#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/11/2010 00:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ε, όχι να κάνει μάθημα πατριωτισμού και ο ΓΑΠ!!!



Τα λόγια περιττεύουν μπροστά στο θράσος του ΓΑΠ. Από το γήπεδο του Σπόρτινγκ, χαρακτήρισε τη διαφαινόμενη διάθεση του ελληνικού λαού να καταψηφίσει μαζικά το κόμμα του στις επερχόμενες εκλογές ως "αντιπατριωτική απόπειρα υπονόμευσης".

Τι να πρωτοχαρακτηρίσει κανείς σε αυτή τη φράση;

Τον μόλις υποκρυπτόμενο φασισμό του να αρνείται στον ελληνικό λαό το δικαίωμα να έχει άλλη γνώμη, σε σχέση με την πολιτική της κυβέρνησης;

Τον δυναμιτισμό του πολιτικού τοπίου, που μάλιστα, όταν δεν αναγνωρίζεται το δικαίωμα στη διαφωνία, καταλήγει να είναι δυναμιτισμός του ίδιου του πολιτεύματος;

Την πλήρη διαστροφή της έννοιας πατριωτισμός;

- Αυτός που υποδούλωσε τη χώρα, εκχωρώντας τη διακυβέρνησή της σε απρόσωπους ξένους υπαλλήλους του διεθνούς τραπεζικού καρτέλ, υπό τον εύσχημο τίτλο "τρόικα"!

-  Αυτός που εξασθένισε την Ελλάδα όσο κανένας άλλος στη νεώτερη ιστορία, σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα, και έτσι εξασθενημένη την έβαλε να "διαπραγματεύεται" με τους εχθρούς της όλα τα ανοιχτά εθνικά της θέματα, εξαναγκάζοντάς την στην ουσία σε αποδοχή όλων των αξιώσεων του εχθρού!

- Αυτός που δεν διστάζει, χάριν του πριγκηπικού του εγώ (που δεν μπορεί να ανεχθεί τη λαϊκή απόρριψη), να τινάξει στον αέρα ακόμη και τα όποια πενιχρά αποτελέσματα της περιοριστικής του πολιτικής, απειλώντας τη χώρα με πολιτική και οικονομική αποσταθεροποίηση!

Αυτός ο άνθρωπος, λοιπόν, τολμά να κατηγορεί τους άλλους για "αντιπατριωτική υπονόμευση"!

Τα λόγια είναι ανίκανα να εκφράσουν την αποστροφή και την οργή!

Όμως η απάντηση του λαού πρέπει να είναι, και θα είναι, μαζική και εκκωφαντική!

Ίσως ποτέ άλλοτε δεν μας έχει δοθεί η ευκαιρία να έχουμε τόσο ουσιαστική ψήφο, από ό,τι σε αυτές τις εκλογές!

Αδέλφια, να κινητοποιήσουμε ο καθένας έστω και έναν συμπολίτη μας να αφήσει τον καναπέ και την απογοήτευση και να κάνει κάτι ουσιώδες για τη χώρα του! Να καταψηφίσει την υποδούλωση!

Επιτέλους, να το χωνέψουμε βαθιά μέσα μας, δεν είναι όλοι ίδιοι!

Κάποιοι είπαν "ναι", κάποιοι είπαν "όχι".

Κάποιοι αντιστέκονται, κάποιοι εκχωρούν στον εχθρό όσο περισσότερα μπορούν.

Και κάποιοι αυτο-διαφημίζονται για "πατριώτες", την ώρα ακριβώς που υποδουλώνουν τη χώρα!

Το πραγματικό, το γνήσιο πατριωτικό καθήκον μας καλεί να αποδείξουμε στον κ. Παπανδρέου τι εστί αληθινός πατριωτισμός. Όχι πάντως αυτό που εννοεί! Είναι ακριβώς το αντίθετο. Πατριωτισμός είναι η αντίσταση στην υποδούλωση!

Όχι, λοιπόν, στον Γ. Παπανδρέου!

Antinews

ΣΧΟΛΙΑ

  1. oxoxo avatar
    oxoxo 06/11/2010 00:17:30

    Εύγε!

