18/08/2009 14:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κοροβέσης: επί κυβέρνησης Τζανετάκη πήρε χρήματα και η αριστερά … (!!!)



Το www.antinews.gr στην τωρινή συγκυρία και το «Αντί» παλαιότερα δεν έπαψαν ποτέ να επισημαίνουν και το διακομματικό …εύρος της διαπλοκής αλλά και τις τεράστιες ευθύνες των κομμάτων της Αριστεράς που επέτρεψαν – κατά την ρήση του Χαρίλαου Φλωράκη – «στον γιο του Πέτρου» (τον Σωκράτη Κόκκαλη) και στους συνεργάτες του της Ζήμενς να αλώσουν τις ελληνικές τηλεπικοινωνίες με τα γνωστά επακόλουθα.  

Έρχεται λοιπόν σήμερα ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Περικλής Κοροβέσης, και τα επιβεβαιώνει όλα αυτά θέτοντας τα κόμματα της Αριστεράς ενώπιον ων ευθυνών τους. Μιλώντας στην εκπομπή «Παιχνίδια Εξουσίας», που παρουσιάζουν στο Κανάλι 1, στους 90,4, οι Βασίλης Σκουρής και Μαριτίνα Ζαφειριάδου, δήλωσε:

Το μέγα σκάνδαλο είναι ότι επί κυβέρνησης Τζανετάκη πήρε χρήματα και η αριστερά και δεν αντέδρασε. Ούτε ο Κύρκος αντέδρασε, ούτε οι επίγονοι του Φλωράκη.

Ερ: Πως κρίνετε την υπόθεση Siemens;

ΠΚ: Είναι ένα σκάνδαλο, δομικό θα έλεγα, του μαφιόζικου καπιταλισμού. Δηλαδή ξέρουμε όλοι – ο καπιταλισμός, δεν είναι ο καλός καπιταλισμός του 19ου αιώνα ή του 20ου που έκανε εργοστάσια, έδινε δουλειές κλπ., τώρα είναι ένας καπιταλισμός μαφία, ο οποίος αρπάζει το κέρδος και δημιουργεί φτώχια. Οπότε όλες οι μεγάλες εταιρείες, οι πολυεθνικές, δίνανε επισήμως μίζες, δηλαδή είμαι αυτόπτης μάρτυρας, είχα καλύψει ταξίδι του Ανδρέα Παπανδρέου, στη Σουηδία, όταν είχε επισκεφτεί την Eriksson και τα ίδια τα στελέχη της επιχείρησης προτείνανε μίζα στον Ανδρέα τον Παπανδρέου. Και αυτό γράφεται στις επίσημες μπροσούρες της εταιρείας. Δηλαδή στα διάφορα έντυπα που μας δώσανε, λέει ότι προβλέπεται μίζα 10 – 15% σε όποιο πρόσωπο μας διευκολύνει να πουλήσουμε τα προϊόντα μας, άρα λοιπόν είναι ένα δομικό σκάνδαλο του καπιταλισμού, μίζα που προβλέπεται από την εταιρεία άσχετα αν τώρα την πληρώνει ο Χριστοφοράκος, αλλά προβλέπεται επισήμως και το μέγα σκάνδαλο είναι ότι έχουν πάρει χρήματα ύστερα από τις πληροφορίες που έχουμε, το έχει γράψει και ο Νέτας και ο Μπέης στην «Ελευθεροτυπία» είναι μέσα και ΚΚΕ και ΣΥΝ, στην Κυβέρνηση Τζανετάκη και αυτά τα δύο κόμματα, δεν έχουν αντιδράσει. Άρα λοιπόν πρόκειται για μία διαφθορά όλου του πολιτικού συστήματος και δυστυχώς είναι μέσα και η αριστερά.

Ερ: Δεν είναι λοιπόν μόνο δικομματικό, δηλαδή ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, το σκάνδαλο της Siemens…

 ΠΚ: Όχι. Γιατί όπως έχει γράψει ο Βέτας η κυβέρνηση Τζανετάκη – ήταν να προκηρυχτεί ένας διαγωνισμός διεθνής για τα τηλέφωνα κι όλα τα κόμματα που μετείχαν στην Οικουμενική Κυβέρνηση, ΝΔ, ΠΑΣΟΚ και ο ενιαίος Συνασπισμός, η ΕΑΡ (Ελληνική Αριστερά) δηλαδή του Λεωνίδα Κύρκου, πήρανε χρήματα και δεν αντιδράσανε. Αυτό έχει γραφτεί εδώ και τουλάχιστον είκοσι μέρες, θα το ανακυκλώσω κι εγώ, αν δεν το έχω κάνει ήδη, αλλά δεν αντιδράσανε, δηλαδή ούτε ο Κύρκος αντέδρασε, ούτε οι επίγονοι του Φλωράκη.

