Μπουμπούκος... ο ανατρεπτικός
09/10/2015 10:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μπουμπούκος... ο ανατρεπτικός

Έλεος!!!

Εντάξει, είπαμε ότι η υπερπροβολή «λωλαίνει» τον άνθρωπο αλλά αυτό που έχει πάθει ο Άδωνις είναι πλέον εκτός ψυχιατρικής ανάλυσης. Όσα λέει και όσα πράττει μπορεί να είναι προσωπικές του επιλογές αλλά ως υποψήφιος αρχηγός της ΝΔ οφείλει να επιδεικνύει τη στοιχειώδη σοβαρότητα. Αλλιώς ας πάει σπίτι του να παίζει βιολί και ο μαέστρος να τον κατευθύνει.

Όποιος είχε την… τύχη ή ατυχία να ακούσει την ανατρεπτική (κατά δήλωση Τράγκα) συνέντευξή του στον Real FM θα πρέπει να σκέφτηκε πόσο πιο σοβαρός είναι ο Λεβέντης ο κανονικός. Γιατί ο Άδωνις να παίζει το ρόλο του διασκεδαστή Λεβέντη της ΝΔ, αυτό δεν του πάει καθόλου και είναι προσβλητικό για το κόμμα.

Βεβαίως ο Τράγκας ή… Δάγκας για ευνόητους λόγους έχει κάθε λόγο να γελοιοποιεί τη διαδικασία και να κάνει ανόητες ερωτήσεις, δήθεν ότι η συνέντευξη που παίρνει δεν είναι στημένη.

Άλλο όμως αυθόρμητες απαντήσεις για μείζονα θέματα της χώρας κι άλλο να μαθαίνουμε αν ο Άδωνις πήγε σε μπουρδέλο ή αν κάπνισε χασίς ή αν εκτελεί τα συζυγικά του καθήκοντα μετά της Ευγενίας κανονικά. Έλεος πια με τους παρανοϊκούς, τους εξυπνάκηδες, τους λαϊκιστές και τους τρελαμένους που κάνουν τα πάντα για λίγα λεπτά διασημότητας. Δεν μπορεί ο κάθε Άδωνις να φέρεται έτσι και ταυτόχρονα να διεκδικεί την καρέκλα που κάποτε έκατσε ο Καραμανλής.

Διαβάστε ορισμένες ατάκες του Άδωνι Γεωργιάδη και θα βγάλετε τα συμπεράσματά σας:

- Δεν καπνίζω, δεν έχω κάνει ποτέ χασίς

- Δεν έχω πάει ποτέ σε οίκο ανοχής, είχα επιτυχία στις γυναίκες. Την πρώτη μου γκόμενα είχα στην έκτη δημοτικού.

- Ήμουν μαθητής με μέσο όρο πάνω από 18, εγώ όμως δεν έκανα καταλήψεις.

- Τα παιδιά μου πάνε σε ιδιωτικό σχολείο. Το παιδί μου δεν θέλω να είναι όμηρος καταλήψεων.

- Πίνω ελάχιστα. Εάν μου βάλεις τώρα ένα ποτήρι ουίσκι, θα τραγουδούσα.

- Καταλαβαίνω στη Βουλή ποιοι έχουν πιει.

- Η Ευγενία δεν ήθελε να κάνει τηλεόραση και τώρα με βοηθάει στο γραφείο μου.

- Αγαπάω το σκύλο που έχουμε στην οικογένεια. Και εγώ το βγάζω βόλτα..

- Έχω καταστραφεί οικονομικά από την πολιτική. Μου έκαψαν 16 φορές το βιβλιοπωλείο.

- Η Νέα Δημοκρατία είχε πάντα κλειστές τις πόρτες στους νέους ανθρώπους. Αυτό θα το αλλάξω.

- Είμαι το αουτσάιντερ στην κούρσα. Εάν όμως με επιλέξουν, η επόμενη ημέρα θα είναι διαφορετική. – Έχω ζητήσει συγγνώμη στους Εβραίους για το βιβλίο του Πλεύρη. Δεν ήμουν ποτέ αντισημίτης στην ζωή μου. Εάν δείτε το βίντεο στο youtube, είπα ότι δεν υιοθετώ τις απόψεις του βιβλίου.

