απο αυτους; Γιατι θα τους σφαξει μετα τις εκλογες.

  21. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 19:54:42

    "Αιμοδοτήστε το κράτος..."
    Παιδί του Αντρέα είναι ή του Ακατανόμαστου, βραδιάτικα;

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ΒΡΑΧΟΣ 26/10/2010 07:49:19

      "με όποιον δάσκαλο καθίσεις, τέτοια γράμματα μαθαίνεις" ...

  22. xrayman avatar
    xrayman 25/10/2010 19:56:45

    Είναι τραγικός. Καλά οι σύμβουλοι του γιατί τον έβαλαν σ΄αυτό το μαρτύριο. Ούτε ξέρει τι λέει, ουτε ειρμό έχει, έχει μερική η ασαφή αντίληψη των πραγμάτων, τρέμει κι από ερωτήσεις δικών του δημοσιογράφων. Επαναλαμβάνεται συνέχεια σαν ΄΄ενα μαθητή που έχει μάθει το μάθημα παπαγαλία. ΒΑΤΕΡΛΩ

  23. Μπιρμπίλω avatar
    Μπιρμπίλω 25/10/2010 19:56:58

    Μη κάνετε το λάθος να πιστεύετε ότι κάτι αποκάλυψε ο αξιοΘρήνητος αυτός άνθρωπος!
    Ο επιτηρητής του ΚαραΚακαράτζας εχει 2 χρόνια που μιλάει για την ανάγκη οικουμενικων κυβερνήσεων και ήδη θέλει ρόλους σ΄ αυτές!
    η απόλυτη και ρεαλιστική τοποθέτηση του φιλου του του Ρουμπινι μιλάει για χρεωκοπία η πτώχευση! Επιτρέποντας μας την κατ΄ ευφημισμό αναδιάρθρωση του χρέους!
    Το σχέδιο δεν έχει φύγει από τις ράγες! ο Γιώργος με τον Γιώργο απλά σήμερα του επιβεβαιώνου την πορεία και τους ρόλους τους!
    Για να κοπούν οι επιταγές!
    Οπως κι αν ορίζονται! Οι επιταγές!

  24. ΦΙΛΙΠΠΟΣ avatar
    ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25/10/2010 19:58:06

    ... και η κωμωδία συνεχίζεται...Ο άνθρωπος έχει χάσει τον προσανατολισμό του.

  25. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 25/10/2010 19:58:37

    Νύχτα με υποβρύχιο θα φύγει.

  26. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 25/10/2010 19:59:20

    θέτει δίλημμα για τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ, με σκοπό την συσπείρωση και την όσο δυνατόν μικρότερη ήττα.........

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ δαιμονάκι 25/10/2010 20:09:16

      Ποιός τα πιστεύει όμως?

  27. Tassos Karras avatar
    Tassos Karras 25/10/2010 20:00:35

    The guy doesn't make sense, the only thing he knows is fast track on his mother language.

    • o παγωτατζής avatar
      o παγωτατζής @ Tassos Karras 25/10/2010 20:21:02

      "doesn’t make ΑΝΥ sense.." it's the correct frase ..literally!!

      • Νίκος avatar
        Νίκος @ o παγωτατζής 25/10/2010 20:40:37

        makes sense, και phrase!!!!
        θα σε στείλω σε ένα καλό φροντιστήριο στην Ηρώδου Αττικού 19. ask for george...

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ o παγωτατζής 25/10/2010 23:17:41

        Μετά το does δεν βάζεις τελικό -s στα ρήματα. Να πάτε παρέα φίλε μου στο φροντιστήριο :)

  28. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 20:01:07

    οι δημοτικές αρχές της πρωτεύουσας της πόλης

  29. o παγωτατζής avatar
    o παγωτατζής 25/10/2010 20:01:17

    Τρίααα παιδιά..τρία παιδιά βολιώτικαααααααα
    Ελα!! Ωπα της!!!Μεγάλεεεεεεεεεεεεε
    Πολυ Μεγάλεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!
    Σώσε μαααααααςςςςςςςς
    Γυναίκαααα..... μην πετάς το γιαούρτι στην τηλεόραση γμτ τη μου!!!!!!!!!!!!

  30. azxc avatar
    azxc 25/10/2010 20:01:51

    Η συνέντευξη είναι μαγνητοσκοπημένη;

    • Karmacedon avatar
      Karmacedon @ azxc 25/10/2010 22:10:55

      Probably ... my friend

  31. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 25/10/2010 20:02:05

    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑχ Νυσταξαααααααααααα

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Αλεξανδρος 25/10/2010 20:07:18

      Κάτσε κάτσε...2ος ΚΥΚΛΟΣ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ!!!!

      YEAH!!!!!

      Κάντε ένα διάλειμμα ρε παιδιά να πάμε τουαλέτα...δεν θέλω να χάσω λέξη του πρόεδρα...μην το πάτε σερί.

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 25/10/2010 20:11:12

        Μου προκαλεί σχεδόν .. οίκτο.

        Πάντως έχουμε πλάκα, σαν να βλέπουμε όλοι μαζί παρέα! (κι εγώ τόση ώρα θέλω να φάω κάτι αλλά κρατιέμαι μη χάσω)

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ tsilivithras 25/10/2010 20:14:47

        Μα γιατί;
        Διαφήμιση του ΔΝΤ, δεν είναι όλη η συνέντευξη;

      • Αλεξανδρος avatar
        Αλεξανδρος @ tsilivithras 25/10/2010 20:15:03

        zzzz.....zzzzz....zzzzz....zzzzz

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 25/10/2010 20:17:24

        Αλέξανδρε μην κοιμάσαι...

        ο ΓΑΠ θα κάνει ερωτήσεις μετά να δει αν τον προσέχαμε.

      • Αλεξανδρος avatar
        Αλεξανδρος @ tsilivithras 25/10/2010 20:21:44

        zzzz ωωωχ τι ΑΜΑΝ λες να μεινω στην ιδια ταξη τσιλι μου?????
        Μπααα μαλλον το παιντι σημερα δεν περναει στα προφορικα και μενει μετεξεταστεος....χαχαχα

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 25/10/2010 20:49:15

        victoria δεν παραγγέλνεις καμμιά κρέπα;;

        Δεν τον βλέπω να τελειώνει...

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 25/10/2010 20:57:18

        Τώρα είμαι στο ντρινκ (καλά τι είπες με το κινέζικο σίδερο, μου βγήκε από τη μύτη απ’τα γέλια)

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 25/10/2010 21:03:46

        victoria το πουλάω το σίδερο ρε συ...το θέλεις;;;

        Το ανταλάσσω με μια φέτα ψωμί με μερέντα...

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 25/10/2010 21:13:43

        μπράβο τσίλι, να μην ανατιχναχτείς εσύ, να ανατιναχτώ εγώ;
        άντε άμα έρθουμε πάνω, κερνάω τη μερέντα

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 25/10/2010 21:34:50

        victoria

        έχεις ΚΑΙ να φας...ΚΑΙ να πιείς ποτάκι...

        μας ρωτάς εμάς εδώ πάνω που χουμε να φάμε από το αγελαδοκούρεμα;;;;

        Και γκρινιάζεις για λίγο μαλλί "ρόμπερτ σμιθ";;;

        πφφφ...

      • victoria avatar
        victoria @ tsilivithras 25/10/2010 21:43:00

        afro hair, not the cure!

        ΥΓ η φτώχεια θέλει καλοπέραση!

  32. Nktras avatar
    Nktras 25/10/2010 20:02:58

    Αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί, ανεξαρτήτως κομματικών τοποθετήσεων, ως τα τώρα η εικόνα του Πρωθυπουργού είναι ναυαγερή..Ασαφής? Ασυνάρτητος? Αλλού fun Park? Μόνο με χιούμορ μπορείς να το αντιμετωπίσεις στη σωστή του διάσταση..

    • flow motion avatar
      flow motion @ Nktras 25/10/2010 20:05:54

      alloy fan pask!

  33. T-Rex avatar
    T-Rex 25/10/2010 20:03:24

    Καθίστε ρε παιδιά γιατί θα τρελαθώ. Την ομάδα ΔΙΑΣ το πασόκ την έφτιαξε?

    • PIM avatar
      PIM @ T-Rex 25/10/2010 20:11:03

      Τη ΔΙΑΣ ναι. Και οφείλουμε να τους αναγνωρίσουμε την καλη δουλεία. Τη Δέλτα έφτιαξε ο Καραμανλής.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ T-Rex 25/10/2010 23:21:23

      Και το ΠΑΣΟΚ θα την καταστρέψει, σε μερικές περιοχές έχουνε αρχίσει να αγοράζουνε τα ανταλλακτικά για τις μοτό οι ίδιοι οι αστυνομικοί.

  34. Κρης avatar
    Κρης 25/10/2010 20:04:52

    ενα πεντάχρονο εχει καλυτερη συνοχη λογου και σκεψεις

    ακου η λαθρομεταναστεση = η προσφυγια

  35. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 25/10/2010 20:05:38

    Πραγματικός δημόσιος υπαληλίσκος ! Δεν έχει καμιά αίσθηση τι λέει. Οχι τραγικός, αλλά και αγράμματος. Μαζί με τον Κυβερνητικό εκπρόσωπο αποτελούν ΑΧΤΥΠΗΤΟ ΔΙΔΥΜΟ. Να τον τελειώσομε απόψε.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ Nίκος Θ. 25/10/2010 20:37:45

      Υπομονή 12 μερούλες και θα δεις τί έχει να φάει..

  36. nick avatar
    nick 25/10/2010 20:07:09

    Θα συμφωνήσω με τον Φάκτορα: Αποχαιρετηστήριο διάγγελμα. Απόψε τον αποχαιρετούν πολλοί και από τους πιο φανατικούς οπαδούς του...
    Ρε παιδιά από αυτόν εξαρτώνται οι τύχες της χώρας?
    Αυτός υπερασπίζεται τα εθνικά μας δίκαια?
    Ήταν πάντα και στις συνεντεύξεις του, αλλά απόψε ξεπέρασε μακράν και το χειρότερο εαυτό του...

  37. faey avatar
    faey 25/10/2010 20:07:15

    tragikos kai athlios...

    tipote allo

    kalytera na min evgaine.

  38. TELAMONIOS avatar
    TELAMONIOS 25/10/2010 20:07:44

    αν το φώς έξω από τα παράθυρα δεν είναι απο την φωταγώγιση του Μεγάρου Μαξίμου...τότε αυτή την στιγμή βλέπουμε κονσέρβα......