Ερ: Θεωρείτε ότι υπάρχει σημαντικό πρόβλημα για τα δύο μεγάλα κόμματα σήμερα;

 ΠΚ: Από τη μεριά των κομμάτων είναι, από τη μεριά της Siemens δεν είναι γιατί συλλειτουργούν όλα τα μεγαθήρια του κόσμου, έτσι λειτουργούν. Αν ψάξουμε να βρούμε στις μπροσούρες που μοιράζουν οι εταιρείες θα το βρούμε ότι κάπου μέσα προβλέπεται αυτό.

Ερ: Τη στάση της ελληνικής Δικαιοσύνης πως την κρίνετε;

 ΠΚ: Της ελληνικής Δικαιοσύνης; Η Δικαιοσύνη, το έχουνε καταγγείλει και οι ίδιοι οι νομικοί και οι ίδιοι οι δικαστικοί κλπ, είναι ένα μέρος του συστήματος, είναι το πως νομιμοποιούμε την αδικία.

 Δεν έχει βέβαια και μεγάλη σημασία, εδώ που φτάσαμε, αλλά πολύ πολύ καιρό πριν τα γράψουν αυτά οι δημοσιογράφοι που αναφέρει ο κ. Κοροβέσης, τα είχαμε γράψει εμείς – και όχι μόνο μια φορά

 Η Ζήμενς, ο Μητσοτάκης, ο Φλωράκης και «ο γιος του Πέτρου»

 Ο Καραβέλας, ο Γεωργίου και ο «γιος του Πέτρου»

 Έχετε τα κότσια κ. Καραμανλή και κ. Παπανδρέου;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 18/08/2009 15:08:29

    Αν το έγραψε η Ελευθεροτυπία..ντάξει...!!!

    Γκαραντί....

    και αν το λεέι ο Κοροβέσης, ακόμα πιο γκαραντί...

    • Le canard avatar
      Le canard @ Βανζέτι 18/08/2009 15:51:54

      Βανζέτι, δεν είναι αυτό το θέμα, το ποιός το έγραψε. Είναι ο ρόλος που έπαιξαν τότε τα κόμματα της Αριστεράς (ΚΚΕ-Συνασπισμός, ΚΚΕ, ΚΚεσ, Χαρίλαος και Λεωνίδας). Ο Χαρίλαος είθχε μιλήσει ευθέως υπέρ του "γιού του Πέτρου". Η Ιντρακόμ μαζί με τη Ζημενς θα έπαιρνε όλες τις δουλειές και θα καθίσταντο οι δυό τους εθνικοί προμηθευτές στις τηλεπικοινωνίες. Οπως και έγινε.Είναι γνωστό άλλωστε, ότι διαχρονικά Περισσός και Σωκράτης είχαν πολύ καλές σχέσεις. Και λόγω πατρός. Οχι όμως, μόνο γι αυτό.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Βανζέτι 18/08/2009 15:53:57

      βανζέτι διαβασες τα λινκ τα δικά μας για να ενημερωθείς. και μπράβο του του Κοροβέση που τολμάει και το λέι

      • Le canard avatar
        Le canard @ Factorx 18/08/2009 16:03:29

        ΦακτορΧ, ο Κοροβέσης βέβαια, παρέλειψε να πεί (άραγε δεν τα θυμάται;) για το ρόλο που είχαν παίξει διάφοροι Συνασπισμένοι -όχι πάντως ο Κωνσταντόπουλος- το 1993, όταν εσείετο ο τόπος με αφορμή ΟΤΕ και Μητσοτακέϊκο, για το θέμα του ΟΤΕ. Τότε, εντονότατες ήταν οι υποψίες ότι σημαντικότατη μερίδα πολιτικών και συνδικαλιστών (κυρίως ΠΑΣΟΚ, ΣΥΝ, αλλά και ΝΔ, καθώς και κάποιοι ΚΚΕδες) έπαιζαν υπέρ Ιντρακόμ-Ζημενς.