- Δεν πρόκειται να πω τίποτα για τον Γιώργο Καρατζαφέρη, ότι και να πει για εμένα.

- Έχω πει πολλά εναντίον της Νέας Δημοκρατίας. Εσύ Τράγκα, δεν την έχεις κατηγορήσει; Δεν την πονάς; Μπορεί να πεις μια υπερβολή, γιατί την πονάς.

- Ξέρω όλους τους καναλάρχες. Δεν έχω φάει ποτέ με κανέναν. Τον κ. Λεωνίδα Μπόμπολα δεν τον έχω γνωρίσει. Τον Φώτη ξέρω.

- Ξέρω την οικογένεια Κυριακού. Τον Μίνωα τον εκτιμώ πάρα πολύ. Τον Θοδωρή τον έχω δει τρεις φορές.

- Είμαι Παναθηναϊκός. Έχω συναντηθεί με την Μαριάνα Βαρδινογιάννη. Κάνει την πιο σημαντική δουλειά στον τομέα της Υγείας. Και ας μου πουν ότι αβαντάρω τους Βαρδινογιάννηδες. Είναι ηρωίδα.

-Τον Κοπελούζο δεν τον έχω δει ποτέ.

- Δεν έχω πάρει ποτέ ηρεμιστικά! Εάν μου δώσεις lexotanil θα πέσω κάτω για μια εβδομάδα. Με τον Παπαδάκη τσακωθήκαμε και την επόμενη ημέρα τα βρήκαμε. Δεν κρατάω κακία σε κανέναν. Στη δουλειά μου, πολλές φορές παραφέρομαι.

- Δεν θα αφήσω τον Τσίπρα σε χλωρό κλαρί! Καταλήψεις δεν θα κάνουμε, είμαστε δεξιοί! Δεν κατάλαβα, γιατί το πεζοδρόμιο ανήκει μόνο στην Αριστερά; Εάν θέλετε μια Ν.Δ. όπως είναι τώρα, δεν θα ψηφίσετε εμένα. Εάν θέλετε μια άλλη Ν.Δ., ψηφίζεται εμένα.

- Με εμένα θα υπάρχει hard rock. Και θα σε έχω δίπλα μου Γιώργο Τράγκα.

- Χθες, ο Μεϊμαράκης ήταν δυνατός. Εάν ακολοθούσε πριν αυτή την τακτική, δεν θα χάναμε με επτά μονάδες. Σε κάποιους τους έπιασε τσιμπρομανία!

- Εάν χρειαστεί να φέρω εγώ μνημόνιο, τέταρτο, θα είναι χωρίς φόρους!

- Εάν ήμουν με τον Κλίντον, θα έβαζα ρε αδερφέ ένα ακουστικό. Η ερώτηση για τους επενδυτές, δεν την κατάλαβε. Μιλάω καλά Αγγλικά… Γαλλικά, λίγο.

- Στο Αμερικάνικο Κογκρέσο έχω πάει ως βουλευτής και έχω μιλήσει χωρίς μεταφραστή.

- Η Ευγενία μου ζητάει να τρώω σωστά, εγώ τρώω σουβλάκια, δεν βάζω τζατζίκι. Έκανα διάδρομο, μονόζυγο.

- Εάν εκλεγώ πρόεδρος της Ν.Δ. θα αδυνατίσω.

- Δεν με έχει πλησιάσει καμία μυστική υπηρεσία.

- Έχω εξομολογηθεί τρεις φορές. Τα είπα στον παπά τις αμαρτίες μου. Δεν θα τις πω σε εσένα Γιώργο Τράγκα.

- Στη Βουλή των Ελλήνων πνέει αέρας ελευθερίας μετά τη Ζωή. Μιλάμε για τύραννος…

-Κάνω σεξ, εσύ δεν κάνεις Γιώργο Τράγκα; Εκτελώ τα καθήκοντα μου στο ακέραιο!

