#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/01/2011 17:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ντόρα εναντίον antinews


Μείναμε άναυδοι στην κυριολεξία όταν πληροφορηθήκαμε ότι η Ντόρα Μπακογιάννη κατέθεσε ερώτηση στη Βουλή με την οποία ζητεί εξηγήσεις από την υπουργό Περιβάλλοντος, γιατί έδωσε διαφήμιση στην ιστοσελίδα antinews.gr…

Όσοι το πληροφορήθηκαν έμειναν με το στόμα ανοιχτό…!

Η ΕΣΗΕΑ τι γνώμη έχει άραγε επ’ αυτού;

Ο δημοσιογραφικός κόσμος πρέπει να αντιληφθεί τη σημασία της κίνησης της κ. Μπακογιάννη και να αντιδράσει άμεσα.

Κατά τα άλλα αδυνατούμε στην κυριολεξία να σχολιάσουμε την ενέργεια της κ. Μπακογιάννη.

Τόσο μίσος πια;

Ένα μόνο θα πούμε προς το παρόν. Με την αναγνωσιμότητα του και την εγκυρότητά του το Antinews, άνοιξε τον δρόμο της οικονομικής επιβίωσης ανάλογων προσπαθειών προσελκύοντας διαφημίσεις στο Ιντερνέτ. Εκτός των άλλων, λοιπόν, η ενέργεια αυτή της κ. Μπακογιάννη εξυπηρετεί κι εκείνους που θέλουν να σταματήσει η στροφή της ροής των διαφημίσεων προς το διαδίκτυο που αναπτύσσεται ραγδαία

Υπενθυμίζουμε ότι τo antinews δέχθηκε ως τώρα δυο μηνύσεις από τον ίδιο χώρο. Μια από τον «σύμμαχο» Κώστα Κιλτίδη και μία πρόσφατα από τον Κώστα Μπακογιάννη, γιο της προέδρου.

Δείτε εδώ:Τελικά μπορεί να γίνει δίκη για τη SIEMENS!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 20/01/2011 17:19:09

    Αυτή η επερώτηση είναι τζάμπα διαφήμιση του antinews. Μήπως τελικά πρέπει να ερμηνευθεί ως χειρονομία ... καλής θελήσεως, χα-χα!

  2. John avatar
    John 20/01/2011 17:22:17

    Καθαρός ουρανος αστραπές δεν φοβάται... Εκτός και αν πράγματι υπάρχει θέμα...

    • άσχετος avatar
      άσχετος @ John 19/02/2011 10:51:34

      Εδώ στο Ελλαδισταν τα χουμε δει όλα .

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 20/01/2011 17:23:49

    Aντε Φάκτορα!
    Εφεξε πάλι!
    Ελπίζω ως τζέντλεμαν να στείλεις στην κυρία τά δέοντα άνθη!

    Η αποκάλυψη τώρα:
    ΟArchaeopteryx είναι σύμβουλος της κας Μπιρμπίλη και αυτός κανόνισε τη διαφήμιση!

    • factorx avatar
      factorx @ Κώστας Ροδινός 20/01/2011 17:29:35

      Μονοι τους μας πρότειναν την διαφήμιση και όποιος θέλει ας έλθει να κάνουμε δημόσιο διάλογο. Δηλαδή βλέπουν οι διαφημιστικές που πηγαίνει ο κόσμος στο διαδίκτυο και αρχίζουν σιαγα σιγα να δίνουν διαφημισεις

      • Γιάννης Κ. avatar
        Γιάννης Κ. @ factorx 20/01/2011 17:47:47

        Αν δεν σου άρεσαν τα λεφτά ας μη δεχόσουν τη διαφήμιση. Άκυρο το επιχείρημα. Δέχτηκες και καλά έκανες. Τα υπόλοιπα γιατί τα λές;

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ Κώστας Ροδινός 20/01/2011 17:33:41

      Αυτός ...αγαπάει αλλού!
      Σάρα την λένε!!!

  4. 13 avatar
    13 20/01/2011 17:24:23

    Ελα ρε Ντορα, μη κανεις ετσι... Ολοι μπατσοκ ειμαστε...!

    • johnnythespecs avatar
      johnnythespecs @ 13 20/01/2011 20:42:53

      13 είσαι απίστευτος...!!! Το "μπατσόκ" με τρέλανε, υιοθετείται πάραυτα!!! Νάσαι καλά!

  5. φωτεινη avatar
    φωτεινη 20/01/2011 17:24:59

    γιατι δεν φτιαχνει το ΜΗΤΣΟΝΕWS να παιρνει κι αυτη διαφημιση?

    • sawas avatar
      sawas @ φωτεινη 20/01/2011 17:54:25

      επειδη θα πεφτει ο server!!!!

  6. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 20/01/2011 17:28:20

    Όταν μία κυρία στρέφεται με τον τρόπο αυτό εναντίον άλλης κυρίας, εξυψώνεται ο "διαφιλονικούμενος" .
    Ο βήχας και ο έρως δεν κρύβονται, πολλώ μάλλον όταν ο δεύτερος εξελίσσεται σε σφοδρό πάθος.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Ο Θείος 20/01/2011 17:30:29

      Θείε,
      το πρόβλημα της κυρίας Θεοδώρας, δεν είναι η άλλη κυρία!
      Το πρόβλημά της είναι το Antinews.
      Δηλαδή, όλοι εμείς!

      • ΛίγκαΤουΒορρά avatar
        ΛίγκαΤουΒορρά @ Κώστας Ροδινός 20/01/2011 22:15:34

        Ποιους εννοείς όταν λες «όλοι εμείς» ;

        Κι εγώ απλά γράφω κανα σχόλιο εδώ... Αποτελώ κι εγώ πρόβλημά της;

        Το πρόβλημά της είναι ξεκάθαρο και αφορά έναν που πήρε δημόσιο χρήμα και «τυγχάνει» σφοδρός αντίπαλός της.

        Μπορούμε όλοι ν΄αντιληφθούμε γιατί την πείραξε τώρα, η συγκεκριμένη σελίδα και αυτό είναι που μας κάνει να μη συμφωνούμε μαζί της.

        Αν κατέθετε γενική ερώτηση, για διάφορους εξ΄αρχής και όχι ως επίλογο στην επιστολή της, τότε πιστεύω δεν θα ενοχλούσε ούτε εσάς τους ίδιους, έτσι;

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Κώστας Ροδινός 20/01/2011 22:38:28

        Μήπως ζήτησε να διαφημιστεί η ίδια σε εσάς και της αρνηθήκατε; Και όταν δεχτήκατε της υπουργού τη διαφήμιση δικαιολογημένα ξύπνησε η γυναικεία ζήλια; Παλιοχαρακτήρες!

  7. Ειλωτας avatar
    Ειλωτας 20/01/2011 17:31:52

    Αχαριστοι ελληνες τι σας εκανε η Ντορουλα?
    Το χρυσο κοριτσι εδωσε τη ζωη της για το καλο της πατριδας
    και σεις της φορτωνεται ολα τα σκανδαλα?
    Τα ιδια κανεται και με τον αξιαγαπητο μπαμπα της
    Ο θεος να τους δωση υγεια να τους εχουμε καμμια 200 χρονια ακομα

  8. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 20/01/2011 17:34:35

    Φάκτορα,
    Η κυρία "θα ενημερωθεί εγγράφως δια της κοινοβουλευτικής οδού"!
    Πάντως σκίζει απο αντιπολίτευση!
    Είχαμε δεν είχαμε την κάναμε θέμα;
    Μήπως τελικά αυτό επεδίωκε;

  9. Bob ο μάστορας avatar
    Bob ο μάστορας 20/01/2011 17:38:11

    Ξεβράκωμα κανονικό...
    Μάλλον έχεις ωραία γλώσσα φάκτορα!
    Κόκαλα τσακίζει και τα θηλυκά σκανδαλίζει...
    χα χα χα

  10. yiannis avatar
    yiannis 20/01/2011 17:39:33

    ελα Ντορα γερα ,μπορεις!κι αλλο αρχηγαρα μου!κι αλλο,ελα κατι θα ...σκεφτεις!Α,να σου θυμησω ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ ειναι προεδρος της ΝΔ!Κ θα ειναι για πολυ καιρο ακομα.Γι αυτο πιες κανενα τσαι-βοτανο μπας κ το χωνεψεις [εκει στη Κρητη εχετε αρκετα]..

