Ο Τσίπρας και ο Καμμένος πρέπει να πιουν το ποτήρι της... επιτυχίας τους μέχρι το  τέλος!
11/08/2015 12:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Τσίπρας και ο Καμμένος πρέπει να πιουν το ποτήρι της... επιτυχίας τους μέχρι το τέλος!

Η ΝΔ δεν πρέπει με κανένα τρόπο να στέρξει σε πρόωρες εκλογές

Δεν χρειάζονται πολλά λόγια. Τα πράγματα μιλούν από μόνα τους, η αλήθεια είναι σκληρή και η πραγματικότητα θα γίνει αφόρητη.

Η πρώτη φορά αριστερά με …ολίγη από Καμμένο, αφού ενσυνείδητα υπονόμευσε και τορπίλισε την προσπάθεια εξόδου της χώρας από τα μνημόνια, που είχε ήδη δρομολογήσει η Κυβέρνηση Σαμαρά, τυφλωμένη από τον διακαή της πόθο για εξουσία, υπέγραψε μια ντροπιαστική συμφωνία.

Δεν έχει νόημα να αναφερθούμε στο περιεχόμενό της. Θα το βιώσουμε όλοι, μόλις αρχίσουν να έρχονται τα πρώτα …μπιλετάκια της εφορίας.

Ο Τσίπρας και η παρέα του αφού είπαν όλα τα ψέματα που μπορούσαν να πουν για να κερδίσουν την εξουσία.

Αφού κατασυκοφάντησαν όσους εργάστηκαν σκληρά για να επαναφέρουν τη χώρα σε μια αναπτυξιακή τροχιά.

Αφού καλλιέργησαν, εν γνώσει τους, ψεύτικες ελπίδες.

Αφού επί ένα εξάμηνο και βάλε, με την ανικανότητα και τις εμμονές τους διέλυσαν τα πάντα, παρέδωσαν τα κλειδιά της χώρας σε 4 γραφειοκράτες των θεσμών σε κάποια σουίτα του Χίλτον!

Δεν είναι αφελείς για να μην ξέρουν ότι μόλις αρχίσουν να εφαρμόζουν την συμφωνία της συμφοράς που υπέγραψαν ο λαός θα τους πάρει με τις πέτρες.

Δεν θα έχουν που να κρυφτούν.

Για αυτό και θα επιχειρήσουν να δραπετεύσουν με πρόωρες εκλογές. Το ταχύτερο δυνατό. Πριν ακόμα ο κόσμος αρχίσει να πληρώνει. Για να κλέψουν μια ακόμα εκλογική αναμέτρηση με δόλωμα τη μείωση του χρέους και την …ελπίδα ανάκαμψης το 2018.

Εδώ ακριβώς αρχίζουν οι ευθύνες της ΝΔ και των άλλων κομμάτων της αντιπολίτευσης που υποστηρίζουν την ευρωπαϊκή πορεία της χώρας.

Θα ψηφίσουν το επώδυνο μνημόνιο της συγκυβέρνησης Τσίπρα-Καμμένου;

Θα τους διευκολύνουν με πρόωρες εκλογές.

Ο Τσίπρας και ο Καμμένος φέρουν ακεραία την ευθύνη για ό,τι συνέβη στη χώρα το τελευταίο εξάμηνο. Για την κατάρρευση της οικονομίας, το κλείσιμο των τραπεζών και για την εισβολή των λαθρομεταναστών.

Φέρουν ακεραία την ευθύνη και για τη συμφωνία του Χίλτον. Είναι αποτέλεσμα της πολιτικής τους. Προφανώς για να την υπογράψουν θα πρέπει να πιστεύουν και στην προοπτική της.

Άρα, πρέπει να τους δοθεί η ευκαιρία να την υλοποιήσουν κιόλας!

Η ΝΔ δεν πρέπει με κανένα τρόπο να στέρξει σε πρόωρες εκλογές. Ο Τσίπρας και ο Καμμένος πρέπει να πιουν το ποτήρι της... επιτυχίας τους, μέχρι το τέλος!

Για να ξεμπερδεύουμε με το λαϊκισμό, που ταλάνισε την πατρίδας μας επί δεκαετίες, μια για πάντα.

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. airman avatar
    airman 11/08/2015 13:12:30

    Άντε κι άσπρο πάτο, αφού πρώτα έφτασε η χώρα στον πάτο! Αλέξη με ένα πόνο, σπρώξε όσο μπορείς γιατί ο Πανούλης έχει ένα θέμα! Υ.Γ. Αλήθεια κ. Κατρούγκαλε πόση απόσταση χωρίζει τη Βάρκιζα από το Χίλτον;

  2. Να΄χαμε να λέγαμε avatar
    Να΄χαμε να λέγαμε 11/08/2015 13:14:08

    Οκ. Αλλά αν λακίσει ο Λαφαζάνης με τους 30κάτι, πως ακριβώς αποφεύγονται οι εκλογές; Όσο για το πικρό ποτήρι, δεν πρόκειται να το πιεί ούτε ο Τσίπρας ούτε κι ο Καμμένος. Αυτοί μια χαρά είναι βολεμένοι. Το δηλητήριο προορίζεται όλο για εμάς κι ακόμα δεν είναι ορατός κανένας τρόπος για να το αποφύγουμε.

