#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/05/2010 12:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η … αντζελοποίηση του ΠΑΣΟΚ



Η κατάσταση στο ΠΑΣΟΚ – κυβέρνηση και κόμμα – περιγράφεται ως εξής:

- Αρκεί ένα ανώνυμο δημοσίευμα σε ένα μπλογκ για να φέρει το πάνω κάτω την κυβέρνηση.

- «Τα σενάρια που έφεραν την Άννα Διαμαντοπούλου υπό παραίτηση ερμηνεύονται από το ίδιο το Μέγαρο Μαξίμου ως προάγγελος «στοχοποίησης» και άλλων μελών του υπουργικού συμβουλίου».  Δηλαδή το ΠΑΣΟΚ δεν στοχοποιούσε τη ΝΔ τόσα χρόνια. Όταν βρίζουν τον Καραμανλή αυτό λέγεται «διαφάνεια». Όταν αποκαλύπτονται τα δικά τους λερωμένα κι άπλυτα λέγεται «στοχοποίηση»

- Η περίπτωση Θεοδώρας Τζάκρη μαζί με αυτή της Γκερέκου αποτελούν ισχυρότατο πλήγμα κατά του περίφημου ηθικού πλεονεκτήματος που πλάσαρε τόσο πολύ ο Τζωρτζ. Μιλάμε για τρείς υφυπουργούς – μαζί με τον Ρόβλια - εκτός σε επτά μήνες. Φαντάζεστε να είχε γίνει αυτό επί κυβέρνησης Καραμανλή τι θα γινόταν τώρα;

- Οι εξελίξεις στις Εξεταστικές Επιτροπές – ιδίως της Ζήμενς – μπλέκουν πλέον το ίδιο το ΠΑΣΟΚ «στα γρανάζια της σκανδαλολογίας που πυροδότησαν οι εξεταστικές επιτροπές». Πως λέμε «όταν σκάβεις το λάκκο του άλλου….»

- Αντάρτικο Βάσως Παπανδρέου εναντίον Προβόπουλου – Παπακωνσταντίνου. Αιχμή του δόρατος το περίφημο θέμα της διευκόλυνσης των συναλλαγών σε ομόλογα από την Τράπεζα της Ελλάδος που ευνόησε τους κερδοσκόπους και εξελίσσεται σε βραδυφλεγή βόμβα για την κυβέρνηση – η ΝΔ πότε θα ζητήσει εξεταστική επιτροπή;

- Ο  Γιώργος κυβερνά με μια μικρή ομάδα μυστικοσυμβούλων του , εγκατεστημένων στον όγδοο όροφο του υπουργείου Εξωτερικών με αποτέλεσμα να εντείνεται το κλίμα καχυποψίας και αλληλουπονόμευσης στο ΠΑΣΟΚ.

- Ο γραμματέας του ΠΑΣΟΚ Σ. Ξυνίδης προκάλεσε πολλά προβλήματα και θέλουν τώρα να τον απομακρύνουν. Αλλά που να βρουν αντικαταστάτη; Λέτε να βάλουν τον …Λαλιώτη το όνομα του οποίου κυκλοφορεί πολύ τελευταία;

- Ο εξαναγκασμός της Γκερέκου σε παραίτηση θεωρείται πλήγμα κατά του ίδιου του Πρωθυπουργού

- Ο Νίκος Κοτζιάς πρώην στενότατος συνεργάτης του Γιώργου και από τους εκφραστές του «πατριωτικού ΠΑΣΟΚ» ρίχνει μαύρη πέτρα πίσω του.

- Η κυβέρνηση δεν λειτουργεί. Ο λόγος για τον οποίο δεν λειτουργεί;  Σειρά υπουργών – κάνουν ο,τι μπορούν για να αποφύγουν την πλήρη εφαρμογή των μέτρων μπας και … ξαναεκλεγούν. Αν δεν το πιστεύετε διαβάστε ακόμα και τις φιλοκυβερνητικές  φυλλάδες που αναγκάζοντας να το παρουσιάσουν κομψά ως «έντονες κυβερνητικές αρρυθμίες»

- Αποτέλεσμα, δεν εφαρμόζονται πλήρως τα μέτρα και σε ΔΝΤ και ΕΕ έχουν αρχίσει να τα παίρνουν. Παραδείγματα: η σύγκρουση  Καστανίδη – Παπακωσταντίνου για τις  κατώτατες αμοιβές των δικηγόρων. Το θέμα της απελευθέρωσης των μεταφορών που αφορά τον κ. Ρέππα. Ο κ. Λοβέρδος που τα χώνει στις κυρίες Κατσέλη και Ξενογιαννακοπούλου για τη μεγάλη φαρμακευτική δαπάνη…

