#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/08/2010 08:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η χώρα με τον πιό μαυρισμένο πρωθυπουργό



Το γνωστό περιοδικό Newsweek μας προτρέπει να αφήσουμε στην άκρη το Μουντιάλ, τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ακόμη και την Μις Υφήλιος και να ανακαλύψουμε τους πραγματικούς παγκόσμιους πρωταθλητές.

Πέντε τα κριτήρια σύγκρισης των 100 καλύτερων χωρών για να ζήσει κανείς: η εκπαίδευση, η υγεία, η ποιότητα ζωής, η οικονομική ανταγωνιστικότητα,  ο οικονομικός δυναμισμός και η πολιτική σταθερότητα.

Την 26η θέση στο σύνολο, με 76,42 μονάδες, καταλαμβάνει η χώρα μας, σύμφωνα με το περιοδικό. Στην 27η συναντάμε την Πορτογαλία και μετά τις Κροατία και Πολωνία, ενώ λίγο ψηλότερα από εμάς βρίσκονται η Σλοβενία και η Τσεχία

Στην πρώτη πεντάδα  συναντάμε τη Φινλανδία, την Ελβετία, τη Σουηδία, την Αυστραλία και το Λουξεμβούργο, ενώ τις τελευταίες θέσεις καταλαμβάνουν το Καμερούν, η Νιγηρία και η Μπούρκινα Φάσο.

Στους επιμέρους τομείς η βαθμολογία μας έχει ως εξής:

Στην εκπαίδευση, η Ελλάδα κατέλαβε την 39η θέση με 85,9 μονάδες, στην υγεία την 17η θέση με 90,34 μονάδες, σε ποιότητα ζωής την 21η θέση με 82,27 μονάδες, στην οικονομική ανταγωνιστικότητα την 47η θέση με 47,43 μονάδες και στο πολιτικό περιβάλλον την 29η θέση με 77,46 μονάδες.

Όλα τα λεφτά είναι όμως ότι η Ινδία θεωρείται ως η καλύτερη χώρα για να πετάξει κανείς χαρταετό (!!) και η Τσεχία ως η καλύτερη χώρα για να κάνεις σεξ . Το κάνουν λέει τόσο συχνά όσο οι Γάλλοι, ξεκινούν τη σεξουαλική τους ζωή τόσο νέοι όσο οι Ολλανδοί και φοβούνται ελάχιστα τα αφροδίσια νοσήματα, όπως οι Ιταλοί

Η Ολλανδία είναι η πιο gay friendly χώρα, ενώ το Βέλγιο λογίζεται ως η καλύτερη χώρα για να έχεις κατοικίδιο, η Ισπανία ως η καλύτερη χώρα για να σαβουριάσεις (συγγνώμη απολαύσεις) ένα δείπνο, η Νότια Αφρική ως η καλύτερη χώρα για  ταξίδι με  αυτοκίνητο, η Γαλλία ως η καλύτερη χώρα για να αποκτήσεις μωρό, η Ιαπωνία ως η καλύτερη χώρα για τους συνταξιούχους, ενώ την καλύτερη μουσική την ακούς στο Μάλι (και πιο συγκεκριμένα στο Μπαμάκο) και τον καλύτερο καιρό τον απολαμβάνεις στη Μάλτα. .

Τέλος αν είσαι ράπερ καλύτερα είναι στην Ελβετία, ενώ για πλαστική εγχείρηση Βραζιλία ασυζητητί.

Βέβαια τα κριτήρια ήταν στημένα. Γιατί αν είχαν μπει κριτήρια όπως η καλύτερη χώρα για να κάνεις κωπηλασία, ο πιο μαυρισμένος πρωθυπουργός, η χώρα με τους πιο όμορφους αντιπροέδρους, η καλύτερη χώρα για να είσαι φορολογούμενος, η χώρα με τους ταχύτερα μειούμενους μισθούς, η χώρα με τα πιο ανεξάρτητα μίντια, η χώρα με τον καλύτερο Τατούλη ή του πιο φορμαρισμένου Μαρκογιαννάκη θα ήμασταν πρώτοι και με διαφορά.

