#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/09/2012 17:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εικόνα της κυβέρνησης είναι η ΕΡΤ και της μοιάζει

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κλεισθένης avatar
    Κλεισθένης 10/09/2012 18:35:28

    Με τη λάσπη χτίζεις καριέρα.

  2. τηλέμαχος αναγνώστου avatar
    τηλέμαχος αναγνώστου 10/09/2012 18:47:46

    Μαλέλης στη (συγ)κυβέρνηση (ΔΗΜΑΡ), Λιάτσος διευθυντής ενημέρωσης στην ΕΡΤ, η Πετρούλα γιατί να μη γίνει η νέα Μπήλιω;

  3. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 10/09/2012 18:52:41

    Η ...Πετρούλα πότε θα ανέβει στην ΕΡΤ;

  4. roadrunner avatar
    roadrunner 10/09/2012 18:53:18

    "Δεν είναι δυνατόν την ώρα που απαγορεύονται οι προσλήψεις να προσλαμβάνονται δημοσιογράφοι, ενώ η ΕΡΤ έχει και περισσευούμενους. Έτσι θα γίνει ο περιορισμός των δαπανών; "
    Κάτι τέτοια μαθαίνουμε και χάνουμε την οποιαδήποτε υπομονή θα μπορούσαμε (θεωρητικά), ακόμη να διατηρούμε...

  5. Ανιψιός avatar
    Ανιψιός 10/09/2012 18:57:12

    Ο κος Λιάτσος δεν ήταν( έχει πάψει προ πολλού να είναι) παρουσιαστής του "εναλλακτικού ενημερωτικού δελτίου" του Star(των Βαρδινογιάννηδων), είναι και μέγας, διαχρονικός θαυμαστής-οπαδός της απόλυτης Ελληνίδας star Ανναβίσσης. Ποια περισσότερα προσόντα πρέπει να έχει κανείς για να διορισθεί γενικός διευθυντής ενημέρωσης ολόκληρης της ΝΕΤ, επί τροϊκανής κυβέρνησης;
    Κανονικά θα έπρεπε να αναλάβει και διευθυντής πολιτιστικού προγράμματος.
    Κατ'αυτόν τον τρόπο, θα έχουμε και έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση, η έμφαση φυσικά στο έγκυρη, αλλά και πολιτιστική αναβάθμιση μέσα από τις συχνότητες των κρατικών καναλιών, και μάλιστα με ένα μισθό, άρα οικονομικότερα.

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Ανιψιός 10/09/2012 21:28:04

      Χριστέ μου! Τι υπαινίσεσαι τώρα?? Πως δεν έχουμε μια ιδανική δημοκρατία ,αλλα οι αποφάσεις παίρνονται απο...χμμμ... κάποια απο τα ονόματα που ανέφερες? Φασίστα!

      Σε λίγο θα μας πείς πως γι'αυτό η βενζίνη έχει πάει 2 ευρώ και δεν ελέγχει κανείς τα κέρδη των διυλιστηρίων!

      • Ανιψιός avatar
        Ανιψιός @ ΣΤΕΛΙΟΣ 11/09/2012 11:31:56

        Κουμουνιστή! έπρεπε να γράψεις.
        Τώρα που τοποθετήθηκε ο Λιάτσος διευθυντής ενημέρωσης στην ΕΡΤ, θα τους ξεσκίσει με τα αποκαλυπτικά του ρεπορτάζ. Δε θ'αφήσει τίποτα που να μη το αποκαλύψει. Γι αυτό 'αλλωστε τοποθετήθηκε εκεί, με σαφείς, φαντάζομαι, κατευθύνσεις.

  6. Aρτεμις avatar
    Aρτεμις 10/09/2012 19:25:32

    Τέλεια!! Θα γεμίσει η κρατικη τηλεοραση με στριγκάκια!!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Aρτεμις 10/09/2012 20:41:10

      Θά δεῖς θεαματικότητες...

