#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/08/2010 18:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Τρόικα θα συντάξει και το νέο … «κοινωνικό συμβόλαιο» του ΠΑΣΟΚ



Δεν πέρασαν λίγες ημέρες από τότε που σας ενημερώναμε ότι επίκειται κοινωνικό πακέτο (ή «Κοινωνικό Μνημόνιο») και οι πηγές από την κυβέρνηση μας επιβεβαιώνουν.

Κυβερνητικός εκπρόσωπος, βουλευτές και «πράσινοι» δημοσιογράφοι» έχουν αρχίσει να διαρρέουν τα σενάρια περί μέτρων κοινωνικού χαρακτήρα που επεξεργάζονται στην κυβέρνηση και θα ανακοινώσει ο πρωθυπουργός είτε την 3η Σεπτέμβρη, είτε στη ΔΕΘ, με την πρώτη ημερομηνία για συμβολικούς λόγους, πιο πιθανή.

Μάλιστα, κάποιοι τολμηροί λένε ότι ο Γ. Παπανδρέου θα φέρει νέα διακήρυξη της 3ης Σεπτέμβρη που θα αντικαταστήσει την παλαιότερη. Άλλωστε, στην πράξη και στην πολιτική πρακτική της σημερινής κυβέρνησης η προηγούμενη διακήρυξη του Ανδρέα είναι απλά ένα κουρελόχαρτο.

Τι σοσιαλισμό, κοινωνική δικαιοσύνη, ισότητα πολιτών και Ελλάδα που ανήκει στους Έλληνες να επικαλεστεί η σημερινή κυβέρνηση του ΔΝΤ και του Μνημονίου;

Οπότε δεν αποκλείεται να δοθεί μια διακήρυξη στα μέτρα της σημερινής πραγματικότητας που θα μιλά για τη νέα εποχή, για την ανάγκη προσαρμογής αλλά και δεν θα ξεχνά το φιλολαϊκό προφίλ του ΠΑΣΟΚ.

Σε κάθε περίπτωση, τις επόμενες δύο εβδομάδες η κυβέρνηση θα προσπαθήσει να συντάξει μέτρα αναπτυξιακού χαρακτήρα και ελάφρυνσης του πληθυσμού που έχει πληγεί από τα μέτρα. Μην περιμένετε όμως πολλά πράγματα. Η Τρόικα δεν αστειεύεται, οπότε η κυβέρνηση θα αρκεστεί και πάλι σε αερολογίες και ψεύτικες υποσχέσεις. Μήπως τα ωραία λόγια έχουν κόστος;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 10/08/2010 18:34:14

    Μήπως τα ωραία λόγια έχουν κόστος;

    Εαν καταβαλεις το αντιτιμο της διαφορας μεταξυ λογων και εργων τι λες δεν εχει;

  2. ekxba avatar
    ekxba 10/08/2010 18:46:17

    ... Η Τρόικα δεν αστειεύεται...
    Πριν λίγο ο Γ.Πααπακωνσταντίνου δήλωσε οτι το Υπουργείο Εργασίας θα φέρει νέες ρυθμίσεις στις εργασιακές σχέσεις διότι η Τρόικα συμπέρανε οτι "το κόστος εργασίας στη χώρα μας είναι υψηλό". Η άποψη μου ;
    επειδή αναμένονται πολλές απολύσεις οι τζουτζέδες-υπουργοί ετοιμάζονται να μειώσουν το κόστος απόλυσης για να ελαφρυνθούν οι επιχειρήσεις.
    Ετσι λοιπόν "το ΠΑΣΟΚ είναι εδώ ενωμένο δυνατό".