- Πολλαπλασιάζονται οι ενδοκυβερνητικές κόντρες: Η κ. Κατσέλη δε κρύβει πλέον την αντιπάθειά της για τον κ. Παμπούκη και τον κ. Παπακωνσταντίνου.  Οι κυρίες Μπιρμπίλη, Ξενογιαννακοπούλου και Μπατζελή είναι μόνιμος στόχος άλλως συναδέλφων τους για την αναποτελεσματικότητά τους. Ο κ. Πεταλωτής θυμίζει κάθε ημέρα και περισσότερο τον …κ. Αντώναρο και σκέφτονται μήπως τον αλλάξουν με τον κ. Γερουλάνο που δεν ενθουσίασε με την διοικητική απόδοσή του. Ο κ. Παπακωνσταντίνου θέλει να φύγει από το υπουργείο Οικονομικών για να γλυτώσει από την κακογλωσσιά όλων, αλλά ποιος θα τον αντικαταστήσει;

- Η Κοινοβουλευτική Ομάδα είναι καζάνι που βράζει σε μια στιγμή που η κυβέρνηση πρέπει να περάσει κρίσιμα νομοσχέδια με μεγάλο πολιτικό κόστος: Το Ασφαλιστικό, τις αλλαγές στις εργασιακές σχέσεις και τον νέο εκλογικό νόμο. Η περίπτωση των «δέκα της Βάσως» και των Γ. Δημαρά, Β. Οικονόμου και Σοφίας Σακοράφα δείχνει την μορφή των πραγμάτων που έρχεται

- Ο δύσκολος ανασχηματισμός. Η  τοποθέτηση του κ. Γ. Νικητιάδη στη θέση της κ. Άντζελας Γκερέκου ερμηνεύθηκε ως μήνυμα κατευνασμού του κ. Γ. Παπανδρέου προς τους παλαιούς -και ως εκ τούτου πιο «επικίνδυνους»- βουλευτές υπό την έννοια ότι ο πρωθυπουργός, σε περίπτωση ευρύτερου ανασχηματισμού δεν πρόκειται να προβεί σε «νεωτερισμούς» ή να στραφεί στο στενό του περιβάλλον, όπως έπραξε κατά τον σχηματισμό της πρώτης του κυβέρνησης τον περασμένο Οκτώβριο.

- Η γνώμη μας πάντως είναι ότι δεν είναι και πολλοί εκείνοι που θέλουν να υπουργοποιηθούν (λόγω πολιτικού κόστους) και για αυτό διαβάζετε για υπουργούς που θέλουν να γίνουν …δήμαρχοι.

- Το σημαντικότερο κατά την γνώμη μας στο θέμα του ανασχηματισμού και των δυνατοτήτων αντεπίθεσης είναι ότι ο Γιώργος δεν διαθέτει εφεδρείες. Φαντάζεστε να βάλει τον …Γιάννο στην κυβέρνηση; Ή κάποιον άλλον από τους παλιούς;

- Να λοιπόν γιατί αποκτά αξία το ΝΑΙ της Ντόρας και η προσχώρηση …Καρατζαφέρη στο στρατόπεδο της  «Αλλαγής».

Αλλά γι αυτά θα τα πούμε αλλού

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/05/2010 12:08:15

    Να τα πάλι τα ρισκέ... Θα με απολύσουν, δεν την γλυτώνω. Λέω να παραιτηθούν όλοι και να μείνει μόνο ή Άντζελα!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/05/2010 12:08:24

    Ωραία φωτό. Υπουργική πόζα, η απλά μια ακόμη νωχελική ημέρα στο γραφείο; (Counting the money...)

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Strange Attractor 24/05/2010 12:09:15

      μάλλον φάτε μάτια ψάρια...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ archaeopteryx 24/05/2010 12:11:15

        Προτιμώ τη κα Μπατζελή (ως... υπουργό εννοώ). (Μετά βεβαίως την Σάρα Πέϊλιν.)