Επίσης υψηλές θέσεις θα καταλαμβάναμε και στην κρεβατομουρμούρα, το βαθμό ξενερώματος ενηλίκων ανδρών, των πιο σύντομων διακοπών και της μεγαλύτερης αβεβαιότητας των εργαζομένων.

Μας πέτυχαν και σε δύσκολη οικονομική φάση. Όταν φτιάξουμε και τον 4ο δρόμο θα δείτε κύριοι του Newsweek. Η χώρα είναι για το βάθρο (των κρεμασμένων).

Κάποτε είχαμε κυβέρνηση του βουνού. Τώρα έχουμε κυβέρνηση του νησιού.  Με υπουργούς βατραχανθρώπους-αντάρτες-κομάντο στο κουμάντο.

Άντε και καλή επιστροφή. Με ένα πόνο.

Όσοι δεν φύγατε ακόμη, Τσεχία να πάτε. Εκτός αν είστε λάτρεις του αετού. Κάποτε το λέγαμε ψάρεμα. Το οποίο καλό είναι να αποφύγετε, μην ψαρέψετε κανέναν πράιμ μίνιστερ και μπλέξετε.

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. The Saint avatar
    The Saint 19/08/2010 08:16:02

    Πώς? Εχουμε την 21η θέση στην ...ποιότητα ζωής???? :0 :0 :0
    Eλεος!

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ The Saint 19/08/2010 09:13:54

      ναι ρε φιλε .αυτο οφειλεται στα σκυλάδικα

      • george avatar
        george @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 21:40:17

        επιτελους ενας ελληνας με συναισθηση και αισθητηριο τεχνης..Ζηλευω μονο που δεν ειναι δικια μου η ατακα..¨)

  2. Dimi avatar
    Dimi 19/08/2010 09:11:17

    Και που να δει το Νewsweek, το επερχόμενο, το ανεξήτιλο, το διά βίου «μαύρισμα» μέσα κι έξω του εικονιζόμενου πολιτικού ολέθρου.

    Γιά να θυμάται πάντα την ανυπότακτη υπέροχη Ελλάδα, και διηγούμενος την απέλπιδα φαντασίωσή του γιά καθυπόταξή της, να κλαίει γοερά, καθώς θα προσπαθεί να κολυμπήσει στ’ αφιλόξενα νερά του Buffalo River και της απύθμενης λίμνης της λάσπης (Mud Lake) της Minessota..

  3. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 19/08/2010 09:15:46

    κοροιδεψτε το ΓΚΙΟΡΚΟ για το αθλητικο προφιλ και το μαυρισμα....να ξερετε οτι εχει σουξέ στο ασθενες φυλο..

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 10:39:20

      Άλήθεια είναι αυτό..

    • trellakias avatar
      trellakias @ CRAZY DOCTOR 20/08/2010 07:02:53

      Εκεί ανήκεις ντόκτορα;

  4. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 19/08/2010 09:16:51

    βγαζει ερπη απο τη στεναχωρια,τον κοροϊδευετε.....κανει μπανια ,παλι τον κοροϊδευετε...μηπως ειστε λιγο εμπαθείς?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 12:21:48

      Σατιρίζουμε την ολύμπια ψυχραιμία του

    • aengus avatar
      aengus @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 20:30:18

      Αυτός μας εξολοθρεύει. Εμείς είμαστε εμπαθείς ή αυτός;
      Έλα στα συγκαλά σου γιατρέ μου…

  5. KLE avatar
    KLE 19/08/2010 10:17:30

    Οι πολιτικοί θα πρέπει να γνωρίζουν πως αν πάρουν από τις οικογένειές μας το ψωμί που τρώμε, θα τους αποτελειώσουμε. Και μην μας πείτε μετά αναρχικούς. Είμαστε οικογενειάρχες σε απόγνωση. Είμαστε ένα καζάνι που βράζει. Και κάποτε το καζάνι θα εκραγεί.»
    ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ KLE 19/08/2010 10:34:30

