#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/07/2009 00:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κάποιοι ας προσέξουν πολύ καλά τα παιχνιδάκια τους με τα ιστολόγια

 

Γράφει η  olympiada :

Σας έχουμε τάξει την ενημέρωση για τον επικείμενο ανασχηματισμό. Έχει προκύψει όμως ένα ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΟ θέμα σχετικά με τα αδέσμευτα και ανεξάρτητα blogs που έχουν μπει στο στόχαστρο με αποκλειστικό σκοπό τη φίμωση τους.

Η στελεχάρα που έχει αναλάβει τη βρώμικη δουλειά είναι η ίδια που γνωρίζοντας αρκετά καλά τη δύναμη των blogs εδώ και καιρό είχε κάνει και μια κωμική συνάντηση προσπαθώντας να ελέγξει το χώρο. Εάν λοιπόν δεν υπάρξει ΑΜΕΣΗ παρέμβαση από τους δύο πυλώνες εξουσίας για να σταματήσουν οι ναζιστικού τύπου ενέργειες (…ξέρει από αυτά η στελεχάρα αφού οι ίδιοι έστρωσαν το χαλί για τη Γερμανική κυριαρχία στον τόπο), η αντίδραση μας θα είναι απολύτως ασύμμετρη.

Η βλακεία και η αμετροέπεια οδήγησε μάλιστα να βάλει στο στόχαστρο πρώτο – πρώτο το taxalia. Η ίδια βλακεία που επιφέρει τις καταστροφικές εξελίξεις για τη χώρα. Δεν θα πούμε τίποτε παραπάνω. Εννοούμε όμως 100% ότι εάν προχωρήσει έστω και βήμα, ο ανασχηματισμός θα μοιάζει με …χάδι μπροστά στη συντονισμένη αντίδραση όλων αυτών που αγωνίζονται για την αλήθεια. Όχι αυτή που γεμίζει τσέπες και …κουζίνες. Η αλήθεια που στέκεται οδηγός για την κοινωνική δικαιοσύνη και τη Δημοκρατία των πολιτών. Alors, c’est la guerre!!

 Ακολουθεί σχετικό δημοσίευμα στο taxalia

 ALERT! Καταιγισμός μηνύσεων εναντίον blogs ! Ποιοι είναι στο στόχαστρο;

 Εδώ και μερικές μέρες γίνεται μια λυσσαλέα προσπάθεια, υπό άκρα μυστικότητα, να εντοπιστούν οι υπεύθυνοι διαφόρων -κυρίως δημοφιλών- blogs.

 Ένας παρακρατικός μηχανισμός, ζητά από την google να κατέβουν ιστολόγια (γνωρίζουμε και το κείμενο της αίτησης!) και κυρίως να δοθούν οι ip's. Ο αριθμός των αιτήσεων είναι πολύ μεγάλος, πάνω από 50 !

 Η δουλειά γίνεται από στελέχη της Ν.Δ. Ναί! Καλά διαβάσατε. Και μέχρι εδώ καλά !

Ξέρετε όμως ποια ιστολόγια "ψάχνουν";

Όχι, όχι αυτά που φανταστήκατε! Όχι το indymedia και τα άλλα 500 τρομοκρατικά blogs που δημιούργησε η ομάδα των αντιεθνικιστών-εθνομηδενιστών, που στοχοποιούν ανθρώπους και παραβιάζουν σωρηδόν τον ποινικό κώδικα. Με αυτούς δεν ασχολείται κανείς !!!

Το στέλεχος της Ν.Δ. (που έχει άκρες στη google!) θέλει να έχει στο χέρι, τα 50 μεγαλύτερα blogs (μεταξύ αυτών και το taxalia). Και δε φτάνουν οι προσπάθειες για την άρση του απορρήτου, μετέρχονται κι άλλα χακερίστικα κόλπα... Προσπαθούν να ανακαλύψουν κωδικούς, να υποκλέψουν στοιχεία, με ιντερνετικές "συνακροάσεις" και να εγκαταστήσουν keyloggers (όσοι ξέρουν τι είναι αυτό το πράγμα, καταλαβαίνουν).