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ ekxba 10/08/2010 20:17:50

      βλεπω και τα δώρα να εξανεμίζονται και στον ιδιωτικό τομέα

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/08/2010 18:59:52

    Δεν ανησυχώ καθόλου, μπορεί να παίξει στη ΔΕΘ τις εξαγγελίες του 2009 μια χαρά είναι τι λεφτά υπάρχουν την πράσινη ανάπτυξη την αύξηση των μισθών την μείωση των φόρων ...και γαμώ τις εξαγγελίες θα είναι.

    Προσωπικά πιστεύω ότι:

    1. Θα εξαγγείλει ότι φταίνε οι προηγούμενοι, έλα μωρέ τώρα 11 μήνες κυβέρνηση είναι τι να κάνει; Εδώ ο Βαλβέρδε και θέλει μια πίστωση χρόνου ο ΓΑΠ με την ενδεκάδα των αλλοδαπών συμβούλων θέλει χρόνια για να ρολάρει...

    2. θα κάνει ένα κοινωνικό ...μνημόσυνο προσδοκώντας ανάσταση νεκρών...συμβόλαιο δεν τον παίρνει να το πει, φως στην άκρη του τούνελ δεν λέει, στενωπός δεν πάει, σφίξιμο του ζωναριού δεν επαναλαμβάνεται αφήστε που είναι και κλισέ του παλαιού ΠΑΣΟΚ ...αυτού που ήταν Υπουργός βρε οπότε ως κοινωνική παροχή μπορεί να πει για το κοινωνικό μνημόσυνο αφήστε που μετά από τα μνημόσυνα μοιράζουν και κόλλυβα να και οι παροχές...

  4. evangelos avatar
    evangelos 10/08/2010 19:25:02

    ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΓΑΠ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟΣ...Ο ΚΟΣΜΟΣ ΞΥΠΝΗΣΕ .....

    • Νασος avatar
      Νασος @ evangelos 11/08/2010 03:32:23

      Λές να ξύπνησε??
      Μπα τον έχει στείλει ο ΓΑΠ για μπάνια προς το παρόν....
      Υπομονή καμιά 25 χρόνια και βλέπουμε.....

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 10/08/2010 19:25:23

    ...και για να σοβαρευτώ λίγο οι άνθρωποι δεν ξέρουν που πατούν και που βρίσκονται: πάρτε για παράδειγμα την Κρήτη θα ιδρυθεί μια ΑΕ για τις υποδομές στο νησί. Μάλιστα. Υπουργείο δεν υπάρχει; ή συγχωνεύτηκε με την υπό ίδρυση ΑΕ; Οι άνθρωποι δεν γνωρίζουν που πάνε και τι κάνουν μιλούν πχ για περιορισμό του Δημοσίου και ιδρύουν ΑΕ του Δημοσίου για να κάνει τη δουλεία του Υπουργείου....
    Τι να εξαγγείλει που ένας δημοσιογράφος αν του διαβάσει τις δηλώσεις όχι του 09/2009 αλλά της φετεινής επιτυχίας του Μαρτίου που σε δύο μήνες με κωλοτούμπες φτάσαμε στο μνημόνιο θα γελάσει κάθε πικραμένος. Τα παιδιά θα είναι από κάτω που θα πάρουν άλλα 25 δις € για στήριξη για να αγοράσουν κρατική περιουσία, επώνυμοι που επιθυμούν ορυχεία και εργοστάσια της ΔΕΗ, συμβαλλόμενοι κουμπάροι με 1+1 και δημοσιογράφοι να τον θαυμάζουν που εξαίρεσε το Ταμείο τους και ανέστειλε την εφαρμογή του φόρου στις διαφημίσεις των μαγαζιών που τον λιβανίζουν και λειτουργούν χωρίς άδεια.

    Τολμά στη ΔΕΘ ο πρωθυπουργός να δεχτεί ερωτήσεις από εμένα, τον αρχαίο, την πόρτα, τον strage, από ένα συνταξιούχο ή ένα άνεργο;
    Διαφορετικά το κλειστό κλαμπ / θίασος εξουσίας - ενημέρωσης θα κάνει μια περιοδεία ένα ΣΚ στη Θεσσαλονίκη για μια αρπαχτή, τίποτα παραπάνω τίποτα σημαντικό.

