Ο… Ιούδας φιλούσε υπέροχα
13/01/2015 12:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο… Ιούδας φιλούσε υπέροχα

Αυτοί που οδήγησαν τη χώρα σε πρόωρες εκλογές που δεν ήθελε ο λαός, που υπέγραψαν την ανωμαλία στη χώρα προδίδονται τώρα από το συνεταιράκι τους.

«Αν περιμέναμε από τον Καμμένο, να προστατέψει από εκτροχιασμό, το εκτροχιασμένο λόγω Σαμαρά, "τραίνο" της χώρας, τότε ζήτω που καήκαμε...». H φράση αυτή ανήκει στον ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Δ. Παπαδημούλη και αναδεικνύει τον πολιτικό κυνισμό σε ότι αφορά τις συνεργασίες και τις σημαίες ευκαιρίας που σήκωσαν στην Κουμουνδούρου τους τελευταίους μήνες.

Αν το συνδυάσουμε με τις δηλώσεις Τσίπρα ότι δεν θα συνεργαστεί με ΠΑΣΟΚ, Ποτάμι και Κόμμα Παπανδρέου αλλά και τη δήλωση του Πάνου Καμμένου που είπε «να κλείσουν οι νέοι τους παππούδες στο σπίτι», συνθέτουν το πολιτικό σκηνικό του τελευταίου 24ώρου. Ξέρετε τι δείχνουν όλα αυτά; Δύο πράγματα:

1.Πρώτον πως ορισμένοι τυχάρπαστοι οδήγησαν τη χώρα στις εκλογές και πόσο διακινδυνεύουν το μέλλον της.

2.Δεύτερον πώς ο… Ιούδας φιλούσε υπέροχα. Ο Τσίπρας τους χρησιμοποίησε και τους πετάει σαν λεμονόκουπες, τον έναν μετά τον άλλο.

Αυτοί που οδήγησαν τη χώρα σε πρόωρες εκλογές που δεν ήθελε ο λαός, που υπέγραψαν την ανωμαλία στη χώρα προδίδονται τώρα από το συνεταιράκι τους. Πρώτα ο Κουβέλης που χάνεται στο 0,8% και σειρά θα πάρουν και οι ΑΝΕΛ που δεν θα υπάρχουν μετά τις 25 του μήνα. Είτε οι παππούδες, είτε οι νέοι θα καταλάβουν με ποιους έχουν να κάνουν. Με εκείνους που έστησαν το παιχνίδι των δωροδοκιών πολιτικών, δημιούργησαν πολιτικό κλίμα, στιγμάτισαν βουλευτές και εκφόβισαν άλλους. Η συμμαχία ΣΥΡΙΖΑ-ΔΗΜΑΡ-ΑΝΕΛ συντρίβεται γιατί ο Τσίπρας τους χρησιμοποίησε και τώρα τους διώχνει. Μόνο η Ραχήλ Μακρή του έμεινε…

Ο κ. Καμμένος πίστευε ότι θα γίνει υπουργάρα αν βγει ο Τσίπρας και συνεργαστούν μαζί του. Τώρα, όμως, ο ΣΥΡΙΖΑ αρχίζει και τους διώχνει πριν είναι αργά γι’ αυτόν. Και μετά τις εκλογές θα τους αποτελειώσει, εκτός κι αν τους ξαναχρειαστεί, οπότε δεν θα έχει κανέναν δισταγμό να τους παρακαλέσει. Άλλο που δε θέλουν κι αυτοί.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. airman avatar
    airman 13/01/2015 13:35:27

    Το σποτάκι των Ανάστατων Ελλήνων πάντως είναι όλα τα λεφτά. Ο Πάνος αναγκαίος για το μικρό Αλέξη!

    • Eva avatar
      Eva @ airman 13/01/2015 15:12:11

      Να υποθέσω οτι ο πιτσιρικάς θα κλειδώσει μέσα τον παππού του? Όλοι οι ανω των πενήντα 'εχετε το νου σας στα κλειδιά σας στις 25 Ιανουαρίου πάντως...

    • Λευτερης Γεωργακόπουλο;ς avatar
      Λευτερης Γεωργακόπουλο;ς @ airman 13/01/2015 16:05:19

      καλά ας μπει πρώτα στη βουλή ο αναγκαίος και μετά τα βρίσκουνε

  2. Άλυτη Εξίσωση avatar
    Άλυτη Εξίσωση 13/01/2015 15:52:33

    Αν όλοι ετούτοι ...έδρασαν υστερόβουλα αποσκοπώντας σε μικροκομματικά οφέλη, καλά να πάθουν. Σιγά να μην τους λυπηθούμε κι όλας που παίζουν τις ζωές μας κορώνα - γράμματα, για μιά θεσούλα στο επικρατείας ή για να διασωθούν απ΄την αφάνεια. Καιρός να επωμιστεί ο καθένας απολύτως τις ευθύνες του. Απ΄τον απλό πολίτη, ως τον διεκδικούντα ηγετικό ρόλο στα δρώμενα. Η ώρα της κρίσης, είναι ΓIΑ ΟΛΟΥΣ.

  3. δημης avatar
    δημης 13/01/2015 20:21:22

    Συγνώμη ο Ι.Β ΛΕΝΙΝ δεν είχε εισάγει τον όρο "χρήσιμοι ηλίθιοι" ;;;;;;;;;;

  4. ΓΚΑΝΟΣ  Γιώργος avatar
    ΓΚΑΝΟΣ Γιώργος 13/01/2015 20:33:08

    Πάνο Καμμένε,είμαι από αυτούς που ζήτησες τα παιδιά μου να με κλείσουν μέσα για να μη πάω να ψηφίσω.Εχεις δίκιο αλλά αυτό έπρεπε να τους το είχες ζητήσει να το κάνουν το 2012 έτσι δεν θα είχα κάνει το ολέθριο σφάλμα να στείλω στη Βουλή εσένα. Ευτυχώς τώρα θα κάνεις παρέα στον Καρατζαφέρη και στο μπάρμπα-Φώτη. Εγώ απλώς θα πάω να ΨΗΦΙΣΩ.Τι δεν καταλαβαίνεις.

  5. πανος avatar
    πανος 13/01/2015 23:05:15

    εγω παντως θα παρω τους παπουδες το πρωϊ της κυριακης θα τους παω στο χωριο και θα γυρισω να ψηφησω . Μονο και μονο επειδη το ειπες πανουλη-φιλοδοξε υπουργε ΕΣΕΝΑ ΠΑΝΟΥΛΗ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΙΝΑΚΙ ΟΧΙ!!

  6. Hunter avatar
    Hunter 14/01/2015 00:11:55

    Ο Καμμένος από Δευτέρα 26 του μηνός, θα περιφέρεται στα κανάλια ως συνταξιούχος πρώην πολιτικός όπως ο Μητσοτάκης...

  7. visaltis avatar
    visaltis 14/01/2015 16:24:54

    οι ανελ τρέφουν ή αυταπάτες περι ελέγχου σε εθνικα θέματα του συριζα ή είναι εντός του σχεδίου απεθνικοποίησης. Αυτά.

  8. GJ avatar
    GJ 14/01/2015 17:30:19

    Από τη φωτό φαίνεται ότι ο Ιούδας "έφαγε" ΚΑΙ τα 30 αργύρια!!!!