      • Le canard avatar
        Le canard @ Factorx 18/08/2009 16:39:35

        Κάποιοι από αυτούς τους Συνασπισμένους παρελαύνουν και από τηλεοπτικά παράθυρα, αναλύοντας (!) το σκάνδαλο Ζημενς. Προφανώς, ως καλοί γνώστες του από τον ΟΤΕ.

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/08/2009 16:13:08

    Μα δεν ήταν γνωστός και ως ο κύριος 5, 3, 2; (5 στην Κυβέρνηση, 3 στην αντιπολίτευση και 2 στο ΚΚΕ;)

  3. Edo avatar
    Edo 18/08/2009 16:47:10

    «.Ελπίζω ότι όσοι εξ/ υμών συμμετάσχουν εις την Κυβέρνησιν θέλουν γνωρίσει μεθ/εμού ότι εις τας παρούσας περιπτώσεις, όσοι ευρίσκονται εις δημόσια υπουργήματα δεν είναι δυνατόν να λαμβάνουν μισθούς αναλόγως με τον βαθμό του υψηλού υπουργήματός των και με τας εκδουλεύσεις των, αλλ/ ότι οι μισθοί ούτοι πρέπει να αναλογούν ακριβώς με τα χρηματικά μέσα, τα οποία έχει η Κυβέρνησις εις την εξουσίαν της.» «.εφόσον τα ιδιαίτερα εισοδήματά μου αρκούν διά να ζήσω, αρνούμαι να εγγίσω μέχρι και του οβολού τα δημόσια χρήματα, ενώ ευρισκόμεθα εις το μέσον ερειπίων και ανθρώπων βυθισμένων εις εσχάτην πενίαν».

    Ιωάννης Καποδίστριας
    πρώτος Κυβερνήτης της Ελλάδας, προς την Δ/ Ε

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Edo 18/08/2009 16:57:29

      γι αυτό τον έφαγαν τον άνθρωπο...χαλούσε την συνταγή.

  4. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 18/08/2009 17:08:42

    Είναι ποιος το είπε...

    Ο Λένιν έλεγε..όταν διαβάζεις κάτι..δες ποιος το είπε..και ειδικά όταν μιλάμε για το μέγα οπουρτινιστή..Κοροβέση..

    Τελικά το ΚΚΕ έπαιρνε χρήματα από εκεί..έπαιρνε από την ΕΣΣΔ, από την Αν Γερμανία..Γιατί δεν έχει ένα 20%, τώρα δλδ, να πάει να εξαγοράσει τις συνειδήσεις...Μή μου πείτε πως το έπαιξε ηθικά και δε πήγε να εξαγοράσει..
    Μήπως ο Κοροβέσης ήταν και στο...κότερο τοΥ Φλωράκη..?
    Προφανώς τα εσωκομματικά παιχνίδια του ΣΥΝ σχετικά με την κομματικοποίηση του ΣΥΡΙΖΑ και τον αυξημένο ρόλο των συνιστωσών του, καθορίζει τη στρατηγική των λόγων του Κοροβέση.

    http://www2.rizospastis.gr/story.do?id=3730346&textCriteriaClause=%2B%CE%9A%CE%9F%CE%9A%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%97%CE%A3

    http://www2.rizospastis.gr/story.do?id=3730367&textCriteriaClause=%2B%CE%9A%CE%9F%CE%9A%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%97%CE%A3

    http://www2.rizospastis.gr/story.do?id=3699955&textCriteriaClause=%2B%CE%9A%CE%9F%CE%9A%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%97%CE%A3

    http://www2.rizospastis.gr/story.do?id=3627117&textCriteriaClause=%2B%CE%9A%CE%9F%CE%9A%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%97%CE%A3

    http://www2.rizospastis.gr/story.do?id=3730688&textCriteriaClause=%2B%CE%9A%CE%9F%CE%9A%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%97%CE%A3

    ενδεικτικά τα..φιλοκοκκαλικά δημοσιεύματα του Ριζοσπάστη..