  39. tsilivithras avatar
    tsilivithras 25/10/2010 20:08:21

    ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΑΦΕΝΤΕΥΕΙ...!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    • Αλεξανδρος avatar
      Αλεξανδρος @ tsilivithras 25/10/2010 20:10:20

      ααααα σε καλοο του θα μας πεθανει απο τα γελια αποψε αχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα

    • danaos avatar
      danaos @ tsilivithras 25/10/2010 20:17:25

      Tσίλι βλέπεις τον διακαναλικό;Μπορείς;Α πα πα δεν το πιστεύω!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ danaos 25/10/2010 20:31:49

        danaos δεν σκόπευα γιατί φοβόμουν τα νεύρα μου.

        Αλλά εδώ μιλάμε βγάζουμε γούστα ρε συ.

        τρελό γέλιο

        Ψοφάει το παστοκ απόψε φίλε...!!!!

      • danaos avatar
        danaos @ danaos 25/10/2010 20:47:02

        Τσίλι τον λυπάμαι !Άκου ανάπτυξη με "διατροφική γεωργία"

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ danaos 25/10/2010 20:50:57

        Είναι το "ένα αυτό ένα αυτό κι ένα ΦΑ" που έλεγε ο Χάρυ Κλύν.

        Αβαβάου απαπάου και αλεπετέουα...

  40. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 25/10/2010 20:10:13

    Μόλις έσπασα τη τηλεόραση από τα νεύρα μου και τρόμαξα και το κοριτσάκι μου!!!! Με τον που μπλέξαμε!

    Θέε μου, τι αμαρτίες πληρώνει αυτή η χώρα;

  41. Factorx avatar
    Factorx 25/10/2010 20:10:24

    Και χωρίς τον πίνακα του Θεόδωρος Bρυζάκης (1819-1878), «H Eλλάς ευγνωμονούσα» (1858), λάδι σε μουσαμά, 215 x 157 πίσω του

    • Αλεξανδρος avatar
      Αλεξανδρος @ Factorx 25/10/2010 20:11:33

      Ellada what is this????No Minesota? No fun.....

    • victoria avatar
      victoria @ Factorx 25/10/2010 20:12:40

      Θα βγει από τον τοίχο που είναι σκεπασμένη να τον χτυπήσει, το περιμένω!

  42. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 25/10/2010 20:10:38

    Καλά ο άνθρωπος πιστεύει ότι μας απειλεί ότι θα προσφύγει σε εκλογές αν το αποτέλεσμα στίς 7 & 14 του Νοέμβρη θα είναι αρνητικό γι'αυτόν και τον Θίασό του ; Και βέβαια αυτό θέλουμε για να γλυτώσουμε μια ώρα αρχήτερα ,μπας και σωθεί ότι ειναι δυνατόν πριν την ολική καταστροφή.

  43. spiros avatar
    spiros 25/10/2010 20:11:17

    Την απάντηση στον Σρόιντερ είναι όλα τα λεφτά. Είασαι πολύ αισιόδοξος το ίδιο θα ήθελα και εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • zonitis avatar
      zonitis @ spiros 25/10/2010 20:21:39

      Τεζα ο Σροιτερ, που περιμενε να ακουσει και το παρακατω. Ακομα πιο τεζα εμεις μπροστα στην οθονη

  44. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΕΡΔΟΥΣΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΠΕΡΔΟΥΣΗΣ 25/10/2010 20:11:35

    Ο "ΠΑΡΙΣΤΑΝΩΝ" ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ,Κος Γ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΑΠΛΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΙΝΗ ΤΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΩΡΗ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ! ΟΤΑΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΑΝΑΦΩΝΕΙ:"Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ...", ΤΟΤΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΔΙΑ ΤΗΣ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΙΒΗΣ!!!!!(ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΛΟΓΚΑΝ¨????....ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΤΟΥ Κ.ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΣΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ 1993!ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!........) ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ Κε ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.....!!!ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΘΥΜΑ ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΑ ΣΑΣ!!!

  45. TELAMONIOS avatar
    TELAMONIOS 25/10/2010 20:13:09

    με έπεισε....στις 7 Νοέμβρη όλοι στις κάλτσες

  46. sakis.... avatar
    sakis.... 25/10/2010 20:13:46

    Που είναι ο ηγέτης βρε παιδιά, ο άνθρωπος είναι κάτω του μετρίου. Κοιμησιάρικος λόγος, χωρίς συνοχή και ακαταλαβίστικος. Εξυπηρετεί συμφέροντα, δεν το βλέπετε. Θα πρέπει γρήγορα οι Ελληνες να απαλλαγούν από αυτόν.......

  47. azxc avatar
    azxc 25/10/2010 20:16:03

    Ρε παιδιά η συνέντευξη είναι μαγνητοσκοπημένη; έμπαινε φως από όλες τις γρίλιες..
    Επίσης διαγράφει όταν απαντάει..μα καλά δεν καταλαβαίνει ότι φαίνεται η προσυνεννόηση;
    Στην απάντηση για τις εκλογές είπε ότι "..οι αγορές είναι πολύ ευαίσθητες.."!! Τη λέξη αγορές τη χρησιμοποίησε 20 φορές στην ίδια απάντηση ως γνήσιος σοσιαλιστής.
    Το κλασσικό πια "... να χτυπηθεί η διαφάνεια"
    λαθρομετανάστευση = προσφυγιά..αν θέλουμε..κε Δούκα..

    • Misha avatar
      Misha @ azxc 25/10/2010 20:18:24

      Να πείσουμε τις αγορές...πώς θα μας δουν οι αγορές...θα μάς δανείσουν οι αγορές...οι τράπεζες μας να μπορούν να βγούν στις αγορές...

      ΕΘΝΟΣΩΤΗΡΙΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΙΣ
      ΙΣΧΥΣ ΜΟΥ Η ΑΓΑΠΗ ΤΩΝ ΑΓΟΡΩΝ

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ azxc 25/10/2010 20:23:38

      Φυσικά και είναι μαγνητοσκοπημένη.

      Πίστεψες ότι θα έβγαινε ζωντανά σε τέτοιες συνθήκες άνθρωπος με αυτοπεποίθηση στρουθοκάμηλου και ρητορική δεινότητα κάργιας;;;

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ tsilivithras 25/10/2010 20:29:36

        Δηλαδή, αν ήταν ζωντανή, θα κοπανιόμασταν στα πατώματα;

  48. Χρήστος avatar
    Χρήστος 25/10/2010 20:18:12

    τι το ήθελε το σημερινό ο κακομοίρης; καλύτερα να διάβαζε ένα 20λεπτο διάγγελμα. αυτοί οι ερασιτέχνες μας κυβερνάνε;

  49. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 20:19:14

    "Υπάρχουν θετικά σημάδια στο εξωτερικό, άλλο αν δεν τα αισθάνεται ο Έλληνας πολίτης..."
    Έλεος ρε παιδιά.'Ελεος.

    Η συνέντευξη πάντως αυτή είναι συλλεκτικό κομμάτι.΄

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/10/2010 06:44:37

      Πώς δεν τα αισθανόμαστε! Αφού είναι "τα σημάδια του δράκουλα", όπως λέει και το ομώνυμο θρίλλερ...

  50. zonitis avatar
    zonitis 25/10/2010 20:19:25

    Παιδια προσεχετε, θα εχουμε συγκρουσεις δυσκολες... Ντιπ καταντιπ ειναι ο ανθρωπος...

  51. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 25/10/2010 20:19:52

    Ποια ηλεκτρονικη συνταγογραφησξ βρε ΓαΠ ετοιμη τη βρηκες απο τη Φανη ολα κι ολα...να τα λεμε ολα αλλα τι ψαχνω τωρα απο το Πινοκιο

  52. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 20:20:11

    Έκανε το λάθος και αναφέρθηκε σε ΕΠΑΧΘΕΙΣ ΟΡΟΥΣ, γκρεμίζοντας ο ίδιος την προπαγάνδα τους περί "ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥ ΣΤΗΡΙΞΗΣ".

    • azxc avatar
      azxc @ αλλενάκι 25/10/2010 20:21:38

      Ναι: "..συμφωνώ κι εγώ είναι επαχθείς [οι όροι του μνημονίου].."

  53. Factorx avatar
    Factorx 25/10/2010 20:20:29

    Τρία πουλάκια κάθονταν. άλλα τον ρωτάνε, άλλα απαντάνε

  54. ΦΙΛΙΠΠΟΣ avatar
    ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25/10/2010 20:20:31

    ...η κα Χλούκλη, κατά Γιώργο ...

  55. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 20:22:17

    Εθνική Αφήγηση; Τι είναι αυτό;

    • TELAMONIOS avatar
      TELAMONIOS @ αλλενάκι 25/10/2010 20:27:45

      καλά δεν ξέρεις τι είναι Εθνική Αφήγηση;;;;
      έλεος....;-)

    • anna avatar
      anna @ αλλενάκι 25/10/2010 20:59:21

      Οι αγγλο-σάξωνες την βρίσκουν εσχάτως "τρελά" με ότι είναι σχετικό με αυτό που ονομάζουνν Αφήγηση-Νarration. Χρησιμποποείται δε από κάτι μοντέρνους κοινωνολογούντες σαν το νεωτερικό έμπλαστρο για πάσα νόσο κλπ...

  56. victoria avatar
    victoria 25/10/2010 20:22:25

    υπερ-πληθωρισμός (!), υπερ-ανεργία (!!), χρεωκοπία

    η ελλάς είναι ο ασθενής!

    μα σταματήστε τον, ντροπή για τη χώρα, για τους ανθρώπους που τον ψήφισαν δηλαδή

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ victoria 25/10/2010 20:27:05

      Όμως είπε για την μεσογειακή δίαιτα που θα μας σώσει όλους...

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ victoria 25/10/2010 20:33:00

      "Η Ελλαδα ειναι στην εντατικη και εμεις την αιμοδοτουμε"
      Μου θυμιζει λιγο κατι για την "¨Ελλας εις τον γυψον"????

