#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/06/2010 18:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι τρομοκράτες πέτυχαν το «ακατόρθωτο»: Κτύπησαν το γραφείο του Χρυσοχοϊδη



Πρωτοφανής βομβιστική επίθεση στην καρδιά των υπηρεσιών ασφαλείας της χώρας σημειώθηκε πριν από λίγο. Βόμβα που εστάλη σε πακέτο στο γραφείο του υπουργού Προστασίας του Πολίτη  Μιχάλη Χρυσοχοϊδη, στον 7ο όροφο της Κατεχάκη εξερράγη με αποτέλεσμα να σκοτωθεί ο υπασπιστής του υπουργού , Γιώργος Βασιλάκης, 49 ετών, πατέρας δύο παιδιών και επι χρόνια συνεργάτης του υπουργού.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Antinews άγνωστος παρέδωσε το πακέτο στο φυλάκιο εισόδου του υπουργείου, λέγοντας ότι περιέχει συστημένο για τον υπουργό που εκείνη την ώρα βρισκόταν στο γραφείο του. Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες οι φύλακες έστειλαν το πακέτο στο γραφείο του υπουργού χωρίς να το ελέγξουν. Η έκρηξη ήταν ισχυρή, γκρεμίστηκε μεσοτοιχία και εκτός του ενός νεκρού πρέπει να υπάρχει και τραυματίας.

Άλλες πληροφορίες αναφέρουν ότι το δέμα είχε ταχυδρομηθεί πριν  απο  μερικές ημέρες με παραλήπτη το ίδιο τον υπουργό, αλλά ο άτυχος υπασπιστής ήταν αυτός που άνοιξε το δέμα.

Την ώρα της έκρηξης, περίπου 20 λεπτά μετά τις 8, ο κ. Χρυσοχοΐδης βρισκόταν στο γραφείο του με άλλους συνεργάτες του.

Από την έκρηξη προκλήθηκε πανικός, ο όροφος γέμισε καπνούς και όταν ήλθε η πυροσβεστική βρέθηκε ο άτυχος Βασιλάκης.

Επί τόπου έσπευσαν δύο ασθενοφόρα, μία κινητή μονάδα του ΕΚΑΒ, πυροτεχνουργοί, άνδρες της Αντιτρομοκρατικής και πυροσβέστες.

Ενημέρωση:

Το πακέτο ήταν πολύ μικρό και η έκρηξη ισχυρότατη. Αυτό σημαίνει "εισαγώμενη τεχνολογία".

Δεν έχει γίνει άλλη φορά τέτοια επίθεση στην Ελλάδα και μάλλον έχει να γίνει χρόνια σε διεθνές επίπεδο

Εκτιμάται οτι θα γίνει ανακοίνωση απο ομάδα που έχει συλληφθεί - οπότε θα γίνει μπάχαλο

(στη φωτογραφία, τύπος "βόμβας - ταχυδρομείου")

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νταβέλης avatar
    Νταβέλης 24/06/2010 19:02:48

    Καμπούλ... και το λέω σοβαρά και με μεγάλη λύπη και οδύνη προς τις οικογένειες των τραυματιών. Μακάρι να μη θρηνήσουμε κανέναν.

    • maestros avatar
      maestros @ Νταβέλης 25/06/2010 14:06:03

      Ν. ΚΟΡΕΑ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 1950
      Μήνυμα που μας έστειλε ο Νοτιο Κορεάτης αναγνώστης taehyung kim

      http://aliartos-city.blogspot.com/2010/06/25-1950.html

  2. GRAEKUS avatar
    GRAEKUS 24/06/2010 19:04:46

    ΟΙ "ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ" ΠΑΝΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ.

    • evangelos avatar
      evangelos @ GRAEKUS 24/06/2010 19:18:20

      ΑΔΥΝΑΤΟΝ..ΑΝ ΕΦΤΑΣΑΝ ΕΚΕΙ..ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΩΡΕΣ..ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ ΑΜΕΣΑ..ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΟΠΟ..

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ evangelos 25/06/2010 01:51:28

        αν έφθασαν εκεί παει ναπει οτι οχι μονο δεν θα παραιτηθουν αλλα ελεγχομενα με τον Σουλτανο απο απεναντι θα μας κανουν Ιρακ και θα μαζευτουν ολα τα Δυτικα κορακια να παρακολουθουν το ενδιαφερων πειραμα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ GRAEKUS 24/06/2010 19:18:59

      +1.000.000

    • Σοσιαληστης avatar
      Σοσιαληστης @ GRAEKUS 24/06/2010 19:30:45

      Αυτό ήθελα να πω και εγώ πως γίνετε παραμονές πάντα κουβέντας που είναι επικεντρωμένη η κοινωνία σε κάτι που την αφορά να έχουμε κάτι που την αποπροσανατολίζει. Πρίν κάτι μέρες είχαμε τον επαναστατικό αγώνα όταν έπαιζε το ΔΝΤ, τώρα που παίζει το ασφαλιστικό να σου πάλι.

      • Σοσιαληστης avatar
        Σοσιαληστης @ Σοσιαληστης 24/06/2010 19:34:54

        Κατα τα άλλα συλλυπητήρια στην οικογένεια του ανθρώπου, τα τσογλάνια συνεχίζουν το έργο τους.

      • xoirosima avatar
        xoirosima @ Σοσιαληστης 24/06/2010 20:19:13

        Εξαντλήθηκαν οι πουτάνες με τις τσόντες και το έριξαν στις μπόμπες πάλι.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Σοσιαληστης 24/06/2010 20:49:55

        xoirosima, τα σπας.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Σοσιαληστης 24/06/2010 22:38:56

        supportive acts

    • anonymous avatar
      anonymous @ GRAEKUS 24/06/2010 19:40:30

      Καλά όλα αυτά που λες μόνο που κινδύνεψε ο ίδιος ο Υπουργός και ο υπασπιστής του είναι νεκρός.

  3. anonymous avatar
    anonymous 24/06/2010 19:07:49

    +1000 !

  4. ΔΙΚΑΙΟΣ13 avatar
    ΔΙΚΑΙΟΣ13 24/06/2010 19:15:02

    Μια πάρα πολύ χρήσιμη βόμβα,πολύ χρήσιμη....

    • Νταβέλης avatar
      Νταβέλης @ ΔΙΚΑΙΟΣ13 24/06/2010 19:28:14

      Πέστα. Αποπροσανατολισμός του κερατά/ Ποιόν δουλεύετε ρε? Τι να θυμηθούμε? Βόμβα στη Βουλή?, συλλήψεις τρομοκρατίας? τι να πω? φτου σας!

  5. ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 24/06/2010 19:16:27

    Αν ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη δεν μπορεί να φυλάξει το ίδιο του το γραφείο, ποιος θα φυλάξει εμάς από τους εγκληματίες;;;;

    • xoirosima avatar
      xoirosima @ ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 25/06/2010 11:04:21

      Πρέπει άμεσα να δημιουργηθεί ένα Υπουργείο Προστασίας του Χρυσοχοϊδη.
      ΥΠ.ΠΟ.ΧΡ.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ xoirosima 25/06/2010 11:10:29

        Γιατί δεν τους προστάτευσε η σύμβουλος που έχουν προσλάβει;
        Μια σύμβουλος σε τέτοιο υπουργείο δεν πρέπει να τους έχει αναλύσει τι γράφουν τα εγχειρίδια που αυτή μπορεί να διαβάζει στη μητρική της γλώσσα;

  6. ελα ντε??? avatar
    ελα ντε??? 24/06/2010 19:16:38

    οντως βολευει... Μακαρι να μην υπαρχει νεκρος

  7. Σκεπτόμενος Πατριώτης avatar
    Σκεπτόμενος Πατριώτης 24/06/2010 19:17:27

    Ο ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΜΠΕΔΩΝΕ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ; ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ; ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ;;;; Ο ΠΡΩΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΝΥΝ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΤΙ ΛΕΕΙ ;;;;

  8. TopGunZ avatar
    TopGunZ 24/06/2010 19:17:30

    Δυστυχώς μιλάμε για έναν νεκρό και έναν σοβαρά τραυματισμένο...

    Πάντως παιδιά είναι πολύ τυφλό για να είναι "βολικό", ένας από τα θύματα είναι ο υπασπιστής του Χρυσοχοίδη...

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ TopGunZ 24/06/2010 19:20:29

      Έχουμε πολλά παραδείγματα βολικών χτυπημάτων στην Ελλάδα.

      Διαχρονικά.

      Όταν λέμε «βολικό», δεν σημαίνει πως προέρχεται από τα πρόσωπα τα οποία στοχοποιήθηκαν.

      • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
        ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Γιάννης Σ. 24/06/2010 21:46:27

        ....Ενα από αυτά και η δολοφονία Μπακογιάννη. Πολύ βολική για κάποιους μέχρι σήμερα.

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ Γιάννης Σ. 24/06/2010 22:06:33

        Πάρα πολύ. Αρχίζουν και βγαίνουν σαν τα σαλιγκάρια.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Γιάννης Σ. 25/06/2010 07:30:14

        H δολοφονία Μπακογιάννη ήταν πολύ βολική (ακόμα περισσότερο τότε), όταν έγινε. Μόνο που τελικά εξαιτίας αυτής της "ρημάδας" της απλής αναλογικής που ίσχυε τότε (έστω και με το +1 που "δεν πρόκανε" ο Χαρίλαος να καταργήσει) δεν βοήθησε και τόσο...

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ TopGunZ 24/06/2010 19:21:15

      τι... λες ότι τα παιχνίδια απου παίζουνε δεν είναι θανάσιμα;

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ TopGunZ 24/06/2010 19:21:44

      Δεν είναι καθόλου τυφλό χτύπημα.
      Σιγά μην έχουν πρόβλημα ποιος είναι ο νεκρός, τα καθάρματα.

    • GRAEKUS avatar
      GRAEKUS @ TopGunZ 24/06/2010 19:24:56

      ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΤΕΤΟΙΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΕ ΩΡΑ ΥΨΗΛΗΣ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ "ΤΥΦΛΟ". (ΣΤΟ ΣΚΑΚΙ ΕΝΙΟΤΕ ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΙΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΙΠΠΟΙ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ).

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ GRAEKUS 24/06/2010 19:45:10

        Την επόμενη φορά, μην αποκλείεις να θυσιαστεί ΚΑΙ η βασίλισσα (κάποιος υπουργός δηλαδή). Μόνο που τότε, ο βασιλιάς (ΓΑΠ) θα είναι γυμνός, λόγω περιορισμένων κινήσεων.

      • Δημήτρης Μαγκούτηε avatar
        Δημήτρης Μαγκούτηε @ GRAEKUS 24/06/2010 20:40:37

        Νομίζω ότι κάποιοι έχουν πιό αρρωστημένα μυαλά από τους τρομοκράτες.
        Η επίσκεψη σε ψυχίατρο δεν είναι τόσο ακριβή όσο νομίζετε...

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ GRAEKUS 24/06/2010 22:41:55

        εδω πέρα ο βασιλιάς έχει έξωθεν βοήθεια, απο άλλη παρτίδα.
        Μάλλον ανάμεσα στις δύο παρτίδες υπάρχει ολόκληρός ωκεανός!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ TopGunZ 24/06/2010 19:26:12

      Ίσως είναι ενδόμυχες ελπίδες ότι δεν είναι τόσο αδίστακτοι. Δε νομίζω ότι έτσι εύκολα θα θυσίαζαν κάποιον τόσο κοντά στον υπουργό. Αν μάθουμε που βρίσκονταν εκείνη τη στιγμή ο Χρυσοχοίδης, κατά πόσο κινδύνευε ή όχι, τότε θα έχουμε καλύτερη εικόνα...

      ...αν επένδυαν σε σκέψεις όπως η δική μου...είναι διαβολικά αδίστακτοι...

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ TopGunZ 24/06/2010 19:39:22

        ΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ

    • Orestios avatar
      Orestios @ TopGunZ 24/06/2010 19:38:48

      Πλησιάζουν και οι εκλογές. Η κυβέρνηση, και όχι μόνο, έχει ανάγκη από δημιουργια "ηρωϊκών" στελεχών.
      Βολεύει πολύ μια τέτοια φάση.

  9. Asterix avatar
    Asterix 24/06/2010 19:20:12

    Κρίμα για όποιον έχασε έστω και μια σταγόνα αίμα. Αν και μιλάνε και για νεκρό. Τέτοια πράγματα είναι απαράδεκτα, όποια ιδεολογική κάλυψη και αν προσδώσουν στο πισώπλατο χτύπημα.
    Απ την άλλη, αποδεικνύεται ότι τα υπουργεία είναι σπίτια σκύλων όπου, οποίος θέλει μπαίνει και άμα γουστάρει, σκάει και κανένα καψούλι.
    Το ΔΝΤ μας μάρανε.
    Δε κοιτάνε να συμμαζευτουνε...

  10. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 24/06/2010 19:24:09

    ΚΑΙ ΟΛΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΩΣ ΕΣΚΑΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ "ΕΤΡΕΧΑΝ" ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, Ε?

  11. Dimi avatar
    Dimi 24/06/2010 19:24:36

    Ως βαθύτατα δύσπιστη και υποψιασμένη «με το σύστημα», βρίσκω συχνό γιά να είναι συμπτωματικό, το εκάστοτε απροσανατολιστικό ΜΠΑΜ, κάθε φορά που ο Mineiko-Bilderberg είναι κυριολεκτικά κολλημένος στον τοίχο.

    Με ό,τι τραγικό συνεπάγονται οι παράπλευρες απώλειες αθώων θυμάτων..

    • Dimi avatar
      Dimi @ Dimi 24/06/2010 20:28:08

      Η έκρηξη βόμβας κρυμμένης σε «δέμα”. Που ΔΕΝ πέρασε ούτε από κάμερες, ούτε από ΑκτίνεςΧ, λόγω «ΜΗ-λειτουργίας» του συστήματος!!! Κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει το πως, το «δέμα» έφθασε στον 7ο όροφο, διαπερνώντας τα στεγανά της ΕΥΠ, του Υπουργείου Ανασφάλειας του Πολίτη..

      Η έρευνα γιά την «θρασύτατη» και πιθανολογούμενη απόπειρα κατά της ζωής του «mucho man» Χρυσοχοϊδη, καθώς και η σύλληψη του/των δολοφόνου/νων του άτυχου Υπασπιστή και του τραυματισμού συναδέλφου του, είθε να ΜΗΝ έχουν το ίδιο αποτέλεσμα με την έρευνα εντοπισμού και σύλληψης των δολοφόνων των 3 αθώων εργαζομένων της Marfin και του ενός αγέννητου Ελληνόπουλου, την αιματηρή 5/5/2010: Δηλαδή, Big Fat Zero!..

      Το timing, πολύ περίεργο. Τα ερωτήματα των πολιτών και των Διεθνών ΜΜΕ, πολλά και αναπάντητα.

      Θυμάται κανείς;; Συζητά κανείς;; γιά τη μετάφραση των επίμαχων σημείων του ΚΑΤΟΧΙΚΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ που συγκλόνιζε το Πανελλήνιο, πριν από λίγες μόνο ώρες;; χμμ...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Dimi 24/06/2010 20:33:25

        Κατοχικό μνημόνιο που υπέγραψε η κυβέρνηση του GAP και την στήριξαν το ΛΑΟΣ και η Ντόρα? Κάτι είχα ακούσει. Αλλά τώρα που τελείωσε η Εθνική από το μουντιάλ πρέπει να βρεθεί νέο show. Και βρέθηκε, κατά έναν περίεργο τρόπο.

      • Dimi avatar
        Dimi @ Dimi 24/06/2010 21:29:58

        @ Οrestios

        Γι'αυτό Ολοι Μαζί, Ακομμάτιστοι, Ακαπέλοτοι, Αδέσμευτοι, Αποτελεσματικοί, Eνθουσιώδεις! Ενωμένοι, Θαρραλέοι, Παρόντες και Παρούσες - μόνο το πληκτρολόγιο ΔΕΝ αρκεί! - σε Ολες ανεξαιρέτως τις Κινητοποιήσεις των Πολιτών.

        Επειδή οι Ελληνίδες κι Ελληνες ήμασταν ανέκαθεν πληθυσμιακά ολίγοι, αλλά, Ουσιαστικοί!

        Επειδή μόνο στο δικό μας Eλληνικό Λεξικό υπάρχει το Αξίωμα: "ου εν τω πολλώ το ευ"..

        Εφθασε οριστικά και αμετάκλητα Η Ωρα της Ελληνικής Αντίδρασης, της Κατσαρόλας, της Κουτάλας, της Καζάνας, των Τηγανιών με τον εκκωφαντικό θόρυβο, γιά την εκδίωξη των φαντασμάτων της Πουλημένης Νεοταξικής Μαφιοκρατίας-Bilderberg και της μέγγενης του ΔΝΤ.

        ΔΕΝ υπάρχει Ανάσταση χωρίς Μεγάλη Παρασκευή. Ο Ελληνισμός, απανταχού της γής, μέσα από τις στάχτες, όπως πάντα, θ'Αναγεννηθεί.

        Οι Ελληνίδες κι Ελληνες Είμαστε Εδώ! Και θα μείνουμε εδώ, στην Πατρίδα μας Ελλάδα, γιά Πάντα!!!

        H Ελλάδα Επιστρέφει΄και Πάλι στους Ελληνες!!!!

        Πατέρα του, μάς ακούς;;;

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Dimi 24/06/2010 21:36:42

        Dimi: Λυπόμαστε για τον αστυνομικό που σκοτώθηκε σήμερα άδικα και τυφλά. Όμως το ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ δεν το ξεχνάμε. Έχει γίνει πρόταση από τον Πόρτα Πόρτα να το μεταφράσουν τα Αντινέα και οι σχολιαστές. Συμμετέχεις; Να μαζευτούμε 10, 20 και να κάνουμε μερικές σελίδες ο καθένας;
        Νομίζω ότι ξέρεις πολύ καλά τη γλώσσα.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Dimi 24/06/2010 22:48:42

        Dimi
        Βασικά, λίγη μάσκα ομορφιάς από εκτοξευόμενο γιαούρτι κάνει πολύ καλή δουλειά.
        Τρέμουν την εικόνα τους και είναι το μόνο που τους ενδιαφέρει.

      • Dimi avatar
        Dimi @ Dimi 24/06/2010 23:18:07

        @ Αλλενάκι

        Και βέβαια Τιμούμε τη μνήμη του αδικοχαμένου
        Υπασπιστή και Ολων των αθώων θυμάτων της
        εγκληματικής παράνοιας, που ταλανίζει
        τη Κοινωνία μας.

        Ευχαρίστως, συμμέχω στη μετάφραση σελίδων του
        «Κατοχικού Μνημονίου» από την Αγγλική στην
        Ελληνική γλώσσα.

        Kαι γιά τη διευκόλυνση antinews, ως προς
        την ομοιογένεια των κειμένων:

        - H μεταφράσεις θα γραφούν σε Doc Format?

        - Type of Fonts?
        - Size of Fonts?
        - Bold Fonts?

        - Line spacing:
        single - 1.5 - double - at least?

        - Page set-up:
        Portrait - Landscape?

        Με Φιλικούς Χαιρετισμούς!

      • Dimi avatar
        Dimi @ Dimi 24/06/2010 23:55:30

        @ Orestios

        Από τις πιό ενδιαφέρουσες αγνές μάσκες ομορφιάς, κατ’ευθείαν απ’τη κουζίνα της γιαγιάς, είναι αυτές από Βελουτέλες, ωμά αυγουλάκια, ντοματούλες, αλεύρι, κόλυβα, μαλακοπίτουρα, εποχικά φθηνά καρπούζια, ζάχαρι ή αλάτι (γιά βαθειά απολέπιση), μπαλόνια γεμισμένα με νερό και κρεμοσάπουνο, που προσγειώνονται «άτσαλα» στο στόχο, και οποιαδήποτε άλλα «φυσικά καλλυντικά», μπορεί να σκεφθούν τα πλούσιο σε ευρηματικότητα και φαντασία μυαλά των Ελλήνων..

