#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2011 13:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυβέρνηση έχει πέσει, αλλά ο ΓΑΠ δεν το ξέρει!



Όπου κι αν κοιτάξεις σήμερα στην Αθήνα καταλαβαίνεις αυτό που ο πρωθυπουργός της Τροίκας και του Μνημονίυ δεν γνωρίζει, ή προσπαθεί απεγνωσμένα να κρύψει για να διασώσει εαυτόν: δεν υπάρχει κυβέρνηση.

Χιλιάδες κόσμου κατεβαίνει στο Σύνταγμα και παραμένει εκεί παρά τις προσπάθειες των ΜΑΤ με την συνδρομή "μπαχαλάκηδων" να τους διώξει.

Για να μεταβεί ο πρωθυπουργός στο Μαξίμου αποκλείστηκε όλη η περιοχή με ισχυρότατες αστυνομικές δυνάμεις, αλλά παρόλα αυτα δεν απέφυγε το γιουχάϊσμα

Η συνάντηση με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας άρχισε με ένα ακόμα ψέμα του κ.Παπανδρέου. Ισχυρίστηκε ότι βρίσκεται σε συνεννόηση και σήμερα με τις ηγεσίες των κομμάτων, πράγμα το οποίο φυσικά δεν αληθεύει. Όλες αυτές τις ημέρες ο ΓΑΠ δεν μίλησε με κανένα πολιτικό αρχηγό!

Πιστεύει κανείς ότι  αυτή η κυβέρνηση μπορεί να να αντέξει στις εσωτερικές και τις κοινωνικές πιέσεις και να επιτύχει την ψήφιση του μεσοπρόθεσμου σχεδίου και των νέων μέτρων;

[caption id="attachment_106562" align="alignnone" width="600" caption="Μόνο έτσι μπόρεσε ο κ. Παπανδρέου να πάει στο γραφείο του"][/caption]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. man8os avatar
    man8os 15/06/2011 13:51:28

    Εχουμε παρελαση η δικατορια?

    • man8os avatar
      man8os @ man8os 15/06/2011 13:51:49

      *δικτατορια

      • ΕΛΛΑΣ avatar
        ΕΛΛΑΣ @ man8os 15/06/2011 18:29:02

        ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΜΕΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΜΕΝ

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 15/06/2011 14:01:12

    Όχι μόνον έχει πέσει η κυβέρνηση (πολύ σωστό συμπέρασμα), αλλά έχει χάσει και όλα της τα ερείσματα.

    Ενδεικτικό το ποιοι είναι οι υποστηρικτές της στην επιστολή των "11" που ζητούν υπερψήφιση του Μεσοπρόθεσμου. Μόνον αυτοί τους έμειναν, οι εντελώς βασικοί.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Επώνυμος 15/06/2011 14:48:14

      Εγώ αναμένω τη βαρυσήμαντη τοποθέτηση της Ντόρας για να πάρω θέση. (Και της Τζούλιας βεβαίως).

  3. Axis avatar
    Axis 15/06/2011 14:02:25

    Να παραιτηθεί σήμερα και να πάμε σε εκλογές.

  4. Orestios avatar
    Orestios 15/06/2011 14:07:55

    Η Κυβέρνηση στον δρόμο χωρίς επιστροφή

  5. Γιωργος avatar
    Γιωργος 15/06/2011 14:10:21

    Η πλεον σωστη και συγχρονως πατριωτικη συμπεριφορα του γαπ ειναι να παραιτηθει και να παμε για εκλογες.

  6. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 15/06/2011 14:10:47

    Δεν πρόκειται να παραιτηθεί. (Δεν έχει τέτοια εντολή άλλωστε). Θα συνεχίσει τον εκβιασμό και τα ψευδοδιλλήματα.

    • Γιωργος avatar
      Γιωργος @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/06/2011 14:13:30

      Ακριβως για αυτο χρησιμοποιησα τον ορο "πατριωτικη".