  57. Κρης avatar
    Κρης 25/10/2010 20:23:13

    Τελικα μονο ενα μπλε φοντο εχει πισω απο το γραφειο

    Γεώργιος Παπανδρέου, ο Έσχατος και Φαρμακερός
    http://www.antinews.gr/?p=41978

    @@@

  58. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/10/2010 20:23:48

    Επειδή εγώ δεν αντέχω... είπε "επαναδιαπραγμάτευση των επαχθών όρων"; Ποιά επαναδιαπραγμάτευση; Ποιών όρων; Megale pes mas ki alla!!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ archaeopteryx 25/10/2010 20:25:17

      ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΥΚΛΟ ΠΡΟΔΟΘΗΚΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΕΠΑΧΘΕΙΣ ΟΡΟΥΣ!

      ΤΕΛΕΙΩΣΕ!

      ΕΧΕΙ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΕΠΑΧΘΕΣ ΧΡΕΟΣ!

  59. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 20:24:12

    Για τη μαζική ρουφιανιά που θέλει να επιβάλλει τον ρώτησε, για την πράσινη ανάπτυξη και τις κατασκευαστικές "βιομηχανίες" απαντάει.

  60. TELAMONIOS avatar
    TELAMONIOS 25/10/2010 20:24:46

    το παιντί μπερδεύει την αιμόδοτηση με την αφαίμαξη......

  61. nasos avatar
    nasos 25/10/2010 20:24:50

    κλούβιο αυγό είναι η απειλή για πρόωρες εκλογές
    άμα χρεωκοπήσουμε τότε είναι που δεν γλυτώνει το λυντσάρισμα με τίποτε
    η μόνη του ελπίδα του ιδίου και του ΠΑΣΟΚ είναι να πάει το μνημόνιο μέχρι τέλους και να μην χρεωκοπήσουμε

  62. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 25/10/2010 20:25:27

    ΠΩΩΩΩΩΠΩΩΩΩΩ εβγαλε BUG το software αρχισε να λεει τα ιδια και τα ιδια....σα χαλασμενο γραμοφωνο του τελειωσαν τα σκονακια...Ρε Πεταλωτη αλλαξε το δισκο ρεεεεεε

  63. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 20:26:46

    "Να κάνουμε την Ελλάδα ταυτισμένη με την αξία..."

    ??????????

  64. Hase avatar
    Hase 25/10/2010 20:26:57

    Ο ανθρωπος ειναι εκτος μπραγματικοτητας. Η Χουκλη τον ρωραει για τηναναρτηση στο διαδυκτιο των φορολογικων στοιχειων των Ελληνων και αυτος απανταει με την αλογοπρασινη αναπτυξη. Τωρα σε δευτερη επιμονη ερωτηση λεει πως ειναι υπερ.

  65. Ιωαννης Ένατος avatar
    Ιωαννης Ένατος 25/10/2010 20:28:03

    "επιβεβαιωνόμαστε κατά κράτος"... !!!!! ζήτω!!!!!

  66. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 20:28:10

    άρχισε την κλαψα τώρα

  67. azxc avatar
    azxc 25/10/2010 20:28:23

    Ο Βαρδινογιάννης επιβάλλει τον Λιάτσο στις συνεντεύξεις να ρωτάει ακραία πράγματα για να πιέζει καταστάσεις;
    Λ.χ. ρώτησε ο Λιάτσος στην 1η: γιατί πιέζεται για εκλογές..μήπως κρύβεται κάτι άλλο πίσω από αυτό;

    • azxc avatar
      azxc @ azxc 25/10/2010 20:30:07

      πιέζετε..

  68. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 25/10/2010 20:29:09

    Γιωργο το ΕΠαναστατη παιντι και ανξαρτητο το DNA του και του ΠΑΣΟΚ.....ωξωωωωωωωωω

  69. Ηλίας avatar
    Ηλίας 25/10/2010 20:29:11

    xaxaaxaxa! παλι θα ξερασω ! για τον σκατοψυχο μιλαει και τους ανενδοτους του κωλου...

  70. afro avatar
    afro 25/10/2010 20:29:15

    έχει μιλήσει με πολίτες στο εξωτερικό, επενδυτές στο εξωτερικό, εταίρους, επιτρόπους κλπ στο εξωτερικό! με κανέναν ελληνα πολίτη έχει μιλήσει;

  71. tsilivithras avatar
    tsilivithras 25/10/2010 20:29:31

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΦΥΛΑΚΗ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΑΛΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ!!!

    ΠΟΙΟΙ;;;;

    ΟΙ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΑΙ!!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

    Priceless...ελπίζω κάποιος να το γράφει ρε γμτ να το ανεβάσει σε κανα rapidshare να το δείχνουμε στα παιδιά μας.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ tsilivithras 25/10/2010 20:31:33

      DVD writer και VHS video.
      Tα άλλα θα τα αναλάβει ο Φάκτορας...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 20:35:06

        Πλάκα με κάνεις ρε ΒΡΑΧΕ;;;

        Τα πούλησα πριν ένα μήνα για να φάω...

        Τώρα μου μεινε μόνο ένα κινέζικο ατμοσίδερο από αυτά που ανατινάζονται.

        Μουσική ακούω από τους γύφτους που περνάνε με το datsun.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 20:38:31

        Αυτά θα "φύγουν" τελευταία...
        Έχουμε ακόμα "λίπος"...

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ tsilivithras 25/10/2010 20:34:25

      Ο Τσε Γκιωργκάρα, ο επαναστάτης.
      Τι λέει ρε παιδιά ο άνθρωπος. Η πλάκα είναι ότι μάλλον τα ΠΙΣΤΕΥΕΙ!

  72. Greco avatar
    Greco 25/10/2010 20:31:38

    οχι αλλο καρβουνοοοοοοοοοοοοοο....!!!!

  73. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 25/10/2010 20:32:02

    Συνεχίζει την ακαταλαβίστικη λογοδιάροια ο κλόουν. Θυμάται πιστόλια στον κρόταφο, τον παππού του, τον πατέρα του.... Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Λυπάμαι ιδιαίτερα που ειναι απόφοιτος του Πανεπιστημίου μου. Ντίπ για ντίπ αγράμματος. Θεέ μου απάλαξέ μας όσο πιό γρήγορα μπορείς από τον κ. Πρωθυπουργό.

  74. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 25/10/2010 20:32:19

    ζεστάθηκε ο σκληρός, κανα ανεμιστηράκι, κανά τροφοδοτικό, καναν ανορθωτή τάσης...

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ αλλενάκι 25/10/2010 20:34:27

      Πληροφορίες: ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ αλλενάκι 25/10/2010 20:36:34

      Σας είπα ότι όταν ρετάρει θέλει λίγο "τσοκ"...είναι παλιός και δεν έχει ιντζέξιον.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ tsilivithras 25/10/2010 20:39:41

        Να φωνάξουν τον Κλιγκόπουλο, καλή του ώρα.
        "Πιάνουν" τα χέρια του...

  75. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 25/10/2010 20:33:05

    Η τον έσπρωξαν επίτηδες οι ελάχιστες "γάτες" που τον περιτριγυρίζουν στην αποψινή πεπονόφλουδα για να του χρεώσουν αποκλειστικά την καταβαράθρωση, ή απλά ο άνθρωπος έχει εγώ ελέφαντα και εγκέφαλο γυρίνου...

    Το πιο θλιβερό πολιτικό δρώμενο που είδε η γενιά μας. Γιατί αυτός ο άνθρωπος, αυτές οι πνευματικές και επικοινωνιακές ικανότητες, διαπραγματεύονται τις τύχες μας στο εξωτερικό!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ (A)θανάσης 25/10/2010 20:54:19

      Ποιο "εγώ" ρε συ (Α)θανάση;;;

      Άνδρας με βοηθητικές ρόδες είναι κι ας έφτασε 6ο χρονών.

      Έλεος...

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ tsilivithras 25/10/2010 21:12:39

        Πιστεύει ότι μπορεί να πάρει την κατάσταση πάνω του. Είναι 60 χρονών και δεν συνειδητοποίησε την τραγική αναπηρία του ακόμα...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 25/10/2010 21:45:03

        Ιδεοληψίες στα μυαλά πλούσιων γόνων που ποτέ δεν χρειάστηκε να βγάλουν μεροκάματο φίλε.

        Πρόσθεσε και λίγη αμερικανοθρεμμένη σοσιαλιστική σως και είσαι μέσα.

  76. paskitis avatar
    paskitis 25/10/2010 20:33:45

    χουκλη και λιατσος θα τους φαει το σκοταδι....μολις τον ρωτησε για τα σωματα ασφαλειας ο λιατσος που εκοψε τα χρηματα που παιρνουν κ ετσι κ αλλιως λιγο ηταν....επαθε σοκ....χεχεχεχεχ
    καναμε περικοπες σε ολους ειπε...οπως κ στους βουλευτες ειπε...
    ΕΤΣΙ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ

  77. vardarskian avatar
    vardarskian 25/10/2010 20:35:07

    οι ερωτήσεις έπρεπε να είναι multiple choice.
    Και να του κάνει σήμα off camera ο Πεταλωτής τη σωστή απάντηση.
    Δεν μπορεί να επέτρεψαν οι Πασοκοαυθεντίες του τηλε μάρκετινγκ αυτό το έμεσμα.
    Μήπως αποφάσισαν να τον τελειώσουν εκ των έσω;

  78. Stathis avatar
    Stathis 25/10/2010 20:35:55

    Ας μας πει και ενας ψυχιατρος πως τον 'βλέπει'.

    • loretta avatar
      loretta @ Stathis 25/10/2010 23:54:13

      ΟΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ ΣΚΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΑΓΝΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ....ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΕΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΓΚΑΠΙΣΜΟΣ.

  79. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 20:36:05

    Πάντως, "επιχείλιο έρπη", σήμερα δεν του βάλανε...
    Απλώς "πονάει"...

  80. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 20:37:41

    Την κουτσοθλια του Γκορμπατφεφ εχει ο ΓΑΠ.. αντε και στα fastoyntadika.

    Τι κλαψα.. αν ειχαμε τη διαφανεια της Σουηδιας θα κερδιχζαμε 20δις ευρω το χρονο... αν ειμασταν Ισπανια 10δις ευρω..χαχα τωρα που ειμαστε Μποργκινα Φασο ποσα κερδιζουμε?

    Θα τον ρωτησει ενας αθεοφοβος για τη ΔΑΝΕΙΑΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΥΠΕΓΡΑΨΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΥ???