  7. Daughter of Mercy avatar
    Daughter of Mercy 10/09/2012 19:39:59

    Ridiculousness

    • kouvari avatar
      kouvari @ Daughter of Mercy 10/09/2012 21:53:32

      Εισαι θεος....Κατι τετοιο μου ηρθε και εμενα στο μυαλο....Δες MTV!!!χαχααχχα

  8. Λεωνίδας avatar
    Λεωνίδας 10/09/2012 19:42:51

    Εύγε!!! Με αυτή τη κίνηση πέτυχαν διπλό στόχο:

    1. Διαψεύδονται όσοι μιλούσαν για προκλογικές εργολαβίες λάσπης του Λιάτσου με αντάλλαγμα δάνειο για την εφημερίδα του. Όχι, έκαναν λάθος!!! Η αντιπαροχή αφορούσε το διορισμό του!!!

    2. Διαψεύδονται όλοι όσοι πίστευαν ότι ο Σαμαράς δεν τηρεί τις υποσχέσεις του!!! Τι θα έχουν να πουν τώρα; Ο λόγος είναι συμβόλαιο!!! .-

  9. kostis avatar
    kostis 10/09/2012 19:49:28

    βρε παιδια, κουρασατε με το ποιος θα παει στην ΕΡΤ, γιατι αυτος, οχι εκεινος, ποιος ειναι ποιου, τι χρωμα γραβατα φοραει, και παει λεγοντας.. Τελικα ολοι ειναι αχρηστοι ανικανοι, γραφικοι,ανεπαρκεις σε αντιθεση με ολους που δουλευαν μεχρι τωρα η παλαιοτερα και γραψανε με χρυσα γραμματα το ονομα τους στην ενημερωση.. Γιατι δεν μπορειται να με πεισετε για το ορθον κατ' εσας?

  10. nestrom avatar
    nestrom 10/09/2012 20:58:49

    Να κοπεί το τέλος υπερ ΕΡΤ. Να το πληρώνουν όσοι θέλουν να βλέπουν με κωδικόποιημένο σήμα.
    Και έπειτα ας βάλουν διευθυντή και τον Κατ-μαν.

    • twitterliketruths avatar
      twitterliketruths @ nestrom 10/09/2012 22:05:15

      Σωστός

  11. sitting duck avatar
    sitting duck 10/09/2012 21:19:46

    Φτάνει να ξαναθυμηθούμε εκείνη την γιορτή στο Μέγκα όπου σε κατάσταση...ευθυμίας περιέλουσε με κρασί την Βίση και έλεγε κάτι ακατάληπτα τρεκλίζοντας από μικροφώνου. Υπάρχουν και οπτικά ντοκουμένα αν δεν με απατά η μνήμη μου. Αξιος ο μισθός του...

    • twitterliketruths avatar
      twitterliketruths @ sitting duck 10/09/2012 22:06:39

      Συμφωνώ. Ένας Λιάτσος από τα Παλιά. Ένας Παλιός Λιάτσος.

      • Ανιψιός avatar
        Ανιψιός @ twitterliketruths 11/09/2012 11:33:13

        Πολύ ευφυές. Μπράβο.

  12. dorothea avatar
    dorothea 10/09/2012 21:20:51

    Tους εργαζόμενους στην φυλλάδα του που την πτώχευσε, τους αποζημίωσε άραγε;...