Επειδή είμαστε πολύ παλιοί στο κουρμπέτι, θα πούμε στο "πολιτικό στέλεχος" :

1. το taxalia είναι επώνυμο. εδώ γράφουν άνθρωποι με τα επώνυμά τους συχνά και οι διαχειριστές, εκτός από το ότι έχουμε δώσει τα πλήρη και αληθινά στοιχεία μας, σε όποιον τα ζήτησε, έχουμε μιλήσει πολλές φορές τηλεφωνικά με πολιτικούς, συναντηθήκαμε δια ζώσης με πολιτικούς αλλά και συν-bloggers, πολλές φορές.

2. η υπόθεση θα γυρίσει μπούμερανγκ εναντίον του "πολιτικού στελέχους". Θα είναι η ταφόπλακα στις φιλοδοξίες του.

Το κρίσιμο και πολύ σοβαρό θέμα, Κώστα Καραμανλή, είναι ότι αφήνονται απείραχτα τα τρομοκρατικά χυδαία blogs και η επίθεση γίνεται στα σοβαρότερα και εγκυρότερα ιστολόγια, που διαμορφώνουν άποψη. Αυτά που έχουν και τηρούν κανόνες δεοντολογίας ! Αυτά είναι το πρόβλημα.

Διαβάστε τη συνέχεια εδώ: http://taxalia.blogspot.com/2009/07/alert-blogs.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kgb avatar
    kgb 18/07/2009 01:09:09

    Όσο έριξαν παλαιότεροι πολιτικάντηδες τους δορυφόρους που περνάγαν πάνω από την Ελλάδα άλλο τόσο θα φιμώσουν οι νυν πολιτικάντηδες τα blogs. Δυστυχώς η πολιτική ανοησία κατα καιρούς ανακυκλώνεται.

  2. prota-i-ellada avatar
    prota-i-ellada 18/07/2009 06:20:29

    Όσο και να φωνάζουν οι εφημεριδάδες και καναλάρχες, το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω.
    Οι κυριαρχία τους στην ενημέρωση και την επικοινωνία έχει τελειώσει, όπως σε όλο τον κόσμο.
    Σύσταση:
    Ότι δεν μπορείς να αποφύγεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ απόλαυσέ το, λένε οι αγγλοσάξονες.
    Καλημέρα σας.

  3. Striftompolas avatar
    Striftompolas 18/07/2009 07:00:06

    Τα πρώτα αεροπλάνα προσγειώνονταν στις πίσω αυλές και σε χωράφια. Σταδιακά δημιουργήθηκαν αεροδρόμια, κανόνες πτήσεις, προϋποθέσεις για το ποιος μπορεί να είναι πιλότος.

    Η εκπομπή στα ερτζιανά ήταν ελεύθερη, μετά οι συχνότητες γίναν δημόσια περιουσία.

    Είμαστε ακόμα στην αρχή. Ακόμα κι αν δεν υπάρχει αφορμή πρέπει να δημιουργηθεί ... Δεν είναι τόσο εύκολο, δεν μπορεί να γίνει τοπικά, όμως οι προσπάθειες θα γίνουν να περιοριστεί το δικαίωμα πρόσβασης, δημοσίευσης, αμφίδρομης επικοινωνίας.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 18/07/2009 08:18:23

    όταν λέω για χωροφύλαξ, χρειάζεται χρονοντούλαπο για να θυμηθούμε. Δεν έιναι θέμα "δεξιάς" ή "αριστεράς", ούτε κάν "ελεύθερης" ή "ελεγχόμενης" οικονομίας. Είναι θέμα Ελευθερίας.

  5. occultist avatar
    occultist 18/07/2009 08:39:48

    Μη δίνετε σημασία και να μη αγχώνεσθε. Οπως είχα γράψει και σε άλλη ανάρτηση (που το σχόλιο μου, το σβύσατε τρέχοντας) οι ενέργειες αυτές είναι μετακλιμακτήρια συμπτώματα. Οι έγγαμοι κάποιας ηλικίας τα καταλαβαίνουν και τα κατανοούν. Μετά από κάμποσο χρονικό διάστημα στις Βρυξέλλες οταν θα επανακάμψει, θα έχει ηρεμήσει.