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ archaeopteryx 24/05/2010 12:20:37

        άξεστε χωρικέ!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ archaeopteryx 24/05/2010 12:25:01

        Περί ορέξεως...
        Πάντως περιμένω εναγωνίως να δω πότε η καθημαγμένη πολιτική μας σκηνή θα αξιοποιήσει και εκείνο τό έτερον τέρας πολιτικής μάθησης και σωφροσύνης, την Οσκαρούχα(!!!) Βάνα Μπάρμπα ντε. (Αποτελεί Ministerial Material).

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/05/2010 12:13:19

    Αχρηστη σαν τη γοργονα.. ουτε το ενα μπορεις ουτε το αλλο.

    ΠΠ

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 24/05/2010 12:30:15

    Ζητω η Αντζελινα Τολη!!

  5. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 24/05/2010 12:31:43

    Εστωσαν, ότι είσαι ξένος... Με ποιόν προτιμάς, να συνδιαλαγείς για τα τουριστικά της Ελλάδας;;; Με τον Γερουλάνο, το Νικητιάδη..ή την Αντζελα;

    Εστωσαν, ότι είσαι Γερουλάνος... Ποιόν προτιμάς, να καλούν στο εξωτερικό για spa και κουβεντούλα για τον Ελληνικό τουρισμό;; Την Αντζελα ή εσένα;;

    Εστωσαν, ότι είσαι ΥΠΠΟΤ. Κρατάς πολιτισμό, τουρισμό και ΕΡΤ (για να βγαίνεις όποτε γουστάρεις, να λες, ότι σου κατέβει) ,διώχνεις την Κίρκη, δίνεις αθλητισμό σε έναν άσχημο ... και γαία πυρί μειχθήτω... παρά πυρ, γυνί και θάλασσα........

    Γεια σου Τόλη άρχοντα, που σε φάγαν κι έφαγες γυναίκες...
    Πλην μίας που ήταν κι είναι Η Κυρία ....
    http://www.youtube.com/watch?v=5rvpngFtOiI&feature=related

    Καλά από όλους αυτούς που τα σπάγανε στον Τόλη,
    δεν υπάρχει κάποιος κιμπάρης, να του πληρώσει το χρέος;
    Αλλο Ωνάσηδες βέβαια, άλλο διαχειριστές, εκπρόσωποι κι λοιποί αχυράνθρωποι...

  6. Προφήτης avatar
    Προφήτης 24/05/2010 12:46:03

    Ο ΓΑΠ δεν έχει εφεδρείες ; Έχει την τεράστια Μιλένα, τη γυναίκα-πιστωτική κάρτα(άλλου).

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Προφήτης 24/05/2010 12:53:36

      Αυτόν τον πολιτικό γίγαντα του εκσυγχρονιστικού σταδίου του ΠΑΣΟΚ τον ξέχασα. Όπως ξέχασα και τον άλλο ογκόλιθο, την υφυπουργό παιδείας Σελήνη. Ε ναι λοιπόν, ήρθε η ώρα της Βάνας Μπάρμπας. Για μια Ελλάδα ... παιρύφανει!

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 24/05/2010 12:59:37

        Μιλενα, γυναικα gucci + citroen + hammer τα παντα ολα σε ενα.

        Τονια Αντωνιου?? Η χαρα της φρυδουμπας, η παπαρηγα του ΠΑΣΟΚ.

        Ο Κιμων?

        ΠΠ

      • anonymous avatar
        anonymous @ Strange Attractor 24/05/2010 13:47:52

        Ο πατέρας της Σελήνης ήταν υπουργός της χούντας. Και μετά λένε ότι οι χουντικοί ήταν δεξιοί.

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ Strange Attractor 24/05/2010 15:30:08

        Οι χουντικοί κατά 70% έγιναν ΠΑΣΟΚ, με την λεγόμενη "αποχουντοποίηση" του ΚΚ Α'.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Strange Attractor 24/05/2010 20:40:11

        Συμφωνώ Προφήτη. Γι αυτό το έβαλα. Οι γνωστοί μου χουντικοί έγιναν όλοι ΠΑΣΟΚ.
        Ιδιαίτερη ράτσα ανθρώπων στρείδια της εξουσίας, που πηγαίνουν με το ΠΑΣΟΚ γιατί πάντα εκεί έχουν περισσότερες δυνατότητες οικονόμας.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Προφήτης 24/05/2010 21:02:13