  2. Τζώννη Μπη Γκουντ avatar
    Τζώννη Μπη Γκουντ 06/11/2010 00:19:03

    Ντροπή για τον κ. Παπανδρέου να κάνει μαθήματα πατριωτισμού ενώ έχει πει κατά καιρούς τα εξής: http://www.antibaro.gr/node/599

  3. azxc avatar
    azxc 06/11/2010 00:30:51

    είναι σαν να του λέει ο Μπάρακ: "it hurts a little bit at the beginning, but you get used to it...".

  4. thanos avatar
    thanos 06/11/2010 00:35:38

    Εξαρτάται ποια ΠΑΤΡΙΔΑ εννοεί. Τη δική του ή τη δική μας.

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ thanos 06/11/2010 00:48:36

      Σωστό και αυτό

  5. blue nile avatar
    blue nile 06/11/2010 00:39:36

    Είναι απίστευτοι. Μάστορες να παρουσιάζουν το μαύρο ως άσπρο και το αντίθετο. Όλα στην υπηρεσία του ύψιστου στόχου που είναι η εξουσία χωρίς να νοιάζονται για το εθνικό καλό. Ικανοί να καταστρέψουν τη πατρίδα μόνο και μόνο για να κυβερνήσουν και ας κυβερνούν μετά κρανίων τόπους
    Κανένας ηθικός φραγμός καμιά τσίπα καμιά ντροπή. Τολμά και αυτοαποκαλείται πατριώτης ο ΓΑΠ ο φανατικός προπαγανδιστής της πλεκτάνης Ανάν ο εκχωρητής των κυριαρχικών δικαιωμάτων της χώρας το εθελόδουλο τσιράκι των γιάνκηδων !!!
    Όμως ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται, ο δικός τους πρώτος χρόνος κράτησε 22 ολόκληρα ημερολογιακά έτη.
    Αφού ο ελληνικός λαός δεν τους κατάλαβε σε αυτό το χρονικό διάστημα θα γευτεί τη πίκρα της καταστροφής των πάντων.
    Τουλάχιστον θα συνειδητοποιήσει τότε το μέγεθος της εξαπάτησης των αλγεσίδωρων πασόκων και της οικογένειας Παπανδρέου ανλίμιτεδ, ουδέν κακό αμιγές καλού...

  6. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 06/11/2010 00:39:46

    Την Κυριακη, ανεβαζουμε το περισκοπιο,διακρινουμε το στοχο αναμεσα στους παραπλανητικους καπνους ,σημαδεουμε σωστα και εξαπολυουμε την τορπιλα μας στη νεοφιλελευθερη αρμαδα του.
    Θελει στις εκλογες αυτες να ξεπλυθει απο τις ευθυνες του μνημονιου.Και να παει σε 3 χρονια σε βουλευτικες λεγοντας οτι για το μνημονιο ο λαος αποφασισε στις αυτοδιοικητικες.Δεν πρεπει να παρει αυτο το επιχειρημα απο εμας.

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 06/11/2010 07:07:15

      Ίσως έτσι τον συμβούλευσε ο θαυμαστής του Popper…

  7. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 06/11/2010 00:48:03

    Τα ακούσαμε και αυτό να μας κάνει πατριωτικά μαθήματα το παπαγαλάκι του διεθνισμού της παγκοσμιοποίησης, της συνδιαχείρησης του Αιγαίου, του σχεδίου Ανάν, του μνημονίου.

    Τι πίνεται στην Ιπποκράτους;

  8. occultist avatar
    occultist 06/11/2010 00:50:28

    Βρε θηρίο Antinews, είχες το κουράγιο και άκουσες μέχρι το τέλος;;;; Χαρά στην αντοχή σου.

    • tiramola avatar
      tiramola @ occultist 06/11/2010 01:13:35

      Δημοσιογράφος είναι.
      Τη δουλειά του κάνει

      • aengus avatar
        aengus @ tiramola 06/11/2010 07:17:34

        Εμείς λοιπόν, οι απάτριδες, οι διεφθαρμένοι, οι υπονομευτές, οι εθνικά επικίνδυνοι, οι φαύλοι, οι ανεύθυνοι θα δώσουμε ένα γερό μάθημα Πατριωτισμού στο (κατά την αείμνηστη Μαλβίνα) «ζαβό» την Κυριακή.