    ΠΠ

  81. Thomas avatar
    Thomas 25/10/2010 20:37:42

    ....Εμείς πονάμε για το μισθωτό και το συνταξιούχο.
    Δηλαδή εάν δεν πονούσαν τι θα κάνανε? Θα τους εξολόθρευαν εντελώς?
    Ο ψεύτης και ο κλέφτης τον πρώτο (κυριολεκτικά) χρόνο χαίρονται!

  82. TELAMONIOS avatar
    TELAMONIOS 25/10/2010 20:37:59

    πάλι οι προηγούμενοι φταίνε??
    καλά από ποιό σημείο και μετά θα αρχίσει να φταίει αυτός????

  83. BlueSky avatar
    BlueSky 25/10/2010 20:38:36

    Μας ...υποχρέωσες, μας υποχρέωσες, μα δε μας είπες πόσο μας χρέωσες........
    Η διακαναλική συνέντευξη του παιντιού είναι το απόλυτο φιάσκο. Το παιντί κυβερνά λέγοντας ''λεφτά υπάρχουν'', ξεγελώντας τους έλληνες, οδηγώντας μας στο ΔΝΤ. Συνέντευξιαστηκε με εφτά δημοσιογράφους, προσωπικό διαπλεκόμενων καναλιών, υπέρμαχων του ΔΝΤ.Η συνέντευξη αυτή μεταδόθηκε από όλα τα κανάλια, επειδή έχουμε δημοκρατία και δεν πρέπει να τη χάσει κανείς. Ένας πρωθυπουργός που... Μας ρώτησαν, εάν γουστάρουμε να τον βλέπουμε;;;; Το παιντί δεν μπορεί να περπατήσει στο δρόμο χωρίς να κινδυνεύει η σωματική του ακεραιότητα. Τα ΙΕΚ δημοσιογραφίας, επιχειρήσεις των μεγαλοεκδοτών, των μεγαλοεργολάβων και των εφοπλιστών, ρωτούν τον πρωθυπουργό για τις εκλογές και την οικονομία. Ε!! δεν γουστάρω, έκλεισα την τηλεόραση. Μπροστά στην επερχόμενη εκλογική συντριβή του ΠΑΣΟΚ, το παιντί θα διατάξει να ψηφίσουν οι έλληνες τους υποψήφιους του ΠΑΣΟΚ και θα θέσει ουσιαστικά το δίλημμα «Παπανδρέου ή χρεοκοπία». Στο διαζευκτικό ή βάζω ίσον, θεωρώντας τη χώρα χρεοκοπημένη.Το παιντί πριν από ενάμισι χρόνο φώναζε από τα μπαλκόνια «Σοσιαλισμός ή βαρβαρότητα», τώρα όμως ισχύει «Παπανδρέου = χρεοκοπία = βαρβαρότητα». Εκβιαστικά διλήμματα δεν υπάρχουν. Ένας χρεωκοπημένος δεν έχει τίποτα για να χάσει. Αντίθετα έχουν να χάσουν πολλά τα αφεντικά των δημοσιογράφων. Επίτελους, πρέπει να αναλάβει ο λαός και να πατάξει το πολιτικό και το οικονομικό κατεστημένο, που έχει επιβληθεί στη χώρα. Η επιλογή του μνημονίου έχριζε δημοψήφισμα. Από κει και πέρα δεν υπάρχει δίλημμα. Έξω οι θιασώτες του μνημονίου, να χάσουν για να σηκωθούν να φύγουν. Το παιντί θα πρέπει να αποδειχτεί τη μοίρα του, να ευχαριστήσει τον ανόητο ελληνικό λαό που τον εξέλεξε, και να πάει σπίτι του. Η χώρα για να επιβιώσει θέλει ελπίδα και ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει. Χάσαμε το ''Νησί'' και είδατε το ''Ναυάγιο''. Εναποθέτω τις ελπίδες μου στον Αντώνη, γιατί ξέρω ότι είναι γνήσιος. Ελπίζω να μην διαψευστώ ποτέ!!!

  84. panatha avatar
    panatha 25/10/2010 20:40:37

    "Aνθουσα η οικονομια το 2004".......
    Αχ! ρε Κωστα εγκληματα που εκανες.
    Τους ξεπλυνες και τους παρεδωσες την ελληνικη κοινωνια να την ξεσκισουν,αντι να τους καθισεις στο σκαμνι.

    • azxc avatar
      azxc @ panatha 25/10/2010 20:41:57

      και Παλλήνη..

  85. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 20:40:51

    450 εκ Ευρα δωσαμε στους διευκολυντες της Δανειακης Συμβασης.
    τα 7 του Παπαμαρκακη τους πονανε για το συμφερον των Ταμειων ???
    Η Αρτιον Χρημ/κη ποσα επαιζε επι Σημιτη ??

    ρε ΓΑΠ αντε παγαινε στη Σουηδια στην αδελφη σου.

    ΠΠ

  86. azxc avatar
    azxc 25/10/2010 20:41:16

    Βοηθήστε ρε παιδιά των ΔΕΚΟ να εξυγιανθούν..κι εσείς θέλετε..να απολυθείτε

  87. tiramola avatar
    tiramola 25/10/2010 20:41:22

    Δεν βλέπω κανένα πανικό, τα λέει όσο πιό απλά γίνεται για να τα καταλάβει και ο πιό βλάκας.
    Από πότε οι εκλογές είναι απειλή?
    Είχα την εντύπωση ότι θα επρόκειτο περί σωτηρίας, ή κάνω λάθος?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ tiramola 25/10/2010 20:44:35

      Εμ βέβαια...
      Σε ΠΑΣΤΟΚΟΥς απευθύνεται.

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ tiramola 25/10/2010 20:46:30

      ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

      ΑΦΟΎ ΟΎΤΕ ΚΙ Ο ΊΔΙΟς ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΡΕ!

      Πως θα τα καταλάβει ο "πιο βλάκας"?

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ (A)θανάσης 25/10/2010 20:55:47

        One and the same...

      • Αλεξανδρος avatar
        Αλεξανδρος @ (A)θανάσης 25/10/2010 21:00:23

        Ο τιραμολας θα στα εξηγησει που τα καταλαβε ΟΛΑ....Α και ο ΜΑνωλης του μεγκα ο Καψης ντε αυτος που συνηθως δεν καταλαβαινει τιποτα? Ε σημερα τα καταλαβε ολα!!!!......τστστσ ποσο πιο μασημενα να μας τα δωσει το παιντι ρε παιδια τι κακιες ειναι αυτες!!

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ tiramola 25/10/2010 22:31:24

      Ειπα και εγώ δεν θα κάνει κανένα σχόλιο το παπαδοπαίδι του ΓΑΒ

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ tiramola 25/10/2010 22:33:18

      Τιραμόλα ο τελευταίος ΓΑΠοϊκανών.

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ tiramola 25/10/2010 23:22:37

      Απαιτω να μαθω τι πινεις!!!!!!
      Θελω και εγω......

  88. Νίκος avatar
    Νίκος 25/10/2010 20:41:59

    Πες μου τι πίνεις ρε μεγάλε να πιώ και γω για να ξεχάσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  89. Ηλίας avatar
    Ηλίας 25/10/2010 20:42:56

    Μάγκες, τρελλή ήττα του ΓΑΠ σήμερα. Πρέπει να το έχουν μετανειώσει πικρά ήδη στο παστοκ.

  90. antiochos avatar
    antiochos 25/10/2010 20:45:38

    "Απο δω και πισω" ,εννοει μελλοντικα ο ποταμος της σκεψης.
    Θα τον μηνυσω γιατι μου εκαψε την τηλεοραση.

  91. ΦΙΛΙΠΠΟΣ avatar
    ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25/10/2010 20:45:48

    Γλώσσα λανθάνουσα τ' αληθή λέγει "δεν μπορώ να πώ το όνομά μου".

  92. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 25/10/2010 20:46:22

    "Θα επενδύσουμε στη Μεσογειακή δίαιτα μαζί με την πράσινη ανάπτυξη... Είμαι μαχητής της Δημοκρατίας και μάλιστα εις το όνομα της μου βάλανε το πιστόλι στο λαιμό..." ΓΑΠ είσαι ΘΕΟΣ. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Δεν υπάρχεις! Απλά δεν υπάρχεις! Τρέλανε τους όλους! Χαχαχαχαχαχαχα.

  93. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 25/10/2010 20:46:45

    Δεν μπορεί να συνεχίζεται αυτή η αθλιότητα του κ. Πρωθυπουργού. Τα ΠΑΣΟΚοειδή φερέφωνα, δημοσιογραφίσκοι, έγιναν φτερά έτοιμα να τα πάρει ο άνεμος.... Στις 11:00 συνεχίζει ο βρυκόλακας των Καρπαθίων !! Η βραδιά είναι μεγάλη. Αντώνη Σαμαρά τους έχεις ξεγυμνώσει χωρίς να κουνήσεις το δάκτυλό σου.

  94. tsilivithras avatar
    tsilivithras 25/10/2010 20:46:50

    Για όποιον ενδιαφέρεται το σταρ έχει ταινία...

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    • Evan avatar
      Evan @ tsilivithras 25/10/2010 20:50:50

      Αναγκάστηκα να δω άλλη αμερικανιά, τον ντάνι ντεβίτο ή πως ακριβώς λέγεται, στην ΕΤ1,

      Μέχρι που θα πάει με αυτόν τον γελοίο και άκρως επικίνδυνο, μέχρι πότε θα τον έχουμε εκεί να αηδιαζόμαστε;

    • danaos avatar
      danaos @ tsilivithras 25/10/2010 21:01:18

      Ήρθε η γυναίκα μου εξαγριωμένη,μου είπε τέρμα η παιδική ώρα και χωρίς να με ρωτήσει έβαλε τη Συμμορία των Δώδεκα ΄Έντεκα δεν ξέρω στο STAR!!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ danaos 25/10/2010 21:08:10

        Πέσε κάτω και ζήτα κίτρινη κάρτα όπως ο Καραγκούνης ρε...

      • danaos avatar
        danaos @ danaos 25/10/2010 21:19:00

        Βρε θα έφευγα απ'το σπίτι να πάω αλλού μη χάσω το θέαμα αλλά ρίχνει νερό με το τουλούμι!!!

    • loretta avatar
      loretta @ tsilivithras 25/10/2010 21:43:52

      tsili

      την καλυτερη ταινια απιστευτου γελιου σε επαναληψη εχει ο σκαι στις 12.οο !!

