#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/06/2010 11:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι χορηγίες της Ζήμενς στην ομοσπονδία του συζύγου της κ. Μπακογιάννη



(Μόνο στο Antinews). Ενώ ο κ. Καρατζαφέρης επιδίδεται από χθες σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια να σώσει την Οικογένεια Μητσοτάκη από την λαίλαπα της Ζήμενς νέα στοιχεία έρχονται καθημερινά στο φως.

Θυμάστε που πριν από μήνες γράφαμε ότι «δεν είναι μόνο τα «δωράκια» της Ζήμενς προς τον Κυριάκο για το γραφείο του ή τον ηλεκτρονικό εξοπλισμό. Εδώ βλέπουμε ότι μέχρι και δωρεές στην Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας, πρόεδρος της οποίας ήταν ο κ. Ισίδωρος Κούβελος, ο σύζυγος της κ. Μπακογιάννη, έκανε ο κ. Χριστοφοράκος, ο οποίος μάλιστα φωτογραφιζόταν μαζί του…» (Όποια πέτρα κι αν σηκώσεις στην Ζήμενς θα βρεις την Αγία Οικογένεια)

Ακολούθησε δημοσίευμα της «Ελευθεροτυπίας», σύμφωνα με το οποίο «μαζί με την Ντόρα ξεθαρρεύει και ο σύζυγός της Ισίδωρος, τα αιτήματα του οποίου κατέχουν δεσπόζουσα θέση στο αρχείο Χριστοφοράκου. Πρόκειται για διόλου ευκαταφρόνητες χορηγίες που τελικά ο κ. Ισίδωρος Κούβελος εξασφαλίζει από τον Χριστοφοράκο (ελέω Ντόρας) για την Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας, για τη διεκδίκηση των Μεσογειακών Αγώνων κ.ά. Τόση είναι η μέριμνα του γραφείου Χριστοφοράκου που η γραμματέας στις 13 Οκτωβρίου 2003 στην πρώτη υπόμνηση γράφει: «Να κάνει κάτι για Μπακογιάννη».

Εμείς δεν ξέρουμε αν "το έκανε" για την κ. Μπακογιάννη, αλλά ιδού σήμερα η συμφωνία για τη «χορηγία» μετά τιμολογίου της Ζήμενς προς τον Ομοσπονδία Ιππασίας του συζύγου της κ. Μπακογιάννη, κ. Ισίδωρο Κούβελο.

Στην Εξεταστική τα γνωρίζουν αυτά;

Υπάρχουν και άλλα τιμολόγια;

Σε τι υπηρεσίες αντιστοιχούν αλήθεια;



ΣΧΟΛΙΑ

  1. GreenHorses avatar
    GreenHorses 01/06/2010 11:12:17

    Αντιτετανικός

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ GreenHorses 01/06/2010 11:30:07

      αντιτετανικός 2...κάποιος γάμος ίσως;

      • GreenHorses avatar
        GreenHorses @ χελιδόνι 01/06/2010 16:00:03

        http://www.antinews.gr/?p=47751

    • oddlabs avatar
      oddlabs @ GreenHorses 01/06/2010 12:59:11

      αντιτΙτανικός (τους χρειάζεται...:D )

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 01/06/2010 11:15:58

    O άλλος κύριος της φωτογραφίας είναι ο επικοινωνιολόγος κ. Φέσσας ή κάνω λάθος;

    • wolf avatar
      wolf @ Κώστας Ροδινός 01/06/2010 11:22:50

      Σωστόςςς!!!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ wolf 01/06/2010 11:25:47

        Ολα τα καλά παιδιά μαζί!
        Wolf,
        Ο Φέσσας είχε αναλάβει και την προεκλογική καμπάνια της κας. Μπακογιάννη, που κατέληξε στο γνωστό ...θρίαμβο;

      • Spm avatar
        Spm @ wolf 01/06/2010 11:27:18

        Κερδίζεις, ξεροτήγανο...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ wolf 01/06/2010 11:28:54

        SPM,
        Μη πάς να τι βγάλεις στο...τσάμπα;

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ wolf 01/06/2010 11:31:04

        φέσσας ...όπως λέμε ΚΕΔ

      • wolf avatar
        wolf @ wolf 01/06/2010 11:31:40

        Κώστα, σωστός ο spm. Αλλά μάλλον θα είναι με μέλι το ξεροτηγανο, οπότε μη διαμαρτυρεσαι.

      • Κώστας avatar
        Κώστας @ wolf 01/06/2010 16:33:38

        Φλέσσας(όχι Φέσσας), κ.Ροδινέ.
        Με σχέσεις με την εταιρεία Focus(την μόνη που έδινε προβάδισμα στην κυρία ως την τελευταία στιγμή...)