        • kiki avatar
          kiki @ aengus 06/11/2010 07:22:57

          Αχ να ζουσε η Μαλβινα,τι γελοιο θα ειχαμε ριξει τωρα,να ξεσκαμε απο και τις βλακειες του ζαβου,και του Παγκαλου την αμετροεποια,και ολων των υπολοιπων.Κριμα.

          • aengus avatar
            aengus @ kiki 06/11/2010 07:50:28

            Κανένας δεν έφτασε ποτέ τον καυστικό λόγο της Μαλβίνας. Πραγματικά κρίμα…
            Αν και, στις σημερινές συνθήκες, θα έκλειναν το κανάλι που τη φιλοξενούσε…

        • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
          ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ aengus 06/11/2010 07:59:06

          Γιατι ο Τζιμακος που ξεφτιλιζει καθημερινα τον Τζεφρευ απο ραδιοφωνου,υπολειπεται σε δεινοτητα;

          • aengus avatar
            aengus @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 06/11/2010 08:09:30

            Λοιπόν έχεις δίκιο! Απλώς τελευταία έχει κολλήσει το μυαλό μου στη Μαλβίνα, ίσως επειδή την έβλεπα σε καλύτερες για μένα εποχές…. Εξ΄ου και η νοσταλγία…

  9. Ψυλλιασμένος avatar
    Ψυλλιασμένος 06/11/2010 00:51:55

    Ο άνθρωπος που είπε από το βήμα της Βουλής ότι θέλει να υπάρχουν Ελληνες πακιστανικής καταγωγής, ο ανθρωπος που εβαλε την Αλ Σάλεχ να ασκεί μεταναστευτική πολιτική, ο άνθρωπος που διόρισε τη Δραγώνα υπεύθυνη για τη δημοτική εκπαίδευση, ο άνθρωπος που προσέλαβε ως σύμβουλο τον Βαλλιανάτο, αυτός ο απίθανος τύπος που χρωστάει τα πάντα στο επίθετό του, μιλάει για "πατριωτισμό". Είναι βλακεία και θράσος μαζί.
    Ευχαριστούμε, από τον δικό του "πατριωτισμό" δεν θα πάρουμε.
    Δεν θα μας διδάξει ο συγκεκριμένος τι είναι πατριωτισμός, είναι ο πλέον ακατάλληλος.

  10. Dyer avatar
    Dyer 06/11/2010 00:54:28

    Αν τον ενδιαφέρει τόσο πολύ η γνώμη μας για το μνημόνιο και την πολιτική του ας κάνει δημοψήφισμα. Έστω και τώρα.
    Γιατί το μπλέκει με τις περιφερειακές εκλογές;
    Ποτέ θα σεβαστούν τη νοημοσύνη μας;
    Δεν είμαστε Αμερικανάκια.

  11. ΕΛΛΗΝ avatar
    ΕΛΛΗΝ 06/11/2010 01:01:03

    Οι άνθρωποι έχουν αποθρασυνθεί τελείως.

    Πρώτα βγαίνει και μας κάνει μαθήματα πατριωτισμού το Γκιόργκο με τα αδέλφια του που αισθάνονται οτι είναι ξένοι μεταμφιεσμένοι σε Ελληνες.

    Μετά βγαίνει το μεγαλύτερο της Ελλάδας και μιλάει για αντιπαραγωγικούς ένστολους .

    Ποιός ?????

    Ο φύσηξε ο αέρας και πήρε την σημαία - ο Μεγάλος τραγουδιστής (περι αυτού θα μπορούσε ο αγαπητός Φαήλος να μας πεί πάρα πολλά)

    Και όλα αυτά γιατί δεν τους έχουμε πάρει ακόμη με τα παλούκια

    Το είπε άλλωστε ο οινοποιός στην ΝΕΤ οτι ο λαός ακόμη δεν είναι στην φάση για να επαναστατήσει και να βγεί στους δρόμους.....

