#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/12/2011 07:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και όμως, δεν βρίσκονται ακόμα στο Ειδικό Δικαστήριο



Παρακολούθησα άναυδος χθες βράδυ τη συνέντευξη του κ. Χρυσοχοϊδη στον Αλέξη Παπαχελά.

Τα όργανα άρχισαν όταν έκανε τον απολογισμό του. Επισημαίνω μερικά, από τα όσα συνταρακτικά είπε:

Λάθος το μνημόνιο«έπρεπε να αποφύγουμε το μνημόνιο, να εξασφαλίσουμε το γρήγορο δανεισμό της χώρας για να μην οδηγηθούμε σε αυτού του είδους τις εξελίξεις».

Δεν διαπραγματευτήκαμε:  «από την στιγμή που μπήκαμε στο μνημόνιο δε διαπραγματευτήκαμε σωστά»

Αποδειχθήκαμε ανίκανοι: « και βέβαια αποδειχθήκαμε πλήρως ανίκανοι στην διαχείριση των υποχρεώσεων που είχαμε αναλάβει».

Δεν ξανάγινε τέτοιο κακό: Όταν τον ρώτησαν για τις σκληρές επιθέσεις στον πρώην πρωθυπουργό είπε και τα εξής απίστευτα: «Αυτό έγινε γιατί σκληρά ζουν οι άνθρωποι σήμερα, είναι σκληρή η πραγματικότητα. Δεν πρέπει να ξαναγίνει τέτοιο κακό που έγινε στον τόπο, όπως έγινε τα προηγούμενα δύο χρόνια»

Άσχετη κυβέρνηση:  «η κυβέρνηση στελεχώθηκε από πολιτικούς, οι οποίοι ήταν τελείως άπειροι, δεν ήταν εκλεγμένοι, ήταν συνεργάτες του κ. Παπανδρέου».

Άγνοια της πραγματικότητας:  «κατά τους πρώτους μήνες της διακυβέρνησης Παπανδρέου διατυπώθηκαν και απόψεις που έλεγαν να δώσουμε αυξήσεις, αντί να μαζέψουμε τα δημόσια οικονομικά, που σημαίνει ότι υπήρχε πλήρης άγνοια της πραγματικότητας και των κινδύνων που αντιμετώπιζε η χώρα».

Για να καταλάβουμε καλά, κορυφαίος υπουργός της πρώην κυβέρνησης, δεξί χέρι του Παπανδρέου βγαίνει επισήμως και λέει ότι τα δύο προηγούμενα χρόνια εγκλημάτησαν κατά του ελληνικού λαού. Εμείς τα λέγαμε από καιρό, αλλά όταν τα λέει ο κ. Χρυσοχοϊδης μήπως θα έπρεπε να ντρέπεται να βγαίνει στην τηλεόραση αλλά και να διεκδικεί θώκους;

Ποιος θα πληρώσει για τα εγκλήματα κατά της χώρας κύριε Χρυσοχοϊδη;

Αυτοί οι άνθρωποι μας κυβερνούν ακόμα, ενώ έπρεπε να βρίσκονται στο Ειδικό Δικαστήριο

Αδέξιος Δεξιός

Δείτε κι αυτό: Ο ένας μετά τον άλλο οι υπουργοί του ΠΑΣΟΚ ομολογούν ότι κατέστρεψαν την χώρα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anetos avatar
    anetos 20/12/2011 07:31:12

    και αλήθεια να είναι όλα αυτά για τον ΓΑΠ ,που είναι ,αυτός ο τύπος είναι, κάργα ανήθικος !

    • madprof avatar
      madprof @ anetos 21/12/2011 00:47:30

      Στην Αγγλία, βουλευτή που παραβρέθηκε σε ιδιωτικό πάρτι Χιτλερικών στην Γαλλία, τον παραίτησαν από κυβερνητική θέση!
      Εδώ διαλύσαν την χώρα και παραμένουν υπουργοί!