      φιλε εκει που θα παει να ξεσηκωθει ο κοσμος [ οι διορισμενοι με ρουσφετι], οι πολιτικοι θα τους κλεισουν πονηρα το ματι υποσχομενοι με υπονοουμενα καμια ρουσφετολογικη προσληψη ....και ολα καλα

      • KLE avatar
        KLE @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 10:49:20

        ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΠΑΛΕΙ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ Η ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑ!!
        ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΕ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ,ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΧΝΑΜΕ ,ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ!!1

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 19/08/2010 10:47:46

    Να συνεχίσει έτσι.
    Σας το υπογράφω.
    Η προκλητική εικόνα ενός μαυρισμένου, καλοζωϊσμένου, ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥ ανθρώπου, που ανεβαίνει από θαλαμηγό σε θαλαμηγό κάνοντας κρουαζιέρες στα νησιά μας 3 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ, που είναι φανερό ότι από το πρωί που ξυπνάει μέχρι το βράδι τον έχουν αναλάβει και τον τρέχουν PROFESSORS, TRAINERS, PERSONAL TRAINERS και STRATEGISTS, με εντατικά σεμινάρια επικοινωνίας, ενημέρωσης, επιμόρφωσης υψηλής ποιότητας -

    - Η ΕΙΚΟΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ...

    θα του στοιχίσει επικοινωνιακά άρα ΣΕ ΨΗΦΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ και από το μνημόνιο.

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ.

    • Μisha avatar
      Μisha @ αλλενάκι 19/08/2010 11:15:58

      Αλλενάκι, αυτή είναι η εικόνα της κτηνωδίας του σύγχρονου λάιφ στάιλ.
      Ο ΓΑΠ συμπεριφέρεται σα γκόλντεν μπόυ που δε δίνει μία για κανέναν πλήν του εαυτού του.
      Αυτός είναι ο τρόπος που οι μεγάλες αμερικάνικες επιχειρήσεις εκπαιδεύουν τα στελέχη τους: τους μαθαίνουν τεχνικές να παίρνουν τα πιο σκληρά μέτρα με το χαμόγελο της αδιαφορίας στα χείλη, δίχως ενοχές και με μια επίπλαστ ευγένεια, απότοκο επίμονης και επίπονης θεατρικής εκπαιδευσης.
      Όποιοι έχουν μετάσχει σε τέτοιες επιμορφώσεις εταιρειών γνωρίζουν περι τίνος πρόκειται.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Μisha 19/08/2010 11:20:52

        ΔΕΝ είναι μόνο εικόνα, είναι ΟΥΣΙΑ, διότι όλα αυτά τα απολαμβάνει και τα ΒΙΩΝΕΙ.

        Έχουμε λοιπόν να κάνουμε με ΚΑΙΣΑΡΑ, με ΜΟΝΑΡΧΗ, με ΛΟΥΔΟΒΙΚΟ.

        Τα περαιτέρω ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Μisha 19/08/2010 11:22:57

        Misha, ασφαλώς και γνωρίζουμε από τέτοιες επιμορφώσεις εταιρειών.

        Θεωρώ ότι ο άνθρωπος αυτός ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΜΕΤΡΟ.

      • Μisha avatar
        Μisha @ Μisha 19/08/2010 11:52:18

        Αλλενάκι, αυτοί οι τύποι πιστεύουν (σε αντίθεση με τους στυγνούς δικτατορες του παρελθόντος , οι οποίοι έβγαιναν με το βαρυ κι ασήκωτο ύφος τού Στρατάρχη) πως όλα είναι ζήτημα ίματζ μέηκερ.
        Στην εποχή της εικονικής πραγματικότητας αν είσαι λίγο γκλαμουράτος κι έχεις τα ΜΜΕ μαζί σου μπορείς να κάνεις το μαύρο άσπρο ΧΑΛΑΡΑ!

        Τρανό παράδειγμα , ο σαλτιμπάγκος Σίλβιο στη γειτονιά μας.