  11. factorx avatar
    factorx 20/01/2011 17:42:16

    Θυμάστε την αναρτηση:Να καταργηθεί το κλειστό επάγγελμα των κληρονομικών πρωθυπουργών …

    http://www.antinews.gr/?p=80447

    Στο Twitter γινεται χαμός με το : «Να ανοίξει το κλειστό επάγγελμα των πολιτικών»

    Το αναδημοσιεθουν οι φυλλάδες, αλλά κανεις δεν λέει ποιος έπαιξε πρώτος τον τίτλο - μοτο

    Αυτό φοβούνται στο antinews

  12. man8os avatar
    man8os 20/01/2011 17:45:10

    Κυρια Μπακογιαννη, το αντινιουζ σας πειραξε? Δεν σας πειραξαν τα ανεπισημα site σας periothiko and defrejus? Και κανετε θεμα το αντινιουζ? Ποιους εξυπηρετειται? Μηπως το Μεγκα που τα βρισκει δυσκολα και τους κατασκευαστες που κρυβονται πισω του?
    Ντροπη σας κυρια Μπακογιαννη. Κατακτησατε μολις, ενα καινουριο level απρεπειας... Εμεις ποτε δεν αναφερθηκαμε στην εκστρατεια συκοφαντησης του αντινιουζ των σχολιαστων και αναγνωστων που εξαπολυουν τα παραπανω μπλογκ. Αλλα σας εχουμε μαθει πια. Θεωρειται την καλοσυνη και την ευγενεια αδυναμια.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ man8os 20/01/2011 19:32:32

      Άντε ρε, η ντεφρετζούς ακόμα κυκλοφορεί η κοπελιά? Για δες!

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/01/2011 17:48:13

    Εγώ την έβαλα... Χαχαχάαα!

    (αστειεύομαι, βέβαια... Μού έκανε 1-2 μέρες να συνέλθω, αλλά όταν κουρδίζομαι, ...γράφω. Ακόμα αποφεύγω ωστόσο να κοιτάω προς τα εκεί)

    Η Κυβέρνηση Μητσοτάκη είχε και καλά στοιχεία και έκανε και πράγματα που έχουν δυσφημιστεί, ή στρεβλωθεί. Θα έπρεπε να ξεχωρίσουμε τα στελέχη της Κυβέρνησης εκείνης από την Ντόρα. Να τελειώνει και αυτό το αστείο. Είχε περίεργους αλλά είχε και εξαιρετικούς.

    • Barbarossa avatar
      Barbarossa @ archaeopteryx 20/01/2011 17:57:57

      Γιατί δεν κοιτάς προς τα κει. Φοβάσαι μπας και ματιαστείς;

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Barbarossa 20/01/2011 19:17:33

        φτου φτου

        οι αχεοπτέρυγες Barbarossa είναι ανένταχτοι και ανεντάξιμοι

  14. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 20/01/2011 17:50:28

    σωστό ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί
    http://taxalia.blogspot.com/2011/01/blog_20.html

  15. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 20/01/2011 17:52:34

    ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΤΖΑΜΠΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ!

  16. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/01/2011 17:54:31

    Άσε που έχω μία υποψία... Μπας και ηρθε εδώ η διαφήμιση, (και χίλια συγγγνώμη για την αυταρέσκεια) για να είμαι πιο κόσμιος εγώ;

    No mercy, no prisoners! Χαχαχάααα

    Και de profundis σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ εδώ, (και ειδικά τον νεοφιλελεύθερο Προφήτη) γιατί, άσχετα με το αν θα βγάλουμε άκρη με τις Πράσινες Ασθένειες, τουλάχιστον βλέπουμε και καταλαβαίνουμε. Άσε που χρωστάω λεφτά στον παγωτατζή (και πολλά άλλα σε όλους)

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ archaeopteryx 20/01/2011 18:15:25

      Την ίδια υποψία είχα κι εγώ, Αρχαίε.

  17. Xrhstos Theocharis avatar
    Xrhstos Theocharis 20/01/2011 17:57:30

    Μα τι φαγούρα την έπιασε τελευταία; Βέβαια, αν το δούμε από την πλευρά της, έχει τα δίκια της η γυναίκα. Αν ήταν αυτή υπουργός, θα όριζε πρώτα μια επιτροπή που θα μέτραγε τα "hits" σε όλη τη blogόσφαιρα, έπειτα θα ανέθετε σε δύο ανεξάρτητες εταιρίες συμβούλων την έρευνα αγοράς, στη συνέχεια θα προχωρούσε σε προκύρηξη μειοδοτικού διαγωνισμού και στο τέλος μέσα από διαφανείς διαδικασίες θα επέλεγε MHTSONEWS.gr (έγραψες φωτεινή) , απλά πράγματα.
    Ελπίζω ότι η Τίνα έκανε "καλή χρήση" της σελίδας Α4 με την ερώτηση...

  18. factorx avatar
    factorx 20/01/2011 17:58:47

    Εναντίον blog η Ντόρα Μπακογιάννη, επειδή ...έβαλε διαφήμιση !!!

    Ιδιαίτερα ευαίσθητη σε έν θέμα που μάλλον δεν της πέφτει λόγος, φάνηκε η κ.Μπακογιάννη. Ενώ όλο το διαδίκτυο ρωτάει εδώ και ένα χρόνο, να μάθει με ποιά κριτήρια σκορπάει ο ΟΠΑΠ λεφτά σε εφημερίδες και portals και πόσα είναι αυτά, η κ.Μπακογιάννη επιπλήττει το Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, επειδή έδωσε (;) διαφήμιση στο antinews.gr !!!
    Τις λεπτομέρεις μπορείτε να τις δείτε εδώ http://www.antinews.gr/?p=80814
    Αλλά εμείς θα κάνουμε ένα πολύ απλό ερώτημα, που δείχνει τη μικροψυχία και εκθέτει την κυρία Μπακογιάννη:

    -Η διαφήμιση αυτή υπάρχει στο Νεοδημοκρατικό antinews
    -Yπάρχει όμως και στο Πασοκικό protagon.

    Για ποιό λόγο κυρία Μπακογιάννη ενοχληθήκατε που πήρε διαφήμιση το Νεοδημοκρατικό antinews.gr κι όχι το Πασοκικό protagon.gr ?

    Τέτοιο μίσος ; Τόση χολή που χάσατε από τον Σαμαρά; Τέτοια εκδικητική προσωπικότητα;
    Και ζητάτε την ψήφο των Ελλήνων;
    Γιατί αποκαλύπτετε τόσο άγαρμπα έναν τόσο κακό εσωτερικό κόσμο ποτισμένο με "εμφύλιο" μίσος;
    http://taxalia.blogspot.com/2011/01/blog_20.html

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ factorx 20/01/2011 18:43:48

      Το protagon δεν είναι του κολλητού Θεοδωράκη που έχει βάλει γερή πλάτη στην κυρία.

      Αλλά άμα δεν τα παίρνεις τα γράμματα τι να κάνει και ο Σταύρος

  19. 13 avatar
    13 20/01/2011 18:00:05

    Φακτορα, η φώτο που εχεις βάλει ειναι ολα τα λεφτα... Ετσι μας κοιτάει τωρα..?!!

  20. η Dimi avatar
    η Dimi 20/01/2011 18:03:29

    Νοσώ, σώτερ, υπό πυρετώ, σώσον
    ~Καρκινικό επίγραμμα του Βυζαντινού Αυτοκράτορα Λέοντα ΣΤ’

  21. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 20/01/2011 18:04:41

    Δεν το κάνουν για τζάμπα διαφήμιση και εντάσσεται στη συστηματική προσπάθεια σπίλωσης και συκοφάντησης του antinews. Πάνε τώρα να μας βγάλουν και Πασόκους, καταλάβατε;;;

    Άντε τώρα μην αρχίσω να συνομωσιολογώ και αρχίσω να σκέφτομαι ότι η Μπιρμπίλω έδωσε τη διαφήμιση για να επιτεθεί μετά η Ντόρα και να πει "γιατί δόθηκε επιλεκτική διαφήμιση" και να μπορεί να δημιουργήσει εντυπώσεις σε όποιον δεν έχει διαβάσει ακόμη το antinews.

    Το γαρ πολύ της θλίψεως και πενία τέχνας κατεργάζεται.

    Προσωπικά με το που είδα τη διαφήμιση, Φάκτορα, το μυαλό μου αμέσως πήγε στην προβοκάτσια. Και να που τώρα έρχεται η άλλη και το πράγμα δείχνει ξεκάθαρα και από την αρχή τους σκοπούς του.