        Κι επειδή η καθαριότητα είναι μισή αρχοντιά. Κι επειδή το πρόσωπο είναι ο καθρέπτης της ψυχής, θα φροντίσουμε ώστε η Free Home Spa «περιποίηση» του προσώπου τους, να τους μείνει αξέχαστη γιά όλη τους τη ζωή!..

      • Orestios avatar
        Orestios @ Dimi 24/06/2010 23:59:11

        Dimi θυμάμαι κάποτε κάποιους απεργούς σε ξένη χώρα να πετούν με τις μάνικες βοθρολύματα σε δυνάμεις καταστολής.
        Το σκατό μάλλον είναι το καλύτερο υλικό ομορφιάς για το πρόσωπάκι τους.

  12. ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ avatar
    ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 19:29:29

    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΧΑΖΑ.ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΜΕ ΕΝΑ ΝΕΚΡΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ.
    ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.

    • GRAEKUS avatar
      GRAEKUS @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 19:36:23

      ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ !

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 19:42:36

      +1.000.000!

    • τασούλης avatar
      τασούλης @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 19:43:53

      πρώτα με έναν νεκρό έριξαν την προηγούμενη κυβέρνηση.

      http://www.youtube.com/watch?v=DcL2mgVoAfc&feature=PlayList&p=D2550BE9670B3C26&playnext_from=PL&playnext=1&index=9

  13. denkserotipota avatar
    denkserotipota 24/06/2010 19:30:04

    ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΙΕΡΟ ΟΥΤΕ ΟΣΙΟ!!!!

    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ, ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!

    "ΣΤΗΜΕΝΟΙ" ΝΕΚΡΟΙ!!! ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΔΝΤ ΔΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ ΤΟ ΞΕΡΑΜΕ, ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΗΣΑΣΤΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ , ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ, ΛΙΓΗ ΤΣΙΠΑ. ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗ ΒΡΕΙΤΕ???

    συγγνώμη για τα κεφαλαία, αλλά η αγανάκτηση .....................
    Πάω να πάρω λίγο αέρα γιατί μας βλέπω στα βουνά σε λίγο καιρο.......

  14. undercover gpr avatar
    undercover gpr 24/06/2010 19:31:39

    Άρχισαν πάλι οι σκληροί πασόκοι τις χοντράδες ή απλά το κωλοχανείο του πολίτη αναλαμβάνει και παραδόσεις κατ'οίκον ?

  15. αποκατάσταση avatar
    αποκατάσταση 24/06/2010 19:34:30

    Με λίγα λόγια λέτε πως είτε ο κ. Χρυσοχοϊδης είτε άλλος (παρα)κυβερνητικός έφαγε το στενό του συνεργάτη χάριν του αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης. Εγώ ο ανόητος θα συνεχίζω να πιστεύω ότι υπάρχουν αρρώστοι "επαναστάτες".

    • Σοσιαληστης avatar
      Σοσιαληστης @ αποκατάσταση 24/06/2010 19:49:54

      Δεν ξέρουμε από ποια κέντρα μπορεί να προέρχεται αλλά τόσες φορές είναι να απορεί κανείς αν είναι τυχαίο.

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ αποκατάσταση 24/06/2010 20:18:31

      Όχι, δεν τον έφαγε ο Χρυσοχοΐδης, φυσικά. Απλώς λέμε πως όπως έχει αποδειχτεί διαχρονικά, οι προβοκάτσιες στήνονται πάντα σε βολικά χρονικά σημεία και έχουν ιδιαίτερη συμβολική γλώσσα. Υπάρχουν κάποιοι που πιστεύουν πως είναι «επαναστάτες», όμως χειραγωγούνται απ' όσους έχουν στρατηγικά συμφέροντα.

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Γιάννης Σ. 24/06/2010 22:48:01

        Εύγε.. ακριβώς έτσι.

    • 309 avatar
      309 @ αποκατάσταση 25/06/2010 01:46:42

      Ειναι πολυ επιφανειακη η αποψη σου....! Μηπως εχεις διαβασει τα "κατορθωματα"του ΔΝΤ στις αλλες χωρες και κατ'επεκταση αυτων που ακολουθουν και ξεπουλαν την χωρα ? Λες να...δισταζουν και να κολλανε σε εναν θανατο ? Πως μπορει κανεις να πιστεψει οτι τρομοκρατες (..που εχουν συλληφθει και ειναι ηδη φυλακισμενοι κατα την...αποψη της κυβερνησης)εχουν τετοια δυνατοτητα να φτανουν μεχρι το γραφειο του υπουργου ασφαλειας ??? μην ειμαστε αφελεις !!

      • αποκατάσταση avatar
        αποκατάσταση @ 309 25/06/2010 14:37:11

        1ον απ'ότι φάνηκε δεν είναι και τόσο δύσκολο να φτάσουνε στο γραφείο του υπουργού όσο θα θέλαμε να πιστεύουμε. Η φράση "ξέφραγο αμπέλι" ταιριάζει γάντι.

        2ον η τρομοκρατία δεν έχει εξαρθρωθεί όλη (πυρήνες, σέχτα κ.α. και ίσως και να μην εξαρθρωθεί ποτέ).
        Η τρομοκρατία εξάλλου στις δημοκρατίες ανακυκλώνεται και αναγεννάται.

        3ον ένα τέτοιο χτύπημα θα ήταν το όνειρο του κάθε διεστραμμένου τρομοκράτη-αναρχικού όπως αυτών του επαν. αγώνα.

        Αν πάλι διαφωνούμε, να πούμε ότι το ΔΝΤ το έκανε;

  16. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 19:35:22

    Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ
    ΟΙ ΥΠΕΡΦΙΑΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΑΖΟΝΙΚΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
    ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΝΗΦΑΛΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΒΙΑΣΤΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΩΦΕΛΟΥΝ
    ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΙΠΕΣΤΑΤΑ.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 19:37:53

      ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ..ΜΗΠΩΣ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ; ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ....(ΑΔΥΝΑΤΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ....)

  17. diasapollon avatar
    diasapollon 24/06/2010 19:37:25

    Τι λέτε ρε παιδία,γιά όλα φταίει ο Καραμανλής και η ΝΔ,αυτό θα πει σε λίγο το MEGA.Δεν χρειάζεται να παραιτηθεί κανένας,μπάχαλο τα έκανε ο Παυλόπουλος.Οταν κυβερνάει ο ΓΑΠ και το ΠΑΣΟΚ γιά όλα φταίνε οι άλλοι,καταλάβατε;άντε αδιάβαστοι.Το άσχημο είναι ότι χάθηκε μιά ψυχή,κρίμα.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ diasapollon 24/06/2010 22:50:15

      δεν θα ξεχάσω την δεκαετία του 80 πού ήταν πιά μόνιμη η ατάκα απο τα 2 κρατικά κανάλια για το χάος που είχε παραδώσει η επάρατος δεξιά, ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει πασοκιά!

  18. zame avatar
    zame 24/06/2010 19:39:03

    ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ ΚΑΙ ΝΗΦΑΛΙΟΤΗΤΑ.. σαφεστατα ναι.. αλλα η ανεπαρκια & επιπολαιότητα Τους χτύπησε ταβάνι.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ zame 24/06/2010 19:43:06

      ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ ΑΝΕΒΗΚΕ ΚΑΙ ΒΑΛΕ..ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΑΣΤΕ ΕΥΚΟΛΑ..ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΤΡΕΨΟΥΜΕ..

  19. Σκεπτόμενος Πατριώτης avatar
    Σκεπτόμενος Πατριώτης 24/06/2010 19:39:29

    Και τώρα θα αρχίσει η "αγιογραφία" του "ηρωικού" υπουργού Μιχάλη Χρυσοχοίδη που βγήκε ζωντανός από τα ερείπια του γραφείου του κλπ κλπ κλπ. Τώρα θα αρχίσει να δουλεύει το επικοινωνιακό σύστημα του ΠΑΣΟΚ. Και ένα ερώτημα : Φαντάζεστε το συμβάν να είχε γίνει επί Νέας Δημοκρατίας ; Ο Χρυσοχοίδης θα είχε βγεί με ύφος χιλίων καρδιναλίων και θα κατακεραύνωνε την ανεπάρκεια της κυβέρνησης, της Αστυνομίας και θα ζητούσε άμεσες παραιτήσεις. Τώρα ;;;;; Ησυχία ! Ο "ηρωικός" υπουργός είναι σοκαρισμένος.

  20. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/06/2010 19:40:23

    Αδίστακτοι. Period.

  21. task avatar
    task 24/06/2010 19:42:50

    ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ

  22. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 24/06/2010 19:43:34

    Νεκρός ο Γιώργος Βασιλάκης, υπασπιστής του Χρυσ. θεωρούμενος από τους εντάξει ανθρώπους και αξιωματικούς πάντως.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ vonchristoforakos 24/06/2010 21:49:47

      Και το θέμα είναι ότι σύμφωνα με τα νέα μέτρα της κυβέρνησης , η οικογένειά του ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΣΥΝΤΑΞΗΣ.

  23. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 24/06/2010 19:44:28

    Δύο εκδοχές.
    Η μία είναι ότι έχουν χάσει παντελώς τον έλεγχο.
    Η άλλη είναι ότι έγινε για να επικαλεστούν "κίνδυνο" για το κράτος και να κοπάσουν οι αντιδράσεις.
    Και οι δύο εκδοχές είναι εφιαλτικές.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 24/06/2010 19:54:46

      ΟΥΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΜΟΝΟ!!!!

  24. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 24/06/2010 19:44:29

    ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ (ΚΟΥΡΙΕΡ) ΠΕΡΑΣΕ ΠΑΝΩ ΤΟ ΔΕΜΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕ ΣΤΟΝ ΥΠΑΣΠΙΣΤΗ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!

  25. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 24/06/2010 19:45:11

    ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΕΓΧΘΕΙ ΚΑΝ, ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ (ΜΙΑ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ)

  26. Factorx avatar
    Factorx 24/06/2010 19:45:50

    Το πακέτο ήταν πολύ μικρό και η έκρηξη ισχυρότατη. Αυτό σημαίνει "εισαγώμενη τεχνολογία".

    Εκτιμάται οτι θα γίνει ανακοίνωση απο ομάδα που έχει συλληφθεί - οπότε θα γίνει μπάχαλο

    • Σοσιαληστης avatar
      Σοσιαληστης @ Factorx 24/06/2010 19:52:41

      ομάδα που έχει συλληφθεί... για πε κάτι παραπάνω, ομάδα?

      • anonymous avatar
        anonymous @ Σοσιαληστης 24/06/2010 21:44:44

        Λένε ότι ο μηχανισμός είναι ίδιος με αυτόν στον Άγιου Παντελεήμονα που σκότωσε τον Αφγανό.

        Είχαν πιάσει μερικούς. Μάλλον υπάρχουν κι άλλοι έξω.

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ Σοσιαληστης 25/06/2010 03:19:56

        ωχ ωχ ελπίζω το βαθύ κράτος του Ερντογάν αν μη σήκωσε περισκόπιο στα Ελληνικά ύδατα και να έπεσε κατά λάθος στο κτήριο της ΕΥΠ...θυμάστε που πήγαν να ρίξουν τη βόμβα του Αφγανού σε ακροδεξιούς? Πάντως κρατώ οτι το τελευταίο πράγμα που έδειξε ο φίλος αγωνιστής Μάκης στη TV ήταν κάποιοι φίλαθλοι 5.000 τον αριθμό απο Θεσσαλονίκη να δικαιολογούνται γιατί στη κορυφή της πορείας στο κέντρο της πόλης κρατούσαν Σκοπιανές σημαίες. Τώρα πιθανόν να ασχοληθεί με το να "αποκαλύψει" ποιοί έβαλαν τη βόμβα στον Υπ. Δ.Τ.
        Αλλά θα μου πείς έχουμε τόσα πολλά ανοιχτά μέτωπα παντού που δε ξέρεις απο που σου έρχεται. Τόσο άχρηστοι είμαστε.
        Εμείς ολοι Βέλγοι έπρεπε να γεννηθούμε, κατά λάθος γεννηθήκαμε Έλληνες.

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ Factorx 24/06/2010 20:20:49

      Από τη στιγμή που δεν υπάρχει τρόπος επιβεβαίωσης, θα μπορούσε να το ισχυριστεί κι άλλη «ομάδα», υπαρκτή ή ανύπαρκτη. Πόσο βολικό, ε;

  27. ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ avatar
    ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 19:47:38

    ΕΦ'ΟΣΟΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΘΥΜΙΖΩ ΣΤΟΥΣ ΞΕΧΑΣΙΑΡΙΔΕΣ ΤΑ ΕΞΗΣ'
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΟ 2007 ΑΠΟ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ,ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΗΛΕΙΑ.
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΥ(ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ? ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ ΤΩΝ 900 ΕΥΡΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΚΟΥΓΙΑ?)
    ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
    ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 20:00:31

      ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ.
      ΔΗΛΑΔΗ; ΓΙΝΕ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ. ΙΣΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΚΔΟΧΗ

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:03:09

        Πιόνι. Θυσία στον Βασιλιά. Τι δεν καταλαβαίνεις;
        Το "παιχνίδι" είναι για μεγάλα παιδιά. Οι απώλειες προβλέπονται...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 20:05:49

      Διόλου απίθανο να θέλαν να κάνουνε μάρτυρα τον υπουργό που κατέστειλε την τρομοκρατία. Εδώ ένα μπαχαλάκη των Βορείων Προαστίων κάνανε ήρωα μόνο και μόνο λόγω ηλικίας. Σκέψου για τι είδους επικοινωνιακό υλικό πολέμου μιλάμε, σε ποσότητα και ποιότητα...

    • chris avatar
      chris @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 20:13:00

      Ολες οι παρατηρήσεις σου είναι καίριες. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον η στάση του Χρυσοχοίδη μετά απ' αυτό.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 23:23:28

      φωτιές, στρατηγική συνεργασία με Ισραήλ 2007.
      Δεκεμβριανά, στρατηγική συνεργασία με Ισραήλ 2008.
      τότε δε ξέραμε για το επερχόμενο καυγά Τουρκίας Ισραήλ, οι Τούρκοι προφανώς όμως ήξεραν...

      Μας έκαψε ο ένδοξος Σπαρτιάτης?
      Αλλη φορά να καθόμαστε καλά, που πάμε με 10 τόνους υπέρβαρο πρωθυπουργό και επιτελείο να το παίξουμε Σπαρτιάτες ε?

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 23:29:08

        Ο Καραμανλής είναι "βαρύς"
        Ο Σαμαράς είναι "καλό παιδί" της σχολής ΓΑΠ. ίδιο σχολείο δηλαδή πήγανε μικροί..οχι τίποτε άλλο.
        Απο την άλλη οι "αδίστακτοι κακοί" βάζουν βόμβες παντού, τίποτα τίποτα δε τους σταματά θα πάρουνε οτι θέλουνε με το τσαμπουκά. Τσαμπούκ = τούρκικη λέξη.

        Στήνεται το μελλοντικό κλίμα της πολιτικής της Ελλάδας για τη λαθρομετανάστευση στα σύνορα της, μαζί φυσικά με τα γεγονότα που θα χρησιμοποιηθοπυν για να γίνουν η βάση για τις ανάλογες δικαιολογίες του "γιατί δεν πρέπει να κάνουμε παλικαρισμούς" σε αυτά τα θέματα.
        Κοτζάμ ΕΙΣΟΔΟΣ του Κόσμου προς την Ευρώπη είναι...αμ πως!
        Τυχαίος ο Μητσοτάκης? Τυχαίος ο Ανδρέας? Τυχαίος ο Γιώργος? Τυχαίος και ο συμμαθητής? LOL

        Τυχαίοι δεν την κυβερνούν αυτήν την χώρα τέλος πάντων!!!
        :P

    • panos33 avatar
      panos33 @ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ 24/06/2010 23:43:56

      η παγκοσμια σκιωδεις κυβερνηση ουτε καν ξερει τι εστι ελληνας υπουργος και δη χρυσοχοιδης...πως?ο γιωργακης ως jeffry mineiko chant ισως κατι να τους θυμιζει...(ααα αυτο το ψηλο αυτιστικο παιδι που του εχουμε πει τι να λεει)αυριο παρασκευη καταβαραθρωση του Χ.Α... απο δευτερα αρχιζει να ξεκιναει η αγρια μορφη του σκηνικου πτωχευση!για τα νομοσχεδια(ασφαλιστικο-εργασιακο)?βρε θα παρακαλαμε απλα να ειμαστε καλα και ας παρουμε και 200euro απλα να ζησουμε...ε ρε νεα χουντα νεου τυπου που καθημερινα ζουμε ολο και κλιμακουμενη!!!!!

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ panos33 25/06/2010 00:03:23

        έτσι είναι!
        Η γεωπολιτική θέλει θυσίες φίλε μου!
        Αφού το είπε ο ΓΑΠ!
        θα σύρουμε το άρμα της Τουρκίας στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Κάτω απο την Ευρωπαϊκή Ένωση, κάτω απο το αδιάφορο ή το ανίκανο, ή τρομαγμένο βλέμμα της μάλλον θα εννοούσε. Θέλει δούλους για να συρθεί ενα άρμα. Εμείς είμαστε πλέον καλοί δούλοι συνηθίσαμε τόσο καιρό παρέα με τα άλλα "αδέλφια" μας τους δούλους απο τα Βαλκάνια άσχετο αν αυτοί ηθελημένα παρέμεναν δούλοι σε όποιον πέρναγε τυχαία, Οθωμανοί, Τρίτο Ράιχ, ΕΣΣΔ, Αμερική, τώρα Τουρκία, αύριο Ισραήλ πιθανότατα αφού διαλύσει τη Τουρκία με τους Κούρδους και πάει λέγοντας.

        Ξέχασαν όμως κάτι...

        εμείς έχουμε πολλά πράματα να θυμηθούμε, κι αργήσαμε ήδη πολύ να θυμηθούμε αυτά που θα έπρεπε, ευτυχώς που τα θυμούνται πότε πότε άλλοι για εμάς, όποτε μας έχουν ή όποτε τα έχουν ανάγκη, κι αυτό επειδή έτσι το φέρνει ο Θεός κι έτσι αναγκαζόμαστε να τα ξαναθυμηθούμε οι ίδιοι..

        θυμηθείτε μας..
        http://www.youtube.com/watch?v=ltQ65j_xFzY
        κι ας είναι Hollywood επειδή έτσι βόλεψε, δεν παύει να είναι αλήθεια.

        300 (film)
        From Wikipedia, the free encyclopedia

        Original theatrical release poster
        Directed by Zack Snyder
        Produced by Frank Miller

        Distributed by Warner Bros. Pictures
        Release date(s) Greece
        March 7, 2007
        United States
        March 9, 2007
        Running time 117 minutes
        Country United States
        Language English
        Budget $70 million[1]
        Gross revenue $456,068,181[2]

        300 is a 2007 American action film adapted from the graphic novel of the same name by Frank Miller, a fictionalized retelling of the Battle of Thermopylae.

        GLORIOUS SPARTAN: Prelude of upcoming events in the Gulf
        10 Ιουν. 2008
        The length of the Glorious Spartan will be 2 weeks . It looks more and more like a general rehearsal of upcoming events in the Gulf Area .

        defencetalk.

  28. zame avatar
    zame 24/06/2010 19:48:17

    Στοχος ειναι η ανικανότητα κύριε...αυτή και μόνον αυτή..έτσι το καταλαβαίνω εγω.
    μονο για "βαφτίσια" είναι καλοί..να βαφτίζουν διαφορετικά τα πράματα και νομίζουν πως έτσι ..αλλάζουν κιόλας..
    αυτοι είναι τοσο ανίκανοι που το "σπίτι τους" το ίδιο να φυλάξουν....(εχει και θυμα)...εμάς θα φυλάξουν ..!