  7. asdfg avatar
    asdfg 15/06/2011 14:12:42

    Ο όρος δικτατορία με την σύγχρονη χρήση της αναφέρεται στην απόλυτη εξουσία ενός ηγέτη ή ομάδας (δικτάτορα) που κυβερνά χωρίς να περιορίζεται από τους νόμους, το σύνταγμα, ή άλλους κοινωνικούς και πολιτικούς παράγοντες του κράτους. Κύριο χαρακτηριστικό της δικτατορίας είναι η συγκέντρωση της εκτελεστικής και της νομοθετικής εξουσίας στο πρόσωπο του δικτάτορα, η οποία συνδυάζεται και με έλεγχο επί της δικαστικής εξουσίας. Μάρτυρες δικτατοριών στην Ελλάδα είναι οι περισσότεροι «αναγκαστικοί νόμοι» και τα περισσότερα «νομοθετικά διατάγματα». Οι όροι αυτοί υποδηλώνουν ακριβώς ότι ο νόμος δεν έχει ψηφιστεί από δημοκρατικά εκλεγμένο Κοινοβούλιο. Ο όρος δικτατορία συνήθως δεν χρησιμοποιείται από τους ίδιους τους δικτάτορες για να περιγράψουν την μορφή διακυβέρνησής τους. Οι δικτάτορες συνήθως αποκτούν την εξουσία μέσω πραξικοπήματος ή κατάργησης του ισχύοντος συντάγματος.

    • man8os avatar
      man8os @ asdfg 15/06/2011 14:38:19

      Ευχαριστω για τον πληρη ορισμο, μιας και ταιριαζει ακομη και σε δημοκρατικα εκλεγμενες κυβερνησεις , οπως Γεμανια 1933, Ελλαδα 2009.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ asdfg 15/06/2011 15:28:11

      Λες να είναι η δικτατορία του προλεταριάτου; Μα τότε ο Παπανδρέου κατάφερε να φέρει το σοσιαλισμό στη χώρα!

    • madprof avatar
      madprof @ asdfg 15/06/2011 18:06:26

      Ερώτηση κρίσεως : Άρα από την πτώση της δικτατορίας του ανθρωπάκου δ.ι. το '74 έως το '11 τί είχαμε ? , αυτό θέλουμε να συνεχιστεί από τον όποιο υποτιθέμενο σωτήρα ?

  8. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 15/06/2011 14:13:11

    Όλα όσα συμβαίνουν είναι αποτέλεσμα της οικονομικής πολιτικής, μιας πολιτικής που ήρθε για να αιχμαλωτίσει τα όνειρα μιας ολόκληρης χώρας.
    Η κυβέρνηση, αν δεν το έχει ήδη κάνει, οφείλει να παραιτηθεί ώστε ο λαός να αναλάβει τις ευθύνες του.
    δεν μπορεί να επικαλούνται ή να υποστηρίζουν την δημοκρατία όλοι όσοι την «βιάζουν» για χρόνια.

    • Γιωργος avatar
      Γιωργος @ o βουνίσιος 15/06/2011 14:16:29

      Οχι μονο της οικονομικης πολιτικης.
      Αλλα, και της εξωτερικης πολιτικης.

  9. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 15/06/2011 14:13:39

    Το ξέρει , το ξέρει πολύ καλά ! , Αλλά πρώτα πρέπει να του πουν να φύγει εκείνοι που τον ανέβασαν στην κυβέρνηση , από τις φωτιές του 2007 και πέρα ...

    Εξάλλου η κυβέρνηση της...¨Ελλάδας¨ μπορεί να έχει πέσει , αλλά η ¨Παγκόσμια Διακυβέρνηση¨ δεν έχει πέσει ακόμα ...

    Μόλις στις 27 Σεπτεμβρίου 1944 , 15 ημέρες πριν την αποχώρηση των Γερμανών από την Αθήνα στις 12 Οκτωβρίου , αναχώρησε το περίφημο τραίνο από τον Σταθμό Λαρίσης , με τους περίπου 1000 συνεργάτες του Ράλλη και άλλους δωσίλογους , με κατεύθυνση την Βιέννη...

    Έχουμε να υποστούμε αρκετά ακόμα ... και η προβοκάτσια μπροστά από την Βουλή με τα απροσδιόριστα ¨τάγματα εφόδου¨ συνεχίζεται ...

    • Γιωργος avatar
      Γιωργος @ ΝΤΑΝΤΟΝ 15/06/2011 14:17:44

      10 με τονο στην πρωτη σου παραγραφο.