    Εντωμεταξύ, ειδικά το antinews είναι η σελίδα η οποία περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη έχει υποσκάψει με επιχειρήματα και ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ (κυρίως μέσω της δουλειάς του Αρχαίου) το όποιος κύρος είχε η πράσινη απάτη στους ενημερωμένους πολίτες. Αυτή τη στιγμή οι ενημερωμένοι πολίτες (όχι μόνον αυτοί που διαβάζουν antinews, αλλά γενικότερα) ακούνε πράσινη ανάπτυξη και γελάνε. Ε, αυτό ξεκίνησε από εδώ. Και έρχεται σήμερα το ίδιο υπουργείο και δίνει διαφήμιση. Και μετά η Μητσοτάκαινα κάνει κοινοβουλευτική (!) ερώτηση. Και "ρισκάρει" έτσι κι άλλη δωρεάν διαφήμιση της σελίδας.

    Και λέω τώρα εγώ: Μα για να διαφημίσουν δωρεάν και να ενισχύσουν οικονομικά το antinews έγινε αυτό;

    Εμένα δεν με πείθετε ρε και ελάτε να κάνουμε δημόσιο διάλογο, που λέει και ο Φάκτορας.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Επώνυμος 20/01/2011 19:40:56

      Δεν την ενδιαφέρει τη Μπιρμπίλη ή τους συνεργάτες της τα ηλεκτρονικά γαλαζοπράσινα καφενεία.
      Ζήτησε να μάθει ποιές ιστοσελίδες έχουν υψηλή επισκεψιμότητα και μοίρασε τη διαφήμηση.
      Έχει κολλήσει το μυαλό σου.
      Σε ποιά εποχή ζεις?
      Και η αντίδραση της Θεοδώρας φυσιολογική.
      Πως θα αισθανόσουν εσύ αν σε μπινελίκωναν από το πρωί μέχρι το βράδυ?
      Κάποια στιγμή θα σου γύριζε το κεφάλι...

      • sawas avatar
        sawas @ tiramola 20/01/2011 20:18:42

        Εκανε μηπως και ερευνα αγορας? Ειδαν τον αρχαιο η ικανοποιηθηκαν μονο με τα νουμερα?

        ΝΟΥΜΕΡΑ!!!!!!

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ tiramola 20/01/2011 20:30:57

        και εγώ που ξέρω τι παπάρα είναι το πρόγραμμα... αλλά δεν με ενοχλεί, προσωπικά, χαζομαρίτσα να προωθήσουμε λίγο γερμανικές μπογιές κανένα Μπουντερους και κανένα κουφωματάκι (αλλά πήγε να σας τα κάνει ++νί ο υφυπουργός, πως δεν τις έφαγε από το αρμόδιο συνδικαλίστικό όργανο). Και μόνο για πολύ φτωχούς. Αν πηγαίναν απ ευθείας στους προμηθευτές, μία η άλλη θα τους βγει. Θες να το αναρτήσω;

  22. factorx avatar
    factorx 20/01/2011 18:08:53

    Από πότε αρχηγός κόμματος ενδιαφέρεται για τις διαφημίσεις στο διαδίκτυο;;;
    Μείναμε άναυδοι στην κυριολεξία όταν πληροφορηθήκαμε ότι η Ντόρα Μπακογιάννη κατέθεσε ερώτηση στη Βουλή με την οποία ζητεί εξηγήσεις από την υπουργό Περιβάλλοντος, γιατί....έδωσε διαφήμιση στην ιστοσελίδα antinews.gr
    http://citypress-gr.blogspot.com/2011/01/blog-post_6535.html

  23. irida avatar
    irida 20/01/2011 18:20:31

    Τώρα για να λέμε την αλήθεια την έχετε διαλύσει τη γυναίκα από δω μέσα. Αν ήμουν εγώ στη θέση της θα κάνα νωρίτερα άλλα. Για τη διαφήμιση και τα χρήματα δεν μπορώ να έχω άποψη μια και δεν γνωρίζω τι κανόνες διέπουν τέτοιου είδους συναλλαγές. Πιστεύω με βάση την επισκεψιμότητα..κι όχι όπως κάποιες εφημερίδες που τις διαβάζουν αυτοί που γράφουν και παίρνουν τόνους χρήματα!!!! Αλλά καλό είναι είτε λίγα είτε πολλά να μην τα φτύνουμε.. Αλλιώς μπορούμε να μην τα πάρουμε..Απλό είναι.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ irida 20/01/2011 18:32:12

      Ε, αν "εδώ που τα λέμε την έχει διαλύσει τη γυναίκα" αυτή η σελίδα, τότε είναι φανερό από αυτό που γράφεις ότι στόχος της είναι να μειωθεί η ένταση της ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ κριτικής που της γίνεται από αυτή εδώ τη σελίδα. Μας ομολογείς δηλαδή ότι ευθέως πρόκειται για χτύπημα που σκοπό έχει τη φίμωση του antinews.

      Αν έχουμε σε κάτι άδικο από όσα λέμε εδώ εναντίον της, ας απαντήσει. Ποτέ δεν απάντησε σε τίποτα. Μόνον πόλεμο αυτού του είδους χωρίς ούτε ένα στοιχείο ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ αντιπαράθεσης. Δεν έχει και δεν την παιρνει, οπότε κάνει αυτά που μπορεί και αυτά που ξέρει.

      Ευχαριστούμε πάντως που σαν καλή υπάλληλός της μας αποκάλυψες τις προθέσεις της.

      • man8os avatar
        man8os @ Επώνυμος 20/01/2011 18:35:44

        Μα δεν μπορει να σου αντιπαρατεθει. Εκει εχω καταληξει. Οτι ακομη και να μπει μεσα να γραψει, δεν υπαρχει περιπτωση να τα βγαλει περα. Μονο ανταρτικες επιθεσεις δολιοφθορας μπορει να κανει, οπως ειχα γραψει και παλιοτερα.
        Και το σημερινο σε αυτη τη κατηγορια εντασεται. Ενα ανηθικο hit and run tactics...

      • irida avatar
        irida @ Επώνυμος 20/01/2011 18:39:50

        Εγώ δεν ομολογώ τίποτα γιατί για τίποτα δεν δικάζομαι!!Να μην παρεξηγούμαστε! Ωστόσο και στο παρελθόν έχω διατυπώσει διαφωνίες για τον τρόπο χειρισμού της Ντόρας από σας. Δεν αναφέρομαι ασφαλώς στα πολιτικά επιχειρήματα αλλά στις διαφαινόμενες ειρωνίες. Από κει και πέρα κάθε πολιτικός θα έπρεπε να διερευνά που πάει το χρήμα τπυ ελληνικού λαού.Σχετικά με τις διαφημίσεις και τα συναφή θα μπορούσε να συγγράψει κάποιος τόμους. Να μην αναφερθούμε σε εποχές Καραμανλή και Ρουσόπουλου που τόσα ακούστηκαν για διαφημίσεις σε εφημερίδες με ελάχιστα φύλλα. Φυσικά έξω από το χορό δεν μένει το ΠΑΣΟΚ. Θα έπρεπε ίσως η Ντόρα να γενικεύσει και ταυτόχρονα και να εξειδικεύσει το ερώτημα. Δεν ξέρω την σκοπιμότητά της. Αυτή ξέρει. Δε νομίζω όμως πως επιθυμεί να σας φιμώσει.. Μην κάνουμε τέτοιες μακρινές σκέψεις. Εξάλλου μια καλή μέθοδος για να φιμώσεις κάποιον είναι να τον...ταϊσεις!!! Έτσι δεν μπορεί να μιλήσει καθότι μπουκωμένος. Κι άλλες μέθοδοι φυσικά υπάρχουν. Διαλέγει κανείς και παίρνει.. Ως μη αρμοδία δεν θα απαντήσω!!

        • Επώνυμος avatar
          Επώνυμος @ irida 20/01/2011 18:45:06

          Να που μας βγάζεις και Πασόκους λοιπόν! Ιδού και το δεύτερο σκέλος του σχεδίου!

          • Aris. A avatar
            Aris. A @ Επώνυμος 20/01/2011 18:54:21

            irida

            Γιατί μιλάτε για τα κίνητρα του 2% των μέσων ενημέρωσης που κάνουν κριτική στην Ντόρα και δεν σας προβληματίζει το 98% που την λιβανίζει.