  29. Σπύρος avatar
    Σπύρος 24/06/2010 19:48:21

    Αλλη μιά ΄βολική΄βόμβα..
    Βέβαια απορώ πώς απουσιάζει ο γνωστός ψύχραιμος σχολιαστής γιά νά τά ρίξει και πάλι στην αριστερά ή ακροαριστερά ή οτι τον βολεύει τέλος πάντων..
    Το Golden Boy τής ΄Προστασίας μέσω τοξικών χημικών τού Πολίτη΄προβλέπεται νά αναβαθμιστεί και πάλι.
    Αλλως τε πάντα ειναι αναγκαίες οι χρυσές εφεδρείες σέ περίπτωση διαδοχής.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σπύρος 24/06/2010 19:57:21

      Έχει αποδείξει ότι νοιάζεται για την προστασία του πολίτη άλλωστε. Πόσοι οι νεκροί της Marfin? Βρέθηκε κανείς από τους δολοφόνους? Πόσοι λοποδύτες ελεύθεροι? Πόσοι απατεώνες προστατεύονται με αστυνομικούς? Πόσες κλοπές?
      Είναι πολύ επιτυχημένος. χο! χο!

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Orestios 24/06/2010 19:59:29

        Αδερφέ η κατάσταση δεν είναι για γέλια και να με συγχωρείς.
        Η κατάσταση είνα πάρα πολύ σοβαρή.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 24/06/2010 20:06:12

        Ναι, και περιμένουμε να την διαχειριστεί την κατάσταση η σοβαρή κυβέρνηση. Είδαμε τις ικανότητές της με την οικονομική κρίση.
        Με τέτοια ανικανότητα μόνο να γελάσω μπορώ.

      • ΔΗΜΗΤΡΗΣG avatar
        ΔΗΜΗΤΡΗΣG @ Orestios 25/06/2010 08:46:36

        Είδες που έχετε ήδη ξεχάσει;

        Μία από τις πρώτες του δηλώσεις ήταν ότι είναι θέμα τιμής να βρεθούν αυτοί που χτύπησαν την Κούνεβα.

        Μετά από 8 μήνες τους βρήκαν;

        Βρε τους άτιμους!!!

    • αποκατάσταση avatar
      αποκατάσταση @ Σπύρος 24/06/2010 19:57:53

      Πάντως το γνωστό site με το οποίο φλερτάρουν οι ακροαριστεροί δείχνει τη κυνικότητα του στο γεγονός.
      http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1187068

      Καλό είναι να τα ρίχνουμε στους παρακρατικούς, δεξιούς κ.τ.λ. ... αν μη τι άλλο μας ελαφραίνει τις τύψεις μας.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Σπύρος 24/06/2010 20:13:50

      Mπορω να παω και μια βολτα.
      Ειναι εντυπωσιακο οτι το 99% των σχολιων θεωρουν περιπου οτι η κυβερνηση οργανωσε τη βομβα εναντιον της.Θα μου πεις και οι πασοκοι ελεγαν περιπου οτι ο Καραμανλης εκαιγε τα δαση.Μεχρι που καηκε και η Αθηνα και ολοι ειδαν ποιοι την εκαψαν.
      Γιατι να τα ριξω στην αριστερα;Κανει τετοια πραγματα η αριστερα;
      Θεος φυλαξοι.¨Η ακροδεξιοι θα ειναι (προοδευτικη εκδοχη) ή το ιδιο το ΠΑΣΟΚ εβαλε τη βομβα (δεξια εκδοχη).
      Oι αριστεροι και οι αναρχικοι ειναι καλοι ανθρωποι.

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ ψυχραιμια 24/06/2010 20:23:39

        Δεν νομίζω πως λέει αυτό το 99%. Απλώς, η συγκυρία είναι βολική, όπως βολικές ήταν οι «νύχτες του Αλέξη». Το ζητούμενο είναι το ίδιο, απλώς αλλάζουν οι παίκτες.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ψυχραιμια 24/06/2010 21:37:21

        Eντάξει η συγκυρία είναι βολική. Δεν υπάρχει όμως ακροαριστερή τρομοκρατία στην Ελλάδα από το 1974 μέχρι σήμερα; Υπάρχει ή όχι; Το αν μέσα στην Ακροαριστερά διεισδύουν και πράκτορες, αυτό είναι ένα άλλο ζήτημα. Η Ακροαριστερά με τον διεθνισμό της, άλλωστε, είναι πρόσφορη για διεισδύσεις.
        Αλλά και η τσαρική αστυνομία δεν διείσδυε σε οργανώσεις επαναστατικές; Αυτές όμως υπήρχαν, δεν τις έφτιαχνε η αστυνομία. Και ο Λένιν με τη βοηθεια της Γερμανίας έφτασε στη Ρωσία, όμως τις ιδέες του τις είχε, δεν του τις έφτιαξαν οι Γερμανοί.
        Σκεφτείτε λίγο ορθολογικά επιτέλους.

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ ψυχραιμια 24/06/2010 22:04:41

        Η δική μας αστυνομία είναι διαλυμένη. Ή, για να είμαστε ακριβείς, την διέλυσαν.

        Η «ακροαριστερή» τρομοκρατία πάντα έκανε εντυπωσιακά χτυπήματα όταν το πολιτικό σκηνικό βρισκόταν σε φάση αναδιάταξης. Κάνε μια ανασκαφή στα αρχεία εφημερίδων της εποχής Μπακογιάννη.

    • LEON avatar
      LEON @ Σπύρος 25/06/2010 12:56:03

      Πρέπει πάντως νά μπεί μία τάξη στή Χώρα καί νά προστατευθεί επιτέλους ό Πολίτης..πού δέν μπορεί νά πάει στή δουλειά η γιά διακοπές λόγω τών κινητοποιήσεων..

      Πόσο προβλέψιμοι είναι...

  30. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 24/06/2010 19:48:21

    Ποιός θα φυλάξει τους φύλακες;

  31. Αθωος περαστικος avatar
    Αθωος περαστικος 24/06/2010 19:49:58

    Απλα ο αμερικανικος παραγοντας, που ελεγχει ως ενα (μεγαλο) βαθμο τη τρομοκρατια στην Ελλαδα διαχρονικα, επελεξε να στηριξει τη δυσκολη αυτη ωρα τον υποτακτικο του τον ΓΑΠ. Τιποτα περισσοτερο και τιποτα λιγοτερο. Το εργο ειναι χιλιοπαιγμενο. Το αν γνωριζει ο ιδιος οτι δεχεται και τετοιου ειδους στηριξη, δεν το πιστευω, αλλα δεν εχει και πολυ σημασια τελικα.

  32. Alex avatar
    Alex 24/06/2010 19:51:46

    Υποκλοπες το 05 Πυρκαγιες το 07 ,Δεκεμβριανα το 08 και τωρα αυτο!!!!!! Τελικα ποιος κυβερνα αυτο το τοπο???? Τι σκατα συμβαινει και μεις ειμαστε μακαριοι παρατηρητες?????

    • GRAEKUS avatar
      GRAEKUS @ Alex 24/06/2010 20:05:15

      ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΡΗΞΗ "ΜΑΘΑΜΕ" ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ? (ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΤΟΥ COURIER...)

    • Σοσιαληστης avatar
      Σοσιαληστης @ Alex 24/06/2010 20:09:14

      Ξέχασες κάτι μέρες που ήταν να προσφύγουμε στο ΔΝΤ είχαμε και την σύλληψη του επαναστατικού αγώνα.

      • Alex avatar
        Alex @ Σοσιαληστης 24/06/2010 20:12:27

        ναι φιλε μου αλλα αυτοι ειναι ΄΄Αλλοι΄΄ δεν ειναι ουτε 17Ν ουτε πυρηνες ουτε επαν.αγωνες....κατω απο τη μυτη της Ε.Υ.Π????ελεος!!!

  33. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 19:53:06

    ΥΠΟΥΡΓΟΣ(ΠΑΝΤΑ ΑΓΕΡΩΧΟΣ): ΔΕΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΜΑΣΤΕ..ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ!!!
    ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΓΙΑΝΝΗ..ΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ
    ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ!!!!(ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ)
    ΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΑΛΛΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΒΓΕΙ ΣΤΑ ΚΕΡΑΜΥΔΙΑ

    ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΟΣΟ ΑΔΙΚΑ

  34. zame avatar
    zame 24/06/2010 19:54:27

    ..είστε ανίκανοι επιπόλαιοι και επικίνδυνοι κύριοι...να φύγετε να πάτε αλλου....

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ zame 24/06/2010 19:55:42

      ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ; ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΘΕΛΕΙ;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ zame 24/06/2010 21:55:10

      Κανονικά πρέπει ο κ.Γ.Παπανδρέου να απολύσει τον Πρωθυπουργό και τον Μ.Χρυσοχοϊδη.

  35. τάρας μπούλμπα avatar
    τάρας μπούλμπα 24/06/2010 19:54:56

    μα καλά γίνεται να μπαίνει έτσι βόμβα στο καλύτερα φυλασόμενο -υποτίθεται- κτίριο της χώρας;

    για αυτό έχει να μας πεί τίποτα ο λαλίστατος κ.Χρυσοχοίδης που βγαίνει και κουνάει το δάκτυλο;

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ τάρας μπούλμπα 24/06/2010 19:56:51

      ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΡΩΤΑ. ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ. ΟΙ ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 19:58:26

        Όλο σοκαρισμένος είναι αλλά από αποτελεσματικότητα μηδέν.

      • Σκεπτόμενος Πατριώτης avatar
        Σκεπτόμενος Πατριώτης @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:01:42

        Να μη μιλήσει καθόλου. Ξέρουμε τι θα πει. Ότι οι δολοφόνοι θα συλληφθούν, ότι παρέλαβε διαλυμένη αστυνομία, ότι αυτός δεν φταίει κλπ κλπ. Και τα παπαγαλάκια του MEGA, ANT1, SKAI συγκινημένα θα τον ακούνε.

      • Alex avatar
        Alex @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:01:57

        Εγω παλι νομιζω οτι τα αφεντικα απο το εξωτερικο ηδη ξεκινησαν διαδικασιες αποσυρσης της κυβερνησης και αντικαταστασης της με δικομματικη??? πολυκομματικη???? οικουμενικη???? οπως διαολο θελει να τη πει κανεις...αλλα αυτοι οι αχαρακτηριστοι απο το 1981 εγκαθιδρυσαν τους οικονομικους και αλλους δολοφονους με το μανδυα του σοσιαλισμου και της δηθεν ανεξαρτητης πολιτικης του Κανταφι και το Ζιφκοφ.....και τωρα ο αποφονος ολοκληρωνει το εγκλημα προς τη πατριδα....χωρις παντως να ακυρωνει και τις ευθυνες της δικης μας παραταξης που συμβιβαστηκε με ολο αυτο!!!! Με τις υγειες μας κυριοι...

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:02:58

        ΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΟΚ;
        ΔΕΝ ΛΕΩ ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ Η ΑΛΛΖΟΝΕΙΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ Η ΙΔΙΑ
        ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΙΑΤΗΘΕΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΤΙΜΗΣ ΑΠΕΝΑΤΙ ΣΤΟΝ ΝΕΚΡΟ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ ΤΟΥ. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:04:45

        @Σκεπτόμενος Πατριώτης
        ΤΑ ΕΙΠΕ ΗΔΗ ΔΙΑΚΑΝΑΛΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:07:06

        Πολύ μπλα μπλα.

      • Dimi avatar
        Dimi @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 21:48:13

        @ Οrestios

        Τελικά, Πλατίνα τού πληρώνουμε το κο-κο-κο Αλλά, τίποτα αβγό!..

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 07:39:32

        Είδες εσύ κάποια ιδιαίτερη συγκίνηση στη φωνή του όταν έλεγε "προσωπικά έχασα έναν πολύτιμο συνεργάτη"; Εγώ πάντως, ΔΕΝ είδα. Ψυχρός και απόμακρος, όπως του έχουν μάθει στην Πρεσβεία!

  36. ErnestoCHE avatar
    ErnestoCHE 24/06/2010 20:02:53

    Στη χώρα της πλάκας ακόμα οι "επαναστάτες" της πλάκας μπορούν να πετυχαίνουν τέτοια χιτ. Τώρα η ερμηνεία των ωφελειών επαφίεται στους ειδικούς συνωμοσιολόγους. Θα υπάρξει ποτέ σοβαρό κράτος στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας; Δεν νομίζω....

  37. anonymous avatar
    anonymous 24/06/2010 20:05:37

    τωρα εμαθαν οτι το ΔΝΤ δεν παιζει...

    θα φυγουν που θα φυγουν νυχτα

    θα μπορουσαν ομως φυγουν με το κεφαλι ψηλα μη εχοντας παραδωσει την Ελλαδα στα νυχια του...

  38. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/06/2010 20:07:36

    Εκτός από τις "τυφλές" ενέργειες μικρού βεληνεκούς, επιπέδου γειτονιάς, από μεμονωμένα άτομα ή ολιγομελείς παρέες-οργανώσεις, ΚΑΘΕ ενέργεια που στοχεύει στο κεντρικό πολιτικό σκηνικό δεν είναι, ακόμα κι αν εκτελείται από "ανίδεους" περί του τι πράττουν, "αχρωμάτιστη" ρομαντική, επαναστατική πρωτοβουλία.

    Απαιτείται ιδιαίτερη ψυχραιμία για να παρουσιαστείς αυτοπροσώπως στην πύλη του Υπουργείου αν γνωρίζεις τι παραδίνεις. Και ναι μεν πρόσφατα ο εκλιπών Λάμπρος Φούντας επέδειξε παροιμιώδη ψυχραιμία σε δύο περιστάσεις, αλλά αν κρίνουμε από τα παιδάκια των πυρήνων της φωτιάς κρίνεται δύσκολο να υπάρχουν άλλοι που να δικαιώνουν τον τίτλο "αντάρτες πόλεων".
    Ενώ η χρήση επιστολών-βομβών είναι πρωτοφανής στην 35χρονη ιστορία της ελληνικής παρακρατικής δράσης.

    Ούτε με βασανιστήρια δεν γίνεται πιστευτό πως είναι άσχετο με το ότι συζητείται το θέμα του Αιώνα : το Ασφαλιστικό.

  39. GRAEKUS avatar
    GRAEKUS 24/06/2010 20:08:24

    ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΡΗΞΗ “ΜΑΘΑΜΕ” ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ ? (ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΤΟΥ COURIER…)

    • Orestios avatar
      Orestios @ GRAEKUS 24/06/2010 20:09:29

      Ούτε στημένο να ήταν. Πού λέει ο λόγος.

    • Alex avatar
      Alex @ GRAEKUS 24/06/2010 20:10:22

      Εμενα ολα μου κανουν εντυπωση αλλα και τι εγινε??? Μηπως θα μαθουμε την αληθεια???

    • αποκατάσταση avatar
      αποκατάσταση @ GRAEKUS 24/06/2010 20:22:28

      Υπάρχει και το διαδίκτυο με τα blogs που επιταχύνει τις εξελίξεις. Δεν είναι όλα συνομοσίες πια.

      • Alex avatar
        Alex @ αποκατάσταση 24/06/2010 20:29:05

        Λες εσυ τωρα???

  40. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:09:31

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ


    Μεγάλη Δημοσκόπηση Newsit: Μπακογιάννη και Κουβέλης αλλάζουν το πολιτικό σκηνικό

    h**p://www.newsit.gr/default.php?pname=Articcle&art_id=38940&catid=09

    ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΗΜΕΡΑ...ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!
    Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ

  41. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/06/2010 20:10:28

    Ολοι αυτοι οι χαχωλοι εξω απο την πυλη τι δουλεια εχουν? Επρεπε να υπαρχει περιμετρος 50-100 μετρων. ξερει κανεις εαν αναμεσα τους υπαρχουν κ αλλοι τρομοκρατες και τα κανουν μπαχαλο??

    2. Οι αστυνομικοι στην πυλη γιατι μιλανε στους δημοσιογραφους και δινουν πληροφοριες π βγαινουν μετα αποκλειστικες?? Ρε ρεμαλια αυτη ειναι η δουλεια σας?? Αν σας εβαζα βομβα σπιτι σας και σας σκοτωναν τη γυναικα θα μιλουσατε στην εξωπορτα στους ματσουκοφορους??
    2.1. Ειδατε να ψαχνουν οσα αυτοκινητα εμπαιναν μεσα?? Το μυαλο τους το εχουν χαμενο. Ψυχραιμια ΜΗΔΕΝ. Ουτε για να περνανε τα παιδια μας στιος διαβασεις. ΟΥΤΕ !!

    Ετσι φαινεται τι μπουρδελο ειμαστε. Παλιας κοπης. και οι προηγουμενοι το ιδιο ηταν. Δεν υπαρχει καμια ελπιδα σοβαροτητας σε κανεν επιπεδο. Δεν υπαρχει το αυτονοητο στην Ελλαδα. Πολλα συννεφα σαν του Κυρου Γραναζη π μας κυνηγουν και μας ριχνουν εκπληκτους τσολιαδες στο κεφαλι.

    ΠΑΡΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟΥΣ ΧΑΧΩΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΛΗ. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΥ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΔΙΩΞΤΕ ΤΟΥς 4-5 ΦΥΛΑΚΕς Π ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ ΣΤΟΥς ΜΑΤΣΟΥΚΟΦΟΡΟΥΣ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΑ.

    ΠΠ

    • ErnestoCHE avatar
      ErnestoCHE @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/06/2010 20:18:03

      Πολύ σωστά. Το σκηνικό μπρός στην πύλη του ΥΠΡΟΠΟ τα λέει ολα. Καραγκιοζ μπερντέ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/06/2010 20:44:32

      Το τέλειο πανηγύρι. Είναι πολύ σοβαρή η κυβέρνηση τελικά.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/06/2010 03:37:21

      Γιατί αυτός που έβαλε τη βόμβα είναι μακριά, πολύ μακριά.
      Το γνωρίζουν και το δείχνουν με την συμπεριφορά τους εξω απο το κτήριο. Αν υπήρχαν πραγματικές υποψίες για αναρχικούς ή αγανακτισμένους πολίτες τώρα θα έβλεπες με τάνκς να τις φυλα΄νε τις πύλες.
      Πρέπει να προβληματίσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το χαλαρόν του πράγματος. Μας δουλεύουν!!!

  42. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 24/06/2010 20:11:52

    Ευτυχως εχουν αρχισει ολοι να καταλαβαινουν τι εστι ΓΑΠ!

    Ενας λυκος με μανδυα προβατου που εκτελει κατα γραμμα τις εντολες αυτων που τον εκαναν πρωθυπουργο.

    Θα δειτε πραγματα και καταστασεις που δεν θα τα πιστευετε!

    Οι Η.Π.Α.ΗΡΘΑΝ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ!ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!!
    ΣΥΝΗΘΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ο ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ!

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ Επαγρυπνών 25/06/2010 03:39:59

      θα συνηθίσουμε όπως οι Κούρδοι στο Κουρδιστάν.
      Άλλους τους περιμένει ο ψυχίατρος και ενίοτε κι ο Διάκος.

  43. Factorx avatar
    Factorx 24/06/2010 20:12:15

    αν η βόμβα είναι σαν του τύπου της φωτογραφίας που δημοσίευσα μόλις το παιχνίδι είναι πολύ χοντρό και να είμαστε προσεκτικοί στις εκτιμήσεις

    • Alex avatar
      Alex @ Factorx 24/06/2010 20:13:33

      Συμφωνω ειναι κρισιμες ωρες αυτες!!1

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Factorx 24/06/2010 20:16:55

      ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΠΡΙΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ. ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΙΣΩΣ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ , ΟΙ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ Κ.Τ.Λ.