  10. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 15/06/2011 14:17:08

    Ο Παπανδρέου πρέπει να παραιτηθεί γιατί πολύ απλά απέτυχε!
    Η εθνική προσπάθεια δεν μπορεί να λειτουργήσει ως Κολυμβήθρα του Σιλωάμ για την ανικανότητα, τα εγκληματικά λάθη ενδεχομένως και αξιόποινες πράξεις που θα τον οδηγούσαν μαζί με τον Υπουργό Οικονομικών στο ειδικό δικαστήριο. Η Μικρασιατική καταστροφή θα ωχριά μπροστά στα ερείπια που θα αφήσει πίσω η υπογραφή εκχώρησης κυριαρχικών δικαιωμάτων της χώρας. Αλήθεια γιατί δεν έχει κατατεθεί η δανειακή σύμβαση στην ολομέλεια της Βουλής;
    Προκύπτει σαφώς θέμα δημοκρατικής νομιμοποίησης. Πρέπει να παραιτηθεί χθες… Δηλαδή τώρα αφού τα νούμερα δεν βγήκαν θα πετάξει τα ραμολιμέντα Τίνες , Κατινες , Γκερεκίδες, παγκαλοσηφουνακηδοπακωνσταντινοραγκούσιδονταλαρογερουλάνους και το υπόλοιπο συφερτό που μάζεψε και έτσι απλά θα ρίξει το μπαλάκι στους υπόλοιπους αρχηγούς για το σχηματισμό νέας κυβέρνησης ή για την ευθύνη των νέων μέτρων. Η απάντηση των υπολοίπων αρχηγών πρέπει να είναι: «και σένα γιατί να σε κρατήσουμε…»

    http://aganaktismenoi-aganaktismenoi.blogspot.com/2011/06/blog-post_4540.html

  11. player avatar
    player 15/06/2011 14:18:45

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΡΗ
    ΝΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΟΝ ΓΑΠ
    ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ.........
    Θ ΑΡΓΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ..... ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ........

  12. Oudeteros avatar
    Oudeteros 15/06/2011 14:21:28

    Ο όρος δικτατορία με την σύγχρονη χρήση της αναφέρεται στην απόλυτη εξουσία ενός ηγέτη ή ομάδας (δικτάτορα) που κυβερνά χωρίς να περιορίζεται από τους νόμους, το σύνταγμα, ή άλλους κοινωνικούς και πολιτικούς παράγοντες του κράτους. Κύριο χαρακτηριστικό της δικτατορίας είναι η συγκέντρωση της εκτελεστικής και της νομοθετικής εξουσίας στο πρόσωπο του δικτάτορα, η οποία συνδυάζεται και με έλεγχο επί της δικαστικής εξουσίας. Μάρτυρες δικτατοριών στην Ελλάδα είναι οι περισσότεροι «αναγκαστικοί νόμοι» και τα περισσότερα «νομοθετικά διατάγματα». Οι όροι αυτοί υποδηλώνουν ακριβώς ότι ο νόμος δεν έχει ψηφιστεί από δημοκρατικά εκλεγμένο Κοινοβούλιο. Ο όρος δικτατορία συνήθως δεν χρησιμοποιείται από τους ίδιους τους δικτάτορες για να περιγράψουν την μορφή διακυβέρνησής τους. Οι δικτάτορες συνήθως αποκτούν την εξουσία μέσω πραξικοπήματος ή κατάργησης του ισχύοντος συντάγματος.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Oudeteros 15/06/2011 15:29:43

      Το είπες και παραπάνω με άλλο όνομα. Ή απλά έχεις τηλεπάθεια με τον asdfg

      • Oratios avatar
        Oratios @ ΝΙΚΟΛΑΣ 15/06/2011 15:37:22

        Άστον Νικόλα, θυμήσου το τέλος των δικτατόρων. Όμοιο θα είναι για πολλούς.
        Έχουσι γνωσιν οι φύλακες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. Χρηστος avatar
    Χρηστος 15/06/2011 14:23:06

    Σε περίπτωση οικουμενικής θα ήθελα να δω τα σχόλια εδώ μέσα... πραγματικά έχω μεγάλη περιέργεια!

    • man8os avatar
      man8os @ Χρηστος 15/06/2011 14:40:09

      Δεν υπαρχει τετοια πιθανοτητα.