          • irida avatar
            irida @ Aris. A 20/01/2011 19:44:34

            Θα μου επιτρέψεις να έχω άλλη άποψη. Δεν την λιβανίζει, κατά την κρίση μου, το 98%. Αντίθετα την έχουν "ξεσκίσει". Γνώμη μου!! Με βρώμικο κιόλας τρόπο. Δεν αναφέρομαι σε σας! Κι είναι απορίας άξιον!! Πως ενώ τη λιβανίζουν την πολεμούν και τόσο λυσσαλέα!! Ταυτόχρονα. Αντίφαση μεγάλη! Πασόκο δεν βγάζω κανένα. Πασόκος είναι μόνο αυτός που το ψηφίζει. Δεν έχω τη δυνατότητα να το γνωρίζω αυτό και να σου πω και κάτι; Δεν με αφορά. Καθόλου. Ο καθένας είναι άξιος των εμμονών, των επιλογών και των αγκυλώσεών του. Σε ό,τι με αφορά προσπαθώ να μην έχω και να μην βλέπω μόνο εχθρούς ή μόνο σωτήρες. Τα δίπολα ποτέ δεν βοήθησαν την σκέψη και την προαγωγή του πολιτισμού.

          • Aris. A avatar
            Aris. A @ irida 20/01/2011 20:09:21

            irida

            Ποια μέσα ενημέρωσης την ξεσκίζουν πλάκα κάνουμε.

            Στα παραδοσιακά τηλεόραση, ραδιόφωνο βγαίνει όποτε θέλει όσο συχνά θέλει σε ατέλειωτους μονολόγους.

            Στο Μέγκα και Αλτερ Σκαι στασίσι έχει πιάσει.

            Πες μας ονομαστικά ποιά την ξεσκίζουν.

            Δεν υπάρχει πολιτικός που να έχει σπρωχθεί ποιό πολύ και υπερτιμηθεί από ταα ΜΜΕ.

          • O PERIERGOS avatar
            O PERIERGOS @ irida 20/01/2011 22:02:26

            Η Ντόρα αποτελεί το κακέκτυπο του πατέρα της.

            Στα βήματα του πατέρα της βαδίζει, αυτού του εφιάλτη της Δημοκρατίας.

            Οι τακτικές απλώς έχουν γίνει πιο δόλιες και πιο ύπουλες.

            Μην έχοντας επίγνωση των ορίων ξεπερνάει τα όρια της προσβολής της νοημοσύνης μας.

            Οι πάντες γνωρίζουν το γιγάντιο, διαπλεκόμενο «ιστό της Αράχνης» που μέσα σε αυτόν το μητσοτακέικο αποτελεί ΚΕΝΤΡΙΚΟ ιμάντα…

            Οι ισχυροί οικονομικοί παράγοντες, οι διαφημιστικές εταιρείες , τα μεγάλα αφεντικά ΠΑΝΤΑ την είχαν υπό την προστασία τους…

            Συνακόλουθα και οι προπαγανδιστικές «μήτρες» των ισχυρών: Τα ΜΜΕ!!! Το ίδιο και τα έμμισθα «παπαγαλάκια» τους, οι «μπράβοι» τους: Αποτελούμενοι από τον Παπαρδέλα ,τον Ντερπεντέρη, τον Χατζηλάου-λάου και τους «τηλεστάρ –αναλυτές » των ειδήσεων (Φλεσσα,Σεριατο ,κτλ),

            Ντόρα βαλε επιτέλους ένα LE SPOT ... στις καταγγελίες σου..

          • EtsiMareSei avatar
            EtsiMareSei @ irida 20/01/2011 22:38:40

            Την απάντηση στα λεγόμενα σου την έδωσε πολύ εύστοχα σχολιαστής πιο πάνω,έγραψε: Θεωρoύν κάποιοι την καλοσύνη και την ευγένεια αδυναμία.(και εκεί στηρίζονται σε μεγάλο βαθμό)
            Απο αυτούς μάλιστα που επιμένεις οτι δεν χρειάζεται να τους βλέπει κανείς σαν εχθρούς αποκλειστικά!!
            Πολύ διαλλακτική στην ερμηνεία των προθέσεων δείχνεις να είσαι,αλλά εγώ σου λέω το άλλο:τα ΝΑΙ σου να'ναι ΝΑΙ..και τα όχι σου καθαρά ΟΧΙ!
            Δεν σου αρέσουν τα δύσκολα όμως απ'οτι φαίνεται..

  24. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 20/01/2011 18:42:09

    Ενώ, Φάκτορα, αν σου έδινε η Siemens διαφήμιση για την "πράσινη ανάπτυξη" και τα πράσινα σχέδιά της στην Ελλάδα, η Ντόρα δεν θα διαμαρτυρόταν, ε; Χαχαχαχαχαχαχαχα

  25. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 20/01/2011 18:42:36

    Βάλε Φάκτορα όπως έχω προτείνει συμβολικό τέλος 1 ή 2 ευρώ το μήνα ανά σχολιαστή για απεριόριστο αριθμό σχολίων, βάλε και συνδρομή για δημοσιογραφικές αποστολές/έρευνες/ρεπορτάζ που θα τις προτείνουμε από εδώ και θα ψηφίζονται από όλους και ρίξτους τα ...

  26. Kommenos avatar
    Kommenos 20/01/2011 18:44:48

    Διακρίνω κάποια κακία στα πικρόχολα σχόλιά σας κατά της κυρίας πρώην Υπουργού Εξωτερικών.

    Έχει δίκιο η κυρία Μπακογιάννη να διαμαρτύρεται. Μόλις είχε ορικιστεί Υπουργός Εξωτερικών είχε καλέσει στο γραφείο της εκπροσώπους των κυριότερων μπλογκς για να ... γνωριστούνε. Ποιός ξέρει ποιος προσκλήθηκε, ποιος παραλείφθηκε, αν ο εκπρόσωπος του Antinews πήγε και έφαγε μόνο το σου αλά κρεμ που εκείνη του προσέφερε, μεταξύ των άλλων, χωρίς να έχει μελετήσει το σαβουάρ βίβρ, για το πως ανταποδίδεται η καλή αυτή χειρονομία με ένα καλό "αμερόληπτο" δημοσίευμα στην ιστοσελίδα. Δεν ξέρω, κάνω μια υπόθεση.

    Μια άλλη υπόθεση κάνω επειδή το Αντινιούς της είχε κάνει ένα δημοσίευμα με το ερώτημα "γιατί η κυρία Μπακογιάννη είχε απονείμει παράσιμο σε ορισμένον ανώτατο δικαστικό;

    Μια τρίτη υπόθεση κάνω, επειδή η ιστοσελίδα του Antinews τραβάει πολλά σχόλια αναγνωστών που αποθηκεύονται διακλαδωτά, έτσι ώστε να ξέρει κανείς πως ξεκίνησε το θέμα και πως διακλαδώθηκε στη συνέχεια με τις απαντήσεις επί απαντήσεων (χρειάζεται πάντως βελτίωση). Οι ειδικοί επί πληροφορικής της Ντόρας είχαν διαφορετική άποψη ως προς το τι είναι μια σωστή διαδραστική ιστοσελίδα. Τη συμβούλευσαν να δημιουργήσει την εικόνα της παντοδύναμης και παντογνώστριας Ντόρας, η ιστοσελίδα της οποία θα κατάπινε ως φάλαινα τις παρατηρήσεις, τα σχόλια, τα καρφώματα, τις βρισιές, τις χυδαιότητες του κάθε βλαμένου που θα την έβλεπως ποιος ξέρει με τι πονηρό μάτι, χωρίς να γίνονονται αντιληπτοί από τους τρίτους. Έτσι της σχεδίασαν μία ιστοσελίδα η οποία έγραφε ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΗ ΝΤΟΡΑ - Η ΝΤΟΡΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑ και από κάτω είχε ένα μεγάλο ορθογώνιο, σαν ανοιχτό στόμα φάλαινας, στο οποίο θα έγραφαν οι εθελοντές τα σχόλια και της ερωτήσεις της.

    Συνήθιζα με ένα διάστημα να κατεβάζω μεγάλα βιβλία όπως το Όσα Παίρνει ο Άνεμος και ο Δον Κιχώτης ψηφιοποιημένα από την ιστοσελίδα Gutemberg και τα πέταγα αυτούσια μέσα στην οπή, ρωτώντας την μερικά πράγματα που δεν είχα καταλάβει. Φαίνεται πως ήταν και άλλοι που με είχαν μιμηθεί, μέχρι που με την ήττα της στις ενδοκομματικές εκλογές της Νέας Δημοκρατίας, ανάρτησε η εν λόγω σελίδα της τη φράση "Ο κύκλος της ανταλλαγής απόψεως με τους πολίτες, έχει ολοκληρωθεί.

