#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/06/2011 12:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η πλατεία θα ξαναγεμίσει και το ποτάμι θα γίνει χείμαρος



 

«Τόση δημοκρατία είχαμε να δούμε από τον καιρό της χούντας»  έγραφε ένα σύνθημα εχθές στους δρόμους του κέντρου και πολλοί ήταν εκείνοι που έκαναν παρόμοιους συνειρμούς.  Φοβούνται την πλατεία και γι’ αυτό κάνουν τα πάντα για να την εξοντώσουν. Ξέρουν ότι η πλατεία, αν συνεχίσει λίγο ακόμα, αν συνεχίσει πιο μαζικά θα αποκτήσει και τη δύναμη να τους γκρεμίσει. Για την ακρίβεια ΜΟΝΟ αυτή έχει τη δύναμη να τους γκρεμίσει. Για αυτό και τούτη  η λύσσα εναντίον της. Γι’ αυτό εκτός από τα ΜΑΤ, το χημικό πόλεμο και τους παρακρατικούς ετοιμάζονται να χρησιμοποιήσουν κάθε μέσο.  Έφτασαν να απειλούν τον ελληνικό λαό ακόμα και με τανκς.

Τον απειλούν γιατί επιθυμούν να δεχθεί αδιαμαρτύρητα να πληρώσει τα πάρτι τους, τις μίζες, τη διαφθορά και τη φοροδιαφυγή που μας έφεραν ως εδώ.

Τον απειλούν γιατί επιθυμούν να δεχθεί αδιαμαρτύρητα το ξεπούλημα της πατρίδας τους που ψηφίστηκε εχθές από το  ΠΑΣΟΚ με τη βοήθεια της  Έλσας και των ΜΑΤ.

Τον απειλούν γιατί αρνείται να αποδεχθεί την παράδοση της χώρας στους δανειστές που αποφάσισε εχθές η κυβέρνηση και γιατί διαμαρτύρεται που θα του κόψουν κι άλλο τους μισθούς και τις συντάξεις.

ΤΟΝ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΡΤΥΡΕΣ  ΣΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ.

Και όλοι αυτοί που ψηφίσαν ΝΑΙ στην παράδοση της χώρας, όπως ο κ.Αθανασιάδης, θέλουν μετά να βγαίνουν ανενόχλητοι,  να κάνουν βόλτα και να πάρουν τον αέρα τους,  χωρίς να αισθάνονται πάνω τους  τα βλέμματα απαξίωσης του κόσμου. Γι’ αυτό  δηλητηριάζουν τις ζωές τους με τα χημικά και προσπαθούν  να εξοντώσουν όποιον αντιστέκεται.

Ας γνωρίζουν όμως ότι δεν θα ξεμπερδέψουν τόσο εύκολα. Η πλατεία θα ξαναγεμίσει. Και το ποτάμι σύντομα θα γίνει χείμαρρος. Δεν υπάρχει γυρισμός καθώς η χώρα από εδώ και πέρα θα βουλιάζει όλο και πιο πολύ. Κάποιοι νομίζουν ότι θα σώσουν τα τομάρια τους επειδή έχουν καπαρώσει θέση στην κιβωτό που φτιάχτηκε για αυτούς και τους εκλεκτούς τους φοροφυγάδες με τα λεφτά στην Ελβετία. Πλανώνται πλάνην οικτρά.  Ήδη η τιμωρία που έχει πέσει στα κεφάλια τους είναι βαριά. Κανείς τους δεν μπορεί να κυκλοφορήσει πλέον στους δρόμους. Ζουν κρυμμένοι και κυκλοφορούν μόνο πίσω από τα φιμέ τζάμια των πολυτελών αυτοκινήτων τους. Έχουν χάσει κάθε τιμή και αξιοπρέπεια.

Κανείς τους δεν πρόκειται να ξαναεκλεγεί με την ψήφο του ελληνικού λαού. Θα καταποντιστούν. Βέβαια από ότι φαίνεται λίγο τους νοιάζει, αφού εχθές τους είδαμε στη Βουλή να χειροκροτούν χαρούμενοι το μεσοπρόθεσμο που μέχρι προχθές μας διαβεβαίωναν πως θα το ψηφίσουν με πόνο ψυχής. Και γιατί να μη γελάνε; Δεν θα κόψουν ούτε τα πούρα, ούτε τις σαμπάνιες, ούτε τον αστακό, ούτε το κομμωτήριο των 700 ευρώ (που πάει ο Γιώργος). Δεν θα χρειαστεί να κάνουν καμία θυσία, σαν αυτές που θα κάνει ο συνταξιούχος που δεν μπορεί να πληρώσει το νοίκι, η νοικοκυρά που κόβει στη μέση τη λίστα του σούπερμάρκετ και της λαϊκής αγοράς, ο γονιός που δεν μπορεί να πληρώσει το φροντιστήριο των παιδιών του και ο άνεργος που δεν έχει στον ήλιο μοίρα. Αυτοί, όμως,  ΔΕΝ έχουν τίποτα να χάσουν πλέον και γι’ αυτό η πλατεία θα ξαναγεμίσει. Κάθε χτύπημα με κλομπ στο κεφάλι διαδηλωτή και κάθε δάκρυ από χημικά πολλαπλασιάζουν  την οργή και την αντίδραση, που πολύ φοβάμαι ότι θα αρχίσει να γίνεται μίσος. Μίσος γι’ αυτούς που κυβερνούν και ρημάζουν τις ζωές τους. Χωρίς να το αντιλαμβάνονται –γιατί βλέπουν μόνο βραχυπρόθεσμα και αυτό που θέλουν είναι να «καθαρίσουν» την πλατεία- ριζοσπαστικοποιούν  την κοινωνία και την πεισμώνουν ακόμα πιο πολύ. Ένα είναι σίγουρο: ΔΕΝ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΑΝΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΥΣ. Από εδώ και μπρος θα έχουν να κάνουν με την ιερή οργή ενός λαού που αφού πρώτα τον πρόδωσαν, μετά τον ποδοπάτησαν κιόλας.

Αριστερόχειρ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 13:08:52

    ΚΟΠΙΑΣΤΕ ΠΑΣΟΚΟΣΚΥΛΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ !!!

    • Eva avatar
      Eva @ αλλενάκι 30/06/2011 16:07:04

      +10000000000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 13:11:21

    Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΣΚΕΨΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΜΕ, ΘΑ ΣΑΣ ΣΥΛΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΚΑΣΟΥΜΕ ΩΣ ΕΝΟΧΟΥΣ ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ, ΩΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΔΙΑΠΡΑΞΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ ΚΑΤΑ ΑΜΑΧΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΜΕ ΔΟΛΟ !!!

    ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΝΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΣΑΣ !!!

    ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ ΜΑΣ ΠΟΤΕ !!!

    ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ !

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 30/06/2011 15:07:46

      +100000

    • Aφροδίτη avatar
      Aφροδίτη @ αλλενάκι 30/06/2011 15:56:22

      Αλλενάκι, επίτρεψέ μου να προσυπογράψω την ετυμηγορία σου.
      Ας είμαστε ενωμένοι και αποφασισμένοι για την κάθαρση τύπου "ανεβαίνοντας τη Μεσογείων δεξιά", που λέει εύστοχα και ο Φαήλος!

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Aφροδίτη 30/06/2011 18:38:23

        Αφροδίτη με τιμά το σχόλιό σου, σ'ευχαριστώ.