    • tina avatar
      tina @ Factorx 24/06/2010 22:00:00

      Factora,για να γινουν εκτιμησεις, πρωτα πρεπει να βγαλουμε ολοι μας τα κομματικα μας γυαλια και δεν αναφερομαι σε σενα που ωρα τωρα συνιστας προσοχη.Αν κρινω απο τα σχολια,αυτο που θελουν σχεδον το εχουν καταφερει.Αποσταθεροποιηση.Ποιον ευνοει;Σιγουρα κανενα κομματι του ισχυοντος πολιτικου συστηματος.Μονο αυτους που εχουν πονταρει στο χαος Ας μην τους κανουμε τη χαρη λοιπον!Βοηθα και συ οσο μπορεις.

  44. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:12:54

    @ ΟΡΕΣΤΙΟΣ
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΒΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΡΙΣΚΕΙ..

  45. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 24/06/2010 20:14:13

    χαλαρα... αυτοι ξερουν ποιος την εβαλε. και αν δεν ξερουν θα μαθουν. εδω μπλεκτηκε εταιρια courier. τοσες καμερες, αποτυπωματα στους φακελους, ονοματα.. καποια ακρη θα βρουν, σημερα σταληκε το δεμα, αποκλειεται να μη θυμουνται τη φατσα του αποστολεα

  46. Λεωνίδας avatar
    Λεωνίδας 24/06/2010 20:22:15

    Με αυτούς τους αλήτες του athens.indymedia που χρησιμοποιούν τον server του Μετσόβειου θα γίνει τίποτα; Διαβάστε και θαυμάστε:

    Έκρηξη στο Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη στο γραφείο του Χρυσοχοΐδη
    από viewer 8:38μμ, Πέμπτη 24 Ιουνίου 2010
    (Τροποποιήθηκε 10:05μμ, Πέμπτη 24 Ιουνίου 2010)
    aman

    Σύμφωνα με επιβεβαιωμένες πληροφορίες από εργαζόμενους σε τηλεοπτικό συνεργείο, έγινε πριν από περίπου είκοσι λεπτά μια πολύ μεγάλη έκρηξη μέσα στο γραφείο του Χρυσοχοϊδη στο υπουργείο "προστασίας" του πολίτη. Σύντομα λεπτομέρειες. Η περιοχή είναι γεμάτη χοιρινά κάθε ποικιλίας και εθνικότητας, μεγάλη προσοχή σε όσους κινούνται στους γύρω δρόμους.

    Προσθέστε περισσότερες πληροφορίες

    συζήτηση πάνω σε αυτό το αρθρο
    1187087
    Επιβεβαιωμένο:
    από απόψε κάνεις μπαμ 9:06μμ, Πέμπτη 24 Ιουνίου 2010
    Ο μπάτσος που εξοντώθηκε είναι το δεξί χέρι του Χρυσοχοϊδη, ο υπασπιστής Γιώργος Βασιλάκης.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Λεωνίδας 24/06/2010 21:41:07

      Να ευχηθώ "και στα δικά του" στον πρύτανη του ΕΜΠ που ανέχεται αυτό το άθλιο σάιτ; Αλλά παραιτήθηκε ο φαιδρός καρπαζοεισπράκτορας Μουτζούρης, το ξέχασα.

    • αποκατάσταση avatar
      αποκατάσταση @ Λεωνίδας 25/06/2010 15:06:19

      Καλές οι απόψεις ότι οι κυβερνήσεις θυσιάζουν πιόνια αλλά ας δούμε και ποιοι είναι οι μόνοι στην χώρα μας που χαίρονται πραγματικά όταν συμβαίνουν τρομοκρατικά χτυπήματα.

      Αν μη τι άλλο για αυτούς είναι ευχάριστα νέα. Γιατί να μην δεχτώ λοιπόν ότι στους θιασώτες του indymedia εκτός από τους δειλούς που απλώς κάνουν αναρτήσεις συγκαταλέγονται και οι κομμάντο δολοφόνοι που πετυχαίνουν χτυπήματα στο "φασιστικό" (κατ' αυτούς) κράτος;

  47. τάρας μπούλμπα avatar
    τάρας μπούλμπα 24/06/2010 20:23:35

    και αρχίζει και ένα συνέδριο πολιτικού κόμματος αύριο...το οποίο θα το θάψει φυσικά η έκρηξη..

    • anonymous avatar
      anonymous @ τάρας μπούλμπα 24/06/2010 20:34:46

      ΑΚΡΙΒΩΣ.

  48. Σκεπτόμενος Πατριώτης avatar
    Σκεπτόμενος Πατριώτης 24/06/2010 20:23:43

    Έκανε δηλώσεις ο ήρωας υπουργός μας !!! Την ώρα των δηλώσεων επικρατούσε ένα μπάχαλο έξω από το υπουργείο. Μόνο κομματικές σημαίες του ΠΑΣΟΚ δεν είχαν υψώσει. Με το ζόρι μπορούσε κανείς να συγκρατήσει τους συγκεντρωμένους να μην χειροκροτήσουν τον "ήρωα" υπουργό και να μην του φωνάξουν κανένα σύνθημα συμπαράστασης.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σκεπτόμενος Πατριώτης 24/06/2010 20:26:44

      Όλα για την εικόνα φίλε. Σημασία έχει η εικόνα. Δεν πάει να καίγεται οι χώρα.

  49. Umberto Eco avatar
    Umberto Eco 24/06/2010 20:23:55

    Ας μην τσιμπάμε στις τυχόν προβοκάτσιες.ΟΛΟΙ στην απεργία της 29/6 για να δείξουμε στην κλικα που κυβερνάει ότι δεν τους γουστάραμε.Ας κάνουμε αισθητή την παρουσία μας ΚΑΙ στους δρόμους κι όχι μόνον εδώ μέσα!
    Να βάλουμε όλοι ένα χεράκι να φύγει η ΧΟΥΝΤΑ του ΠΑΣΟΚ προτού διαλύσει τελείως τη χώρα και τις οικογένειές μας.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ Umberto Eco 25/06/2010 04:00:04

      για να απεργήσουμε πρέπει να έχουμε δουλειές πρώτα.
      α ξέχασα οι Δημόσιοι υπάλληλοι το ΄χουν λύσει αυτό το θέμα..

  50. Φώτιος avatar
    Φώτιος 24/06/2010 20:24:09

    Ολοι όσοι έχουν πάει στην Ευελπίδων και έχουν περάσει τον "έλεγχο" ξέρουν ότι μέχρι και RPG μπορεί να περάσει κανείς μέσα, γιατί όχι και στο γραφείο της ΓΑΔΑ; Σε αυτήν την αριστερόστροφη χώρα της πλάκας που η στοιχειώδης αστυνόμευση αποκαλείται καταστολή, που αφηνιασμένοι βασιβουζούκοι καίνε ανθρώπους ζωντανούς σε τράπεζες επειδή θέλουν να δουλέψουν και δεν συντάσσονται με τις επιταγές του κάθε επαγγελματικά εξσφαλισμένου κομματικού γραφειοκράτη, που η "αστυνομία" προστατεύει (!) τον ως άνω κάφρο γραφειοκράτη (και τους μισθοφόρους του με τις "σημαίες"-ρόπαλα) στα λιμάνια που κατεβαίνει και δεν αφήνει τον κόσμο να δουλέψει και να πάει όποια δουλειά του, τα μέτρα του ΔΝΤ είναι προφανώς λίγα, ελάχιστα. Πρέπει ΚΑΙ η αστυνόμευση να αναληφθεί από κάποιον άλλον φορέα (χώρα, διεθνη οργανισμό, δεν ξέρω) σοβαρώτερο. Αχρείο κράτος, αχρείοι κυβερνώντες.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Φώτιος 24/06/2010 20:44:50

      Πεστα για να μην τα λεω μονος μου.Υπευθυνος για τη βομβα ειναι ο ιδιος ο Χρυσοχοιδης και το κομμα του,οχι γιατι την εβαλαν οι ιδιοι κλπ αλλα γιατι ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝ το δειλο νομο της ΝΔ για τις κουκουλες,γιατι αρνουνται να χρησιμοποιησουν τις καμερες στους δρομους,γιατι ανεχονται το αισχος των αναρχικων και γιατι οι ιδιοι δηλωνουν οτι οι "αντιεξουσιαστες" ειναι κατι καλο και αυτοι ειναι αντιεξουσιαστες στην εξουσια και παρομοιες αηδιες.

      • Δημήτρης Μαγκούτηε avatar
        Δημήτρης Μαγκούτηε @ ψυχραιμια 24/06/2010 20:50:06

        Πες τα Χρυσόστομε. Μόνο ο Πάκης ήταν άξιος Υπουργός. Απορώ γιατί δεν τον αξιοποιεί ο Σαμαράς...

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ ψυχραιμια 24/06/2010 20:58:20

        Να μην αποορεις γιατι δεν αξιοποιει ο Σαμαρας τον Πακη.
        Να απορεις γιατι δεν αξιοποιει τον Πολυδωρα που ειναι ο μονος που ειπε για τη σχεση του ΣΥΡΙΖΑ με τους αναρχικους και τη τρομοκρατια.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ψυχραιμια 24/06/2010 21:44:13

        Εχει ο ΣΥΡΙΖΑ σχέσεις με αναρχικούς, κουκουλοφόρους και τρομοκρατία; Αν είναι δυνατόν! Είστε προβοκάτορες, αντιδραστικοί, ψεύτες, συκοφαντείτε το λαϊκό κίνημα και τους αγνούς αγώνες του. Φτου σας φασίστες!

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ ψυχραιμια 25/06/2010 04:09:59

        απο το Πολύδωρα δεν έχει γίνει ψυχραιμία. Απορώ πως δεν τον πήρατε χαμπάρι απο τη στιγμή που μονίμως τον στήριζε ο Καρατζαφέρης. Η φιλοσοφία αστυνόμευσης κατά το Πολύποδα σόρυ Πολύδωρα είναι ριμάζουμε τον απλό Έλληνα μεροκαματιάρη, πολίτη, όπου βρούμε, με ενα στρατό απο αγράμματους κανίβαλους που την είδαν σερίφηδες ενω το πραγματικό έγκλημα θα φοβηθεί απο το πόσο σκληρά φερόμαστε στους δικούς μας ανθρώπους που υποτίθεται οτι αυτούς προστατεύουμε και θα φύγει απο μόνο του να πάει στη παραδίπλα γειτονιά, εκεί όπου μας παίρνει πιο πολύ να κάνουμε τα στραβά μάτια.
        Μπορώ να σου πω πράγματα επι Πολύδωρα να γελά και ο κάθε πικραμένος αλλά στη κοινωνία του στρουθοκαμηλισμού αυτός ο καραγκιόζης θεωρείται πετυχημένος απο κάποιους.

    • ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
      ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ @ Φώτιος 24/06/2010 20:51:16

      Πως,ελέγχουν!Ελέγχουν αν είσαι γυαλισμένος και αν φέρεις πηλίκιο,το θεωρείς ασήμαντο αυτό?

    • ΑνευΣημασίας avatar
      ΑνευΣημασίας @ Φώτιος 24/06/2010 22:19:47

      Αυτή ακριβώς που περιγράφεις είναι η τραγική αλήθεια!

      ότι σ' αυτο το πέλαγος μαλακοσύνης και αγιοποίησης της αριστεροφροσύνης, όλοι ξεχνάνε και πρώτος ο Μιχαλάκης, που θέλησε να ισοροπήσει σώνει και καλά την παλάτζα, πως το μαγαζακι της τρομοκρατίας είτε το στήσανε. είτε τρουπώσανε. είτε το μεταχειρήστηκαν!

      Καταδυναστεύει την Ελλαδα 40 χρόνια τωρα.
      Εργαλείο τους είναι και σαν βλάκες ή σαν πληρωμενοι, το έθρεψαν στο κόρφο τους.
      Ας μη ψάχνουν τώρα παρα την αυλή τους! Για θηρεια, τροφεία και φίδια! Οχιες!
      Διεθνηστικες ,βρωμιαρες, ανθελληνικές!
      Ετοιμες πάντα να κάνουν κακό, να δημιουργήσουν χάος, να θερίσσουν ψυχές, να εκμεταλλευτούν και να επιδιώξουν χρήσιμους νεκρούς!

      ΠΡος θεού, μη γίνουν αυτοί που συνέβαλαν στην υποδούλωση της χώρας και την απογύμνωσή της, ηγέτες της οργής για το κατάντημά της.
      Οι δολοφόνοι και οι χειριστές τους, οι μόνοι οργανωμενοι αποφασισμένοι,εκπαιδευμένοι μισθοφόροι και εθελοντές αλήτες, ειναι οι στρατοί της Νέας Τάξης και καμια αγάπη ή πατριωτισμός δεν θα υποκινήσει τις ενέργειές τους
      Πανω και πρώτα απ΄ ολα σ΄ αυτούς πρεπει να δεί κανείς τους Φρουρούς και τους στρατιωτες των εχθρων της Ελλάδας!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Φώτιος 25/06/2010 08:04:55

      Αχ, να δεις ποιοι έλεγαν κάτι ανάλογο... α, ναι! Ο Μάνος, που ζητούσε "να βγουν τα τανκς (!)" στους δρόμους στα Δεκεμβριανά! Και ο Τέλλογλου, που ζήτησε πρόσφατα "απαγόρευση των διαδηλώσεων"! Απορώ, ο Μπάμπης Παπαδημητρίου πώς και δεν έκανε ακόμα καμιά βαρυσήμαντη δήλωση!

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Αυριανιστής 25/06/2010 08:15:24

        Tα τανκς δεν επρεπε να βγουν στα Δεκεμβριανα μονο για τεχνικους λογους : πιστευω οτι η αστυνομια ηταν αρκετη για να τους αντιμετωπισει αν επαιρνε διαταγη να τους χτυπησει στο ψαχνο.
        Εν αναγκη ομως επρεπε να εβγαιναν : Οι ταραχοποιοι αποπειραθηκαν να ανατρεψουν τη νομιμη κυβερνηση και ο στρατος εχει ως καθηκον να την υπερασπιζεται αυτη και το Συνταγμα εναντι παντος εχθρου.
        ΟΙ ειρηνικες διαδηλωσεις ειναι απαραδεκτο να απαγορευθουν.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αυριανιστής 25/06/2010 08:22:08

        Σημασία έχει ποιοι έβγαιναν τότε (2008) και τώρα και κήρυτταν ό,τι πιο ολοκληρωτικό υπάρχει στη φαρέτρα της πολιτικής πρακτικής, δηλ. το να βγαίνουν τα τανκς στους δρόμους και να απαγορεύονται οι διαδηλώσεις. Όλοι όσοι τα κήρυτταν αυτά ήταν επιφανείς πολιτικοί εκπρόσωποι του νεοφιλελευθερισμού, καθώς και μίσθαρνοι απολογητές τους (που το αλαφουζομάγαζο έχει μπόλικους από δαύτους). Αποδεικνύεται λοιπόν περίτρανα ότι, πίσω από τις μάσκες και τα προσωπεία, νεοφιλελευθερισμός ίσον ολοκληρωτισμός.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Αυριανιστής 25/06/2010 08:38:57

        @Ψυχραιμία
        Όπως θα θυμάσαι, αν θυμάσαι, αντιπολιτευτικές κορώνες την περίοδο των Δεκεμβριανών από μένα δεν διάβασες.
        Και από το ΠΑΣΟΚ επίσης.
        Το γεγονός της εν ψυχρώ δολοφονίας ενός 16χρονου και ο τρόπος αντίδρασης θα μπορούσαν να δημιουργήσουν χάος.
        Όταν είσαι υπουργός δημόσιας τάξης σε μία τέτοια κρίση πρωτίστως επιδιώκεις την όσο το δυνατό ελαχιστοποίηση της ζημιάς αφήνωντας να εκτονωθεί μιά κατάσταση.
        Αν διέταζε γενική επίθεση της αστυνομίας απέναντι στους ταραξίες οι οποίοι πλέον δεν ήταν μόνο οι 200-300 συνήθεις μπαχαλάκηδες αλλά και μερικές χιλάδες μαθητές και φοιτητές που κατέβηκαν αυθόρμητα στους δρόμους αντιλαμβάνεσαι που θα είχαμε οδηγηθεί.
        Συνεπώς κάλως έπραξε κατά τη γνώμη μου αφήνωντας να καούν 15-20 μαγαζιά για εκτόνωση και άσε τους Πρετεντέτηδες και τους ανώνυμους οπαδούς-σχολιαστές του διαδυκτίου να λένε θεωρίες περί διάλυσης του κράτους.
        Το αν αυτό έβλαψε επικοινωνιακά την ΝΔ είναι φυσικά άνευ σημασίας.
        Αλλά ακόμα και στην απίθανη περίπτωση να υπήρχε σχέδιο ανατροπής της τότε κυβέρνησης με την στάση Παυλόπουλου έπεσε στο κενό.

  51. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/06/2010 20:28:52

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ

    Μεγάλη Δημοσκόπηση Newsit: Μπακογιάννη και Κουβέλης αλλάζουν το πολιτικό σκηνικό

    h**p://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=32140&catid=9

    ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΗΜΕΡΑ…ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!
    Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 03:56:43

      LAOS 2.8
      ΣΥΡΙΖΑ 1.4
      ΝΤΟΡΑ Η ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΡΙΑ 9.1
      ΚΟΥΒΕΛΗΣ 5.9

      Tι είναι αυτά τα ποσοστά? Απο το κω.. τα βγάλανε?
      Μ αρέσουν οι δεκαδικοί, .1 .9 κτλπ
      Προσθέτουν αληθοφάνεια!
      Ολα καταλήγουν σε δεκαδικούς εντωμεταξύ..

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 07:42:25

      Απορώ που κάθεστε και χαραμίζετε page views στα sites των Εισαγγελάτων...

  52. Σκεπτόμενος Πατριώτης avatar
    Σκεπτόμενος Πατριώτης 24/06/2010 20:50:48

    Θυμάμαι ότι πριν από ένα χρόνο τα δελτία των 8 έσκουζαν και οι Ευαγγελάτοι, οι Χατζηνικολάου, οι Τρέμηδες, οι Πρετεντέρηδες σκίζονταν και αγωνιούσαν για το αίσθημα ασφαλείας που είχε χαθεί. Τώρα τους έχει δεθεί η γλώσσα ; Να είστε σίγουροι ότι σε λίγες μέρες θα δημοσιευθεί δημοσκόπηση η οποία θα παρουσιάζει αυξημένα τα ποσοστά του Χρυσοχοίδη και το ΠΑΣΟΚ το καταλληλότερο κόμμα να αντιμετωπίσει την τρομοκρατία !!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Σκεπτόμενος Πατριώτης 24/06/2010 20:53:53

      χο! χο!
      Να περιμένουμε μπαράζ ληστειών και δολοφονιών δηλαδή.
      Το GAP ξέμεινε από στελέχη? Δεν μπορεί να αντικαταστήσει έναν τόσο επιτυχημένο ΠΡΟΠΟ?

  53. smoking area avatar
    smoking area 24/06/2010 20:59:29

    Δεν ειναι χτυπημα εντυπωσεων.
    Ειναι χτυπημα αποσταθεροποιησης.

    • Orestios avatar
      Orestios @ smoking area 24/06/2010 21:07:43

      χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    • skeptiki avatar
      skeptiki @ smoking area 24/06/2010 22:58:00

      δεν αποσταθεροποιείται η άμμος

  54. Umberto Eco avatar
    Umberto Eco 24/06/2010 21:02:02

    Απορώ με τους ηλίθιους στόχους που έχουν αυτοί οι τρομοκράτες(εάν βέβαια το έκαναν τρομοκράτες)!
    Τέτοια εποχή,με τέτοια θέματα στην ατζέντα ...χάθηκε ένα διαπιστωθέν λαμόγιο...τι να πω ...φαίνεται ότι στην κάθε χώρα ταιριάζουν και τα κόμματα της κι οι πολιτικοί της αλλά κι οι τρομοκράτες της!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Umberto Eco 24/06/2010 21:06:08

      Μα ο επικοινωνιακός στόχος επετεύχθη!
      Θα κάνεις να δεις τον Λοβέρδο πολύ καιρό, τόσο ώστε να τον ξεχάσεις.
      Ούτε για κρίση θα ακούσεις ξανά το επόμενο διάστημα.
      Μην σου πώ πως η φρουρά του ΆΚη θα αυξηθεί. Αλήθεια, γιατί έχει φρουρά ο Άκης?