  13. Κάτων avatar
    Κάτων 10/09/2012 22:44:53

    Αποτυχόντες βουλευτές βρίσκουν καταφύγιο στην Αγία Παρασκευή

    Στην εν λόγω κατηγορία περιλαμβάνεται η 45χρονη Θηβαία αθλητικογράφος Αρια Αγάτσα, η οποία, αφού έκανε ένα σύντομο πέρασμα από το ΠΑΣΟΚ, μετεγράφη στη ΝΔ, με την οποία πολιτεύθηκε στις τελευταίες εκλογές στον Νομό Βοιωτίας και, επειδή δεν πέρασε τον... πήχη, επέστρεψε στο ραδιομέγαρο για να εκφωνεί ειδήσεις.
    Ειδήσεις στη ΝΕΤ όμως συνεχίζει να εκφωνεί και η Σερραία δημοσιογράφος Λίνα Κλείτου, υποψήφια με το ψηφοδέλτιο Επικρατείας της Δημοκρατικής Συμμαχίας της Ντόρας Μπακογιάννη και κόρη πρώην βουλευτή Σερρών της ΝΔ. Μάλιστα, την εβδομάδα που πέρασε, η δημοσιογράφος είχε και ενεργό συμμετοχή στα ειδησεογραφικά, καθώς συμμετείχε στην πρωινή εκπομπή μαζί με τους Φάνη Παπαθανασίου και Γιάννη Τρουπή.
    Στην ίδια κατηγορία ανήκει και ο καλός -κατά τα λοιπά- πολιτικός συντάκτης της ΝΕΤ Διονύσης Μποτώνης, που δοκίμασε την τύχη του στη μονοεδρική της Ζακύνθου, αλλά η κατάρρευση του ΠΑΣΟΚ δεν του άφησε περιθώρια να τα καταφέρει.
    Προκλητική, πάντως, θεωρείται ενδεχόμενη ανάθεση εκπομπής στην υποψήφια της ΝΔ στη Θεσσαλονίκη Ανθή Σαλαγκούδη, η οποία είναι κόρη πρώην γαλάζιου βουλευτή και δημοτικός σύμβουλος με την παράταξη του Κ. Γκιουλέκα. Οπως ακούγεται στους διαδρόμους, η Ανθή, αν και έχει σαφώς καλή σκηνική παρουσία, δεν έχει βγει ακόμα στο γυαλί όχι από... σεμνότητα, αλλά επειδή της συνεστήθη αρμοδίως να προπονηθεί.
    Άγνωστο παραμένει προς το παρόν εάν θα προσληφθεί η δημοσιογράφος και πρώην βουλευτής Αχαΐας της ΝΔ Νατάσα Ράγιου, πρόσωπο που έχει τηλεοπτικό παρελθόν σε ιδιωτικά κανάλια, ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες, ο έλεγχος των ειδήσεων προβληματίζει σε τέτοιο βαθμό το ΠΑΣΟΚ και τη ΔΗΜΑΡ, ώστε ήδη να έχει τεθεί θέμα τοποθέτησης αναπληρωτή διευθυντή ειδήσεων. Για τη θέση, μάλιστα, ακούγεται το όνομα του δημοσιογράφου Αντώνη Λιάρου, ο οποίος ήταν υποψήφιος βουλευτής με το ΠΑΣΟΚ.

    (από το ΕΘΝΟΣ)

    • livas avatar
      livas @ Κάτων 10/09/2012 22:50:10

      Κατάντια...

  14. Aris. A avatar
    Aris. A 10/09/2012 22:46:26

    Πίστεψε ποτέ κανένας ότι ο Σαμαράς έχει καμία διάθεση να συγκρουσθεί με το σύστημα Πασόκ και τα άλλα συστήματα που τρώγουν την χώρα;;

    Εδωσε δείγματα ως αρχηγός της αντιπολίτευσης.

    Συγκρούστηκε με τίποτα αρνητικό μέσα στο κόμμα του για να το κάνει και στις κρατικές υποθέσεις;;

    Δεν είναι σε καμία περίπτωση ο Σαμαράς η περίπτωση του ανατρεπτικού πολιτικού.

    Η περίπτωση υιού Ψυχάρη αποκάλυψε πολύ νωρίς και τις προθέσεις του.

    Ισα ισα που η η συγκυβέρνηση τον βολεύει ως άλλοθι για όλα αυτά που θα έπρεπε να κάνει αλλά ούτε θέλει ούτε μπορεί.

    • Ανιψιός avatar
      Ανιψιός @ Aris. A 11/09/2012 11:34:38

      Μου στενοχωρείτε το Φαήλο όταν γράφετε τέτοια.

  15. Aδέξιος Δεξιός avatar
    Aδέξιος Δεξιός 10/09/2012 23:10:26

    Η Αννα Παναγιωταρέα ανεβαίνει στην ΕΡΤ;
    Ο Κοττάκης πήρε εκπομπή;
    Για να ηρεμήσω....

    • Δικερως avatar
      Δικερως @ Aδέξιος Δεξιός 11/09/2012 00:33:13

      Φτου που να της μαυρισει η τουφα.
      Αν δεν ηταν αυτη,κανεις δεν θα'ξερε τον Τσιπρα.

  16. Ελευθερία avatar
    Ελευθερία 10/09/2012 23:19:33

    Ρεζιλίκια και ξεφτίλα... το κερασάκι στην τούρτα το να πληρώνουμε τον Λιάτσο ως δ/ντή ειδήσεων (;;!).
    Τρίζουν τα κόκκαλα του Ελύτη από το πολιτισμικό σοκ...