    Και βεβαίως θεωρώ το Κ. "σύνδεσμο" στη περιοχή. Αλλά προς όφελός του και με συναλλαγή με το ΠΑΣΟΚ.
    Όσο για τον πατέρα, προφανώς και το DNA μπορεί να αποτέλεσε παράγοντα συμπάθειας από το ΚΚΕ σε αρχικό επίπεδο..

    τώρα factora..αν ξέρεις και άλλα ..που δε γνωρίζω με πολυ χαρά να σε υποστηρίξω...



    Υ.Γ: ο καλός καπιταλισμός του 19ου και 20ου?

    • Le canard avatar
      Le canard @ Βανζέτι 18/08/2009 17:33:55

      Βανζέτι, βλέπω ότι τα περισσότερα, αν όχι όλα, δημοσιεύματα του Ρ κατά του Κόκκαλη είναι για το "Ξυστό". Το ότι ο Κόκκαλης είχε γίνει αυτοκράτορας της διαπλοκής επί αρχιμάγειρου της διαπλοκής (Κωστάκη τα παραγράψαμε κι'αυτά;), Σημίτη, είναι βέβαιον. Τώρα, εάν το ΚΚΕ έλεγε επί οικουμενικής "δώστε τα όλα στο γιό του Πέτρου" και βέβαια στη Ζημενς και κατόπιν "στράβωσε" για το "Ξυστό", ας τα βρεί το ίδιο.

      • Πυροπαθής avatar
        Πυροπαθής @ Le canard 21/08/2009 13:18:42

        Ο ΚΚ είπε ότι το "αρχιερέα της διαπλοκής" το είπε μέσα στον αντιπολιτευτικό του οίστρο και βεβαίως δεν το εννοούσε. Τώρα βέβαια αν το έλεγε χρόνια ολόκληρα, αν έκανε κάποιους να το πιστέψουν, αν έθιξε την υπόληψη του συγκεκριμένου ανθρώπου , ε! τι να κάνουμε; Έπρεπε να πάρει την κυβέρνηση με κάθε μέσο. Για ποια παραγραφή μιλάς;

    • Le canard avatar
      Le canard @ Βανζέτι 18/08/2009 17:35:54

      Κύκλοι, καλά ενημερωμένοι για το σκάνδαλο της Ζημενς, πάντως, αναφέρουν ότι η Ζημενς, αν και έδωσε μίζες σε όλους τους πολιτικούς χώρους, δεν ήταν η ίδια που έδωσε στο ΚΚΕ. Τι να εννοούν άραγε;

    • Le canard avatar
      Le canard @ Βανζέτι 18/08/2009 17:39:13

      Οσον αφορά τον σύντροφο τον Λένιν που τον έχει ξεσκίσει όμως το ΚΚΕ, αυτός καλά τα έλεγε. Και σίγουρα τα λεχθέντα του Κοροβέση, ο οποίος, ως φαίνεται έχει επιλεκτική μνήμη, έχουν να κάνουν και με τις εξελίξεις στον Συριζα. Αυτό ωστόσο, δεν μειώνει τη σημασία του γεγονότος ότι επιτέλους ένας βουλευτής της Αριστεράς βγαίνει και παραδέχεται δημόσια τα ήδη εδώ και πολλά χρόνια γνωστά. Με το συμπάθιο, πάντως. Πόσα είχε κατεβάσει το πρωΐ ο Κοροβέσης, όταν τα πε;

  5. Factorx avatar
    Factorx 18/08/2009 17:14:34

    ΣΥΝ: Συνεταιρισμός παραγραφής και μαύρων ταμείων από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ

    Βολές κατά ΝΔ και ΠΑΣΟΚ εκτόξευσε ο Συνασπισμός με αφορμή τις εξελίξεις στην υπόθεση Siemens και την αναβολή έκδοσης Χριστοφοράκου, κατηγορώντας τα δύο μεγάλα κόμματα πως «έχουν από καιρό συστήσει ένα συνεταιρισμό παραγραφής και μαύρων ταμείων»

    «Τις προτάσεις του ΣΥΡΙΖΑ για τη χρηματοδότηση των κομμάτων, για τον νόμο περί ευθύνης υπουργών και την αποτροπή των δωροδοκιών δεν τις δέχτηκαν. Ας δεχθούν τουλάχιστον να πουν όλη την αλήθεια και να επιστρέψουν τα λεφτά από τις μίζες στον ελληνικό λαό», τόνισε το μέλος της ΚΠΕ και του γραφείου Τύπου του ΣΥΝ Χρήστος Στάικος.