  3. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 30/06/2011 13:14:04

    Η Ν.Δ. εξέδωσε ανακοίνωση για το χθεσινό όργιο βίας ή σκοπεύει να κάνει μια τριμελή επιτροπή από 5-6 άτομα που θα μελετήσουν το θέμα;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Γιάννης Καλαματιανός 30/06/2011 13:53:49

      Η Ν.Δ. έχασε πλέον το παιχνίδι... γιατί έπαιξε στην κερκίδα κι άφησε την Παράγκα να παίζει μπάλα.

      Αν δεν το καταλάβατε κύριοι της Ν.Δ., είστε τόσο μακριά από το λαό που δεν μετράτε πλέον..

  4. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 13:16:11

    ”ΑΡΧΕΤΑΙ Η ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΙΣ!!”..

    ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΑΡΧΙΖΕΙ..
    Η ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΞΕ ΑΠ’ΤΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΘΕΙΟ ΦΩΣ ΕΛΛΑΝΙΟ ΠΡΟΜΗΝΥΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΗ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ…

    ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ, ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΩΣ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΙΝΑΝ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ:
    ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΚΑΙ ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ..ΜΙΑΟΥΛΗΣ, ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ..ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΑΣ ΚΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ..
    ΜΑ ΠΑΝΩ ΕΙΣ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΚΑΣΤΗΣ, ΠΡΩΤΟΣ ΑΠΑΝΤΩΝ ΟΛΩΝ, ΚΑΤΩ ΑΠ΄ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΣΕΙΕΤΑΙ Η ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ , ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΕΘΝΑΡΧΗ:
    ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΙΑ ΚΑΙ ΟΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΟΥΣ:
    ”ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΩΡΕ ”ΕΛΛΗΝΕΣ”….ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΣΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΟΘΙ ΣΕ ΤΟΣΗ ΑΝΑΝΔΡΕΙΑ???
    ΓΙΑΤΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΩ ΕΔΩ ΧΑΡΤΙ ΝΤΡΟΠΗΣ ΚΑΙ ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ..

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΛΕΣΜΑ ΗΡΩΩΝ ΝΑ ΗΧΗΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ??…….

    ΜΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ….ΤΕΡΜΑ!!!..ΩΣ ΕΔΩ!!…ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ!!ΔΕΝ ΠΕΣΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΒΗΣΤΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ Η ΕΝΔΟΞΗ ΕΛΛΑΔΑ..

    ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΜΑΣ ΕΣΦΑΞΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΕΘΝΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΙΓΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ..ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ , ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΟΣΟ ΚΙΑΝ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙ..ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..ΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ:

    ΣΗΚΩ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΤΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ ΒΑΣΙΛΙΑ,ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΝΤΡΟΠΙΑΖΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ..ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ , ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ….

    ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΥΠΑΚΟΥΣΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑ ΔΙΚΑΣΤΗ, ΣΤΟΝ ΓΕΡΟ ΤΟΥ ΜΩΡΕΑ..

    ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΔΑΚΡΥΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΣΤΡΕΨΕ ΤΗ ΣΑΡΙΣΑ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΟΡΙΖΕΙ Η ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ..

    ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΕΝΑ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ ΤΟΥΣ ΑΓΡΙΟΥΣ ΔΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ..

    ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΙΜΟΡΡΑΓΗΣΑΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΣΕΙΡΙΟΥ….

    ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟΥΣ 300 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΕΣ ΜΙΑΣ ΨΕΥΤΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ..ΟΝΟΜΑΣΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΙΝΟΥΝΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ..ΑΡΧΑΙΟΚΑΠΗΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΛΛΑΝΙΟΥ ΦΩΤΟΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ , ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ..

    ”ΑΥΤΟΙ ΣΕΒΑΣΜΙΕ ΓΕΡΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!!!!..

    ΑΥΤΟΙ ΠΑΤΗΣΑΝ ΕΙΣ ΤΟ ΜΝΗΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΒΑΛΛΑΝ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΠΟΥ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!..

    ΑΥΤΟΙ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ ΤΟΝ ΔΙΑ, ΤΗΝ ΠΑΛΛΑΔΑ…

    ΑΥΤΟΙ ΣΤΑΥΡΩΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ,ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΟΡΚΟ ΤΑΧΑ ΠΙΣΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ!!..

    ΑΥΤΟΙ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ ΤΗ ΓΗ ΠΟΥ ΑΙΜΑ ΠΟΤΙΖΕ ΠΑΛΙΑ, ΜΑ ΤΩΡΑ ΑΝΗΚΕΙ ΕΙΣ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ”..ΕΙΠΕ Ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΣΕ ΑΠΟ ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝ ”ΛΑΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ”!!..

    ΚΑΙ ΟΙ 300 ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΕΣ ΣΥΝΕΛΑΒΑΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ..

    ΕΝΑΣ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ ΣΤΑΘΗΚΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΓΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ..ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΗΡΩΑ ΤΟΥ ΧΘΕΣ , ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ!!..

    ΕΝΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΥΚΟΣΧΗΜΟ ΠΟΥ ΞΕΣΚΙΣΕ ΤΑ ΑΓΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ….

    ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΣΑΝ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΟΙ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΕΝΑΝ ΠΡΟΣ ΕΝΑΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΟΥΣ..ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΟΣ ΕΒΓΑΙΝΕ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΤΟΥΣ..

    ”ΠΟΥ ‘ΝΑΙ ΩΡΕ Ο ΕΝΑΣ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ, Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ Ο ΦΤΑΙΧΤΗΣ??..ΠΟΥ ‘ΝΑΙ Ο ΗΘΙΚΟΣ Ο ΑΥΤΟΥΡΓΟΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΕΘΡΕΨΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ-ΕΦΙΑΛΤΕΣ ??..”ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΓΡΙΕΨΕ Η ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ…

    ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΣΕΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΚΑΤΑΠΕΤΑΣΜΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ Η ΒΟΥΛΗ ΤΟΥΣ…ΚΑΤΕΡΡΕΥΣΕ ΣΑΝ ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΡΤΙΝΟΣ ΠΟΥ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ΣΕ ΑΜΜΟ…

    ΚΑΙ ΝΑ…ΤΟ ΜΝΗΜΑ ΡΑΓΙΣΕ ΤΟΥ ΑΓΝΩΣΤΟΥ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΟΥ..ΤΑ ΣΩΘΙΚΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣΑΝ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ…ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΙΑΧΕΣ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΞΕΠΡΟΒΑΛΑΝ ΑΜΕΤΡΗΤΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΑΝ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ..!!!

    ΣΤΟΙΧΙΣΤΗΚΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ, ΠΟΥ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟ..ΚΑΙ ΟΡΙΣΑΝ ΤΗ ΦΑΛΛΑΓΓΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΤΗΣ!!..ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ ΘΕΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΣΕΣ ΑΠ΄ΤΟ ΧΘΕΣ..ΜΑ ΜΗΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ….
    ΔΕ ΣΗΚΩΣΑΝ ΤΗ ΣΑΡΙΣΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΧΙΤΛΕΡ Ή ΣΤΟ ΜΟΥΣΟΛΙΝΙ..

    Ο Χ Ι !!!…ΕΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΞΑΝ ..ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΑΠΤΟ ΧΘΕΣ ,ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΧΘΡΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΕ Η ΕΛΛΑΔΑ..ΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΗΘΙΚΟ ΑΥΤΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΘΕΡΙΕΥΕΙ ΤΟΥΣ ΛΥΚΟΤΡΑΚΟΣΙΟΥΣ:
    ΣΕ Ε Σ Ε Ν Α Ν Ε Ο Ε Λ Λ Η Ν Α !!!

    ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ”ΕΛΛΗΝΑ” ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΔΩΣΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!..

    ΕΣΥ ΑΚΥΡΩΣΕΣ ΤΟ ΖΑΛΟΓΓΟ, ΤΟ ΚΟΥΓΚΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ..

    ΕΣΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΑΓΕΡΟΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΝΗΜΑ ΤΩΝ ΠΕΣΟΝΤΩΝ!!..

    ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΘΙΚΟΣ Ο ΑΥΤΟΥΡΓΟΣ ,ΠΟΥ ΕΠΝΙΞΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΑΣ ΕΛΛΑΔΑ!!….

    ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΕΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝΕ ΤΟΝ ΦΤΑΙΧΤΗ ΕΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ..ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ…..ΔΑΚΡΥΣΑΝ ..ΣΑΝ ΔΕ ΒΡΗΚΑΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΠΙΘΑ ΤΟΥ ΙΧΩΡ , ΠΟΥ ΦΩΤΙΖΕ ΑΛΛΟΤΕ ΤΟ ΓΕΝΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ!!…

    Ε Ν Ο Χ Ο Σ !!…ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΞΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΟΙ ΔΙΚΑΣΤΕΣ , ΩΣ ΜΗΤΡΟΚΤΟΝΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ…!!!!

    Ε Ν Ο Χ Ο Σ !!..ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΧΘΕΣ ΚΙ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΩΣ ΤΗ ΒΟΥΛΗ , ΠΟΥ ΕΡΕΙΠΙΑ ΜΕΙΝΑΝ ΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ

    Ε Ν Ο Χ Ο Σ !!..ΟΡΙΣΕ ΚΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΣΕ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΘΕΟΣ…………..

    ΠΑΓΩΣΑΝ ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΑΝΑΚΤΟΥΣΑΝ ΔΗΘΕΝ ΑΠΟ ΦΙΛΟΠΑΤΡΙΑ!!…

    ΠΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΗΡΩΕΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟΥΣ ΤΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΑΔΑΣ??

    ΠΩΣ ΞΕΓΙΕΛΙΕΤΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ..Ο ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΠΩΣ ΤΑΧΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΕΚΕΙΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝΔΡΕΙΟΙ??..

    ΚΑΙ Η ΠΟΙΝΗ ΟΡΙΣΤΗΚΕ ,ΣΚΛΗΡΟΤΕΡΗ ΚΙΑΠ΄ΤΟ ΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΚΙΑΠΤΗΝ ΑΓΧΟΝΗ….:

    ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ”ΛΕΩΝΙΔΑΣ”!!!

    ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΧΘΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΓΙΟΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΠΑΛΛΑΔΑΣ!!

    ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΥΘΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΘΕΝΩΝ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ..ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ Ο ΣΕΙΡΙΟΣ ΟΡΙΣΕ ΩΣ ΦΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΤΡΑ!!..

    ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕΣ ΝΕΟΕΛΛΗΝΑ..ΔΙΣ ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΝ, ΝΑ ΖΕΙΣ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ..ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΩΣ ΕΛ-ΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ..ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ!!!!……………………………………..

    ΜΑ Η ΕΙΜΑΡΜΕΝΗ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΣΕ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΙΝΗ..ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:

    Ε Σ Σ Ε Τ Α Ι Η Μ Α Ρ !!…ΟΤΕ ΑΝ ΤΟ ΦΩΣ ΓΕΝΝΗΣΕΤΑΙ ΕΙΣ ΠΟΛΙΝ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ ΜΙΚΡΟΥ ΠΑΙΔΟΣ ΗΧΗΣΕΤΑΙ ΕΞ ΣΕΙΡΙΟΥ….ΤΟΤΕ Η ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΙΣ ΟΡΙΣΕΙ ΠΑΛΙΝ ΤΟ ΝΕΟ ΓΕΝΟΣ………….

    ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΙΡΟΥΣ..ΠΑΛΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ…….

    "Χαρά Νικοπούλου"

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 13:16:20

    ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΕ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ "ΞΑΡΜΑΤΩΤΟΣ" ΚΑΙ "ΞΥΠΟΛΗΤΟΣ" ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΑΣΤΑΚΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟΦΡΑΚΤΟΥΣ.

    ΜΕΛΕΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΠΡΑΙΤΩΡΙΑΝΩΝ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΥΘΕΙΤΕ ΑΝΑΛΟΓΑ.

    ΔΕΝ ΠΑΣ ΜΕ ΜΠΟΤΑΚΙ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΑΕΡΟΣ, ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ.

    ΚΑΝΤΕ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ.

    ΘΩΡΑΚΙΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΕΙΣΒΟΛΗ ΜΕ ΠΕΤΡΕΣ, ΜΕ ΤΟΥΒΛΑ, ΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ.

    ΡΙΞΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΥΤΟ ΛΑΔΙ ΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΟΥΝ ΝΑ ΕΙΣΒΑΛΛΟΥΝ

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 13:18:38

    ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΤΑΔΙΩΞΤΕ ΑΝΗΛΕΩΣ ΕΙΣΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΛΗΤΗΡΕΣ ΑΠΟ ΕΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΑ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ.

    ΑΝΑΡΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

    ΣΚΙΣΤΕ ΤΑ ΚΟΛΟΧΑΡΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΑΠΕΙΛΟΥΝ ΑΥΤΟΊ. ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΡΟΑΛΛΟΔΑΠΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΡΑΔΟΚΟΥΝ ΝΑ ΑΡΠΑΞΟΥΝ ΤΗ ΧΩΡΑ.

    Ή ΑΥΤΟΊ Ή ΕΜΕΙΣ!

  7. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 13:19:10

    ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΜΑΣ ΕΣΦΑΞΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΕΘΝΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΙΓΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ..ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ , ΕΔΩ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΟΣΟ ΚΙΑΝ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙ..ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ..ΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ:

  8. Δάσκαλος avatar
    Δάσκαλος 30/06/2011 13:19:41

    Ότι σπέρνουν θα θερίσουν.
    Η εκδίκηση έχει ήδη φωλιάσει στις καρδιές.
    Μόνο μην εκδηλωθεί μεταξύ των πολιτών.

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 13:20:16

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟ ΠΑΣΟΚΟΣΚΥΛΟ !!!

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΕΛΛΗΝΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ-ΠΟΛΩΝΟ-ΒΟΥΛΓΑΡΟ ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΟ ΛΑΟΜΙΣΗΤΟ !!!

  10. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 13:22:23

    ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ !!!

    ΜΟΝΟ ΕΚΔΙΚΗΣΗ!!!

    ΑΥΤΗ ΜΑΣ ΤΡΕΦΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!!!

    ΟΙ ΙΡΛΑΝΔΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΟΙ ΘΑ ΩΧΡΙΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ !!!

    ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3 ΝΕΚΡΟΥΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!!!

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΛΕΟΝ !!!

    ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!

  11. kostasthess avatar
    kostasthess 30/06/2011 13:23:27

    ηρεμιστε λιγο βρε παιδια.. Ποτε δεν θα γινουν οι αστοι "βενσερεμος".. Εμεις ειμαστε της σχολης "Γκαντι"..

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ kostasthess 30/06/2011 14:01:13

      Ποτέ μη λες ποτέ, μεγάλε...

    • LEWNIDAS avatar
      LEWNIDAS @ kostasthess 30/06/2011 14:54:40

      ειναι μεχρι την δευτερη φορα που θα γονατισεις απο τα χημικα τους! μετα μπορεις να γινεις οτι θελεις!!

      • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
        Νίκος Παπαδημητρίου @ LEWNIDAS 01/07/2011 13:15:14

        της σχολής Γκάντι ήμουν κι εγώ, όχι επειδή πιστεύω στο αγαπάτε αλλήλους, αλλά γιατί είχε ανάγκη το κίνημα να ''δέσει''. Δεν είναι εύκολο να λειτουργήσουν σαν ομάδα πολίτες διαφορετικών πολιτικών καταβολών. Συν ότι έπρεπε να πετύχουμε μαζική συμμετοχή.

        35 μερες ήμασταν κύριοι. Στόχος, να δοθεί το μήνυμα και να φανεί (ακόμα και στα ΜΑΤ) ότι δεν είμαστε εμείς τα μπάχαλα που τους κρατάμε σε συνεχείς υπήρεσίες.

        ΟΜΩΣ, ηκυβέρνηση έδειξε, πως ειρηνικός ή όχι, το ίδιο της κάνει και το ίδιο μας εκτιμάει. Το ειρηνικό στάδιο πλέον, είναι μόνο μια προπαρασκευαστική φάση, έως ότου οργανωθούμε καλύτερα. Σε τι συνίσταται η ''οργάνωση'' αυτή, ας το φανταστεί ο καθένας.

        Ειρηνικοί ήμασταν ελπίζοντας να αποφευθεί η προδοσία. Ούτε αυτό συνέβη, ούτε η ειρηνική στάση εκτιμήθηκε. Άλλωστε, τον ανόητο μπορείς να τον πείσεις και να προλάβεις το κακό, τον συνειδητά προδότη όμως όχι. Όποιος ήταν στη χθεσινή συνέλευση, θα καταλάβαινε την αλλαγή πνεύματος. Μεγάλα λόγια ΔΕΝ είπαν, αλλά ήταν φανερό πως κανείς δεν είχε όρεξη να μιλήσει για ειρηνικές εκδηλώσεις. Ακριβώς επειδή δεν ειπώθηκαν πολλά, τολμώ να υποθέσω ότι περνάμε στο στάδιο των πράξεων.

        Ένας ΓΑΠ και 150τόσους ακολούθους και μερικά χημικά, είναι, στην ουσία, ένας γελοίος αντίπαλος. ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να χωνέψει ότι αποτύχαμε προχθές. Υπήρχε χθες το βράδυ, μια ενδιαφέρουσα και γεμάτη ένταση σιωπή. Δεν θα'θελα να είμαι ΜΑΤατζής τι επόμενες μέρες.

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 13:29:39

    ΧΡΕΩΣΤΕ ΣΤΗ ΠΑΣΟΚΙΚΗ ΛΗΣΤΟΣΥΜΜΟΡΙΑ ΚΑΘΕ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ ΑΠΟ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΚΑΙ ΕΦΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΧΡΕΗ

    ΑΠΟΚΤΗΣΤΕ ΣΤΡΑΓΗΓΙΚΗ.

    ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΣΤΟΧΟ ΤΗ ΦΟΡΑ, ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΠΡΟΩΘΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΑΜΕΣΟ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΣΑΣ (ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ, ΦΙΛΙΚΟ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ).

    ΣΤΟΧΟΣ 1ος:
    ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

    • co avatar
      co @ αλλενάκι 30/06/2011 15:13:53

      πληροφορησου λιγο πληρεστερα (φιλικα το λεω) δεν εχουμε αυτοκτονιες μονο λογω χρεων

      εχουμε αυτοκτονιες και λογω ανεργιας

      εχουμε αυτοκτονιες και λογω εξαναγκασμενης ανεργιας πρωην stagier

      το αιμα τους ειναι κατευθειαν στα κεφαλια τους

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ co 30/06/2011 18:35:35

        καλώς το επισημαίνεις

  13. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/06/2011 13:30:48

    Βλέπω το ΚΟΔΗΣΟ να αναγεννάται μεγαλοπρεπές, ως Φοίνιξ εκ της τέφρας του.

    • ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
      ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ @ Ο Θείος 30/06/2011 13:36:46

      ΘΕΙΕ,...ΚΟΔΗΣΟ ΚΑΙ ΦΟΙΝΙΚΕΣ, ΑΣΥΜΒΑΤΑ!
      ......Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΟΛΟ ΗΡΩΩΝ!!!

  14. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 30/06/2011 13:30:56

    Εκδίκηση και οργή στους προδότες του Έθνους

  15. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 13:38:37

    «Τις ημύνθη περί πάτρης; Και τι πταίει η γλαυξ, η θρηνούσα επί ερειπίων; Πταίουν οι πλάσαντες τα ερείπια. Και τα ερείπια τα έπλασαν οι ανίκανοι κυβερνήται της Ελλάδος.

    Αυτοί οι πολιτικοί, αυτοί οι βουλευταί, εκατάστρεψαν το έθνος, ανάθεμά τους. Κάψιμο θέλουν όλοι τους! Τότε σ’ εξεθέωναν οι προεστοί κ’ οι «γυφτοχαρατζήδες», τώρα σε «αθεώνουν» οι βουλευταί κ’ οι δήμαρχοι. Αυτοί που είχαν το λύειν και το δεσμείν εις τα δύο κόμματα, τους έταζαν «φούρνους με καρβέλια», ώσαντες αυτοίς ουχί πλείονας των είκοσι δραχμών μετρητά, απέναντι, καθώς τους είπαν, και παρακινήσαντες αυτούς να εξοδεύσουν κι απ’ τη σακκούλα τους όσα θέλουν άφοβα, διότι θα πληρωθούν μέχρι λεπτού, σύμφωνα με τον λογαριασμόν, ον ήθελαν παρουσιάσουν

    Το τέρας το καλούμενον επιφανής τρέφει την φυγοπονίαν, την θεσιθηρίαν, τον τραμπουκισμόν, τον κουτσαβακισμόν, την εις τους νόμους απείθειαν. Πλάττει αυλήν εξ αχρήστων ανθρώπων, στοιχείων φθοροποιών τα οποία τον περιστοιχίζουσι, παρασίτων τα οποία αποζώσιν εξ αυτού.

    Μεταξύ δύο αντιπάλων μετερχομένων την αυτήν διαφθοράν, θα επιτύχει εκείνος όστις ευπρεπέστερον φορεί το προσωπείον κ’ επιδεξιώτερον τον κόθορνον.

    Άμυνα περί πάτρης θα ήτο η ευσυνείδητος λειτουργία των θεσμών, η εθνική αγωγή, η χρηστή διοίκησις η καταπολέμησις του ξένου υλισμού και πιθηκισμού, του διαφθείροντος το φρόνημα και εκφυλίσαντος σήμερον το έθνος, και η πρόληψις της χρεοκοπίας.»

    στην εφημερίδα «Ακρόπολις» το 1896 Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης,

  16. δημης avatar
    δημης 30/06/2011 13:46:36

    "μετά να βγαίνουν ανενόχλητοι, να κάνουν βόλτα και να πάρουν τον αέρα τους, χωρίς να αισθάνονται πάνω τους τα βλέμματα απαξίωσης του κόσμου"ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ (ΜΕ ΠΟΣΑ;;;;;) ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ,,,ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΑΠΑΞΙΩΣΗΣ ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ;;;;;;

  17. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ 30/06/2011 13:51:31

    Γριά αράχνη, κάποιοι ξεφύγαμε απ’ τον ιστό σου!
    Με νιώθεις; Είμαι το αγκάθι μέσα στη φούχτα σου. Το αγκάθι που δε σ’ αφήνει να σφίξεις το φτυάρι γερά για να θάψεις κι άλλους Έλληνες

  18. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 30/06/2011 13:55:06

    Μαχητικότητα και ψυχραιμία. Προσοχή, το καθεστώς έχει επενδύσει στην ανωμαλία.