    • CRAZY DOCTOR avatar
      CRAZY DOCTOR @ αλλενάκι 19/08/2010 11:54:49

      μην ανυσηχεις αγαπητη..μαλλον θα πτωχευσουμε και θα καταστραφει τελειως η ελλαδα

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 11:56:30

        Κοιμήσου κι ονειρέψου δόκτορα αν νομίζεις ότι θα καταστραφεί αυτός ο τόπος.

      • Μisha avatar
        Μisha @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 12:00:10

        Ρε συ Κρέηζυ,δεν το γνωριζαν εξ αρχης πως το πακε΄το αυτό (το σκληρότερο που έχει επιβάλλει το ΔΝΤ οπουδήποτε στον κόσμο) θα αποτύγχανε;
        Το ξέρανε!
        Απλά προσπάθησαν να κάνουν το κόλπο γκρόσο δλδ να ανταλλαξουν τα παλιά ανυπόθηκα δάνεια με νέα ενυπόθηκα, βγάζοντας στο σφυρί τη δημόσια περιουσία.
        Γι αυτό κατέλυσαν και το Σύνταγμα και τις ευρωπαϊκές συνθήκες για τα δικαιωματα του ανθρωπου, γι αυτό και δεν έχουν φέρει τους νόμους για το μνημονιο προπς ψηφιση στη Βουλή (παρατυπως και παρανόμως)
        Ξέρουν πως όλο αυτό το θέατρο είναι πραξικόπημα κι όμως κάνουν πως δε βλέπουν και δεν ακούνε.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 13:45:34

        @crazy doctor

        "μην ανυσηχεις αγαπητη..μαλλον θα πτωχευσουμε και θα καταστραφει τελειως η ελλαδα"

        Δεν θα την σώσει δηλαδή, όπως μας λες συχνότατα, ο τωρινός πρωθυπουργός;
        Με μπέρδεψες γιατρέ.

        Θραξ Αναρμόδιος

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ CRAZY DOCTOR 19/08/2010 14:01:00

        Όχι Θράκα, απλώς το ομολογεί, το ξέρει ότι θα γίνει έτσι, παρά τα δάνεια.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ αλλενάκι 19/08/2010 12:15:39

      Για όσους νομίζουν ότι ασχολείται μόνο με μπάνια και κωπηλασία: Είναι και πολύ καλός φωτογράφος
      http://www.antinews.gr/?p=56892

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 13:23:18

        Άσε Μικρέ Οδυσσέα.
        Καλύτερα να κάνει κανό.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 14:05:54

        Διαφωνώ. Αν δεις την πεταλούδα σε πλήρη ανάπτυξη θα αλλάξεις γνώμη. Άσε τα κομμένα ξύλα, τα δέντρα, νατουραλισμός...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 15:29:01

        Αφού μιλάς για νατουραλισμό, άνοιξε το ιστολόγιο της Ζάχαρης, και κοίταξε φωτο, κάνε κλικ και στο Contact Print για νατουραλισμο, και όχι μονο.

        Και φυσικά στο Antinews δημοσιεύονται εξαιρετικά δείγματα φωτογραφικής τέχνης, και είναι απο τα δυνατά του σημεία.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 15:42:56

        Δώσε το λινκ της ζάχαρης γιατί κάτι συνταγές βρίσκω στο ζάχαρη και αλάτι...και πείνασα...
        Αλήθεια μαγειρεύεις;

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 15:56:36

        και συγγνώμη για την ερώτηση προκαταβολικά αν σε ενόχλησε

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 15:58:16

        είναι κάτω, στους συνδέσμους...