      anonymous, ο Ανδρέας λεγόταν ότι ήταν φίλος με τον Ιωαννίδη και σχεδίαζαν μαζί πραξικόπημα, δεν σχεδίαζαν μόνο παλάτι και συνταγματάρχες, αλλά τελευταία στιγμή ο Ιωαννίδης πήγε με τον Παπαδόπουλο.
      Και πολλά έχουν λεχθεί για ιδιαίτερη μεταχείριση μετέπειτα "αντιστασιακών" πασόκων στο ΕΑΤ-ΕΣΑ.
      Ο Αλεξ. Παναγούλης, που θα έβγαζε τα αρχεία του ΕΑΤ και που είχε δηλώσει ότι "δεν θα αφήσει τον τυχοδιώκτη Ανδρέα να πάρει την εξουσία" πέθανε σε δυσεξήγητο αυτοκινητιστικό.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Προφήτης 24/05/2010 21:24:32

        τον Παναγούλη τον έφαγαν οι μυστικές υπηρεσίες, όχι οι δικές μας και όχι κατ εντολή του ΓεροΚαραμανλη.

        Τους Φακέλους τους έκαψε ο Αντρέας για να εξαφανίσει τα ίχνη της συνεργασίας τους με την ασφάλεια και για τον ίδιο λόγο έφαγε η 17Ν το Μπάμπαλη και το Μάλλιο.

        Για τη σχέση Ιωαννίδη-Αντρέα πρώτη φορά ακούω αλλά λόγω ΑΣΠΙΔΑ με εκπλήσσει.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Προφήτης 24/05/2010 22:04:05

        Διόρθωση:

        Για τη σχέση Ιωαννίδη-Αντρέα πρώτη φορά ακούω αλλά λόγω ΑΣΠΙΔΑ ΔΕ με εκπλήσσει.

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Προφήτης 24/05/2010 22:31:59

        μα να σου πώ... σες ποιός ωφελείται... Αριστερίζων καθηγητής, που γύρισε πίσω να μας σώσει χμμμ.... Και να έβλεπες πως απάντησε μια φορά, ερωτηθείς σε Αμερικανικό πανεπιστήμιο "να εξηγήσει πως τον έσωσαν από την Χούντα"

        θα αργήσουμε να μάθουμε τι έγινε στην Ελλάδα στα μέσα της δεκαετίας του 60

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ Προφήτης 24/05/2010 22:32:28

        "δες"

      • anonymous avatar
        anonymous @ Προφήτης 24/05/2010 22:47:25

        Δες στον παρακάτω σύνδεσμο τα 5 βιντεάκια με τίτλο Η Ξεπουλημένη Επανάσταση. Συνολικά 40 λεπτά. Αν δε δουλεύει ο σύνδεσμος ψάξε στο youtube με τον τίτλο τους. Αναφέρονται στην Οκτωβριανή Επανάσταση, στο πως οι Γερμανοί αγόρασαν το ΛΕΝΙΝ, πως ο ΛΕΝΙΝ πούλησε τη Ρωσία, και τι ρόλο έπαιξε ο τύπος και οι αγορασμένοι δημοσιογράφοι. Κάτι ανάλογο έχει συμβεί και στην Ελλάδα από το 60 και μετά.

        http://www.youtube.com/results?search_query=%CE%97+%CE%BE%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7+%CE%95%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7&aq=f

  7. Mephisto avatar
    Mephisto 24/05/2010 12:53:25

    ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΑΝΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΗΦΙΣΑΝ ΤΗΝ ΕΜΠΛΟΚΗ ΤΟΥ ΔΝΤ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Η Κ. ΓΚΕΡΕΚΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ. ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ?? Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ??

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Mephisto 24/05/2010 12:58:07

      Ο αφέντης είναι ανασφαλής και εμπαθής, αλλά είναι και πονόψυχος.

    • pizza avatar
      pizza @ Mephisto 24/05/2010 14:16:10

      Του αφεντη του αρεσουν τα εσωρουχα που φοραει η Αντζελα

  8. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 24/05/2010 13:16:54

    Ladies and Gentlemen, οσονούπω του χρόνου τέτοια εποχή θα είμαστε Τζαμάικα με συγκυβέρνηση Ντόρας, Κολοτούμπα και ...Dudus (έχουμε και από αυτούς).

    Κοιλιακοί πλάκα (λόγω πείνας), αφθονο ρούμι (μπομπα) και άραγμα στην παραλία (θα μας έχουν πάρει ούτως ή άλλως τα σώβρακα και τα σπίτια).

    Καλά θα'ναι, ξέγνοιαστα...

  9. koinos_nous avatar
    koinos_nous 24/05/2010 13:17:04

    Ασχετο.
    Ο Τολης ριχνει καμια τουφεκια?