- Δεν με ενοχλούν οι ομοφιλόφιλοι. Έχω φίλους. Ότι είναι στην ιδιωτική ζωή των ανθρώπων, είναι προσωπικό.

- Έχω δώσει πολλές φορές βοήθεια στα παιδιά των φαναριών. Τους έδινα καραμέλες. Βοηθάω πολύ κόσμο με φαγητό.

- Σίγουρα θα μπορούσα να ζήσω με ένα πρόσφυγα από την Συρία. Θα τον φιλοξενούσα στο σπίτι μου. Όχι, όμως, με λαθρομετανάστη.

- Θέλεις να παίξω μπουνιές με τον Τσίπρα στη Βουλή; Όχι. Εάν έχει βρωμιές ο Τσίπρας, θα τις βγάλω όλες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kee avatar
    kee 09/10/2015 11:04:42

    Ό Άδωνις παίζει το παιχνίδι του ... Λαϊκού Δεξιού με την έννοια ότι είναι και καλά το παιδί του λαού και περήφανος δεξιός που δεν είναι από τζάκι κτλ. Το κόλπο θα πιάσει μόνο σε χαμηλού επιπέδου ψηφοφόρους που γουστάρουν κραυγές, τσιρίδες και μπουρδολογία. Αν τώρα το επίπεδο του μέσου ψηφοφόρου είναι αυτό, ε τι να πω, είμαστε άξιοι της μοίρας μας!

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ kee 10/10/2015 09:08:32

      Οντως δεν ειναι απο τζάκι, οντως ειναι ανθρωπος της εργασίας....αυτα ειναι γνωστά, βλάκας εισαι;

    • δεξιος αγωνιστης avatar
      δεξιος αγωνιστης @ kee 10/10/2015 15:50:52

      Το επιπεδο γενικα του Ελληνα το εχουμε δει απο περυσι στις ευρωεκλογες 4 φορες με τον καταληψια πρωτο.Αφηστε λοιπον τις κορωνες περι επιπεδου,και πειτε μας κατι πιο ουσιαστικο.Αυτος ο λαος επιπεδο δεν ειχε ποτε,γιατι αν διεθετε,δεν θα εφερνε τον ρεζιλοπαπανδρεου το 81 παμψηφει,μετα τον Σημιτη,και χαριστικη βολη τον ΓΑΠ που εξευτελισε τον Καραμανλη τον Β,και ο πατερας του τον Καραμανλη τον Α,ασχετα αν ηταν ο Ραλλης 5 μηνες στο τιμονι της ΝΔ τοτε.Απλα τον ειχε βαλει ο γεροκαραμανλης για να μην χασει απ τον Ανδρεα ο εγωισταρος.Τα ξεχασαμε οτι αυτος ευθυνεται για την πτωση της παραταξης απο τοτε? Και ακομη επιμονη οτι η παραταξη τους ανηκει.Ποια παραταξη και ποτε πονεσαν αυτοι για την παραταξη?Μια ζωη νεροκουβαλητες εψαχναν να τους ξελασπωνουν και μετα που τους ειδαν που τους ξερουν.Στην ακρη λοιπον τωρα να αναλαβει καποιος ικανος μπας και βγει η ΝΔ απο το τελμα των βαρωνων και των τεμπεληδων.

  2. Ίδας avatar
    Ίδας 09/10/2015 11:12:35

    Θα είχε ενδιαφέρον πάντως αν απαντούσαν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι στις ίδιες ερωτήσεις.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Ίδας 11/10/2015 19:02:04

      Ακριβώς...

  3. airman avatar
    airman 09/10/2015 11:45:40

    "Η Νέα Δημοκρατία είχε πάντα κλειστές τις πόρτες στους νέους ανθρώπους." Όχι ότι έχει κι άδικο. Όσο για τα υπόλοιπα, αυτός είναι ο Άδωνις.