      • madprof avatar
        madprof @ madprof 21/12/2011 00:50:03

        Συμπλήρωση: .... παραμένουν υπουργοί, πρωθυπουργοί, μέλλοντες πρωθυπουργοί και με το καλό πρόεδροι δημοκρατίας του προτεκτοράτου!

  2. Ανδρέας Χριστόπουλος avatar
    Ανδρέας Χριστόπουλος 20/12/2011 07:45:00

    Αυτοί οι κύριοι εκτός από άσχετοι, είναι και δοσίλογοι, μόνη λύση οι άμεσες εκλογές, ανάδειξη κυβέρνησης ευρείας πλειοψηφίας της ΝΔ και έναρξη δικαστικών ερευνών για όλα τα σκάνδαλα του ΠΑ.ΣΟΚ. και κυρίως πως οδηγηθήκαμε στο μνημόνιο. Ο Αντώνης Σαμαράς είναι πατριώτης, εξάλλου η πορεία του μέχρι στιγμής κάτι τέτοιο το επιβεβαιώνει, τώρα είναι η μεγάλη ευκαιρία... ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ http://ellinonpaligenesia.blogspot.com/

    • XRHSTOS avatar
      XRHSTOS @ Ανδρέας Χριστόπουλος 21/12/2011 15:32:27

      Αν ακόμα πιστεύεις πως η απάντηση βρίσκεται στο δεύτερο κόμμα που κατά καιρούς έκανε τα ίδια, ελπίζω να μην είναι αρκετοί αυτοί που συμφωνούν με ΄σένα......Φυσικά και δεν θίγω την προσωπικότητά σου γιατί είμαι σίγουρος, πως για να σχολιάζεις σημαίνει πως νοιάζεσαι για τον τόπο. Όμως επί τέλους, πρέπει να καταλάβουμε πως πρέπει να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας.

  3. Βasilio avatar
    Βasilio 20/12/2011 08:34:02

    Να δω ποιός θα είναι αυτός που θα τους παραπέμψει στο ειδικό δικαστήριο, αν θα τους παραπέμψει, και αν θα εκτίσουν την ποινή που θα τους επιβληθεί... Α ρε σύντροφε Σταλιν έλα για μια μέρα στην Ελλάδα....

  4. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 20/12/2011 08:35:22

    Ο "εκλεκτός" υποψήφιος του ΠΑΣΟΚ αποδεικνύεται αστείος.

  5. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 20/12/2011 08:51:23

    Καλημέρα "Αδέξιε"
    Πρόκειται περί αδίστακτων και συνάμα ανίκανων ανθρωπίσκων με ανύπαρκτους ηθικους φραγμούς εκτός της επιβίωσης τους. Ας σκεφτούμε μόνο από ποιά "πολιτική μητρα" γεννήθηκαν. Επί 35 χρόνια κυβερνά ο πάτος αυτης της χώρας και η σαπίλα. Επίσης μας θεωρούν και ηλίθιους με μνήμη ραδικιού. Ειδάλλως δεν ξέρω πως να ερμηνεύσω το θράσος του "κυρίου" αυτού να εμφανίζεται στην τηλεοραση. Απ' την άλλη, μήπως στήθηκε για απωτερους πολτικούς σκοπούς αποδόμησης τους;

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Νίκος Αργεάδης 20/12/2011 11:51:28

      Καλέ μου άνθρωπε, αυτός κάνει τη "δουλίτσα του" και, όπως όλοι παρατηρούμε, δεν έχει θιγεί από την κρίση ούτε στο ελάχιστο!

      Μήπως θα πρέπει να αρχίσουμε να παρατηρούμε εμάς, τι διάολο έχουμε πάθει και δεν ξεσηκωνόμαστε;
      Μήπως κοιτάμε προς λάθος μεριά;
      Μήπως χρειαζόμαστε ένα καθρέφτη απέναντί μας, μπας και θυμώσουμε λίγο και κάτι αρχίσουμε να κάνουμε;

      • madprof avatar
        madprof @ Ανώνυμος 21/12/2011 00:57:57

        Πες τα! Όσο εμείς οι πολίτες θα είμαστε κομματοχαχόλια και σωτηρολιγούρηδες αυτοί θα κάνουν πάρτι εις υγείαν, ημών, των κορόιδων!