    • Θωμάς avatar
      Θωμάς @ ΝΙΚΟΛΑΣ 30/06/2011 16:24:57

      Σωστός!

  19. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 30/06/2011 13:57:59

    Κι όμως η ΝΔ παραμένει η μόνη συστημική δύναμη που μπορεί να αξιοποιηθεί για να βγούμε από τα σημερινά σκ@τά.

    Κατανοητή η οργή σας, αλλά ας μην περιμένουμε πράγματα που δεν είναι σε θέση να μας δώσει η καθεστωτικότατη και υποτελής ΝΔ.

    Ας ελπίσουμε ο αρχηγός της να φανεί αντάξιος των περιστάσεων. Η ΝΔ θα του είναι εμπόδιο σε αυτό, είναι το μόνο βέβαιο.

    Εμείς συνεχίζουμε τον αγώνα μας και αναμένουμε να μπει επικεφαλής ο ηγέτης.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Επώνυμος 30/06/2011 14:05:43

      Κρατάω μικρό καλάθι, τα καθεστωτικά αντανακλαστικά σε μεγάλη μερίδα των στελεχών της έχουν αποδειχθεί ισχυρά. Κι εμείς δεν έχουμε πλέον χρόνο να ασφυκτιούμε (κυριολεκτικά ή μεταφορικά). Παλεύουμε για την Ελλάδα, όχι για τις καριέρες τους. Κύριοι στελέχια, κατεβείτε από την κερκίδα αλλιώς θα βρεθείτε στην αρένα.

  20. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 30/06/2011 13:58:41

    Το πασοκικό ΚΑΘΕΣΤΩΣ αποτελεί ένα ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ αλαζονικών τεράτων που ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ παρουσιάζουν το πιο ΧΥΔΑΙΟ και ΑΠΟΚΡΟΥΣΤΙΚΟ πρόσωπο.Οι ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ της πασοκικής εξουσίας ΔΙΑΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΣ τα ιμάτια της πατρίδας και ΕΞΑΘΛΙΩΝΟΝΤΑΣ έναν ολόκληρο λαό,ΚΑΤΑΤΡΩΓΟΥΝ σαν πιράνχας την Τιμή και Αξιοπρέπεια ενός ολόκληρου λαού,ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ τις αντιστάσεις της κοινωνίας,προβοκάροντας μεγαλειώδεις λαοθάλασσες,ΓΑΖΩΝΟΥΝ,με λύσσα,την εκ διαμέτρου αντίθετη άποψη από τη δική τους,ΕΝΟΧΟΠΟΙΟΥΝ την αλήθεια,αναδεικνύοντας το ψέμα ως τέχνη ''πληροφόρησης'',ΣΥΝΩΜΟΤΟΥΝ κατά της ίδιας της Δημοκρατίας....Είναι ΠΥΡΠΟΛΗΤΕΣ της ελληνικής κοινωνίας και κορυφαίοι ΑΡΝΗΤΕΣ της συνταγματικής νομιμότητας....

  21. Κτησιας avatar
    Κτησιας 30/06/2011 14:11:33

    Όχι χείμαρρος , ορμητικό ποτάμι!

  22. of8almos avatar
    of8almos 30/06/2011 14:14:45

    Ότι και να κάνουν το έχουν χάσει το παιχνίδι. Δεν πάει να βάζουν τα κορόιδα του συριζα να χτυπιούνται ακολουθώντας τους λίγους αναρχικούς που με την σειρά τους ακολουθούν τους πληρωμένους με μισθό ΕΘΕΛ τραμπούκους.
    Το θέμα είναι ένα, ο κόσμος σηκώθηκε από τον καναπέ και το κίνημα του, και δεν θα αφήσει ξανά το πραγματικό 20% του εκλογικού σώματος να κάνει ότι θέλει με την Ελλάδα.
    Εγώ στην θέση του κάθε Σαμαρά θα έλεγα πριν τις εκλογές. Κύριοι το ΠΑΣΟΚ ξεπούλησε την προίκα και πήρε παράταση για να μεταφέρει το αναμενόμενο μετά από 2 χρονάκια. Και μετά να πάει για εκλογές, και να ξέρει ο κόσμος την αλήθεια. Τα δάνεια που μας δίνουν τώρα είναι σαν τα διακοποδάνεια που μας έδιναν οι τράπεζες με προσημείωση αλλά σε εθνικό επίπεδο. Και όπως τελειώσαν τα διακοποδάνεια για τους Έλληνες έτσι θα τελειώσουν και τα διακοποδάνεια για την Ελλάδα σε 2 χρονάκια.
    ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ!

  23. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 30/06/2011 14:23:57

    εαν ο φοβος τους ηταν να ενωθει ο ογκος των αγανακτησμενων με την μαχητικοτητα των μπαχαλων. τα καταφεραν! αφου μας συμπεριφερεστε σαν μπαχαλακια θα γινουμε και εμεις μπαχαλακια. δεν μας αφησατε να διαδηλωσουμε ειρηνικα, μας πνιξατε στα χημικα.μας ανοιξατε τα κεφαλια, μας κυνηγησατε σαν εγκληματιες (http://www.gazzetta.gr/emvideo/modal/205475/600/340/field_videoslist_article/youtube/S20_JuaX8gg) . χθες επιτεθηκατε στον ελληνικο λαο σαν πιστα πραιτωριανα σκυλια των προδοτων. θα ξαναρθουμε αλλα αυτη την φορα ποιο προετοιμασμενοι, οπως μαθαμε τα μαλοξ και τις μασκες θα μαθουμε κιαλλα.

    • Κυνηγός avatar
      Κυνηγός @ LEWNIDAS 30/06/2011 17:09:06

      Καμαρώστε την ΕΛ.ΑΣ που πληρώνουμε:

      http://www.dailymotion.com/video/xjmd6y_yyyyyyy-yyyyyyyyyy-yy-yyyyyyyyyyy-yyy-yyyyyyyyyyy_news

      http://www.dailymotion.com/video/xjlx65_yyyyyy-yyy-yyyyyy-yyyyy-yyy-yyyyyyyyyyy_news

  24. axis avatar
    axis 30/06/2011 14:28:41

    Άντε ρε παιδιά λίγο κουράγιο ακόμα να πέσει η χούντα. Κάθε μέρα έξω μέχρι να φύγουν οι εφιάλτες.

  25. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 30/06/2011 14:31:32

    Παπανδρέσκου λέγεται - όπως Τσαουσέσκου (άλλαξε από χθες).

  26. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 30/06/2011 14:38:48

    Το έχω ξαναπεί, και θα το επαναλάβω, όσο κι αν δεν αρέσει στο Θείο (γιατί δεν ταιριάζει με τη σαλονάτη αβρότητά του).

    Μετά τους βολευτές, τη σκυτάλη θα πάρουν πλήθος άλλων εξουσιαστών σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής και όχι μόνο στις δημόσιες. Για παράδειγμα, ήδη καραδοκούν να εφαρμόσουν την αποσάθρωση των εργασιακών σχέσεων (και να σπρίεουν τρόμο, απόγνωση και δυστυχία) πλείστα όσα γιαπάκια πολυεθνικών εταιρειών. Και αυτά δεν έχουν αστυνομική προστασία...