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Orestios 24/06/2010 21:10:47

        για να του φυλαει τα σπιτια και τα μαρκα

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ Umberto Eco 24/06/2010 21:21:45

      Βασικά το σχόλιό μου αργεί να δημοσιευτεί. Θυμηθείτε κάτι που έίδε τελευταία τη δημοσιότητα για τον συγκεκριμένο, κάτι που δεν υπέγραψε αυτός...

  55. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 24/06/2010 21:02:28

    Η καμπούλ δεν είναι τίποτε μπροστά στα κατορθώματα του Χρυσοχοίδη.
    Όταν ήταν έξω από το χορό πολλά τραγούδια έλεγε, έκανε μονίμως τον εθνικό εισαγγελέα, μαζί με το ρόβλια και τον καρχιμάκη.
    Άντε καθαρίστε τώρα, πανηλίθιοι, που πήγατε και καταργήσατε το νομοσχέδιο για την κουκούλα.
    Παραιτήσου άχρηστε!

  56. Orestios avatar
    Orestios 24/06/2010 21:06:59

    Να παραιτηθεί? Η καλύτερη στιγμή είναι αυτή που ανάβει ο προβολέας.

  57. larkaxrm avatar
    larkaxrm 24/06/2010 21:07:35

    5η φαλαγγα.Σκληροτερα κατασταλτικα μετρα κατα των πολιτων με προσχημα την καταπολεμηση της τρομοκρατιας.Εξοργισμενοι οι αστυνομικοι λογω του θανατου του συναδελφου τους.Πιο σκληροι απεναντι στις επερχομενες κινητοποιησεις.Μεσα μαζικης εξημερωσης απο αυριο το πρωι μονο με αυτο θα ασχολουνται.Το ασφαλιστικο 2η ειδηση.Ο κοσμος που δεν εχει νετ(ιντερ)θα ακουει και θα διαβαζει μονο για αυτο.Εισαγομενη τεχνολογια που ειπωθηκε πολυ σωστο.Εδω κανουν γενοκτονιες σε μερικους ανθρωπους θα κολλησουν οι κυβερνησεις;Και δεν ειναι καθολου θεωριες συνωμοσιας...

  58. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 24/06/2010 21:12:18

    Τα ΕΛΤΑ δεν ελέγχουν τα δέματα;

  59. loretta avatar
    loretta 24/06/2010 21:13:44

    το μονο που θελω να πω ειναι οτι Λυπαμαι πολυ για την καταντια μας λυπαμαι για ολους αυτους που δεν εχουν τα κοτσια να κανουν αυτο που πρεπει να γινει μα πιο πολυ απο ολα Λυπαμαι ειλικρινα για τον ανθρωπο που χαθηκε αναιτια γιατι καποιοι τσογλανοι δεν εχουν το σθενος να δειξουν το προσωπο τους και να που οτι εχουν να πουν χωριε αιματοχυσιες....αηδιαζω ομως με τον ωχαδερφισμο ολων αυτων που δεν τολμουν να παρουν τις αποφασεις που πρεπει να καθαρισει το αποστημα...

    Αισχος

  60. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 24/06/2010 21:14:51

    Χρόνια τώρα θυμάμαι, κάθε φορά που το ΠΑΣΟΚ είχε πρόβλημα, ή τρομοκρατική ενέργεια θα γινόταν ή βομβα θα έσκαγε ή παλιότερα θα έβγαινε το "Σισμίκ".
    Τέτοιο timing βρε παιδί μου μ αυτό το κόμμα, ούτε συμφωνία με τον διάβολο να έχει κάνει!
    Πάντως ήταν θέμα χρόνου, κάποιος ατζαμής να κάνει λάθος και να σκοτωθεί κόσμος. Κρίμα στον άνθρωπο, δεν του άξιζε τέτοιο τέλος!

    • Asterix avatar
      Asterix @ εναςάσχετος 24/06/2010 21:23:05

      Το εξωφρενικά καλό timing είναι ένα θέμα προς σκέψη.
      Άλλωστε, έχουμε και τούτα που σπάνε κόκαλα:
      http://www.antinews.gr/?p=51187
      http://www.antinews.gr/?p=51149

  61. Asterix avatar
    Asterix 24/06/2010 21:19:51

    Παρακολουθώ την Ελληνική "τρομοκρατία" απ' την πρώτη τους ενέργεια.
    Αυτά τα κόλπα με επιστολή βόμβα και δε συμμαζεύεται δεν μου κάνει να είναι απ' τους δικούς μας τους λεβέντες. Κάτι δεν μου πάει καλά.
    Το γεγονός και μόνο ότι το πακέτο δεν ελέγχθηκε ως που να φτάσει στο γραφείο του υπουργού αναδεικνύει οργανωτικό προφίλ τελείως διαφορετικό απ' αυτά που ξέραμε ως τώρα.

    Δεν με νοιάζει αν αύριο κάποια ομαδούλα βγει και αναλάβει "την ευθύνη". Δεν θα τους πιστέψουμε. Οχι γιατί μας αρέσει η συνωμοσιολογία. Αλλά γιατί παραείναι δύσκολο αυτό που κάνανε. Χρειάζεται οργανωτικό μηχανισμό και εσωτερική διείσδυση & υποστήριξη. Το τονίζω: Αυτά είναι πολύ δύσκολα πράγματα.

    • tina avatar
      tina @ Asterix 24/06/2010 21:43:27

      Είναι που πρεπει να πληρωθουν και τα CDS βλεπεις!

  62. πολίτης avatar
    πολίτης 24/06/2010 21:23:52

    Θυμηθείτε τι δεν υπέγραψε αυτός ο υπουργός. Μήπως για κάτι δεν πρέπει να μιλήσει;

  63. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 24/06/2010 21:26:20

    Ο ταχυδρόμος ή το ταχυταχυδρομείο που πήγε και παρέδωσε το φάκελο έκανε υπερωρίες;
    Δηλαδή κάποιος από το πουθενά παίρνει ένα φάκελο και τον παραδίδει συστημένο για τον υπουργό και χωρίς να ελεγχθεί φτάνει στα χέρια του ιδιαίτερου γραφείου του;
    Ρε που τα πουλάτε αυτά, επειδή εσείς είστε μακάκες νομίζετε ότι τρώμε βλίτα όλη μέρα; Μήπως όλα αυτά σημαίνουν ψηφίστε γιατί χανόσαστε;

  64. larkaxrm avatar
    larkaxrm 24/06/2010 21:31:09

    Επισης θα εκανα λογο για εισαγομενους εκτελεστες.Υπαρχουν καμερες μεχρι και στον πισινο μας.Η αναλυση των προσωπων οπως ξερετε δεν γινεται με το ματι αλλα με σημεια.Που σημαινει οτι και ψευτικη περουκα και μουσι να φορας παλι αναγνωριζεσαι απο τις βασεις δεδομενων.Οπερ σημαινει ανθρωποι διχως ταυτοτητα με δυνατοτητα εξοδου απο τη χωρα.Γινονται εδω και χρονια παντου.Τωρα και σε μας.Εγω αν ημουν αστυνομικος το πρωτο πραγμα που θα παρακολουθουσα ειναι ποιος πεταει και που παει...

    • Alex avatar
      Alex @ larkaxrm 24/06/2010 21:44:56

      Ντρεπομαι πραγματικα γιατι βλεπω τη χωρα μου τα τελευταια χρονια να πηγαινει με ταχυτητα προς την αββυσο...και δεν υπαρχει ελπιδα.....μονο αν σηκωθουμε απο τους καναπεδες μας...αλλα ο φοβος δεν μας αφηνει να το δουμε....αλοιμονο μας...

      • larkaxrm avatar
        larkaxrm @ Alex 24/06/2010 21:56:34

        Μα εχουμε ξυπνησει.Οι κινητοποιησεις,οι πορειες ο κοσμος ηταν(λεω ηταν γιατι αυριο και απο δευτερα θα ειναι αλλιως το σκηνικο),στους δρομους.Ειπωθηκε και παραπανω.Θυμηθειτε την τραπεζα.Κριμα στον αστυνομικο και την οικογενεια του.

  65. ανέστης avatar
    ανέστης 24/06/2010 21:41:20

    Πρώτα από όλα κρίμα για την ανθρώπινη απώλεια γιατί πάνω απο όλα είναι η τουλάχιστον θα έπρεπε να ειναι η ανθρώπινη ζωή .
    Η χειρότερη και πιο αδίστακτη συμμορία που εμφανίστηκε ποτέ στην χώρα ισως και στην ευρώπη - τύφλα να έχει η μαφία - συνεχίζει το έργο της .
    Το σοσια-ληστρικό κόμμα που μας κυβερνάει μαζι με το κατεστημενα ΜΜΕ κατευθύνουν παλι την κοινά γνώμη εκει που θέλουν
    Ξυπνάτε Ελληνες .....

  66. tiramola avatar
    tiramola 24/06/2010 21:44:12

    Από ότι διαβάζω έχετε αρχίσει πάλι την συνομωσιολογία...
    Δυό μέρες στην επικαιρότητα φτάνουν για να αποπροσανατολιστεί η κοινη γνώμη από το ασφαλιστικό?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ tiramola 24/06/2010 21:48:54

      Γράφτηκαν δύο εκδοχές.Την συνομωσία ξέχασέ την.Άστην να πάει στον διάολο.
      Την ανικανότητα;
      Τι είναι πιο επικίνδυνο; Η απίστευτη ανικανότητα ή η συνομωσία;
      Διάλεξε και σχολίασε.

      • tiramola avatar
        tiramola @ ΒΡΑΧΟΣ 24/06/2010 21:58:15

        Μακάκας φύλακας...

      • Coldmen avatar
        Coldmen @ ΒΡΑΧΟΣ 24/06/2010 22:04:21

        Τι λες βρε γάϊδαρε τρελαμόλα

    • Asterix avatar
      Asterix @ tiramola 24/06/2010 21:50:48

      Αντιθέτως Τιραμόλε. Εγώ τουλάχιστον θεωρώ ότι το θέμα είναι καραμπινάτα πρακτόρικο και μπορεί να μείνει εκεί που του αξίζει: Σε εκπομπές τύπου Χαρδαβέλα. Εμείς οφείλουμε να επιμείνουμε στα κύρια θέματα.

    • Σοσιαληστης avatar
      Σοσιαληστης @ tiramola 24/06/2010 21:53:08

      φτάνουν και περισσεύουν... αυριο είναι το υπουργικό μέχρι την δευτέρα θα έχει ψηφιστεί κιόλας κουτί τους ήρθε.

    • Orestios avatar
      Orestios @ tiramola 24/06/2010 22:01:37

      Tiramola, σε πήρε ο πόνος για το ασφαλιστικό. Το είδαμε.

      • Σοσιαληστης avatar
        Σοσιαληστης @ Orestios 24/06/2010 22:04:30

        Για το ΠΑΣΟΚ και τον σοσιαλισμό ανησυχεί...

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 24/06/2010 22:06:13

        Αχ, αυτός ο Σοσιαλισμός. Στα βηματάκια του Χίτλερ, του πρώτου μεγάλου σοσιαλιστή.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 24/06/2010 22:08:09

        Τώρα που το θυμήθηκα, και το Ράιχσταντ το έκαψαν οι μπολσεβίκοι, που ήθελαν να κλονίσουν τη Γερμανία. Μετά ο Χίτλερ έγινε ήρωας και ο Σοσιαλισμός θριάμβευσε.
        Τόσο παλιό το κόλπο.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ tiramola 24/06/2010 22:03:11

      Aς συμφωνησω και μια φορα μαζι σου.Οχι στη συωμοσιολογια.Ειναι δολοφονικη ενεργεια της ακρας αριστερας την οποια το ΠΑΣΟΚ (και η ΝΔ αλλα περισσοτερο το ΠΑΣΟΚ) χαιδεψε και χαιδευει επανειλημμενως.
      Ας προτεινουμε λοιπον στον κυριο υπουργο μερικα μετρα :
      Κλεισιμο του indymedia,καταργηση του συλου,επαναφορα του νομου της κουκουλας,κυνηγι των αναρχικων και λοιπων ταραξιων,δογμα μηδενικης ανοχης στις πολεις.
      Αν δεν τα εφαρμοζει,εαυτον ας αιτιαται.

      • anonymous avatar
        anonymous @ ψυχραιμια 24/06/2010 22:24:50

        Μπα το indymedia άστο να υπάρχει. Μάζευε τις ΙΡ τους φακέλωσε τους, διάβρωσέ τους από μέσα και μόλις το καταφέρεις στείλ τους για παραθερισμό στη Γυάρο που έχει σκορπιούς. Ελπίζω το ΚΚΕ να μη βάλει τις φωνές με το πρόσχημα της δήθεν ιερότητας του τόπου.

      • Orestios avatar
        Orestios @ ψυχραιμια 24/06/2010 22:33:05

        Και πως θα κάνει ο Μάκης εκπομπές? Το έχετε χάσει?

      • skeptiki avatar
        skeptiki @ ψυχραιμια 24/06/2010 23:02:51

        και που θα γράφουν οι πράκτορες?

  67. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 24/06/2010 21:53:45

    Κατ' αρχήν να εκφράσουμε την οδύνη μας για το τραγικό χαμό του άτυχου αστυνομικού.

    Αν η βόμβα μπήκε μέσα, χωρίς να ελεγχθεί, τότε το υπουργείο του Χρυσοχοϊδη είναι ξέφραγο αμπέλι.

    Αν η βόμβα φτιάχτηκε μέσα, τότε το υπουργείο του Χρυσοχοϊδη είναι διαλυμένο και διαβρωμένο.

    Είτε το ένα συμβαίνει, είτε το άλλο,η ευθύνη είναι του Χρυσοχοϊδη.

    Και η χρονική συγκυρία είναι ύποπτη...

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 24/06/2010 21:57:40

      Να δούμε την ανάληψη ευθύνης

      • anonymous avatar
        anonymous @ μικρός οδυσσέας 24/06/2010 22:15:13

        Η ανάληψη ευθύνης δε λέει κάτι. Οι οργανώσεις είναι συγκοινωνούντα δοχεία και ανάλογα με τη μορφή του χτυπήματος αλλάζουν προσωπείο.

    • Σοσιαληστης avatar
      Σοσιαληστης @ Κώστας Ροδινός 24/06/2010 21:57:55

      Και η χρονική συγκυρία είναι ύποπτη… και επαναλαμβάνεται θα συμπλήρωνα.

    • larkaxrm avatar
      larkaxrm @ Κώστας Ροδινός 24/06/2010 22:01:52

      Σωστο.Το κειμενο που θα συνοδευει την βομβα θα λεει τα γνωστα.Το συστημα, η αθλιοτητα της κυβερνησς εναντια στον εργαζομενο οι τραπεζες επανασταση και τετοια.Μα ποσο τσοπανος μπορει να εισαι αν δεν πιστευεις οτι θα φερεις το αντιθετο αποτελεσμα (απο αυτο και καλα που πιστευεις);Αυτοαναιρειται η πραξη.Ελεος.Ποιος ομως στα ΜΜΕ θα τολμησει να πει το αντιθετο;Απευχομαι και τιποτα αλλο αν δεν πιασει το κολπο τους.Κριμα στον ανθρωπο.

  68. καπελωμα τζι αρ avatar
    καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 21:53:46

    Πιστεύω οτι μετά απο τα ξαφνικά συμβάντα, τώρα τον ΓΑΠ αν τον πιάσεις απ τη ΜΙΤ-η θα σκάσει...

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 21:55:55

      Aμήν.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 22:47:00

      ΤΩΡΑ... Εντελώς τυχαία σήμερα στην Αμερική κάποιοι λένε οτι είναι έτοιμο και το ΟΜΠΑΜΑ-ΓΚΕΙΤ κι οτι θα φύγει χέρι χέρι με το Σόρος.
      Ο Σόρος για τον Ομπάμα είναι οτι Κόκκαλης Λαμπράκης Μπόμπολας μαζί για το ΠΑΣΟΚ. Υπάρχει προσπάθεια απο 2 Ρεπουμπλικάνους του κοινοβουλίου και κάποιους δημοσιογρ. να γίνει σύνδεση του Σόρος με οφ σόρ γεωτρήσεις της Βραζιλιανικής Πέτρομπρας που ξεκίνησε βαθύτερη γεώτρηση κι απο αυτή του Μακόντο της Μπι Πι ΑΦΟΥ Ο ΣΟΡΟΣ ΑΓΟΡΑΣΕ 900 ΕΚ. ΣΕ ΜΕΤΟΧΕΣ.. ΜΕΤΑ ανατινάζεται η εξόρυξη Μακόντο της Μπι Πι

      Υπάρχει και το όνομα του Τζόν Ποντέστα που μάλλον μοιάζει σαν κάτι με το δικό μας Χριστοφοράκο, ο οποίος κάνει λόμπινγκ για τη Μπι πι τον οποίο και διάλεξε ο Σόρος παλαιότερα για να ξεκινήσουν μαζί το ίδρυμα ή Κέντρο για την Αμερικανική Πρόοδο η οποία είναι υπεύθυνη για την επιλογή του επιτελείου του Ομπάμα το οποίο είναι αυτό που του προετοιμάζει τι να πει και τι να κάνει. Τώρα, εδω είναι το μεγαλύτερο. Ο Ομπάμα δίνει 2 δις ως δάνειο δολλάρια στη Βραζιλιανική Πέτρομπρας πριν την έκρηξη της Μπι Πι και αφού αγόρασε 900 εκ. σε μετοχές απο αυτή ο Σόρος, αφού ο Ομπάμα απαγορεύει την εξόρυξη στα 4 χιλιάδες και πόδια στη θάλλασα, το συμβόλαιο της Μπι Πι όμως είχε ισχύ παο καιρό και δεν απαγορεύτηκε σε αυτήν εξόρυξη στα 5 χιλιάδες πόδια.
      Όποιος γνωρίζει τις διαδρομές του Σόρος με τις επαναστάσεις του και τις σχέσεις του με της υπηρεσίες της Αμερικής αν υποθέσει οτι ανέλαβε ανάλογο ρόλο και στα Βαλκάνια τότε θα αρχίσει να βγάζει κα΄ποια συμπεράσματα.

      Τώρα το ενεργειακό λόμπι της Βραζιλίας συμμετέχει και πιέζει μαζί με Τουρκία για την απρόσκοπτη συμφωνία του Ουρανίου με το Ιράκ. Άσχετο αλλά αξίζει να σημειωθεί.

      Τώρα εμείς έχουμε την προστασία του αλλοδαπού πολίτη που λένε κοροϊδεύοντας ορισμένοι και μια βόμβα που ζητά πιθανόν να προστατευτεί ο αλλοδαπός πολίτης περισσότερο??

      Για να δούμε τη θα βγάλει το καζάνι...που λένε.

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 22:52:11

        Μην ξεχάσω να πω οτι ο Σόρος εχτές δήλωσε οτι η Γερμανία σκοτώνει το ευρώ αλλά μάλλον εννούσε τις μπίζνες του αφού δήλωσε ανυσηχία για την άνοδο του "ρατσισμού" και της "ξενοφοβίας" φυσικά επακόλουθα της ραγδαίας ανόδου συντηρητισμού που συμβαίνει στην Ευρώπη απο το τρόπο που χειριστηκε η Γερμανία και η Μέρκελ την οικονομική κρίση....οτι δηλαδή μας λέει και ο ΓΑΠ........

      • Orestios avatar
        Orestios @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 22:56:25

        Καταπληκτική ομοιότητα στους λόγους τους. Τον ίδιο κειμενογράφο χρησιμοποιούν?