        κάτι κάνω... χα χα...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 16:03:02

        οι θαλασσινές φωτογραφίες είναι όλες δικές της, και όχι μόνο, εμένα μου αρέσουν πολύ, καθώς και οι φωτογραφικές επιλογές της στο ιστολόγιο

        αν μιλάμε για φωτογραφικό αισθητήριο, να ένας άνθρωπος που το διαθέτει

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 22:54:57

        Και να φαντασθείς ότι πρώτα κοίταξα κάτω. Το έχει όντως. Αλλά όχι τόσο όσο ο Γιώργος που είναι φυσικό ταλέντο

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 19/08/2010 22:58:18

        Και ποια είναι η σπεσιαλιτέ μας;

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 20/08/2010 00:16:56

        Οδυσσέα, έψαξα την πεταλούδα και αν λέμε την ίδια η εστίαση είναι ελαφρώς offset, αλλά, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 20/08/2010 00:35:53

        Χαχαχα. Κολοκυθοκεφτέδες
        Την ίδια θα λέμε. Οφσάιντ είναι όχι όφσετ. Αν είδες και τα φεγγάρια και τα τοπία της Μεσογαίας και Λαυρεωτικής είσαι πλήρως ενημερωμένη

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 20/08/2010 00:40:20

        Χα χα χα...
        Το φεγγάρι [ημισέληνος] δεν είναι κακό.
        Τα τοπία επίπεδα.
        Πέρνα από το μπλόγκ μου στην ανάρτηση "προσομοίωση" να δεις φωτό πλανητών λήψη με κινητό και κυάλια και τα λέμε.

        [και είναι offset, δλδ. εστίασε ελάχιστα εκτός του θέματος που στόχευε αρχικά]

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 20/08/2010 00:45:58

        ΟΚ θα περάσω. Κερνάτε τίποτε ή ξεροσφύρι τη βγάζουν οι επισκέπτες;

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 20/08/2010 00:55:37

        Calculator...

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 20/08/2010 01:09:35

        Υπολογίστρια! (χαχαχα)
        Καληνύχτα αλλενάκι

  7. Alex avatar
    Alex 19/08/2010 10:51:18

    Ψηλά το κεφάλι Έλληνες, έχουμε Σοσιαλισμό...

    h-p://www.youtube.com/watch?v=wYUL6UXyYYQ&feature=player_embedded

    • Alex avatar
      Alex @ Alex 19/08/2010 10:53:22

      Αληθεια αραγε...τοσο κοντη μνημη εχουν πολλοι συμπατριωτες μας....

      • KLE avatar
        KLE @ Alex 19/08/2010 11:21:01

        ΑΣΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ

      • Alex avatar
        Alex @ Alex 19/08/2010 11:26:26

        @KLE
        Κι ομως υπαρχουν ανθρωποι που τον΄΄θαυμαζουν΄΄ τι να πω ? Ελπιζω οτι και οι τελευταιοι που τον υποστηριζουν θα ξυπνησουν καποια στιγμη....

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Alex 19/08/2010 11:42:03

        Αν τον θαυμάζουν λέει;;;

        Νέα παιδιά ρε...!!!Νέα παιδιά τελειόφοιτοι και απόφοιτοι πανεπιστημίων...παιδιά που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα και φράγκο στην τσέπη ακόμα αναμασάνε μλκς για το ΠΑΣΟΚ και το σοσιαλισμό και παπάρια μάντολες!!!!!

        Νέα παιδιά γμ την τρέλα μου μέσα....!!!!!...που κατά σύμπτωση ΦΥΣΙΚΑ οι γονείς του είναι όλοι δημόσιοι υπάλληλοι...

        Το indoctrination που έκαναν οι μπαμπάδες τους τόσα χρόνια δεν ξεκολάει εύκολα από το νιονιό τους. Θα τους δείτε πάλι να κουνάνε σημαίες και να φωνάζουν το όνομα του τυχάρπαστου με ύφος ροφού και να χαίρονται και να αγκαλιάζονται που ο "δικός τους" είναι στα πράγματα.

        Τόσα χρόνια δικομματισμός και κόμματα και συνδικαλισμός και κομματικές νεολαίες και φοιτητικές νεολαίες και όλα αυτά τα σκατά στα μυαλά νέων ανθρώπων ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΤΕΙ ΑΝΑΧΩΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ!!!!!

        Ακόμα και σήμερα βλέπω με τα μάτια μου χωριά ολόκληρα να πεινάνε και οι φάκελοι με τα ψηφοδέλτια να μοιράζονται στην οικογένεια ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΑ...!!!!