  6. armageddon avatar
    armageddon 10/08/2010 19:27:53

    ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗΣ ΕΚΛΟΓΕΣ , ΟΛΑ ΤΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΛΟΓΙΑ ΝΑ ΑΓΑΠΙΩΜΑΣΤΕ,
    ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΥ ΕΥΡΙΣΚΟΝΤΑΙ .

  7. Excalibur avatar
    Excalibur 10/08/2010 19:41:37

    το λιντσαρισμα στην ΔΕΘ δεν το γλυτωνει οτι εκτυπωμενες μπουρδες και να του δωσουν να διαβασει του αλλοδαπου.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Excalibur 10/08/2010 20:04:06

      Sir, είστε πολύ "σέχτα" (με την παραδοσιακή έννοια της λέξεως).
      Κρίμα που έχετε ως nick το όνομα στου ξίφους του ευγενούς ήρωος.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Ο Θείος 10/08/2010 21:34:57

        Aπο ευγενικους τροπουσ δεν καταλαβαινουν. Ποιος ειπε πριν λιγους μηνες κατι για πετρες; Ποιος;

    • Misha avatar
      Misha @ Excalibur 10/08/2010 20:09:59

      Θείο, ασε τους καθωσπρεπισμούς.
      Εδω χρειάζεται Γιος της Καλόγριας και Μπαρμπα Γιάννης για να μάς βγάλει από το λάκκο με τα φίδια.

  8. Misha avatar
    Misha 10/08/2010 20:18:21

    Τα κανάλια είναι χρεωμένα στις τράπεζες, οι τράπεζες ειναι χρεωμένες στο ΔΝΤ , συνεπώς τα κανάλια θα στηρίξουν το ΔΝΤ γιατί αυτό βολεύει τα αφεντικά τους.

    Σήμερα πληροφορήθηκα από πολλές διαφορετικές πηγές ότι όπου πηγαίνει ο ΓΑΠ συνοδεύεται από ισχυρότατα μέτρα ασφαλείας.Μού είπαν ότι στον Πόρο ήταν σχεδόν αποκλεισμένος στο ξενοδοχείο.Το ίδιο στην Ικαρία και στην Πάρο που πήγε.

    Τα εκατομμύρια των νεόπτωχων δε μπορεί να παραμείνουν αδρανή.Οι μικροεπαγγελματίες που κλεινουν τα μαγαζιά τους, οι ανεργοι νέοι, οι έμποροι που δε βλ΄΄επουν πελάτη να περνά την πόρτα του μαγαζιού τους, οι αγρότες που βλέπουν απουλητη τη σοδειά, οι δημόσιοι και ιδιωτικοί υπάλληλοι που δεχτηκαν μεσα σε μερικές βδομάδες μείωση 35% τουεισοδήματος τους θα αντιδράσουν ενάντια στη Νέα Κατοχή που καταδικάζει την Ελλαδα σε παρακμή και τους έλληνες σε εξαθλίωση

  9. klausevitz avatar
    klausevitz 10/08/2010 20:36:45

    Με τη νέα "πλατφόρμα" θα δώσουν και νέο όνομα;
    ΝΕΟ ΠΑΣΟΚ, όπως New Labour Party σαν τον ομοιδεάτη τους,
    τον Τony Blair, του οποίου,όμως, τις ικανότητες εξαπάτησης
    δεν διαθέτουν.
    'Ας αλλάξουν και τελείως όνομα, που έτσι κι'αλλοιώς καταταλαιπωρούν
    εδώ και 15 χρόνια,αυτοί και οι όμαιμοι ανταγωνιστές τους, οι
    κατα κόσμον εκσυγχρονιστές!
    'Ο,τι θέλουν άς κάνουν, αρκεί τα πράγματα να λέγονται με τ'όνομα τους.
    Δύσκολο, πού τέτοια τύχη!