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Αυριανιστής 30/06/2011 16:04:04

      Άντε να εγκαταλείψω για λίγο την κακή συνήθεια της "σαλονάτης αβρότητας":
      Τα γιαπάκια, λόγω Αγγλοσαξωνικών σπουδών και οικογενειακής παράδοσης (απόθεμα των προγόνων, σχηματισθέν επί Κατοχής και δεκαετίας του '50), είναι συνήθως δραχμολιγούρηδες και αγωνιστές του δολλαρίου. Και δεν συμπαθούν το Παρίσι ούτε το Βερολίνο.
      Προσέξτε λοιπόν αγαπητέ μου, μη κάνετε κακό στους συνοδοιπόρους σας.

  27. αναγνωστης avatar
    αναγνωστης 30/06/2011 14:55:08

    Από το facebook:

    Αυτην την στιγμη ο ΓΑΠ τρωει στην Πευκη στην ταβερνα " Σμαραγδα" αναγκη να παει κοσμος διαδωστε το

    Πίνδου 24 & Ν. Πλαστήρα, Άνω Πεύκη

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ αναγνωστης 30/06/2011 15:22:57

      Προσοχή στα hoaxes. Ας μην πιστεύουμε ό,τι κυκλοφορεί στο διαδίκτυο. Αυτή την ώρα ψηφίζεται ο εφαρμοστικός, είναι δυνατόν να τρώει στην Άνω Πεύκη ο πρωθυπουργός ή όπου αλλού;

      Τουλάχιστον η προβοκάτσια και η πλάκα ας γίνεται με πιο πιστευτό τρόπο...

      • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
        ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Επώνυμος 30/06/2011 16:06:27

        Αποκλείεται κάτι τέτοιο.
        Ποιός αληθινός πασόκος κυκλοφορεί μεσημεριάτικα
        χωρίς παραλλαγή;

  28. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 30/06/2011 14:58:23

    Ρε παιδιά, διαβάσατε το άρθρο του μανδραβέλη σήμερα στην "Καθημερινή";

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ανώνυμος 30/06/2011 17:15:12

      Ως γνωστόν, ο Μ. δεν ανήκει στα "ανατρεπτικά στοιχεία".
      h**p://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathpolitics_2_30/06/2011_1295639
      Προσοχή: Περιεχόμενο αυστηρά ακατάλληλο για ασυμβίβαστους επαναστάτες, πιθανόν να τους προκαλέσει κακό στην υγεία.

  29. Θωμάς avatar
    Θωμάς 30/06/2011 15:08:52

    Αποκήρυξη της ΒΙΑΣ.

    Θέλω να επιστήσω την προσοχή των συμπολιτών μου μετά τα γεγονότα του τελευταίου διημέρου. Όσοι βρεθήκαμε στο Σύνταγμα το τελευταίο διήμερο καταλάβαμε πως η κυβέρνηση κήρυξε τον πόλεμο στους πολίτες της Ελλάδας.
    Η πρωτόγνωρη ένταση της κρατικής βίας δεν έχει σα βασικό σκοπό το να αδειάσει την πλατεία.
    Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΚΛΗΘΕΙ ΑΝΤΙ-ΒΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟ.
    Επί ένα ενάμιση χρόνο οι Έλληνες υποβάλλονται σε εκφοβισμό με άξονα την οικονομική κατάρρευση, τους μισθούς, τις συντάξεις, τη φτώχια, την εξαθλίωση και την πείνα.
    Ο περήφανος Ελληνικός λαός δε τρομοκρατήθηκε και βγήκε στις πλατείες.
    Η εξουσία αποφάσισε και ανήγγειλε μέσω του Πάγκαλου την επόμενη φάση του τρόμου με τανκς και νεκρούς.
    Για να συμβεί αυτό χρειάζεται ή προβοκάτσια ή κάποιοι συμπολίτες μας να πέσουν στη παγίδα που στήθηκε τις τελευταίες δυο μέρες και να αντιδράσουν με βία.
    Εμείς μεγαλώσαμε με τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ και γνωρίζουμε τη σχέση ΑΙΤΙΟ-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.
    Προκαλούνε με τη δράση τους την οργή μας για να χειραγωγήσουν την αντίδρασή μας.
    Ζητώ από τους συμπολίτες μου κυρίως τους νεότερους που η ορμή του συναισθήματος κατακλύζει τη λογική να μη πέσουν στη παγίδα.
    Όταν αισθάνονται ότι τους κυριεύει η οργή να αναρωτιούνται αν αντιδρούνε τυφλά στη πρόκληση με τον προβλεπόμενο τρόπο. Αν συμβαίνει αυτό να ανακτούν το έλεγχο των πράξεών τους. Με ΔΡΑΣΗ και όχι αντίδραση θα ανακτήσουμε την ελευθερία μας.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Θωμάς 30/06/2011 15:26:11

      Έχεις δίκιο.

  30. Γιώργος avatar
    Γιώργος 30/06/2011 15:10:39

    δεν θα την γλυτώσουν στο τέλος...είμαστε δύο είμαστε τρεις, είμαστε χίλιοι δέκατρείς....

  31. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 30/06/2011 15:27:02

    Παπουτσής και προκαλεί: "Με τα γεγονότα της Κερατέας συνέδεσε ο Χρ.Παπουτσής τα επεισόδια στο Σύνταγμα"

    Διαβάστε, δεν αντέχω να σχολιάσω
    h__p://news.in.gr/greece/article/?aid=1231115742

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ ΝΙΚΟΛΑΣ 30/06/2011 15:57:05

      Ποιός όμως πληρώνει όλα αυτά τα "Κερατιάτικα";
      Των αντιπαροχούχων της Κερατέας και περιχώρων - ή των "εργολάβων της βίας" της πλ. Συντάγματος;
      Μιλάμε για μυαλό κουκούτσι, για "κόμμα και ρετσίνα, κι άσματα επινίκεια...".
      "Άïντε βλήμα, άïντε ψώνιο, άντε σύμβολο αιώνιο...".

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 30/06/2011 16:04:49

      τόσο το καλύτερο. Θα γίνει της Κερατέας.

  32. antanistimi avatar
    antanistimi 30/06/2011 16:06:27

    Τι να σχολιασεις......το χειροτερο απο ολα ειναι η αλαζονεια τους.