        Αει στο διάολο πια με τις παρατάξεις...

      • aengus avatar
        aengus @ Alex 19/08/2010 19:01:41

        «…και λες θα ναι καλύτερος ο γιος απ' τον μπαμπά του,
        πώς θα ναι το λυκόπουλο καλύτερο απ' το λύκο…»

        Κ. ΒΑΡΝΑΛΗΣ

        (Άσε που ο μπαμπάς ήταν, τουλάχιστον, εγνωσμένης νοημοσύνης…)

  8. cardinalios avatar
    cardinalios 19/08/2010 11:31:47

    Δεν θελω διαμαρτυριες.Ετσι που λειτουργει η Δημοκρατια μας και με τετοια χαμηλη ποιοτητα ψηφοφορων που οδηγει σε πολιτικο προσωπικο σαν αυτο που υπαρχει τα τελευταια αρκετα χρονια και που εχει καταστησει την πολιτικη κλειστο επαγγελμα δεν ειναι τυχαιο που και η καθε κυβερνηση οταν μπορει συμπεριφερεται ως κοινοβουλευτικη δικτατορια.

  9. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 19/08/2010 11:39:43

    Ο μαυροτσουκαλότερος... ο ταξιδιοτικότερος... ο διακοπότερος... ο λαικιστικότερος... ο ανικανότερος.-

    • Σολιαληστής avatar
      Σολιαληστής @ Σολιαληστής 19/08/2010 11:41:37

      Δεν μεταφέρει και το θερινό τμήμα του Μαξίμου στον Πόρο ή Πάρο;

      Παπαρος...

      • Σολιαληστής avatar
        Σολιαληστής @ Σολιαληστής 19/08/2010 11:41:55

        Λος Παπαρος

      • O Θείος avatar
        O Θείος @ Σολιαληστής 19/08/2010 11:50:54

        Μίσα, η στιχουργική σοφία είναι διαχρονική:

        Ο Γιώργος είναι πονηρός
        κι αυτά που λέει μην τα τρώς
        κι από τις έντεκα κι εμπρός
        κυκλοφοράει για γαμπρός
        Κυρά Γιώργαινα
        στο λέω υπευθύνως
        ο Γιωργάκης σου
        είν' ένας θεατρίνος
        για δουλειά σου μίλησε
        πονηρά σε φίλησε
        η αυγούλα μύρισε
        και δεν γύρισε

  10. tsilivithras avatar
    tsilivithras 19/08/2010 11:49:17

    " Όταν φτιάξουμε και τον 4ο δρόμο θα δείτε κύριοι του Newsweek. "

    4ος δρόμος my ass!!!!

    Θα τον δώσουν κι αυτόν στον Μπόμπο να τον φτιάξει και να πληρώνουμε διόδια ή είναι πνευματική ιδιοκτησία του τζέφρυ και θα του πληρώνουμε roylaties???

    Καλά λέει το αλλενάκι...συνέχισε έτσι ρε μάγκα τζέφρυ...μαύρισμα διακοπές και αραλίκι...τράβα και σε κανένα καζίνο και βγάλε και φωτο από κανένα γκαλά με μοντέλα και γόνους...καλά το πας.



    Ανέβασε κι άλλο τη φωτιά κάτω από την χύτρα και κοίτα να σαι κοντά όταν θα ανοίξει το καπάκι...εκεί να δεις μαύρισμα!!!!

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ tsilivithras 19/08/2010 13:01:31

      Ο τέταρτος δρόμος πάνω από την Ιπποκράτους είναι η Αμερικής
      http://www.antinews.gr/?p=57435

  11. Στέργιος avatar
    Στέργιος 19/08/2010 12:15:08

    "η χώρα με τους πιο όμορφους αντιπροέδρους"

    Άπαιχτο!

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Στέργιος 19/08/2010 12:25:09

      Το έπιασες γάτε!