  17. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/09/2012 23:26:29

    Ὁ Ἄλκης Στέας πάντως πάει.

  18. MCMLII avatar
    MCMLII 10/09/2012 23:33:18

    Αν δεν μπορεί να καθαρίσει τα του οίκου του, λέγε με Ντόρα συν ένα εκατομμύριο του συζύγου (είναι ακόμα χαμένο ή το βρήκε τελικά;), Τραγάκη, Πολύδωρα, πιστεύει κανείς ότι μπορεί να γίνει ανατρεπτικός πολιτικός;

    Δυστυχώς ούτε αυτός μπορεί να τα βάλει με τα μικρά και μεγάλα συμφέροντα.

    Θα την πατήσει όπως και ο Καραμανλής ο νεώτερος που ανεχόταν του κάθε (νόμιμο μεν, μη ηθικό δε) Βουλγαράκη, ξεχνώντας τα περί "νταβατζήδων".

  19. panos avatar
    panos 10/09/2012 23:44:10

    Φιλοι μου ο Λιατσος θα φερει αερα ανανεωσης στην ΕΡΤ με ντεκαπαζ εξτενσιονς καυτα ντεκολτε με την ευγενικη χορηγια γνωστης μαρκας ουισκι.............

  20. TasosC avatar
    TasosC 10/09/2012 23:57:57

    ΟΛΟΙ οι σχολιαστές είστε ανέραστοι, αποτυχημένοι, μίζεροι, κακοπροαίρετοι και προπαντός απολίτιστοι.
    Άκου να μη αναγνωρίζεται το μεγαλείο του Λιάτσου.
    Θα δείτε ότι τώρα ΟΛΑ θα ξεκαθαρίσουν.
    Σιγά μη βλέπετε μαύρες ειδήσεις για την πείνα, την ανεργία, την ακρίβεια, τις απεργίες, τις διαδηλώσεις και όλες αυτές τις γραφικότητες.
    Η συνταγή αποχαύνωσης θα είναι μία και μοναδική. Η εξής : 15 δευτερόλεπτα τηλεγραφική χωρίς εικόνα χαμογελαστή αφήγηση της είδησης (π.χ ''Το πετρέλαιο ίσα που ακούμπησε σήμερα το 1,7 €/λίτρο και κάποιοι γραφικοί διαμαρτύρονται'') και στη συνέχεια η τρομερή πολιτιστική τρίλεπτη είδηση με μπόλικο ''θέαμα'' (π.χ Αφιέρωμα στο πως πέρασε η ΘΕΑ του χ πρωινάδικου το Σαββατοκύριακο της στην Αράχωβα) και στη συνέχεια πάλι το ανάλογο.
    Και όλα θα κυλήσουν ωραία και καλά.
    Αν μάλιστα μας βάζει που και που και λίγη εικόνα από την κατοχή για να συγκρίνουμε το πως περνούσαν τότε, δεν πρόκειται να ανοίξει μύτη το χειμώνα.

  21. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 10/09/2012 23:58:08

    Τουλαχιστον μας απηλλαξαν απο το αθλιο συριζαριο Αρβανιτη-Κατσιμη που προκαλουσαν καθημερινα στην πρωινη ζωνη της ΝΕΤ... ας ελπισουμε οτι θα συνεχισει η προσπαθεια να ξεβρωμισει απο την ακρα αριστερα η ελληνικη τηλεοραση... .ας ελπισουμε..