  6. Γνήσιος Αριστερός avatar
    Γνήσιος Αριστερός 18/08/2009 17:20:08

    Σα γνήσιος αριστερός έχω μπερδευτεί τόσο πολύ που όντας συνδικαλιστής αρνήθηκα να τα πάρω. Όντας υπευθυνος προμηθειών πάλι αρνήθηκα να τα πάρω, το θεώρησα έγκλημα κατά του μεροκάματου των συναδέλφων μου. Επίσης νιώθω ότι με καλύπτει η δήλωση του Καποδίστρια.

    ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΛΑ ΜΑΡΞ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΟΥ; ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ!!!

  7. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 18/08/2009 17:44:26

    @Le canard

    Αριστέρα..όπως μπαίνεις ή όπως βγαίνεις;

  8. αχβαχ avatar
    αχβαχ 18/08/2009 18:12:14

    σωστός

  9. Factorx avatar
    Factorx 18/08/2009 18:43:00

    Αλλοπρόσαλλες» χαρακτηρίζει τις δηλώσεις Κοροβέση το ΚΚΕ κατηγορώντας τον πως «οδηγούμενος από τις εσωκομματικές έριδες και αντιπαραθέσεις στον ΣΥΝ/ΣΥΡΙΖΑ και από τη γνωστή εμπάθειά του για το ΚΚΕ, αναμασάει συκοφαντίες για τις οποίες έχουμε δώσει εδώ και καιρό και με τον πιο κατηγορηματικό τρόπο ξεκάθαρες απαντήσεις».

    «Μάλλον πρόκειται περί φάρσας, χρήσιμης όμως στη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ και σε όσους θέλουν να θολώσουν τα νερά στην υπόθεση Siemens», υπογραμμίζει σε ανακοίνωσή του το ΚΚΕ.

  10. Factorx avatar
    Factorx 18/08/2009 18:43:18

    Διαψεύδει ο ΣΥΡΙΖΑ τα περί εμπλοκής του ενιαίου Συνασπισμού το 1989 σε υπόθεση της Siemens που ανέφερε σήμερα ο βουλευτής Αʼ Αθήνας, Περικλής Κοροβέσης, σε συνέντευξή του σε ραδιοφωνικό σταθμό.

    «Είναι προσωπικές του απόψεις που δεν συμμερίζεται ο ΣΥΡΙΖΑ και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα», τονίζεται σε ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ.

    Έντονη ήταν η αντίδραση και του Λεωνίδα Κύρκου. Ο κ. Κοροβέσης «άργησε πολύ να κατασκευάσει αυτό το βδελυρό παραμύθι», υπογράμμισε

  11. Le canard avatar
    Le canard 18/08/2009 18:47:37

    Εδώ και πολύ καιρό, όπως βγαίνεις.

  12. donaE avatar
    donaE 18/08/2009 19:05:45

    Εχουν διαλυθει τα παντα η μου φαινεται;Τα ρεζιλικια και τα ξεφωνισματα πανε συνεφο.

  13. kgb avatar
    kgb 18/08/2009 19:21:04

    Τι λέτε ρε παιδιά είναι δυνατόν να έχουν συμβεί τέτοια πράγματα;

    Δεν έχω υπόψιν μου να τα έχει πάρει κανένας κομμουνιστής διεθνώς... εκτός από τον Γκορμπατσώφ φυσικά...

  14. http://skeftomasteellhnika.blogspot.com/ avatar
    http://skeftomasteellhnika.blogspot.com/ 18/08/2009 23:51:50

    Tελικά απ ότι καταλαβαίνω το μοναδικό κόμμα εν Ελλάδι που δεν έχει πάρει... ΛΑΔΙ , είναι το ΛΑ.Ο.Σ;
    Μωρέ μήπως γι αυτό δεν το θέλουν στην ... παρέα τους;
    Θυμάμαι προεκλογικά το 2007 τον Αλαβάνο που έλεγε:"Κάνουμε αγώνα να μην μπεί ο ΛΑ.Ο.Σ στη Βουλή. Δεν χρεαζόμαστε 5ο κόμμα!!"
    Λέτε κάτι να ήξερε ο Αλαβάνος; ΜΑΛΛΟΝ !!