  12. O Θείος avatar
    O Θείος 19/08/2010 12:58:57

    Δεν λέει ψέμματα τα Νιούσγουηκ: Άν και αμερικάνικο, έσκισε η Σκανδιναβία. Τυχαίο; Δεν νομίζω.
    Και η Ελληνική βαθμολογία, λογική μου φαίνεται.
    Από υγεία και ποιότητα ζωής καλά πάμε, από παιδεία και ανταγωνιστικότητα άσε καλύτερα. Διαφωνεί κανείς;
    Όσο για την Ινδία, ακριβέστατο: Έχει κάτι βαρβάτα ανοδικά ρεύματα στους πρόποδες των Ιμαλαίων, που ο αετός ανεβαίνει εκεί πιό γρήγορα και από τις Ελληνικές και Αμερικανικές φούσκες των ακινήτων. Έχει και το αβαντάζ ότι δεν σκάει, όσο ψηλά κι άν ανέβει.

  13. stamat avatar
    stamat 19/08/2010 13:33:59

    ΓΑΠ ο Έλληνας ....Ομπάμα!!!!!!

  14. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 19/08/2010 13:59:04

    Ο διακοπέστερος....

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ etsi_kai_allios 19/08/2010 15:01:41

      Ο διακοποπρεπέστερος

  15. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 19/08/2010 15:11:40

    Τον νοέμβριο να δείς μαύρισμα που θα φάει ο μάμυ....Κυριολεκτικά κ μεταφορικά μαύρισμα

    • aengus avatar
      aengus @ Μαύρος Ιάκωβος 19/08/2010 19:14:07

      Μαμυ μπλου

  16. κοινη λογικη avatar
    κοινη λογικη 19/08/2010 18:22:36

    ενω ο Καραμανλης που ειχε μαυρισμα Δεκαπενταυγουστου ηδη απο το Μαιο, καθε Μαιο, λογω καθημερινησ μεσημεριανης τσαρκας με το φουσκωτο και ψαρακι στους Πεταλιους, και μπλουμ στη Ραφηνα, ξεχαστηκε....καλη η Αντιπολιτευση, αλλα με μνημη και ουσια καλυτερα

    • Alex avatar
      Alex @ κοινη λογικη 19/08/2010 18:32:05

      @κοινη λογικη
      χαχαχαχα τοσοοοο πολυ μνημη βρε αδερφε....και με κοινη λογικη ε?
      ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ......
      Γ.Α.Π ειπε......πριν 11 μηνες

      Είναι βαρβαρότητα κοινωνική οι πολιτικές που καταδικάζουν εκατοντάδες χιλιάδες Έλληνες στην φτώχεια και την ανεργία !!!
      Εμείς, λέει ο Γ.Α.Π, μπορούμε να αλλάξουμε την Ευρώπη, μπορούμε ακόμη να αναθεωρήσουμε μέχρι και το σύμφωνο σταθερότητας...
      Έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα και δεν είδα κανέναν Έλληνα και καμία Ελληνίδα που να θέλει να παραιτηθούμε, να σκύψουμε το κεφάλι, θέλει να διεκδικούμε, θέλει να τραβάμε μπροστά...
      Γιατί εμείς οι Έλληνες είμαστε υπερήφανοι για τους αγώνες μας , τις διεκδικήσεις και τις νίκες..
      Τα δικά τους δεν γίνεται είναι τα δικά μας μπορούμε..
      Τι άλλαξε μέσα σε ένα χρόνο απ αυτά που έλεγε ο κ. Παπανδρέου;;
      Έφυγε η "βαρβαρότητα" και ήρθε ο Σοσιαλισμός...
      Αλλά δεν ήρθε μόνος του, μας κουβάλησε και την τρόικα με το ΔΝΤ..
      Ευτυχώς που ήρθε ο Σοσιαλισμός και εφαρμόζει πολιτικές, που έφεραν λεφτά σε όλους και καταπολέμησε την ανεργία.
      Τα δικά τους δεν γίνεται, έγιναν δικά μας μπορούμε με το ΔΝΤ.
      Ήρθε ο Σοσιαλισμός και πλέον όλοι οι Έλληνες και οι Ελληνίδες είναι με ψηλά το κεφάλι και είναι περήφανοι για τους αγώνες μας , τις διεκδικήσεις και τις νίκες..