      δεν παιζεις την διακαναλικη σε επαναληψη ρεεεεεεεεεε λυπηθητε μας....θα πεθανουμε στο γελιο....!!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ loretta 25/10/2010 21:47:02

        Στα καπάκια;;;;;;

        Να πάρω κάνα φιλαράκι να ρθει με πίτσες ρε γμτ...

  95. Stathis avatar
    Stathis 25/10/2010 20:46:59

    Ο άνθρωπος δεν παίζεται. Ο μοναδικός προθυπουργός που κατάφερε μέσα σε μία ώρα να πείσει και τους πιο φανατικούς οπαδούς του να τον μαυρίσουν.

  96. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 20:47:14

    "Δεν λεω ποιος πηγε φυλακη, δεν ειναι σωστο, ΔΕΝ ΛΕΩ Τ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ !!!" ΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

    ΠΠ

  97. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 25/10/2010 20:48:20

    Έκλεισα αηδιασμένος την τηλεόραση αρκετά πριν απο το τέλος της συνέντευξης.
    Ο άνθρωπος αυτός, ενσαρκώνει τον πιό πλήρη ορισμό του φαύλου. Όταν κάποιος σε κοιτάει ευθέως στα μάτια και σου λέει εν ψυχρώ ψέματα, τότε κάθε όριο έχει ξεπερασθεί.
    Είναι φαίνεται τα γονίδια που κουβαλάει αυτή η οικογένεια!
    Ένα αίσχος!

  98. Ηλίας avatar
    Ηλίας 25/10/2010 20:48:42

    ποτε τελειωνει; με κουρασεεεεε.

  99. ΦΙΛΙΠΠΟΣ avatar
    ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25/10/2010 20:50:10

    Αύριο ο Λαζόπουλος θα έχει άπειρο υλικό να παίξει. Πέφτει πολύ γέλιο.

  100. azxc avatar
    azxc 25/10/2010 20:50:30

    Αν δεν υπήρχε το διαδίκτυο..δεν θα αναγκαζόμασταν να τα πούμε αυτά που γράφουμε φωναχτά, έντονα, έξω..;;;;;

  101. antiochos avatar
    antiochos 25/10/2010 20:50:56

    "Θεωρω οτι η αποψη μου ειναι"
    Διχασμενη προσωπικοτητα ο Γωγος.
    Κλασσικο συμπτωμα προγραμματισμενου.

  102. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 25/10/2010 20:51:55

    ΜΑΓΚΕΣ ΚΟΦΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΕΛΕΟΣ

  103. Stathis avatar
    Stathis 25/10/2010 20:52:00

    Όσοι έχεται χοντρές γυναίκες, δώστε ψηφο στο ΠΑΣΟΚ. Η Μεσογειακή δίαιτα θα τις κάνει μοντελάκια.

  104. victoria avatar
    victoria 25/10/2010 20:52:40

    Το πελατειακό σύστημα ξάπλωσε;;;;;;;; (από εξαπλώθηκε)
    Αχού, να κλάψω ή να γελάσω;;;;

    Παιδιά ας σταματήσει, βγάλτε τον από τη μιζέρια του, τον λυπάμαι αλήθεια σας λέω, έχει πει όλες τις πιθανές και απίθανες μλκς που θα έλεγε κι ο Αντώνης (αν μπορούσε)

  105. Factorx avatar
    Factorx 25/10/2010 20:52:41

    Δεν απάντησε στη ερώτηση: "ποιος κυβερνάει τον τόπο"

    • zonitis avatar
      zonitis @ Factorx 25/10/2010 21:24:55

      Μηπως ξερει; Αυτος ειναι συνεχεια σε ταξιδια

      • Wolf avatar
        Wolf @ zonitis 25/10/2010 21:54:34

        Καλό!!!

  106. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 25/10/2010 20:52:46

    Δίκιο έχει. Αφού "ξάπλωσε το πελατειακό σύστημα".

  107. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 25/10/2010 20:53:01

    είδα παππούδες μετά την εκκλησία, στο κέντρο της Καλαμαριάς, να πάνε και να κλέβουν τα σακκουλάκια με την ζάχαρη από τις καφετέριες..
    ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ και να το κάνουν!
    Να κλαίνε και να κοιτάνε δεξιά - αριστερά..
    Δεν μου βγάζει πια γέλιο ο ΓκΑΠ, απλά θυμό...

  108. denkserotipota avatar
    denkserotipota 25/10/2010 20:54:22

    Μετά από ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ του γαπ, και στο ενδιάμεσο που ΡΩΤΑ Ο “δημοσιογράφος” ακούγεται ένα κρατς κρατς, σκίζει κάποιος χαρτιά…
    Τα σκονάκια είναι??????????????????????????????????

    ΠΡΟΣΕΧΤΕ ΤΟ!!!
    Εχει ακουστεί αρκετές φορές ως τώρα!!!

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ denkserotipota 25/10/2010 20:59:01

      Κάνουν φεϊγ-βολάν για τις συγκεντρώσεις των εκλογών...

      • denkserotipota avatar
        denkserotipota @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 20:59:50

        Είσαι ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ Βράχε μου!!!
        υποκλίνομαι!!
        :)

      • denkserotipota avatar
        denkserotipota @ ΒΡΑΧΟΣ 25/10/2010 21:02:59

        Αλλά...πρόσεξε κάτι.
        Ο μόνος που έχει ΜΟΝΙΜΑ ανοιχτά μικρόφωνο είναι ο γαπ.
        όλοι οι άλλοι κλειστά τα έχουν............
        και φάνηκε αυτό όταν πήγε να μιλήσει η χούκλα

  109. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 25/10/2010 20:54:48

    ΝΥΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΖΩ!!!!!!!!!
    Αμαν ρε Γιώργη τέλειωνε δεν μπορείς να μιλήσεις, τι μας βασανίζεις;;;;;

    • alfa avatar
      alfa @ Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 25/10/2010 21:49:03

      Θέλει να φτάσει το ρεκόρ του Σαμαρα στη Θεσσαλονίκη!
      Αλλα τα μάτια του λαγού κι αλλα της κουκουβάγιας!

  110. ΦΙΛΙΠΠΟΣ avatar
    ΦΙΛΙΠΠΟΣ 25/10/2010 20:55:21

    Ο άνθρωπος λέει άρρητα ρήματα. Για χαχόλους μας περνάει;

  111. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 25/10/2010 20:56:20

    Η σκηνή που η Λέχου ψιθυρίζει "Σ'αγαπώ" μέσα στη βάρκα και ο Παπανδρέου της λέει κάτι για τους συνταξιούχους, ήταν όλα τα λεφτά...

    ‎..και ο Λοβέρδος δίπλα της ζητάει 3 ευρώ για να μπει στα επείγοντα της Σπιναλόγκας...

  112. azxc avatar
    azxc 25/10/2010 20:57:19

    Ένα πράγμα δεν αντέχεται: οι 7 δημοσιογράφοι της Νέας Τάξης είναι ΕΜΕΤΙΚΟΙ

  113. Ηλίας avatar
    Ηλίας 25/10/2010 20:57:55

    έχει κοκκινισει το αριστερο του αυτι!!! καποιος τον γλωσσοτρωει!!!!χαχαχααχαχα!

    • zonitis avatar
      zonitis @ Ηλίας 25/10/2010 21:27:56

      Χαχαχα... Το προσεξες κι εσυ; Μηπως ειχε ακουστικο εκει και μετα του το βγαλανε;

  114. ΑΝΤΩΝΗΣ avatar
    ΑΝΤΩΝΗΣ 25/10/2010 20:59:28

    Ρε μάγκες το χρώμα του ειναι σαν του πεθαμένου.

  115. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 20:59:34

    Ωχ Αρχαιεεε για ΑΠΕ μιλαει... πολλες θεσεις εργασιας.. αμετρητες ( λιγες για λιγο ) πολλες για πολυ εκτος Ελλαδος.

    Πρασινες Αγελαδες.. Πρασινο Προϊον !!???!!

    ΠΠ

  116. nasos avatar
    nasos 25/10/2010 21:00:03

    τελικά το μόνο πράγμα που μπορεί να κάνει καλά ο ΓΑΠ είναι να νανουρίζει μωρά

  117. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 25/10/2010 21:01:00

    Ακομα να τελειωσει;Αν περασει τις 00:00 θα βρικολακιασει !!!

  118. denkserotipota avatar
    denkserotipota 25/10/2010 21:01:30

    O AΣΕΜΠΙΓΙΟ και τα σχέδιά του τι απέγιναν?
    Αυτόν τον ξεχάσαμε............

  119. tsilivithras avatar
    tsilivithras 25/10/2010 21:01:46

    Να να εσείς οι αναρχοκουμουνισταί με τα κοκορέτσια και τα τσιγάρα χαλάτε την πιάτσα και δεν μπορούμε να γίνουμε σουηδία να κονομάμε 700% του ΑΕΠ για τις πράσινες επενδύσεις μας...

  120. denkserotipota avatar
    denkserotipota 25/10/2010 21:03:55

    Πολύ οργή το "παληκάρι".
    Προχτές ήρθε στην Ελλάδα, που να ξέρει τι γινόταν.......
    Εσείς θα ξέρατε αν λείπατε?

  121. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 25/10/2010 21:04:10

    Η οικονομική δραστηριότητα μειώνεται, η ανεργία αυξάνεται, οι τιμές των αγαθών ανεβαίνουν, τα προϊόντα που παράγουμε χάνουν την αξία τους, οι μισθοί και τα εισοδήματα μειώνονται, το κόστος ζωής γίνεται δυσβάσταχτο, χιλιάδες επαγγελματίες αδυνατούν να ανταποκριθούν στις οικονομικές τους υποχρεώσεις, με λίγα λόγια η φτώχια έχει αρχίσει και λαμβάνει μορφή επιδημίας και η κυβέρνηση προσπαθεί να μειώσει το έλλειμμα με τις «πλάτες» των μικρομεσαίων κοινωνικών στρωμάτων βάζοντας παράλληλα τη χώρα στο γύψο.