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 23:12:58

        νομίζω "επιτροπές" τα λένε αυτά.. :P

      • Orestios avatar
        Orestios @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 23:20:38

        Δεν αποκλείεται βέβαια και η περίπτωση στην οποία προκειμένου να γλύψει κάποιος τον Σόρος να ξεπατικώνει τους λόγους του ξεδιάντρωπα.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 23:12:08

      ΑΡΑ,

      Αμερική: Ομπάμα γκέϊτ προ των πυλών, με Σόρο χέρι χέρι,
      Διεθνή: Σόρος να γκαρίζει "μου χαλάς τη δουλειά Μέρκελ",
      Γαλλία: Σαρκοζί πέφτει δε πέφτει ενω τον περιμένει στη γωνία ο φιλοισλαμιστής αντίπαλος του εμ το νεο κόμμα του,
      Τουρκία: αποτυχία με τον αντισιωνισμό κατά του Ισραήλ, κέρδισε δε κέρδισε χρόνο για τη Χαμάς που καταρέει στα ποσοστά στη Παλαιστίνη.
      Ιράν: κολημένο στη γωνία απο Ισραήλ και με αντιπαλότητα να ξεκινά με τη Τουρκία για μπρα ντε φερ ποιος ειναι ο καλύτερος Ισλαμιστής στο κόσμο προσπαθεί να στείλει δική του φλοτίλα και δεσμέυεται με Χεζμπολάχ να στείλει μικτή χριστιανο-ισλαμική φλοτίλα μόνο με γυναίκες στη Γάζα..
      Ισραήλ: που εξασφάλισε γνώση επιχειρισιακού σχεδίου για την επίθεση στο Ιραν απο εμάς, αεροδιάδρομο απο τα Αραβ. Εμιράτα, ΚΑΙ αεροδρόμιο εκτός Ισραήλ στη Σ. Αραβία και φαίνεται αποφασισμένο να προχωρήσει στην επίθεση.
      Τουρκία: να αγνοεί Ελλάδα, Ισραήλ, Αμερική (ίσως με συναίνεση Ομπάμα) προσωρεί σε παραβιάσεις προς ποιον έχει γείτονα, πράγμα που εκμεταλλεύονται οι Κούρδοι και αρχίζουν να πετσοκόβουν το κανονικά Τούρκικο στρατό.
      Γερμανία: πέφτουν τα ποσοστά του συνασπισμού της Μέρκελ κι ανεβαίνουν τα ποσοστά του συνασπισμού που ηγούνταν πριν τη Μέρκελ ο Γκέρχαρντ Σρέντερ, λόγο της κρίσης, ο οποίος ήταν αντιμερικανός και ο οποίος διαλέχτηκε απο τη Μπι Πι ως συνομιλιτής με τους Ρώσους στη ΤΝΚ-Μπι Πι την οποία έχουν προσωρινά χαμένοι οι Άγγλοι λόγο αδιαλλαξίας των Ρώσων...
      Ελλάδα: Υπ.Αμυνας άρχισε να απομακρύνεται απο το περιβάλλον ΓΑΠ, Χρυσοχοίδης μετά απο τα τελευταία τι θα κάνει?
      Σηματοδοτεί κάτι αυτό? Ο Σαμαράς έστειλε πρώτος συλλυπητήριο στο Χρυσοχοίδη. Ο ΓΑΠ που έβοσκε? Για Μαρφίν ακόμη κανείς δεν ανέλαβε ευθύνη και οι Πυρ. Φωτιάς είπαν οτι δεν είναι υπεύθυνοι.

      χμ..

      αρα?

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 24/06/2010 23:18:50

      μη ξεχάσω της Σκοπιανές σημαίες σε πορεία στη Θεσσαλονίκη προχτές και το γερό ξύλο που έφαγαν απο την αστυνομία μέσα στο Ιβανόφειο, ενω οι Χραυγίτες γκαρίζουν για απόγονους κομιτατζήδων στην επαρχεία το καλοκαίρι.
      Εν μέσω όλων η εισαγωγή των αλλοδαπών στα δημοτολόγια απο ΠΑΣΟΚ να έχει ξεκινήσει εδω και 2 βδομάδες.

      Αυτά εν ολίγοις.

  69. anonymous avatar
    anonymous 24/06/2010 22:08:55

    Εγώ δεν πιστεύω ότι τη βόμβα την έχουν βάλει οι ΠΑΣΟΚοι ή ο μηχανισμός τους. Πιστεύω ότι πλέον έχουν χάσει τον έλεγχο.

    Ξεκίνησαν, σαν τους Αμερικάνους που συνεργάζονταν με την Αλ καϊντα κατά των Ρώσων, να συνεργάζονται με τρομοκράτες κατά της δεξιάς. Κάποια στιγμή όμως οι ΠΑΣΟΚοι έγιναν κατεστημένο, οι τρομοκράτες αυτονομήθηκαν και στράφηκαν εναντίον τους.

    Τυχόν συνεργασία των τρομοκρατών με ξένες μυστικές υπηρεσίες δε θα με εκπλήξει.

    Η άποψή μου; Όπως έστρωσαν να κοιμηθούν. Τα έφερε ο διάολος να αναγκαστούν να λύσουν τα προβλήματα που οι ίδιοι δημιούργησαν. Κοινώς πρέπει να στραφούν κατά των μηχανισμών τους και κατά της κοινωνικής τάξης που τους στηρίζει.

  70. nov11 avatar
    nov11 24/06/2010 22:12:05

    Θλίψη για την ανθρώπινη ζωή που χάθηκε!
    Η 'ΠΕΡΕΣΤΡΟΙΚΑ' γεμίζει με γεγονότα(διάλυσης) τις ιστορικές της σελίδες για να μην μπορεί κανείς να της αμφισβητήσει τον τίτλο.

  71. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/06/2010 22:34:56

    Αν ήμασταν στο 65, θα λέγαμε ότι είναι ο Παπαδόπουλος που δημιουργεί κλίμα για δικτατορία.

    Αν κυβερνούσε Δεξιά, να 'λεγες πως η Αριστερά, σαν πράξη ρουτίνας, διαμαρτύρεται για υπαρκτό ή φανταστικό αυταρχισμό της αντίπαλης παράταξης.

    Τα σώματα ασφαλείας και ο στρατός είναι οργανικά ξεδοντιασμένα - δεν συζητάμε για υποψία πολιτικής ανάμειξης.
    Κλίμα για ακροδεξιά δικτατορία δεν υπάρχει.

    Κυβερνά η Μεικτή Μπίλντερμπεργκ.

    Το φασιστικό μόρφωμα της Νέας Τάξης, με τις Αλ Σαλεχ, τις Δραγώνες και τα άλλα αφελληνίζουν ταχύτατα τη χώρα, σπέρνουν τη δυστυχία στην κοινωνία με ανάλγητα μέτρα και προχωρούν στην παράδοση της εθνικής κυριαρχίας.
    Καταλύουν το Έθνος-Κράτος. Ανατρέπουν τη Συνθήκη της Βεστφαλίας, τη γενεσιουργό συνθήκη της Ευρώπης των εθνικών κρατών. Υλοποιούν το όνειρο των Αμερικανών και αυτών που οι Αμερικανοί πληρώνουν, μια κάστα εγχώριων απάτριδων που αυτοπλασάρονται σαν "Αριστερά".

    Ποιος λοιπόν θέλει το κακό των καλών παιδιών της Νέας Τάξης;

    Μόνο κάποιος που θέλει να τους κάνει συμπαθείς σε μια κοινή γνώμη που τους μισεί με ραγδαίους ρυθμούς.

    20% αποδοχή έχει η κυβέρνηση Τσολάκογλου, κατά τον δημοσκόπο κο Μαυρή. Και όπως λέει ο ίδιος, κάτω από αυτό το ποσοστό, ιστορικά, δεν έχει σταθεί κυβέρνηση.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Προφήτης 24/06/2010 23:25:40

      Ναζισμός. Κι αυτοί σκοτωνόντουσαν μεταξύ τους για να κατηγορούνται όλοι οι άλλοι.

  72. netakias.wordpress.com avatar
    netakias.wordpress.com 24/06/2010 22:46:10

    Βόμβα! Ο Παπανδρέου έχει χάσει τον έλεγχο της χώρας!

    Αφού έχει απαξιώσει την ζωή όλων των Ελλήνων οδηγώντας τους στην φτώχια και στην εργασιακή σκλαβιά. Αφού η χώρα έχει χάσει τον έλεγχο της εγκληματικότητας κι όλοι μας γινόμαστε θύματα μέσα στα ίδια μας τα σπίτια. Αφού έχει απαξιώσει όλα τα σώματα ασφαλείας πιλότων, ΟΥΚ έρχεται τώρα κι ο φόνος ενός αστυνομικού, μέσα στο πιο καλά φυλασσόμενο γραφείο της Ελλάδας! Πως να νιώσουν ασφαλείς οι απλοί πολιτές όταν δεν μπορεί να προστατευτεί ο ίδιος υπουργός Προ.Πο.!!! Για να είμαστε δίκαιοι ο μόνος υπουργός της κυβέρνησης που έκανε έργο ήταν ο κ. Χρυσοχοιδής, παρά τα κολλήματα του με τα φαντάσματα της ανύπαρκτης ακροδεξίας στην αστυνομία. Από την ομάδα Δίας στις συλλήψεις των τρομοκρατών έως στο μερικό ξεκαθάρισμα των αντιδημοκρατικών εξαρχείων .

    Πότε 'όμως μια κυβέρνηση μεταπολεμικά δεν έχει χάσει τόσο τον έλεγχος της χώρας. Ούτε ακόμη κι ο Καραμανλής την περίοδο των πυρκαγιών ή των Δεκεμβριανών δεν είχε προκαλέσει τέτοιο πλήγμα στην χώρα. Η σημερινή βόμβα είναι αντίστοιχη με την 11 Σεπτεμβρίου στις ΗΠΑ. Η πλήρης αποτυχία του πολιτικού συστήματος να παρέχει ασφάλεια μέσα στη χώρα!

    Η Συνέχεια

    http://wp.me/p9GCU-dA

  73. neotera avatar
    neotera 24/06/2010 22:46:50

    Θερμά συλληπητήρια στην οικογένεια και στους φίλους του ανθρώπου που δολοφονήθηκε.

    Οτι ενέργειες έγιναν απ' τη σοβαρή τρομοκρατία, εννοώ τη 17Ν σχετίζονταν κατά την ταπεινή μου κρίση με την κεντρική πολιτική συγκυρία και ευνοούσαν με ποικίλους τρόπους τον Αντρέα.

    Τώρα που το έργο και η δημόσια εικόνα της διακυβέρνησης ΔΝΤ βρίσκονται σε καμπή ευνοείται ο γιός του με τη μετάθεση της προσοχής σε κάτι πρωτοφανές και τόσο εντυπωσιακό. Υπάρχει όμως και κάτι άλλο και γι αυτό γράφω το παρόν, που διαφαίνεται στο σχόλιο του καπέλωμα τζι αρ, ο οποίος μιλά για ΜΙΤ.

    Από την πλευρά μου δεν υποψιάζομαι κάτι τόσο συγκεκριμμένο, απλώς η περιοχή γύρω μας βράζει και κάποιοι ίσως θέλουν να συμμετέχουμε στα κόλπα προετοιμασίας πολέμου.

    Ενας τρόπος για πίεση με γρήγορα αποτέλεσμα είναι η εσωτερική τρομοκρατική καμπάνια που ξεκινά απ΄το Δημόσιας τάξης με προειδοποίηση "καθήστε καλά, αφήστε να κάνουμε τη δουλειά μας", οπότε θά 'χουμε συνέχεια. Οντως η επίθεση αυτή ήταν "κάτσε καλά". Ιδωμεν.

  74. the bitter end avatar
    the bitter end 24/06/2010 22:49:00

    Άλλο τρομοκρατία και άλλο μαφία. Το αποτέλεσμα βεβαίως ειναι το ίδιο.

  75. Anonimi avatar
    Anonimi 24/06/2010 22:50:59

    Καθάρματα. Τι τους έφταιξε ο άνθρωπος;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Anonimi 24/06/2010 23:29:05

      Λυπαμαι που χαθηκε απο τρομοκρατικη ενεργεια, ΑΛΛΑ φυλακα στο σπιτι μου δε θα τον εβαζα!!!! συγγνωμη δηλαδη..
      δεν "το πηγαινε το γραμμα" οπως ολοκληρη η κυβερνηση και ο Μιχαλακης. Να μιλαμε τη γλωσσα της αληθειας και οχι ν αναμασουμε οτι ακουμε.

      Ετσι δεν το πηγαινε το γραμμα και ο Ξηρος...

      Εγω δε χαιδευω τ αυτια κανενος.

      ΠΠ

      • Anonimi avatar
        Anonimi @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/06/2010 07:29:16

        ;;;;; Δεν αναμασάω τίποτα. Αυθόρμητα μου βγήκε και είναι η πιο κόσμια έκφραση που έχω για τα ανδρείκελα. Όποιος σκοτώνει τυφλά πρέπει να πεθαίνει στη φυλακή. Αλλιώς κανείς μας δεν είναι ασφαλής, ούτε εγώ, ούτε εσύ ούτε τα παιδιά μας.
        Τα περί Ξηρού δεν τα καταλαβαίνω ούτε με ενδιαφέρουν. Δε πα να ... κι αυτός.

    • netakias.wordpress.com avatar
      netakias.wordpress.com @ Anonimi 25/06/2010 14:09:22

      Σε Παρακαλώ δεν είναι Καθάρματα. Είναι "πολιτικό" το έγκλημα γιατί έτσι! Όταν σκοτώνουν "μπάτσους" οι αριστεροί είναι ήρωες. Όταν κλέβουν είναι "Ρομπεν των δασών"

      Αν πιαστούν κάποτε κι αυτοί μαζί με τους άλλους της Μαρφίν να δείς που θα βγαίνουν και στην εκπομπή του "Δημοσιογράφου" για να μας διαφωτίσουν με την σοφία του αγνού "επαναστάτη"!

      Εμένα που η Τράπεζα έχει σπάσει τα τηλέφωνα για την δόση όμως δεν με ρωτάει κανείς, γιατί είμαι κακός και φταίω για την κρίση! Ουφ τα είπα!

  76. Coldmen avatar
    Coldmen 24/06/2010 22:52:42

    Σύνταξη θα πάρουν τα παιδιά και η χήρα του νεκρού;

    • Orestios avatar
      Orestios @ Coldmen 24/06/2010 23:27:05

      Με τα μέτρα του Λοβέρδου και της κυβέρνησης GAP μάλλον χλωμό. Η οδύνη θα περισσεύει πάντως σε όσους ψήφισαν το μνημόνιο, που θα σώσει τις Τράπεζες.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Orestios 25/06/2010 09:03:55

        Μπα σε τέτοια θέματα είναι φιλάνθρωποι. Θα τους δώσουν μερικά μαύρα από τις μίζες του Τσουκάτου και δε θα υπάρξει θέμα.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Coldmen 25/06/2010 09:06:32

      Σοβαρά τώρα και πέραν της πλάκας: Ο άνθρωπος σκοτώθηκε εν υπηρεσία. Λογικά θα πάρουν τη νόμιμη σύνταξη καθώς και ότι προβλέπεται για τα θύματα της τρομοκρατίας.

  77. armatistis avatar
    armatistis 24/06/2010 23:29:45

    Βόμβα στο γραφείο του Χρυσοχοίδη!
    Πως έγινε αυτό δυνατό;
    Στο γραφείο του μέγα αναμορφωτή της ΕΛΑΣ;
    Πως και έγινε αυτό στο γραφείο του μεγάλου Πουαρώ; Αυτού με το απόλυτα καταγγελτικό ύφος που θα έφτιαχνε πάλι τη καλύτερη αστυνομία του κόσμου;
    Πως έγινε και πέρασε ο φάκελλος από όλα τα σημεία ελέγχου στο φρούριο που λέγεται υπουργείο ΠΡΟ ΠΟ;

    Ας αφήσουμε τη πλάκα. Το κράτος μας είναι ένα απέραντο μπουρδέλο. Στα πάντα. Δεν έχει μείνει τίποτε όρθιο. Και είναι δύσκολο τα πράγματα να μπουν κάποια στιγμή στη θέση τους.

    Ας αφήσουμε την πλάκα όμως. ΄Ένας άνθρωπος με οικογένεια είναι νεκρός. Αθώο αίμα....

    Ας με κατακρίνετε΄για ότι θα πω, αλλά δεν ξέρω αν και ο συχωρεμένος έκανε καλά τη δουλειά του... Το ξέρω ο νεκρός δεδικαίωται. Και έτσι είναι. Αν κατάλαβα καλά ομως το αθώο θύμα και το γράφω και πάλι, ήταν ο υπασπιστής του υπουργού. Χωρίς να είναι ο υπεύθυνος της ασφάλειας του υπουργού και του υπουργείου κάποια ευθύνη έχει... Δεν μπορεί να μην είχε αντιληφθεί ότι δεν τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας. Είναι σίγουρο ότι, ότι μπαίνει στο υπουργείο επιβάλεται να ελέγχεται και πάνω σε κάθε αντικείμενο που έχει ελεχθεί θα πρέπει να μπαίνει κάποια ετικέτα που θα βεβαιώνει ότι έγινε ο προβλεπόμενος έλεγχος.. Κάποια ετικέτα που θα βεβαιώνει ότι έχει ελεχθεί η ταυτότητα του αποστολέα. Αυτά είναι απλοί κανόνες ασφαλείας που τους τηρούν όλες οι σοβαρές ιδιωτικές εταιρείες. Πόσο μάλλον θα πρέπει να τηρούνται σε ευαίσθητες κρατικές εγκαταστάσεις και ειδικότερα στο υπουργείο ΠΡΟ ΠΟ. Και είμαι σίγουρος ότι αυτοί που εκτέλεσαν τη δολοφονία είχαν γνώση των χαλαρών ή και ανύπαρκτων μέτρων ασφαλείας, ή τουλάχιστο είχαν τσεκάρει την αποτελεσματικότητα των μέτρων ασφαλείας και είχαν διαπιστώσει ότι ο σύστημα μπάζει. Σε ένα σοβαρό κράτος θα είχε συγκροτηθεί ειδική ανεξάρτητη εξεταστική επιτροπή για να μελετήσει το μείζον αυτό γεγονός. Στο δικό μας όμως κράτος οπερέτα, άντε το πολύ μια κατευθυνόμενη ΕΔΕ και πολύ μας είναι. Κράτος μπουρδέλο, κράτος παρηκμασμένο, κράτος παρίας της διεθνούς κοινότητας.

    Αλλά αν αυτό γινόταν σε ένα σοβαρό κράτος, ο υπουργός θα ζήταγε συγνώμη και θα παραιτείτο, πραγματικά όχι εικονικά. Έδω όμως παρακολουθήσαμε απλές δηλώσεις συντριβής και ανόητες απειλές και φοβέρες προς τους δολοφόνους.

    Άλλωστε στην Ελλάδα κανένας δεν παραιτείται ακόμη και αν πρόκειται για εθνική τραγωδία. Αν θυμάστε τίποτε από Ίμια.... φωτιές στη Ηλία με 80 νεκρούς και το στρατηγό άνεμο... Δεκέμβριος του 2008 και καταστροφή της Αθήνας.... καλά για τα σκάνδαλα ας μη γίνεται λόγος.... εκεί υπάρχει πλήρης ανοσία....

    Να είστε απόλυτα σίγουροι ότι όταν θα μάθουμε με ακρίβεια όλα όσα αφορούν το μνημόνιο, ότι δηλαδή ξεπουλήθηκε η χώρα από κάποιους απάτριδες κοσμοπολίτες και όταν θα έλθουν οι διεθνείς τοκογλύφοι και θα αρχίσουν να ξεσκίζουν και να τρώνε τις σάρκες της πατρίδας, τότε όλοι αυτοί οι "μεγάλοι πολιτικοί ηγέτες" που έχουν καθηλώσει την υφήλιο με το μέγεθός του πνεύματος που δεν έχουν, θα πουν ότι δεν κατάλαβαν τι είχαν υπογράψει.