  33. juliet avatar
    juliet 30/06/2011 16:07:06

    Η αυτοθυσία είναι επιβλητικωτέρα του ηρωΐσμού.Λαοί που κατέχουν αυτό το προνόμιο ουδέποτε αφανίζονται .Αρετή του ελληνικού λαού η αυτοθυσία.
    Ο Κόδρος έγινε αιώνιο σύμβολο πατριωτισμού και αυτοθυσίας,ο Παλαιολόγος έγινε ο φάρος της πίστης και της ελπίδας για την ελευθερία,το Μεσολόγγι και η Αλαμάνα πρωτοφανής στην ιστορία εθελοθυσία ,ηρωΐσμός,πόθος και μέθη για την ελευθερία,λαμπρίνουν με τη δόξα τους την ιστορία.
    Και όταν προχωρούμε προς τον αιώνιο και μεγάλο μας πολιτισμό του χρυσού αιώνα,επιδρομείς απο την Ανατολή ,βαρβαρικά στίφη κατέκλυσαν την Ελλάδα, την χωρα την δόξας ,οι Θερμοπύλες έγιναν ολοκαύτωμα στο βωμό της ελευθερίας και του πολιτισμού και ύψωσαν το φως του πατριωτισμού σε όλο τον κόσμο.
    Και πολέμησαν οι ανδρείοι του Λεωνίδου και πεθαναν εκεί ''τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι'' και έγιναν σύμβολο ,θρύλος,ιδέα.Και εκλόνησαν την αλλαζονεία.Και ταπείνωσαν τον επιδρομέα.Η αυτοθυσία τους άλλαψε την πορεία της επιδρομής ,της ατιμίας.Διαλύθηκαν οι σκοποί της βαρβαρότητας.Πολέμησαν για να εγκαρδιώσουν τους άλλους ,τους υπόλοιπους,
    τους λιπόψυχους ,για να ετοιμάσουν την μέρα που αντήχησε ο παιάν της Σαλαμίνας.
    Οι Θερμοπύλες είναι ένα δράμα και ένα θαύμα,είναι ο θρίαμβος της ιδέας,είναι η όρθωση της ψυχής ενάντια της βαρβαρότητας.
    Εμείς οι Ελληνες ,οι κληρονόμοι του πολιτισμού και της ελευθερίας,συνεχίζουμε την εύκλεια εκείνων ,οι οποίοι δεν πέθαναν αλλά ζούνε στις ψυχές των ΕΛΛΗΝΩΝ ,όχι των κατακτητών Βαρβάρων και των δοσίλογων οργάνων τους.
    Θα τους πολεμήσουμε με τον φόβο ,φόβο αυτοί ,φόβο και εμείς σ΄αυτούς .Ολοι τους θα πρέπει να τρέμουνε ,αυτοί και τα σόγιά τους.
    Να ζούνε σαν τους τυφλοπόντικες στα έγκατα της γης.
    Ειναι βέβαιο ότι ο ΑΓΩΝΑΣ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ.Απ΄ότι φαίνεται είμαστε μόνοι, είμαστε οι τρακόσιοι ,είμαστε αυτοί που θα διαφυλάξουμε το μέλλον του αύριο.
    Ναι η πλατεία θα ξαναγεμίσει και κουβαλήσουμε ότι έχουμε για τους ΕΛΛΗΝΕΣ ,για τη ράτσα την περήφανη και απέναντι οι δοσίλογοι με τις στολές, τα πράσινα ελεεινά ανδρίκελα .Εμείς θα λέμε στους Βαρβαρους είμαστε οι ΕΛΛΗΝΕΣ και αυτοί θα κατεβάζουνε τα βρακιά τους να τους πηδάνε .....

  34. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 30/06/2011 16:29:42

    Τα χθεσινά γεγονότα ας είναι μάθημα γιά όποιον νόμιζε, οτι το καθεστώς Πασοκ θα πέσει με τα τηλεφωνήματα.

  35. JOHN avatar
    JOHN 30/06/2011 17:19:26

    Πουθενα να μη μενουν ησυχοι,να φοβουνται και τον ισκιο τους,να κοιμουνται και να βλαιπουν εφιαλτες!

  36. man8os avatar
    man8os 30/06/2011 17:25:32

    Σε αυτο το πνευμα να γραφοταν και καμια ανακοινωση της ΝΔ....

    • juliet avatar
      juliet @ man8os 30/06/2011 17:59:57

      Μάνθο ,η πληρωμή η δική μας δεν είναι αργύρια είναι τα δάκρυα της αλυσοδεμένης Πατρίδας και καίνε .....και η φιλοσοφία μου είναι ''όταν ακουμπάς σ΄εκείνο,για το οποίο πεθαίνεις,λυτρώνεσαι''.

  37. Κώστας avatar
    Κώστας 30/06/2011 17:57:59

    H Πλατεία θα ξαναγεμίσει...

    Ας δούμε τι γράφει ο πραιτωριανός του Μνημονίου και αμετανόητος Πασόκος κ. Παντελής Καψής:

    " Σήμερα που τελειώνει η ψήφιση και του εφαρμοστικού νόμου για το μεσοπρόθεσμο θα πρέπει οι ίδιοι οι αγανακτισμένοι να καταλάβουν ότι οι ειρηνικές εκδηλώσεις τους γίνονται το πρόσχημα για την ανεξέλεγκτη βία που παρακολουθούμε από τις οθόνες μας. Θα το καταλαβαίνουν και από την όλο και πιο μικρή συμμετοχή των πολιτών στις διαμαρτυρίες. Αυτών των πολιτών που αυθόρμητα και έξω από κόμματα πήραν μαζικά μέρος στις πρώτες διαδηλώσεις. Είναι καιρός να αποφασίσουν μόνοι τους τι θα κάνουν."
    http://www.tovima.gr/opinions/article/?aid=408777&h1=true

    Πόσο ύπουλα ως γνήσιος ΔΟΛιος δικαιολογεί το σχέδιο εκκένωσης της Πλατείας Συντάγματος μέσω οργίου αντιδημοκρατικής βίας! Πόσο αχθοφόρος των ψεμμάτων Παπουτσή και ΓΑΠ γίνεται ο "δημοσιογράφος" κ. Καψής.

    Δεν θα κουραστώ να το γράφω. Αν δεν γίνει ειρηνική συγκέντρωση των Αγανακτισμένων έξω από το μνημονιακό προπύργιο, τις εγκαταστάσεις του ΔΟΛ στη Μιχαλακοπούλου, οι Μνημονιακοί πραιτωριανοί τύπου Καψή θα συνεχίσουν να λασπώνουν ύπουλα κάθε αντιμνημονιακό κίνημα όσο ειρηνικό και αν είναι.

  38. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/06/2011 18:11:37

    Καλά, εντάξει, δεκτόν, είσαστε με σάς, όπως πάντα με Αριζόνα και Τέξας ("στρατηγέ Βάν Φλήτ ιδού ο Στρατός σας").
    Μερικοί, καλώς ή κακώς, είμαστε με τους "άλλους".
    Αλλά προσέξτε: Άν σας ακούγαμε ποτέ, με τα μυαλά που κουβαλάτε, δεν θα παίρναμε "εθνικό νόμισμα δραχμή", αλλά έναν κλώνο της Τουρκικής λίρας.

    • ενας παλιος γνωριμος avatar
      ενας παλιος γνωριμος @ Ο Θείος 30/06/2011 19:26:57

      E! ..όχι και συνοδοιπόρους ρε Θείο!..Οι μόνοι πο φάγαμε τρικλοποδιές από αυτούς είμασταν εμείς..Εντάξει μπορείς να μας το πείς και με ποιό κομψό
      τρόπο τό: "ελάτε με εμάς..τούς άλλους"

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο Θείος 30/06/2011 23:54:56

      Κάτι ανάλογο έλεγαν οι ευρωλιγούρηδες για την Τουρκία το 2001. Το τι είναι σήμερα η Τουρκία (οικονομικά), το βλέπεις.

  39. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 18:26:23

    κόπηκες κε αναλυτά...

  40. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/06/2011 18:29:48

    Viel merci pour die Empfehlung !

  41. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/06/2011 18:31:25

    ή μπορεί και αναλύτρια...

  42. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 30/06/2011 18:40:44

    Ωχ, a propos, νάτος ο Άκερμαν παρέα με την Commerzbank (και την BNP Paribas).
    h**p://www.antinews.gr/2011/06/30/109838/
    Τα βλέπω μέσα στον Ιούλιο να "σκάνε" τα CDS και τα πακεταρισμένα "σύνθετα προιόντα" με ομόλογα Δημοσίου "PIIGS" που έχουν "πασάρει" στα Hedge Funds απέναντι . Θα γίνει μεγάλη "τρικυμία", κι εσείς φίλοι μου, προτείνετε πορεία με ψαρόβαρκα-δραχμή στο Κάβον Ντόρο.