  15. Βανζέτι avatar
    Βανζέτι 19/08/2009 08:19:44

    Τι..Λάδι..να πάρει...

    αφού έχει τις συστατικές των κυρίων Λάτση..Κόκκαλη...Κυριακού....

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 19/08/2009 09:03:05

    αφού τα γνώριζε όταν έβαζε υποψηφιότητα, γιατί αυτά τα ρεζιλίκια; γιατί μόνο ρεζιλίκια μπορώ να τα χαρακτηρίσω, ασχέτως του εάν είναι αλήθεια ή όχι, αυτό δεν το γνωρίζω

    πάντως: την προδοσία πολλοί αγάπησαν, τον προδότη κανείς

    αυτές είναι οι συμμαχίες με το διάβολο που έλεγε κάποιος τις προάλλες ότι "επιβάλλονται" στην αριστερά ... για να ξεφύγει από το ... σεχταρισμό της ... θαυμάσια!

  17. lekkas.kostas avatar
    lekkas.kostas 21/08/2009 18:23:52

    Είναι πράγματι θλιβερό το θέαμα κυρίως για το ΚΚΕ, ενώ πλέον όλοι γνωρίζουν ότι το ΚΚΕ έχει χρηματοδοτηθεί παράνομα από την KGB και την ΣΤΑΖΙ και διαχειριζόταν εταιρείες του ανατολικό γερμανικού καθεστώτος.

    Ευτυχώς που δεν είχαν και δεν πρόκειται ποτέ να έχουν την δυνατότητα να κυβερνήσουν την Ελλάδα.

    Δεν πιστεύω ότι ο Κοροβέσης εννοεί ότι ο Λεωνίδας Κύρκος δωροδοκήθηκε από την SIEMENS, το βασικό του λάθος κατά την γνώμη μου είναι ότι συνεργάστηκε με τον Φλωράκη.

    Απαντήσεις στα ερωτήματα του Κοροβέση μπορεί να να δώσει ο Δραγασάκης που ήταν υφυπουργός την περίοδο του 1989.

    Όλα τα λεγόμενα των "εκπροσώπων" του ΚΚΕ συμβάλλουν στην γελοιοποίηση της αριστεράς και πείθουν πολύ λίγους.

    Η μόνη πραγματική αλλαγή που έχει νόημα να πραγματοποιηθεί σήμερα είναι εάν ο Παπανδρέου με συμμάχους όσους πιστεύουν στην κάθαρση του πολιτικού συστήματος καταφέρει να εφαρμόσει μεταρρυθμίσεις που να περιορίσουν την διαφθορά στο πολιτικό προσωπικό αλλά και στην δημόσια διοίκηση.

    http://www.pasok.gr/portal/resource/contentObject/id/59a28d14-f7b0-4694-af0c-cb9b96895f5d

  18. ατακτος avatar
    ατακτος 21/08/2009 18:53:56

    Ειλικρινά πιστέυει η «δίκια μας» καπιταλιστική μαφία (...)
    ότι αναδεικνύοντας σε σύνθημα μια φράσει του Περικλή Κοροβεση είναι σε θέση να σώσει το γνωστό πολίτικο δίδυμο που μας κυβερνά από το 1945 σε πλήρη ευτυχία . Εντάξει για να δούμε …..καληνύχτα τους …

  19. Προφήτης avatar
    Προφήτης 21/08/2009 21:34:25

    "Η μόνη πραγματική αλλαγή που έχει νόημα να πραγματοποιηθεί σήμερα είναι εάν ο Παπανδρέου με συμμάχους όσους πιστεύουν στην κάθαρση του πολιτικού συστήματος ..."

    Πού ήσουν κρυμμένος παλληκάρι μου, να γελάσει το χειλάκι μας;

    Ο Παπανδρέου αρχάγγελος της κάθαρσης;
    Χαχαχαχαχαχα

    Με άγγελους της κάθαρσης Άκη-Νεονάκη-Χριστοδουλάκη.
    Τους βάζω για να κάνω ρίμα - Όποιο σκύβαλο απ΄ το ΠΑΣΟΚ να βάλεις το ίδιο είναι.
    Αν του δώσεις το χέρι πρέπει μετά να μετρήσεις τα δάχτυλά σου.