    Καταλαβαίνω βέβαια ότι το Αντινιούς τζιάρ δεν είναι σωστό να μονοπωλεί τις κρατικές διαφημίσεις. Αλλά γιατί όμως οι κρατικές διαφημίσεις δεν δοκίμασαν να πάνε και στη Σελίδα της Ντόρας ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΗ ΝΤΟΡΑ - Η ΝΤΟΡΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑ, με τη μεγάλη τρύπα, στην οποία θα έπεφταν με μεγαλύτερη ευστοχία και ευκολία, και δεν θα υπήρχε πρόβλημα από διακριτική μεταχείριση;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Kommenos 20/01/2011 18:47:21

      Πολλές μάσκες πέφτουν σήμερα. Τι γίνεται ρε παιδιά, μπήκαν οι υπάλληλοι όλοι να μας πουν ότι πρέπει να γίνουμε καλά παιδιά;

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Επώνυμος 20/01/2011 18:54:06

        Κεντάει, όπως πάντα!

        Αλλά εγώ νομίζω ότι η προσφορά διαφήμισης ήταν ιδέα τίποτα πασοκάνθρωπων... που διαβάζουν Αντι για να φρενάρουν κυρίως τον Αρχαίο.

        Αυτός έχει χτυπήσει κέντρο με τις έρευνές του.

        Θα πρότεινα συνδρομές των σχολιαστών για μια επιτόπια δημοσιογραφική έρευνα στο Ζug ας πούμε ή στα υποθηκοφυλάκεια στο Chi.City...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Επώνυμος 20/01/2011 19:19:46

        Τα παλιόπαιδα τ' ατίθασα!

  27. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 20/01/2011 18:45:13

    Ρε Φάκτορα, συγγνώμην. Αλλά είσαι στον Ιππικό όμιλο, όπως ο σύζυγός της για να πάρεις χορηγία από την Siemens; Αϊ παράτα μας τότε

  28. MatrixRevolutionEra avatar
    MatrixRevolutionEra 20/01/2011 18:45:55

    Χαχαχαχα να είναι καλά η ντορίτα με έκανε και γέλασα!!!Αν είχα αμφιβολίες για την ποιότητα του αντινιουζ θα μου είχαν φύγει μετά από αυτο!Κυρά μου ο κόσμος καίγεται κι εσυ...νομίζεις ότι η φωτία δεν θα σε κάψει;;;

  29. MatrixRevolutionEra avatar
    MatrixRevolutionEra 20/01/2011 18:52:22

    Ως τώρα αποκαλούσα την ντόρα θυληκό γαπ. Πόσο λάθος έκανα...ο ΓΑΠ είναι πιο έξυπνος!

  30. blue nile avatar
    blue nile 20/01/2011 18:59:42

    ...δεν υπάρχει άλλη εξήγηση ...κάποιος από τους φάκτορες είναι πολύ μορφονιός...
    τη καψούρεψε τη Κρήσσα αψηλή που βλέποντας τον έρωτα της να μένει δίχως ανταπόκριση επιτίθεται μανιασμένα στην ιστοσελίδα...κόντρα στη λογική της εξουδετέρωσης των αντιπάλων φωνών μέσω πέπλου σιωπής που πρέπει να περιβάλει την ύπαρξη τους ...και μετά πάτε να βγάλετε πολιτικά συμπεράσματα , κοτζάμ αρχηγός κόμματος και πρώην κόμματος (λέμε τώρα) χαρίζει δημοσιότητα στους αποτελεσματικότερους επικριτές της και τζάμπα διαφήμιση από'κει που δεν το περιμένουν...όσο για το ίσως απωθητικό του ερωτικού καλέσματος ένα έχω να πω : η προτίμηση παραμένει προτίμηση από όπου και αν προέρχεται...δεν έχει ξέρεις με γούσταρε η τάδε ή η δείνα αλλά είναι κάμπια (και σε αναπόδραστη κατάσταση μη προβίβασης σε χρυσαλλίδα), αφού αυτή θα έρθουν και άλλες και καλύτερες...άντε και εις ανώτερα...

  31. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 20/01/2011 19:06:13

    Lady Gafa !!!

    Η κάθε της κίνηση, χειρότερη από την προηγούμενη. Ψυχική διαταραχή διαρκείας.

  32. gloup avatar
    gloup 20/01/2011 19:15:01

    -Αψύ ξύδι που χαλάει τ’ αγγειό του
    -Του κακορίζικου η μοίρα, κακή βουλή του βάζει
    -Πρέπει να ερμηνεύουμε τον κακό χαρακτήρα σαν ένα σημάδι αισθήματος κατωτερότητας ( Alfred Adler)
    -Nemo malus felix : κανένας κακός δεν είναι ευτυχισμένος ( Γιουβενάλης )

  33. factorx avatar
    factorx 20/01/2011 19:16:49

    Βγήκαν κάποιοι Καραγκιόζηδες της γνωστής παρέας και λένε οτι μαλακωσαμε την κριτική στην Τίνα, γι αυτό πήραμε την διαφήμιση. Όποιος βρεί εστω και μια λέξη υπερ, ή παραπολιτικό, η ο,τιδήποτε άλλο να έρθει να του δωσω την αξια της διαφημισης στο ακέραιο. Σε εξι μηνες όμως οταν θα την πληρωθω κι εγω - αν δεν εχει καταρρευσει το κρατος μεχρι τοτε.

  34. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 19:19:44

    Σας εχω καλο ανεκδοτο !!
    Ο Εκπρόσωπος τύπου του κινήματος Δημοκρατική Συμμαχία, Γιάννης Οικονόμου, ήταν καυστικός αναφορικά με τον κυβερνητικό χειρισμό της υπόθεσης Siemens και δήλωσε :“Σε μια περίοδο που βρίσκεται σε εξέλιξη η προσπάθεια συμψηφισμού και κουκουλώματος για τις μίζες της SIEMENS, o εμπαιγμός της κοινής γνώμης από την κυβέρνηση για το νόμο περί ευθύνης υπουργών, δεν έχει όρια”......
    “Για να προχωρήσουμε μπροστά, οι πολίτες πρέπει να είναι βέβαιοι ότι οι πολιτικοί δίνουν λόγο για τις ευθύνες τους στη Δικαιοσύνη και πληρώνουν όπως όλος ο κόσμος. Οι γόρδιοι δεσμοί δεν λύνονται. Κόβονται»..........
    χαχαχααα εμεις τον κοψαμε Θοδωρααααααα.

    ΕΣΥ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ "ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ" ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΜΑΣ.... ΞΥΝΕΣΑΙ ΣΤΗΝ ΓΚΛΙΤΣΑ..

    Γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε.. χμου χμου
    Καλτσεστρουυυτσιιιιιι, Ξυστοοοοοοο, ΟΟΟτττεεεεε... Βιζιτεεεεεςςς....

    ΠΠ

  35. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 20/01/2011 19:22:07

    Αφιέρωση

    http://www.youtube.com/watch?v=cuuiNPJIuuA

  36. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 20/01/2011 19:29:59

    Πράσινου ενδιαφέροντος θέμα:
    Εν μέσω εντόνων διαμαρτυριών ο πρωθυπουργός πήγε στην Κοζάνη για να προαναγγείλει την δημιουργία μεγάλου φωτοβολταϊκού πάρκου στην περιοχή. Εργαζόμενοι της ΔΕΗ, φοιτητές, συμβασιούχοι πήγαν για να διαμαρτυρηθούν αλλά …το πήραν το μάθημά τους, αφού τα ΜΑΤ όχι μόνο δεν τους άφησαν να πλησιάσουν τον πρωθυπουργό, αλλά δέχτηκαν επίθεση που εξελίχθηκαν σε συγκρούσεις.

    “Κάτω η Χούντα του ΠΑΣΟΚ” φώναζαν οι διαδηλωτές, αλλά το βράδυ θα δείτε περισσότερο το ξύλο που έφαγε ο Κούγιας…

    Να υπενθυμίζουμε ότι η περιοχή της Κοζάνης είναι κατεξοχήν πράσινη περιοχή, όχι μόνο γιατί από εκεί κατάγεται ο υπουργός Οικονομικών, αλλά παραδοσιακά στηρίζουν το κυβερνών κόμμα…
    αἰέν ἀριστεύειν , ολυμπία

    Πρόκειται για το έργο που θα γίνει μισό μισό με την USA, 51% οι Έλληνες και 49% οι αμερικάνοι και θα δουλεύουν οι είλωτες Έλληνες 500 χρόνια για να πλουτίζουν οι αμερικάνοι πατριώτες...