  6. occultist avatar
    occultist 18/07/2009 08:55:39

    Γραφει το ΄¨taxalia¨¨¨

    ""Ξέρετε όμως ποια ιστολόγια “ψάχνουν”;

    Όχι, όχι αυτά που φανταστήκατε! Όχι το indymedia και τα άλλα 500 τρομοκρατικά blogs που δημιούργησε η ομάδα των αντιεθνικιστών-εθνομηδενιστών, που στοχοποιούν ανθρώπους και παραβιάζουν σωρηδόν τον ποινικό κώδικα. Με αυτούς δεν ασχολείται κανείς !!!""

    Λογικό δεν είναι??? Αυτά, αποδομούν την κυβέρνηση και ανοίγουν τον δρόμο για την αντικατάσταση του Καραμανλή από ΤΗΝ ...δελφίνα. Αν υποψιαστώ ότι πριμοδοντούνται κιόλας, ΔΕΝ θα πεθάααααανω, από έκπληξη. (παράφραση ατάκας της κ. Μήτση του Λαζόπουλου)

    • Tsertos avatar
      Tsertos @ occultist 18/07/2009 12:42:42

      Eχει δικιο που φωναζει το (taxalia).
      Για να δουμε τι λεει, ο προισταμενος της διωξης
      ηλεκτρονικου εγκληματος, αστυνομος Α΄
      κυριος ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ, ειδικα για το INDYMEDIA.
      http://www.youtube.com/watch?v=U7MvlNPvgj4

      • Χι avatar
        Χι @ Tsertos 18/07/2009 13:00:25

        Ο Σφακιανάκης ήταν απλά λαγός. Όσα ειπώθηκαν για το Indymedia, ειπώθηκαν επειδή όσο χρησιμοποιεί το ΕΔΕΤ/ΕΜΠ, μπορούν να ελέγχουν το "χώρο".

      • Tsertos avatar
        Tsertos @ Tsertos 18/07/2009 13:28:27

        Λαγος-ξελαγος οταν απο τα πιο επισημα χειλη, ακουει καποιος
        οτι το κρατος υποστηριζει ενα ιστολογιο, που καθε ημερα
        παραβιαζει το μισο ποινικο κωδικα, το (taxalia) τους μαρανε;

  7. mareli avatar
    mareli 18/07/2009 09:30:58

    factorx μην παρασύρεσαι... η συναδελφική αλληλεγγύη δεν κολλάει για σένα γιατί εσύ είσαι επώνυμος και καθαρός!
    Αν ταχαλια έχουν αντίστοιχα "προσόντα" δεν πρέπει να φοβούνται! Κάτι άλλοι που κρύβονται ότι ΔΕΝ έχουν αλλά κάποιοι άλλοι λένε ότι έχουν ιστολόγια και στο τέλος ΟΛΟΙ φοράνε κουκούλες, νομίζω ότι δεν τιμούν τη δουλειά σου!
    Κάτι μισθοφόροι και τσιράκια αφεντικών που λυμαίνονται το χώρο σας πρέπει να φροντίσετε να τους ξεβράσει το δίκτυο. Ο ένας την έκανε με ελαφρά, αφού την πάτησε από κοπτοραπτούδες του χώρου του και όχι από ΝΔες!!! Κάποιοι άλλοι την έχουν πέσει σε κάτι εκσυγχρονιστικές Κοτρώνες και τρώγονται με τα ρούχα τους... ούτε αυτή την Κοτρώνα την πέταξε ΝΔης. Αλλά η μαφία έτσι δουλεύει και ξεκαθαρίζει!!!

    ΥΓ. Για φαντάσου υπάρχει ΝΔης που έχει κονέ με τη google και τόσο καιρο τι έκανε; Ουστ! αχρείοι που παίζετε με τη βακεία σας!!!

    • Anonymouse avatar
      Anonymouse @ mareli 18/07/2009 11:00:47

      Μια μήνυση αβάσιμη, μια αβάσιμη παραπομπή από την ''αδέκαστη'', κι ένα δικαστήριο που θα ακολουθήσει την παραπομπή σημαίνουν έξοδα σε δικηγόρους, που πολλά παιδιά απλά δεν έχουν. Δεν έχουν επίσης και την ψυχολογική αντοχή να αντέξουν το στημένο διασυρμό από τους καναλάρχες που θα τους εμφανίσουν σαν εγκληματίες. Και όλα αυτά για να ελέγξουν το παιχνίδι. Καταλαβαίνεις τώρα γιατί φωνάζουν? Επίσης επειδή εγώ παρακολουθώ πολλά ιστολόγια εκτός από 2-3 που κάθε βράδυ τα βάζουν με τους μεγαλοδημοσιογράφους των οκτώ, οφείλω να πω ότι όλες οι άλλες πληροφορίες που παίρνω είναι σωστές διότι τις βρίσκω και αλλού. Λάθη γίνονται αλλά διορθώνονται ταχύτατα.