  6. skpt avatar
    skpt 20/12/2011 08:56:39

    Όταν με το καλό αρχίσει η προεκλογική περίοδος, άς τα έχει στο τσεπάκι του ο Σαμαράς αυτά τα στοιχεία- όπως και πολλά άλλα βεβαίως - προκειμένου να γίνουν γνωστά σ 'όλη την κοινωνία. Διότι, κακά τα ψέματα, η μεγάλη μάζα του λαού είναι ανενημέρωτη.

  7. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 20/12/2011 09:00:27

    Καλημέρα.Πλέον,το ΤΡΙΣΑΘΛΙΟ παιχνίδι,που παίχτηκε εις βάρος μας,βγάζει ΜΑΤΙΑ!! Ο παπανδρεϊσμός,μετά από τη πολιτική ΚΡΑΙΠΑΛΗ των τελευταίων τριάντα χρόνων για την οποία είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ υπεύθυνος,παραδέχεται,με ΥΠΟΥΛΟ,τρόπο πως έσπρωξε τη χώρα στο Καιάδα της ΔΙΑΛΥΣΗΣ και της ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ!! Η δήλωση Σαχινίδη είναι ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟΤΑΤΗ. Είναι ΕΝΟΧΟΙ της κοινωνικο-οικονομικής ΠΥΡΠΟΛΗΣΗΣ της κοινωνίας,ίσης αξίας με τη μικρασιατική καταστροφή,ΥΠΟΛΟΓΟΙ για τις ΠΙΣΩΠΛΑΤΕΣ μαχαιριές που έριξαν στη χώρα και ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ για την ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑ και τη ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ των Ελλήνων πολιτών στο ΣΚΟΤΕΙΝΟ τούνελ της φτώχειας,της δυστυχίας και της εξαθλίωσης!! Η αγανάκτηση των Ελλήνων είναι μεγάλη,η απογοήτευση αυξάνεται ιλιγγιωδώς,η οργή είναι ατελείωτη....Πάρα πολύς κόσμος θα κάνει μαύρες γιορτές και η χώρα είναι ΒΥΘΙΣΜΕΝΗ στη πιο μεγάλη κρίση από το Β'Παγκόσμιο πόλεμο και μετά. Και ενώ συμβαίνουν αυτά,το θέατρο της πολιτικής πασοκικής ΥΠΟΚΡΙΣΙΑΣ στη Βουλή βρίσκεται σε όλο του το μεγαλείο....Η ελληνική κοινωνία ΑΠΑΙΤΕΙ αφενός δικαιοσύνη αφετέρου διελεύκανση ΟΛΩΝ των ''περίεργων'' πτυχών της ΥΠΟΤΑΓΗΣ της χώρας στο ΑΜΑΡΤΩΛΟ καρτέλ των χρηματοπιστωτικών διεθνών αιμοβόρων ΛΥΚΩΝ.....

    • Komis Montechristo avatar
      Komis Montechristo @ Komis Montechristo 20/12/2011 09:07:52

      ....οικονομικής ΠΥΡΠΟΛΗΣΗΣ της κοινωνίας,...(ορθό)

  8. Θύμιος avatar
    Θύμιος 20/12/2011 09:15:10

    Το θέμα είναι όχι ότι δεν βρίσκονται ακόμα στο Ειδικό Δικαστήριο, αλλά τι πρέπει να γίνει για να μην βρεθούν, ο Γιωργάκης, γιατί ο Μιχάλης ας βρεθεί (και για τρομοκρατία, μ’ αυτά που έχει καμωμένα). Αν ξελασπώσουμε τον Γιωργάκη, μετά όλα επιτρέπονται, κάθε χειρισμός που να ακυρώνετε το Πα.Σο.Κ. για μια εικοσαετία.