    Ενώ υπάρχουν τόσοι Έλληνες επενδυτές να επένδυαν με συμμετοχικό κοινοπρακτικό σχήμα, όσοι τους απορρίφθηκαν αιτήσεις για άλλες περιοχές, και να ήταν πολύ μεγαλύτερο το Ελληνικό ποσοστό.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 20/01/2011 19:43:07

      2.500 στρεμματα καθρεφτες!!! εκει η Τιτινα δεν ειχε προβλημα με νατουρες και περιβαλλον !!... ΘΑ το βαλει Fast Track Ο Παμπουκης?? χαχα
      Να δουμε ποιοι θα ειναι οι υπεργολαβοι, τι πανελ και βασεις θα τοποθετησουν.. και θα σας πω τι εχει γινει ακριβως !

      ΠΠ

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 19:45:57

        νομίζω είναι απευθείας ανάθεση αυτό...

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ αλλενάκι 20/01/2011 19:46:48

          είπαμε, το πασοκ μοίραζε σε περισσότερους εξ απανέκαθεν, αλλά μην το παραξηλώνετε σύντροφοι...

          • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
            ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 20/01/2011 19:54:40

            μια ενσταση να γινει.. πχ πολ αεροπορια... με 2.500 στρεμματα καθρευτες θα βλεπουν θαλασσα στην Κοζανη !!!.. δε θα γινει ποτε ! τα πουλια δε θα βρισουν εδαφος... και αν φυσαει.... θα εχουμε θορυβο. πολυ θορυβο..
            να το δω και να μην το πιστεψω ! ασε που θα ειναι και δεδικασμενο για τους υπολοιπους.. επενδυτες!!! εκβιασμος.
            ενσταση στην ενσταση και καταγγελια! ΣτΕ

            ΠΠ

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/01/2011 19:56:25

            είσαι φοβερός!!!

          • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
            ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 20/01/2011 20:17:59

            και μιλανε για 1 δις επενδυση.. εχουν βακει 400 εκ ευρω αερα στη δηλωση να μας προετοιμασουν για τα ενεχυρα της ΔΕΗ για να παρει Δανειο.
            να σου δειξω τον αερα και τα ενεχυρα!!...
            1 Δις επενδυση
            30% ιδια κεφαλαια= 300εκ
            70% Δανειο=700εκ με 7%
            τα 700 εκ θελουν ενεχυρο
            α. τη συμβαση αγορας ρευματος του ΔΕΣΜΗΕ 40 εκ ευρω το χρονο
            β. Μετρητα/Ακινητα/ Λοιπα εσοδα ΔΕΗ ή και μετοχες.

            Να δω τις Τραπεζες που θα δωσουν τα Δανεια. Ελληνικες η Ξενες?? αν ειναι Ξενες θα εχουν ενεχειριασει ΔΕΗ και ΕΣΟΔΑ για 15 χρονια!

            τα πραγματικα εξοδα εγκαταστασης δεν ξεπερνουν τα 600 εκ για 200ΜΒ ΦΒ. ΜΑΧ ΜΑΧ

            ΠΠ

  37. of8almos avatar
    of8almos 20/01/2011 19:32:54

    Φυσικά και θα έπρεπε να μην επιτρέπετε στο δημόσιο γενικά και σε εταιρίες που έχουν εμπορικές συναλλαγές με το δημόσιο να βάζουν διαφημίσεις σε κάθε είδους μέσα μαζικής ενημέρωσης (περιλαμβάνοντας τώρα ποιά και portal-forum ειδήσεων) Αλλιώς η διαφάνεια τέλος και στο νέο μέσο...

    • of8almos avatar
      of8almos @ of8almos 20/01/2011 19:34:11

      Και μην μου πεί κάποιος οτι ειναι νόμιμο είναι και ηθικά γιατί αυτά έλεγε ο Βουλγαράκης και είναι στο ταμείο ανεργίας τώρα!

  38. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 20/01/2011 19:41:15

    Ζηλεύετε την κοπέλα ρε, επειδή δεν σας κάλεσε, όπως τον Χριστοφοράκο, στους γάμους, στο Καρπενήσι και στα Χανιά. Ντροπή σας.

  39. φωτεινη avatar
    φωτεινη 20/01/2011 19:41:37

    καλο δεν ειναι να διαφημιζεται το αντινιουζ και ως λιγο ...πασοκικο?θα τραβηξει και δυσαρεστημενους πασοκους,σαν το τιραμολα ας πουμε και θα δουνε το φως το αληθινο του...σαμαρα.

  40. vonchristoforakos avatar
    vonchristoforakos 20/01/2011 19:43:55

    Φάκοτορα, έχω μια καλή άκρη στη Siemens, για τηλεφωνικά κέντρα, κομπιουτεράκια, κινητά, φούρνους μικροκυμάτων και άλλες οικιακές συσκευές. Τι λές, βγάζεις τη διαφήμιση που σου δωσαν από πάνω; Εσύ θα χάσεις αμα δεν το κάνεις. Στη ζούλα, θα χεις και καμμιά χορηγία, ταξιδάκια για φόρμουλα 1 και -μεταξύ μας- έναν τραπεζικό λογαριασμό.

  41. ΓΙΩΡΓΗΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΗΣ 20/01/2011 19:44:45

    ΜΕ ΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΑΙ ΕΝΑ (1) ΟΥΣΤ Ή ΑΪ ΣΥΧΤΙΡ & ΝΙΕΤ.....

  42. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 20/01/2011 20:05:29

    Κυρία Υπουργέ, ως ΥΠ.ΕΞ. είσασταν αποκλειστικά και μόνη αρμόδια για την διαχείριση των "μυστικών" λεγομένων κονδυλίων του συγκεκριμένου Υπουργείου.Μπορείτε να μας πείτε αν και σε ποιούς δημοσιογράφους δόθηκαν χρήματα και για ποιόν ειδικότερα σκοπό;Μπορείτε επίσης να μας πείτε ποιά άτομα του ευρύτερου οικογενειακού σας περιβάλλοντος ήσαν στο pay-roll του Υπουργείου με την ιδιότητα των "συμβούλων" και με ποιά τυπικά και ουσιαστικά προσόντα; Κυρία Υπουργέ, ως πεπειραμένη πολιτικός, πρέπει να επιδιώκετε την ύπαρξη ιστοσελίδων και media όπως το "Antinews".Ιδέες σας δίνουν, σας φέρνουν πιό κοντά στην καθημερινότητα του κοινού και του εκλογικού σώματος στο οποίο απευθύνεστε.Πλέον τούτου, ως "προβεβλημένη" πολιτικός έχετε την υποχρέωση να ανέχεσθε και την κριτική, ενδεχομένως και την σκληρή καμιά φορά.Θυμηθείτε τι έκανε ο πατέρας σας: πρωτίστως επεδίωκε επαφή με τα εχθρικά διακείμενα φύλλα εφημερίδων.Η κάνω λάθος...

  43. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/01/2011 20:39:21

    Καλή η διαφήμιση, αλλά από τότε που μπήκε βάρυνε σημαντικά το σάϊτ, και κάνει πολύ ώρα να το ανεβάσει ο Η/Υ μου.
    Σνιφ.
    Ουδέν καλόν αμιγές κακού.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 20/01/2011 21:07:46

      Strange,
      μαλλον ο Η/Υ σου θέλει άλλαγή.
      Να κάνουμε έρανο;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 20/01/2011 21:33:47

        Ωχ, λές;

  44. tria_poylakia avatar
    tria_poylakia 20/01/2011 21:23:07

    Με αφορμή επικείμενη επίσκεψη της Ντόρας στη Θράκη, όπου θέλει σε μεταγενέστερο χρόνο να πραγματοποιήσει και το πρώτο συνέδριο του κομματός της διαβάζουμε στo www.fonirodopis.gr.Εντός «...» οι τοποθετήσεις της ΔΗ.ΣΥ.
    «εξετάστε από μηδενική βάση, πού χρειάζεται να μείνει και τι πρέπει να κάνει το κράτος και -όπου αυτό είναι δυνατόν- επιστρέψτε τον τομέα των υπηρεσιών στην κοινωνία των πολιτών». Σε απλά ελληνικά απολύσεις στον ευρύτερο δημόσιο τομέα."Πάταξη" της ανεργίας δηλαδή και "ρεβανσισμός" απέναντι σε ένα σύστημα το οποίο τόσο χρόνια τόσο πιστά η ίδια υπηρέτησε…