      Αλήθεια το Μάκη που έκανε ρεζίλι την παρουσιάστρια και ήταν όλα ψέματα γιατί δεν τον έκλεισαν ακόμη?

  8. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 18/07/2009 10:32:20

    Ειπαμε, το ποταμι δεν γυριζει πισω. Αλλα, γιατι δεν κατονομαζεται ο "τυπος"; Δεν χρειαζεται να γνωστοποιηθει το ονομα του απο τα blogs, με το κινητο τηλεφωνο, απο στομα σε στομα, δηλαδη, και ακομη, με μια προκηρυξουλα που θα λεει τα πραγματα με τ' ονομα τους, εξω απο τα δοντια. Κι' αφηστε τα βλακομουτρα να τρεχουν και να ψαχνουν για να βρουν καρφιτσα στα αχυρα. Ξεφωνισμα, ρεεεε, εδω και τωρα, για να θυμηθουμε και τον Αντρεα Παπαντρεα.
    ΥΓ. Το "εδω και τωρα" του Παπαντρεα το ειχα δει τη δεκαετια του '90 καπου στην 42η οδο και την 8η λεωφορο. Δεν θυμαμαι τι ηταν το μαγαζι που ειχε την ταμπελα "Here and now" στην υποβαθμισμενη τοτε περιοχη, νομιζω οτι ηταν πορνομαγαζο, που πληρωνες και εβλεπες, τιποτα αλλο, μονον αυτο, απλα εβλεπες. Και φυσικα, δεν γνωριζω αν ο Παπαντρεας το ειχε "ξεσηκωσει" απο εκει η' απο καπου αλλου... Τωρα η περιοχη εχει αλλαξει εντυπωσιακα, εκει κοντα, στην ογδοη, απεναντι ακριβως απο το Port Authority (πρεπει να γραψω καποτε γι' αυτο το θαυμα, κατα την ταπεινη μου αντιληψη, που πρεπει να το δεις για να καταλαβεις τι σημαινει συγκοινωνιακη εξυπηρετηση του πολιτη) ειναι και το καινουργιο κτιριο των "Ταιμς της Νεας Υορκης", που επισημαινεται με μια τεραστια ταμπελα.

  9. ataktos avatar
    ataktos 18/07/2009 10:37:50

    mareli – τα σημερινά αυτοκίνητα όλα έχουν ποια ABS νέας γενιάς ,βάνε το πόδι στο φρένο και το μυαλό στο κεφάλι ...Μεγάλε.!!!????...

  10. ΜΕΓΑΛΟΣΤΕΛΕΧΟΣ avatar
    ΜΕΓΑΛΟΣΤΕΛΕΧΟΣ 18/07/2009 12:24:24

    Λογικό είναι να κυνηγάω τα blogs. πρώτα προσπάθησα να επιβάλλω τους νερόβραστους σφουγγοκωλάριους αλλά δε μου βγήκε. Έκανα συνάντηση με υπερπροβολή αλλά οι αχρείοι οι Έλληνες συνέχισαν να διαβάζουν antinews, taxalia, olympia και άλλους παλιανθρώπους. Έπειτα έβαλα τους δικούς μου να αρχίσουν τα τηλέφωνα. Τζίφος. Εκεί μάλιστα που ήμουνα στην τελική ευθεία για τη στέψη βγήκαν τα καθάρματα και μου άλλαξαν τα φώτα ρίχνοντας τη δημοτικότητα μου στα τάρταρα! Εμ τι θέλετε να κάνω και εγώ; Θα σας πάρει η google και θα σας σηκώσει! Η wordpress δεν μου κάθετε ακόμα αλλά που θα πάει;

  11. mareli avatar
    mareli 18/07/2009 20:17:36

    Ok αλλά δεν κατάλαβα να διαφωνεί και κανείς με αυτά που έγραψα. Και ξαναλέω: ΝΑΙ στα blogs OXI στη μαφία!!!