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ Κώστας Ροδινός 01/06/2010 17:39:31

      Φλέσας

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΣΟΝ ΠΕΝ 01/06/2010 17:46:46

        Kώστα,
        λές να μην ήξερα τον ...Φλέσσα;

  3. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 01/06/2010 11:16:11

    Το προβλημα μας ειναι το οικονομικο πλιατσικο του Σοσιαλιστικου κινηματος ή ΠΑΚ ή ΠΑΣΟΚ ή ΔΝΤ που επεφερε στην Ελλαδα ολα αυτα τα χρονια και οχι η κ.Μητσοτακη-Μπακογιαννη-Κουβελου.

    ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ:ΕΟΚ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΑΝΑΝ-ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ-ΡΩΣΙΑ-ΚΙΝΑ

    • Factorx avatar
      Factorx @ Γιαννης 3 01/06/2010 11:18:07

      Μα η κ. Μπακογιαννη ειναι πρωτη στις προτιμήσεις των ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ - βλ κυρικάτικη Καθημερινη

      • Γιαννης 3 avatar
        Γιαννης 3 @ Factorx 01/06/2010 11:23:29

        Σαν να μου λες ρωτα τον μπαρμπα μου τον ψευτη,δεν πρεπει να δινουμε σημασια σε λιγους πολιτικα ανθρωπους, δειχνουμε αδιαφορια και τους σκοτωνουμε την ψυχη.


        ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ:ΕΟΚ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ-ΑΝΑΝ-ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ-ΡΩΣΙΑ-ΚΙΝΑ

      • o_arapis avatar
        o_arapis @ Factorx 01/06/2010 12:30:02

        Και απο που το ξερουμε αυτο factorX, απο τις εγκυρες εγκριτες και χωρις προκαταληψη και χειραγωγηση δημοσκοπησεις του κ@@#&&^%?

    • ΑΠΟΡΙΑ avatar
      ΑΠΟΡΙΑ @ Γιαννης 3 01/06/2010 11:41:04

      Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να μάθουμε τι γινόταν στις πλάτες μας για να ξέρουμε πως θα προχωρήσουμε.
      Να ανοίξουν τα μάτια μας. Να βγουν στοιχεία και να ξεδιαλύνει το τοπίο.
      Όλοι έχουν βάλει το χεράκι τους στην πορεία αυτής της χώρας.
      Το θέμα είναι προς πια κατεύθυνση.

      Γιατί να μην ξυπνήσει ο ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ; Γιατί να πέσει σε καινούργια παγίδα και να στηρίξει Μπακογιάννη;

      Εσύ λες ...ΑΝΑΝ... Για δες τη θέση της Μπακογιάννη γι΄αυτό. ΟΧΙ ο ΚΚ, ΝΑΙ η Μπακογιάννη. Μετά ο ΓΑΠ μιλούσε για διγλωσσία προεκλογικά.

      Τα χρήματα ξαναβρίσκονται. Όπως ξαναβρέθηκαν για τους πρόσφυγες από την Μ. Ασία όταν φτάσανε στην Ελλάδα.
      Οι χαμένες πατρίδες όμως; Μήπως χάθηκαν για πάντα;
      Μήπως θα χαθούν κι άλλες σύντομα;

  4. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 01/06/2010 13:10:00

    Με κάθε αφορμή, στο καθημερινό πολιτικό σκηνικό, επιβεβαιώνεται πόσο δίκιο είχε ο Κωστας Καραμανλής.
    Γιατί, λοιπόν να μιλήσει;
    Τι περισσότερο θα μας πει;
    Δεν τα βλέπουμε;

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ χελιδόνι 01/06/2010 21:05:30

      Ἔλα ντέ. Τί νά μᾶς πεῖ, I told you so. . .

  5. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 01/06/2010 18:17:53

    δηλαδη και η ΝΔ πηρε απο Μιζενς ? δεν το πιστευω !!!

    α ξεχασα εχουμε την παλια ΝΔ και την Νεα ΝΔ ..........
    τι αστειοι που ακουγωνται μερικοι μερικοι και ιδιως φανατισμενοι με παρωπιδες

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/06/2010 21:49:38

    Με τα οικοπεδα Κουβελου-Θοδωρας εξω απ το Βολο τι εγινε?? Ο ΑΝΤ1 βαρεθηκε ν ασχολειται και πηγε για θαψιμο ??

    ΠΠ

  7. Greg avatar
    Greg 02/06/2010 11:36:22

    Χέστηκε η φοράδα στ'αλώνι

  8. armageddon avatar
    armageddon 03/06/2010 12:22:48

    Είχα ακούσει ότι στα οικόπεδα στην Ν Ι Α, Ήταν ανακατεμένη και
    η αγία οικογένια ,επανέρχομαι.