    • Γιωργος avatar
      Γιωργος @ Χρηστος 15/06/2011 14:44:36

      Αποκλειεται. Η κυβερνηση θα πεσει.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Χρηστος 15/06/2011 14:56:40

      Πρώτον κρίνουμε πράξεις όχι πρόσωπα ...όχι στο μνημόνιο λέμε και όχι στο μεσοπρόθεσμο όπως είναι....όχι ...ΝΑΙ με άλλον Πρωθυπουργό
      Δεύτερον κρίνουμε τα αποτελέσματα των πράξεων ...απέτυχε επειδή αγνόησε την ανάπτυξη, επειδή οδήγησε στην ανεργία και την ανέχεια εκατοντάδες χιλιάδες κόσμο, επειδή επειδή μείωσε το εισόδημα στους μισθωτούς, καθύβριζε κοινωνικές ομάδες και επειδή το πάρτι συνεχίζεται και όχι προθέσεις και ονειρώξεις.
      Τρίτον έχουμε (...έτσι δεν μας λένε;) Δημοκρατία. Εχει (...έτσι δεν μας λένε;) κοινοβουλευτική πλειοψηφία. Τίποτα δεν τον εμποδίζει να κυβερνά ή να παραιτηθεί ή να κάνει κυβέρνηση "προσωπικοτήτων" ή μπορεί να κάνει εκλογές, άλλοθι και συνενοχή δεν παραχωρούνται όμως.
      Τέταρτον σε ένα ελεύθερο πολίτευμα οποιοσδήποτε μπορεί να επιλέξει οτιδήποτε ...και να πορευτεί μόνος του αν έρχεται σε αντίθεση με το κοινό αίσθημα...εξάλλου πρόθυμοι στη Βουλή υπάρχουν....αν και ορισμένοι πχ ο κ Γεωργιάδης που αρθρογραφούσε εδώ ...εξαφανίστηκε και ο αρχηγός του άρχισε τις κυβιστήσεις.

      Μια κυβέρνηση κρίνεται λοιπόν φίλε μου εκ του αποτελέσματος και όχι από την εικόνα, μια ομάδα κερδίζει όταν παίζει μπάλα και όχι από τις εμφανίσεις.

      Εξάλλου επειδή ορισμένοι ξεχνάνε εύκολα είχαμε στο πρόσφατο παρελθόν οικουμενική και φτάσαμε να μην υπάρχει η δυνατότητα καταβολής συντάξεων και μισθών γιατί δεν υπήρχε κανένας να ασκεί έλεγχο...μόνο κάτι τηλέφωνα δώσαμε...

  14. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 15/06/2011 14:29:42

    Απόλαυση οι μάπες στους έμισθους πράκτορες των ΜΜΕ...
    Επίθεση δέχθηκε ο Κύριος ΔημοσιοΓράφος Τάσος Τέλλογλου !
    Έλα με τη σειρά...

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ ΠΙΛΟΤΟΣ 15/06/2011 15:18:11

      Ζαβολιάρη!!!
      Δεν πας καλύτερα να σαμποτάρεις το ελικόπτερο:)))

  15. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 15/06/2011 14:31:49

    Τραγικό να βλέπεις σε όλα τα τηλεοπτικά κανάλια Βουλευτές όλων των κομμάτων να κάνουν συστάσεις στον Πρωθυπουργό.

    Φυσικά είναι τεχνική των τσάτσων των καναλαρχών για να βγάλουν το βάρος της κατάντιας απο το ΓΑΠ...

    Θα το πιείς μαναχός το ποτήρι τούτο Γιώργηηη !

  16. dadelos avatar
    dadelos 15/06/2011 14:32:35

    Εδω ο κοσμος καιγετε και ο γιωργακης χτενιζεται

  17. ΜΝΒ avatar
    ΜΝΒ 15/06/2011 14:35:55

    Κοντος ψαλμος.........
    Τωρα τι γινεται?? οι βαρβαροι ηταν μια καποια λυσι

  18. σίγουρος avatar
    σίγουρος 15/06/2011 14:40:10

    Ο Έλληνας Καντάφι δε λέει να πάει στα τσακίδια.