  22. δημης avatar
    δημης 11/09/2012 00:22:12

    "Έχουμε γράψει κατά καιρούς ότι τα κρατικά μέσα ενημέρωσης θα μπορούσαν να αποτελέσουν το εφαλτήριο για τη δημιουργία ενός νέου τοπίου στην ενημέρωση, μιας νέας γενιάς δημοσιογράφων που δε θα σκύβουν το κεφάλι σε αφεντικά – επιχειρηματίες και γενικά των κρατικών καναλιών και του Αθηναϊκού Πρακτορείου που θα ξεφύγει από τον σφιχτό εναγκαλισμό της εκάστοτε κυβέρνησης."
    Μα ...για να γίνει αυτό θα πρέπει , με ΝΟΜΟΥΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ , ΜΠΟΥΝ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ , ΙΕΡΑΡΧΙΑ ,ΔΟΜΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΛΠ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΡΤ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ...ΕΡΤ .Και μη μου πουν οι....Νομοθέτες οτι θα ανακαλύψουν την πυρίτιδα μπορούμε να αντγράψουμε επί τα βελτίω τις δομές και λειτουργίες άλλων δικτύων.
    Στήν Ελλάδα όμως οι ελίτ (έσω και έξω) προσλαμβάνουν Πολιτικούς οι οποίοι με τη σειρά τους προσλαμβάνουν-αναδεικνύουν την διοίκηση της ..εκάστοτε ΕΡΤ.

  23. andreas avatar
    andreas 11/09/2012 00:51:27

    ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ

  24. ιέραξ avatar
    ιέραξ 11/09/2012 01:52:58

    Οι πληγές στο σώμα για να επουλωθούν θέλουν χρόνο.
    Το ίδιο και οι πληγές στο σώμα της πατρίδας μας που το χαρακώνουν για δεκαετίες. Δέν γιατρεύονται μονομιάς,με μιά απόφαση ή ενα διορισμό ενός προσώπου.Το ιδεοληπτικό, ύπουλο,πονηρό,φιλάργυρο,χαμαιλεόντιο, αριστερίστικο κατεστημένο ετών στο δημόσιο ( και στην ΕΡΤ) θέλει υπομονετικό, επιμονο και μεθοδικό αγώνα για να αλλάξει. Οπως η σταγόνα τρυπάει το βράχο σιγά -σιγά. Νοοτροπίες αλλάζουν με το χρόνο, και με επίμονο και στοχευμένο αγώνα

    • livas avatar
      livas @ ιέραξ 11/09/2012 02:05:19

      Τώρα, αλήθεια, ο Λιάτσος θα το κάνει αυτό;

    • Πετρος Καρατζογλου avatar
      Πετρος Καρατζογλου @ ιέραξ 11/09/2012 10:30:50

      Ποσο σιγα; Οπως η μουχλα; Γιατι με τοση ακινησια με εχει πιασει μια μυρωδια...

    • Ανιψιός avatar
      Ανιψιός @ ιέραξ 11/09/2012 11:38:07

      Είστε λίγο ποιητής. Εντυπωσιακό για ιέρακα.

    • k. avatar
      k. @ ιέραξ 11/09/2012 11:50:21

      στάλα τη στάλα το νερό το μάρμαρο τρυπά το
      το πράμα που μισεί κανείς γυρίζει κι αγαπά το

      υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο πάντως..

  25. livas avatar
    livas 11/09/2012 02:03:33

    Ναι, ναι. Εξάλλου, τελευταίες πληροφορίες (από έγκυρη πηγή) αναφέρουν ότι το δίδυμο Αρβανιτη-Κατσιμη εντάχθηκε πριν λίγες μέρες στη φράξια των κόκκινων χμερ!
    Έπρεπε ήδη να έχουν αποβληθεί από τη "δημόσια" τηλεόραση.

    Ρε τι μυαλά υπάρχουν ακόμη...

    • kat avatar
      kat @ livas 11/09/2012 10:15:16

      Aυτό το κλείσιμο του ματιού και η δήθεν αφέλεια των ερωτήσεων του Αρβανίτη μου θυμίζει έναν θείο μου παλαιοκομμουνιστή.... Δεν θα μου λείψουν.....

    • Ανιψιός avatar
      Ανιψιός @ livas 11/09/2012 11:36:14

      Που τα είδες αγαπητέ τα μυαλά;

  26. Nietzsche avatar
    Nietzsche 11/09/2012 06:02:57

    Λιάτσος: «Θα το συζητούσα να δίνω το πορνο- dvd της Τζούλιας με την εφημερίδα μου»

    Κατάντια. ΠΙΚΡΑ. Ξεφτίλα...

    Και όλα αυτά με τα λεφτά μας... Από το υστέρημά μας... ΠΙΚΡΑ, λέμε, πίκρα...

  27. tak avatar
    tak 11/09/2012 09:34:02

    Τρομάρα σας! Που θέλατε να κυβερνήσετε κιόλας!