  9. Σ.Ε avatar
    Σ.Ε 20/12/2011 09:27:19

    Τι ειδικό δικαστήριο και πράσινα άλογα.
    Η Ιστορία απέδειξε ότι τέτοιες διαδικασίες λειτουργούν ως κολυμβήθρα του Σηλωάμ.
    Κρεμάλα και με συνοπτικές διαδικασίες για τον Μισέλ,που ψήφιζε ναι σε όλα σαν άλλη μωρή παρθένα,και στην παρέα του,με ταυτόχρονη δήμευση των περιουσιών τους.

    • koukos avatar
      koukos @ Σ.Ε 20/12/2011 09:41:52

      +100000000
      Αν και δεν θα με χαλαγε και το Γουδι

    • Ύβρις και Νέμεσις avatar
      Ύβρις και Νέμεσις @ Σ.Ε 20/12/2011 11:49:08

      Σωστά,

      να είχε παραιτηθεί ο ξεφτιλισμένος αφου δε συμφωνούσε με όλα όσα γίνονταν! Πραγματικα οι τύποι απευθύνονται σε καθυστερημένους!

  10. JOHN avatar
    JOHN 20/12/2011 09:28:01

    Η κυβερνηση Παπαδημου εδωσε συγχωροχαρτι στο ΓΑΠ και τη του γιατι τους εδωσε τη δυνατοτητα να συγκυβερνουν με ποσοστο 80%.Μια απο τα ιδια που ειχαμε δηλαδη με προθυπουργο οχι το ΓΑΠ αλλα ενα τραπεζιτη πολυ γνωστο για τις ειδικες σχεσεις του με το ΠΑΣΟΚ.Και εαν χρειαστει να φυγει θα φυγει σαν¨κυριος¨και πολλοι απο τη παρεα του θα παραμεινουν και θα προσπαθησουν να μας ξανακυβερνησουν σαν ¨σωτηρες¨.Ωραιο το θεατρο που εστεισαν αυτοι οι οποιοι κατ εντολη κατεστρεψαν τη χωρα!

  11. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 20/12/2011 09:42:44

    Aυτος εχει επιλεξει ως μεθοδο διεκδικησης της ηγεσιας τον προσεταιρισμο των εξαγριωμενων πασοκων και κανει αγριες επιθεσεις στον Παπανδρεου.

    • Psycho avatar
      Psycho @ ψυχραιμια 20/12/2011 09:57:04

      Ψυχ

      Εσύ δυο χρόνια τώρα μας έχει πρήξει για την αναγκαιότητα του Μνημόνιου. Tώρα κάνεις και κριτική ;

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ Psycho 20/12/2011 11:48:52

        Καθολου δεν εγραφα αυτο.Το μνημονιο μπορουσε να αποφευχθει και αυτο μπορεις να το βρεις σε πολλα κειμενα δικα μου οπου γραφω τη γνωμη μου οτι ηταν σχεδιο Παπανδρεου για αποδυναμωση της ευρωζωνης.
        Αλλα αυτο γινοταν τους πρωτους μηνες.Απο τη στιγμη που η Ελλαδα βγηκε απο τις αγορες και δεν μας δανειζε κανεις εγινε μονοδρομος.
        Το κατεστησαν μονοδρομο οι Παπανδρεου και λοιποι.
        Εχεις την εντυπωση οτι μπορει τωρα να γυρισουμε στο 2009;
        Δεν μπορει να γινει πια.Η Ελλαδα ζουσε πραγματι πανω απο τις δυναμεις της εκμεταλλευομενη ομως την πολιτικη βουληση των δυναμεων της ευρωζωνης για συγκλιση οικονομιων.Αυτη την σχεση τη δυναμιτισε ο Παπανδρεου και τωρα προσγειωθηκαμε στα κυβικα μας.

        • Psycho avatar
          Psycho @ ψυχραιμια 20/12/2011 17:02:16

          Κολοκύθια με τη ρίγανη.
          Όποιος μπαίνει εδώ θυμάται πολύ καλά τι έχεις γράψει.
          Μπορείς να δουλεύεις λίγους για λίγο, είναι αδύνατον όμως να δουλέψεις πολλούς επί πολύ.
          Είσαι στη γραμμή Ντόρας , αυτή που παρασύρει και τον Σαμαρά στο όλεθρο με την συμμετοχή στην συγκυβέρνηση.