  19. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 15/06/2011 14:55:39

    Kάτω απο την βροχή των αλλεπάλληλων υπερατλαντικών τηλεφωνικών απειλών, συστάσεων και ό,τι άλλο βάζει ο νούς, το κνώδαλο αναγκάζεται με το πιστόλι στον κρόταφο να μήν προχωρήσει σε εκλογές, δηλαδή στην διέξοδο προς την ζητούμενη ισορροπία και ηρεμία. Ότι και να μας πεί αυτός και τα παπαγαλάκια της ΝΕΤ δέν μπορεί να μας κοροϊδέψει. Δέν μπορεί να κρύψει πλέον ότι εκτελεί εντολές με στόχο την αφαίρεση κάθε ελληνικής περιουσίας καισο τέλος και κυριαρχίας.

    Δείγμα τρισδιάτατο της παγκόσμιας αλητείας όταν αυτή χάνει τον βημαισμό της.

    Μέχρι στιγμής δέν ακούσαμε και δέν είδαμε τον Αντώνη Σαμαρά. Αλίμονο άν και σ'αυτόν οι Αμερικανοί κρατούν το πιστόλι στον κρόταφο.

    Κάτι που δέν κρύβεαι λοιπόν είναι ο χρόνος που τρέχει και η σχετική πίεση.

    ΓΙΑΤΙ;

    Μήπως, άν προλάβει να προηγηθεί κάτι άλλο, δέν θα τους βγεί το πείραμα με την Ελλάδα;

    Απο όσα διέρρευσαν μέχρι τώρα είναι

    1.-η απο το 1940 σύμβαση Hoover (άν θυμάμαι σωσό το όνομα) για τα πετρέλαιά μας έχει λήξει και άν δέν υπογραφεί σε τακτό χρονικό διάστημα δέν μπορεί να επανισχύσει

    και

    2,- η σκέψη να μηδενισθούν σε παγκόσμιο επίπεδο χρέη όπως και αυτά της Ελλάδος. Η πλησιέστερη ερμηνεία αυτής της σκέψης ταιριάζει στο τεράστιο χρέος των ΗΠΑ και στον κίνδυνο πτώχευσης. Φυσικά σε μία τέτοια σκέψη μπαίνει η κάθε είδους σιωνιστική οργάνωση, λέσχη, μασονεία και - ανάλογα με το μέγεθος των αντιδράσεων και επιπτώσεων - ένα δεύτερο και παγκόσμιο ολοκαύτωμα ή ένας Γ' Π.Π. ή καί τα δύο.

    'Ισως η ληστεία της χώρας μας βάσει μνημονίων και . . . μνημοσύνων να αποτελέσει πράξη παγκόσμιας σωτηρίας, ιςορροπίας και ηρεμίας.

    Ο Θεός να βάλει το χέρι του

    ΠΕΛΙΑΣ

  20. Foxy T. avatar
    Foxy T. 15/06/2011 15:02:59

    Εγώ βλέπω τον Γιώργο μέχρι το τέλος της βδομάδας να εγκαταλείπει.
    Όμως βλέπω να συγκροτείται Κυβέρνηση υπηρεσιακή στηριζόμενη από ΝΔ-ΠΑΣΟΚ με Πρωθυπουργό μια προσωπικότητα (είτε πολιτικής ή ακαδημαϊκής-οικονμικής προέλευσης) με χρόνο ζωής 3 μήνες.
    Εκλογές θα λάβουν χώρα στα μέσα Σεπτέβρη αφού θα έχει γίνει επαναδιαπραγμάτευση στους 3 μήνες και αφού φυσικά λάβουμε την 5η δόση. Έτσι και όλα θα γίνουν με την ψήφο των "μεγάλων" αλλά και ο επόμενος Πρψθυπουργός που θα προκύψει το Σεπτέβρη θα είναι "καθαρός" και θα εκτελέσει τα συμφωνηθέντα από την υπηρεσιακή, καθώς, το νέο επαναδιαπραγματευμένο μνημόνιο στο μεταξύ θα έχει ψηφιστεί από 220 βουλευτές για πλάκα.
    Κάτι παρόμοιο δε έγινε στη Πορτογαλία; Εδώ θα παίξει η δικιά μας εκδοχή του ίδιου έργου.