  12. πελ avatar
    πελ 06/11/2010 01:34:11

    "«Όχι, είναι πραγματικότητα. Αν οι ομάδες συμφερόντων που πλήξαμε με τις μεταρρυθμίσεις μας, πούνε «φτάνει, πρέπει να σταματήσουμε τις αλλαγές που είναι σε εξέλιξη», τότε δεν μου μένει παρά να απευθυνθώ σε όλο τον ελληνικό λαό», εξηγεί ο πρωθυπουργός."

    ΟΜΑΔΕΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ΡΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ !!!!????
    ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΟΔΙΟ???
    Ο ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ
    ΚΑΙ
    ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΟΥ
    ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΟΜΑΔΕΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ

  13. Κώστας avatar
    Κώστας 06/11/2010 02:51:01

    "Aντιπατριωτική υπονόμευση" είναι τα πανάθλια ελληνικά του ψευτοπρωθυπουργού. Του δαχτυλιδάκια. Του ανθρώπου που ξεφτίλισε και δυσφήμισε τη χώρα του όσο κανείς άλλος. Του ζειμπεκοχορευτή μπροστά σε χασκογελούντες Τούρκους.
    Υπονόμευση για το μέλλον του τόπου είναι ο θλιβερός εσμός πολιτικάντηδων που διόρισε υπουργούς ο αρχιυπάλληλος του ΔΝΤ.
    Την Κυριακή θα γίνει ασορτί με την γελοία φόρμα που φόραγε όταν έτρεχε στο Μαραθώνιο.

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ Κώστας 06/11/2010 07:04:01

      +++++

    • ένας Άμλετ avatar
      ένας Άμλετ @ Κώστας 06/11/2010 07:09:04

      Μην ξεχνάμε και το γλωσσικό παρακράτος του ΠΑΣΟΚ, εν γένει!

    • aengus avatar
      aengus @ Κώστας 06/11/2010 08:00:55

      Δέ μας φθάνουν τά φορομπηχτικά μέτρα, έχουμε καί τά «εξαιρετικά» ελληνικά τού κ. Παπανδρέου: «Είναι ένας δύσκολος…Μαραθώνας καί Γολγοθάς αυτός που ακολουθούμε», δήλωσε προχθές.
      Αλλά, εδώ που έχουμε φθάσει, ότι έμπλεξε τον Μαραθώνα μέ τον Μαραθώνιο, είναι τό λιγότερο.
      Τό άκρως ανησυχητικό έχει νά κάνει μέ τις παρομοιώσεις, τις οποίες επιλέγει προς… αναπτέρωση τού ηθικού μας, ο Πρωθυπουργός.
      Θυμίζουμε, ότι ο μέν Γολγοθάς έφερε στην σταύρωση, στο τέλος δέ τού… «Μαραθώνα», εκείνος ο καημένος ο Φειδιππίδης εξέπνευσε…

      ( Νίκος Μπογιόπουλος, «Ημεροδρόμος» 24.03.2010)

      • aengus avatar
        aengus @ aengus 06/11/2010 08:04:56

        Ο Γολγοθάς τού ΓΑΠ έφερε μόνο την προσχεδιασμένη Σταύρωση –διότι Ανάσταση δεν προβλέπει η εγκληματική δράκα των τοκογλύφων….

  14. aengus avatar
    aengus 06/11/2010 07:10:54

    Εδώ είναι που στο χωριό μου λένε «Α ΠΑΓΑΙΝΕ ΡΕ….»

  15. kiki avatar
    kiki 06/11/2010 07:16:33

    Χτες το βραδυ στον Χατη...,ακουσα τον Μιχαλολιακο και το ειχε πιασει,τα περι πατριωτισμου και αντι,αμεσως και ο αλλος μουγκα.
    Λοιπον αυριο καλο βολι ,για να δειξουμε στο ρεμπετ ασκερ της Ιπποκρατους,ποσο αντιπατριωτες ειμαστε,και δεν τους θελουμε.