    Απογοήτευση, λύπη, πεσιμισμός για το επίπεδο των αγκιστρωμένων στη καρέκλα πολιτικών μας. Τι καλό να περιμένεις από αυτά τα απερίγραπτα ανθρωπάκια που το παίζουν υπουργοί.

    Ως εκ τούτου μπουρδέλο το σύστημα. Και όσο αφορά το πρακτορείο ΠΡΟ ΠΟ, ας με πείσει κάποιος ότι αυτοί που υπηρετούν εκεί, έχουν πάει χωρίς πολιτικό μέσο..

    Το άλλο ερώτημα που με απασχολεί είναι αν όλα αυτά δεν εντάσσονται σε μια μεγάλη προβοκάτσια για τον αποπροσανατολισμό των πολιτών από αυτά τα ανατρεπτικά και βίαια που μας έρχονται;

    Από την άλλη, αν αυτό το έχουν κάνει κάποιοι κατά τη κυβέρνηση τρελοί
    "τρομοκράτες", αυτό δεν πρέπει να μας προκαλεί και μεγάλη έκπληξη. Όταν σπέρνεις ανέμους θα θερίσεις θύελες! Ποιος αμφιβάλει ότι μεγάλα τμήματα της κοινωνίας θα ριζοσπαστικοποιηθούν και ορισμένοι θα ασπαστούν και ακραίες μορφές βίας, λόγω των ακραίων μέτρων φτώχειας που επιβάλλονται σε μεγάλα τμήματα του πληθυσμού. Αυτός που χάνει τα πάντα, που δεν μπορεί να θρέψει την οικογενειά του, όσο και αν δεν μας αρέσει, δεν τον ενδιαφέρει αν καεί η Αθήνα...

  78. Φώτιος avatar
    Φώτιος 24/06/2010 23:30:56

    Αγαπητοί συνσχολιασταί, τι αποστεθεροποίηση και πράσινα άλογα ακούμε εδώ μέσα; Είμαστε αποσταθεροποιημένοι από μόνοι μας, θέλουμε και βοήθεια από αποσταθεροποιητές του εξωτερικού; αφού ΤΙΠΟΤΑ δεν δουλεύει σε αυτήν την γελοία χώρα, ακόμα δεν το πήρατε χαμπέρι;

  79. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 24/06/2010 23:39:24

    Το τρομοκρατικό χτύπημα, αντικειμενικά, βοηθά την κυβέρνηση και τον καταρρέοντα πρωθυπουργό μας γιατί
    1) αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη από το εργασιακό και ασφαλιστικό αίσχος
    2) συσπειρώνει τον κόσμο σε αυτόν που υπέστη το χτύπημα (Υπουργός του Πασόκ - κυβέρνηση), καθιστώντας τους πιο συμπαθείς
    3) φοβίζει ακόμη περισσότερο τον λαό και τον σπρώχνει μακριά από διεκδικήσεις και διαμαρτυρίες.

    Είναι ξεκάθαρα τα πράγματα παιδιά, δυστυχώς, είμαστε υπό πραγματική πολιορκία, πρέπει να αντιδράσουμε με κάθε μη βίαιο, κατά το δυνατόν, τρόπο, ακόμη και απελπισμένα.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Γιάννης Χριστόπουλος 24/06/2010 23:45:55

      Δεν πιστευω σ αυτα.. Πιστευω εις ενα μπουρδελο τεραστιο παντοκρατωρα.

      πρακτορικη δουλεια, ναι. αστειοτητα στην εκπαιδευση/μετρα/φυλαξη. Ασφαλιτες Δημοσιοι Υπαλληλοι + Μνημονιο = αλιμονο μας. Δεν εχω να πω τπτ αλλο.

      ΠΠ

      • Γιάννης Χριστόπουλος avatar
        Γιάννης Χριστόπουλος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/06/2010 23:59:22

        Αν ήταν πρακτορικό το χτύπημα όπως λες, τότε συμφωνείς μαζί μου! Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι σίγουρα έτσι και απλώς βοήθησαν στην "επιτυχία" του χτυπήματος. Ο ΓΑΠ δεν ήταν ασφαλώς ενημερωμένος για κάτι τέτοιο, αυτοί που έχουν τεράστιο οικονομικό όφελος από την συνέχιση της πολιτικής του ΔΝΤ όμως; Δεν είμαι συνωμοσιολόγος αλλά οι καιροί είναι πονηροί και τα δισεκατομμύρια ευρώ που διακυβεύονται για την τραπεζική μαφία πολλαααααά λεφτά.

    • Βασίλης avatar
      Βασίλης @ Γιάννης Χριστόπουλος 25/06/2010 08:48:38

      Πολύ συχνά, πάντα τη κατάλληλη στιγμή και πολύ εξειδικευμένα αυτά τα κτυπήματα για να είναι απλώς τυχαία.

      Πάντοτε όταν επίκεινται η λήψη σημαντικών αποφάσεων που ξεθεμελειώνουν και ανατρέπουν τα πάντα, φτωχαίνοντας τον απλό κόσμο και κάνοντας πλουσιότερους τους έχοντες και κατέχοντες.

      Πάντοτε για να βγάζουν την κυβέρνηση από τη δύσκολη στιγμή και να περνά όλα τα σκληρά και αποτρόπαια για το λαό μέτρα της.

      Κάψανε τη ΜΑΡΦΙΝ και τρεις ανθρώπους .... και η εξέγερση του κόσμου χάθηκε. Θυμηθείτε τον μικρό Αφγανό... Τώρα το πρακτορείο ΠΡΟ ΠΟ... και η κατάθεση του ασφαλιστικού που ήδη έπρεπε να είχε γίνει. Γιατί καθυστερησε τόσο πολύ;;;;;;; Γιατί περιμένανε;;;

      Θα μου πείτε; Η κυβέρνηση τα σχεδίασε. Ασφαλώς όχι. Μη λέω τέτοια και με μπουζουριάσουν για προσβολή "εθνικών συμβόλων". Αυτοί είναι παντελώς ανίκανοι για τέτοια σχέδια. Αυτά τα παιδάκια είναι μακριά νυκτωμένα από τα παιχνίδια που παίζονται. Άλλοι κρατάνε την μπαγκέτα.

      Αυτοί είναι για να βγάζουν λόγους, να δίνουν ατέλειωτες συνεντεύξεις, να μιλούν καλά αμερικάνικα, να απαξιώνουν τη χώρα τους στα διεθνή φόρα και να μπουρδολογούν ατέλειωτες ώρες.

      Αυτοί έχουν επιλεγεί από το διεθνές και ντόπιο εξουσιαστικό σύστημα για να βάζουν την υπογραφή τους σε ΜΝΗΜΟΝΙΑ που παραδίδουν τη πατρίδα στους γύπες των διεθνών κερδοσκοπικών - τοκογλυφικών κεφαλαίων.

      Μη γελιόμαστε. Η πατρίδα έχει παραδοθεί. Η μόνη λύση που υπάρχει για να σωθεί, είναι η σκληρή και ανυποχώρητη αντίσταση και αντίδραση του λαού.

      Ο θάνατος του οποιουδήποτε ανθρώπου είναι ένα τραγικό γεγονός. Σε καμιά περίπτωση όμως αυτό δεν πρέπει να αποτρέψει το κόσμο από το να κατέβει στους δρόμους και να εκφράσει την αγανάκτησή του και την κάθετη αντίθεσή του στα δεσμά που μας ετοιμάζουν.

      Τώρα ακόμη περισσότερο.

  80. Orestios avatar
    Orestios 24/06/2010 23:47:32

    Η λύση του προβλήματος της "τρομοκρατίας", που προέκυψε έτσι ξαφνικά, είναι η "πιο σοσιαλιστική".
    Αναστολή ορισμένων εδαφίων του Συντάγματος με ταυτόχρονες υπερεξουσίες στον GAP.
    Και ο Χίτλερ, ο "πιο σοσιαλιστής" από όλους, το έκανε με μεγάλη επιτυχία.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Orestios 24/06/2010 23:54:15

      υπερεξουσίες στον GAP και στους αλλοδαπούς συμβούλους του

      • Orestios avatar
        Orestios @ Προφήτης 24/06/2010 23:56:57

        Μοιάζει να είναι η κατάλληλη στιγμή. Το ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΧΕΔΙΟ του GAP πρέπει να εφαρμοστεί, πάση Θεού.
        Πρέπει να κάνει την κρίση ευκαιρία.

  81. panos33 avatar
    panos33 24/06/2010 23:58:39

    η παγκοσμια σκιωδεις κυβερνηση ουτε καν ξερει τι εστι ελληνας υπουργος και δη χρυσοχοιδης…πως?ο γιωργακης ως jeffry mineiko chant ισως κατι να τους θυμιζει…(ααα αυτο το ψηλο αυτιστικο παιδι που του εχουμε πει τι να λεει)αυριο παρασκευη καταβαραθρωση του Χ.Α… απο δευτερα αρχιζει να ξεκιναει η αγρια μορφη του σκηνικου πτωχευση!για τα νομοσχεδια(ασφαλιστικο-εργασιακο)?βρε θα παρακαλαμε απλα να ειμαστε καλα και ας παρουμε και 200euro απλα να ζησουμε…ε ρε νεα χουντα νεου τυπου που καθημερινα ζουμε ολο και κλιμακουμενη!!!
    ο ομπαμα πριν μερικες μερες πηρε την υπερεξουσια για απολυτο ελεγχο του ιντερνετ...τα πραγματα ειναι σε πιο μεγαλη κλιμακα και πολυ πιο σοβαρα απο οτι επιφανειακα φενεται...

    • Orestios avatar
      Orestios @ panos33 25/06/2010 00:01:47

      Σοσιαλισμός φίλε μου. Στα βήματα του Χίτλερ.
      Άντε, να περιμένουμε και οριστικό κλείσιμο της Βουλής.

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ Orestios 25/06/2010 00:30:15

        Ο μισός Τούρκικος στόλος γύρο γύρο απο Ιόνιο Κρήτη, βόμβα να σκάει 3 ορόφους κάτω απο την Εθνική Υπηρεσία Πληροφοριών στο γραφείο του Υπ Δημοσίας Τάξης που έχει σε εξέλιξη επιχειρήσεις για την μάζωξη των παράνομων αλλοδαπών εν όψει επικείμενης οικονομικής αλλά και γεωστρατηγικής χρεωκοπίας της Ελλάδας κι υπάρχουν άνθρωποι να μιλούν με ηττοπάθεια για κλείσιμο της Βουλής?
        Να δώσουμε τα κλειδιά της χώρας απο τώρα αμα είναι συμπεριλαμβανομένου του μισθού η της συντάξεως μας και να πάμε στη κοντινότερη παραλία να πνιγούμε για να τους κάνουμε τη κατάσταση ποιο εύκολη, μη ξοδεύονται να πληρώνουν καύσιμα για ασκήσεις οι Τούρκοι και τόσους μισθούς για προσωπικό παρακολούθησης οι Αμερικάνοι.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 25/06/2010 00:33:34

        Τελικά αυτή η κυβέρνηση του GAP είναι πολύ ικανή. Να καθήσει λίγο παραπάνω. Έχει "άριστα" στελέχη με πρώτο και καλύτερο το "πιο σοσιαλιστή".

      • panos33 avatar
        panos33 @ Orestios 25/06/2010 00:34:40

        κοντα ειναι...ως αποτελεσμα των εκτακτων συνθηκων που βιωνει η χωρα....αλλωστε καιτο απαυγασμα της διανοησης σε τουτη την χωρα(λεγε με μιμη ανδρουλακη)ως αλλος προφητης κακος θα ελεγα το ειχε προαναγγηλει.υπερ εξουσιες στον jeffry,οι διαφωνουντες εκδιωξεις και φυλακισης,ο υπουργος τυπου,για να μην εχουμε τοοοοσοο κοντη μνημη ειχε πει για τα bloggw και τον τροπο λειτουργιας,προσφατη η ποινικοποιηση της ελευθερης γνωμης(οποιος μιλαει για πτωχευση εχει ποινικες κυρωσεις)με παραλληλο κλεισιμο του tv σταθμου,και ολα αυτα τελεια μοστραρισμενα στο κοιμισμενο τηλεοπτικο κοινο της σκιωδους κυβερνησης...το σημερινο ειναι απλα η υπερεξουσια που θα δωθει απλοχερα στο συστημα(και με την αποδοχη πολλων εξ υμων)για την σωτηρια της πατριδας...ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ειναι πολυ κοντα και με την αποδοχη μην πω και τις επεφυμιες πολλων εξ ημων.....

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ Orestios 25/06/2010 00:37:21

        Ισραηλινοί: "χα χα κάναμε στρατηγική συνεργασία με τους Έλληνες, τώρα τι θα κάνετε?"
        Τούρκοι: "χα χα τους κλείσαμε μέχρι και τη Βουλή, τώρα τι θα κάνετε?"

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 25/06/2010 00:43:31

        Μετά το κάψιμο του Ράιχσταντ ο Χίτλερ κέρδισε τις εκλογές και συνεργάστηκε με ένα μικρό κόμμα. Λίγο καιρό μετά, με ευκαιρία τον θάνατο του Προέδρου, αλλά και επικαλούμενος την οικονομική κρίση, κατάργησε την Βουλή. Άνοιξε στρατόπεδα συγκέντρωσης για τους πολιτικούς αντιπάλους (κυρίως μπολσεβίκους αλλά και φιλελεύθερους-όχι στυλ Ντόρας) και έλαβε υπερεξουσίες ως Φύρερ πια. Ψήφισε τον "πράσινο νόμο" της εποχής και μετά άνοιξε το παραλήρημά του. Δεν πρόφτασε να καταργήσει τις θρησκείες και να επιβάλει την Νέα Πίστη. Ξεκίνησε ο Β' ΠΠ με τόσα χρέη που είχαν συσσωρευτεί αλλά και γιατί ήθελε "ζωτικό χώρο" για την Νέα Τάξη του.
        Ήταν ο απόλυτος σοσιαλιστής.

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ Orestios 25/06/2010 00:46:35

        Ισραηλινοί: "μα δε περιμέναμε να είναι τόσο άχρηστοι"
        Τούρκοι: "μα εμείς σας το λέγαμε απ την αρχή. θα αφήσουμε τη Γάζα ήσυχη τώρα αλλά, μη χώσετε τη μούρη σας σε οτι θα κάνουμε στο Αιγαίο και κοντά σας στη Κύπρο, οκ?"
        Ισραηλινοί: "οκ, εντάξει"
        Τούρκος ψηφοφόρος: "Ενρτονγάν Ερντογάν!! Ζήτω ο μεγάλος Ενρτογάν, μας τον έφερε ο μεγάλος ο Αλλαχ! Νίκησε κι Εβραίους κι Έλληνες!"

        αυτά..

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ panos33 25/06/2010 00:50:53

      Ορέστιε τώρα θα έχουμε τον απόλυτο Σουλτάνο.
      Χωρίς πλάκα.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ panos33 25/06/2010 00:58:25

      Εδώ που τα λέτε απο ενα επερχόμενο Χιτλερικού τύπου σοσιαλισμό μετάβαση σε Σουλτανάτο. Ενδιαφέρων πείραμα.
      Αν είμουν Σόρος ενα τέτοιο πείραμα θα το πλήρωνα χοντρά λεφτά!
      Στο κάτω κάτω τα έχουν μπόλικα τα γκασταρμπάιτερ μπορούν να τα βάλουν να σκοτώνονται μεταξύ τους για να δουν τι πολίτευμα θα ταίσουν τους δικούς τους στη πληθυσμιακή - οικονομική κρίση που ξεκίνησε για την ανθρωπότητα.

  82. aurora3363 avatar
    aurora3363 25/06/2010 00:22:36

    Χθες συνδικαλιστες του ΠΑΣΟΚ στριμωξαν αγρια τον Ξινιδη και επενεβη η αστυνομια για να μπορεσει να φυγαδευτει! Σημερα λοιπον ερχεται μια "τρομοκρατικη" ενεργεια ... να κανει τι??? Μα να συσπηρωσει,να μαντρωσει να φοβησει τα προβατα.Συμπερασμα λοιπον αυτονοητο..τι μπαμ τι γκαπ .Οσο για την Ελλαδα μας την τρωει...ο Σορος ή σκορος

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ aurora3363 25/06/2010 09:01:37

      μήπως λεω μήπως πρέπει να συνεργαστούμε με καμιά μοσάντ για κάποιο στρατηγικό στόχο πέραν του ατλαντικού, π.χ. βίλα, θέρετρο, γραφείο τέτοια πράματα.
      καιρός είναι.

  83. ΑνευΣημασίας avatar
    ΑνευΣημασίας 25/06/2010 00:34:26

    http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1186826#1186826

    Δείτε εδώ, στη φωλια του κούκου, αφίσα που αναρτήθηκε σήμερα το μεσημέρι.

    δειτε τη κεντρική αναφορά της αφίσας
    "καμια ηττοπαθεια
    καμια υποχώρηση
    Το ανέβασμα στον ουρανο συνεχίζεται..."

    Εμενα με κάνει να σκεφτώ, όταν αναφέρεται στον ουρανό, ότι υποννοεί τον εβδομο ουρανο!
    Μηπως ειδικώτερα "σημαδεύει" τον εβδομο όροφο του ουρανοξύστη της Mατεχάκη;

    Δώστε σημασία στην παράθεση του ΕΑ τον Ιανουάριο του 09, λίγο μετά τον έσκεμμένο Δεκεμβριο του 08, που υπενθυμίζεται στην αφίσσα:

    "...Η προσεχής κατάρρευση της ελληνικής οικονομίας και η κοινωνική αναταραχή που θα ακολουθήσει μπορεί να πυροδοτήσουν αλυσιδωτές αντιδράσεις και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες, καθώς οι κοινωνίες τους βρίσκονται ήδη σε δεινή οικονομική και κοινωνική θεση.
    Το περιβάλλον που διαμορφώνεται είναι εκρηκτικό και για πρώτη φορά μετά από δεκαετίες ανοίγει ο δρόμος για την απο τα κάτω αποσταθεροποίηση του καθεστώτος...
    Αυτή είναι άλλωστε και η ευκαιρία που προσφέρει κάθε μεγάλη οικονομική κρίση...
    Eιναι η εποχή που ανοίγουν οι μεγαλύτερες ρωγμές...
    Ειναι η εποχή που δίνεται η μοναδική ευκαιρία στις επαναστατικές δυνάμεις να δράσουν προς την κατεύθυνση της ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ
    Ε.Α. Γενάρης '09


    Οπως βλέπουμε, τα αριστεροβύζαχτα Φίδια που εκκολαύθηκαν στα γνωστα εκκολαπτήρια που μαράζωσαν αυτόν τον τόπο, από τον οργανωμένο και στημένο Δεκεμβρη του 08 "ηξεραν" τα μελλούμενα για την Ελλάδα και μιλούν ήδη τον Γeνάρη για κατάρρευση της ελληνικής οικονομίας και κοινωνική αναταραχή που θα την ακολουθήσει.

    Η Κοινωνική Μηχανική έχει και νόμους και κανόνες και οι διδακτορικοί της εφαρμοστες ξέρουν και το αίτιο και το αποτέλεσμα!

    Ξέρουν πως θα αποσταθεροποιήσουν το καθεστώς!

    Δημιούργησαν την ΕΥΚΑΙΡΙΑ μετά από δεκαετίες(!)
    Αυτά τα σκυλιάα δούλεψαν και έκτισαν τα γεγονότα και είναι έτοιμα να δράσουν προς την κατεύθυνση της Επανάστασης!!!