  10. Greco avatar
    Greco 24/05/2010 13:48:29

    φανταζεστε κανεναν ξενο που περιμενε να βρει την ατζελα,να του ρθει ο νικητιαδης...ψυχρολουσια!

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Greco 24/05/2010 13:53:32

      @ Greco απίθανο !!!
      +100

  11. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 24/05/2010 13:58:04

    Ανεπιτρεπτη εη ρωτησή σου koinos_nous at 15:17, λεγονται τετοια πραγματα?

  12. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 13:59:31

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ FACTORX ΓIA THN ΑΝΑΛΥΣΗ ΣΟΥ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΠΩΣ Η ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΑΣ ΝΤΟΡΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΛΗΡΗ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΟΣΩΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΚΕΠΤΟΤΑΝ ...ΤΡΙΤΕΣ ΛΥΣΕΙΣ...!!! ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΕΠ ΑΥΤΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΙΣ ΛΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΦΟΡΟΦΥΓΑΔΩΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΝΑ ΜΙΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΣΑΝ ΤΙΣ ΠΡΟΓΡΑΦΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....ΠΟΛΥΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΗ ΣΚΟΝΗ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΧΘΕΙ Η ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΑΛΠ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ..ΗΔΗ ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΤΙΣΤΕΙ ΩΣ ΕΧΘΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΡΟΥΣΦΕΤΙ..ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...; ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΛΗΤΟΙ ΤΑ ΚΟΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ...!!!! ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ κ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΑΝΙΑ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ (ΤΑ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΝΕΚΔΟΤΑ ΤΟΥ 21ου ΑΙΩΝΑ

    Τείχη
    Χωρίς περίσκεψιν, χωρίς λύπην, χωρίς αιδώ
    μεγάλα κ' υψηλά τριγύρω μου έκτισαν τείχη.

    Και κάθομαι και απελπίζομαι τώρα εδώ.
    Άλλο δεν σκέπτομαι: τον νουν μου τρώγει αυτή η τύχη·

    διότι πράγματα πολλά έξω να κάμω είχον.
    Α όταν έκτιζαν τα τείχη πώς να μην προσέξω.

    Αλλά δεν άκουσα ποτέ κρότον κτιστών ή ήχον.
    Ανεπαισθήτως μ' έκλεισαν από τον κόσμον έξω

  13. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 24/05/2010 15:12:51

    Συνεχιζεται να βλεπετε τα πραγματα με την απλη αποχρωση των μυοπικων φακων επαφης
    Ολοι δοκιμασαν το μελι και το ξερουμε
    Οσο συνεχιζεται το "αν το εκανε η ΝΔ τοτε θα μας εκαναν ετσι..."
    Αρχιστε νεα σελιδα - οποιος κλεβει η εκλεψε να απολογειται στην δικαιοσυνη και να πληρωνει για αυτο
    οποιος δεν δουλευει να πηγαινει σπιτι του και να πληρωνει για τις ζημιες

    Ο δικομματισμος καλα κρατει .......... με αυτα που γραφωνται και λεγωνται

    Χρειαζομαστε νεες πρακτικες και ιδεες οχι τα ιδια και τα ιδια
    να φυγει ο ενας και να ερθει ο αλλος και να ριξει το φταιξιμο στον προηγουμενο και μετα παλι απο την αρχη με την αντιστροφη σειρα

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Crash&Burn 24/05/2010 15:23:14

      δυστυχως το ενα δεν αναιρει το άλλο...και καποιοι εξακολυθουν να βαφτιζουν το μαυρο για ασπρο και να στρεφουν την μια κονωνικη ομαδα εναντιον της αλλης....

      • globek avatar
        globek @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 16:21:57

        το λέμε απλά ... διαίρει ..και βασίλευε

      • nancy avatar
        nancy @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 16:36:03

        Globek, είσαι ο ατακτος, δεν είναι έτσι?

      • globek avatar
        globek @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 16:42:40

        nancy- tak jest ...yes...ya...ναι...

      • nancy avatar
        nancy @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 16:45:44

        Χιχιχι

  14. πολίτης avatar
    πολίτης 24/05/2010 15:38:47

    Λόγω της αναφοράς του στην προτελευταία σειρά: αυτή η ψυχή ο Καρατζαφέρης έχει εξαφανιστεί ή μου φαίνεται;

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ πολίτης 24/05/2010 15:40:52

      επαθε κολικο ειπαν και εισηχθη προς νοσηλειαν!!!!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 16:17:36

        Τον κουράρει (άκουσα) ο Δρ. Ρέγγας και το επιτελείο του.