  12. TopGunZ avatar
    TopGunZ 20/12/2011 10:13:17

    Νομίζω πως το πιο πετυχημένο το διάβασα στο taxalia. Αν δεις αποσπάσματα από τη συνέντευξη του Χρυσοχοίδη μονταρισμένα είναι σαν να βλέπεις έτοιμο το κεντρικό προεκλογικό σποτάκι της ΝΔ. Ελάχιστο κόστος, εγγυημένη επιτυχία.

  13. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 20/12/2011 10:46:45

    Πίσσα και πούπουλα .......

  14. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 20/12/2011 11:02:26

    Ποιοι να βρεθούν;
    Οι νυν κυβερνητικοί εταίροι μας;

  15. gio23 avatar
    gio23 20/12/2011 11:04:53

    Μας τα λέει αυτα καποιος που κάθε πρωί τον παίρνει το ελικόπτερο από το σπίτι του.Πολλά μπράβο στον ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ.Αυτό και αυτοί του αξίζουν.

  16. Enzo avatar
    Enzo 20/12/2011 11:14:35

    τετοια αρθρα θα πρεπει να ανεβαινουν καθε μερα μεχρι να μπουνε καποιοι στην φυλακη διαφορετικα και ο Σαμαρας να βγει κυβερνηση δεν θα ηρεμησουμε αν δεν υπαρξει δικαιοσυνη.
    Καταστραφηκε η χωρα
    Καταστραφηκαν κοσμος και οικογενειες
    Καταστραφηκαν περιουσιες
    Κοσμος πεθανε.

    Δικαιοσυνη!

  17. athineos avatar
    athineos 20/12/2011 11:17:17

    Ο Χρυσοχοΐδης, σήμερα, λειτουργεί ως "λαγός" κάποιου άλλου υποψήφιου - ο χρόνος θα δείξει ποιος είναι αυτός. Καίει τον ΓΑΠ και μαζί καέιει και την δική του υποψηφιότητα. Σκοπός, όμως, είναι να κάψει τον ΓΑΠ. Ακόμα και αυτή τη δύσκολη στιγμή, η κίνησή του είναι υστερόβουλη και στόχος του είναι να υπηρετήσει άλλους σκοπούς και όχι την ανάγκη αναβάθμισης του πολιτικού συστήματος.

    Ανεξάρτητα, όμως, από αυτό, η ηλιθιότητά του είναι τέτοια που δεν αντιλαμβάνεται ότι αυτά που ομολογεί καθιστούν όλους τους υπουργούς των κυβερνήσεων ΠΑΣΟΚ συνενόχους στο έγκλημα της καταστροφής της χώρας.

    Δεν ξέρω αν χαρακτηρίζεται έσχατη προδοσία αλλά σίγουρα χαρακτηρίζεται μέγιστη αίσχιστη ανικανότητα.

  18. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 20/12/2011 11:29:41

    Θα πρέπει να συλληφθούν άμεσα και να προφυλακισθούν μέχρι να γίνει το δικαστήριο όπου θα δικαστούν για εσχάτη προδοσία.
    Να γίνουν μηνύσεις ομαδικά από όλους μας και μπροστάρηδες να μπούν νομικοί καθηγητές πανεπιστημίου που βέβαια δεν είναι με το μνημόνιο.
    Πρέπει να γίνει όσο το δυνατόν γρηγορότερα.

  19. andreas1990 avatar
    andreas1990 20/12/2011 11:57:35

    Μόνη λύση οι εκλογές, αυτοδυναμία ΝΔ και ποινική δίωξη όλων αυτών των λαμογιών, να η ευκαιρία του Σαμαρά ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΕΣ ellinonpaligenesia

    • Psycho avatar
      Psycho @ andreas1990 20/12/2011 17:23:35

      Λύση δεν υπάρχει εντός ευρωπαϊκής ενώσεως.
      Ούτε ο Σαμαράς, ούτε ο Καραμανλής , ούτε ο Ντε Γκώλ δεν μπορουν να σώσουν το παιχνίδι.
      Πάρτε το απόφαση, γιατί έρχεται και θα σας ζορίσει πολύ.