    “η Δημοκρατική Συμμαχία κάνει «τη διαφορά μέσα σε ένα μουχλιασμένο, παράλυτο από τις παλαιοκομματικές δεσμεύσεις και την πολιτική συμβατότητα πολιτικό σύστημα»”.Μουχλιάσμενο,παράλυτο, πλαιοκομματικό.Τον κομματικό-πολιτικό της είδωλο στον καθρέφτη έβλεπε η πρόεδρος, προφανώς.
    και το κερασάκι στην τούρτα:
    “μειονοτικοί κύκλοι ισχυρίζονται ότι η κ. Μπακογιάννη θα προβεί και σε σημαντικές ανακοινώσεις σχετικά με τις προθέσεις της για τη μειονότητα της Θράκης”.
    ΠΑΣΟΚ (βλέπε ΓΑΠ, Δρούτσα),ΔΗΣΥ (Ντόρα,Ιλχάν Αχμέτ) και όλες “οι εθνικές δυνάμεις” ασχολούνται σοβαρά με τη Θράκη…ΔΗμοκρατική ΣYνομωσία με θύμα τα εθνικά μας συμφέροντα.
    Θα υπάρχουν ειδήσεις και ενημέρωση από το antinews.gr για το τι θα ειπωθεί από Ντόρα στην Θράκη και το τι θα διαδραματιστεί κατά την παραμονή της εκεί ..?

  45. Κώστας Δανδουλακης avatar
    Κώστας Δανδουλακης 20/01/2011 21:32:59

    Θυμάσε που σου τά λεγα Ντορούλα το θυμάσε,
    μπρούμιτα και ξεσκέπαστη ποτέ ναμην κοιμάσε.
    Ακόμα κι αν το ξέχασες, το ξέρει ο κόσμος όλος
    οντες κοιμάσε μπρούμιτα, αέρα παίρνει ο κόλος!!

  46. occultist avatar
    occultist 20/01/2011 22:07:44

    “αξύριστη με σανδάλια”;; Ωχο-χο-χο γούστα που έχει ο πρίγκιψ Νικόλαος. :)

  47. Wolf avatar
    Wolf 20/01/2011 22:08:28

    Ας πει κάποιος στην εν λόγω κυρία, ότι τα κριτήρια για να μπει διαφήμιση στο διαδίκτυο είναι πολύ απλά: δεν είναι τίποτα περισσότερο από την αναγνωσιμότητα, την επισκεψιμότητα και τα focus groups -ηλικιακά, κλπ- που παρακολουθούν το site.
    Έτσι λοιπόν κυρία μου, οι διαφημιζόμενοι και τα media shop, επιλέγουν που θα διαφημιστούν. Είναι καθαρά θέμα επικοινωνίας των προγραμμάτων που σχεδιάζουν, επιχειρήσεις, οργανισμοί, ώστε να είναι γίνουν γνωστά στο ευρύ κοινό.

    Αν δεν το καταλάβατε, θα σας το πω απλά: γ+α=γα, τ+α=τα, όλο μαζί ΓΑΤΑ!!! Αυτά.

  48. Κώστας avatar
    Κώστας 20/01/2011 22:10:27

    Πρόκειται περί θηλυκού Βασίλη Λεβέντη.
    Εξευτελισμός χωρίς τέλος...

  49. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 20/01/2011 22:12:25

    Πού κατάντησε η Θοδώρα?? Μιλάμε για απίστευτο κατήφορο. Όχι Γ Εθνική..Ούτε τοπικό πρωτάθλημα Κάτω Ραχούλας δεν παίζει!

  50. man8os avatar
    man8os 21/01/2011 00:27:31

    Θα παιξει επαξια στην Γ μεχρι να βαρεθει και να παει να φτιαξει καμια τυροπιτα.

  51. Tassos avatar
    Tassos 21/01/2011 00:29:02

    Με πρόλαβες!

  52. Tassos avatar
    Tassos 21/01/2011 00:31:28

    Πάντως πλάκα πλάκα φάκτορα, έκανες το μεγάλο μπαμ φέτος. Μπράβο! Εντωμεταξύ ας πει κάποιος στην μεγαλοκοπέλλα ότι στην Αμερική φέτος οι διαφημίσεις στο ιντερνετ ξεπέρασαν αυτές των εφημερίδων.

  53. nai avatar
    nai 21/01/2011 00:42:54

    TO BEBAIO EINAI ...OTI EXOYME MIA .."φανατικη " ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ...ΟΛΕ...ΑΝΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΗΘEΙΕΣ...
    ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ...
    ΑΧ ΑΥΠΝΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ...ΑΤΑΚΤΑ ANTINEWS....

  54. nai avatar
    nai 21/01/2011 00:50:25

    ΚΑΤΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ...??????ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ...ΟΦΟΥ ΟΦΟΥ..

  55. IXNOS1 avatar
    IXNOS1 21/01/2011 01:02:33

    Μάλλον θα βάλουμε και εμείς διαφήμηση μπας και ασχοληθεί και με μας στην βουλή,να πάρουμε κανένα κλικ,γιατί οσα και μπινελίκια και αποκαλύψεις να κάνουμε, δεν υδρώνει το αυτί της. Καλή η ιδέα.

  56. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 21/01/2011 02:27:02

    δυσαρεστημένοι άνθρωποι που έχουν ψηφίσει πασοκ υπάρχουν
    δυσαρεστημένοι πασόκοι δεν υπάρχουν

  57. loretta avatar
    loretta 21/01/2011 02:29:49

    Αυτο και αν δεν ειναι θρασσος κυριε Ροδινε...η κυρια που διατυμπανιζει την βαθεια δημοκρατικοτητα της ...να τα βαζει με οσους απλα ασκουνε το δημοκρατικο τους δικαιωμα δηλ να εκφραζουν ελευθερα την αποψη τους..!!

    ...Ετσι να συνεχισει ...και θα δει τι ποσοστα θα παρει....(στις δημοσκοπισεις δινουν μειον ποσοστα???)

  58. loretta avatar
    loretta 21/01/2011 02:35:30

    πω ρε συ φακτορα... περιμενεις να πληρωθεις κιολας?? καηκες....!!

  59. Nεφέλη avatar
    Nεφέλη 21/01/2011 02:37:37

    Το νέο τροκτικό που σχολιάζει δυσμενώς πόθεν προέκυψε;
    Οι εκφράσεις του, κάποιον που δήθεν δαγκώνει, μου θυμίζουν...

  60. anideos avatar
    anideos 21/01/2011 04:51:07

    Προσοχη μην σας μπλεξουνε παιδια, η Ερωτηση ειναι πονηρη.

  61. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 21/01/2011 05:13:59

    @factorx
    Ίσως να πρόκειται για Επικοινωνιακό τέχνασμα - ιmpression technique, έτσι ώστε να αποτυπωθεί στο υποσυνείδητο όλων ότι "τα παίρνετε" από τον δημόσιο κουρβανά και σεις, οπότε............

    Υ.Γ.
    Εγώ πάντως μετά το άθρο σας πρόσεξα την διαφήμηση

  62. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 21/01/2011 08:37:25

    απ'οτι βλεπω μια και μόνο διαφήμιση αρκεί για να βάλετε νερό στο κρασί

  63. Aggelos avatar
    Aggelos 21/01/2011 10:23:00

    "Εγώ πάντως μετά το άθρο σας πρόσεξα την διαφήμηση
    "

    και εγω..

  64. "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
    "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 21/01/2011 11:27:18

    Τώρα που μεγάλωσε η κ. Ντόρα και απόκτησε δικό της "σπίτι", μήπως πρέπει να μάθει ότι μια διαφήμιση δεν είναι μόνο "οικονομική συναλλαγή", αλλά,κυρίως, ένα μήνυμα που απευθύνεται σε όσο το δυνατόν περισσότερους αποδέκτες; Άρα το ζητούμενο, για τον διαφημιζόμενο είναι να εντοπίσει πού βρίσκονται οι περισσότεροι αποδέκτες! Τόσο απλό!

  65. καινός avatar
    καινός 21/01/2011 11:59:06

    any publicity is good publicity.

    Τυχεροί είσαστε που σας διαφημίζει!!!

    Ευχαριστώ πρέπει να της πείτε βρε!

  66. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) 21/01/2011 12:52:39

    Ακριβως αυτο! Να γινει θεμα.

  67. Ειναι avatar
    Ειναι 21/01/2011 14:17:47

    Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννα αντιΝιουζοσύνη!