  10. aristotelis avatar
    aristotelis 10/08/2010 21:22:45

    Μόλις ολοκλήρωσα την υλοποίηση της αναβάθμισης του εξοπλισμού του γραφείου μου (Μηχανολόγος Μηχανικός) μέσω του προγράμματος ΕΣΠΑ που αποτελεί έργο της προηγούμενης κυβέρνησης...Βέβαια με τα επιτεύγματα του ΓΑΠ ο εξοπλισμός και το λογισμικό πλέον υπάρχει αλλά πελάτες δεν βλέπω. Α ρε κατασυκοφαντημένε Καραμανλή...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ aristotelis 11/08/2010 00:15:25

      Εγώ φίλε μου που ολοκλήρωσα επένδυση κοντά 4 εκατομμύρια, χωρίς επιδότηση, με έπιασε καάκι η κρίση και πάνω που ο Καραμανλής τα είχε φέρει βόλτα στον κλάδο μου (αυτοκίνητο) ήρθε ο ΓΑΠ και τα έκανε όλα πουτ*** τι να πω? Συμπάσχω, φίλε μου, συμπάσχω...

      • Alex avatar
        Alex @ TopGunZ 11/08/2010 00:20:19

        Διαμαρτυρομαι!!!!! Να μιλησει ο Καραμανλης!!!!! Γιατι δεν μιλαει κατεστρεψε τη χωρα....Λεφτα υπαρχουν ,λεφτα υπαρχουν,λεφτα υπαρχουν.....το πιστολι ειναι πανω στο τραπεζι.....μπουμ σας την εσκασα κοροιδα

        Μετα τιμης

        G.A.P

        Υ.Γ μετα τη κηδεια σερβιρεται καφες στο καφενειο παραπλευρως του νεκροταφειου

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ TopGunZ 11/08/2010 00:23:27

        Τα συζητάω φίλε μου με άλλους φίλους νέους επιχειρηματίες (κάτω των 30). Η γενιά των πατεράδων μας, λίγο από την κούραση, λίγο από τις ενοχές της...συλλογικής ευθύνης της γενιάς τους (άσχετα αν αυτοί δεν "έφαγαν"), λίγο η έλλειψη μόρφωσης και ικανότητας διαχείρισης της πληροφορίας, δέχονται στωικά τις καρπαζιές.

        Όταν όμως πλέον μπει η ταφόπλακα οριστικά στα όνειρα και τις ελπίδες της γενιάς μου...ετοιμάσου να δεις μπετόβεργες καρφωμένες σε λαιμούς...

      • Alex avatar
        Alex @ TopGunZ 11/08/2010 00:33:15

        Και γω 35 ετων ειμαι δουλευω απο τα 20 ασταματητα το χειροτερο ειναι να βλεπεις ανθρωπους να εθελοτυφλουν και να εξακολουθουν να στηριζουν ΓΑΠ και ΠΑΣΟΚ ....και να ειναι φανατικα υπερ στο ξεπουλημα της χωρας....

  11. Johnny b good avatar
    Johnny b good 10/08/2010 22:58:21

    αν δεν μειωθουν οριζοντια οι μισθοι στον ιδιωτικο τομεα κατα 30%τουλαχιστον, η οικονομια μπροστα δεν θα παρει ποτε.

    ειναι η σκληρη αληθεια.

    απο δω το πανε απο κει το πανε, πρεπει να γινει ομως καποτε για να παρουμε μπρος επιτελους.

    Αφου τη φοροδιαφυγη του ιδιωτικου τομεα οπως φαινεται, δεν μπορουν ή δεν θελουν να την χτυπησουν αποφασιστικα..