  4. Δρόμος avatar
    Δρόμος 09/10/2015 12:31:28

    Μπουμπούκος... ο παμπόνηρος συμφεροντολόγος. Το συγκρότημα Real απροκάλυπτα έχει αναλάβει σχεδόν κατ΄αποκλειστικότητα την προώθηση του. Κάποτε ο ρυθμιστής του πολιτικού συστήματος ήταν ο Λαμπράκης. Ανέβαζε και κατέβαζε κυβερνήσεις. Η θέση αυτή χήρεψε και την κληρονόμησε ο Χατζηνικολάου. Όποιον γουστάρει κάνει πρωθυπουργό, αρχηγό κόμματος και όποιον γουστάρει βάζει ή βγάζει από την βουλή (Καμμένος, Λεβέντης, Καρατζαφέρης) Και βέβαια εμπαθής πάντα με την δεξιά παράταξη και τους ηγέτες της. Καραμανλής και Σαμαράς "καλοπεράσανε" από τον "γκουρού" της δημοσιογραφίας. Τώρα θέλει να ελέγξει και την εκλογή αρχηγού της Ν.Δ. Ελπίζω οι ψηφοφόροι της παράταξης να μην τσιμπήσουν.... Αρκετά πιά...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Δρόμος 11/10/2015 19:04:40

      Αν είδες τη συνέντευξη στον Ε-Νικολάκη, προσπάθησαν να του σπάσουν τα νεύρα με τα γελοία σχόλια-παρεμβάσεις τους. Ποια προώθηση; Προσωπικά νομίζω πως θέλουν να τον "κάψουν" με την υπερέκθεση καθώς όταν μιλάς πολύ θα πεις και κάποια χαζά. Για μένα προσωπικά καλά τα πάει για άνθρωπο που δεν τον στήριξε ποτέ κανένα σύστημα και δεν είχε ποτέ επικοινωνιολόγο. Ότι και να γίνει στην εκλογή προέδρου είναι μεγάλος μάγκας να πάει μόνος εναντίον όλων.

  5. Άλυτη Εξίσωση avatar
    Άλυτη Εξίσωση 09/10/2015 14:20:33

    Ό,τι και να λέμε, ο μόνος από τους υποψήφιους ο μη βεβαρυμένος με αμαρτίες και αντιπάθειες (ακόμη), είναι ο κ.Τζιτζικώστας. Στα πολύ θετικά του, αναγνωρίζει κανείς την τόλμη και τη μαγκιά να εναντιωθεί κατά το παρελθόν αλλά και πολύ πρόσφατα, στη θέληση και στις .....προτροπές-αποτροπές των παλαιοτέρων. Αξίζει να έχει ευκαιρία ένας νέος άνθρωπος, που δεν διστάζει όταν το κρίνει σωστό να προκαλεί ''μετωπικές'' και να τις κερδίζει. Μακάρι να είναι αυτός η επιλογή της δεξιάς πλειοψηφίας και να μη διαψεύσει μέσα στο χρόνο, τις προσδοκίες εκείνων που θα τον εμπιστευθούν.

    • ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. avatar
      ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. @ Άλυτη Εξίσωση 09/10/2015 17:37:05

      Αυτός σίγουρα, ούτε είπε, ούτε θα πεί ποτέ ψέμματα...

      • Άλυτη Εξίσωση avatar
        Άλυτη Εξίσωση @ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. 10/10/2015 07:28:56

        Ε, όσα ψέματα και αν μπορεί ενδεχομένως να πεί στο μέλλον ο κ. Τζιτζικώστας (σύμφωνα με την ..προϊστορία των πολιτικών), να μας παραστήσει τον Τσε Γκεβάρα ενώ είναι νεοφιλελεύθερο πιόνι και τρομαγμένος ασβός, αποκλείεται! Το χρυσό και το ρεζιλίκι, το έχει μονοπωλήσει πανηγυρικά πλέον και διά βίου, ο μνημονιοΤσίπρας ο χαχαμίκος, ο παραμυθατζής.

        • ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. avatar
          ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. @ Άλυτη Εξίσωση 10/10/2015 08:44:59

          Δεν έχω αντίρρηση, στις επόμενες εκλογές, Τζιτζικώστα θα ψηφίσω μαζί σου...