    • aengus avatar
      aengus @ kiki 06/11/2010 07:21:17

      Σκέψου ότι είναι αυτοί που, για να δικαιολογήσουν τα εγκλήματά τους στην εξωτερική πολιτική, επί χρόνια μας έλεγαν ότι «κανείς δεν είναι περισσότερο πατριώτης από κανέναν άλλο» !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • aengus avatar
        aengus @ aengus 06/11/2010 07:53:12

        «ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΩ να αμφισβητήσετε τον πατριωτισμό μου!!!» έλεγαν με δήθεν ….θιγμένο ύφος ….. !!!!!

  16. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 06/11/2010 07:39:01

    Αυριο , καυτηριαζουμε την ΕΘΝΙΚΗ ΕΜΠΟΛΑ που λεγεται ΜΝΗΜΟΝΙΟ και τους υποστηριχτες του.
    Και ειναι ΕΘΝΙΚΗ ΕΜΠΟΛΑ το ΜΝΗΜΟΝΙΟ γιατι:

    Κατατρωει τα εισοδηματα μας
    Κατατρωει τους κοπους μιας ζωης
    Κατατρωει το κοινωνικο κρατος
    Κατατρωει της ελπιδες της νεας γενιας για ενα καλυτερο αυριο.

    Μη διστασει κανεις λοιπον.Ή θα το σταματησουμε τωρα ή θα μας εξαφανισει.

    • aengus avatar
      aengus @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 06/11/2010 08:06:48

      Θα γίνουμε κι μείς «αδίστακτοι» λοιπόν….. αλλά για τη δική μας Πατρίδα!

  17. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 06/11/2010 08:27:27

    Δεν είναι μακριά η μέρα που οι Έλληνες θα ντρέπονται που άφησαν ένα ανελλήνιστο "ζαβό" (το ζαβό έλεγε η Μαλβίνα) να καθήσει στο σβέρκο μας και να μας οδηγήσει στην απαξίωση και την οικονομική καταστροφή.

    Θέλω να ελπίζω ότι αύριο θα συλλογιστούμε εθνικά και θα σταματήσουμε το δρόμο προς το κατήφορο.

  18. ANTIrisias avatar
    ANTIrisias 06/11/2010 08:40:48

    Όποιος Έλληνας θεωρεί την ελεύθερη έκφραση (ψήφο σε εκλογές) των Ελλήνων "ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ" είναι καραμπινάτος "ΦΑΣΙΣΤΑΣ", "ΜΕΓΑΛΟΣ ΦΑΣΙΣΤΑΣ", "ΧΟΥΝΤΙΚΟΣ"
    Ο ΓΑΠ που είναι Πρωθυπουργός και λέει τα ίδια είναι "ΦΑΣΙΣΤΑΣ" "ΜΕΓΑΛΟΣ ΦΑΣΙΣΤΑΣ", "ΧΟΥΝΤΙΚΟΣ".
    Τελεία και παύλα.

  19. aristotelis avatar
    aristotelis 06/11/2010 08:49:10

    Συμφωνώ απολύτως με τους προηγούμενους.Το θέμα όμως και εκείνο που με ανησυχεί είναι ότι καλά τα λέμε εδώ μεταξύ μας αλλά φοβάμαι ότι ακόμα δεν έχει περάσει στην ευρεία κοινή γνωμή η αίσθηση της καταστροφής που έχει προκαλέσει ο ΓΑΠ...Οπότε καλό είναι να αποφεύγουμε εκφράσεις του τύπου την Κυριάκη θα μιλήσει ο λαός και θα πάρουν την απάντηση που τους αρμόζει διότι νομίζω ότι ακόμα η μεταστροφή του εκλογικού σώματος δεν είναι τόσο μεγάλη. Αλλωστε πολλοί είναι εκείνοι που φοβούνται για μισθούς, συντάξεις, καταθέσεις και αυτοί ειναι ιδιαίτερα ευάλωτοι στους εκλογικούς εκβιασμούς του Λάμπρου Κωνσταντάρα του 2010 (αυτήν την αίσθηση μου έδωσε βλέποντας τις ανεκδιήγητες φωτό της περασμένης Κυριακής)