  20. Γιώργος msn avatar
    Γιώργος msn 20/12/2011 12:17:31

    Δεν θα αργήσει η μέρα που θα δούμε τον Λοβέρδο στο υπουργικό συμβούλιο, στη μέση της συνεδρίασης, να τα πετάει όλα και με τη γνωστή τάση του στο καλλιτεχνικό δράμα , να ανεβαίνει στο τραπέζι και να τραγουδάει ξεφωνίζοντας το "Bandiera rossa", με τον Χρυσοχοΐδη από κάτω να ανοίγει σαμπάνιες χειροκροτώντας παράλληλα και τον Παπακωνσταντίνου να παραγγέλνει φυστίκια (τα έξοδα θα κρατηθούν από τα αποθεματικά των μετοχικών ταμείων).

  21. vaggelis avatar
    vaggelis 20/12/2011 12:21:47

    o χρυσοχοιδης επαινουσε τον γαπ για το δημοψηφισμα υποκριτες μεχρι τη τελευταια ωρα της εξουσιας τους

  22. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 20/12/2011 12:25:26

    Ο φοβος ειναι ο χειροτερος συμβουλατορας και αυτο νομιζω κανει ο Χρυσοχοϊδης,"εγω σας ταλεγα"θα ειναι το τροπαριο του στο εγγυς η απωτερο μελλον.Παντως δεν τον εχω για καθολου χαζο,σιγουρα καποιο παιχνιδι παιζει,πιο θα το δουμε πολυ συντομα.

  23. ΑΧΙΛΛΕΑΣ avatar
    ΑΧΙΛΛΕΑΣ 20/12/2011 12:33:24

    Γιατί δεν τον ρώτησε ο Ακέξης για τις σχέσεις του με τους ανερικάνους και τις αποκαλύψεις Wikileaks;

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 20/12/2011 22:10:25

      Ρωτάνε τέτοια πράμματα???

  24. Silence t. avatar
    Silence t. 20/12/2011 12:55:48

    Κωπηλάτη πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται.

  25. st.takis avatar
    st.takis 20/12/2011 13:00:19

    Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΝΟΜΑ ΟΠΩΣ ΠΑΠΑ.............Κ.ΛΠ

  26. st.takis avatar
    st.takis 20/12/2011 13:06:30

    ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ= ΣΥΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ 17 ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ...

  27. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 20/12/2011 13:31:25

    ΧΡΥΣΟΠΑΣΟΚΟΙ: Εκτός από τους αρχιπασόκους για τους οποίους μας μίλησε η ΠΑΣΚΕ http://www.antinews.gr/2011/12/19/139447/ υπάρχουν και οι χυσοπασόκοι. Αντιπροσωπευτικό τους δείγμα είναι ο κύριος Χρυσοχοΐδης.

  28. bladerunner avatar
    bladerunner 20/12/2011 14:19:58

    ΒΡΩΜΕΡΟ ΤΟ ΜΠΑΤΣΟΚ, ΕΜΕΤΙΚΟ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ.
    ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ.Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΑ ΑΞΙΟΤΙΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ?
    ΜΕ ΣΙΟΥΦΑ ΚΑΙ ΓΙΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΚΗΔΕΣ?

  29. kotstak avatar
    kotstak 20/12/2011 14:25:06

    Όλοι σε λίγο θα θελήσουν να αποστασιοποιηθούν από το παρελθόν για να επιβιώσουν πολιτικά.
    Μέχρι τις εκλογές θα μιλήσουν πολλοί και για πολλά.
    Θα προσπαθήσουν να τα φορτώσουν όλα στο Γιώργο.

    Τίθεται εδώ προς τον κύριο Χρυσοχοίδη ένα σοβαρό ερώτημα:
    Όλα αυτά τα αντιλήφτηκε τώρα, ή την ώρα που συνέβαιναν?