    που είναι εδώ τα θετικά αποτελέσματα; όταν η Ελλάδα γυρίζει πίσω δεκαετίες


    Πως θα πάει ο τόπος μπροστά; όταν στη χώρα μας συνυπάρχουν πληθωρισμός και αποπληθωρισμός;

  122. KARBONAROS avatar
    KARBONAROS 25/10/2010 21:04:31

    ΠΑΣΟΚΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ, ΤΗΝ ΖΗΜΕΝΣ,ΤΟ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛ,
    ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΗΣΤΗΡΙΟ,ΤΟΝ ΓΙΟΥΝΓΚΕΡ ΚΛΠ...Ανήθικος όχι βλάκας ο ΓΑΠ...ανήθικος..
    και Τσολάκογλου......ΓΙΕΣ ΜΑΝ...

    Ηγεμών εκ Δυτικής Λιβύης Καβάφης Κ. Π.

    Άρεσε γενικώς στην Aλεξάνδρεια,
    τες δέκα μέρες που διέμεινεν αυτού,
    ο ηγεμών εκ Δυτικής Λιβύης
    Aριστομένης, υιός του Μενελάου.
    Ως τ’ όνομά του, κ’ η περιβολή, κοσμίως, ελληνική.
    Δέχονταν ευχαρίστως τες τιμές, αλλά
    δεν τες επιζητούσεν· ήταν μετριόφρων.
    Aγόραζε βιβλία ελληνικά,
    ιδίως ιστορικά και φιλοσοφικά.
    Προ πάντων δε άνθρωπος λιγομίλητος.
    Θάταν βαθύς στες σκέψεις, διεδίδετο,
    κ’ οι τέτοιοι τόχουν φυσικό να μη μιλούν πολλά.

    Μήτε βαθύς στες σκέψεις ήταν, μήτε τίποτε.
    Ένας τυχαίος, αστείος άνθρωπος.
    Πήρε όνομα ελληνικό, ντύθηκε σαν τους Έλληνας,
    έμαθ’ επάνω, κάτω σαν τους Έλληνας να φέρεται·
    κ’ έτρεμεν η ψυχή του μη τυχόν
    χαλάσει την καλούτσικην εντύπωσι
    μιλώντας με βαρβαρισμούς δεινούς τα ελληνικά,
    κ’ οι Aλεξανδρινοί τον πάρουν στο ψιλό,
    ως είναι το συνήθειο τους, οι απαίσιοι.

    Γι’ αυτό και περιορίζονταν σε λίγες λέξεις,
    προσέχοντας με δέος τες κλίσεις και την προφορά·
    κ’ έπληττεν ουκ ολίγον έχοντας
    κουβέντες στοιβαγμένες μέσα του.

  123. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 25/10/2010 21:04:39

    Δυο πράγματα
    1.Πίσω από το μπλε ήταν ο πίνακας η Ελλάς η ευγνωμονούσα.

    2. Η ΑΡΧΙΚΉ ΔΉΛΩΣΗ ΓΑΠ είναι ίδια με το τελευταίο διάγγελμα Καραμανλή

  124. pikras57 avatar
    pikras57 25/10/2010 21:05:12

    ΕΥΝΟΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

  125. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 25/10/2010 21:05:28

    Τελειώνει !!!!

  126. denkserotipota avatar
    denkserotipota 25/10/2010 21:06:31

    ΝΑΙ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ!!!

    Θα ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ...
    και όχι σπίτι σας.

    Αντε καληνύχτα τώρα, δεν αντέχεται άλλη δόση!

  127. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 21:06:36

    Παιδιά, στο ΣΚΑΙ ξεκίνησε ο Επίτιμος. Φωνάξτε γρήγορα στον Βαν Χέλσινγκ

    • azxc avatar
      azxc @ Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 21:09:09

      Καινούρια μπογιά στο μαλλί..πιο παλ χρώμα..εε;;

  128. Stathis avatar
    Stathis 25/10/2010 21:07:29

    'ναι θα θέλαμε να αυξήσουμε ακόμη περισότερο τις συντάξεις'. Δηλαδή τις αυξήσαν και ήθελαν λίγο ακόμη

  129. denkserotipota avatar
    denkserotipota 25/10/2010 21:09:00

    Στην ανάγνωση από 3 που έπαιρνε πέρσυ,
    του βάζω 4 φέτος.
    Αυτό είναι το νόημα της σημερινής συνέντευξης.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ denkserotipota 25/10/2010 21:20:46

      Προβιβάζεται φέτος, μην τον κόβεις με 4 είναι αντιπαιδαγωγικό

    • man8os avatar
      man8os @ denkserotipota 25/10/2010 21:45:11

      Αληθεια βελτιωθηκε. Την εισαγωγη απο χαρτι την διαβαζε? Ολο κατω κοιτουσε.

  130. ανδρε avatar
    ανδρε 25/10/2010 21:11:28

    eleos o mitsotakis sto skai,,,,,ahhahahahaah
    paei gia diagrafi o drakoulas ayrio!!

  131. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/10/2010 21:11:44

    Αυτη η Κυβερνηση συγκρουστηκε με την Λογικη..
    και ο ΓΑΠ με ενα ufo

    ΓΑΠ ο καβλικρατης.

    Μαγκες... ερχονται εκλογες. Ηρθαν.

    ΠΠ

  132. Manos-UK avatar
    Manos-UK 25/10/2010 21:18:53

    Vlepei kaneis to Mitsotaki sto SKAI? Ekei na deis ti gelio peftei!

    • Misha avatar
      Misha @ Manos-UK 25/10/2010 21:21:27

      Εκει τον εχει και σε ημίφως.
      Σε λίγο θα βάλει και τη μπέρτα

  133. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 25/10/2010 21:19:00

    Τι μόνο αυτό ήταν?
    Ξενέρωσα. Όποιος το έγραψε να το στείλει αμέσως
    Τόσο γέλιο είχα χρόνια να ρίξω. χαχαχαχαχαχα

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Μικρός Οδυσσέας 25/10/2010 21:26:39

      Αχόρταγε! Γύρνα στο ΣΚΑΙ. Έχει θρίλερ

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 21:37:22

        Γελάτε γελάτε...

        εγώ έγραψα "Μητσοτάκης" στο facebook πριν και τράκαραν κάτω από το μπαλκόνι μου.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 21:44:36

        Κάνε κανένα ξόρκι. Άναψε κανένα θυμιατό. Πες την προσευχή.
        Μπορεί να πιάσει.
        Και προς Θεού. Μη γράφεις το όνομα...

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 21:50:55

        Άσε καλύτερα...φοβάμαι...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 22:07:36

        Ο Παπαχελάς παίζει με την τύχη του που κρατά το βαμπίρ δίπλα του μετά τις 12...!!!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 25/10/2010 22:13:08

        Εντάξει, εντάξει. Τελείωσε. Αρτιμελής φαίνεται ο Παπαχελάς. Το κανάλι συνεχίζει να εκπέμπει...Όλα καλά.

  134. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 25/10/2010 21:19:03

    Τωρα ολη Ελλαδα ειναι ταβλααααα πωπω ......απο τα γελια....που μονο για γελια δεν ειναι οταν διαπιστωνεις οτι αυτος ο Ανθρωπος της μεγιστης ανεπαρκειας και ολιγιστος κυβερναει τη Πατριδα μας.....ας προσεχαν οσοι τον ψηφισαν ας προσεχαν και αυτοι που δεν ψηφισαν....Τωρα πια δικαιολογιες δεν υπαρχουν ολοι στις καλπες για να του δειξουν το δρομο σε μια θεση στο χρονονοντουλαπο της Ιστοριας..

  135. Misha avatar
    Misha 25/10/2010 21:20:14

    Πρόστυχα στημένη η συνέντευξη, υπαλληλοι σε διατεταγμένη αποστολή οι δημοσιοκάφροι με αποκορυφωμα το αμίμητο της Σιας «γιατί να μην απολύονται δημόσιοι υπαλληλοι παρά μονο ιδιωτικοί; Δεν είναι αυτό αδικία;»
    Πλην δυο τριών ερωτησεων στον πρώτο κύκλο ΚΑΜΜΙΑ αναφορά στους κατοχικούς όρους του μνημονίου.
    Ουτε λέξη για το αίσχος της υποθήκευσης της δημόσια ςπεριουσιάς , ούτε κιχ για τα 90 δις που έχουν καταβροχθίσει οι τράπεζες.

    Θα πέσει τοσο μαύρο που ο Καζαμπούμπου θα φαντάζει σαν αλμπίνος

  136. BlueSky avatar
    BlueSky 25/10/2010 21:20:16

    ‘H Ελλάς ή ευγνωμονούσα’ έγινε ‘H Ελλάς ή Απούσα’...
    Παιντί, δε σου άρεσε η “H Ελλάς ή ευγνωμονούσα”;;;
    Γιατί κατέβασες τον ΕΘΝΙΚΟ μας πίνακα, πίσω από το πρωθυπουργικό γραφείο και το αντικατέστησες με μπλέ φόντο;;;
    Αντώνη, πιστεύω ότι σε έξι μήνες ο πίνακας θα είναι στη θέση του, εεεεεε;;;;;

  137. pikras57 avatar
    pikras57 25/10/2010 21:20:16

    ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΣΤΟΝ ΣΚΑΙ
    ΤΟΝ ΞΕΘΑΨΑΝΕ ΠΑΡΑΜΟΝΕΣ ΕΚΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΙΦΟΥΛΚΗΣΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΝΔ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ!!!!!
    ΝΤΡΟΠΗ!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!
    ΑΜΕΣΗ ΚΑΘΑΙΡΕΣΗ

  138. Μήτσος avatar
    Μήτσος 25/10/2010 21:21:06

    Παιδιά δυστυχώς έχασα την συλλεκτικη -αποτι φαινεται- "συνεντευξη"

    Καμια βοήθεια, να γελασει λιγο το χειλακι μας;

    υπάρχει κανα βίντεο;

    • john avatar
      john @ Μήτσος 25/10/2010 21:31:31

      βασικα το σημερινο ητανε το οριστικο τελος του
      πασοκ σαν κυβερνηση και σαν κομμα.

      αθλιο, θλιβερο και τραγικο.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ john 25/10/2010 21:52:19

        Υπέροχο, καταπληκτικό, καρμικό.

  139. ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
    ΣΒΕΤΛΑΝΑ 25/10/2010 21:21:11

    Πέρα από το γελοίο του θέματος, ο ΓΑΠ είναι DANGEROUSLY DANDEROUS... για την Ελλάδα... Πολύ φοβάμαι ότι σε λίγες μέρες θα μας οδηγήσει σε οριστική ακυβερνησία με άγνωστα αποτελέσματα για τη χώρα... Όλοι στις κάλπες... Προσοχή η αποχή μπορεί να φέρει τραγικά αποτελέσματα, χειρότερα από αυτά που ζούμε σήμερα...