  68. triptokarudos avatar
    triptokarudos 21/01/2011 14:18:41

    Το ένας λάθος μετά το άλλο η ηγέτις....

    Από τον πατέρας της πήρε (δυστυχώς για αυτήν)
    μόνον τα ελαττώματα

    εν εκ των οποίων η στείρα εκδικητικότης

  69. απλώστρα avatar
    απλώστρα 21/01/2011 14:20:48

    ΣΩΣ ΕΙΜΙ, ΤΙΜΙΕ, ΣΩΣ. :)
    ΣΟΦΑ ΤΑΙ ΚΑΙ ΜΗ, ΓΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑΦΟΣ.

  70. Ειναι avatar
    Ειναι 21/01/2011 14:32:06

    Δεν Αντέχω, Δεν Αντέχω
    Το Αντινιους μπροστά μου εχω!
    Αν ερώτηση δεν κάνω,
    θα πεθάνω, θα πεθάνω!

    Εγκαλώ σας , εγκαλώ,
    όλους σας σας συγκαλώ!
    Ερθετε στα συγκαλά σας!
    Πού πετάτε τα λεφτά σας!

    ΜΕ πειράζει, με τρομάζει!
    όλοι εκεί με κοροδεύουν,
    με γελάνε, με παιδεύουν!
    Πέστε μου γιατί , γιατί,
    παίρνουν δι-α-φήμισή!!!!

    Ντορελόπη η ΜνηΣτή!

  71. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 21/01/2011 16:08:35

    Χαχαχα! ΕΕΕΤΣΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΜΥΡΑ που έλεγε κάποτε και ένας σοφός του ελληνικού κινηματογράφου!

  72. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 21/01/2011 16:13:31

    Παλιό το nick, μπατσόκ...
    με την αλμύρα κυρά ντόρα, με την αλμύρα.... τα θαλασσινά.

  73. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 21/01/2011 16:17:18

    και να λένε για ταινίες με βρυκόλακες, χμμ.. δεν είν' κακόοοο, δεν είν' κακόοο..

  74. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 21/01/2011 16:19:49

    o γκούγκλης είναι ο φίλος μας, αργά αλλά σταθερά επιβραβεύει τις σελίδες με πραγματική παραγωγή περιεχομένου και ειδήσεων.

  75. Ειναι avatar
    Ειναι 21/01/2011 18:32:38

    Έβαλαμε την γάταν μας να κλάψει!
    http://www.youtube.com/watch?v=2bDY2wCvvTM

  76. loretta avatar
    loretta 21/01/2011 19:12:12

    xaxaxax ax βρε Τιραμολα...τωρα μου θυμισες σκηνη απο Εξορκιστη...εκει που γυριζε το κεφαλι της δαιμονισμενης....χαχαα

  77. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 21/01/2011 23:25:01

    Αυτή η μακακία ερώτηση πετυχαίνει ακριβώς το αντίθετο. Ο Οικονόμου δεν έχει μυαλό να προστατεύσει την κυρία εργοδότη του;

  78. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 21/01/2011 23:27:22

    Εσένα που σε μπινελικώνουμε νυχθημερόν?
    Έπαθες τίποτα?
    Μάλλον έχει αρχίσει και σου αρέσει.

  79. η Dimi avatar
    η Dimi 22/01/2011 07:14:09

    «Ω τραυλολόγο, δυο φορές τραυλό σαγόνι

    τραυλόλαλο, ολότραυλο, τραυλόστομα,

    που με το άναθρο τραυλίζεις τραύλισμα του τρυγονιού,

    σφύριζε, κράζε, την τραυλή σου μελωδία στρίγγλιζε,

    κρου κρου τσιρίζοντας

    στων δέντρων τα γερμένα τα κλαδιά»

    ~Λέοντος Φιλοσόφου ή Μαθηματικού (9ος αιών)

  80. η Dimi avatar
    η Dimi 22/01/2011 07:54:40

    Η «πρόθυμη» Ziraat στη Κομοτηνή, δίνει αυθημερόν δάνεια, λέει. Χωρίς εγγυήσεις. Μόνο με φωτοτυπία της ταυτότητας και το Εκκαθαριστικό Εφορίας.

    Πέραν «της προθυμίας τους» τα μόγγολα να μοιράζουν αφειδώς δάνεια, το εξόχως προσβλητικό κι ανησυχητικό είναι ότι οι συμβάσεις των δανείων αυτών προς υπογραφή, Σε Ελληνικό Εδαφος, είναι στην αγγλική, ή τουρκική . Οχι, στην Ελληνική γλώσσα! Με ό,τι κινδύνους αυτό συνεπάγεται γιά υποθηκεύσεις κατοικιών, καταστημάτων και Ελληνικής Γης.

    «Θα γονατίσω τους Ελληνες όσο ποτέ κανείς δεν κατάφερε» ~Η ΝεοΟθωμανοΠροσκυνημένη ρόμπα η τυρκουάζ.

  81. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 22/01/2011 08:50:14

    Γιατι να μην το κανουν;Αφου οι Ελληνες αποδειχθηκαν ανικανοι να διοικησουν το κρατος τους καποιος αλλος θα επωφεληθει.

  82. η Dimi avatar
    η Dimi 22/01/2011 12:49:04

    @ ψυχραιμία Ποιοί είναι αυτοί οι Ελληνες ανίκανοι να διοικήσουν το κράτος τους; ερωτώ, επειδή: ούτε ο Τιμονιέρης του ΔΝΤ Τιτανικού, ούτε ο Καμαρώτος των Οικονομικών, ούτε η Τοξίνη "μαζί τα φάγαμε" ούτε ο "6μηνίτης" Μη-Εθνικής Αμύνης, ούτε η Bilderberg Mη-Εθνικής Παιδείας και Διά Βίου Αμάθειας, oύτε ο υπουργός των Λάθρο Samina/2000, ούτε ο κιμπάρης της Ευδοκίας, ούτε ο mr colgate, ούτε ο πωλών κάστανα, ούτε "ο μπούκλας" του βόθρου στην 3000χρονη Κερατέα, ούτε ο "ευχαριστούμε τους αμερικανούς" γκριζάρης των Ιμίων κι εκσυγχρονιστής της ισχυρής με δανεικά ελλάδας, ούτε το πρασινο-σοβιέτ πέταλο, ούτε.. ούτε... οι λοιποί λαοπλάνοι Λαθροψηφοθήρες ΕΘΝΟΚΤΟΝΟΙ, έχουν οποιαδήποτε σχέση με, ή ενδιαφέρονται γιά, την Ελλάδα και τους Ελληνες.

    Τέτοιου εύρους Jackpot! αντίχριστων ισλαμοπροσκυνημένων μισελλήλων, ψευτο-προοδευτικών δωσιλόγων, ΔΕΝ έλαχε ποτέ ξανά σ'αυτήν εδώ, τη δύσμοιρη χώρα. Ενας εφιαλτικός τεράστιος γόρδιος δεσμός, τον οποίο μόνον ένα σύγχρονο ΜεγΑλεξανδρινό σπαθί, θα μπορούσε οριστικά και αμετάκλητα να λύσει.

  83. greek avatar
    greek 22/01/2011 18:05:58

    Κι αυτή...ποιον ρώτησε και χρηματοδότησε με δικά μας χρήματα τον Δημητρά;;;
    Και ποιον ρώτησε και προσέλαβε τον γιό της με δικά μας έξοδα ;
    Πόσα δισεκατομμύρια μοιράζει ο ΟΠΑΠ και ο ΟΤΕ εδώ και δεκαετίες στα τσιράκια των πολιτικών χωρίς κριτήρια αναγνωσιμότητας κλπ;
    Κι άλλη παρθενογένεση στο Μητσοτακέικο!

  84. ειδικευόμενος ακτινολόγος avatar
    ειδικευόμενος ακτινολόγος 22/01/2011 18:17:08

    Να σε φυλάει ο Θεός απ' τ' άδικο κι από κακιά γυναίκα!

  85. thanasis avatar
    thanasis 22/01/2011 20:07:43

    ας μιληση η ντορα για το ποιος αφησε το χριστοφορακο να φυγη
    ας μας πη το γραφειο της ποσες συσκευες SIEMENSεχει
    ας μας πη γιατι διεγραψε 300 στελεχη της ΟΝΝΕΔ και μετα
    ας μιληση για καθαρση και για καινουργιο κομμα
    ο δε κυριος εκπρωσοπος της ας μας πη ποσα ενσημα εχει
    κοληση και τοτε ας γιναι τιμητης των παντων

  86. αρμόδιος και γνωρίζων avatar