    • ενας παλιος γνωριμος avatar
      ενας παλιος γνωριμος @ Ο Θείος 30/06/2011 19:31:58

      καλύτερα κάτάστρωμα στην ψαρόβαρκα,παρά θερμαστής στά έγκατα τού Υπερωκεάνιου "ΕυρώSpirit" θείο....

      • ενας παλιος γνωριμος avatar
        ενας παλιος γνωριμος @ ενας παλιος γνωριμος 30/06/2011 19:38:34

        ...γιατί όπως ξέρεις Θείο,οι θερμαστές δεν επιβίωσαν ποτέ απο κανένα
        ναυάγιο..πού να προλάβουν οι δύσμοιροι ,να ανέβουν 6 καταστρώματα με τόσες μπουκαπόρτες.....

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ ενας παλιος γνωριμος 30/06/2011 23:59:29

        Το "ΕυρωSpirit" όμως έχει χλιδάτα σαλόνια, που αρέσουν σε ροζ "αριστερούς" σαν τους Κυρκοκουβέληδες και τους Μπιστοκουναλάκηδες. Εκεί μέσα μπορούν να αισθάνονται λίγο ότι συναναστρέφονται την αφάν γκατέ και γλιτώνουν την πλέμπα. Βέβαια, και το "Εξπρές Σάμινα" είχε σαλόνια πρώτης θέσης που είχαν ανακαινιστεί τρεις μήνες πριν το ναυάγιο...

  43. ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ avatar
    ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ 30/06/2011 19:45:50

    Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΩΣ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΡΟΝΗΜΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΞΑΝΑΑΙΣΘΑΝΘΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.

    • Ευαγγελία avatar
      Ευαγγελία @ ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ 30/06/2011 21:33:57

      Το δράμα του είναι ότι ο ΓΑΠ, ανθέλλην ων, αντί να καταφέρει να εξαφανίσει τους Έλληνες, τους ξύπνησε.

  44. megas avatar
    megas 30/06/2011 22:12:46

    εγω παντοσ δεν προκειτε να πληρωσω δραχμη παραπανο σε κανενα και για τιποτα μεχρι και τα τελη κυκλοφοριασ δεν 8α δουνε απο εμενα απο εδω και περα
    οι κλεφτεσ εχουν κλεψει τα παντα και θελουν ολα τα βαροι να τα σικωσει ο λαοσ
    αισχοσ κανενασ να μην πληρωσει τιποτα για αυτουσ να τα πληρωσουν οι ιδιοι που τα εχουν κλεψει

  45. Γ.Κ. avatar
    Γ.Κ. 30/06/2011 23:07:26

    "Αν τουλάχιστον, μέσα στους ανθρώπους αυτούς,
    ένας επέθαινε από αηδία....
    Σιωπηλοί, θλιμμένοι, με σεμνούς τρόπους,
    θα διασκεδάζαμε όλοι στην κηδεία"


    Κώστας Καρυωτάκης, Πρέβεζα

    Νιώθω οργισμένη και αδικημένη..Πρέπει οι πλατείες όλης της χώρας να ξαναγεμίσουν κόσμο..Χάσαμε μια μάχη αλλά όχι τον πόλεμο.

  46. Αννίτα avatar
    Αννίτα 01/07/2011 12:13:11

    Η αγανάκτηση του κόσμου πολύ σύντομα θα γίνει οργή.
    Οι Ελληνες πολίτες δεν είναι ηλίθιοι να μην καταλαβαίνουν οτι όλα αυτά γίνονται για την καταστροφή της μεσαίας τάξης. Ολα αυτά γίνονται για να μας επιβάλλουν την ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ.
    Η καταδυνάστευση των Ελλήνων από τους βάρβαρους δανειστές μας δεν θα περάσει έτσι.Μας παραβίασαν κάθε ΕΝΝΟΜΗ τάξη,παραβίασαν την εθνική μας κυριαρχία με την βοήθεια του Γαπ και της παρέας του.
    Αν ΘΕΛΟΥΜΕ λοιπόν να περισώσουμε οτι μας έχει απομείνει από την Εθνική μας κυριαρχία, από την αξιοπρέπειά μας, ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ, ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ να υπερασπιστούμε τις ΑΞΙΕΣ με τις οποίες γεννηθήκαμε....Δεν έμεινε άλλος καιρός για αμφιβολίες...Και... όποιος ισχυρίζεται οτι οι ΑΞΙΕΣ της Ελλάδας είναι μύθος η οτιδήποτε άλλο..... τότε δεν είναι άξιος να ζει ανάμεσά μας.!!
    Ψηφίστηκε το μεσοπρόθεσμο. Τι άλλο περιμένουμε ακόμη;
    Ζήτησαν η Ντόρα κ ο Βενιζέλος από τον Σαμαρά, ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Αποδείξεις γιατί; Για την επιβεβαίωση του θανάτου μας; AΠΟΔΕΙΞΕΙΣ γιατί; Πρέπει ο Αρχηγός της Ν.Δ. να έχει αποδείξεις για το τι μέλλει γενέσθε μετά από αυτό;
    Η απλή λογική δεν τους φτάνει;που λέει οτι έρχεται και ενας δεύτερος-τρίτος η τέταρτος θάνατος;
    Γιατί τον θάνατο όταν τον έχεις μπροστά σου δεν υπάρχουν αποδείξεις.
    ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ να μην χάσουμε την ταυτόπτητά μας ως Εθνος πρέπει εδώ και τώρα να πάρουμε αποφάσεις.
    Ας προχωρήσει μπροστά λοιπόν ο Σαμαράς κ θα τον ακολουθήσουμε. Η Ελλάδα χρειάζεται έναν πατριώτη που ν αγαπάει τον τόπο του και την ιστορία του.

  47. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 05/07/2011 17:56:28

    Την πλατεία την θέλουν χωρίς Ελληνικές σημαίες. Την επανάσταση, την άμεση δημοκρατία θα την φέρει ο Soros!!!Αν ξεφύγει από αυτά τα όρια κατεβάζουν ακροδεξιούς και "χρήσιμους ηλιθίους" να δείρουν δεκαεξάχρονα παιδιά.
    Δυστυχώς και τo διαδίκτυο άφησε απέξω αυτή την πλευρά. Οι χρήσιμοι ηλίθιοι αποκρύφτηκαν. Θα χρησιμεύσουν πάλι όταν βγει ο Σαμαράς. Να τα κάνουν λαμπόγιαλο!
    Στην Ελλάδα φταίει πάντα ο δικομματισμός. Αλήθεια τι κακό έκανε ο γέρος Καραμανλής και ο νεότερος. Ή ακόμα και ο Μητσοτάκης.
    Αυτό που προωθεί η παγκοσμιοποίηση είναι πολλά κόμματα ελεγχόμενα.
    Από τη στιγμή που η οικογενειοκρατία ξόφλησε, πρέπει με κάθε τρόπο να ελεγχθεί το πολιτικό σκηνικό.Τα επιχειρήματα:
    -Ο Σαμαράς πήγε πριν 18 χρόνια στη λέση Μπίλτντεμπεργ και πρέπει να τιμωρηθεί
    - Ο Σαμαράς προέρχεται από πλούσια οικογένεια
    -Είναι εγγονός της Πηνελόπη Δέλτα
    -Μιλάει στον ενικό με το Γιώργο από το πανεπιστήμιο
    - Το Ζάππειο 2 δε βγαίνει
    -είναι αποστάτης