  140. BlueSky avatar
    BlueSky 25/10/2010 21:22:37

    Παιδιά βγαίνει ο γκαντέμαρος στον ΣΚΑΙ. Κάντε αύριο δημοσκόπηση, θα είμαστε 4% μπροστά από το πασόκ!!!!1

    • Manos-UK avatar
      Manos-UK @ BlueSky 25/10/2010 21:37:05

      Kala alla anti allwn kai autos! Eprepe na ton vgaloun mazi meton GAP. Fovero dueto!!!!

  141. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 25/10/2010 21:23:27

    Ο επίτιμος αρχισε ο παραλήρημά του. Συνεχίζει να απαξιώνει τον Αντώνη Σαμαρά. Για την κόρη του, την υποβασταζόμενη από τα συμφέροντα, ούτε λέξη. Πολύ καλά κάνει γιατί απεδείχθει κατα το λαικότερο, άχρηστη.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Nίκος Θ. 26/10/2010 08:42:45

      το ξέρει και γιαυτό μίλησε μόνο για Κυριάκο.

  142. anonymos avatar
    anonymos 25/10/2010 21:24:17

    Ουφ τέλειωσε τώρα η δική μας σειρά να τον τελειώσουμε στις 7/11

  143. Γιωργης avatar
    Γιωργης 25/10/2010 21:25:18

    τα πραματα ειναι απλα
    το συστημα -ντοπιο και εγχωριο- ξερναει τον παπανδρεου βλεποντας οτι δεν τραβαει
    η κυβερνηση εθνικης ενοτητας πασοκ-συν-λαος-ντορας-κουβελη ειναι κοντα
    αρα κοντα ειναι και η ολοκληρωτικη μας καταστροφη

  144. ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ avatar
    ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ 25/10/2010 21:30:07

    Λόγος μεστός, γεμάτος επιχειρήματα και ανθρωπιά. Ο κ. Παπανδρέου μίλησε στην καρδιά του μέσου Έλληνα. Είμαστε ευτυχείς που έχουμε αυτόν τον ειλικρινή άνθρωπο για Πρωθυπουργό! Του αξίζει ένα μεγάλο ευχαριστώ και πρέπει να του το δώσουμε με την ψήφο μας στους δημοκρατικούς υποψήφιους του Κινήματος στις εκλογές της 7ης Νοέμβρη.

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ 25/10/2010 21:42:10

      Μην είσαι τόσο είρων ρε Φιλόσοφε!

      Είπαμε ότι δεν κάνει το παιδί, εσύ είσαι πολύ σκληρός όμως αδερφάκι μου! Θα ήθελες να είσαι στη θέση του?

      Γιατί τόση ειρωνεία?

  145. tsilivithras avatar
    tsilivithras 25/10/2010 21:31:40

    Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο πάντως η ΝΕΤ στα καπάκια έβαλε το "Τι είχαμε, τι χάσαμε"...ωραία ταινία για αποσυμπίεση.

    (όχι το "ψ*λέω σε ξεχάσαμε" της Σαρρή...το άλλο...την ταινία λέω)

  146. ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
    ΣΒΕΤΛΑΝΑ 25/10/2010 21:36:49

    Σήμερα είναι η νύχτα του Αγίου Βαρθολομαίου για το Πασοκ και τα εξαπτερυγά του. Διακαναλική με ΓΑΠ, Αλτερ με Καρατζαφέρη, ΣΚΑΙ με Βρυκόλακα...
    Τα παίρνουν με τις χούφτες και είναι και ληγμένα...
    Μπράβο ρε ΑΝΤΩΝΗ ! Ενα χρόνο πρόεδρος της ΝΔ και τους έχεις κάνει άλογα...
    Κρίμα που η Ελλάδα σε στερήθηκε 17 χρόνια...
    Μακάρι γρήγορα τα πράγματα ν΄αλλάξουν για το καλό το δικό μας και των παιδιών μας...

  147. xrayman avatar
    xrayman 25/10/2010 21:42:30

    ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ: Καλά γιατί μου την πέφτουν αυτοί; Ποιοι είναι; Για ποια χώρα μου μιλάνε, για ποια κυβέρνηση και για ποιο πρωθυπουργό; Τους ξέρω εγώ;

    Κάθε ομοιότητα είναι τυχαία

    • Misha avatar
      Misha @ xrayman 25/10/2010 22:11:29

      Αβερελ τον είπα εγω, Ραν ταν Πλαν εσύ
      μέσα και οι δύο είμαστε

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ Misha 25/10/2010 23:47:42

        Και είμαι σίγουρος πως αμφότεροι θα σας εμήνυαν αν δεν ήταν φανταστικοί χαρακτήρες.

  148. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 25/10/2010 21:45:30

    Εάν ήμουν ο Σαμαράς θα τον είχα διαγράψει κατευθείαν. Και μάλιστα θα του έστελνα το χαρτί στο στούντιο του Παπαχελά και θα του έλεγα και τώρα μπορείς να συνεχίσεις τις ύβρεις.

    Αμάν ρε παιδιά, άλλοι παλεύουν για τη σύνταξη και άλλοι δεν λένε΄ναμείνουν σπίτι τους....

  149. δημητρης avatar
    δημητρης 25/10/2010 21:54:54

    ΝΕΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΕΜΦΑΝΙΣΘΗΚΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
    ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΙΜΑ ΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ.

  150. aristotelis avatar
    aristotelis 25/10/2010 21:56:27

    Να οι περίφημοι απόφοιτοι των ξένων πανεπιστημίων. Χαρακτηριστικός εκπρόσωπος ο ΓΑΠ...Για όσους κατηγορούν τα ελληνικά πανεπιστήμια. Ακόμα και ο χειρότερος απόφοιτος της Νομικής του Πανεπιστημίου Αθηνών έχει καλύτερη δομή σκέψης και λόγου από που είδαμε σήμερα. Αλλά ξέχασα εμείς είμαστε οι χειρότεροι και όλοι οι άλλοι είναι οι καλύτεροι!!!!

  151. loretta avatar
    loretta 25/10/2010 21:58:42

    ελπιζω ο ΑΝΤΩΝΗΣ να τον σφυροκοπήσει ΑΛΥΠΗΤΑΑΑΑΑΑΑ!!

  152. apomakria avatar
    apomakria 25/10/2010 22:00:17

    Όλοι ΠΑΣΟΚ στις δημοτικές. Μη του κάνετε τη χάρη να την κοπανήσει όπως ο χοντρός. Να κάτσει να τα ξεμπλέξει όπως τα έμπλεξε.

    • man8os avatar
      man8os @ apomakria 25/10/2010 23:55:10

      Οχι βεβαια, οσο γρηγοροτερα φυγει τοσο καλυτερα για την χωρα

  153. Wolf avatar
    Wolf 25/10/2010 22:01:03

    Ο Παπανδρέου προσπάθησε να επενδύσει στον τρόμο και το φόβο των Ελλήνων.
    Αυτο και τιποτα άλλο δεν ηταν ο στόχος του.

    Αν τον αφήσουμε να το περάσει, θα είμαστε αξιοι της τύχης μας.
    Εχουμε την ευκαιρία, αυτόν και τα εξαπτέρυγα του, αλλά και της εφεδρείες του -βλέπε Δημαρά- να τους δώσουμε μια πολυ ηχηρη απάντηση, στις 7 Νοεμβρίου.

    Πρέπει να σηκωθούμε απο τον καναπέ και να τους δώσουμε το μήνυμα μας.
    Στο χέρι μας είναι.

  154. vassilis avatar
    vassilis 25/10/2010 22:08:51

    Αυτο που φανηκε να ενοχλει ειναι η αποχη!Το χρεοκωπημενο πολιτικο συστημα επιζητει νομιμοποιηση!Ουτε ενα ερωτημα για τα εθνικα μας θεματα!

  155. ARIS avatar
    ARIS 25/10/2010 22:10:55

    Το οτι αυτός ο ΓΑΠ κερδισε τον Καραμανλή με 11 μοναδες δειχνει την καταντια μας. Κριμα για τα παιδια μας, ντροπη για εμας

  156. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 25/10/2010 22:34:43

    Χαρά στο κουράγιο σας που κάτσατε να δείτε τον απερίγραπτο τουριστικότερο.

  157. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 25/10/2010 23:05:18

    Το Πασοκιστάν θα πληρώσει την αλαζονεία του.Καλά βρε ανεκδιήγητοι βγάζετε σε διακαναλική τον τζέφρυ;Και στο καπάκι μητσοτάκη;Μεγαλύτερο κέρδος δεν θα μπορούσε να έχει ο Σαμαράς.Όποτε βγαίνει ο μάμυ το πασοκ χάνει 5 μονάδες.Απόψε τελείωσε νομίζω η μεταπολίτευση.Τέλος εποχής πάμε γι' άλλα,ούτε με της πληρωμένες πόρνες της δημοσιοκαφρίας δεν σώζεται το καθεστώς.Προχτές σε σχόλιο έγραψα οτι το καθεστώς έχει το πολύ 6 μήνες.Ζητώ συγγνώμη,βλέπω η βενζίνη τους τελείωσε μαζί με τα λεφτά

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Μαύρος Ιάκωβος 26/10/2010 08:47:42

      Αν δεν είδατε και Πρετεντέρη στα καπάκια, έχετε χάσει τη μισή μαγεία της βραδυάς!

  158. greek statistics-politics avatar
    greek statistics-politics 25/10/2010 23:21:43

    Η οικονομία τους είναι όπως την θέλουνε. Τα λεφτά έιναι στα χέρια αυτών που πρέπει. Αυτοί έχουν πολλά οι άλλοι ή δούλοι ή άνεργοι. Οι υπόλοιποι ας ζήσουν με 0.27-0.82 την μέρα. Μίσό ποτήρι γάλα και άντε μισό καρβέλι ψωμί. Όσα δηλαδή δίνει και η Βιρμανική χούντα στους πολιτικούς κρατούμενούς της.
    Η δημοκρατία τους το ίδιο. Τους συμφέρει και η ασυλία τους, και η χουντική μπατσαρία για να καταστέλει, και η συνταγματική παράκαμψη σε μόνιμη βάση, και η χειραγώγηση των ΜΜΕ α λα Πρετεντέρης στυλ για να ακούγοναι μόνο αυτοί. Όποιος τους ανέχεται και τα ανέχεται και οποιος τους υποστήριξε, ή και όποιος απέχει να μην μιλάει.