  20. aristotelis avatar
    aristotelis 06/11/2010 08:49:10

    Συμφωνώ απολύτως με τους προηγούμενους.Το θέμα όμως και εκείνο που με ανησυχεί είναι ότι καλά τα λέμε εδώ μεταξύ μας αλλά φοβάμαι ότι ακόμα δεν έχει περάσει στην ευρεία κοινή γνωμή η αίσθηση της καταστροφής που έχει προκαλέσει ο ΓΑΠ...Οπότε καλό είναι να αποφεύγουμε εκφράσεις του τύπου την Κυριάκη θα μιλήσει ο λαός και θα πάρουν την απάντηση που τους αρμόζει διότι νομίζω ότι ακόμα η μεταστροφή του εκλογικού σώματος δεν είναι τόσο μεγάλη. Αλλωστε πολλοί είναι εκείνοι που φοβούνται για μισθούς, συντάξεις, καταθέσεις και αυτοί ειναι ιδιαίτερα ευάλωτοι στους εκλογικούς εκβιασμούς του Λάμπρου Κωνσταντάρα του 2010 (αυτήν την αίσθηση μου έδωσε βλέποντας τις ανεκδιήγητες φωτό της περασμένης Κυριακής)

  21. ένας Άμλετ avatar
    ένας Άμλετ 06/11/2010 08:58:36

    Δεν έλεγαν: «Στους Έλληνες
    Ανήκει η Ελλάδα»!
    Και τώρα, για πατρίδα μας,
    Μας δείχνουν τον Καιάδα;

    Το δίλημμα «σοσιαλισμός
    (θέταν), ή βαρβαρότητα»!
    Και τώρα με φασιστική
    ληστεύουν αγριότητα…
    (…)
    Κι ύστερα απ’ την τόση τους
    Βάναυση χυδαιότητα,
    Για…ευνομία μας μιλούν
    Και…δημοκρατικότητα!

    (…)

    Ως πότε αυτό το καθεστώς
    Θ’ ανέχεστε το χείριστο;
    Εδώ και τώρα διώξτε τους!
    Στείλτε τους «στον αγύριστο»!…

    Παπα-Ηλίας Υφαντής
    papailiasyfantis.wordpress.

  22. KOKKINOΣ ΑΝΕΜΟΣ avatar
    KOKKINOΣ ΑΝΕΜΟΣ 06/11/2010 10:00:50

    ΔΕΙΓΜΑ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΓΑΠ ΕΔΩ......http://redwildwind.blogspot.com/

  23. Dimos avatar
    Dimos 06/11/2010 10:15:10

    Ο Ξυλούρης νομιζω ότι ταιριάζει...http://www.youtube.com/watch?v=mrA6Lka2NUk
    μιλάει για την σταδιακή απώλεια ελευθερίας, παιδείας και πατρίδας απο εξωτερικούς αλλά κυρίως εσωτερικούς εχθρούς... σήμερα πιο επίκαιρο απο ποτέ...

  24. Dimos avatar
    Dimos 06/11/2010 10:39:21

    Κια επειδή λίγο πολύ όλοι την νοσταλγούμε... http://www.youtube.com/watch?v=567NbFTMpSg
    Ευχαριστούμε Μαλβίνα...

  25. Dimos avatar
    Dimos 06/11/2010 10:39:39

    Και..

  26. ΣΒΤ avatar
    ΣΒΤ 06/11/2010 10:42:17

    Παει πολυ να ανεχθούμε μαθήματα πατριωτισμού από έναν άνθρωπο που:
    1) Δεν έχει μητρική του γλώσσα την ελληνική
    2) Υπέγραψε αβασάνιστα ένα μνημόνιο που καθιστά ουσιαστικά υποτελή την χώρα μας για μεγάλο χρονικό διάστημα
    3) Ανάμεσα στους ξένους συμβούλους έχει και την κόρη πρώην υπουργού εξωτερικών της Τουρκίας
    4) Στέκεται προσοχή στηγν τρόικα
    5) ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΖΕΙ ΝΑ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ ΜΕ ΨΕΥΤΙΚΑ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΤΟΥ
    6) ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΤΟ 60% ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΩΣ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΩΤΕΣ

    ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΑΤΡΙΩΤΙΣΜΟΥ
    ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΤΡΙΔΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
    ΑΣ ΜΗΝ ΥΠΟΚΥΨΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΣΤΥΓΝΟΥΣ ΕΚΒΙΑΣΜΟΥΣ ΤΟΥ
    ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΚΒΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ
    ΑΣ ΤΟΝ ΜΑΥΡΙΣΟΥΜΕ

  27. ΑΙΟΛΙΚΟΣ avatar
    ΑΙΟΛΙΚΟΣ 06/11/2010 13:57:35

    Εγω απο τη Μυτιληνη, αυτος απο τη Μινεσσοτα απο που και ως που πατριωτες;

  28. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 06/11/2010 14:36:41

    Είναι πρόκληση οι προσπάθειες του πρωθυπουργού ότι Γ. Παπανδρέου να ενοχοποιήσει για “αντιπατριωτική απόπειρα υπονόμευσης“ την θέληση του ελληνικού λαού να καταψηφίσει την υπαγωγή της χώρας στις ρυθμίσεις του ΔΝΤ.
    Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι Γ. Παπανδρέου είχε υποστηρίξει το σχέδιο ΑΝΑΝ που προωθούσε τη διχοτόμηση της Κύπρου, ένα σχέδιο που ως γνωστό απέρριψε ο ελληνοκυπριακός λαός μέσω της ψήφου του.
    Για όσους θυμόνται, οι ίδιοι πολιτικοί κύκλοι και τότε μιλούσαν για καταστροφή σε περίπτωση που απορριφθεί από το λαό το σχέδιο.

  29. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 06/11/2010 14:38:36

    Είναι πρόκληση οι προσπάθειες του πρωθυπουργού Γ. Παπανδρέου να ενοχοποιήσει για “αντιπατριωτική απόπειρα υπονόμευσης“ την θέληση του ελληνικού λαού να καταψηφίσει την υπαγωγή της χώρας στις ρυθμίσεις του ΔΝΤ.
    Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι, ο Γ. Παπανδρέου είχε υποστηρίξει το σχέδιο ΑΝΑΝ που προωθούσε τη διχοτόμηση της Κύπρου, ένα σχέδιο που ως γνωστό απέρριψε ο ελληνοκυπριακός λαός μέσω της ψήφου του.
    Για όσους θυμόνται, οι ίδιοι πολιτικοί κύκλοι και τότε μιλούσαν για καταστροφή σε περίπτωση που απορριφθεί από το λαό το σχέδιο.

  30. altrg avatar
    altrg 06/11/2010 14:44:16

    το έχασες το μυαλό πατριώτηηη!!!
    α και που είσαι Κυριακή κοντή γιορτή...γιατί γιορτή θα είναι :)

  31. pilotos avatar
    pilotos 06/11/2010 19:23:59

    Και τι ειναι πατριωτισμος για τον γαπ? το απ την αλλη μερια ξεπουλημα και υποθηκευση της Ελλαδας? οέο?

  32. varkarhs avatar
    varkarhs 07/11/2010 12:30:28

    Ρε σεις πάτε καλά;
    Αυτός είναι ο πιο μεγάλος πατριώτης...
    Τα δίνει όλα για την πατρίδα του την USA

  33. SRL avatar
    SRL 08/11/2010 22:13:29

    Για τον ΓΑΠ συμβαίνουν τα εξής:
    1. Μάλλον ντρέπεται για την καταγωγή του γιατί την κρύβει επιμελώς
    2. Βρέθηκε κατά λάθος στην Σοσιαλιστική πλευρά (κληρονομιά του πατήρ), γιατί στην ουσία είναι ακραίος Νεοφιλελεύθερος. Όμως στον Σοσιαλισμό είχε στρωμένο χαλί και έτοιμα κορόϊδα να τον ακολουθήσουν.
    3. Δεν υποπτεύεται ότι θα του χρειαστεί δίπλωμα χειριστού ελικοπτέρου διότι τελευταία στιγμή δε θα βρίσκει.