  28. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 11/09/2012 11:42:54

    Το μήνυμα ελήφθη:

    Τίποτε δεν αλλάζει στον τόπο μας, εκτός από το περιτύλιγμα.

    Η διαπλοκή θα συνεχίσει να διαπλέκεται.
    Οι αποτυχημένοι πολιτευτές θα συνεχίσουν να διορίζονται ως διπλοτριπλοθεσίτες με δημόσιο χρήμα.
    Τα κόμματα θα συνεχίσουν να κομματιάζουν το σώμα της πατρίδας.
    Η εξωτερική πολιτική θα συνεχίσει να ασκείται από μπετατζήδες καναλάρχες. Και ο πολιτισμός μας θα μετριέται με τα γαρύφαλλα της πίστας.

    Καληνύχτα Ελλάδα.

  29. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 11/09/2012 11:51:35

    Σε όσους δεν αρέσει η ΕΡΤ, άς βλέπουν το MEGAλο "πουλί" (συγγνώμη κανάλι). Έχει και ωραία σήριαλ - "Ο μπαμπάς μου πνίγει το κουνέλι και ο παππούς μου τινάζει την αχλαδιά".
    Εναλλακτικές λύσεις: ΑΝΤΕΝΑ - "Σουλειμάν ο Μεγαλοπρεπής" και ΑΛΦΑ - "Ο Λάκης ταξιδεύει στο Αιγαίο με την άσπρη σκόνη".
    Έχω και καλά νέα: Μαζεύονται υπογραφές για να ξαναλειτουργήσει το ALTER - στις ειδήσεις ο Γιώργος Τράγκας...

    • Παύλος avatar
      Παύλος @ Ο Θείος 11/09/2012 12:37:58

      Αυτή τη φορά θα συμφωνήσω μαζί σου απολύτως .

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 11/09/2012 12:42:57

      Τα καλά του πλουραλισμού...
      Αυτό να το σκεφθούν όσοι προτείνουν Βόρεια Κορέα ή "Πουτινία"...

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 11/09/2012 12:46:28

      Υπήρχε κάποτε και το απόλυτο, μοναδικό επίτευγμα, η "Μπερλουσκονία", που είχε ενοποιήσει ιδιωτική και κρατική τηλεόραση εις σάρκαν μία, με καθοδήγηση στιβαρή και μία.
      "Με καθοδήγηση λαμπρή του αρχηγού μας γερο-Καβ(α)λιέρε"...
      Αλλά πάνε αυτές οι δόξες...

    • Ελευθερία avatar
      Ελευθερία @ Ο Θείος 11/09/2012 15:57:40

      Επειδή δεν μας αρέσουν όλα τα παραπάνω πρέπει να πληρώνουμε την κάθε Στάη και τον κάθε Λιάτσο; Ό,τι να ναι...

  30. critical avatar
    critical 11/09/2012 12:28:39

    Μήπως όλοι τους προσφέρθηκαν εθελοντικά στην ΕΡΤ ;;; άνευ αμοιβής ;;;
    και τους παραξηγήτε ;;;
    Άν όμως όχι , δε ξέρετε άν επέτυχαν σε σχετικό διαγωνισμό ΑΣΕΠ, οπότε
    έχουν προσληφθεί αξιοκρατικ ά.... και όχι γιατί έχουν ''μπάρμπα στη..
    συγκυβέρνηση....''
    Άν είναι όμως μισθωτοί να δημοσιοποιηθούν οι πενιχρές (;;;) αμοιβές τους .....

  31. ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ 11/09/2012 17:36:39

    Όχι έπρεπε να αφήσει την ΕΡΤ να γεμίσει με ΣΥΡΙΖΑίους. Ποιόν θέλατε δηλαδή να βάλει στην ΕΡΤ, την Πόπη Τσαπανίδου; Καλώς ή κακώς η δημόσια τηλεόραση πρέπει να είναι σοβαρή και να στηρίζει την κυβέρνηση

    • Ανιψιός avatar
      Ανιψιός @ ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ 11/09/2012 20:22:36

      Για τη σοβαρότητα, την εγκυρότητα και φυσικά την ανεξάρτητη, αντικειμενική, ερευνητική δημοσιογραφία του, τοποθετήθηκε ο Λιάτσος διευθυντής στην ΕΡΤ. Αναμφίβολα.