        • Άλυτη Εξίσωση avatar
          Άλυτη Εξίσωση @ Άλυτη Εξίσωση 11/10/2015 08:21:38

          @ ΑΧΙΛΕΑΣ Κ.
          Κάλπικες οι ...προβλέψεις σας και ατυχείς, σαν τις ανάπηρες προσδοκίες σας. Ποτέ δεν θα ψηφίσουμε κρίνοντας με τον ίδιο τρόπο αγαπητέ. Εσείς είστε ακόμη ένας τυφλός οπαδός κι εγώ παραμένω ένας ελεύθερος άνθρωπος. Η ραγισμένη κλεψύδρα του Τσιπροψεύταρου αδειάζει γοργά, αφήστε που πια παίζει και να σπάσει πριν την ώρα της..... Πόσους ακόμα μνημονιολάγνους καταχραστές της αριστεράς, ν΄αντέξει αυτός ο τόπος και για πόσο;

  6. Hunter avatar
    Hunter 09/10/2015 14:57:47

    Απαραίτητη προϋπόθεση για να εκλεγεί πλέον κάποιος αρχηγός του κόμματος, είναι να αποποιείται το πρόθεμα "κεντρο-" πριν από τη λέξη "δεξιά"... Μόνον όποιος από τους υποψηφίους δεν "ντρέπεται" να πει τη λέξη "Δεξιά" σκέτη, θα πάρει την ψήφο μας... Οι υποψήφιοι που αυτοπροσδιορίζονται πολιτικά "λίγο απ' όλα", "και με τον αστυφύλαξ και με τον χωροφύλαξ", "και η πίτα ολάκερη και ο σκύλος χορτάτος", "πότε κεντρώοι, πότε δεξιοί και πότε κεντροδεξιοί" κτλ., δεν πρόκειται να δουν ψήφο από το λαό της ΝΔ... Δεν την ξαναπατάμε...

    • Naruto avatar
      Naruto @ Hunter 09/10/2015 16:56:41

      Σωστά , δεν μπορεί να είσαι λίγο δεξιός λίγο κέντρο και να θαυμάζεις και την αριστερά .

    • ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. avatar
      ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. @ Hunter 10/10/2015 08:49:54

      Ναι αλλά η ψήφος, όπως πιστεύει και ο Τζιτζικώστας που είναι όπως τον περιγράφεις και κέντροδεξιός και ολίγον αριστερός, δεν έχει χρώμα και οσμή...Μόνο επι Ανδρέα απέκτησαν τα ψηφοδέλτια χρώμα, αν θυμάσαι...Αφου κανένας πολιτικός στον κόσμο δεν τηρεί το προεκλογικό του πρόγραμμα, γιατί να χάσει και ψήφους που θα το πιστέψουν?

  7. Τάσος avatar
    Τάσος 09/10/2015 15:31:02

    Ο νέος Καρδίτσα-Καρδίτσα είναι

  8. ΙΑΣΩΝ avatar
    ΙΑΣΩΝ 10/10/2015 13:34:19

    είναι ο μόνος αυθεντικός όσοι δεν τον πάνε δικαίωμά τους αλλά η εκλογή είναι ανοικτή εγώ τον πιστεύω τόσο στην ιδεολογία όσο και στην τακτική που ακολουθεί

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΙΑΣΩΝ 11/10/2015 19:08:13

      Συμφωνώ απόλυτα. Η ιδεολογία του δεν άλλαξε ποτέ. Μόνο το τι έλεγε ανάλογα σε ποιο κόμμα ήταν. Και έχει παραδεχθεί και τα λάθη του αντίθετα με πολλούς άλλους που ενώ κάνουν ότι τα καταλαβαίνουν δεν αλλάζουν μυαλά. Ξέρεις τι να περιμένεις από αυτόν. Άλλοι άγονται και φέρονται και τη μία χτυπούν τον Τσίπρα, την άλλη τον χαϊδεύουν, την άλλη τον ειρωνεύονται.