  3. valia avatar
    valia 11/08/2015 15:27:54

    Πώς θα κυβερνήσουν δηλ. με κυβέρνηση μειοψηφίας; Οι εκλογές είναι αναπόφευκτες. Όσο για τη ΝΔ βιάζεστε πολύ να ανακάμψει. Θα έρθει η σειρά της για άνοδο, όπως θα έρθει και η σειρά του Σύριζα για την πτώση. Οι πολιτικές αυτές δεν αφήνουν κανένα κόμμα αλώβητο.

  4. phil_marlowe21 avatar
    phil_marlowe21 11/08/2015 15:40:08

    Δεν είναι τόσο απλό. Αν δεν ψηφίσει η αντιπολίτευση το μνημόνιο, η κυβέρνηση πέφτει. Δεδομένου ότι οι ΣΥΡΙΖΑΙοι στο μόνο που υπερέχουν σε σχέση με τη ΝΔ είναι στην ικανότητά τους να κάνουν το άσπρο μαύρο και να διαστρεβλώνουν την πραγματικότητα με την προπαγάνδα τους, θα ρίξουν την ευθύνη για την μετάβαση στη δραχμή στη ΝΔ και όλη την αντιπολίτευση. Για να πιουν το ποτήρι της αποτυχίας πρέπει να ψηφιστεί το μνημόνιο, οπότε και θα αρχίσουν τα ''ωραία''! Σε διαφορετική περίπτωση παίζουμε το παιχνίδι τους.

  5. Fotini avatar
    Fotini 11/08/2015 18:14:44

    To be or not to be, ND????

  6. Δήμητρα Μ. avatar
    Δήμητρα Μ. 11/08/2015 18:14:54

    Aνεξέλεγκτη η Κατάσταση στη Κω! Με Πρόσφυγες και Λαθρομετανάστες να Επιτίθενται, να Χτυπούν, και να Τρέπουν σε Φυγή Πολιτικό Αυτοκίνητο της Αστυνομίας! http://tinyurl.com/p6bzuf8 (YT-video) Η πολιτική του διεθνιστικού Υπέρ-Μνημονιακού πλέον, ΣΥΡΙΖΑ, καταστρέφει μέχρι ρίζας την Ελλάδα! ΠOIOΣ Τουρίστας θα ξαναπάει; ΠΟΙΑ Οικονομία θα αντέξει; ΠΟΙΟΣ Φόρος θα πληρωθεί; http://tinyurl.com/p6bzuf8 NOIAZOMAI 1 ώρα πριν **** Το μοιραίο δίδυμο της λαθροσυμφοράς, (Χριστοδουλοπούλου-Δρίτσας), να παραιτηθεί Άμεσα! Τώρα! Πριν θρηνήσουμε θύματα. Σύλησαν το Ιερό Νησί του Ιπποκράτη, Πατέρα της Ιατρικής http://tinyurl.com/prxa6qj Αίσχος τους!

    • sender avatar
      sender @ Δήμητρα Μ. 11/08/2015 20:39:00

      Που είναι η ντόπια ''διανόηση'';Εβγαλε τον σκασμό,ενώ παρακολουθεί κυνικά το σβήσιμο κάθε Ελληνικού ίχνους, που φώτιζε τον σκοτεινό αυτόν πλανήτη.Η προδοτική,δειλή και ντροπιαστική τους στάση δεν θα τους συγχωρεθεί στον αιώνα.

  7. Δήμητρα Μ. avatar
    Δήμητρα Μ. 11/08/2015 19:29:38

    Από το 2010 Είχαμε Αποκαλύψει το Σχέδιο της Μεγάλης Τουρκο-Ισλαμικής Ένωσης (Παγκόσμιο Ισλαμικό Κράτος) και της Ισλαμικής Άλωσης της Ελλάδας, που Κατακλύζεται πλέον, και σε Κω, Λέσβο, Σάμο και άλλα νησιά, από Χιλιάδες που στέλνει Συστηματικά και Μαζικά η Τουρκία! Ενώ, οι Αρχές, Περιμένουν πλέον και Ισλαμιστικό Τρομοκρατικό Χτύπημα στην Ελλάδα... που εγκλωβισμένη ανάμεσα στη παρανοϊκή Χρυσή Αυγή και την διεθνιστική Συριζιακή Αυγή της ξέφραγης αμπέλου, Δεν μπορεί να δει και να κάνει τα λογικά και αυτονόητα.. http://www.noiazoamai.net/turkoislam.pdf NOIAZOMAI 3 ώρες πριν