    Εάν ο κύριος Χρυσοχοίδης απαντήσει τώρα, σημαίνει πως είναι ακατάλληλος πολιτικός διότι δε διαθέτει την ικανότητα να προβλέπει.(το λέω ευγενικά…)
    Εκτιμούσε δηλαδή ότι ο Σαμαράς έλεγε μπαρούφες και είχε δίκιο ο Καρατζαφέρης!!!

    Την αλήθεια ο κύριος Χρυσοχοίδης ΔΕΝ θα την πει δημόσια.
    Η αλήθεια είναι πως ο κύριος Χρυσοχοίδης, και οι άλλοι νοήμονες, ΗΞΕΡΑΝ, ΗΞΕΡΑΝ, ΗΞΕΡΑΝ, τι ψηφίζουν.
    Απάντηση στο γιατί τα ψήφιζαν θα δώσουν μόνο στη συνείδησή τους.
    Αυτή θα είναι η τιμωρία τους.

  30. victoria (true) avatar
    victoria (true) 20/12/2011 14:45:32

    Δήμευση περιουσίας, φυλακή για 5 χρόνια για να τους δούμε πίσω από σίδερα και μετά ισόβιος εξοστρακισμός για να μην τους πληρώνουμε κιόλας (εννοείται και ισόβια στέρηση πολιτικών δικαιωμάτων, αυτών και των απογόνων τους).

    Στην Ελλάδα ποτέ ξανά, ούτε για επίσκεψη.

  31. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 20/12/2011 15:02:58

    Τολμάει να κάνει, βόλτα μόνος του?
    Όταν του περάσουν το "σκοινί στο λαιμό", πιθανόν να καταλάβει (λίγο αργά) ότι σε τέτοιο περιβάλλον, το τελευταίο που χρειάζεται να κάνει κανείς είναι να προκαλεί..

  32. ΜΠ avatar
    ΜΠ 20/12/2011 18:18:30

    Στην εξεταστική που θα γίνει, γιατί θα γίνει διαφορετικά θα τρέχουν πού να κρυφτούν και οι 300, θα ληφθεί ως κατάθεση η σορεία των δηλώσεών του;;;

  33. φωνη avatar
    φωνη 20/12/2011 18:26:52

    Άσε Χρυσοχοϊδη εκατομμύρια Έλληνες κάτω από το όριο της φτώχιας από την πολιτική σας. Για διόρθωσέ το αυτό αν μπορείς με μια.... δήλωση ή με μια συνέντευξη. Δε διορθώνεται τώρα με τα λόγια. Αστο....

  34. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 20/12/2011 22:16:44

    Εμένα μου φαίνεται ύποπτη αυτή η στημένη συνέντευξη... και στο βάθος βλέπω τον αμερικάνικο δάκτυλο που φαίνεται πως αποφάσισε να αλλάξει τους πρωταγωνιστές του θιάσου...
    Το σενάριο δεν αλλάζει...!

  35. Αρτα-Ξερξης avatar
    Αρτα-Ξερξης 21/12/2011 00:49:20

    πρεπει να τους απαγορευτει η εξοδος απο την χωρα και εαν καταφερουν παρολα αυτα να φυγουν ο Σαμαρας να εκδωσει διεθνες ενταλμα συλληψης. Πρεπει να δικαστουν απο ειδικο δικαστηριο και συνοπτικες διαδικασιες. Ακομα και τωρα που μιλαμε κλεβουν και λεηλατουν!!! Καλα ειμαστε τοσο μαλακας λαος τελικα, τοσο εκφυλισμενος και τριτοκοσμικος , αμορφωτος λαος ????? Ειναι δυνατον ακομα να κυβερνουν????!!!! Ο Σαμαρας εχει ευθυνη που ανεχετε και με τον τροπο του συνηγορει.....

  36. maria varela avatar
    maria varela 21/12/2011 11:45:07

    Η ΝΔ τί κάνει παιδιά?
    Θα στήσει ειδικό δικαστήριο γιατί εγώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.Εσεις;

  37. lornion avatar
    lornion 21/12/2011 13:36:42

    επεσώρευσαν τόσο κακό στην χώρα και το λαό της που πιστεύω στην απόδοση του δικαίου τελικά.