  21. geopan avatar
    geopan 15/06/2011 15:12:12

    εκλογές θα γίνουν 6/10/2013. ο γαπ δεν είναι εντελώς βλάκας.ακόμα δεν έχει ξεπουλήσει.

  22. βασίλης avatar
    βασίλης 15/06/2011 15:15:09

    Κ ΠΟΕΔΡΕ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΤΑΤΙΑΣ
    Κ ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ
    Επιτέλους να αναλάβετε τις ευθύνες σας εναντι του λαού και να δώσετε την πρέπουσα λύση.
    Λυπάμαι ιδιαίτερα Κ Πρόεδρε της Δημοκρατίας διότι αυτό που συμβαίνει
    σήμερα ουτε μέρες χουντας δεν θυμίζουν πως τα ανέχεστε ......
    Κ Πρόεδρε της Δημοκρατίας λυπάμαι ιδιαίτερα για την ολη συμπεριφορά σας
    εναντι του λαού , προδόσατε την αξιοπρέπεια του ελληνικού λαού,προδώσατε
    το Ελληνικό ταμπεραμέντωσας εναντι του λαού.
    Κ Πρόεδρε της Ελληνικής Δημοκρατίας λυπάμαι αλλά ενας δρόμος αξιοπρέπειας σας μένει η άμεση αυτόβουλη παραίτηση σας διότι άλλως
    θα κητηγορηθείτε και εσείς συνένοχος της ομάδος του Γ.Α.Π που έχει ως σκοπό
    να κάνει την ελλάδα τριτοκοσμική χώρα.
    ΛΥΠΑΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ Κ. ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

  23. madprof avatar
    madprof 15/06/2011 15:24:51

    Όχι σε οράματα και θάματα, Ναι στον δημοκρατικό ρεαλισμό !.
    Περίεργη μέρα. Trash tv (τουλάχιστον γλυτώσαμε από δαύτους lol), συννεφιά, απεργίες, κινητοποιήσεις, αποστασιοποίηση βουλευομένων-κομματικών, ο ΓΑΠ πάει στον “παππού του” (κακοί συνειρμοί στροβιλίζουν στο ακατοίκητό μου), τα παγκόσμια δίκτυα μεταδίδουν τις δραματικές εξελίξεις του ελληνικού δράματος "Greece could/would default", διαφωνία για την πρόταση της Γερμανίας για συμμετοχή των ιδιωτών, η δικαστής Boccassini (η δικαιοσύνη, όπως η κρατική "μηχανή" λειτουργεί στην Ιταλία) ανακάλυψε άλλες 45.000 ευρώα που έδωσε ο Berlu σε μάρτυρα της δίκης του, Berlu un cadavere - assomiglia Bresnief del era Sovietica . Η ημέρα είναι η μεγαλύτερη που έζησα έως σήμερα, γράφοντας, ξεκίνησε από χτες το απόγευμα. Είναι
    08:28 π.μ. !. Ας ελπίσουμε να μην είναι μια ακόμη μελανή σελίδα στην ιστορία της Ελλάδα μας !.

  24. Axis avatar
    Axis 15/06/2011 15:40:02

    Να αρνηθεί ο Σαμαράς οικουμενική με το ΠΑΣΟΚ. Να πάμε σε εκλογές για να αποφασίσει ο λαός για τον Πρωθυπουργό του.

    • Γιωργος avatar
      Γιωργος @ Axis 15/06/2011 16:54:21

      +1000000000

  25. σίγουρος avatar
    σίγουρος 15/06/2011 16:41:36

    Ο Παπανδρέου πρότεινε σε Σαμαρά κυβέρνηση συνεργασίας κι ο Σαμαράς απάντησε χωρίς εσένα πρωθυπουργό επιστρέφοντάς του το μπαλάκι. Ο Παπανδρέου θα προκυρύξει εκλογές.

  26. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 15/06/2011 18:40:16

    Ο Παπουτσής τι άλλο πρέπει να γίνει για να παραιτηθεί επιτέλους?

  27. BlueSky avatar
    BlueSky 15/06/2011 19:19:36

    Διαβάζω τα μπλόγκς και ο κοσμάκης είναι αγανακτισμένος από την κωλοτούμπα του γιωργάκη!!!
    Πρόεδρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
    Πρόσεχεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
    Μην τρως πασοκοκουτόχορτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!