    Έλεος Έλληνες άνθρωποι! Όσο υπάρχει καιρός μαζευτείτε, σκεφτείτε, οργανωθείτε!
    Το σκηνικό έχει στηθεί, οι εναλλακτικές έχουν μπλοκαρισθεί! Ολες! Σε καλοστημένα σενάρια Ινστιτούτων και γεωστρατηγικών «θινκΤανκερς»
    Δεν τους νοιάζει το παιχνίδι!
    Να το κλείσουν μπαμ! το Κουτί στα μούτρα μας ζητάνε και μας, μαύρους άσπρους κομπάρσους, ανάκατα, με βασιλιάδες και ιππότες και κουρσεμένους πύργους, χωμένους κι ανίσχυρους στο σκοτάδι του, θέλουν!
    Μη κάνουμε τους Αχρείους, ηγέτες της δουλείας μας και εκφραστές της οργής μας!

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ ΑνευΣημασίας 25/06/2010 09:10:40

      http://www.youtube.com/watch?v=hGDaOoED-1E

      http://www.chandlerswatch.com/2010/06/24/george-soros-finally-under-fire-gop-questions-his-petrobras-ties-after-glenn-beck-exposes-him/

      Η θηλιά σφίγγεται σιγά σιγά, τα παιδιά αντιδρούν σπασμωδικά..

      • καπελωμα τζι αρ avatar
        καπελωμα τζι αρ @ καπελωμα τζι αρ 25/06/2010 10:01:42

        Και ω......μα είναι δυνατόν...

        Κοντά στο video με τίτλο:
        Glenn Beck Exposes Soros's connection to Obama's Drilling Moratorium.

        βρίσκουμε και το video απο τους "ΝεόΤουρκους" με τίτλο:

        * [Glenn Beck Loses His Mind On A Caller About Healthcare] 7:36
        655,134 views
        TheYoungTurks

        Τι δουλειά έχει το προοδευτικό talk show "ΝεοΤουρκοι" "The Young Turks" στην Αμερική που κάνει συμπολίτευση για τον Ομπάμα να κοροϊδεύει τον δημοσιογράφο που ξεσκεπάζει τα κονέ του οικονομικού μαφιόζου Τζόρτζ Σόρος με τον Ομπάμα και τις σχέσεις τους με εταιρίες εξορύξεων εκτός Αμερικής?
        Χμμ..
        Τούρκος, Σόρος, Ομπάμα, κλιματικές αλλαγές, πετρέλαιο, εταιρίες εκτός Αμερικής, Τούρκος, Ομπάμα, Σόρος, λες να έχει καμιά σχέση?
        Χμμ..
        Ελλάδα, πετρέλαιο, ΓΑΠ, Λεφτά Υπάρχουν, Τούρκοι, Αιγαίο, Σόρος, αλλοδαποί, ΣΥΡΙΖΑ, αποσταθεροποίηση, χρεωκοπία, Υπουργείο Περιβάλλοντος Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, ΓΑΠ "Λεφτά Υπάρχουν", ΓΑΠ "Πετρέλαια δεν Υπάρχουν"...Γ. Μανιάτης "Πετρέλαια Υπάρχουν", Σόρος, Τούρκοι, αποσταθεροποίηση, Ερντογάν: "Βοήθεια Υπάρχει" χμμ?

        Εμείς εδω στην Ελλάδα ακόμη ασχολούμαστε με το ιντιμέντια και αν υπάρχει κρυφός δάχτυλος πίσω απο το Σύριζα την Αριστερά και τους αναρχικούς.

  84. panos33 avatar
    panos33 25/06/2010 00:51:31

    ακομα ομως και η χειροτερη βουλη ειναι καλυτερη απο την υπερτρομοκρατια και τον εκ δυτικων "φιλων"αναληψη απολυτης εξουσιας....και ο νομος του μερφυ αυτη την στιγμη επαληθευεται....Αν κάτι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει. Όταν τα πράγματα δυσκολεύουν, όλοι τα παρατάνε.

  85. AegeanHawk avatar
    AegeanHawk 25/06/2010 01:43:08

    Να δημιουργήσουν Πράσινη Ζώνη, κατα το Green zone της Βαγδάτης.

    Κρίμας τον άνθρωπο....Ας αναπαυθεί εν Ειρήνη.

    Το timing εντυπωσιακό και προβληματίζει σοβαρά.

  86. socrates avatar
    socrates 25/06/2010 06:10:10

    Υπουργός Κουλουβάχατα.
    Άρμεγε λαγούς και κούρευε χελώνες!
    Ούτε τον εαυτό του δεν μπορεί να προστατεύσει ο άχρηστος ο Χρυσοχοίδης.
    Επιτρέπεται να μην εφαρμόζονται ούτε οι στοιχειώδεις κανόνες ασφαλείας στο ίδιο το υπουργείο δημόσια τάξης, που υποτίθεται ότι είναι αρμόδιο για την τρομοκρατία;
    Τί μήνυμα παίρνουν έτσι οι τρομοκράτες, για να μην συζητήσουμε τις επιπτώσεις που έχει στον ελληνικό τουρισμό.
    Εάν είχε την παραμικρή επίγνωση της ανεπάρκειάς του θα είχε ήδη παραιτηθεί ο Χρυσοχοίδης.
    Θα μου πείς ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ εάν είχε την παραμικρή επίγνωση της ανεπάρκειάς του θα είχε ήδη παραιτηθεί.
    Ασε, αφού δεν έχουν φιλότιμο θα τους παραιτήσει όλους μαζί ο λαός.

  87. lpap avatar
    lpap 25/06/2010 06:25:56

    Νομίζω πως ο υπουργός από σήμερα θα σκέφτεται διαφορετικά. Αναλώσιμος κι αυτός όπως και τόσοι άλλοι. Μέχρι σήμερα απολάμβανε την ασυλία του συστήματος. Μάλλον τώρα όχι, γι αυτό κι έφτασε τόσο κοντά του ο..θάνατος. Μη νομίζετε τρομάζουν όλοι μπροστά σε αυτή την προοπτική. Πρέπει όμως να σκεφτούμε και το γιατί η βόμβα στο συγκεκριμένο υπουργείο και τη συγκεκριμένη στιγμή. Πέρα από τα γνωστά κι ειπωμένα δω μέσα που φαίνονται κι εύκολα και προβλέψιμα σαν σκέψεις, μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν γνωρίζουμε ή που δεν έχει φανεί ακόμη; Απλά προβληματίζομαι.

  88. ΑΙΧΜΗΡΟΣ avatar
    ΑΙΧΜΗΡΟΣ 25/06/2010 06:35:39

    ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΠΙ Ν.Δ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΝΝΕΝΑΣ ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΑΚΗΣ
    ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΩΝ Μ.Μ.Ε ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ
    ΤΩΡΑ ΜΟΥΓΚΑ....ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟ-ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΔΕΣ...

  89. Lewnidas avatar
    Lewnidas 25/06/2010 06:43:00

    οι δουλεια δεν ειναι εγχωρια! δεν εχουν το know how να φτοιαξουν τετοιο πραγμα. ο ανθρωπακος τι εφταιγε?

  90. ΔΗΜΗΤΡΗς avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗς 25/06/2010 08:23:30

    ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΙΤΕΙΤΑΙ.
    ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ Vs ΠΡΟ-ΠΟ= 0-1

  91. co avatar
    co 25/06/2010 08:26:14

    λετε να πουλήσουν τα prius να ξαναπαρουν τις mercedes τώρα;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ co 25/06/2010 08:29:16

      Και επειδή πρόλαβαν να τις πουλήσουν κιόλας (προ ημερών τα Νέα -ή το Βήμα, δεν θυμάμαι- είχαν αναλυτικό ρεπορτάζ) μέσω ΟΔΔΥ, ιδού ξανά πεδίο δόξης λαμπρόν για προμήθεια νέων θωρακισμένων Μερσεντές!

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ co 25/06/2010 19:22:48

      ήδη έπεσε σαν ιδέα στα κανάλια το απόγευμα...
      εγώ σκέφτομαι οτι και οι λίγοι αστυνομικοί που προσπαθούσαν να καθαρίσουν λίγο την πόλη, τώρα θα πηγαίνουν να κάνουν τα ψώνια στο supermarket, για τον κάθε δημοσιογράφο, βολευτή, μεγαλοcelebrity, μεγαλοδιαπλεκόμενο.

  92. anonymos avatar
    anonymos 25/06/2010 09:10:11

    Μήπως τελικά είναι κάτι άλλο. Π.χ μηπώς κατασκευάζεται ο καινούργιος Πρωθυπουργός?

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ anonymos 25/06/2010 10:06:36

      αμα ανασκευάσουμε το τίτλο μπορεί να γίνει και:

      "Οι Πετρελαιάδες πέτυχαν το «ακατόρθωτο»: Κτύπησαν το γραφείο του Χρυσοχοϊδη"
      Με τη σφραγίδα του Τζ. Σόρος.

  93. geoka avatar
    geoka 25/06/2010 10:23:37

    Για να γινει ολη αυτη η επιχειρηση οπως εγινε και με αυτα τα αποτελεσματα,ως κρατος,ως υπουργειο και ως αστυνομια εχεις δυο εκδοχες α)να εισαι απλως λιγος και χαζος(για να μην πω καμμια πιο βαρια λεξη) και β)να γινανε ολα αυτα βασει σχεδιου απο αλλα κεντρα για να δημιουργησουν συνθηκες για καταστασεις που θα δουμε στο κοντινο μελλον και να αποπροσανατολησουν τον κοσμο απο αυτα που ερχονται.
    Ως πολιτης αυτης της χωρας σε αυτη την πολυ δυσκολη συγκυρια που ζουμε προτιμω 1000 φορες την πρωτη εκδοχη,γιατι αν ισχυσει η δευτερη τοτε τα πραγματα ειναι πολυ επικινδυνα.

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ geoka 25/06/2010 10:36:24

      Δεν είναι αυτή η πιο δύσκολη συγκυρία που ζούμε.
      Που να δείς αύριο μεθαύριο πόσο virtual reality θα γίνουν τα μπλόγκς και τα φόρουμ όταν bots θα δημιουργούν μόνα τους θέματα ή θα απαντούν σε αυτά, ενω οι απαντήσεις θα εμφανίζονται επιλεκτικά και αυτό θα είναι το μόνο μέσο ενημέρωσης μας και μόνο ενημέρωση δε θα είναι θα είναι μέσο απελπισίας ή πλήρους αποβλάκωσης μέχρι να τραβήξουμε μόνοι μας το διακόπτη να κάνουμε ρεσέτ ή στον εαυτό μας ή στη κοινωνία.

  94. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 25/06/2010 10:23:54

    ΟΙ 160 ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΥ(ΓΑΜΟΣ
    ΧΩΡΙΣ ΣΦΑΧΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ)

  95. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 11:16:03

    ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΕΙΑ!!
    ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ!!!
    ΘΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑΙ Η ΟΧΙ
    ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ;
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ Η ΟΧΙ;
    ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ

    • καπελωμα τζι αρ avatar
      καπελωμα τζι αρ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 11:17:03

      εκλογές.

  96. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 11:18:30

    Ο ΠΡΟ-ΠΟ ΑΠΟΔΙΔΟΝΤΑΣ ΦΟΡΟ ΤΙΜΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΩΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΕΠΡΕΠΕ ΗΔΗ ΝΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ

  97. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 25/06/2010 11:32:21

    ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ Η ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 25/06/2010 11:40:47

      πρεπει να το απαιτησει ο λαος ανεξαρτητως κομματων

  98. PELIAS avatar
    PELIAS 25/06/2010 11:51:07

    Απο όσα έχουν γραφεί εδώ μέσα ένα είναι βέβαιο. Ο συγχωρεμένος, αφού δέν έφθασε τα 65 του χρόνια, δέν αφήνει σύνταξη ούτε στην χήρα ούτε και στα ορφανά. Ούτε 13η ούτε και 14η σύνταξη

    Τάδε έφη ΔΝΤ και Λοβερδος

    ΠΕΛΙΑΣ

  99. τυχαιος avatar
    τυχαιος 25/06/2010 11:51:15

    Ρε παιδια μηπως ειναι πολυ πιο απιθανο το πακετο να περασε απο τοσους ελεγχους, απο το να ηταν ηδη εκει και δεν προλαβαν να το στειλουν;

    • λέων avatar
      λέων @ τυχαιος 25/06/2010 13:10:00

      Ρε φίλε τι είπες τώρα?Τρομερό!!Έγραψες!!Δεν αποκλείεται πάντως να συνέβει κι αυτό που λες.

  100. pan avatar
    pan 25/06/2010 12:30:48

    Μια ερώτηση .Μπορεί να είναι και αφελής γιατί δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα.Εικόνες ή βίντεο απο τον τόπο της έκρηξης έχουν κυκλοφορήσει;;Αν όχι κάτι βρωμάει.

  101. λέων avatar
    λέων 25/06/2010 13:05:37

    Φίλοι μου η Αθήνα έγινε "Καμπούλ".Και φυσικά για όλα κι αυτή τη φορά φταίει πάλι ο Καραμανλής-ΝΔ κ.λ.π.Η δυστυχία είναι μόνο για τις οικογένειες των θυμάτων που σκοτώνονται τόσο ΑΝΑΝΔΡΑ.Πραγματικά θλίψη στον βωμό της πολιτικής μισαλοδοξίας όλων των πολιτικών.

  102. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 13:21:03

    Αλήθεια, αυτός δεν θα... έπιανε ταχιστα τους δολοφόνους των εργαζομένων της ΜΑΡΦΙΝ;
    γιατι δεν τους επιασε τελικα; τους λυπηθηκε; η λογω λιτοτητας δεν ειχε να τουσ ταισει στη φυλακη

  103. panos33 avatar
    panos33 25/06/2010 13:22:29

    «Σήμερα οι Γερμανοί σέρνουν τους γείτονές τους σε αποπληθωρισμό, γεγονός που σημαίνει παρατεταμένη αποτελμάτωση της οικονομίας. Και αυτό θα οδηγήσει στον εθνικισμό, την κοινωνική αναταραχή και την ξενοφοβία. Η ΙΔΙΑ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΕΘΕΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ»
    ΤΑΔΕ ΕΦΕΙ: Τζορτζ Σόρος...23/6/2010..... αρχιζω να πιστεβω οτι μετα τον Νοστραδαμο υπαρχουν και αλλοι προφητες,στις μερες μας,η πολυ τυχεροι στις προβλεψεις τους...δεν παιζει και κανενα τζοκερ?αφου τον θελει η τυχη.....Ε ΡΕ ΤΖΕΦΡΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ, ΟΛΑ ΣΥΝΠΤΩΣΕΙΣ.......

    • Orestios avatar
      Orestios @ panos33 25/06/2010 13:45:48

      Τον πήρε ο πόνος τον Σόρος. Άραγε πόσα έχει ποντάρει στην χρεωκοπία της χώρας?

      • panos33 avatar
        panos33 @ Orestios 25/06/2010 13:58:38

        http://www.bankingnews.gr/bank-insider/item/4086
        και καταφερε η ελλαδα να περασει πρωτη με 68% πιθανοτητες στη παγκοσμια οικονομικη κοινωτητα υποψηφια για χρεωκοπια...κατα τ αλλα ειναι ποινικο να συζηταμε για πτωχευση...ε ρε γελοια...

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ Orestios 25/06/2010 19:26:24

        στεναχωριέται μη γίνουν εθνικιστές οι ευρωπαίοι και τους ξαναπάρουν με τις πέτρες.

        για αυτό σου λέει, its bad for business.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 25/06/2010 20:35:47

        panos33, ο κόσμος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι. Βουΐζει όλο το διαδύκτιο.

  104. Greg avatar
    Greg 25/06/2010 13:23:19

    Τα μέτρα ασφαλείας ποτέ δεν φτάνουν. Μήπως μέσα σε όλα είναι και μια ευκαιρία για προμήθεια νέων υπερσύγχρονων αλα C4I μηχανημάτων ανίχνευσης σε όλα τα υπουργεία και όπου αλλού; Καλή δουλειά θα είναι..

  105. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 13:41:16

    βρηκα και αυτο ο αρθρο

    h**p://resaltomag.blogspot.com/2010/06/blog-post_4982.html

  106. petros avatar
    petros 25/06/2010 14:09:13

    i kathe tromokratiki energeia einai katadikastea...alla kai o ypourgos na dexetai gamilia dora (ean auto einai alithes) sto ypourgio einai kai auto anepitrepto kai tha exei kai o idios o ypourgos typsis.

  107. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 25/06/2010 16:41:42

    Την Τρίτη έφτασε το δέμα στο πολιτικό γραφείο Χρυσοχοΐδη, και μετά από δύο ημέρες το μετέφερε άνθρωπος του γραφείου του στο υπουργείο, στο γραφείο του υπασπιστή του, Γ. Βασιλάκη

  108. crisis avatar
    crisis 25/06/2010 17:55:03

    to magireio tis kyvernisis leei min asxoleitheite to asfalistiko kai ergasiako poy tha metrame polloys nekroys apo tin peina logo xreokopias tis xoras mas.

  109. kalesanos avatar
    kalesanos 25/06/2010 19:00:16

    Φοβαμαι οτι το επομενο κτυπημα θα ειναι ακομη πιο μεγαλο.

  110. Misha avatar
    Misha 25/06/2010 19:56:38

    Ο παππους Μιχαλιος φωναζει τον εγγονο του:
    -Σηφηηηη! Σηφαλιοοο!!
    -Τι ειναι παππου?
    -Τι ειναι αυτες οι μπαλωθιες που ακουγονται μωρε?-
    -Αααα, παππου, ηρθε ο Μητσοτακης!
    -Καλα παιδι μου
    Μετα απο καμια ωρα ο παππους:
    -Σήφηηηηη! Σηφαλιοοο!
    -Τι θες παππου?
    -Τι ειναι αυτες οι μπαλωθιες που ακουγονται?
    -Αφου σου ειπα παππου, ηρθε ο Μητσοτακης!
    Αργοτερα ο παππους:
    -Ρε Σηφαλιοοοο! Τι ειναι αυτες οι μπαλωθιες που ακουγονται επιτελους?
    -Αμαν ρε παππου, αφου σου ειπα ηρθε ο Μητσοτακης!
    -Δυο ωρες βαρανε μωρε, ακομα να τον πετυχουνε??!

    ΥΓ.Φυσικά κλαίμε με μαύρο δάκρυ για την τρομοκρατική ενέργεια εναντίον των μελών της κατοχικής κυβέρνησης και την καταδικάζουμε μετά βδελυγμίας, όπως προβλέπεται εξάλλου να πραξουμε και από τα σχετικά άρθρα του μνημονίου.

    • Ψυλλιασμένος avatar
      Ψυλλιασμένος @ Misha 25/06/2010 21:00:43

      Συγγνώμη, αλλά η τρομοκρατική ενέργεια, αν τυχόν το πληροφορήθηκες από τα ΜΜΕ, είχε θύμα έναν αξιωματικό της αστυνομίας και κανένα μέλος της "κατοχικής κυβέρνησης".
      Μην κλαις τόσο πολύ, θα πάθεις τίποτα.

  111. panos33 avatar
    panos33 25/06/2010 20:30:47

    φιλε αν δεν το εχεις καταλαβει ΟΙΚΟΣ μας ειναι ΟΛΩΝ και εννοω μηδενος εξαιρουμενου ΟΛΩΝ τουτη εδω η χωρα!!!.αν θελεις την αποκλειστικοτητα εσυ και η θυασωτες του jeffry-bildeberg-new world order κατι δεν εχεις καταλαβει καλα

    • panos33 avatar
      panos33 @ panos33 25/06/2010 20:45:46

      που πηγε το απο πανω σχολιο????οποτε ακυρο και το δικο μου σχολιο.........

  112. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 21:25:22

    Eτσι για ενθυμιο!!!

    h**p://www.youtube.com/watch?v=yvgTkRsFdMs

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 21:32:35

      h**p://www.youtube.com/watch?v=tZcoI5K9-w0&feature=related

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 25/06/2010 21:40:56

      Με πλήρη εντιμότητα και ειλικρίνεια έπρεπε να υποβάλλει την παραίτησή του και να απαλλάξει την χώρα από την ανικανότητά του.