      • nancy avatar
        nancy @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 16:27:03

        Ποιός είναι αυτός? Απο Δόκτορες καλα πάμε εδω μέσα.

      • anonymous avatar
        anonymous @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 20:43:02

        Του κάνανε λιθοτριψία κι εξήχθη μετά από μια μέρα.

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 20:53:31

        Δεν εξήχθη, το Σάββατο τουλάχιστον ήταν ακόμα στο Ιατρικό, με μπράβους απέξω - και καλά απειλείται η ζωή του.

      • mara avatar
        mara @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 24/05/2010 21:01:38

        Μάλλον είναι πολύ σοβαρότερα τα πράγματα με την υγεία του Καρατζαφέρη.

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ πολίτης 24/05/2010 17:10:10

      Λέτε να είδε κάνα πραγματικό ποσοστό του ΛΑΟΣ και να έπαθε κατάθλιψη;

  15. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 24/05/2010 17:58:30

    Τι διαβάζω φάκτορα;Τι διαβάζω;;;;Συζητείται επανεμφάνιση του Θείου Βρέφους;;; Βρέ,βρέ,βρέεεεε!!!!! Καλώς το μας.Που χάθηκες βρέ τσαμένο;;;
    Ελα,έλα.Σε περιμένουμε.Στράτα-στρατούλααααα.Κόπιασε πουλάκι μου.Σε περιμένουν μετά φανών και λαμπάδων τα βοθροκάναλα,αλλά κι εμείς καλό μου. ΣΤΑ BLOGS !!!!!!!! Θα καεί το πελεκούδι,της μαιμούς ο αρραβώνας θα γίνει. Σε φιλούμε στο σβέρκο(που λέει κι ο Φαήλος).

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 24/05/2010 18:14:18

      ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ...Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ...!!

      ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΩΝ ΚΑΡΑΤΖΑΦΥΡΕΡ...ΤΟ ΠΙΟ ΑΧΤΥΠΗΤΟ ΔΙΔΥΜΟ...!!!
      Ο ΓΑΠ ΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ EL PAIS?
      ΔΕΛΤΙΑ ΤΩΝ 20.00 ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΛΕΝΕ!!! ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΟΙ ΤΗΛΕΔΙΚΑΣΤΕΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΝΑΚΡΙΣΗ ΤΟΝ Κ.Κ. ΘΑ ΔΙΑΤΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΣΙΓΩΣΗ ΤΗΣ ΝΔ ΕΩΣ ΘΑΝΑΤΟΥ;

    • nancy avatar
      nancy @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 24/05/2010 18:31:15

      Πόσα θέλουν να μας αποτελειώσουν? Αυτό πραγματικά δεν αντέχεται.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ nancy 24/05/2010 18:35:12

        Άκουσα πως ετοιμάζεται και ο Άκης για θριαμβευτική επιστροφή στα δημόσια μας πράγματα.
        Η πατρίς, λένε, έχει ανάγκη από όλους μας. Σε αυτή τη κρίσιμη καμπή δεν περισσεύει κανείς.
        Ομπρός παλουκάρια, για ένα νέο Τεπελένι.

      • nancy avatar
        nancy @ nancy 24/05/2010 18:39:46

        Φίλε, ξεκινήστε τον πόλεμο χωρίς εμένα. Δεν θα το αντέξω το deja vu

      • Orestios avatar
        Orestios @ nancy 25/05/2010 13:24:47

        S.A.
        Τα λαγωνικά μύρισαν ΛΕΦΤΑ.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 25/05/2010 09:56:24

      σιγά να μη χάθηκε... σε όλα από πίσω είναι

  16. sintonistis avatar
    sintonistis 24/05/2010 18:18:39

    εχω μια απορια.... γιατι δεν βγαινει ενας απο την Ν.Δ. ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

  17. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 24/05/2010 20:23:07

    Θεῖο βρέφος καί Ἄκης!
    Καλῶς νά ἐπιστρέψετε,ἀλλά lasciate ogni sreranza,καθ΄ ὅτι,δέν σᾶς ξέχασε κανείς.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Kὀριννα 25/05/2010 13:05:24

      ΛΟΛ! Μπενισσιμο!