  159. Κώστας avatar
    Κώστας 26/10/2010 00:05:01

    Aντώνη ντροπή! Στο τέλος-τέλος είναι και συμφοιτητής σου. Τέλειωσέ τον μια ώρα αρχύτερα, ο άνθρωπος βασανίζεται. Εχει ρετάρει τελείως.

  160. διεφθαρμένος avatar
    διεφθαρμένος 26/10/2010 00:05:54

    Μήπως πρέπει να παίρνομαι ουσίες για να καταλαβαίνομαι τι λέει ?

  161. Kostas D avatar
    Kostas D 26/10/2010 00:06:22

    Καπου να δούμε αποσπάσματα απο τη συνέντευξη έχει??

    • Κρης avatar
      Κρης @ Kostas D 26/10/2010 04:27:06

      http://www.tanea.gr/default.asp?pid=20

  162. varanus komodoensis avatar
    varanus komodoensis 26/10/2010 06:02:29

    ρε τι ειν' αυτος ρε; καθολου προσωπικοτητα τιποτα, μηδεν!!!ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΤΩΝ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ..ενα ΚΛΑΣΣΙΚΟ αυτοκινουμενο ανθρωπακι που το εχουν προγραμματισμενο να επαναλαμβανει μονιμως τα ιδια και τα ιδια στερεοτυπα. μιλαει και δεν λεει απολυτως τιποτα.. ΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΣ...

  163. δημητρης avatar
    δημητρης 26/10/2010 07:55:10

    Ε ρε γελια που θα εκανε ο σαπιοκοιλιας χθες το βραδυ!!!!

  164. ΤΡΙΖΟΝΙ avatar
    ΤΡΙΖΟΝΙ 26/10/2010 08:18:59

    Σήμερα το πρωί που ξύπνησα σκέφτηκα ότι είναι ΚΑΤΑΝΤΙΑ για τη χώρα να την κυβερνάει αυτός ο άνθρωπος. Πραγματικά ντρέπομαι. Και σίγουρα θα πρέπει να φοβόμαστε για χειρότερα με αυτόν που έχουμε μπλέξει. ΚΑΤΑΝΤΙΑ!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ ΤΡΙΖΟΝΙ 26/10/2010 12:17:59

      Υπομονή κι όπου νάναι ξεμπλέκουμε. Όσοι επιβιώσουμε...

  165. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 26/10/2010 13:10:45

    Είδαμε τελικά τον πρωθυπουργό κ. Γ. Παπανδρέου να διατυπώνει τον "εκβιασμό" του από την πρώτη ερώτηση.

    Είδαμε και τους ερωτώντες δημοσιογράφους. Τηλεοπτικοί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ. Ούτε εφημερίδες, ούτε περιοδικά, ούτε πολύ περισσότερο blogs, είχαν προσκληθεί. Φαίνεται μόνο τα κανάλια διακινούν ειδήσεις και πληροφορίες.

    Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως οι καλοντυμένοι αυτοί τηλεοπτικοί δημοσιογράφοι, οι φρουρούμενοι από αστυνομικούς που πληρώνονται με δικά μας έξοδα, υπηρετούν το συμφέρον του λαού και φυσικά την αλήθεια.

    Ούτε φυσικά και τα ΜΜΕ, στα οποία εργάζονται αυτοί οι δημοσιογράφοι, χρησιμοποιούν τις συχνότητες που τους παραχώρησε ο ελληνικός λαός, ώστε να εκπέμπουν περιεχόμενο ωφέλιμο για την κοινωνία, όπως ορίζει το Σύνταγμα και οι νόμοι. Εκτός κιαν είναι ωφέλιμα τα βαμπίρ και οι ράμπο των ταινιών, τα πρωϊνάδικα και τα ρηάλιτυ. (Συχνότητες που καμμία κυβέρνηση δεν αδειοδότησε επισήμως, για λόγους που όλοι "κατανοούμε")

    Οι δημοσιογράφοι αυτοί, που ήταν εκεί που θα ήθελε να είναι και ο κάθε έλληνας αυτή την δύσκολη ώρα, για να ρωτήσει για τις δικές του αγωνίες τον πρωθυπουργό, ΔΕΝ μας εκπροσώπησαν. Ως συνήθως. Και δεν είναι και παράλογο βέβαια. Αν σκεφτεί κανείς σε ποια ΜΜΕ εργάζονται οι άνθρωποι, ποιες είναι οι αμοιβές τους, και ποιοι είναι οι εργοδότες τους. Δεν είναι εργοδότες αυτών των δημοσιογράφων, ούτε ο λαός, ούτε η αλήθεια. Ποιος βγάζει 300 χιλιάρικα το χρόνο, δημοσιεύοντας την αλήθεια;

    Υπάρχουν σπαρμένα στο διαδίκτυο, ΣΠΑΡΜΕΑΝ, στοιχεία, νούμερα και αριθμοί, κατεβατά και άρθρα, βίντεο και χίλια δυο. Και που καίνε σαν φωτιά. ΦΩΤΙΑ.

    Κι όμως... Οι ερωτήσεις των δημοσιογράφων ήταν σχετικά ανώδυνες. Και μερικές "επώδυνες" φάνηκε σαν να έδιναν πάσα στον πρωθυπουργό "να πει τα δικά του".

    Μα και δεν βρέθηκε κανείς από τους παρόντες δημοσιογράφους να ξεπετάξει ή έστω να κάνει follow up την πρωθυπουργική απάντηση ότι η περαίωση έγινε για να ξεκινήσουμε φορολογικά από tabula rasa, από άγραφη πλάκα δηλαδή, ώστε να μην υπάρχει κανένα πάτημα για τον διεφθαρμένο ελεγκτικό μηχανισμό, "να τα πάρει" από τον φορολογούμενο. Τι φοβερό πρωθυπουργικό επιχείρημα. Τι δώρο αυτή η φορολογική αμνηστεία προς ορισμένους, λίγους.

    Είχαμε εν ολίγοις μπροστά μας για δυο ώρες έναν πρωθυπουργό να ομολογεί πως ο δημόσιος μηχανισμός είναι πέρα για πέρα διεφθαρμένος. Και κανείς δεν ρώτησε τι μέτρα παίρνουμε γι' αυτή τη διαφθορά, και τι απόδοση είχαν αυτά που πήραμε.

    Οσο για τον εκβιασμό, δεν κατάλαβα καλά ποιος είναι ο αποδέκτης. Ούτε και το πλαίσιο του εκβιασμού κατάλαβα. Τι φοβάται ο πρωθυπουργός; Αφού η αξιωματική αντιπολίτευση, δια στόματος του προέδρου της, δήλωσε και μάλλον το εννοεί, ότι δεν θέλει να γίνει κυβέρνηση τώρα κοντά.

    Θα μου πεις και αφού δεν θέλει να γίνει κυβέρνηση η ΝΔ, γιατί ο "αντιμνημονιακός" αγώνας τότε και όχι αυτοδιοικητικός στη θέση του. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. (Θα τα πάρει τα μέτρα μετά τις εκλογές λέμε, ούτως ή άλλως. Και ο κ. Σαμαράς πρόσφατα είπε ότι από τον Μάϊο είναι συμφωνημένα τα μέτρα με το ΔΝΤ και την κυβέρνηση).

    Δικιά μου γνώμη είναι ότι ο πρωθυπουργός δεν φοβάται την αντιπολίτευση λοιπόν. Ο εκβιασμός του δεν είχε στόχο αυτή την πλευρά. Την εσωκομματική του αντιπολίτευση φοβάται. Και τους ιδιοκτήτες της χώρας εκβιάζει να μην το πιέσουν, διότι θα τους κάνει εκλογές, ενώ εκείνοι (οι ιδιοκτήτες) δεν έχουν ακόμη συγκροτήσει το διάδοχο σχήμα. Γι' αυτό κάλεσε και τους δημοσιογράφους-υπαλλήλους των ιδιοκτητών.

    Θραξ Αναρμόδιος

    ΥΓ. Και φυσικά η τόση σύνδεση αυτοδιοικητικών εκλογών με τα κόμματα είναι ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ. Μπορεί φυσικά το Σύνταγμα να είναι ένα κουρελόχαρτο πια, αλλά αυτή η πράξη του πρωθυπουργού να λέει ψηφίστε τους δικούς μας υποψηφίους στις αυτοδιοικητικές αλλιώς σας πάω σε βουλευτικές, είναι ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΑ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ. Οπως και οι παρόμοιες πράξεις των άλλων κομμάτων φυσικά.

    Γι' αυτό λέω, αφού το ξεφτιλίσαμε που το ξεφτιλίσαμε αυτό το Σύνταγμα, μήπως είναι καιρός να το αλλάξουμε λιγάκι προς το δημοκρατικώτερο;

  166. Misha avatar
    Misha 26/10/2010 16:20:54

    Θράκα, οι δημοσιοκάφροι ήταν οι περισσότεροι στημένοι (χαρακτηριστικότερη όλων η ευειδής Σία που αναπαρηγαγε πλήρως την επιχειρηματολογία Μπάμπη) και οι υπόλοιποι 2-3 ήσαν καλά δασκαλεμένοι.

    Ένας μέσης ευφυίας δημοσιογράφος -πολλω δε μάλλον μια ομήγυρις δημοσιογράφων - θα μπορούσε εύκολα να πάρει το σκάλπ του ΓΑΠ χθές και να το κρεμάσει ως τρόπαιο πάνω από το γραφείο του δια βίου.

    Αντ αυτού επέλεξαν το «αβαβά» και το «κοκοκό», ενδεικτικό του τι είχε προηγηθεί και ποιες προσδοκίες είχαν επενδυθεί στην, τελικά απελπιστική, συνέντευξη του Φόρεστ ΓΑΠ.


    Φαίνεται πως οι αφεντάδες επέλεξαν την συγκατοίκηση στη μνημονιακή πολυκατοικία και οι εκλογές είναι ζητημα μερικών εβδομάδων πλέον.

    Ο ΓΑΠ δε μπορεί να αντέξει το βάρος των νέων μέτρων , χρειάζεται υποστυλώματα και αυτά θα επιχειρηθεί να του δοθούν από τις κατοχικές δυνάμεις, μέσω των εκλογών.