    • amokachi avatar
      amokachi @ Johnny b good 10/08/2010 23:19:27

      etsi einai

  12. Antifa avatar
    Antifa 10/08/2010 23:03:55

    αν δεν μειωθουν οριζοντια οι μισθοι στον ιδιωτικο τομεα κατα 30%τουλαχιστον, η οικονομια μπροστα δεν θα παρει ποτε.

    ειναι η σκληρη αληθεια.

    απο δω το πανε απο κει το πανε, πρεπει να γινει ομως καποτε για να παρουμε μπρος επιτελους.

    Αφου τη φοροδιαφυγη του ιδιωτικου τομεα οπως φαινεται, δεν μπορουν ή δεν θελουν να την χτυπησουν αποφασιστικα..

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Antifa 10/08/2010 23:40:17

      Eγω προτεινω οι δημοσιοι υπαλληλοι να παιρνουν το πολυ 500€ και οι ιδιωτικοι να δουλευουν 16 ωρεσ με μισθο το πλυ 300 ευρω.
      Τοτε σιγουρα θα υπαρξει αναπτυξη.
      Καλό; Εχω και αλλα αν θελετε.

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 11/08/2010 00:29:05

        Και γιατί να πληρώνονται?
        Να μην παίρνουν μισθό. Εκεί να δείτε πως θα κάνουν ουρές οι εταιρίες. Αφού ούτε φόρους θα πληρώνουν μιας και θα φοροδιαφεύγουν.

        Κάτι τέτοια σκέφτονταν και οι φεουδάρχες στον Μεσαίωνα.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 11/08/2010 00:35:37

        οσοι επιζουν μετα τα 70 να εκτελουνται να γλυτωνει ο λοβερδος την συνταξη

        h**p://www.youtube.com/watch?v=L6kqHyfcSCI

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Antifa 11/08/2010 00:19:46

      Τι λέτε ρε παιδιά? Τι σχέση έχουν οι μισθοί? Κι άλλο να μειωθούν στον ιδιωτικό τομέα? Και προσέξτε, εργοδότης σας το λέει! Αν δεν έχει ο κοσμάκης λεφτά πως θα "ψωνίσει" από το μαγαζί μου? Αν θες να μειώσεις κάτι, μείωσε φορολογία, μείωσε τέλη και ασφαλιστικές εισφορές, μείωσε γραφειοκρατία!

    • anonymos avatar
      anonymos @ Antifa 11/08/2010 00:55:01

      Να καταδικαστούν σε ισόβια καταναγκαστικά έργα οι εργαζόμενοι για να κερδίζουν οι εργοδότες

  13. Misha avatar
    Misha 10/08/2010 23:28:28

    Αυτοί οι τρεις τελευταίοι καπνίζουνε από το χορτάρι που σνιφάρει και ο Μπόυ Τζωρτζ;

    • boy george avatar
      boy george @ Misha 10/08/2010 23:37:02

      dikio exoun omos nomizo..

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ boy george 11/08/2010 00:02:29

        μπορουμε να μαστιγωνουμε τους εργαζομενους για καλυτερη αποδοση

      • Orestios avatar
        Orestios @ boy george 11/08/2010 00:33:42

        Επίσης Ρήγα μπορούμε να τους αφήσουμε νηστικούς και να δουλεύουν γυμνοί. Γιατί να ξοδεύουν τα λεφτά τους σε φαγητά και λούσα? Αντί για τους φόρους που πρέπει να πληρώνει μια επιχείρηση να αρπαζουμε τους μισθούς των εργαζομένων. Έτσι ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ boy george 11/08/2010 00:37:30

        Πολλα μπορουμε να τους κανουμε Orestios !!!