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ κοινη λογικη 19/08/2010 20:03:58

      Να είμαστε αντικειμενικοί πάντως. Ο ΓΑΠ έκανε και κάτι καλό. Πήγε την Ελλάδα 100 χρόνια πίσω, οπότε γλιτώνουμε την καταστροφή του 2012 !!!
      Λίγο είναι αυτό;

      • ένας Άμλετ avatar
        ένας Άμλετ @ ένας Άμλετ 19/08/2010 20:05:24

        ….κοινός νους δηλαδή.

    • trellakias avatar
      trellakias @ κοινη λογικη 20/08/2010 07:15:08

      Πάλι ο Καραμανλής! Πάλι τα φαντάσματα!!
      Ήμαρτον ρε αδέρφια, ο γιος της minessota που νομίζει ότι κυβερνάει, που "ζει τον μύθο του" στην Πάρο, που μας έχει σκοτίσει τα ούμπαλα, με όλους τους ηλίθιους που τον πίστεψαν και τον ψήφισαν, που νόμισαν πως γίνεται ο γιωγάκης να γίνει γιώργος, αυτός ο μλκς είναι ο υπεύθυνος της πολιτικής που βιώνουμε. Αμάν πια με το Καραμανλή!

  17. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 19/08/2010 19:23:27

    Θα συνεχίσει! Πληρώνω εγκώ το κορόϊντο.

  18. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 19/08/2010 19:30:12

    Δούλεμα που τρώμε από τον ΓΑΠ,όλο το καλοκαίρι σε διακοπές ήταν ,ποιός στο διάολο κυβερνούσε την ΕΛΛΑΔΑ ;μάλλον την διακυβέρνηση την ανέθεσε στην ΤΡΟΙΚΑ για να μην χαλάει το κέφι του.

  19. anonymos avatar
    anonymos 19/08/2010 20:32:24

    Πασόκια δεν σας περιμένουμε σας ξάχνουμε

  20. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 20/08/2010 01:04:20

    οι εκδόσεις λιβάνη διαδίδουν πως ο γιωργάκης πάει για γενικός γραμματέας του οηέ, όπως παλιότερα κάποιοι άλλοι υποκοσμιακοί διάδιδαν, πως ο σημίτης πάει για πρόεδρος της κομισιόν, και οι κογκολέζοι καμαρώνουν. αν δεν μπορούν να είναι τόσο τέτοιοι (οι διαδίδοντες), τουλάχιστον να τους βάλουμε έναν φελό.

    • παραέλληνας avatar
      παραέλληνας @ παραέλληνας 20/08/2010 01:44:31

      αν και είναι λάθος να ασχολούμαστε με τον συγκεκριμένο τύπο, πραγματικά μαύρος θα γίνει μόνο όταν πάρουν πρέφα τα πασόκια τί έχει παιχτεί, και τον αρπάξουν.

  21. armageddon avatar
    armageddon 20/08/2010 08:45:30

    ΟΤΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΑΙ ,ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΛΕΝΤΑΝΕ
    ΣΤΗΝ ΥΓΙΕΙΑ ΤΩΝ ΚΟΡΟΙΔΩΝ.ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΙΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ....

  22. Greco avatar
    Greco 20/08/2010 09:18:22

    τη μουστακα τι τη θελει ρε παιδια?
    κοψτο τζεφρι

  23. ευτυχια avatar
    ευτυχια 20/08/2010 13:13:10

    Το μαύρισμα του Παπανδρέου δεν είναι θέμα για το Πρώτο Θέμα, αντίθετα με τα κιλά Καραμανλή και το φραπέ της Νατάσας-που φραπέ ήπιε η κοπέλα, φαντάσου νάπινε και σαμπάνια...(όπως κάνει ο χοντρο-Θέμος)