  14. occultists avatar
    occultists 10/08/2010 23:43:46

    Για να υπάρξει ανάπτυξη πρέπει να υπάρξει παραγωγή. Αλλά οι αγρότες μας, καλομαθημένοι στις επιδοτησεις και την φτηνή αλλοδαπή εργασία, δεν φαίνεται να θέλουν να αφησουν το αραλίκι τους στον καφενέ. Τώρα που κόβονται οι επιδοτήσεις και αποζημιώσεις λόγω καιρικών φαινομένων βρήκαν άλλο τρόπο να εισπράτουν εκτός της παραδοσιακής γεωργίας. Να γίνουν .....εισοδηματίες. Ετσι παραχωρούν τα κτήματά τους για πράσινη(;;;;;) ανάπτυξη, φωτοβολταικά και αιολικά πάρκα.
    http://greece-salonika.blogspot.com/2010/08/blog-post_9826.html
    Και εγώ θα αγοράζω αναγκαστικά μέσα στον Αυγουστο ντομάτες Βελγίου, σκόρδα Κίνας, πατάτες Αιγύπτου, αγγούρια Τουρκίας (οποίος συμβολισμός), λεμόνια Αργεντινής και πάει λέγοντας.
    Πάρτε το απόφαση πατριώτες. Η γενιά μας, άντε και η επόμενη και μετά η Ελλάδα μας ΠΑΠΑΛΑ.

  15. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 11/08/2010 00:22:24

    Τα παιδια απο πανω τα επαιξαν λογω ζεστης

  16. ekxba avatar
    ekxba 11/08/2010 00:25:57

    Ρε πατριώτες πώς μέσα σε λίγους μήνες ήρθαν τα πάνω κάτω;
    Σε χρόνο dt καταλάβαμε τι ακριβώς γινόταν με την Ευρωζώνη.
    Μεγάλη στραβομάρα τόσα χρόνια ε;

    Κι αν οι κυβερνώντες ήταν πατριώτες θα μπορούσαν να κάνουν 2 απλά πράγματα:

    1. Μείωση της σπατάλης του Δημοσίου(πχ βλέπε υπερωρίες στην κρατική τηλεόραση...κλπ)

    2. Καταπολέμηση της ακρίβειας. Να ένα απλό μέτρο: Να υποχρεώσει τους μεγαλομπακάληδες να αναγράφουν δίπλα στο barcode και την τιμή του προιόντος.

    Τέτοια ώρα τέτοια λόγια ε; ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ ολοι.

    • boy george avatar
      boy george @ ekxba 11/08/2010 00:41:31

      και ισοβια φυλακιση μεγαλων φοροφυγαδων μη ξεχνας εε???

      στην αμερικη με φορμες και αλυσιδες τους σερνουν και καλα κανουν.

      εδω μας πουλανε μουρη με τα καγιεν και τα σκαφη.

      σκατα στα μουτρα μας.

      • Μisha avatar
        Μisha @ boy george 11/08/2010 00:52:45

        Toν Τσουκάτο, τον Ακη, τον Mαντέλη, τον Γιάννο θα τους αφήσεις έξω ;Δεν έχει πορτοκαλιά κιμονό για τη σπείρα του Κινέζου;

      • Orestios avatar
        Orestios @ boy george 11/08/2010 01:16:32

        Μίσα, μην προσβάλεις τις ιερές αγελάδες του σοσιαλισμού!
        Στο ιερό κοπάδι βάλε και κάτι διοικητές τραπεζών και αυτόν με το Τ+10.

    • Μisha avatar
      Μisha @ ekxba 11/08/2010 00:55:52

      ekxba

      Πατριώτης και να υπογράψει Λισαβωνα δε γίνεται...
      Σα να λέμε Μεταξάς που άφησε το Μουσολίνι να πραγματοποιήσει αβλαβή διέλευση όπως ζητούσε.
      Η ΕΕ αποδεικνύεται φούρνος μικροκυμάτων...Αθόρυβα και με συνέπεια μάς έκανε της σχάρας...

  17. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 11/08/2010 01:01:49

    h**p://www.youtube.com/watch?v=L6kqHyfcSCI